2020-10-22   11:48:53
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Sigma Allerød Open 2020

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

1_S
Løb 1, 400m Frisvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
109  Jensen Sarah Aarslew  2000  KØGE  0082AF  25 m  4:40.75   
57  Rud Cecilie  2006  ALLERØD  0694AC  25 m  4:59.89   
168  Mølholm Emma  2005  HILLERØD  0514AM  25 m  5:06.59   
61  Wissing Liva  2006  ALLERØD  0642AC  25 m  5:17.14   
Tønnesen Silke Krakau  2006  SLAGELSE  0654AC  25 m  5:18.64   
170  Jørgensen Anna Gregers  2007  HILLERØD  0764AO  25 m  5:28.08   
139  Hjortshøj Thilde  2006  HØRSHOLM  0648AO  25 m  5:40.64   
201  Rasmussen Sophie Amalie  2006  GREVE  0692AJ  25 m  6:02.72   
236  Tvermoes Ella Boisen  2008  GLADSAXE  0812AD  25 m  6:07.23   
10  19  Raunkjær Alberte Bendix  2007  SLAGELSE  0728AO  50 m  6:11.91   
11  241  Valentin Freya  2008  GLADSAXE  0888AG  25 m  6:14.76   
12  31  Leidecker Sofie  2008  BIRKERØD  0896AA  25 m  6:37.13   
13  32  Klitvang Ellen  2008  BIRKERØD  0824AI  25 m  6:41.53   
14  28  Liechti Caroline  2008  BIRKERØD  0882AA  25 m  6:52.96   
15  79  Moesgaard Marie  2008  ALLERØD  0836AD  25 m  6:55.14   
16  29  Stub Alberte  2008  BIRKERØD  0874AI  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  30 januar 2020 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  18:00 
 
2_S
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
58  Agerskov William Leander  2004  ALLERØD  0411AK  25 m  4:39.90   
190  Larsen Sebastian Roesen  2006  HILLERØD  0669AF  25 m  4:50.57   
189  Klitten Johan  2006  HILLERØD  0667AL  25 m  5:00.06   
242  Pedersen Walter N Falborg  2007  GLADSAXE  0751AB  25 m  5:05.37   
199  Hansen Nicolai Østergaard  2007  GREVE  0763AC  50 m  5:54.38   
183  Nissen Emil  2006  HILLERØD  0633AN  25 m  6:35.65   
254  Takla Vincent W.  2008  GENTOFTE  0863AF  50 m  6:51.53   
92  Møller Hjalte Lildballe  2007  KØGE  0733AA  25 m     
93  Fjeldsted Kristoffer  2008  KØGE  0853AB  25 m     
10  198  Dimon Mark  2006  GREVE  0667AJ  25 m     
11  258  Hørlykke Gustav  2008  GENTOFTE  0819AE  25 m     
12  261  Kasten Anton  2008  GENTOFTE  0811AH  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  30 januar 2020 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  18:00 
 
3_S
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
179  Terkildsen Ida Zeiler  2004  HILLERØD  0494AD  25 m  36.19   
169  Cruse Olivia  2005  HILLERØD  0514AR  25 m  37.37   
62  Ludvigsen Isabella  2005  ALLERØD  0564AF  25 m  38.36   
11  Kjeldsen Silje Juul  2008  SLAGELSE  0826AG  25 m  38.52   
182  Veje Ulrikke  2002  HILLERØD  0258AK  25 m  39.00   
Rought Astamaja  2006  SLAGELSE  0682AJ  25 m  39.09   
Jensen-Mattebjerg Johanne  2006  SLAGELSE  0638AP  25 m  39.24   
335  Riis Charlotte Dreyer  2006  HOVEDSTAD  0686AE  25 m  39.39   
224  Kærgaard Victoria Brammer  2008  GLADSAXE  0878AA  25 m  40.00   
10  Jørgensen Emma  2005  SLAGELSE  0592AY  25 m  40.39   
11  235  Christensen Laura Klug  2008  GLADSAXE  0836AN  25 m  40.52   
12  31  Leidecker Sofie  2008  BIRKERØD  0896AA  25 m  40.59   
13  37  Frederiksen Ida Marie  2008  BIRKERØD  0828AD  25 m  40.76   
14  276  West Daniella Li  2006  TRITON B  0664AI  25 m  41.34   
15  Lauridsen Frida  2005  SLAGELSE  0514AO  25 m  41.77   
16  29  Stub Alberte  2008  BIRKERØD  0874AI  25 m  42.45   
17  137  Nezdiikovskaia Sasha  2005  HØRSHOLM  0564AK  25 m  42.53   
18  140  Figurski Kamilla  2008  HØRSHOLM  0876AI  25 m  43.37   
19  228  Jagd Katrine Schou  2008  GLADSAXE  0868AA  25 m  44.06   
20  80  Mindested Laura Bach  2008  ALLERØD  0876AA  25 m  44.20   
21  282  Hinchely Ida  2008  TRITON B  0826AJ  25 m  44.56   
22  77  Framke Anne-Maj  2008  ALLERØD  0832AB  25 m  44.58   
23  281  Sørensen Sofie Kohave  2007  TRITON B  0708AQ  50 m  44.97   
24  229  Mygind Sigrid  2008  GLADSAXE  0878AG  25 m  45.05   
25  81  Englert Anja  2008  ALLERØD  0866AE  25 m  45.30   
26  10  Hallengreen Naja-Amalie  2008  SLAGELSE  0848AC  25 m  45.47   
27  236  Tvermoes Ella Boisen  2008  GLADSAXE  0812AD  25 m  46.61   
28  259  Rybak-Andersen Flora  2009  GENTOFTE  0948AD  25 m  46.68   
29  222  Larsson Petrea Asferg  2008  GLADSAXE  0862AD  25 m  47.51   
30  262  Vedel Elise  2009  GENTOFTE  0944AD  25 m  48.33   
31  26  Dalsgaard Christine  2007  BIRKERØD  0754AA  25 m  49.44   
32  265  Frederiksen Smilla Stavnsbjerg  2010  GENTOFTE  1032AE  25 m  49.64   
33  264  Toft Rosa  2009  GENTOFTE  0972AD  25 m  51.24   
34  263  Sørensen Laura Kegel  2009  GENTOFTE  0990AJ  25 m  52.89   
35  256  Avnsø Marie Louise  2009  GENTOFTE  0942AD  25 m  53.06   
36  278  Nyegaard Josefine  2008  TRITON B  0808AR  50 m  53.07   
37  250  Voigt Malou  2009  GENTOFTE  0988AJ  25 m  53.38   
38  279  Rindum Sarah  2009  TRITON B  0922AG  25 m  54.74   
39  136  Pedersen Victoria  2008  HØRSHOLM  0822AJ  25 m  54.75   
40  252  Hede Freja  2009  GENTOFTE  0992AJ  25 m  55.52   
41  234  Hermansen Katrine  2008  GLADSAXE  0838AG  25 m  59.65   
42  88  Kristensen Elisabeth Toft  2009  KØGE  0924AF  25 m  1:06.28   
43  249  Dorff Liva  2009  GENTOFTE  0918AH  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  30 januar 2020 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  18:00 
 
4_S
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
181  Ejdesgaard Sebastian  2001  HILLERØD  0181AO  50 m  32.93   
Hansen Tobias Wiegaard  2004  SLAGELSE  0489AH  25 m  36.67   
225  Stender-Petersen Nikolai  2007  GLADSAXE  0723AB  25 m  37.15   
141  Pedersen Rasmus Fabricius  2005  HØRSHOLM  0559AD  25 m  37.42   
Vadmand Julius  2005  SLAGELSE  0551AJ  25 m  37.99   
Kristiansen Viktor  2006  SLAGELSE  0661AP  25 m  39.08   
188  Thorngreen Joachim Nyvang  2007  HILLERØD  0757AG  25 m  39.16   
76  Linderoth Lucas  2007  ALLERØD  0777AB  25 m  39.82   
232  Edske Rasmus  2007  GLADSAXE  0777AE  25 m  39.98   
10  237  Bendixen William  2007  GLADSAXE  0719AK  25 m  40.06   
11  227  Åhman Magnus Gimsing  2007  GLADSAXE  0761AB  25 m  40.60   
12  238  Fosbøl Hubert  2007  GLADSAXE  0793AC  25 m  40.69   
13  27  Jacobsen Frederik F.  2007  BIRKERØD  0715AI  25 m  40.83   
14  269  Qi Fang  2008  GENTOFTE  0879AB  25 m  42.50   
15  138  Magnussen Anton  2006  HØRSHOLM  0619AP  25 m  43.21   
16  231  Peacock Lukas  2007  GLADSAXE  0751AG  25 m  43.29   
17  36  Hargreaves Joe  2008  BIRKERØD  0893AA  25 m  43.97   
18  253  Wadstrøm Valther B.  2008  GENTOFTE  0811AG  25 m  45.65   
19  280  Sanchez Noah  2006  TRITON B  0607AD  50 m  46.20   
20  266  Hyldig Valdemar Hoffmann  2008  GENTOFTE  0885AH  25 m  46.28   
21  56  Dahl Sofus Borlund  2007  BIRKERØD  0789AP  25 m  47.10   
22  313  Bøgeskov Oliver Holst  2006  TUNE  0637AI  25 m  47.22   
23  267  Kaastrup Storm Krogh  2009  GENTOFTE  0901AC  25 m  47.25   
24  255  Møllenbach Aksel  2008  GENTOFTE  0833AF  25 m  47.84   
25  120  Lamprecht Frederik Luca  2006  ISHØJ  0689AF  25 m  48.19   
26  94  Severinsen Pelle Chr.  2008  KØGE  0831AB  25 m  48.30   
27  258  Hørlykke Gustav  2008  GENTOFTE  0819AE  25 m  49.36   
28  257  Schrøder Johan  2008  GENTOFTE  0815AC  25 m  49.46   
29  268  Ha Rafael  2008  GENTOFTE  0815AJ  25 m  49.78   
30  13  Prüsse-Olsen Mikkel  2009  SLAGELSE  0931AF  25 m  50.49   
31  86  Andersen Jeppe Borring  2008  ALLERØD  0887AC  25 m  50.67   
32  303  Tvedskov Valdemar Rudolf  2008  TUNE  0821AE  25 m  50.74   
33  17  Augustesen Mikkel  2008  SLAGELSE  0883AF  25 m  53.38   
34  260  Christensen Anders  2008  GENTOFTE  0891AF  25 m  53.93   
35  33  Vallentin Jonathan  2008  BIRKERØD  0821AC  25 m  56.79   
36  261  Kasten Anton  2008  GENTOFTE  0811AH  25 m  57.18   
37  197  Schrøder Clint  2008  GREVE  0897AL  25 m  58.50   
38  285  Albjerg Marcus  2009  TRITON B  0953AF  25 m  1:01.02   
39  294  Ploug David Warberg  2006  TRITON B  0673AQ  50 m  1:05.11   
40  337  Hansen Raymi Noah Trevino  2008  ALLERØD    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  30 januar 2020 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  18:00 
 
5_S
Løb 5, 200m Medley Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
37  Frederiksen Ida Marie  2008  BIRKERØD  0828AD  25 m  2:39.76   
186  Lythcke Amalie  2006  HILLERØD  0686AT  25 m  2:49.65   
201  Rasmussen Sophie Amalie  2006  GREVE  0692AJ  25 m  2:50.30   
335  Riis Charlotte Dreyer  2006  HOVEDSTAD  0686AE  25 m  2:50.99   
235  Christensen Laura Klug  2008  GLADSAXE  0836AN  25 m  2:51.06   
57  Rud Cecilie  2006  ALLERØD  0694AC  25 m  2:51.13   
60  Lind-Christensen Laura Weng  2006  ALLERØD  0636AC  25 m  2:52.03   
Rought Astamaja  2006  SLAGELSE  0682AJ  25 m  2:54.63   
26  Dalsgaard Christine  2007  BIRKERØD  0754AA  25 m  2:56.59   
10  11  Kjeldsen Silje Juul  2008  SLAGELSE  0826AG  25 m  3:03.09   
11  61  Wissing Liva  2006  ALLERØD  0642AC  50 m  3:03.84   
12  140  Figurski Kamilla  2008  HØRSHOLM  0876AI  25 m  3:06.51   
13  314  Kirkegaard Freja Monrad  2008  TUNE  0878AE  25 m  3:06.80   
14  10  Hallengreen Naja-Amalie  2008  SLAGELSE  0848AC  25 m  3:10.46   
15  100  Bollmann Augusta  2009  KØGE  0932AA  25 m  3:10.63   
16  19  Raunkjær Alberte Bendix  2007  SLAGELSE  0728AO  25 m  3:13.31   
17  98  Axen Vica Lucie  2008  KØGE  0808AC  25 m  3:13.54   
18  99  Høyer Anna  2007  KØGE  0708AI  25 m  3:14.35   
19  221  Rasmussen Sarah Cecilie  2008  GREVE  0842AH  25 m  3:14.67   
20  215  Madsen Amalie Lykke  2008  GREVE  0866AC  25 m  3:18.12   
21  187  Jørgensen Andrea  2008  HILLERØD  0864AG  25 m  3:18.35   
22  96  Haack Amalie  2007  KØGE  0762AT  25 m  3:19.65   
23  265  Frederiksen Smilla Stavnsbjerg  2010  GENTOFTE  1032AE  25 m  3:26.32   
24  281  Sørensen Sofie Kohave  2007  TRITON B  0708AQ  50 m  3:26.36   
25  15  Skelvig Signe  2009  SLAGELSE  0984AA  25 m  3:27.26   
26  216  Johansen Isabella Høj  2008  GREVE  0894AH  25 m  3:28.10   
27  284  Grovn Katrine Johanne  2008  TRITON B  0812AP  25 m  3:31.53   
28  16  Larsen Signe W Kjær  2008  SLAGELSE  0838AO  25 m  3:33.49   
29  264  Toft Rosa  2009  GENTOFTE  0972AD  25 m  3:35.91   
30  263  Sørensen Laura Kegel  2009  GENTOFTE  0990AJ  25 m  3:37.37   
31  316  Træde Matilde Wendelboe  2008  TUNE  0862AO  25 m  3:43.58   
32  218  Bruun Julie  2008  GREVE  0802AF  25 m  3:44.48   
33  262  Vedel Elise  2009  GENTOFTE  0944AD  25 m  3:46.50   
34  202  Eirfeldt Anna  2009  GREVE  0952AF  25 m  3:48.46   
35  102  Schwaner-Hanse Frederikke  2008  KØGE  0878AN  25 m  3:50.32   
36  14  Frimann Laura Storm  2009  SLAGELSE  0908AF  25 m  3:52.18   
37  185  Ricken Alberte  2007  HILLERØD  0744AD  25 m  3:54.07   
38  219  Dithmar Mathilde  2009  GREVE  0902AC  25 m  3:57.51   
39  256  Avnsø Marie Louise  2009  GENTOFTE  0942AD  25 m  4:23.70   
40  290  Olsen Bettina M. V.  2009  TRITON B  0912AG  50 m  4:31.27   
41  88  Kristensen Elisabeth Toft  2009  KØGE  0924AF  25 m     
42  97  Høst Alberte Kobyluch  2009  KØGE  0968AD  25 m     
43  101  Høyer Caroline Ploug  2009  KØGE  0926AG  25 m     
44  191  Mogensen Tia Sofie Majvig  2007  HILLERØD  0778AM  25 m     
45  217  Madsen Josephine  2009  GREVE  0928AG  25 m     
46  220  Olsen Sarah Budolph  2009  GREVE  0918AG  25 m     
47  249  Dorff Liva  2009  GENTOFTE  0918AH  25 m     
48  250  Voigt Malou  2009  GENTOFTE  0988AJ  25 m     
49  278  Nyegaard Josefine  2008  TRITON B  0808AR  25 m     
50  279  Rindum Sarah  2009  TRITON B  0922AG  25 m     
51  300  Didriksen Jasmin A.  2009  TUNE  0998AB  25 m     
52  315  Poulsen Luna Madrid  2009  TUNE  0972AC  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  30 januar 2020 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  18:00 
 
6_S
Løb 6, 200m Medley Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
110  Kaya Mert  2001  KØGE  0193AF  25 m  2:14.19   
230  Hansen Victor Juhl  2007  GLADSAXE  0719AE  25 m  2:29.38   
239  Schou Andreas Kelstrup  2005  GLADSAXE  0539AE  25 m  2:40.17   
301  Segato Marius Hedvang  2007  TUNE  0791AD  25 m  2:43.00   
117  Holm Frederik William  2007  ISHØJ  0727AE  25 m  2:50.17   
200  Bjørneborg Victor  2007  GREVE  0729AD  25 m  2:50.54   
280  Sanchez Noah  2006  TRITON B  0607AD  50 m  2:52.07   
75  Korger Lucas  2007  ALLERØD  0763AF  25 m  2:53.45   
36  Hargreaves Joe  2008  BIRKERØD  0893AA  25 m  2:54.34   
10  90  Bastillini-Noval Charlie  2007  KØGE  0727AG  25 m  2:57.72   
11  104  Sommer Malthe  2009  KØGE  0933AA  25 m  3:01.12   
12  188  Thorngreen Joachim Nyvang  2007  HILLERØD  0757AG  25 m  3:01.84   
13  226  Bang Cornelius Borgaard  2007  GLADSAXE  0787AE  25 m  3:06.54   
14  34  Villadsen Joachim Sundbæk  2007  BIRKERØD  0713AF  25 m  3:06.64   
15  199  Hansen Nicolai Østergaard  2007  GREVE  0763AC  25 m  3:07.70   
16  198  Dimon Mark  2006  GREVE  0667AJ  50 m  3:08.70   
17  86  Andersen Jeppe Borring  2008  ALLERØD  0887AC  25 m  3:14.53   
18  302  Nielsen Tristan Hovedskov  2007  TUNE  0741AH  25 m  3:16.88   
19  35  Højfeldt Lukas  2008  BIRKERØD  0805AD  25 m  3:21.76   
20  94  Severinsen Pelle Chr.  2008  KØGE  0831AB  25 m  3:22.33   
21  91  Hejl-Rasmussen Gustav  2007  KØGE  0775AG  25 m  3:22.35   
22  268  Ha Rafael  2008  GENTOFTE  0815AJ  25 m  3:29.43   
23  251  Chiappini Federico  2008  GENTOFTE  0811AC  25 m  3:32.36   
24  13  Prüsse-Olsen Mikkel  2009  SLAGELSE  0931AF  25 m  3:39.77   
25  294  Ploug David Warberg  2006  TRITON B  0673AQ  25 m  3:43.50   
26  17  Augustesen Mikkel  2008  SLAGELSE  0883AF  25 m  3:44.34   
27  289  Andersen Silas Argueta  2010  TRITON B  1013AB  50 m  3:54.14   
28  277  Nielsen Alexander  2006  TRITON B  0697AD  50 m  4:13.30   
29  12  Thrysøe Jonatan  2009  SLAGELSE  0901AE  25 m  4:19.33   
30  56  Dahl Sofus Borlund  2007  BIRKERØD  0789AP  25 m     
31  118  Helmark Rasmus  2008  ISHØJ  0857AI  25 m     
32  197  Schrøder Clint  2008  GREVE  0897AL  25 m     
33  257  Schrøder Johan  2008  GENTOFTE  0815AC  25 m     
34  267  Kaastrup Storm Krogh  2009  GENTOFTE  0901AC  25 m     
35  283  Thilker Daniel  2006  TRITON B  0605AR  25 m     
36  303  Tvedskov Valdemar Rudolf  2008  TUNE  0821AE  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  30 januar 2020 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  18:00 
 
7_S
Løb 7, 100m Butterfly Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
62  Ludvigsen Isabella  2005  ALLERØD  0564AF  25 m  1:12.87   
178  Kirchhoff Anna Olivia  2005  HILLERØD  0566AK  25 m  1:14.49   
Tønnesen Silke Krakau  2006  SLAGELSE  0654AC  25 m  1:19.82   
276  West Daniella Li  2006  TRITON B  0664AI  25 m  1:20.03   
Lauridsen Frida  2005  SLAGELSE  0514AO  25 m  1:26.36   
137  Nezdiikovskaia Sasha  2005  HØRSHOLM  0564AK  25 m  1:26.40   
30  Rekling Karla  2008  BIRKERØD  0862AA  25 m  1:27.58   
Jensen-Mattebjerg Johanne  2006  SLAGELSE  0638AP  25 m  1:29.47   
28  Liechti Caroline  2008  BIRKERØD  0882AA  25 m  1:32.30   
10  314  Kirkegaard Freja Monrad  2008  TUNE  0878AE  25 m  1:32.83   
11  228  Jagd Katrine Schou  2008  GLADSAXE  0868AA  25 m  1:33.34   
12  16  Larsen Signe W Kjær  2008  SLAGELSE  0838AO  25 m  1:36.01   
13  139  Hjortshøj Thilde  2006  HØRSHOLM  0648AO  25 m  1:36.26   
14  221  Rasmussen Sarah Cecilie  2008  GREVE  0842AH  25 m  1:37.93   
15  215  Madsen Amalie Lykke  2008  GREVE  0866AC  25 m  1:39.30   
16  216  Johansen Isabella Høj  2008  GREVE  0894AH  25 m  1:42.42   
17  223  Jepsen Liva Ladefoged  2008  GLADSAXE  0828AA  25 m  1:45.39   
18  218  Bruun Julie  2008  GREVE  0802AF  25 m  1:55.34   
19  202  Eirfeldt Anna  2009  GREVE  0952AF  25 m  1:55.74   
20  136  Pedersen Victoria  2008  HØRSHOLM  0822AJ  25 m     
21  217  Madsen Josephine  2009  GREVE  0928AG  25 m     
22  219  Dithmar Mathilde  2009  GREVE  0902AC  25 m     
23  220  Olsen Sarah Budolph  2009  GREVE  0918AG  25 m     
24  259  Rybak-Andersen Flora  2009  GENTOFTE  0948AD  25 m     
25  282  Hinchely Ida  2008  TRITON B  0826AJ  25 m     
26  315  Poulsen Luna Madrid  2009  TUNE  0972AC  25 m     
27  316  Træde Matilde Wendelboe  2008  TUNE  0862AO  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  30 januar 2020 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  18:00 
 
8_S
Løb 8, 100m Butterfly Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
230  Hansen Victor Juhl  2007  GLADSAXE  0719AE  25 m  1:08.16   
59  Bornemann Victor  2004  ALLERØD  0489AD  25 m  1:08.42   
Vadmand Julius  2005  SLAGELSE  0551AJ  25 m  1:09.68   
Hansen Tobias Wiegaard  2004  SLAGELSE  0489AH  25 m  1:12.42   
225  Stender-Petersen Nikolai  2007  GLADSAXE  0723AB  25 m  1:12.86   
190  Larsen Sebastian Roesen  2006  HILLERØD  0669AF  25 m  1:15.61   
231  Peacock Lukas  2007  GLADSAXE  0751AG  25 m  1:16.51   
301  Segato Marius Hedvang  2007  TUNE  0791AD  25 m  1:16.80   
313  Bøgeskov Oliver Holst  2006  TUNE  0637AI  25 m  1:17.47   
10  200  Bjørneborg Victor  2007  GREVE  0729AD  50 m  1:18.84   
11  Kristiansen Viktor  2006  SLAGELSE  0661AP  25 m  1:20.52   
12  89  Christensen Carl Gustav  2007  KØGE  0775AC  25 m  1:21.22   
13  117  Holm Frederik William  2007  ISHØJ  0727AE  25 m  1:24.36   
14  141  Pedersen Rasmus Fabricius  2005  HØRSHOLM  0559AD  50 m  1:28.27   
15  226  Bang Cornelius Borgaard  2007  GLADSAXE  0787AE  25 m  1:30.83   
16  232  Edske Rasmus  2007  GLADSAXE  0777AE  25 m  1:34.50   
17  302  Nielsen Tristan Hovedskov  2007  TUNE  0741AH  50 m  1:37.02   
18  255  Møllenbach Aksel  2008  GENTOFTE  0833AF  25 m  1:39.80   
19  254  Takla Vincent W.  2008  GENTOFTE  0863AF  25 m  1:46.59   
20  118  Helmark Rasmus  2008  ISHØJ  0857AI  25 m     
21  138  Magnussen Anton  2006  HØRSHOLM  0619AP  25 m     
22  238  Fosbøl Hubert  2007  GLADSAXE  0793AC  25 m     
23  251  Chiappini Federico  2008  GENTOFTE  0811AC  25 m     
24  253  Wadstrøm Valther B.  2008  GENTOFTE  0811AG  25 m     
25  260  Christensen Anders  2008  GENTOFTE  0891AF  25 m     
26  266  Hyldig Valdemar Hoffmann  2008  GENTOFTE  0885AH  25 m     
27  285  Albjerg Marcus  2009  TRITON B  0953AF  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  30 januar 2020 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  18:00 
 
9_S
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
60  Lind-Christensen Laura Weng  2006  ALLERØD  0636AC  25 m  2:38.64   
26  Dalsgaard Christine  2007  BIRKERØD  0754AA  25 m  2:45.75   
57  Rud Cecilie  2006  ALLERØD  0694AC  25 m  2:50.19   
139  Hjortshøj Thilde  2006  HØRSHOLM  0648AO  25 m  2:54.83   
29  Stub Alberte  2008  BIRKERØD  0874AI  25 m  2:56.16   
11  Kjeldsen Silje Juul  2008  SLAGELSE  0826AG  25 m  2:58.88   
81  Englert Anja  2008  ALLERØD  0866AE  25 m  3:01.52   
241  Valentin Freya  2008  GLADSAXE  0888AG  25 m  3:07.67   
233  Blom Augusta  2008  GLADSAXE  0842AE  25 m  3:12.61   
10  140  Figurski Kamilla  2008  HØRSHOLM  0876AI  25 m  3:19.67   
11  80  Mindested Laura Bach  2008  ALLERØD  0876AA  50 m  3:21.64   
12  215  Madsen Amalie Lykke  2008  GREVE  0866AC  25 m  3:23.42   
13  216  Johansen Isabella Høj  2008  GREVE  0894AH  25 m  3:40.20   
14  259  Rybak-Andersen Flora  2009  GENTOFTE  0948AD  50 m  3:42.08   
15  221  Rasmussen Sarah Cecilie  2008  GREVE  0842AH  25 m  3:43.14   
16  315  Poulsen Luna Madrid  2009  TUNE  0972AC  25 m  3:49.07   
17  218  Bruun Julie  2008  GREVE  0802AF  50 m  3:56.57   
18  314  Kirkegaard Freja Monrad  2008  TUNE  0878AE  25 m  4:02.38   
19  Rought Astamaja  2006  SLAGELSE  0682AJ  25 m     
20  88  Kristensen Elisabeth Toft  2009  KØGE  0924AF  25 m     
21  96  Haack Amalie  2007  KØGE  0762AT  25 m     
22  97  Høst Alberte Kobyluch  2009  KØGE  0968AD  25 m     
23  99  Høyer Anna  2007  KØGE  0708AI  25 m     
24  102  Schwaner-Hanse Frederikke  2008  KØGE  0878AN  25 m     
25  103  Sveigaard Mynte Skovager  2009  KØGE  0972AB  25 m     
26  136  Pedersen Victoria  2008  HØRSHOLM  0822AJ  25 m     
27  202  Eirfeldt Anna  2009  GREVE  0952AF  25 m     
28  217  Madsen Josephine  2009  GREVE  0928AG  25 m     
29  219  Dithmar Mathilde  2009  GREVE  0902AC  25 m     
30  220  Olsen Sarah Budolph  2009  GREVE  0918AG  25 m     
31  256  Avnsø Marie Louise  2009  GENTOFTE  0942AD  25 m     
32  262  Vedel Elise  2009  GENTOFTE  0944AD  25 m     
33  282  Hinchely Ida  2008  TRITON B  0826AJ  25 m     
34  284  Grovn Katrine Johanne  2008  TRITON B  0812AP  25 m     
35  316  Træde Matilde Wendelboe  2008  TUNE  0862AO  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  30 januar 2020 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  18:00 
 
10_S
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
58  Agerskov William Leander  2004  ALLERØD  0411AK  25 m  2:25.72   
141  Pedersen Rasmus Fabricius  2005  HØRSHOLM  0559AD  25 m  2:43.70   
313  Bøgeskov Oliver Holst  2006  TUNE  0637AI  25 m  2:47.39   
120  Lamprecht Frederik Luca  2006  ISHØJ  0689AF  25 m  2:49.10   
Kristiansen Viktor  2006  SLAGELSE  0661AP  25 m  2:58.00   
198  Dimon Mark  2006  GREVE  0667AJ  25 m  3:04.34   
89  Christensen Carl Gustav  2007  KØGE  0775AC  25 m  3:06.56   
94  Severinsen Pelle Chr.  2008  KØGE  0831AB  25 m  3:11.79   
199  Hansen Nicolai Østergaard  2007  GREVE  0763AC  25 m  3:13.22   
10  92  Møller Hjalte Lildballe  2007  KØGE  0733AA  25 m  3:15.71   
11  91  Hejl-Rasmussen Gustav  2007  KØGE  0775AG  50 m  3:20.95   
12  302  Nielsen Tristan Hovedskov  2007  TUNE  0741AH  25 m  3:22.29   
13  258  Hørlykke Gustav  2008  GENTOFTE  0819AE  25 m  3:23.35   
14  254  Takla Vincent W.  2008  GENTOFTE  0863AF  25 m  3:24.59   
15  286  Drygaard Mathias  2008  TRITON B  0829AA  50 m  3:40.62   
16  90  Bastillini-Noval Charlie  2007  KØGE  0727AG  25 m     
17  93  Fjeldsted Kristoffer  2008  KØGE  0853AB  25 m     
18  104  Sommer Malthe  2009  KØGE  0933AA  25 m     
19  125  Lykke Hugo Krage  2010  HØRSHOLM  1025AD  25 m     
20  127  Semklo Nicolaj  2008  HØRSHOLM  0817AI  25 m     
21  138  Magnussen Anton  2006  HØRSHOLM  0619AP  25 m     
22  144  Kirchhoff Carl  2002  HILLERØD  0257AL  25 m     
23  251  Chiappini Federico  2008  GENTOFTE  0811AC  25 m     
24  255  Møllenbach Aksel  2008  GENTOFTE  0833AF  25 m     
25  267  Kaastrup Storm Krogh  2009  GENTOFTE  0901AC  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  30 januar 2020 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  18:00 
 
11_S
Løb 11, 50m Frisvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
179  Terkildsen Ida Zeiler  2004  HILLERØD  0494AD  25 m  27.94   
178  Kirchhoff Anna Olivia  2005  HILLERØD  0566AK  25 m  28.29   
182  Veje Ulrikke  2002  HILLERØD  0258AK  50 m  29.02   
180  Aaholst Johanne Baes  2004  HILLERØD  0454AE  50 m  29.57   
79  Moesgaard Marie  2008  ALLERØD  0836AD  25 m  29.61   
Thornsen Elida  2005  SLAGELSE  0528AA  50 m  29.71   
107  Christensen Sophia  2003  KØGE  0326BD  50 m  29.79   
137  Nezdiikovskaia Sasha  2005  HØRSHOLM  0564AK  25 m  29.87   
299  Schau Nomi I. K.  2004  TUNE  0408AI  50 m  29.88   
10  177  Klitten Amalie  2004  HILLERØD  0448BA  50 m  29.98   
11  276  West Daniella Li  2006  TRITON B  0664AI  25 m  30.17   
12  243  Hansen Maria Claudia S.  2006  GLADSAXE  0662AE  25 m  31.09   
13  62  Ludvigsen Isabella  2005  ALLERØD  0564AF  25 m  31.24   
14  222  Larsson Petrea Asferg  2008  GLADSAXE  0862AD  25 m  31.43   
15  139  Hjortshøj Thilde  2006  HØRSHOLM  0648AO  25 m  32.03   
16  235  Christensen Laura Klug  2008  GLADSAXE  0836AN  25 m  32.41   
17  Tønnesen Silke Krakau  2006  SLAGELSE  0654AC  25 m  32.54   
18  244  Kaysfeld Laura  2007  GLADSAXE  0798AN  25 m  32.58   
19  Lauridsen Frida  2005  SLAGELSE  0514AO  25 m  32.74   
20  Jensen-Mattebjerg Johanne  2006  SLAGELSE  0638AP  25 m  33.07   
21  82  Stenberg Simone  2008  ALLERØD  0844AB  25 m  33.16   
22  100  Bollmann Augusta  2009  KØGE  0932AA  25 m  33.24   
23  18  Pico Emilia  2008  SLAGELSE  0874AC  25 m  33.30   
24  Jørgensen Emma  2005  SLAGELSE  0592AY  25 m  33.40   
25  136  Pedersen Victoria  2008  HØRSHOLM  0822AJ  25 m  34.12   
26  19  Raunkjær Alberte Bendix  2007  SLAGELSE  0728AO  25 m  34.19   
27  233  Blom Augusta  2008  GLADSAXE  0842AE  25 m  34.27   
28  140  Figurski Kamilla  2008  HØRSHOLM  0876AI  25 m  34.30   
29  224  Kærgaard Victoria Brammer  2008  GLADSAXE  0878AA  25 m  34.57   
30  265  Frederiksen Smilla Stavnsbjerg  2010  GENTOFTE  1032AE  25 m  34.67   
31  11  Kjeldsen Silje Juul  2008  SLAGELSE  0826AG  25 m  35.31   
32  32  Klitvang Ellen  2008  BIRKERØD  0824AI  25 m  35.46   
33  176  Poulsen Liva  2007  HILLERØD  0774AO  25 m  35.67   
34  10  Hallengreen Naja-Amalie  2008  SLAGELSE  0848AC  25 m  35.74   
35  172  Søltoft Caroline Leander  2010  HILLERØD  1008AA  50 m  35.85   
36  262  Vedel Elise  2009  GENTOFTE  0944AD  25 m  36.20   
37  77  Framke Anne-Maj  2008  ALLERØD  0832AB  25 m  36.24   
38  228  Jagd Katrine Schou  2008  GLADSAXE  0868AA  25 m  36.30   
39  98  Axen Vica Lucie  2008  KØGE  0808AC  25 m  36.65   
40  192  Jepsen Julie  2007  HILLERØD  0726AV  25 m  37.36   
41  259  Rybak-Andersen Flora  2009  GENTOFTE  0948AD  25 m  37.36   
42  279  Rindum Sarah  2009  TRITON B  0922AG  25 m  37.81   
43  14  Frimann Laura Storm  2009  SLAGELSE  0908AF  25 m  37.82   
44  135  Grevelund Rosamarie  2007  HØRSHOLM  0784AR  25 m  37.99   
45  264  Toft Rosa  2009  GENTOFTE  0972AD  25 m  37.99   
46  126  Hansen Carmen Victoria  2008  HØRSHOLM  0814AU  25 m  39.51   
47  263  Sørensen Laura Kegel  2009  GENTOFTE  0990AJ  25 m  39.65   
48  278  Nyegaard Josefine  2008  TRITON B  0808AR  25 m  39.92   
49  101  Høyer Caroline Ploug  2009  KØGE  0926AG  25 m  43.16   
50  250  Voigt Malou  2009  GENTOFTE  0988AJ  25 m  43.39   
51  129  Siim Filippa  2008  HØRSHOLM  0852AJ  50 m  43.81   
52  121  Overgaard Agnethe  2010  HØRSHOLM  1088AC  25 m  44.59   
53  234  Hermansen Katrine  2008  GLADSAXE  0838AG  25 m  44.77   
54  105  Borgstrøm Hannah  2009  KØGE  0996AF  25 m  46.16   
55  249  Dorff Liva  2009  GENTOFTE  0918AH  25 m  46.60   
56  166  Ptak Thilde  2009  HILLERØD  0946AG  25 m  47.19   
57  167  Bjørnholt Miriam  2011  HILLERØD  1112AD  25 m  48.65   
58  157  Hegested Lucca  2010  HILLERØD  1024AJ  25 m  54.24   
59  165  Klinker Sofie Demant  2010  HILLERØD  1050AJ  25 m  54.90   
60  163  Dam Natasja Dalsgaard  2009  HILLERØD  0936BC  25 m  56.73   
61  293  Ekkelund Maja  2010  TRITON B  1032AJ  25 m  56.90   
62  162  Blomsterberg Mille Klæbel  2010  HILLERØD  1026AJ  25 m  57.67   
63  275  Janniche Ella  2011  TRITON B  1114AD  25 m  1:01.16   
64  158  Schmidt Luna Amby  2010  HILLERØD  1038AG  25 m  1:02.27   
65  146  Christoffersen Andrea  2010  HILLERØD  1028AJ  25 m  1:13.72   
66  252  Hede Freja  2009  GENTOFTE  0992AJ  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  30 januar 2020 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  18:00 
 
12_S
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
Hansen Tobias Wiegaard  2004  SLAGELSE  0489AH  25 m  25.58   
181  Ejdesgaard Sebastian  2001  HILLERØD  0181AO  50 m  26.99   
141  Pedersen Rasmus Fabricius  2005  HØRSHOLM  0559AD  25 m  28.63   
242  Pedersen Walter N Falborg  2007  GLADSAXE  0751AB  25 m  29.19   
231  Peacock Lukas  2007  GLADSAXE  0751AG  25 m  29.58   
92  Møller Hjalte Lildballe  2007  KØGE  0733AA  25 m  29.84   
76  Linderoth Lucas  2007  ALLERØD  0777AB  25 m  29.85   
225  Stender-Petersen Nikolai  2007  GLADSAXE  0723AB  25 m  30.17   
138  Magnussen Anton  2006  HØRSHOLM  0619AP  25 m  30.55   
10  59  Bornemann Victor  2004  ALLERØD  0489AD  50 m  30.57   
11  93  Fjeldsted Kristoffer  2008  KØGE  0853AB  25 m  30.84   
12  237  Bendixen William  2007  GLADSAXE  0719AK  25 m  30.89   
13  280  Sanchez Noah  2006  TRITON B  0607AD  50 m  31.13   
14  227  Åhman Magnus Gimsing  2007  GLADSAXE  0761AB  25 m  31.19   
15  266  Hyldig Valdemar Hoffmann  2008  GENTOFTE  0885AH  25 m  32.09   
16  27  Jacobsen Frederik F.  2007  BIRKERØD  0715AI  25 m  32.12   
17  232  Edske Rasmus  2007  GLADSAXE  0777AE  25 m  32.12   
18  33  Vallentin Jonathan  2008  BIRKERØD  0821AC  25 m  32.41   
19  175  Købke Storm  2007  HILLERØD  0717AM  25 m  32.49   
20  56  Dahl Sofus Borlund  2007  BIRKERØD  0789AP  25 m  32.91   
21  34  Villadsen Joachim Sundbæk  2007  BIRKERØD  0713AF  25 m  32.95   
22  226  Bang Cornelius Borgaard  2007  GLADSAXE  0787AE  25 m  33.10   
23  75  Korger Lucas  2007  ALLERØD  0763AF  50 m  33.19   
24  123  Hermann-Grund Lucas  2007  HØRSHOLM  0775AJ  25 m  33.51   
25  124  Kofoed Emil Arnum  2008  HØRSHOLM  0867AH  25 m  33.67   
26  174  Kammer Gustav  2008  HILLERØD  0861AN  25 m  34.04   
27  257  Schrøder Johan  2008  GENTOFTE  0815AC  25 m  34.27   
28  36  Hargreaves Joe  2008  BIRKERØD  0893AA  25 m  34.70   
29  277  Nielsen Alexander  2006  TRITON B  0697AD  50 m  34.70   
30  283  Thilker Daniel  2006  TRITON B  0605AR  50 m  34.70   
31  238  Fosbøl Hubert  2007  GLADSAXE  0793AC  25 m  34.99   
32  255  Møllenbach Aksel  2008  GENTOFTE  0833AF  25 m  35.67   
33  254  Takla Vincent W.  2008  GENTOFTE  0863AF  25 m  36.48   
34  269  Qi Fang  2008  GENTOFTE  0879AB  25 m  36.86   
35  268  Ha Rafael  2008  GENTOFTE  0815AJ  25 m  37.25   
36  258  Hørlykke Gustav  2008  GENTOFTE  0819AE  25 m  37.37   
37  260  Christensen Anders  2008  GENTOFTE  0891AF  25 m  37.77   
38  17  Augustesen Mikkel  2008  SLAGELSE  0883AF  25 m  38.76   
39  12  Thrysøe Jonatan  2009  SLAGELSE  0901AE  25 m  39.02   
40  13  Prüsse-Olsen Mikkel  2009  SLAGELSE  0931AF  25 m  39.31   
41  267  Kaastrup Storm Krogh  2009  GENTOFTE  0901AC  25 m  39.48   
42  128  Vissing William Brigsted  2008  HØRSHOLM  0809AH  50 m  39.60   
43  127  Semklo Nicolaj  2008  HØRSHOLM  0817AI  50 m  40.06   
44  122  Nordby Robert  2009  HØRSHOLM  0921AE  25 m  42.63   
45  291  Jønsson Mathias  2008  TRITON B  0861AP  50 m  42.67   
46  156  Kristiansen Lucas  2009  HILLERØD  0955AE  25 m  44.05   
47  261  Kasten Anton  2008  GENTOFTE  0811AH  25 m  45.54   
48  148  Jensen Carlos Nicolas  2010  HILLERØD  1055AD  25 m  52.86   
49  145  Duelund-Hansen Aksel Otto  2010  HILLERØD  1033AD  25 m  55.24   
50  152  Mortensen Frederik  2008  HILLERØD  0863AN  25 m     
51  153  Jensen Innes Sixten  2009  HILLERØD  0961BC  25 m     
52  154  Blom Louie Moes  2009  HILLERØD  0947BC  25 m     
53  159  Hessellund Malik  2007  HILLERØD  0763AP  25 m     
54  337  Hansen Raymi Noah Trevino  2008  ALLERØD    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  30 januar 2020 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  18:00 
 
13_S
Løb 13, 100m Medley Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
Thornsen Elida  2005  SLAGELSE  0528AA  25 m  1:12.24   
37  Frederiksen Ida Marie  2008  BIRKERØD  0828AD  25 m  1:13.80   
182  Veje Ulrikke  2002  HILLERØD  0258AK  25 m  1:14.30   
169  Cruse Olivia  2005  HILLERØD  0514AR  25 m  1:15.77   
137  Nezdiikovskaia Sasha  2005  HØRSHOLM  0564AK  25 m  1:16.98   
186  Lythcke Amalie  2006  HILLERØD  0686AT  25 m  1:17.96   
235  Christensen Laura Klug  2008  GLADSAXE  0836AN  25 m  1:18.03   
201  Rasmussen Sophie Amalie  2006  GREVE  0692AJ  25 m  1:19.54   
243  Hansen Maria Claudia S.  2006  GLADSAXE  0662AE  25 m  1:19.66   
10  30  Rekling Karla  2008  BIRKERØD  0862AA  25 m  1:20.45   
11  31  Leidecker Sofie  2008  BIRKERØD  0896AA  25 m  1:22.47   
12  244  Kaysfeld Laura  2007  GLADSAXE  0798AN  25 m  1:22.56   
13  168  Mølholm Emma  2005  HILLERØD  0514AM  25 m  1:22.70   
14  81  Englert Anja  2008  ALLERØD  0866AE  25 m  1:23.20   
15  18  Pico Emilia  2008  SLAGELSE  0874AC  25 m  1:24.10   
16  170  Jørgensen Anna Gregers  2007  HILLERØD  0764AO  25 m  1:25.11   
17  224  Kærgaard Victoria Brammer  2008  GLADSAXE  0878AA  25 m  1:25.12   
18  80  Mindested Laura Bach  2008  ALLERØD  0876AA  25 m  1:25.32   
19  314  Kirkegaard Freja Monrad  2008  TUNE  0878AE  25 m  1:25.48   
20  Lauridsen Frida  2005  SLAGELSE  0514AO  25 m  1:25.51   
21  221  Rasmussen Sarah Cecilie  2008  GREVE  0842AH  25 m  1:25.87   
22  26  Dalsgaard Christine  2007  BIRKERØD  0754AA  25 m  1:26.07   
23  99  Høyer Anna  2007  KØGE  0708AI  25 m  1:26.84   
24  229  Mygind Sigrid  2008  GLADSAXE  0878AG  25 m  1:27.67   
25  215  Madsen Amalie Lykke  2008  GREVE  0866AC  25 m  1:27.91   
26  28  Liechti Caroline  2008  BIRKERØD  0882AA  25 m  1:27.94   
27  19  Raunkjær Alberte Bendix  2007  SLAGELSE  0728AO  25 m  1:28.24   
28  236  Tvermoes Ella Boisen  2008  GLADSAXE  0812AD  25 m  1:28.98   
29  77  Framke Anne-Maj  2008  ALLERØD  0832AB  25 m  1:29.76   
30  187  Jørgensen Andrea  2008  HILLERØD  0864AG  25 m  1:29.83   
31  241  Valentin Freya  2008  GLADSAXE  0888AG  25 m  1:29.91   
32  16  Larsen Signe W Kjær  2008  SLAGELSE  0838AO  25 m  1:29.96   
33  98  Axen Vica Lucie  2008  KØGE  0808AC  25 m  1:30.27   
34  300  Didriksen Jasmin A.  2009  TUNE  0998AB  25 m  1:30.31   
35  216  Johansen Isabella Høj  2008  GREVE  0894AH  25 m  1:30.50   
36  315  Poulsen Luna Madrid  2009  TUNE  0972AC  25 m  1:30.97   
37  265  Frederiksen Smilla Stavnsbjerg  2010  GENTOFTE  1032AE  25 m  1:31.38   
38  282  Hinchely Ida  2008  TRITON B  0826AJ  25 m  1:32.71   
39  316  Træde Matilde Wendelboe  2008  TUNE  0862AO  25 m  1:32.87   
40  15  Skelvig Signe  2009  SLAGELSE  0984AA  25 m  1:33.00   
41  176  Poulsen Liva  2007  HILLERØD  0774AO  25 m  1:33.77   
42  191  Mogensen Tia Sofie Majvig  2007  HILLERØD  0778AM  25 m  1:33.90   
43  223  Jepsen Liva Ladefoged  2008  GLADSAXE  0828AA  25 m  1:34.46   
44  96  Haack Amalie  2007  KØGE  0762AT  25 m  1:34.56   
45  172  Søltoft Caroline Leander  2010  HILLERØD  1008AA  25 m  1:35.99   
46  292  Gagnér Helena  2008  TRITON B  0884AJ  25 m  1:36.91   
47  220  Olsen Sarah Budolph  2009  GREVE  0918AG  25 m  1:37.02   
48  202  Eirfeldt Anna  2009  GREVE  0952AF  25 m  1:37.83   
49  218  Bruun Julie  2008  GREVE  0802AF  25 m  1:39.71   
50  185  Ricken Alberte  2007  HILLERØD  0744AD  25 m  1:39.79   
51  97  Høst Alberte Kobyluch  2009  KØGE  0968AD  25 m  1:39.85   
52  264  Toft Rosa  2009  GENTOFTE  0972AD  25 m  1:39.98   
53  219  Dithmar Mathilde  2009  GREVE  0902AC  25 m  1:41.45   
54  103  Sveigaard Mynte Skovager  2009  KØGE  0972AB  25 m  1:42.26   
55  278  Nyegaard Josefine  2008  TRITON B  0808AR  25 m  1:43.49   
56  279  Rindum Sarah  2009  TRITON B  0922AG  25 m  1:43.91   
57  14  Frimann Laura Storm  2009  SLAGELSE  0908AF  25 m  1:43.92   
58  217  Madsen Josephine  2009  GREVE  0928AG  25 m  1:43.94   
59  88  Kristensen Elisabeth Toft  2009  KØGE  0924AF  25 m  1:43.99   
60  256  Avnsø Marie Louise  2009  GENTOFTE  0942AD  25 m  1:46.61   
61  250  Voigt Malou  2009  GENTOFTE  0988AJ  25 m  1:47.41   
62  284  Grovn Katrine Johanne  2008  TRITON B  0812AP  25 m  1:48.78   
63  101  Høyer Caroline Ploug  2009  KØGE  0926AG  25 m  1:49.83   
64  102  Schwaner-Hanse Frederikke  2008  KØGE  0878AN  25 m  1:50.81   
65  129  Siim Filippa  2008  HØRSHOLM  0852AJ  25 m  1:53.33   
66  249  Dorff Liva  2009  GENTOFTE  0918AH  25 m  1:55.91   
67  121  Overgaard Agnethe  2010  HØRSHOLM  1088AC  25 m  1:58.51   
68  290  Olsen Bettina M. V.  2009  TRITON B  0912AG  25 m  2:01.20   
69  275  Janniche Ella  2011  TRITON B  1114AD  25 m  2:18.70   
70  126  Hansen Carmen Victoria  2008  HØRSHOLM  0814AU  25 m     
71  151  Vindekilde Emilie Stengel  2009  HILLERØD  0966AE  25 m     
72  293  Ekkelund Maja  2010  TRITON B  1032AJ  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  30 januar 2020 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  18:00 
 
14_S
Løb 14, 100m Medley Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
144  Kirchhoff Carl  2002  HILLERØD  0257AL  25 m  1:02.42   
230  Hansen Victor Juhl  2007  GLADSAXE  0719AE  25 m  1:09.27   
Hansen Tobias Wiegaard  2004  SLAGELSE  0489AH  25 m  1:10.48   
Vadmand Julius  2005  SLAGELSE  0551AJ  25 m  1:11.92   
239  Schou Andreas Kelstrup  2005  GLADSAXE  0539AE  25 m  1:12.98   
301  Segato Marius Hedvang  2007  TUNE  0791AD  25 m  1:13.59   
190  Larsen Sebastian Roesen  2006  HILLERØD  0669AF  25 m  1:15.57   
227  Åhman Magnus Gimsing  2007  GLADSAXE  0761AB  25 m  1:16.49   
237  Bendixen William  2007  GLADSAXE  0719AK  25 m  1:17.07   
10  Kristiansen Viktor  2006  SLAGELSE  0661AP  25 m  1:17.75   
11  117  Holm Frederik William  2007  ISHØJ  0727AE  25 m  1:17.76   
12  189  Klitten Johan  2006  HILLERØD  0667AL  25 m  1:18.97   
13  75  Korger Lucas  2007  ALLERØD  0763AF  25 m  1:19.71   
14  104  Sommer Malthe  2009  KØGE  0933AA  25 m  1:20.10   
15  27  Jacobsen Frederik F.  2007  BIRKERØD  0715AI  25 m  1:20.19   
16  188  Thorngreen Joachim Nyvang  2007  HILLERØD  0757AG  25 m  1:20.23   
17  280  Sanchez Noah  2006  TRITON B  0607AD  25 m  1:20.26   
18  200  Bjørneborg Victor  2007  GREVE  0729AD  25 m  1:20.65   
19  313  Bøgeskov Oliver Holst  2006  TUNE  0637AI  25 m  1:20.85   
20  238  Fosbøl Hubert  2007  GLADSAXE  0793AC  25 m  1:20.86   
21  89  Christensen Carl Gustav  2007  KØGE  0775AC  25 m  1:20.98   
22  266  Hyldig Valdemar Hoffmann  2008  GENTOFTE  0885AH  25 m  1:22.64   
23  90  Bastillini-Noval Charlie  2007  KØGE  0727AG  25 m  1:24.49   
24  199  Hansen Nicolai Østergaard  2007  GREVE  0763AC  25 m  1:24.55   
25  33  Vallentin Jonathan  2008  BIRKERØD  0821AC  25 m  1:24.92   
26  198  Dimon Mark  2006  GREVE  0667AJ  25 m  1:26.28   
27  34  Villadsen Joachim Sundbæk  2007  BIRKERØD  0713AF  25 m  1:26.42   
28  175  Købke Storm  2007  HILLERØD  0717AM  25 m  1:28.08   
29  283  Thilker Daniel  2006  TRITON B  0605AR  25 m  1:28.74   
30  120  Lamprecht Frederik Luca  2006  ISHØJ  0689AF  25 m  1:29.38   
31  253  Wadstrøm Valther B.  2008  GENTOFTE  0811AG  25 m  1:30.21   
32  35  Højfeldt Lukas  2008  BIRKERØD  0805AD  25 m  1:30.81   
33  91  Hejl-Rasmussen Gustav  2007  KØGE  0775AG  25 m  1:31.04   
34  86  Andersen Jeppe Borring  2008  ALLERØD  0887AC  25 m  1:31.62   
35  302  Nielsen Tristan Hovedskov  2007  TUNE  0741AH  25 m  1:31.66   
36  174  Kammer Gustav  2008  HILLERØD  0861AN  25 m  1:31.94   
37  94  Severinsen Pelle Chr.  2008  KØGE  0831AB  25 m  1:32.31   
38  124  Kofoed Emil Arnum  2008  HØRSHOLM  0867AH  25 m  1:33.07   
39  183  Nissen Emil  2006  HILLERØD  0633AN  25 m  1:33.57   
40  123  Hermann-Grund Lucas  2007  HØRSHOLM  0775AJ  25 m  1:33.58   
41  118  Helmark Rasmus  2008  ISHØJ  0857AI  25 m  1:34.78   
42  56  Dahl Sofus Borlund  2007  BIRKERØD  0789AP  25 m  1:37.27   
43  251  Chiappini Federico  2008  GENTOFTE  0811AC  25 m  1:38.03   
44  13  Prüsse-Olsen Mikkel  2009  SLAGELSE  0931AF  25 m  1:38.10   
45  258  Hørlykke Gustav  2008  GENTOFTE  0819AE  25 m  1:38.44   
46  17  Augustesen Mikkel  2008  SLAGELSE  0883AF  25 m  1:38.62   
47  268  Ha Rafael  2008  GENTOFTE  0815AJ  25 m  1:38.87   
48  260  Christensen Anders  2008  GENTOFTE  0891AF  25 m  1:39.32   
49  184  Sørensen Sebastian Kjær  2007  HILLERØD  0753AL  25 m  1:39.33   
50  173  Andreasen Niels  2009  HILLERØD  0935AE  25 m  1:39.92   
51  303  Tvedskov Valdemar Rudolf  2008  TUNE  0821AE  25 m  1:41.22   
52  257  Schrøder Johan  2008  GENTOFTE  0815AC  25 m  1:41.94   
53  267  Kaastrup Storm Krogh  2009  GENTOFTE  0901AC  25 m  1:42.74   
54  12  Thrysøe Jonatan  2009  SLAGELSE  0901AE  25 m  1:42.81   
55  160  Jensen Malte Scott  2009  HILLERØD  0977BA  25 m  1:48.19   
56  289  Andersen Silas Argueta  2010  TRITON B  1013AB  25 m  1:49.69   
57  286  Drygaard Mathias  2008  TRITON B  0829AA  25 m  1:49.97   
58  125  Lykke Hugo Krage  2010  HØRSHOLM  1025AD  25 m  1:51.75   
59  197  Schrøder Clint  2008  GREVE  0897AL  25 m  1:52.70   
60  122  Nordby Robert  2009  HØRSHOLM  0921AE  25 m  2:09.12   
61  164  Deren Oliver  2007  HILLERØD  0711AQ  25 m  2:12.28   
62  149  Tronier Christian  2009  HILLERØD  0905AH  25 m  2:15.90   
63  128  Vissing William Brigsted  2008  HØRSHOLM  0809AH  25 m     
64  147  Eggert Bastian  2009  HILLERØD  0925AC  25 m     
65  150  Nielsen Christopher Perplies  2007  HILLERØD  0771AP  25 m     
66  155  Ditlefsen Louis  2009  HILLERØD  0957AE  25 m     
67  156  Kristiansen Lucas  2009  HILLERØD  0955AE  25 m     
68  161  Søndergaard Mathias  2009  HILLERØD  0959AC  25 m     
69  287  Schou Emil  2007  TRITON B  0765AP  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  30 januar 2020 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  18:00 
 
15_S
Løb 15, 200m Brystsvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
62  Ludvigsen Isabella  2005  ALLERØD  0564AF  25 m  2:58.52   
Jensen-Mattebjerg Johanne  2006  SLAGELSE  0638AP  25 m  3:02.94   
Rought Astamaja  2006  SLAGELSE  0682AJ  25 m  3:03.21   
37  Frederiksen Ida Marie  2008  BIRKERØD  0828AD  25 m  3:08.39   
Tønnesen Silke Krakau  2006  SLAGELSE  0654AC  25 m  3:11.04   
11  Kjeldsen Silje Juul  2008  SLAGELSE  0826AG  25 m  3:13.39   
82  Stenberg Simone  2008  ALLERØD  0844AB  25 m  3:17.83   
77  Framke Anne-Maj  2008  ALLERØD  0832AB  25 m  3:19.00   
276  West Daniella Li  2006  TRITON B  0664AI  25 m  3:20.72   
10  140  Figurski Kamilla  2008  HØRSHOLM  0876AI  25 m  3:22.65   
11  30  Rekling Karla  2008  BIRKERØD  0862AA  25 m  3:24.25   
12  31  Leidecker Sofie  2008  BIRKERØD  0896AA  50 m  3:25.15   
13  Jørgensen Emma  2005  SLAGELSE  0592AY  25 m  3:25.67   
14  100  Bollmann Augusta  2009  KØGE  0932AA  25 m  3:32.44   
15  28  Liechti Caroline  2008  BIRKERØD  0882AA  50 m  3:36.52   
16  262  Vedel Elise  2009  GENTOFTE  0944AD  25 m  3:48.31   
17  282  Hinchely Ida  2008  TRITON B  0826AJ  25 m  3:50.75   
18  98  Axen Vica Lucie  2008  KØGE  0808AC  25 m  3:53.60   
19  241  Valentin Freya  2008  GLADSAXE  0888AG  25 m  3:55.66   
20  263  Sørensen Laura Kegel  2009  GENTOFTE  0990AJ  25 m  3:55.98   
21  264  Toft Rosa  2009  GENTOFTE  0972AD  25 m  3:56.31   
22  256  Avnsø Marie Louise  2009  GENTOFTE  0942AD  25 m  4:03.55   
23  222  Larsson Petrea Asferg  2008  GLADSAXE  0862AD  50 m  4:07.01   
24  259  Rybak-Andersen Flora  2009  GENTOFTE  0948AD  25 m  4:11.50   
25  97  Høst Alberte Kobyluch  2009  KØGE  0968AD  25 m  4:19.97   
26  10  Hallengreen Naja-Amalie  2008  SLAGELSE  0848AC  25 m     
27  96  Haack Amalie  2007  KØGE  0762AT  25 m     
28  101  Høyer Caroline Ploug  2009  KØGE  0926AG  25 m     
29  102  Schwaner-Hanse Frederikke  2008  KØGE  0878AN  25 m     
30  105  Borgstrøm Hannah  2009  KØGE  0996AF  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  30 januar 2020 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  18:00 
 
16_S
Løb 16, 200m Brystsvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
225  Stender-Petersen Nikolai  2007  GLADSAXE  0723AB  50 m  3:07.30   
117  Holm Frederik William  2007  ISHØJ  0727AE  50 m  3:15.71   
36  Hargreaves Joe  2008  BIRKERØD  0893AA  25 m  3:18.78   
89  Christensen Carl Gustav  2007  KØGE  0775AC  25 m  3:19.16   
200  Bjørneborg Victor  2007  GREVE  0729AD  25 m  3:19.32   
92  Møller Hjalte Lildballe  2007  KØGE  0733AA  25 m  3:19.54   
255  Møllenbach Aksel  2008  GENTOFTE  0833AF  25 m  3:19.90   
301  Segato Marius Hedvang  2007  TUNE  0791AD  25 m  3:20.57   
232  Edske Rasmus  2007  GLADSAXE  0777AE  50 m  3:23.85   
10  76  Linderoth Lucas  2007  ALLERØD  0777AB  25 m  3:29.45   
11  226  Bang Cornelius Borgaard  2007  GLADSAXE  0787AE  25 m  3:36.76   
12  269  Qi Fang  2008  GENTOFTE  0879AB  50 m  3:36.83   
13  104  Sommer Malthe  2009  KØGE  0933AA  50 m  3:45.26   
14  277  Nielsen Alexander  2006  TRITON B  0697AD  50 m  3:49.28   
15  93  Fjeldsted Kristoffer  2008  KØGE  0853AB  50 m  3:53.29   
16  94  Severinsen Pelle Chr.  2008  KØGE  0831AB  25 m  4:02.59   
17  289  Andersen Silas Argueta  2010  TRITON B  1013AB  50 m  4:33.82   
18  91  Hejl-Rasmussen Gustav  2007  KØGE  0775AG  25 m     
19  118  Helmark Rasmus  2008  ISHØJ  0857AI  25 m     
20  197  Schrøder Clint  2008  GREVE  0897AL  25 m     
21  253  Wadstrøm Valther B.  2008  GENTOFTE  0811AG  25 m     
22  261  Kasten Anton  2008  GENTOFTE  0811AH  25 m     
23  303  Tvedskov Valdemar Rudolf  2008  TUNE  0821AE  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  30 januar 2020 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  18:00 
 
17_S
Løb 17, 100m Frisvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
178  Kirchhoff Anna Olivia  2005  HILLERØD  0566AK  25 m  1:01.97   
180  Aaholst Johanne Baes  2004  HILLERØD  0454AE  50 m  1:02.88   
Thornsen Elida  2005  SLAGELSE  0528AA  25 m  1:02.93   
79  Moesgaard Marie  2008  ALLERØD  0836AD  25 m  1:04.77   
186  Lythcke Amalie  2006  HILLERØD  0686AT  25 m  1:05.09   
137  Nezdiikovskaia Sasha  2005  HØRSHOLM  0564AK  25 m  1:06.01   
61  Wissing Liva  2006  ALLERØD  0642AC  25 m  1:06.03   
169  Cruse Olivia  2005  HILLERØD  0514AR  25 m  1:06.79   
Tønnesen Silke Krakau  2006  SLAGELSE  0654AC  25 m  1:07.29   
10  243  Hansen Maria Claudia S.  2006  GLADSAXE  0662AE  25 m  1:07.66   
11  177  Klitten Amalie  2004  HILLERØD  0448BA  50 m  1:08.04   
12  235  Christensen Laura Klug  2008  GLADSAXE  0836AN  25 m  1:08.49   
13  222  Larsson Petrea Asferg  2008  GLADSAXE  0862AD  25 m  1:08.59   
14  29  Stub Alberte  2008  BIRKERØD  0874AI  25 m  1:09.93   
15  168  Mølholm Emma  2005  HILLERØD  0514AM  25 m  1:10.45   
16  Rought Astamaja  2006  SLAGELSE  0682AJ  25 m  1:11.28   
17  139  Hjortshøj Thilde  2006  HØRSHOLM  0648AO  25 m  1:11.28   
18  82  Stenberg Simone  2008  ALLERØD  0844AB  25 m  1:11.93   
19  201  Rasmussen Sophie Amalie  2006  GREVE  0692AJ  25 m  1:13.04   
20  100  Bollmann Augusta  2009  KØGE  0932AA  25 m  1:13.09   
21  170  Jørgensen Anna Gregers  2007  HILLERØD  0764AO  25 m  1:13.12   
22  Lauridsen Frida  2005  SLAGELSE  0514AO  25 m  1:13.31   
23  18  Pico Emilia  2008  SLAGELSE  0874AC  25 m  1:13.49   
24  60  Lind-Christensen Laura Weng  2006  ALLERØD  0636AC  25 m  1:14.07   
25  136  Pedersen Victoria  2008  HØRSHOLM  0822AJ  25 m  1:14.73   
26  233  Blom Augusta  2008  GLADSAXE  0842AE  25 m  1:14.93   
27  99  Høyer Anna  2007  KØGE  0708AI  25 m  1:15.34   
28  81  Englert Anja  2008  ALLERØD  0866AE  25 m  1:16.50   
29  224  Kærgaard Victoria Brammer  2008  GLADSAXE  0878AA  25 m  1:16.76   
30  19  Raunkjær Alberte Bendix  2007  SLAGELSE  0728AO  25 m  1:16.81   
31  300  Didriksen Jasmin A.  2009  TUNE  0998AB  25 m  1:17.01   
32  228  Jagd Katrine Schou  2008  GLADSAXE  0868AA  25 m  1:17.60   
33  215  Madsen Amalie Lykke  2008  GREVE  0866AC  25 m  1:18.42   
34  187  Jørgensen Andrea  2008  HILLERØD  0864AG  25 m  1:18.91   
35  80  Mindested Laura Bach  2008  ALLERØD  0876AA  25 m  1:18.99   
36  10  Hallengreen Naja-Amalie  2008  SLAGELSE  0848AC  25 m  1:19.29   
37  185  Ricken Alberte  2007  HILLERØD  0744AD  25 m  1:19.36   
38  315  Poulsen Luna Madrid  2009  TUNE  0972AC  25 m  1:19.45   
39  221  Rasmussen Sarah Cecilie  2008  GREVE  0842AH  25 m  1:19.97   
40  191  Mogensen Tia Sofie Majvig  2007  HILLERØD  0778AM  25 m  1:20.92   
41  32  Klitvang Ellen  2008  BIRKERØD  0824AI  25 m  1:21.17   
42  236  Tvermoes Ella Boisen  2008  GLADSAXE  0812AD  25 m  1:21.33   
43  314  Kirkegaard Freja Monrad  2008  TUNE  0878AE  25 m  1:21.75   
44  265  Frederiksen Smilla Stavnsbjerg  2010  GENTOFTE  1032AE  25 m  1:21.85   
45  172  Søltoft Caroline Leander  2010  HILLERØD  1008AA  50 m  1:21.90   
46  192  Jepsen Julie  2007  HILLERØD  0726AV  25 m  1:22.54   
47  216  Johansen Isabella Høj  2008  GREVE  0894AH  25 m  1:22.70   
48  292  Gagnér Helena  2008  TRITON B  0884AJ  50 m  1:24.21   
49  223  Jepsen Liva Ladefoged  2008  GLADSAXE  0828AA  25 m  1:25.20   
50  16  Larsen Signe W Kjær  2008  SLAGELSE  0838AO  25 m  1:26.73   
51  284  Grovn Katrine Johanne  2008  TRITON B  0812AP  50 m  1:27.16   
52  220  Olsen Sarah Budolph  2009  GREVE  0918AG  25 m  1:27.23   
53  15  Skelvig Signe  2009  SLAGELSE  0984AA  25 m  1:27.47   
54  88  Kristensen Elisabeth Toft  2009  KØGE  0924AF  25 m  1:27.92   
55  202  Eirfeldt Anna  2009  GREVE  0952AF  25 m  1:28.43   
56  279  Rindum Sarah  2009  TRITON B  0922AG  25 m  1:28.84   
57  278  Nyegaard Josefine  2008  TRITON B  0808AR  50 m  1:29.27   
58  14  Frimann Laura Storm  2009  SLAGELSE  0908AF  25 m  1:29.77   
59  263  Sørensen Laura Kegel  2009  GENTOFTE  0990AJ  25 m  1:31.75   
60  135  Grevelund Rosamarie  2007  HØRSHOLM  0784AR  50 m  1:31.79   
61  316  Træde Matilde Wendelboe  2008  TUNE  0862AO  25 m  1:33.15   
62  218  Bruun Julie  2008  GREVE  0802AF  25 m  1:33.62   
63  219  Dithmar Mathilde  2009  GREVE  0902AC  25 m  1:34.49   
64  103  Sveigaard Mynte Skovager  2009  KØGE  0972AB  25 m  1:35.12   
65  129  Siim Filippa  2008  HØRSHOLM  0852AJ  25 m  1:35.17   
66  234  Hermansen Katrine  2008  GLADSAXE  0838AG  25 m  1:36.91   
67  121  Overgaard Agnethe  2010  HØRSHOLM  1088AC  25 m  1:37.34   
68  126  Hansen Carmen Victoria  2008  HØRSHOLM  0814AU  25 m  1:37.93   
69  250  Voigt Malou  2009  GENTOFTE  0988AJ  25 m  1:42.19   
70  290  Olsen Bettina M. V.  2009  TRITON B  0912AG  25 m  1:43.62   
71  217  Madsen Josephine  2009  GREVE  0928AG  25 m  1:45.34   
72  105  Borgstrøm Hannah  2009  KØGE  0996AF  25 m  1:49.73   
73  166  Ptak Thilde  2009  HILLERØD  0946AG  25 m  1:50.87   
74  167  Bjørnholt Miriam  2011  HILLERØD  1112AD  25 m  1:57.26   
75  165  Klinker Sofie Demant  2010  HILLERØD  1050AJ  25 m  1:57.40   
76  157  Hegested Lucca  2010  HILLERØD  1024AJ  25 m  2:15.03   
77  162  Blomsterberg Mille Klæbel  2010  HILLERØD  1026AJ  25 m  2:25.57   
78  151  Vindekilde Emilie Stengel  2009  HILLERØD  0966AE  25 m  2:32.79   
79  146  Christoffersen Andrea  2010  HILLERØD  1028AJ  25 m     
80  163  Dam Natasja Dalsgaard  2009  HILLERØD  0936BC  25 m     
81  249  Dorff Liva  2009  GENTOFTE  0918AH  25 m     
82  252  Hede Freja  2009  GENTOFTE  0992AJ  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  30 januar 2020 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  18:00 
 
18_S
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
181  Ejdesgaard Sebastian  2001  HILLERØD  0181AO  25 m  56.36   
58  Agerskov William Leander  2004  ALLERØD  0411AK  25 m  58.63   
Hansen Tobias Wiegaard  2004  SLAGELSE  0489AH  25 m  59.50   
59  Bornemann Victor  2004  ALLERØD  0489AD  25 m  1:02.10   
230  Hansen Victor Juhl  2007  GLADSAXE  0719AE  25 m  1:02.78   
141  Pedersen Rasmus Fabricius  2005  HØRSHOLM  0559AD  25 m  1:03.62   
242  Pedersen Walter N Falborg  2007  GLADSAXE  0751AB  25 m  1:04.03   
Vadmand Julius  2005  SLAGELSE  0551AJ  25 m  1:04.31   
190  Larsen Sebastian Roesen  2006  HILLERØD  0669AF  25 m  1:05.22   
10  301  Segato Marius Hedvang  2007  TUNE  0791AD  25 m  1:05.26   
11  76  Linderoth Lucas  2007  ALLERØD  0777AB  25 m  1:05.27   
12  231  Peacock Lukas  2007  GLADSAXE  0751AG  25 m  1:07.44   
13  189  Klitten Johan  2006  HILLERØD  0667AL  25 m  1:08.18   
14  227  Åhman Magnus Gimsing  2007  GLADSAXE  0761AB  25 m  1:08.32   
15  237  Bendixen William  2007  GLADSAXE  0719AK  25 m  1:09.01   
16  27  Jacobsen Frederik F.  2007  BIRKERØD  0715AI  25 m  1:09.28   
17  280  Sanchez Noah  2006  TRITON B  0607AD  25 m  1:09.98   
18  138  Magnussen Anton  2006  HØRSHOLM  0619AP  25 m  1:10.20   
19  200  Bjørneborg Victor  2007  GREVE  0729AD  50 m  1:10.20   
20  Kristiansen Viktor  2006  SLAGELSE  0661AP  25 m  1:10.48   
21  90  Bastillini-Noval Charlie  2007  KØGE  0727AG  25 m  1:11.11   
22  188  Thorngreen Joachim Nyvang  2007  HILLERØD  0757AG  25 m  1:11.27   
23  313  Bøgeskov Oliver Holst  2006  TUNE  0637AI  25 m  1:11.52   
24  117  Holm Frederik William  2007  ISHØJ  0727AE  25 m  1:11.54   
25  120  Lamprecht Frederik Luca  2006  ISHØJ  0689AF  25 m  1:12.16   
26  198  Dimon Mark  2006  GREVE  0667AJ  25 m  1:12.35   
27  34  Villadsen Joachim Sundbæk  2007  BIRKERØD  0713AF  25 m  1:14.95   
28  199  Hansen Nicolai Østergaard  2007  GREVE  0763AC  25 m  1:15.24   
29  266  Hyldig Valdemar Hoffmann  2008  GENTOFTE  0885AH  25 m  1:15.47   
30  175  Købke Storm  2007  HILLERØD  0717AM  25 m  1:15.64   
31  33  Vallentin Jonathan  2008  BIRKERØD  0821AC  25 m  1:15.69   
32  35  Højfeldt Lukas  2008  BIRKERØD  0805AD  25 m  1:16.28   
33  86  Andersen Jeppe Borring  2008  ALLERØD  0887AC  25 m  1:17.36   
34  56  Dahl Sofus Borlund  2007  BIRKERØD  0789AP  25 m  1:17.45   
35  123  Hermann-Grund Lucas  2007  HØRSHOLM  0775AJ  25 m  1:19.06   
36  283  Thilker Daniel  2006  TRITON B  0605AR  25 m  1:19.32   
37  257  Schrøder Johan  2008  GENTOFTE  0815AC  25 m  1:19.69   
38  269  Qi Fang  2008  GENTOFTE  0879AB  25 m  1:20.28   
39  124  Kofoed Emil Arnum  2008  HØRSHOLM  0867AH  25 m  1:20.62   
40  302  Nielsen Tristan Hovedskov  2007  TUNE  0741AH  25 m  1:20.73   
41  253  Wadstrøm Valther B.  2008  GENTOFTE  0811AG  25 m  1:21.17   
42  254  Takla Vincent W.  2008  GENTOFTE  0863AF  25 m  1:22.05   
43  183  Nissen Emil  2006  HILLERØD  0633AN  25 m  1:22.23   
44  118  Helmark Rasmus  2008  ISHØJ  0857AI  25 m  1:23.34   
45  268  Ha Rafael  2008  GENTOFTE  0815AJ  25 m  1:24.22   
46  17  Augustesen Mikkel  2008  SLAGELSE  0883AF  25 m  1:24.96   
47  173  Andreasen Niels  2009  HILLERØD  0935AE  25 m  1:25.77   
48  258  Hørlykke Gustav  2008  GENTOFTE  0819AE  25 m  1:25.94   
49  12  Thrysøe Jonatan  2009  SLAGELSE  0901AE  25 m  1:26.33   
50  303  Tvedskov Valdemar Rudolf  2008  TUNE  0821AE  25 m  1:26.35   
51  125  Lykke Hugo Krage  2010  HØRSHOLM  1025AD  25 m  1:27.13   
52  260  Christensen Anders  2008  GENTOFTE  0891AF  25 m  1:27.95   
53  277  Nielsen Alexander  2006  TRITON B  0697AD  25 m  1:28.03   
54  127  Semklo Nicolaj  2008  HØRSHOLM  0817AI  50 m  1:28.38   
55  13  Prüsse-Olsen Mikkel  2009  SLAGELSE  0931AF  25 m  1:30.45   
56  128  Vissing William Brigsted  2008  HØRSHOLM  0809AH  25 m  1:30.60   
57  197  Schrøder Clint  2008  GREVE  0897AL  25 m  1:37.91   
58  122  Nordby Robert  2009  HØRSHOLM  0921AE  25 m  1:38.37   
59  251  Chiappini Federico  2008  GENTOFTE  0811AC  25 m  1:38.51   
60  160  Jensen Malte Scott  2009  HILLERØD  0977BA  25 m  1:40.77   
61  291  Jønsson Mathias  2008  TRITON B  0861AP  50 m  1:40.80   
62  287  Schou Emil  2007  TRITON B  0765AP  25 m  1:44.41   
63  261  Kasten Anton  2008  GENTOFTE  0811AH  50 m  1:46.52   
64  161  Søndergaard Mathias  2009  HILLERØD  0959AC  25 m  1:47.31   
65  155  Ditlefsen Louis  2009  HILLERØD  0957AE  25 m  1:49.08   
66  184  Sørensen Sebastian Kjær  2007  HILLERØD  0753AL  25 m  1:49.95   
67  156  Kristiansen Lucas  2009  HILLERØD  0955AE  25 m  1:50.23   
68  159  Hessellund Malik  2007  HILLERØD  0763AP  25 m  1:52.89   
69  150  Nielsen Christopher Perplies  2007  HILLERØD  0771AP  25 m  2:03.08   
70  148  Jensen Carlos Nicolas  2010  HILLERØD  1055AD  25 m  2:08.34   
71  149  Tronier Christian  2009  HILLERØD  0905AH  25 m  2:11.44   
72  145  Duelund-Hansen Aksel Otto  2010  HILLERØD  1033AD  25 m  2:37.82   
73  152  Mortensen Frederik  2008  HILLERØD  0863AN  25 m     
74  164  Deren Oliver  2007  HILLERØD  0711AQ  25 m     
75  337  Hansen Raymi Noah Trevino  2008  ALLERØD    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  30 januar 2020 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  18:00 
 
19_S
Løb 19, 200m Butterfly Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
244  Kaysfeld Laura  2007  GLADSAXE  0798AN  25 m  3:11.76   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  30 januar 2020 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  18:00 
 
21_S
Løb 21, 4X50m Medley Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
193  Hils 1  2002  HILLERØD    25 m  2:10.95   
326  Sigma Piger 1  2008  SIGMA    25 m  2:17.89   
22  Ssk Piger 1  2005  SLAGELSE    25 m  2:21.44   
245  Gsc Piger 1  2008  GLADSAXE    25 m  2:26.36   
327  Sigma Piger 2  2008  SIGMA    25 m  2:31.35   
23  Ssk Piger 2  2005  SLAGELSE    25 m  2:35.12   
25  Ssk Piger 3  2008  SLAGELSE    25 m  2:36.49   
196  Hils 2  2006  HILLERØD    25 m  2:37.27   
322  Crasy Monkeys Y  2008  GTI    25 m  2:38.69   
10  321  Crasy Monkeys X  2008  GTI    25 m  2:39.61   
11  328  Sigma Piger 3  2008  SIGMA    25 m  2:40.18   
12  111  Køge Piger 1  2008  KØGE    25 m  2:41.18   
13  246  Gsc Piger 2  2008  GLADSAXE    25 m  2:41.58   
14  296  Triton Piger 1  2008  TRITON B    25 m  2:44.40   
15  270  Gentofte Piger 1  2009  GENTOFTE    25 m  2:50.14   
16  143  Ronnie  2008  HØRSHOLM    25 m  2:52.42   
17  271  Gentofte Piger 2  2009  GENTOFTE    25 m  3:14.85   
18  113  Køge Piger 2  2007  KØGE    25 m  3:16.22   
19  297  Triton Piger 2  2008  TRITON B    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  30 januar 2020 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  18:01 
 
22_S
Løb 22, 4X50m Medley Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
247  Gsc Drenge 1  2007  GLADSAXE    25 m  2:09.66   
20  Ssk Drenge 1  2004  SLAGELSE    25 m  2:15.88   
114  Køge Drenge 1  2007  KØGE    25 m  2:25.01   
320  Bøllerne  2007  GTI    25 m  2:25.33   
329  Sigma Drenge 1  2007  SIGMA    25 m  2:25.74   
248  Gsc Drenge 2  2007  GLADSAXE    25 m  2:26.25   
330  Sigma Drenge 2  2007  SIGMA    25 m  2:37.62   
116  Køge Drenge 2  2007  KØGE    25 m  2:38.20   
272  Gentofte Drenge 1  2008  GENTOFTE    25 m  2:40.23   
10  194  Hils 3 Drenge  2007  HILLERØD    25 m  2:49.46   
11  142  Ronnie  2007  HØRSHOLM    25 m  2:49.51   
12  273  Gentofte Drenge 2  2008  GENTOFTE    25 m  2:54.54   
13  274  Gentofte Drenge 3  2008  GENTOFTE    25 m  3:16.02   
14  295  Triton Drenge 1  2007  TRITON B    25 m  3:26.85   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  30 januar 2020 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  18:01 
 
23_S
Løb 23, 400m Medley Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
109  Jensen Sarah Aarslew  2000  KØGE  0082AF  25 m  5:17.08   
201  Rasmussen Sophie Amalie  2006  GREVE  0692AJ  25 m  5:58.82   
61  Wissing Liva  2006  ALLERØD  0642AC  25 m  6:00.22   
60  Lind-Christensen Laura Weng  2006  ALLERØD  0636AC  25 m  6:11.22   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  30 januar 2020 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  18:01 
 
24_S
Løb 24, 400m Medley Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
198  Dimon Mark  2006  GREVE  0667AJ  25 m  6:36.73   
280  Sanchez Noah  2006  TRITON B  0607AD  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  30 januar 2020 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  18:01 
 
25_S
Løb 25, 50m Rygsvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
180  Aaholst Johanne Baes  2004  HILLERØD  0454AE  25 m  34.60   
169  Cruse Olivia  2005  HILLERØD  0514AR  25 m  36.13   
177  Klitten Amalie  2004  HILLERØD  0448BA  25 m  36.19   
276  West Daniella Li  2006  TRITON B  0664AI  25 m  36.40   
235  Christensen Laura Klug  2008  GLADSAXE  0836AN  25 m  36.82   
222  Larsson Petrea Asferg  2008  GLADSAXE  0862AD  25 m  37.39   
228  Jagd Katrine Schou  2008  GLADSAXE  0868AA  25 m  37.71   
136  Pedersen Victoria  2008  HØRSHOLM  0822AJ  25 m  38.59   
233  Blom Augusta  2008  GLADSAXE  0842AE  25 m  38.95   
10  224  Kærgaard Victoria Brammer  2008  GLADSAXE  0878AA  25 m  39.03   
11  Lauridsen Frida  2005  SLAGELSE  0514AO  25 m  39.18   
12  Rought Astamaja  2006  SLAGELSE  0682AJ  25 m  39.36   
13  229  Mygind Sigrid  2008  GLADSAXE  0878AG  25 m  39.70   
14  185  Ricken Alberte  2007  HILLERØD  0744AD  25 m  40.24   
15  187  Jørgensen Andrea  2008  HILLERØD  0864AG  25 m  40.33   
16  259  Rybak-Andersen Flora  2009  GENTOFTE  0948AD  25 m  41.35   
17  140  Figurski Kamilla  2008  HØRSHOLM  0876AI  25 m  41.55   
18  98  Axen Vica Lucie  2008  KØGE  0808AC  25 m  41.81   
19  Jørgensen Emma  2005  SLAGELSE  0592AY  25 m  41.96   
20  191  Mogensen Tia Sofie Majvig  2007  HILLERØD  0778AM  25 m  42.87   
21  281  Sørensen Sofie Kohave  2007  TRITON B  0708AQ  25 m  43.06   
22  265  Frederiksen Smilla Stavnsbjerg  2010  GENTOFTE  1032AE  25 m  43.29   
23  263  Sørensen Laura Kegel  2009  GENTOFTE  0990AJ  25 m  43.40   
24  15  Skelvig Signe  2009  SLAGELSE  0984AA  25 m  43.43   
25  292  Gagnér Helena  2008  TRITON B  0884AJ  25 m  43.44   
26  262  Vedel Elise  2009  GENTOFTE  0944AD  25 m  43.52   
27  264  Toft Rosa  2009  GENTOFTE  0972AD  25 m  44.09   
28  311  Kirkegaard Frida  2010  TUNE  1064AD  25 m  44.15   
29  223  Jepsen Liva Ladefoged  2008  GLADSAXE  0828AA  25 m  44.43   
30  278  Nyegaard Josefine  2008  TRITON B  0808AR  25 m  45.19   
31  38  Jacobsen Alberte K.  2010  BIRKERØD  1058AD  25 m  45.68   
32  236  Tvermoes Ella Boisen  2008  GLADSAXE  0812AD  25 m  45.68   
33  14  Frimann Laura Storm  2009  SLAGELSE  0908AF  25 m  45.80   
34  279  Rindum Sarah  2009  TRITON B  0922AG  25 m  46.07   
35  46  Peters Liv  2009  BIRKERØD  0966AF  25 m  46.13   
36  69  Linderoth Silja Sofia  2011  ALLERØD  1128AA  25 m  46.50   
37  102  Schwaner-Hanse Frederikke  2008  KØGE  0878AN  25 m  46.63   
38  83  Langseth Ida  2010  ALLERØD  1072AB  25 m  47.01   
39  284  Grovn Katrine Johanne  2008  TRITON B  0812AP  25 m  47.16   
40  290  Olsen Bettina M. V.  2009  TRITON B  0912AG  25 m  47.96   
41  312  Neergaard Mie  2010  TUNE  1084AD  25 m  48.11   
42  39  Staal Anna  2009  BIRKERØD  0972AH  25 m  48.33   
43  49  Hou Maria  2010  BIRKERØD  1048AD  25 m  49.44   
44  192  Jepsen Julie  2007  HILLERØD  0726AV  25 m  50.11   
45  71  Markussen Madicken  2010  ALLERØD  1062AB  25 m  50.14   
46  54  Clemmensen Sofie  2009  BIRKERØD  0928AJ  25 m  50.68   
47  210  Engsbro Caroline  2010  GREVE  1054AD  25 m  51.41   
48  249  Dorff Liva  2009  GENTOFTE  0918AH  25 m  51.88   
49  73  Holtz Silke  2010  ALLERØD  1062AC  25 m  52.24   
50  85  Wolffbrandt Ella  2010  ALLERØD  1078AD  25 m  52.87   
51  130  Unold Freja  2009  HØRSHOLM  0988AF  50 m  53.22   
52  134  Britze Anna Hjuler  2010  HØRSHOLM  1078AC  25 m  53.92   
53  133  Franco-Koed Rosa May  2009  HØRSHOLM  0998AI  25 m  53.95   
54  234  Hermansen Katrine  2008  GLADSAXE  0838AG  25 m  55.49   
55  213  Hansen Ronja B  2010  GREVE  1044AD  25 m  58.43   
56  212  Nyamadi Josefine  2010  GREVE  1084AG  25 m  1:00.06   
57  211  Gam-Jørgensen Christine  2010  GREVE  1086AG  25 m  1:00.18   
58  214  Veggerby Vilma Rosendahl  2010  GREVE  1082AG  25 m  1:00.32   
59  275  Janniche Ella  2011  TRITON B  1114AD  25 m  1:01.11   
60  298  Poulsen Alma Madrid  2011  TUNE  1126AC  25 m  1:01.27   
61  40  Højfeldt Annika  2010  BIRKERØD  1082AB  25 m  1:03.41   
62  119  Holm Mathilde Josefine  2010  ISHØJ  1080AG  25 m  1:05.81   
63  336  Grave Cecilie  2010  BIRKERØD  1002AH  25 m  1:06.25   
64  252  Hede Freja  2009  GENTOFTE  0992AJ  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  30 januar 2020 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  18:01 
 
26_S
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
110  Kaya Mert  2001  KØGE  0193AF  25 m  28.07   
230  Hansen Victor Juhl  2007  GLADSAXE  0719AE  25 m  32.47   
242  Pedersen Walter N Falborg  2007  GLADSAXE  0751AB  25 m  32.89   
225  Stender-Petersen Nikolai  2007  GLADSAXE  0723AB  25 m  32.95   
231  Peacock Lukas  2007  GLADSAXE  0751AG  25 m  34.93   
92  Møller Hjalte Lildballe  2007  KØGE  0733AA  25 m  35.43   
Vadmand Julius  2005  SLAGELSE  0551AJ  25 m  35.98   
120  Lamprecht Frederik Luca  2006  ISHØJ  0689AF  25 m  36.38   
313  Bøgeskov Oliver Holst  2006  TUNE  0637AI  25 m  36.95   
10  59  Bornemann Victor  2004  ALLERØD  0489AD  50 m  37.03   
11  240  Nimb Christian Alexander  2006  GLADSAXE  0679AH  25 m  37.52   
12  90  Bastillini-Noval Charlie  2007  KØGE  0727AG  25 m  38.42   
13  Kristiansen Viktor  2006  SLAGELSE  0661AP  25 m  38.55   
14  266  Hyldig Valdemar Hoffmann  2008  GENTOFTE  0885AH  25 m  38.71   
15  93  Fjeldsted Kristoffer  2008  KØGE  0853AB  25 m  40.47   
16  175  Købke Storm  2007  HILLERØD  0717AM  25 m  41.86   
17  253  Wadstrøm Valther B.  2008  GENTOFTE  0811AG  25 m  41.88   
18  260  Christensen Anders  2008  GENTOFTE  0891AF  25 m  42.34   
19  257  Schrøder Johan  2008  GENTOFTE  0815AC  25 m  42.49   
20  254  Takla Vincent W.  2008  GENTOFTE  0863AF  25 m  42.58   
21  255  Møllenbach Aksel  2008  GENTOFTE  0833AF  25 m  43.07   
22  64  Jensen Axel Bonke  2009  ALLERØD  0989AB  25 m  43.36   
23  269  Qi Fang  2008  GENTOFTE  0879AB  25 m  43.76   
24  258  Hørlykke Gustav  2008  GENTOFTE  0819AE  50 m  44.14   
25  45  Drachmann Julius  2008  BIRKERØD  0853AJ  25 m  44.47   
26  268  Ha Rafael  2008  GENTOFTE  0815AJ  25 m  44.49   
27  267  Kaastrup Storm Krogh  2009  GENTOFTE  0901AC  50 m  45.02   
28  65  Djørup Oscar Kaiser  2009  ALLERØD  0911AF  25 m  45.19   
29  53  Rønnoe Sebastian  2009  BIRKERØD  0975AG  25 m  45.71   
30  52  Klitvang Peter  2010  BIRKERØD  1047AB  25 m  45.96   
31  66  Høgh Frey Egholm  2008  ALLERØD  0863AG  25 m  46.17   
32  277  Nielsen Alexander  2006  TRITON B  0697AD  25 m  47.11   
33  251  Chiappini Federico  2008  GENTOFTE  0811AC  25 m  47.21   
34  184  Sørensen Sebastian Kjær  2007  HILLERØD  0753AL  25 m  47.66   
35  12  Thrysøe Jonatan  2009  SLAGELSE  0901AE  25 m  47.86   
36  309  Wedelheim Sebastian Hjortflod  2010  TUNE  1019AE  25 m  48.15   
37  17  Augustesen Mikkel  2008  SLAGELSE  0883AF  25 m  48.43   
38  208  Pedersen Mathias Ankjær  2009  GREVE  0963AB  25 m  49.37   
39  42  Andersson Axel Skov  2010  BIRKERØD  1089AA  25 m  49.38   
40  307  Larsen Mads Ulrik  2009  TUNE  0985AE  25 m  50.15   
41  51  Leicht Oliver  2008  BIRKERØD  0807AD  25 m  50.41   
42  209  Karaibrahim Semih Güven  2009  GREVE  0935AD  25 m  50.71   
43  41  Muchitsch Anton Emil  2008  BIRKERØD  0831AF  25 m  50.86   
44  261  Kasten Anton  2008  GENTOFTE  0811AH  25 m  52.60   
45  308  Olsen Mikkel  2009  TUNE  0993AD  25 m  53.30   
46  206  Thomsen Kasper Granlund  2009  GREVE  0927AE  25 m  53.42   
47  203  Stage Alfred Sørensen  2010  GREVE  1001AE  25 m  53.99   
48  205  Pedersen Jonas Szipli  2009  GREVE  0955BA  25 m  54.32   
49  310  Storgaard Villads Fast  2010  TUNE  1021AE  25 m  55.18   
50  207  Bodal Magnus Ørum  2010  GREVE  1007AE  25 m  55.46   
51  306  Træde Hugo Wendelboe  2009  TUNE  0959BA  25 m  55.59   
52  291  Jønsson Mathias  2008  TRITON B  0861AP  50 m  56.23   
53  68  Matzen Jakob  2008  ALLERØD  0821AF  25 m  57.19   
54  304  Olsen Cornelius Christian Klemmed  2010  TUNE  1015AE  25 m  58.17   
55  204  Tømmerholt Emil Klinge Vølund  2010  GREVE  1005AE  25 m  59.63   
56  305  Friisager Henry Meinertz  2010  TUNE  1029AE  25 m  1:14.84   
57  67  Kildehøj Christian  2008  ALLERØD  0863AP  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  30 januar 2020 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  18:01 
 
27_S
Løb 27, 200m Frisvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
Thornsen Elida  2005  SLAGELSE  0528AA  25 m  2:12.60   
106  Krumbak Josefine  2004  KØGE  0458AD  25 m  2:19.24   
178  Kirchhoff Anna Olivia  2005  HILLERØD  0566AK  50 m  2:21.46   
Tønnesen Silke Krakau  2006  SLAGELSE  0654AC  25 m  2:31.32   
186  Lythcke Amalie  2006  HILLERØD  0686AT  25 m  2:31.52   
137  Nezdiikovskaia Sasha  2005  HØRSHOLM  0564AK  50 m  2:31.64   
Rought Astamaja  2006  SLAGELSE  0682AJ  25 m  2:33.11   
201  Rasmussen Sophie Amalie  2006  GREVE  0692AJ  25 m  2:33.75   
170  Jørgensen Anna Gregers  2007  HILLERØD  0764AO  25 m  2:39.09   
10  100  Bollmann Augusta  2009  KØGE  0932AA  25 m  2:41.75   
11  Jensen-Mattebjerg Johanne  2006  SLAGELSE  0638AP  25 m  2:44.45   
12  11  Kjeldsen Silje Juul  2008  SLAGELSE  0826AG  25 m  2:46.42   
13  19  Raunkjær Alberte Bendix  2007  SLAGELSE  0728AO  25 m  2:47.86   
14  215  Madsen Amalie Lykke  2008  GREVE  0866AC  25 m  2:48.48   
15  139  Hjortshøj Thilde  2006  HØRSHOLM  0648AO  50 m  2:48.50   
16  18  Pico Emilia  2008  SLAGELSE  0874AC  25 m  2:50.94   
17  241  Valentin Freya  2008  GLADSAXE  0888AG  25 m  2:51.89   
18  259  Rybak-Andersen Flora  2009  GENTOFTE  0948AD  25 m  2:53.01   
19  216  Johansen Isabella Høj  2008  GREVE  0894AH  25 m  2:56.02   
20  136  Pedersen Victoria  2008  HØRSHOLM  0822AJ  25 m  2:57.35   
21  26  Dalsgaard Christine  2007  BIRKERØD  0754AA  25 m  2:57.44   
22  300  Didriksen Jasmin A.  2009  TUNE  0998AB  25 m  2:58.38   
23  314  Kirkegaard Freja Monrad  2008  TUNE  0878AE  25 m  2:58.75   
24  96  Haack Amalie  2007  KØGE  0762AT  25 m  3:07.06   
25  83  Langseth Ida  2010  ALLERØD  1072AB  25 m  3:10.41   
26  221  Rasmussen Sarah Cecilie  2008  GREVE  0842AH  25 m  3:11.33   
27  281  Sørensen Sofie Kohave  2007  TRITON B  0708AQ  25 m  3:13.58   
28  16  Larsen Signe W Kjær  2008  SLAGELSE  0838AO  25 m  3:15.03   
29  315  Poulsen Luna Madrid  2009  TUNE  0972AC  25 m  3:16.06   
30  172  Søltoft Caroline Leander  2010  HILLERØD  1008AA  25 m  3:17.07   
31  132  Dommer Therese  2009  HØRSHOLM  0932AD  50 m  3:22.48   
32  316  Træde Matilde Wendelboe  2008  TUNE  0862AO  25 m  3:23.71   
33  202  Eirfeldt Anna  2009  GREVE  0952AF  25 m  3:23.84   
34  219  Dithmar Mathilde  2009  GREVE  0902AC  25 m  3:24.04   
35  220  Olsen Sarah Budolph  2009  GREVE  0918AG  25 m  3:24.69   
36  218  Bruun Julie  2008  GREVE  0802AF  50 m  3:24.70   
37  256  Avnsø Marie Louise  2009  GENTOFTE  0942AD  25 m  3:32.04   
38  250  Voigt Malou  2009  GENTOFTE  0988AJ  25 m  3:38.56   
39  101  Høyer Caroline Ploug  2009  KØGE  0926AG  25 m  3:38.64   
40  48  Frederiksen Mai Ellen  2010  BIRKERØD  1006AH  25 m  3:45.21   
41  102  Schwaner-Hanse Frederikke  2008  KØGE  0878AN  25 m  3:46.16   
42  97  Høst Alberte Kobyluch  2009  KØGE  0968AD  25 m  3:46.91   
43  103  Sveigaard Mynte Skovager  2009  KØGE  0972AB  25 m  3:53.80   
44  43  Cordsen Ella Maria  2010  BIRKERØD  1050AF  25 m     
45  47  Dugbæk Liva  2009  BIRKERØD  0978AG  25 m     
46  49  Hou Maria  2010  BIRKERØD  1048AD  25 m     
47  131  Kamstrup Victoria A.H.  2008  HØRSHOLM  0834AT  25 m     
48  134  Britze Anna Hjuler  2010  HØRSHOLM  1078AC  25 m     
49  217  Madsen Josephine  2009  GREVE  0928AG  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  30 januar 2020 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  18:01 
 
28_S
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
58  Agerskov William Leander  2004  ALLERØD  0411AK  25 m  2:09.98   
Hansen Tobias Wiegaard  2004  SLAGELSE  0489AH  25 m  2:10.29   
141  Pedersen Rasmus Fabricius  2005  HØRSHOLM  0559AD  25 m  2:18.87   
95  Melgaard Storm  2007  KØGE  0755AF  25 m  2:19.88   
230  Hansen Victor Juhl  2007  GLADSAXE  0719AE  50 m  2:22.64   
189  Klitten Johan  2006  HILLERØD  0667AL  25 m  2:23.77   
301  Segato Marius Hedvang  2007  TUNE  0791AD  25 m  2:31.72   
227  Åhman Magnus Gimsing  2007  GLADSAXE  0761AB  25 m  2:33.14   
138  Magnussen Anton  2006  HØRSHOLM  0619AP  25 m  2:35.38   
10  200  Bjørneborg Victor  2007  GREVE  0729AD  50 m  2:37.61   
11  117  Holm Frederik William  2007  ISHØJ  0727AE  25 m  2:39.90   
12  198  Dimon Mark  2006  GREVE  0667AJ  25 m  2:41.17   
13  199  Hansen Nicolai Østergaard  2007  GREVE  0763AC  25 m  2:41.31   
14  89  Christensen Carl Gustav  2007  KØGE  0775AC  25 m  2:43.43   
15  104  Sommer Malthe  2009  KØGE  0933AA  50 m  2:48.38   
16  269  Qi Fang  2008  GENTOFTE  0879AB  25 m  2:56.64   
17  302  Nielsen Tristan Hovedskov  2007  TUNE  0741AH  25 m  2:57.02   
18  91  Hejl-Rasmussen Gustav  2007  KØGE  0775AG  50 m  2:58.73   
19  66  Høgh Frey Egholm  2008  ALLERØD  0863AG  25 m  2:59.23   
20  183  Nissen Emil  2006  HILLERØD  0633AN  25 m  3:00.75   
21  226  Bang Cornelius Borgaard  2007  GLADSAXE  0787AE  25 m  3:00.84   
22  188  Thorngreen Joachim Nyvang  2007  HILLERØD  0757AG  25 m  3:01.44   
23  251  Chiappini Federico  2008  GENTOFTE  0811AC  25 m  3:03.18   
24  232  Edske Rasmus  2007  GLADSAXE  0777AE  25 m  3:03.64   
25  118  Helmark Rasmus  2008  ISHØJ  0857AI  25 m  3:04.53   
26  303  Tvedskov Valdemar Rudolf  2008  TUNE  0821AE  25 m  3:16.54   
27  64  Jensen Axel Bonke  2009  ALLERØD  0989AB  25 m  3:21.25   
28  13  Prüsse-Olsen Mikkel  2009  SLAGELSE  0931AF  25 m  3:24.23   
29  42  Andersson Axel Skov  2010  BIRKERØD  1089AA  25 m  3:41.16   
30  197  Schrøder Clint  2008  GREVE  0897AL  25 m  3:42.60   
31  44  Rosengaard Fabian Brandis  2010  BIRKERØD  1021AB  25 m     
32  50  Sveen Matthias  2010  BIRKERØD  1083AC  25 m     
33  53  Rønnoe Sebastian  2009  BIRKERØD  0975AG  25 m     
34  55  Raabymagle Sophus  2010  BIRKERØD  1099AB  25 m     
35  283  Thilker Daniel  2006  TRITON B  0605AR  25 m     
36  291  Jønsson Mathias  2008  TRITON B  0861AP  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  30 januar 2020 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  18:01 
 
29_S
Løb 29, 50m Butterfly Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
Thornsen Elida  2005  SLAGELSE  0528AA  25 m  30.63   
179  Terkildsen Ida Zeiler  2004  HILLERØD  0494AD  25 m  31.30   
62  Ludvigsen Isabella  2005  ALLERØD  0564AF  25 m  33.90   
177  Klitten Amalie  2004  HILLERØD  0448BA  25 m  33.97   
222  Larsson Petrea Asferg  2008  GLADSAXE  0862AD  25 m  34.44   
235  Christensen Laura Klug  2008  GLADSAXE  0836AN  25 m  34.70   
137  Nezdiikovskaia Sasha  2005  HØRSHOLM  0564AK  25 m  35.23   
Tønnesen Silke Krakau  2006  SLAGELSE  0654AC  25 m  35.86   
228  Jagd Katrine Schou  2008  GLADSAXE  0868AA  25 m  36.65   
10  Lauridsen Frida  2005  SLAGELSE  0514AO  25 m  37.27   
11  233  Blom Augusta  2008  GLADSAXE  0842AE  25 m  38.25   
12  18  Pico Emilia  2008  SLAGELSE  0874AC  25 m  38.91   
13  241  Valentin Freya  2008  GLADSAXE  0888AG  25 m  38.97   
14  300  Didriksen Jasmin A.  2009  TUNE  0998AB  25 m  40.32   
15  279  Rindum Sarah  2009  TRITON B  0922AG  50 m  41.16   
16  10  Hallengreen Naja-Amalie  2008  SLAGELSE  0848AC  25 m  41.24   
17  187  Jørgensen Andrea  2008  HILLERØD  0864AG  50 m  41.55   
18  236  Tvermoes Ella Boisen  2008  GLADSAXE  0812AD  25 m  41.67   
19  71  Markussen Madicken  2010  ALLERØD  1062AB  25 m  41.85   
20  265  Frederiksen Smilla Stavnsbjerg  2010  GENTOFTE  1032AE  25 m  42.47   
21  98  Axen Vica Lucie  2008  KØGE  0808AC  25 m  42.50   
22  100  Bollmann Augusta  2009  KØGE  0932AA  50 m  42.55   
23  74  Lind-Christensen Sofie Weng  2009  ALLERØD  0966AB  25 m  42.93   
24  224  Kærgaard Victoria Brammer  2008  GLADSAXE  0878AA  25 m  43.12   
25  38  Jacobsen Alberte K.  2010  BIRKERØD  1058AD  25 m  43.63   
26  132  Dommer Therese  2009  HØRSHOLM  0932AD  25 m  43.75   
27  140  Figurski Kamilla  2008  HØRSHOLM  0876AI  25 m  44.75   
28  103  Sveigaard Mynte Skovager  2009  KØGE  0972AB  25 m  44.97   
29  16  Larsen Signe W Kjær  2008  SLAGELSE  0838AO  25 m  45.06   
30  39  Staal Anna  2009  BIRKERØD  0972AH  25 m  45.40   
31  11  Kjeldsen Silje Juul  2008  SLAGELSE  0826AG  25 m  45.66   
32  263  Sørensen Laura Kegel  2009  GENTOFTE  0990AJ  25 m  46.04   
33  15  Skelvig Signe  2009  SLAGELSE  0984AA  25 m  46.19   
34  96  Haack Amalie  2007  KØGE  0762AT  25 m  46.94   
35  262  Vedel Elise  2009  GENTOFTE  0944AD  25 m  48.18   
36  172  Søltoft Caroline Leander  2010  HILLERØD  1008AA  25 m  48.19   
37  176  Poulsen Liva  2007  HILLERØD  0774AO  25 m  48.52   
38  85  Wolffbrandt Ella  2010  ALLERØD  1078AD  25 m  48.77   
39  191  Mogensen Tia Sofie Majvig  2007  HILLERØD  0778AM  25 m  49.13   
40  250  Voigt Malou  2009  GENTOFTE  0988AJ  25 m  49.65   
41  14  Frimann Laura Storm  2009  SLAGELSE  0908AF  25 m  49.97   
42  249  Dorff Liva  2009  GENTOFTE  0918AH  25 m  50.19   
43  256  Avnsø Marie Louise  2009  GENTOFTE  0942AD  25 m  51.47   
44  46  Peters Liv  2009  BIRKERØD  0966AF  25 m  51.57   
45  54  Clemmensen Sofie  2009  BIRKERØD  0928AJ  25 m  51.81   
46  131  Kamstrup Victoria A.H.  2008  HØRSHOLM  0834AT  25 m  53.15   
47  284  Grovn Katrine Johanne  2008  TRITON B  0812AP  25 m  53.33   
48  282  Hinchely Ida  2008  TRITON B  0826AJ  50 m  56.54   
49  70  Mulipola Dagmar  2011  ALLERØD  1154AB  25 m  56.72   
50  234  Hermansen Katrine  2008  GLADSAXE  0838AG  25 m  58.51   
51  210  Engsbro Caroline  2010  GREVE  1054AD  25 m  58.82   
52  133  Franco-Koed Rosa May  2009  HØRSHOLM  0998AI  25 m  58.91   
53  311  Kirkegaard Frida  2010  TUNE  1064AD  25 m  59.85   
54  312  Neergaard Mie  2010  TUNE  1084AD  25 m  1:03.84   
55  84  Thommesen Ida Svinth  2009  ALLERØD  0986AH  25 m  1:06.78   
56  40  Højfeldt Annika  2010  BIRKERØD  1082AB  25 m  1:07.50   
57  213  Hansen Ronja B  2010  GREVE  1044AD  25 m  1:19.03   
58  47  Dugbæk Liva  2009  BIRKERØD  0978AG  25 m     
59  130  Unold Freja  2009  HØRSHOLM  0988AF  25 m     
60  192  Jepsen Julie  2007  HILLERØD  0726AV  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  30 januar 2020 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  18:01 
 
30_S
Løb 30, 50m Butterfly Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
144  Kirchhoff Carl  2002  HILLERØD  0257AL  25 m  26.33   
230  Hansen Victor Juhl  2007  GLADSAXE  0719AE  25 m  30.04   
225  Stender-Petersen Nikolai  2007  GLADSAXE  0723AB  25 m  30.47   
Hansen Tobias Wiegaard  2004  SLAGELSE  0489AH  25 m  31.23   
231  Peacock Lukas  2007  GLADSAXE  0751AG  25 m  31.34   
Vadmand Julius  2005  SLAGELSE  0551AJ  25 m  31.41   
239  Schou Andreas Kelstrup  2005  GLADSAXE  0539AE  25 m  32.17   
301  Segato Marius Hedvang  2007  TUNE  0791AD  25 m  32.42   
242  Pedersen Walter N Falborg  2007  GLADSAXE  0751AB  25 m  32.63   
10  95  Melgaard Storm  2007  KØGE  0755AF  25 m  33.06   
11  92  Møller Hjalte Lildballe  2007  KØGE  0733AA  25 m  33.80   
12  313  Bøgeskov Oliver Holst  2006  TUNE  0637AI  25 m  33.85   
13  190  Larsen Sebastian Roesen  2006  HILLERØD  0669AF  50 m  34.74   
14  200  Bjørneborg Victor  2007  GREVE  0729AD  50 m  34.79   
15  104  Sommer Malthe  2009  KØGE  0933AA  25 m  35.33   
16  237  Bendixen William  2007  GLADSAXE  0719AK  25 m  35.54   
17  240  Nimb Christian Alexander  2006  GLADSAXE  0679AH  25 m  36.47   
18  Kristiansen Viktor  2006  SLAGELSE  0661AP  25 m  37.46   
19  238  Fosbøl Hubert  2007  GLADSAXE  0793AC  25 m  37.46   
20  199  Hansen Nicolai Østergaard  2007  GREVE  0763AC  25 m  37.75   
21  302  Nielsen Tristan Hovedskov  2007  TUNE  0741AH  25 m  37.75   
22  90  Bastillini-Noval Charlie  2007  KØGE  0727AG  25 m  37.91   
23  120  Lamprecht Frederik Luca  2006  ISHØJ  0689AF  25 m  38.51   
24  266  Hyldig Valdemar Hoffmann  2008  GENTOFTE  0885AH  25 m  38.86   
25  91  Hejl-Rasmussen Gustav  2007  KØGE  0775AG  25 m  39.73   
26  283  Thilker Daniel  2006  TRITON B  0605AR  50 m  40.06   
27  93  Fjeldsted Kristoffer  2008  KØGE  0853AB  25 m  40.08   
28  175  Købke Storm  2007  HILLERØD  0717AM  25 m  41.75   
29  255  Møllenbach Aksel  2008  GENTOFTE  0833AF  25 m  42.72   
30  254  Takla Vincent W.  2008  GENTOFTE  0863AF  25 m  42.91   
31  253  Wadstrøm Valther B.  2008  GENTOFTE  0811AG  25 m  44.75   
32  13  Prüsse-Olsen Mikkel  2009  SLAGELSE  0931AF  25 m  44.94   
33  63  Danielsen Aksel  2009  ALLERØD  0969AB  25 m  45.48   
34  184  Sørensen Sebastian Kjær  2007  HILLERØD  0753AL  25 m  45.99   
35  118  Helmark Rasmus  2008  ISHØJ  0857AI  25 m  46.04   
36  260  Christensen Anders  2008  GENTOFTE  0891AF  25 m  46.10   
37  12  Thrysøe Jonatan  2009  SLAGELSE  0901AE  25 m  46.12   
38  267  Kaastrup Storm Krogh  2009  GENTOFTE  0901AC  25 m  46.35   
39  45  Drachmann Julius  2008  BIRKERØD  0853AJ  25 m  48.93   
40  251  Chiappini Federico  2008  GENTOFTE  0811AC  25 m  49.83   
41  286  Drygaard Mathias  2008  TRITON B  0829AA  25 m  50.38   
42  52  Klitvang Peter  2010  BIRKERØD  1047AB  25 m  51.09   
43  277  Nielsen Alexander  2006  TRITON B  0697AD  50 m  51.16   
44  303  Tvedskov Valdemar Rudolf  2008  TUNE  0821AE  25 m  52.80   
45  307  Larsen Mads Ulrik  2009  TUNE  0985AE  25 m  52.87   
46  258  Hørlykke Gustav  2008  GENTOFTE  0819AE  25 m  53.17   
47  17  Augustesen Mikkel  2008  SLAGELSE  0883AF  25 m  53.75   
48  268  Ha Rafael  2008  GENTOFTE  0815AJ  25 m  53.91   
49  197  Schrøder Clint  2008  GREVE  0897AL  25 m  55.04   
50  68  Matzen Jakob  2008  ALLERØD  0821AF  25 m  56.67   
51  289  Andersen Silas Argueta  2010  TRITON B  1013AB  50 m  57.08   
52  206  Thomsen Kasper Granlund  2009  GREVE  0927AE  25 m  57.12   
53  208  Pedersen Mathias Ankjær  2009  GREVE  0963AB  25 m  59.80   
54  209  Karaibrahim Semih Güven  2009  GREVE  0935AD  25 m  1:00.83   
55  261  Kasten Anton  2008  GENTOFTE  0811AH  25 m  1:03.37   
56  308  Olsen Mikkel  2009  TUNE  0993AD  25 m  1:07.77   
57  288  Sørensen Rasmus Kohave  2010  TRITON B  1081AC  50 m  1:29.31   
58  173  Andreasen Niels  2009  HILLERØD  0935AE  25 m     
59  287  Schou Emil  2007  TRITON B  0765AP  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  30 januar 2020 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  18:01 
 
31_S
Løb 31, 800m Frisvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
109  Jensen Sarah Aarslew  2000  KØGE  0082AF  25 m  9:31.08   
168  Mølholm Emma  2005  HILLERØD  0514AM  25 m  10:13.50   
108  Jakobsen Nynne  2004  KØGE  0462AG  25 m  11:03.67   
57  Rud Cecilie  2006  ALLERØD  0694AC  25 m     
61  Wissing Liva  2006  ALLERØD  0642AC  25 m     
276  West Daniella Li  2006  TRITON B  0664AI  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  30 januar 2020 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  18:01 
 
32_S
Løb 32, 800m Frisvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
198  Dimon Mark  2006  GREVE  0667AJ  25 m     
240  Nimb Christian Alexander  2006  GLADSAXE  0679AH  25 m     
280  Sanchez Noah  2006  TRITON B  0607AD  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  30 januar 2020 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  18:01 
 
33_S
Løb 33, 100m Brystsvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
169  Cruse Olivia  2005  HILLERØD  0514AR  25 m  1:22.89   
62  Ludvigsen Isabella  2005  ALLERØD  0564AF  25 m  1:23.80   
11  Kjeldsen Silje Juul  2008  SLAGELSE  0826AG  25 m  1:25.45   
Rought Astamaja  2006  SLAGELSE  0682AJ  25 m  1:25.46   
Jensen-Mattebjerg Johanne  2006  SLAGELSE  0638AP  25 m  1:25.78   
Tønnesen Silke Krakau  2006  SLAGELSE  0654AC  25 m  1:29.71   
Jørgensen Emma  2005  SLAGELSE  0592AY  25 m  1:31.29   
140  Figurski Kamilla  2008  HØRSHOLM  0876AI  25 m  1:31.36   
314  Kirkegaard Freja Monrad  2008  TUNE  0878AE  25 m  1:31.79   
10  233  Blom Augusta  2008  GLADSAXE  0842AE  25 m  1:32.86   
11  18  Pico Emilia  2008  SLAGELSE  0874AC  25 m  1:33.02   
12  10  Hallengreen Naja-Amalie  2008  SLAGELSE  0848AC  25 m  1:33.75   
13  281  Sørensen Sofie Kohave  2007  TRITON B  0708AQ  25 m  1:33.88   
14  Lauridsen Frida  2005  SLAGELSE  0514AO  25 m  1:35.43   
15  139  Hjortshøj Thilde  2006  HØRSHOLM  0648AO  25 m  1:35.94   
16  170  Jørgensen Anna Gregers  2007  HILLERØD  0764AO  25 m  1:36.52   
17  292  Gagnér Helena  2008  TRITON B  0884AJ  25 m  1:39.09   
18  19  Raunkjær Alberte Bendix  2007  SLAGELSE  0728AO  25 m  1:41.33   
19  176  Poulsen Liva  2007  HILLERØD  0774AO  25 m  1:41.60   
20  221  Rasmussen Sarah Cecilie  2008  GREVE  0842AH  25 m  1:41.84   
21  220  Olsen Sarah Budolph  2009  GREVE  0918AG  25 m  1:42.86   
22  16  Larsen Signe W Kjær  2008  SLAGELSE  0838AO  25 m  1:43.11   
23  223  Jepsen Liva Ladefoged  2008  GLADSAXE  0828AA  25 m  1:45.03   
24  215  Madsen Amalie Lykke  2008  GREVE  0866AC  25 m  1:45.47   
25  83  Langseth Ida  2010  ALLERØD  1072AB  25 m  1:47.20   
26  218  Bruun Julie  2008  GREVE  0802AF  25 m  1:47.87   
27  262  Vedel Elise  2009  GENTOFTE  0944AD  25 m  1:48.03   
28  71  Markussen Madicken  2010  ALLERØD  1062AB  25 m  1:48.70   
29  217  Madsen Josephine  2009  GREVE  0928AG  25 m  1:49.21   
30  219  Dithmar Mathilde  2009  GREVE  0902AC  25 m  1:50.71   
31  69  Linderoth Silja Sofia  2011  ALLERØD  1128AA  25 m  1:50.93   
32  72  Høgh Siri Egholm  2010  ALLERØD  1038AD  25 m  1:52.88   
33  315  Poulsen Luna Madrid  2009  TUNE  0972AC  25 m  1:53.72   
34  97  Høst Alberte Kobyluch  2009  KØGE  0968AD  25 m  1:54.01   
35  46  Peters Liv  2009  BIRKERØD  0966AF  25 m  1:55.56   
36  216  Johansen Isabella Høj  2008  GREVE  0894AH  25 m  1:55.64   
37  278  Nyegaard Josefine  2008  TRITON B  0808AR  25 m  1:56.47   
38  259  Rybak-Andersen Flora  2009  GENTOFTE  0948AD  25 m  1:58.84   
39  48  Frederiksen Mai Ellen  2010  BIRKERØD  1006AH  25 m  2:00.87   
40  74  Lind-Christensen Sofie Weng  2009  ALLERØD  0966AB  25 m  2:01.56   
41  202  Eirfeldt Anna  2009  GREVE  0952AF  25 m  2:07.37   
42  38  Jacobsen Alberte K.  2010  BIRKERØD  1058AD  25 m  2:09.41   
43  85  Wolffbrandt Ella  2010  ALLERØD  1078AD  25 m  2:11.41   
44  101  Høyer Caroline Ploug  2009  KØGE  0926AG  25 m  2:16.93   
45  275  Janniche Ella  2011  TRITON B  1114AD  25 m  2:17.64   
46  70  Mulipola Dagmar  2011  ALLERØD  1154AB  25 m  2:18.72   
47  316  Træde Matilde Wendelboe  2008  TUNE  0862AO  25 m  2:21.36   
48  39  Staal Anna  2009  BIRKERØD  0972AH  25 m     
49  43  Cordsen Ella Maria  2010  BIRKERØD  1050AF  25 m     
50  73  Holtz Silke  2010  ALLERØD  1062AC  25 m     
51  172  Søltoft Caroline Leander  2010  HILLERØD  1008AA  25 m     
52  249  Dorff Liva  2009  GENTOFTE  0918AH  25 m     
53  252  Hede Freja  2009  GENTOFTE  0992AJ  25 m     
54  256  Avnsø Marie Louise  2009  GENTOFTE  0942AD  25 m     
55  263  Sørensen Laura Kegel  2009  GENTOFTE  0990AJ  25 m     
56  264  Toft Rosa  2009  GENTOFTE  0972AD  25 m     
57  265  Frederiksen Smilla Stavnsbjerg  2010  GENTOFTE  1032AE  25 m     
58  336  Grave Cecilie  2010  BIRKERØD  1002AH  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  30 januar 2020 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  18:01 
 
34_S
Løb 34, 100m Brystsvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
181  Ejdesgaard Sebastian  2001  HILLERØD  0181AO  25 m  1:11.19   
Vadmand Julius  2005  SLAGELSE  0551AJ  25 m  1:21.65   
59  Bornemann Victor  2004  ALLERØD  0489AD  25 m  1:22.48   
141  Pedersen Rasmus Fabricius  2005  HØRSHOLM  0559AD  25 m  1:24.11   
117  Holm Frederik William  2007  ISHØJ  0727AE  25 m  1:24.82   
Kristiansen Viktor  2006  SLAGELSE  0661AP  25 m  1:28.37   
188  Thorngreen Joachim Nyvang  2007  HILLERØD  0757AG  25 m  1:28.46   
237  Bendixen William  2007  GLADSAXE  0719AK  50 m  1:31.18   
89  Christensen Carl Gustav  2007  KØGE  0775AC  25 m  1:32.15   
10  200  Bjørneborg Victor  2007  GREVE  0729AD  25 m  1:32.40   
11  232  Edske Rasmus  2007  GLADSAXE  0777AE  50 m  1:32.69   
12  238  Fosbøl Hubert  2007  GLADSAXE  0793AC  25 m  1:33.99   
13  226  Bang Cornelius Borgaard  2007  GLADSAXE  0787AE  50 m  1:36.23   
14  104  Sommer Malthe  2009  KØGE  0933AA  25 m  1:37.82   
15  277  Nielsen Alexander  2006  TRITON B  0697AD  50 m  1:39.03   
16  269  Qi Fang  2008  GENTOFTE  0879AB  25 m  1:39.17   
17  90  Bastillini-Noval Charlie  2007  KØGE  0727AG  25 m  1:39.61   
18  253  Wadstrøm Valther B.  2008  GENTOFTE  0811AG  25 m  1:40.49   
19  255  Møllenbach Aksel  2008  GENTOFTE  0833AF  25 m  1:44.93   
20  175  Købke Storm  2007  HILLERØD  0717AM  25 m  1:45.81   
21  65  Djørup Oscar Kaiser  2009  ALLERØD  0911AF  25 m  1:47.47   
22  13  Prüsse-Olsen Mikkel  2009  SLAGELSE  0931AF  25 m  1:49.90   
23  258  Hørlykke Gustav  2008  GENTOFTE  0819AE  25 m  1:51.02   
24  17  Augustesen Mikkel  2008  SLAGELSE  0883AF  25 m  1:51.19   
25  254  Takla Vincent W.  2008  GENTOFTE  0863AF  25 m  1:51.26   
26  303  Tvedskov Valdemar Rudolf  2008  TUNE  0821AE  25 m  1:51.77   
27  63  Danielsen Aksel  2009  ALLERØD  0969AB  25 m  1:51.94   
28  64  Jensen Axel Bonke  2009  ALLERØD  0989AB  25 m  1:55.76   
29  308  Olsen Mikkel  2009  TUNE  0993AD  25 m  1:59.96   
30  41  Muchitsch Anton Emil  2008  BIRKERØD  0831AF  25 m  2:00.17   
31  289  Andersen Silas Argueta  2010  TRITON B  1013AB  50 m  2:01.27   
32  257  Schrøder Johan  2008  GENTOFTE  0815AC  25 m  2:01.32   
33  53  Rønnoe Sebastian  2009  BIRKERØD  0975AG  25 m  2:03.72   
34  197  Schrøder Clint  2008  GREVE  0897AL  25 m  2:05.49   
35  138  Magnussen Anton  2006  HØRSHOLM  0619AP  25 m  2:07.54   
36  173  Andreasen Niels  2009  HILLERØD  0935AE  25 m  2:15.65   
37  44  Rosengaard Fabian Brandis  2010  BIRKERØD  1021AB  25 m     
38  45  Drachmann Julius  2008  BIRKERØD  0853AJ  25 m     
39  50  Sveen Matthias  2010  BIRKERØD  1083AC  25 m     
40  51  Leicht Oliver  2008  BIRKERØD  0807AD  25 m     
41  55  Raabymagle Sophus  2010  BIRKERØD  1099AB  25 m     
42  67  Kildehøj Christian  2008  ALLERØD  0863AP  25 m     
43  68  Matzen Jakob  2008  ALLERØD  0821AF  25 m     
44  171  Jiang Nuoyan  2007  HILLERØD  0769AL  25 m     
45  283  Thilker Daniel  2006  TRITON B  0605AR  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  30 januar 2020 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  18:01 
 
35_S
Løb 35, 100m Rygsvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
Thornsen Elida  2005  SLAGELSE  0528AA  25 m  1:12.51   
168  Mølholm Emma  2005  HILLERØD  0514AM  25 m  1:12.89   
180  Aaholst Johanne Baes  2004  HILLERØD  0454AE  25 m  1:13.30   
186  Lythcke Amalie  2006  HILLERØD  0686AT  25 m  1:16.81   
60  Lind-Christensen Laura Weng  2006  ALLERØD  0636AC  25 m  1:16.82   
137  Nezdiikovskaia Sasha  2005  HØRSHOLM  0564AK  25 m  1:18.00   
276  West Daniella Li  2006  TRITON B  0664AI  25 m  1:20.65   
178  Kirchhoff Anna Olivia  2005  HILLERØD  0566AK  25 m  1:21.13   
26  Dalsgaard Christine  2007  BIRKERØD  0754AA  25 m  1:21.57   
10  139  Hjortshøj Thilde  2006  HØRSHOLM  0648AO  25 m  1:22.46   
11  215  Madsen Amalie Lykke  2008  GREVE  0866AC  25 m  1:26.38   
12  100  Bollmann Augusta  2009  KØGE  0932AA  25 m  1:26.45   
13  98  Axen Vica Lucie  2008  KØGE  0808AC  25 m  1:27.61   
14  185  Ricken Alberte  2007  HILLERØD  0744AD  25 m  1:28.18   
15  221  Rasmussen Sarah Cecilie  2008  GREVE  0842AH  25 m  1:29.32   
16  136  Pedersen Victoria  2008  HØRSHOLM  0822AJ  25 m  1:30.67   
17  314  Kirkegaard Freja Monrad  2008  TUNE  0878AE  25 m  1:30.86   
18  Jørgensen Emma  2005  SLAGELSE  0592AY  25 m  1:31.34   
19  315  Poulsen Luna Madrid  2009  TUNE  0972AC  25 m  1:32.01   
20  264  Toft Rosa  2009  GENTOFTE  0972AD  25 m  1:32.64   
21  202  Eirfeldt Anna  2009  GREVE  0952AF  25 m  1:33.19   
22  15  Skelvig Signe  2009  SLAGELSE  0984AA  25 m  1:33.23   
23  216  Johansen Isabella Høj  2008  GREVE  0894AH  25 m  1:33.79   
24  10  Hallengreen Naja-Amalie  2008  SLAGELSE  0848AC  25 m  1:33.92   
25  74  Lind-Christensen Sofie Weng  2009  ALLERØD  0966AB  25 m  1:34.15   
26  284  Grovn Katrine Johanne  2008  TRITON B  0812AP  50 m  1:35.12   
27  220  Olsen Sarah Budolph  2009  GREVE  0918AG  25 m  1:35.91   
28  316  Træde Matilde Wendelboe  2008  TUNE  0862AO  25 m  1:37.28   
29  69  Linderoth Silja Sofia  2011  ALLERØD  1128AA  25 m  1:38.56   
30  262  Vedel Elise  2009  GENTOFTE  0944AD  25 m  1:38.59   
31  311  Kirkegaard Frida  2010  TUNE  1064AD  25 m  1:39.53   
32  Jensen-Mattebjerg Johanne  2006  SLAGELSE  0638AP  25 m  1:39.59   
33  219  Dithmar Mathilde  2009  GREVE  0902AC  25 m  1:39.60   
34  96  Haack Amalie  2007  KØGE  0762AT  25 m  1:40.57   
35  102  Schwaner-Hanse Frederikke  2008  KØGE  0878AN  25 m  1:40.57   
36  14  Frimann Laura Storm  2009  SLAGELSE  0908AF  25 m  1:40.99   
37  250  Voigt Malou  2009  GENTOFTE  0988AJ  25 m  1:41.66   
38  217  Madsen Josephine  2009  GREVE  0928AG  25 m  1:44.36   
39  72  Høgh Siri Egholm  2010  ALLERØD  1038AD  25 m  1:44.87   
40  47  Dugbæk Liva  2009  BIRKERØD  0978AG  25 m  1:44.89   
41  336  Grave Cecilie  2010  BIRKERØD  1002AH  25 m  1:45.00   
42  290  Olsen Bettina M. V.  2009  TRITON B  0912AG  25 m  1:47.53   
43  97  Høst Alberte Kobyluch  2009  KØGE  0968AD  25 m  1:47.74   
44  312  Neergaard Mie  2010  TUNE  1084AD  25 m  1:48.96   
45  218  Bruun Julie  2008  GREVE  0802AF  25 m  1:49.40   
46  43  Cordsen Ella Maria  2010  BIRKERØD  1050AF  25 m  1:49.96   
47  101  Høyer Caroline Ploug  2009  KØGE  0926AG  25 m  1:50.15   
48  210  Engsbro Caroline  2010  GREVE  1054AD  25 m  1:50.79   
49  282  Hinchely Ida  2008  TRITON B  0826AJ  50 m  1:51.02   
50  48  Frederiksen Mai Ellen  2010  BIRKERØD  1006AH  25 m  1:51.07   
51  54  Clemmensen Sofie  2009  BIRKERØD  0928AJ  25 m  1:51.20   
52  49  Hou Maria  2010  BIRKERØD  1048AD  25 m  1:54.01   
53  103  Sveigaard Mynte Skovager  2009  KØGE  0972AB  25 m  1:56.00   
54  84  Thommesen Ida Svinth  2009  ALLERØD  0986AH  25 m  1:58.23   
55  213  Hansen Ronja B  2010  GREVE  1044AD  25 m  1:59.58   
56  234  Hermansen Katrine  2008  GLADSAXE  0838AG  25 m  2:00.80   
57  130  Unold Freja  2009  HØRSHOLM  0988AF  50 m  2:02.88   
58  133  Franco-Koed Rosa May  2009  HØRSHOLM  0998AI  50 m  2:05.94   
59  40  Højfeldt Annika  2010  BIRKERØD  1082AB  25 m  2:10.96   
60  119  Holm Mathilde Josefine  2010  ISHØJ  1080AG  25 m     
61  131  Kamstrup Victoria A.H.  2008  HØRSHOLM  0834AT  25 m     
62  132  Dommer Therese  2009  HØRSHOLM  0932AD  25 m     
63  134  Britze Anna Hjuler  2010  HØRSHOLM  1078AC  25 m     
64  211  Gam-Jørgensen Christine  2010  GREVE  1086AG  25 m     
65  212  Nyamadi Josefine  2010  GREVE  1084AG  25 m     
66  214  Veggerby Vilma Rosendahl  2010  GREVE  1082AG  25 m     
67  298  Poulsen Alma Madrid  2011  TUNE  1126AC  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  30 januar 2020 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  18:01 
 
36_S
Løb 36, 100m Rygsvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
110  Kaya Mert  2001  KØGE  0193AF  25 m  1:00.97   
144  Kirchhoff Carl  2002  HILLERØD  0257AL  25 m  1:04.38   
58  Agerskov William Leander  2004  ALLERØD  0411AK  25 m  1:09.69   
95  Melgaard Storm  2007  KØGE  0755AF  25 m  1:10.41   
Hansen Tobias Wiegaard  2004  SLAGELSE  0489AH  25 m  1:11.84   
242  Pedersen Walter N Falborg  2007  GLADSAXE  0751AB  25 m  1:12.15   
301  Segato Marius Hedvang  2007  TUNE  0791AD  25 m  1:13.20   
141  Pedersen Rasmus Fabricius  2005  HØRSHOLM  0559AD  25 m  1:16.77   
120  Lamprecht Frederik Luca  2006  ISHØJ  0689AF  25 m  1:17.41   
10  227  Åhman Magnus Gimsing  2007  GLADSAXE  0761AB  25 m  1:18.13   
11  117  Holm Frederik William  2007  ISHØJ  0727AE  25 m  1:19.84   
12  240  Nimb Christian Alexander  2006  GLADSAXE  0679AH  25 m  1:19.99   
13  199  Hansen Nicolai Østergaard  2007  GREVE  0763AC  25 m  1:22.34   
14  89  Christensen Carl Gustav  2007  KØGE  0775AC  25 m  1:24.08   
15  266  Hyldig Valdemar Hoffmann  2008  GENTOFTE  0885AH  25 m  1:26.65   
16  93  Fjeldsted Kristoffer  2008  KØGE  0853AB  25 m  1:27.24   
17  44  Rosengaard Fabian Brandis  2010  BIRKERØD  1021AB  25 m  1:29.55   
18  302  Nielsen Tristan Hovedskov  2007  TUNE  0741AH  25 m  1:29.90   
19  91  Hejl-Rasmussen Gustav  2007  KØGE  0775AG  25 m  1:29.93   
20  254  Takla Vincent W.  2008  GENTOFTE  0863AF  25 m  1:33.21   
21  65  Djørup Oscar Kaiser  2009  ALLERØD  0911AF  25 m  1:33.28   
22  189  Klitten Johan  2006  HILLERØD  0667AL  50 m  1:34.49   
23  257  Schrøder Johan  2008  GENTOFTE  0815AC  25 m  1:34.74   
24  118  Helmark Rasmus  2008  ISHØJ  0857AI  25 m  1:35.02   
25  66  Høgh Frey Egholm  2008  ALLERØD  0863AG  25 m  1:35.40   
26  251  Chiappini Federico  2008  GENTOFTE  0811AC  25 m  1:36.87   
27  267  Kaastrup Storm Krogh  2009  GENTOFTE  0901AC  25 m  1:37.09   
28  138  Magnussen Anton  2006  HØRSHOLM  0619AP  25 m  1:37.34   
29  51  Leicht Oliver  2008  BIRKERØD  0807AD  25 m  1:38.05   
30  258  Hørlykke Gustav  2008  GENTOFTE  0819AE  50 m  1:38.32   
31  52  Klitvang Peter  2010  BIRKERØD  1047AB  25 m  1:38.99   
32  260  Christensen Anders  2008  GENTOFTE  0891AF  25 m  1:39.51   
33  286  Drygaard Mathias  2008  TRITON B  0829AA  25 m  1:39.82   
34  183  Nissen Emil  2006  HILLERØD  0633AN  25 m  1:41.12   
35  208  Pedersen Mathias Ankjær  2009  GREVE  0963AB  25 m  1:43.53   
36  268  Ha Rafael  2008  GENTOFTE  0815AJ  25 m  1:44.25   
37  173  Andreasen Niels  2009  HILLERØD  0935AE  25 m  1:45.79   
38  261  Kasten Anton  2008  GENTOFTE  0811AH  25 m  1:45.93   
39  307  Larsen Mads Ulrik  2009  TUNE  0985AE  25 m  1:46.19   
40  55  Raabymagle Sophus  2010  BIRKERØD  1099AB  25 m  1:48.07   
41  209  Karaibrahim Semih Güven  2009  GREVE  0935AD  25 m  1:48.10   
42  206  Thomsen Kasper Granlund  2009  GREVE  0927AE  25 m  1:50.90   
43  41  Muchitsch Anton Emil  2008  BIRKERØD  0831AF  25 m  1:52.46   
44  288  Sørensen Rasmus Kohave  2010  TRITON B  1081AC  25 m  1:56.00   
45  42  Andersson Axel Skov  2010  BIRKERØD  1089AA  25 m  1:59.20   
46  12  Thrysøe Jonatan  2009  SLAGELSE  0901AE  25 m  2:00.37   
47  287  Schou Emil  2007  TRITON B  0765AP  50 m  2:02.89   
48  171  Jiang Nuoyan  2007  HILLERØD  0769AL  25 m  2:17.69   
49  50  Sveen Matthias  2010  BIRKERØD  1083AC  25 m     
50  203  Stage Alfred Sørensen  2010  GREVE  1001AE  25 m     
51  204  Tømmerholt Emil Klinge Vølund  2010  GREVE  1005AE  25 m     
52  205  Pedersen Jonas Szipli  2009  GREVE  0955BA  25 m     
53  207  Bodal Magnus Ørum  2010  GREVE  1007AE  25 m     
54  304  Olsen Cornelius Christian Klemmed  2010  TUNE  1015AE  25 m     
55  305  Friisager Henry Meinertz  2010  TUNE  1029AE  25 m     
56  306  Træde Hugo Wendelboe  2009  TUNE  0959BA  25 m     
57  309  Wedelheim Sebastian Hjortflod  2010  TUNE  1019AE  25 m     
58  310  Storgaard Villads Fast  2010  TUNE  1021AE  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  30 januar 2020 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  18:01 
 
37_S
Løb 37, 4X50m Frisvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
193  Hils 1  2002  HILLERØD    25 m  1:54.18   
22  Ssk Piger 1  2005  SLAGELSE    25 m  2:07.15   
245  Gsc Piger 1  2008  GLADSAXE    25 m  2:12.68   
23  Ssk Piger 2  2005  SLAGELSE    25 m  2:14.11   
196  Hils 2  2006  HILLERØD    25 m  2:14.82   
111  Køge Piger 1  2008  KØGE    25 m  2:19.80   
321  Crasy Monkeys X  2008  GTI    25 m  2:21.23   
25  Ssk Piger 3  2008  SLAGELSE    25 m  2:21.43   
322  Crasy Monkeys Y  2008  GTI    25 m  2:21.94   
10  296  Triton Piger 1  2008  TRITON B    25 m  2:25.05   
11  270  Gentofte Piger 1  2009  GENTOFTE    25 m  2:26.22   
12  246  Gsc Piger 2  2008  GLADSAXE    25 m  2:27.34   
13  143  Ronnie  2008  HØRSHOLM    25 m  2:27.77   
14  331  S5B Piger 1  2009  SIGMA    25 m  2:37.61   
15  324  Sigma 5 Piger 1  2009  SIGMA    25 m  2:41.58   
16  323  Sigma 5 Piger 2  2009  SIGMA    25 m  2:42.00   
17  271  Gentofte Piger 2  2009  GENTOFTE    25 m  2:55.21   
18  319  T2 Piger  2010  GTI    25 m  2:55.50   
19  332  S5B Piger 2  2009  SIGMA    25 m  2:55.95   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  30 januar 2020 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  18:01 
 
38_S
Løb 38, 4X50m Frisvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
20  Ssk Drenge 1  2004  SLAGELSE    25 m  1:52.67   
247  Gsc Drenge 1  2007  GLADSAXE    25 m  1:58.06   
114  Køge Drenge 1  2007  KØGE    25 m  2:00.82   
320  Bøllerne  2007  GTI    25 m  2:07.75   
248  Gsc Drenge 2  2007  GLADSAXE    25 m  2:09.19   
116  Køge Drenge 2  2007  KØGE    25 m  2:14.72   
272  Gentofte Drenge 1  2008  GENTOFTE    25 m  2:17.39   
194  Hils 3 Drenge  2007  HILLERØD    25 m  2:21.84   
273  Gentofte Drenge 2  2008  GENTOFTE    25 m  2:27.96   
10  333  S5B Drenge 1  2008  SIGMA    25 m  2:34.02   
11  325  Sigma 5 Drenge 1  2008  SIGMA    25 m  2:37.18   
12  318  T2 Drenge  2009  GTI    25 m  2:40.97   
13  274  Gentofte Drenge 3  2008  GENTOFTE    25 m  2:43.78   
14  334  S5B Drenge 2  2008  SIGMA    25 m  2:51.61   
15  295  Triton Drenge 1  2007  TRITON B    25 m  2:53.52   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  30 januar 2020 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  18:01 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark