Kokonaistilanne
Kilpailuiden tulokset löytyvät alta :
IKM-aluekilpailu ES1 Päivitetty: 2022-10-29 09:38:29
IKM-aluekilpailu ES2 Päivitetty: 2022-10-29 09:44:32
IKM-aluekilpailu Häme Päivitetty: 2022-10-29 09:34:23
IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi Päivitetty: 2022-10-29 09:42:04
IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi Päivitetty: 2022-10-29 09:48:49
IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi Päivitetty: 2022-10-29 09:37:29
IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi Päivitetty: 2022-10-29 09:36:24
7, T10,11,12,13,14,15 100m VU Finaali, Päivitetty: 2022-10-29 09:48:49
10 - 10
# | Etunimi | Sukunimi | Seura | Kilpailu | Time |
---|---|---|---|---|---|
1 | Elsa | Nevalainen | Rauman Uimaseura | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:14.88 |
2 | Kaisa | Turta | Loimaan Uimaseura | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:15.11 |
3 | Anni | Koljonen | Vanders | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:15.50 |
4 | Vivi | Lobbas | Raision Urheilijat | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:15.57 |
5 | Viola | Ukkola | Lappeenrannan Uimarit | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:15.73 |
6 | Iisa | Kallio | Vanders | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:15.88 |
7 | Jenna | Suomela | Simmis Wanda ry | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:16.18 |
8 | Paju | Mäkihannu | TaTu Tampere | IKM-aluekilpailu Häme | 1:16.45 |
9 | Iida | Korpi | Åbo Simklubb | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:18.04 |
10 | Flóra | Jolsvai | Gladius Kirkkonummi | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:18.27 |
11 | Elsa | Suominen | Järvenpään Uintiklubi ry | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:18.98 |
12 | Linnea | Krüger | Oulun Lohet | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:19.90 |
13 | Jenna | Wahlman | Vanders | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:21.06 |
14 | Mia | Murumäe | Raision Urheilijat | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:21.86 |
15 | Ronya | Firtina | Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:21.95 |
16 | Edla Maria | Levola | Porin Uimaseura | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:22.01 |
17 | Hilla | Määttä | Kempeleen Pyrintö | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:22.50 |
18 | Reetta | Takalo | Uinti Tampere | IKM-aluekilpailu Häme | 1:22.68 |
19 | Aino | Marttila | Cetus Espoo | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:22.74 |
20 | Sophia | Aitamaa | Riihimäen Uimaseura | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:22.76 |
21 | Kielo | Kalliokoski | Raision Urheilijat | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:22.82 |
22 | Milea | Poropudas | Kempeleen Pyrintö | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:23.17 |
23 | Amanda | Mäkinen | Åbo Simklubb | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:23.65 |
24 | Erica | Tuominen | Kuopion Uimaseura | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:23.82 |
25 | Anni | Tuomisto | Vanders | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:24.19 |
26 | Mia Maria | Mäetalu | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:24.22 |
27 | Aino | Mattas | Oulun Uinti 1906 | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:24.71 |
28 | Peppi | Räsänen | Oulun Lohet | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:24.78 |
29 | Emily | Åberg | Åbo Simklubb | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:24.85 |
29 | Fanni | Olbert | Nurmijärven Uinti | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:24.85 |
31 | Amanda | Salmela | Uinti Tampere | IKM-aluekilpailu Häme | 1:24.97 |
32 | Siyuan Vivian | Lu | Aurajoen Uinti Ry | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:24.99 |
33 | Viivi | Harjanne | Helsingin Uimarit | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:25.72 |
34 | Hilma | Piitari | Uinti-Vakka | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:25.77 |
35 | Miisa | Hautamäki | Nokian Pyry | IKM-aluekilpailu Häme | 1:26.42 |
36 | Ronja | Ylikulju | Oulun Uinti 1906 | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:26.61 |
37 | Helmi | Virtanen | Nurmijärven Uinti | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:27.33 |
38 | Aino | Fältmars | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:28.11 |
39 | Wilhelmina | Kosonen | Savonlinnan Uimaseura | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:28.22 |
40 | Kaisla | Viljainen | Aurajoen Uinti Ry | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:28.43 |
41 | Janna | Hakkarainen | Jyväskylän Aalto | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:28.56 |
42 | Enni | Pirkkalainen | Cetus Espoo | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:29.24 |
43 | Selja | Takamäki | Vanders | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:29.67 |
44 | Amanda | Kodisoja | Raision Urheilijat | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:30.15 |
45 | Sanni | Kettunen | Oulun Lohet | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:30.66 |
46 | Siina | Savolainen | Nurmijärven Uinti | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:30.92 |
47 | Pinja | Lepola | Seinäjoen Uimarit -58 ry | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:31.03 |
48 | Elea | Savanainen | Järvenpään Uintiklubi ry | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:31.17 |
49 | Kerttu | Haapakari | Uinti Tampere | IKM-aluekilpailu Häme | 1:31.79 |
50 | Arina | Karpova | Uimaseura Helsinki | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:32.62 |
51 | Hildegard | Brozinski | Aurajoen Uinti Ry | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:32.71 |
52 | Henni | Pyy | Loimaan Uimaseura | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:32.91 |
53 | Christina | Holm | Seinäjoen Uimarit -58 ry | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:33.05 |
54 | Iina | Ekman | Lappeenrannan Uimarit | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:33.35 |
55 | Amanda | Autio | Riihimäen Uimaseura | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:33.42 |
56 | Senja | Heikkinen | Cetus Espoo | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:34.51 |
57 | Lilja | Kuosmanen | Raision Urheilijat | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:35.24 |
58 | Elsa | Satola | Rauman Uimaseura | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:35.54 |
59 | Tessa Julia | Lainio | Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:36.06 |
60 | Helmi | Kangas | Kemin Uimaseura | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:36.26 |
61 | Isabel | Nyback | Helsingfors Simsällskap | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:36.28 |
62 | Alisa | Hyytiäinen | Nokian Pyry | IKM-aluekilpailu Häme | 1:37.06 |
63 | Olivia | Lume | ORCA Helsinki | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:37.22 |
64 | Varpu | Sola | Helsingin Uimarit | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:37.28 |
65 | Nelli | Nivala | Race Club Sveitsi | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:37.31 |
66 | Saimi | Toivanen | Vanders | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:37.95 |
66 | Karoliina | Ranta-Knuuttila | Alavuden Urheilijat | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:37.95 |
68 | Anja | Kähäri | Jyväskylän Aalto | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:38.63 |
69 | Emmi | Manninen | Alavuden Urheilijat | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:39.12 |
70 | Katriina | Simanen | Vanders | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:39.33 |
71 | Elviira | Alanko | Åbo Simklubb | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:39.48 |
72 | EMMA | Walther | HTU Stadi | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:39.53 |
73 | Linnea | Tykkälä | Kouvolan Uimarit | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:39.95 |
74 | Alise | Granqvist | Uinti-Vakka | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:40.38 |
75 | Ella | Mäkinen | Nokian Pyry | IKM-aluekilpailu Häme | 1:41.29 |
76 | Aino | Virtanen | ORCA Helsinki | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:41.58 |
77 | Molly | Enroth | Cetus Espoo | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:42.33 |
78 | Anete | Niilo | Vanders | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:42.47 |
79 | Saana | Kinos | Raision Urheilijat | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:42.70 |
80 | Aliza | Multanen | Uimaseura Helsinki | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:42.82 |
81 | Veda | Kivikoski | Hyvinkään Uimaseura | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:42.86 |
82 | Rebecca | Mõsko | Hyvinkään Uimaseura | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:43.42 |
83 | Ronja | Brännbacka | Cetus Espoo | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:43.47 |
84 | Sara | Anjala | Nurmijärven Uinti | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:43.52 |
85 | Adalmiina | Nikko | Seinäjoen Uimarit -58 ry | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:43.55 |
86 | Penni | Nyqvist | ORCA Helsinki | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:44.38 |
87 | Peppi | Ketolainen | Kempeleen Pyrintö | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:44.89 |
88 | Olivia | Palo | Kempeleen Pyrintö | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:45.02 |
89 | Matilda | Rantanen | Lappeenrannan Uimarit | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:45.80 |
90 | Alma | Saksman | Kuopion Uimaseura | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:47.37 |
91 | Siiri | Viskari | Aurajoen Uinti Ry | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:49.07 |
92 | Linnea | Holm | Jyväskylän Aalto | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:49.56 |
93 | Jemina | Lehikoinen | Jyväskylän Aalto | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:57.49 |
94 | Martta | Sorvoja | Jyväskylän Aalto | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 2:30.75 |
95 | Neea | Miettinen | Jyväskylän Aalto | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 2:35.94 |
- | Jessica | Oker-Blom | Helsingfors Simsällskap | IKM-aluekilpailu ES1 | DSQ |
- | Enni | Harjanne | Helsingin Uimarit | IKM-aluekilpailu ES1 | DSQ |
- | Milja | Rinne | Uinti Tampere | IKM-aluekilpailu Häme | DSQ |
- | Seela | Vähä-Piikkiö | Uimaseura Kaarina | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | DSQ |
- | Robyn | Gahmberg | Helsingfors Simsällskap | IKM-aluekilpailu ES1 | DNS |
7, T10,11,12,13,14,15 100m VU Finaali, Päivitetty: 2022-10-29 09:48:49
11 - 11
# | Etunimi | Sukunimi | Seura | Kilpailu | Time |
---|---|---|---|---|---|
1 | Noora | Haikola | Kempeleen Pyrintö | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:06.55 |
2 | Molly | Riska | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:08.14 |
3 | Johanna | Laine | Jyväskylän Aalto | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:08.98 |
4 | Sinna | Leinonen | Uinti Tampere | IKM-aluekilpailu Häme | 1:09.15 |
5 | Inari | Rahtu | Uinti Tampere | IKM-aluekilpailu Häme | 1:09.37 |
6 | Aino | Rauta | Åbo Simklubb | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:10.14 |
7 | Kajsa | Strandberg | Vanders | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:10.33 |
8 | Venla | Pentikäinen | Aurajoen Uinti Ry | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:10.43 |
9 | Venla | Kiviaho | Simmis Wanda ry | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:10.99 |
10 | Veera | Antinmaa | Oulun Lohet | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:11.37 |
11 | Maya | Makarova | Uinti Imatra | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:11.54 |
12 | Aada | Taipale | Cetus Espoo | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:11.55 |
13 | Nella | Haltamo | Uinti Tampere | IKM-aluekilpailu Häme | 1:11.95 |
14 | Hilma | Tiri | Haukiputaan Heitto uintijaosto | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:12.13 |
15 | Riina | Kosonen | Uinti Imatra | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:12.50 |
16 | Emilia | Lindroos | Simmis Wanda ry | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:12.74 |
17 | Erin | Liikkanen | Cetus Espoo | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:12.76 |
18 | Emma | Kaiser | ORCA Helsinki | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:12.98 |
19 | Lumi | Sutinen | ORCA Helsinki | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:13.02 |
20 | Veera | Pellikka | Joensuun Uimaseura ry | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:13.07 |
21 | Milja | Ylitalo | Simmis Grani | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:13.86 |
22 | Anni | Viramo | Oulun Uinti 1906 | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:13.96 |
23 | Vilhelmiina | Nissinen | Kuopion Uimaseura | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:14.05 |
24 | Alma | Jämsä | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:14.08 |
25 | Alviina | Kotkaniemi | Seinäjoen Uimarit -58 ry | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:14.11 |
26 | Sienna | Lehtola | Rauman Uimaseura | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:14.14 |
27 | Aino | Salminen | Cetus Espoo | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:14.32 |
28 | Saga | Sirniö | Oulun Uinti 1906 | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:14.42 |
29 | Ella | Ääri | Aurajoen Uinti Ry | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:14.68 |
30 | Marianna | Hiltunen | Oulun Lohet | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:14.69 |
31 | Olivia | Miloserdova | Lappeenrannan Uimarit | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:15.40 |
32 | Jenniina | Juopperi | Kouvolan Uimarit | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:15.55 |
33 | Veera | Vainio | Nummelan Kisaajat | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:15.96 |
34 | Maisa | Törnström | Raision Urheilijat | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:15.98 |
35 | Vilja | Koskinen | Vanders | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:16.34 |
36 | Vilhelmiina | Vainoniemi | Vanders | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:16.45 |
37 | Verna | Faloon | Lappeenrannan Uimarit | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:17.01 |
38 | Stella | Manninen | Oulun Lohet | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:17.23 |
39 | Serafiia | Kotkaniemi | Seinäjoen Uimarit -58 ry | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:17.34 |
40 | Emma | Oikarainen | Raision Urheilijat | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:17.41 |
41 | Ruut | Veihtola | Uinti Tampere | IKM-aluekilpailu Häme | 1:17.42 |
42 | Elsa | Jussila | Nummelan Kisaajat | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:17.43 |
43 | Jade | Lehmusto | Åbo Simklubb | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:17.72 |
44 | Eve | Ukkonen | Simmis Wanda ry | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:18.12 |
45 | Vilma | Latvala | Ilmajoen Kisailijat | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:18.13 |
46 | Sofie | Huttunen | Vanders | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:18.21 |
47 | Isla | Tervo | Oulun Uinti 1906 | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:18.33 |
48 | Sara | Walve | Aurajoen Uinti Ry | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:18.61 |
49 | Enna-Mari Elisa | Kitinoja | Lappeenrannan Uimarit | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:18.65 |
50 | Peppi | Tuomainen | Vanders | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:18.70 |
51 | Viivi | Vesa | Oulun Uinti 1906 | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:18.71 |
52 | Isla | Ovaskainen | ORCA Helsinki | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:18.79 |
53 | Edith | Syrjänen | Åbo Simklubb | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:18.85 |
54 | Taika | Kauppi | Oulun Uinti 1906 | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:18.88 |
55 | Miisa-Maaria | Jomppanen | Swimming Club Rovaniemi | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:18.93 |
56 | Emma | Yli-Olli | Uinti Tampere | IKM-aluekilpailu Häme | 1:19.05 |
57 | Siiri | Alaluusua | Raision Urheilijat | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:19.30 |
58 | Emilia | Pieroni | Simmis Wanda ry | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:19.33 |
59 | Minka Adeleine | Torvikoski | Kemin Työväen Uimarit | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:19.39 |
60 | Aino | Tuhkanen | Helsingin Uimarit | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:19.45 |
61 | Diana | Igonen | Helsingfors Simsällskap | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:19.57 |
61 | Ruusa | Jaakkola | Nokian Pyry | IKM-aluekilpailu Häme | 1:19.57 |
63 | Hilma | Rinne | Cetus Espoo | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:20.32 |
64 | Meri | Koskipää | Helsingfors Simsällskap | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:20.51 |
65 | Emma | Hakala | Simmis Wanda ry | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:20.63 |
66 | Neea | Risku | Seinäjoen Uimarit -58 ry | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:20.67 |
67 | Rongxuan | Bai | Oulun Uinti 1906 | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:20.73 |
68 | Vanessa | Aulakoski | Vieskan Uimarit | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:20.76 |
69 | Ilona | Marjanen | Simmis Grani | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:20.86 |
70 | Lilja | Eskelinen | Jyväskylän Aalto | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:21.23 |
71 | Josefine | Nordman | Åbo Simklubb | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:21.63 |
72 | Siiri | Siikanen | Lahden Kaleva | IKM-aluekilpailu Häme | 1:21.70 |
73 | Anni | Sohlman | Riihimäen Uimaseura | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:22.02 |
74 | Katherine | Wik | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:22.13 |
75 | Siiri | Värikoski | Nokian Pyry | IKM-aluekilpailu Häme | 1:22.14 |
76 | Ella | Kylmämaa | Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:22.52 |
77 | Miia | Kallio | Porin Uimaseura | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:22.62 |
77 | Viktoria | Mysheva | Kuopion Uimaseura | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:22.62 |
79 | Iina | Mäkitalo | Kankaanpään Uimarit | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:22.64 |
80 | Ella | Tieaho | Nokian Pyry | IKM-aluekilpailu Häme | 1:22.99 |
81 | Milja | Kenttä | Hyvinkään Uimaseura | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:23.01 |
82 | Ella | Kostilainen | Joensuun Uimaseura ry | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:23.03 |
83 | Anniina | Karjalainen | Kajaanin Uimaseura | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:23.08 |
84 | Linnea | Lemberg | Seinäjoen Uimarit -58 ry | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:23.10 |
85 | Emma | Vesterinen | Lahden Uimaseura | IKM-aluekilpailu Häme | 1:23.17 |
86 | Sofia | Suojakari | Porin Uimaseura | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:23.21 |
87 | Matilda | Koskela | Simmis Grani | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:23.47 |
88 | Susanne | Elonen | Hyvinkään Uimaseura | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:23.48 |
89 | Siiri | Sirainen | Nokian Pyry | IKM-aluekilpailu Häme | 1:23.59 |
90 | Anni | Nyyssönen | Aurajoen Uinti Ry | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:23.92 |
91 | Neea | Matikainen | Oulun Uinti 1906 | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:23.93 |
92 | Elli | Kiviluoto | Åbo Simklubb | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:24.45 |
93 | Selma | Pelkonen | ORCA Helsinki | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:25.15 |
94 | Adanna | Skyttä | Jämsänkosken Ilves | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:25.18 |
95 | Meri | Pöyhönen | Vanders | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:25.26 |
96 | Sunna | Jäärni | Kemin Työväen Uimarit | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:25.69 |
97 | Tessa | Matikainen | Jyväskylän Aalto | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:26.29 |
98 | Swaksha | Balajee | Cetus Espoo | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:26.31 |
99 | Hedda | Grönqvist | Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:26.45 |
100 | Tamina | Weißenborn | Vanders | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:26.54 |
101 | Selina | Kärkkäinen | Järvenpään Uintiklubi ry | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:26.73 |
102 | Eveliina | Koikkalainen | Hämeenlinnan Uimaseura | IKM-aluekilpailu Häme | 1:26.96 |
103 | Armida | Lindgård | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:27.12 |
104 | Peppi | Österberg | Cetus Espoo | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:27.15 |
105 | Hilda | Herrala | Vieskan Uimarit | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:27.33 |
106 | Leila | Lintula | ORCA Helsinki | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:28.45 |
107 | Venla | Laine | Cetus Espoo | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:28.47 |
108 | Iina | Nyberg | Kokkolan Uimaseura | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:28.49 |
109 | Helmi | Kauppinen | Kemin Uimaseura | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:28.56 |
110 | Isabel | Weichert | Gladius Kirkkonummi | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:28.57 |
111 | Maija | Sunnarborg | Åbo Simklubb | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:28.86 |
112 | Alva | Liimatta | Oulun Uinti 1906 | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:29.00 |
113 | Emma | Häkkilä | Kemin Työväen Uimarit | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:29.01 |
114 | Anna | Tavi | Kemin Työväen Uimarit | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:29.29 |
115 | Alisa | Pitkänen | Kempeleen Pyrintö | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:29.61 |
116 | Aamu | Somerma | Joensuun Uimaseura ry | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:29.83 |
117 | Jarina | Hovén | Helsingin Uimarit | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:30.01 |
118 | Isabella | Heikkilä | Vanders | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:30.02 |
119 | Matilda | Ahokas | Raision Urheilijat | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:30.20 |
120 | Venla | Rainerma | Kankaanpään Uimarit | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:30.34 |
121 | Lotta | Kunttu | Aurajoen Uinti Ry | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:30.49 |
122 | Sofia | Vlasova | Kouvolan Uimarit | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:30.87 |
123 | Linnea | Skyttä | Järvenpään Uintiklubi ry | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:30.90 |
124 | Venla | Liikkanen | Haminan Uimaseura | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:30.98 |
125 | Mea | Vuohelainen | Hämeenlinnan Uimaseura | IKM-aluekilpailu Häme | 1:31.27 |
126 | Minea | Mannersuo | TaTu Tampere | IKM-aluekilpailu Häme | 1:31.36 |
127 | Enna | Järvinen | Vanders | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:31.79 |
128 | Pinja | Karlsson | ORCA Helsinki | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:31.97 |
129 | Eveliina | Isojärvi | Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:32.01 |
130 | Emma | Hartiala | Aurajoen Uinti Ry | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:32.13 |
131 | Lumi | Kotiniitty | Uinti Tampere | IKM-aluekilpailu Häme | 1:32.20 |
132 | Anna Helmi | Halmepuro | Joensuun Uimaseura ry | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:32.38 |
133 | Kiira Elisa | Kautto | Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:32.79 |
134 | Julia | Hirvonen | Joensuun Uimaseura ry | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:33.32 |
135 | Aino | Niemi | Joensuun Uimaseura ry | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:33.38 |
136 | Kaisa | Vilamaa | Lahden Uimaseura | IKM-aluekilpailu Häme | 1:33.47 |
137 | Aada | Tyviö | Jyväskylän Aalto | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:33.68 |
138 | Niina | Nurkkanen | HTU Stadi | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:34.45 |
139 | Mari | Kivelä | Kankaanpään Uimarit | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:34.81 |
140 | Rebekka | Pöyry | Seinäjoen Uimarit -58 ry | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:35.06 |
141 | Matilda | Toivonen | Raision Urheilijat | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:35.14 |
142 | Vilja | Kivioja | Kankaanpään Uimarit | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:35.37 |
143 | Helmi | Hautamäki | Cetus Espoo | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:35.38 |
144 | Ella | Hirvonen | Joensuun Uimaseura ry | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:35.42 |
145 | Iiris | Uusitalo | Helsingfors Simsällskap | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:35.70 |
146 | Ronja | Kujanpää | Seinäjoen Uimarit -58 ry | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:36.02 |
147 | Veera | Vesterbacka | Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:36.14 |
148 | Meea | Haapalainen | Lahden Uimaseura | IKM-aluekilpailu Häme | 1:36.35 |
149 | Aino | Kubin | Oulun Lohet | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:37.01 |
150 | Helmi | Kataja | Seinäjoen Uimarit -58 ry | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:37.03 |
151 | Emma | Myllymaa | Raision Urheilijat | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:37.13 |
152 | Anni | Huttunen | Kuopion Uimaseura | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:37.37 |
153 | Iida-Sofia | Keränen | TaTu Tampere | IKM-aluekilpailu Häme | 1:37.47 |
154 | Rauha | Riikonen | ORCA Helsinki | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:37.86 |
155 | Anna | Mangeloja | Jyväskylän Aalto | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:38.32 |
156 | Aino | Sivonen | Aurajoen Uinti Ry | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:38.38 |
157 | Peppi | Kuusinen | Jyväskylän Aalto | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:38.55 |
158 | Pola | Kuusela | Cetus Espoo | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:39.41 |
159 | Ida | Sjöblom | Salon Uimarit | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:39.86 |
160 | Jenna | Tykkyläinen | Joensuun Uimaseura ry | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:40.21 |
161 | Bettina | Holm | Seinäjoen Uimarit -58 ry | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:42.02 |
162 | Nea | Winberg | Raision Urheilijat | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:42.30 |
163 | Merette | Tikka | Aurajoen Uinti Ry | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:43.27 |
164 | Anni | Lövmark | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:43.58 |
165 | Erika | Lindroos | Cetus Espoo | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:44.14 |
166 | Iida | Kinnunen | Helsingfors Simsällskap | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:47.52 |
167 | Emma | Kuusonen | Järvenpään Uintiklubi ry | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:47.64 |
168 | Lumi | Polso | Jyväskylän Aalto | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:48.25 |
169 | Aino | Laitila | Lahden Uimaseura | IKM-aluekilpailu Häme | 1:50.22 |
170 | Iina | Kokkonen | ORCA Helsinki | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:51.53 |
171 | Emilia | Lehtinen | Raision Urheilijat | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:53.72 |
172 | Pinja | Pitkänen | Kuopion Uimaseura | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:58.31 |
- | Loviisa | Pakkala | Hämeenlinnan Uimaseura | IKM-aluekilpailu Häme | DSQ |
7, T10,11,12,13,14,15 100m VU Finaali, Päivitetty: 2022-10-29 09:48:49
12 - 12
# | Etunimi | Sukunimi | Seura | Kilpailu | Time |
---|---|---|---|---|---|
1 | Lumi | Oura | Helsingfors Simsällskap | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:01.01 |
2 | Susanna | Ilina | Cetus Espoo | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:03.06 |
3 | Hippu | Rauhala | Uinti Tampere | IKM-aluekilpailu Häme | 1:04.34 |
4 | Iida | Pahkala | Gladius Kirkkonummi | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:04.78 |
5 | Juuli | Salum | Lahden Uimaseura | IKM-aluekilpailu Häme | 1:04.96 |
6 | Tara | Hallia | Järvenpään Uintiklubi ry | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:05.17 |
7 | Alisa | Välimaa | Uinti Tampere | IKM-aluekilpailu Häme | 1:05.26 |
8 | Venla | Salminen | Simmis Wanda ry | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:05.70 |
9 | Fanny | Laiho | Seinäjoen Uimarit -58 ry | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:05.76 |
10 | Keneli Marybel | Maranik | Cetus Espoo | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:05.84 |
11 | Helmi | Illukka | Cetus Espoo | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:06.01 |
12 | Tilda | Somervuori | Hämeenlinnan Uimaseura | IKM-aluekilpailu Häme | 1:06.06 |
13 | Laura | Toivonen | Aurajoen Uinti Ry | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:06.33 |
14 | Emma | Hertsbacka | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:06.42 |
15 | Viola | Tojander | Åbo Simklubb | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:06.51 |
16 | Saana | Runtti | Haukiputaan Heitto uintijaosto | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:06.58 |
17 | Linda | Hämäläinen | Uimaseura Helsinki | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:06.60 |
18 | Elmiina | Kosonen | Savonlinnan Uimaseura | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:07.30 |
19 | Anni | Lappalainen | TaTu Tampere | IKM-aluekilpailu Häme | 1:07.62 |
19 | Maya | Bergström | Åbo Simklubb | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:07.62 |
21 | Dasha | Popik | Helsingin Uimarit | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:07.98 |
22 | Emmi | Pekanheimo | Åbo Simklubb | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:07.99 |
23 | Renja | Koskela | Raision Urheilijat | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:08.02 |
24 | Pihla | Kapanen | Aurajoen Uinti Ry | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:08.27 |
25 | Venla | Heikkinen | Cetus Espoo | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:08.48 |
26 | Miila | Lintula | Porin Uimaseura | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:08.73 |
27 | Jemina | Suomela | Simmis Wanda ry | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:08.95 |
28 | Sofia | Huttunen | Åbo Simklubb | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:09.32 |
29 | Lumia | Pitkänen | Cetus Espoo | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:09.35 |
30 | Annabel | Salo | Lahden Uimaseura | IKM-aluekilpailu Häme | 1:09.92 |
31 | Lilia | Listenmaa | Uinti Tampere | IKM-aluekilpailu Häme | 1:10.16 |
31 | Wivian Kaarina | Orpana | Kankaanpään Uimarit | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:10.16 |
33 | Mea | Ovaska | Nurmijärven Uinti | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:10.39 |
34 | Nea | Kailio | Lappeenrannan Uimarit | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:10.48 |
35 | Helmi | Heikkilä | Haminan Uimaseura | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:10.54 |
36 | Lauriina | Peltoniemi | Lappeenrannan Uimarit | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:10.59 |
37 | Amanda | Agbroko | Helsingfors Simsällskap | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:10.71 |
38 | Emma | Rautio | Haukiputaan Heitto uintijaosto | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:10.78 |
39 | Emma | Haapajärvi | Cetus Espoo | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:10.96 |
40 | Liina | Kuoppala | Vanders | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:11.04 |
41 | Mia | Conniffe | Vanders | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:11.10 |
42 | Marie | Keskinen | Nummelan Kisaajat | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:11.22 |
43 | Iina | Koivisto | Vesihelmen Uimaseura | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:11.44 |
44 | Daniela | Eloranta | Åbo Simklubb | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:11.57 |
45 | Lumi | Riikonen | Hyvinkään Uimaseura | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:11.64 |
46 | Adriana | Bruneniece | Vanders | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:11.77 |
47 | Sofia | Behm | Joensuun Uimaseura ry | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:11.93 |
48 | Saara | Solkinen | Salon Uimarit | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:12.04 |
49 | Elli | Sihvonen | Åbo Simklubb | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:12.09 |
50 | Anna | Liljeberg | Åbo Simklubb | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:12.12 |
50 | Maia | Jauhonen | Gladius Kirkkonummi | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:12.12 |
52 | Iitu | Olbert | Nurmijärven Uinti | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:12.36 |
53 | Emmi | Lehtonen | Uinti Tampere | IKM-aluekilpailu Häme | 1:12.54 |
54 | Unna | Tourunen | Jyväskylän Aalto | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:12.55 |
55 | MAISA | PAANANEN | Cetus Espoo | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:12.65 |
56 | Noora | Ruuskanen | Jyväskylän Aalto | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:12.71 |
57 | Isabel | Oravainen | Cetus Espoo | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:12.81 |
57 | Kirsti | Ryynänen | Oulun Lohet | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:12.81 |
59 | Olivia | Vanne | Aurajoen Uinti Ry | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:13.02 |
60 | Aino-Ilona | Lehtonen | Aurajoen Uinti Ry | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:13.15 |
61 | Nessa | Salminen | Lappeenrannan Uimarit | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:13.26 |
62 | Emelia | Jormanainen | Cetus Espoo | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:13.28 |
63 | Inkeri | Rinnola | Aurajoen Uinti Ry | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:13.30 |
63 | Cecilia | Ojala | Jyväskylän Aalto | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:13.30 |
65 | Lucie | Ruoho | Uimaseura Kangasalan Kuohu | IKM-aluekilpailu Häme | 1:13.38 |
66 | Elisa | Leinonen | Uinti Tampere | IKM-aluekilpailu Häme | 1:13.45 |
67 | Emma | Relander | Hämeenlinnan Uimaseura | IKM-aluekilpailu Häme | 1:13.47 |
68 | Ilona | Antila | Järvenpään Uintiklubi ry | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:13.51 |
69 | Melania | Smirnova | Järvenpään Uintiklubi ry | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:13.69 |
70 | Elsa | Engström | Åbo Simklubb | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:13.83 |
71 | Eva | Matrosova | Uimaseura Helsinki | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:13.86 |
72 | Ella | Villanen | Lappeenrannan Uimarit | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:13.91 |
73 | Pihla | Tähkäpää | Joensuun Uimaseura ry | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:13.92 |
74 | Iita | Poikkimäki | Vieskan Uimarit | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:14.15 |
75 | Elea | Sarkki | TaTu Tampere | IKM-aluekilpailu Häme | 1:14.17 |
76 | Amelia | Suvanto | Jyväskylän Aalto | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:14.38 |
77 | Sanni | Tyrni | Åbo Simklubb | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:14.60 |
78 | Ronja | Usmi | Simmis Wanda ry | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:14.77 |
79 | Matilda | Oinonen | Lappeenrannan Uimarit | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:14.87 |
80 | Olivia | Areva | Salon Uimarit | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:14.88 |
80 | Ingrid | Ahlfors | Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:14.88 |
82 | Ellen | Forss | Simmis Grani | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:15.01 |
83 | Elma | Haunia | Simmis Wanda ry | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:15.29 |
84 | Eevia | Marjamäki | Porin Uimaseura | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:15.90 |
85 | Ella | Gassner | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:15.92 |
86 | Janessa | Pihlava | Åbo Simklubb | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:15.94 |
87 | Minja | Kautto | TaTu Tampere | IKM-aluekilpailu Häme | 1:16.01 |
88 | Diana | Selehov | Nurmijärven Uinti | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:16.17 |
89 | Alessandra | Carranza | Simmis Grani | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:16.29 |
90 | Lumi | Käyräkangas | Kajaanin Uimaseura | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:16.53 |
91 | Karoliina | Patosaari | Vanders | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:16.94 |
92 | Matilda | Elo | Helsingfors Simsällskap | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:17.02 |
93 | Wilhelmiina | Borg | Lahden Uimaseura | IKM-aluekilpailu Häme | 1:17.04 |
94 | Aava | Salmiosalo | Åbo Simklubb | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:17.13 |
95 | Roosa | Teho | Uimaseura Kangasalan Kuohu | IKM-aluekilpailu Häme | 1:17.20 |
96 | Netta | Raatikainen | Jyväskylän Aalto | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:17.32 |
97 | Aada | Laukniemi | Lappeenrannan Uimarit | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:17.56 |
98 | Elli | Takkinen | Oulun Lohet | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:17.96 |
99 | Emilia | Pietilä | Jyväskylän Aalto | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:18.71 |
100 | Anna-Maria | Sintonen | Järvenpään Uintiklubi ry | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:18.79 |
101 | Lily | Pettersson | Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:19.06 |
102 | Elli | Åkerfelt | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:19.19 |
103 | Lotta | Myllykoski | Tuusulan Uimaseura ry | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:19.37 |
104 | Natalie | Wester | Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:19.55 |
105 | Iida | Berg | Raision Urheilijat | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:19.65 |
106 | Seera | Jartti | Cetus Espoo | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:19.73 |
107 | Lumia | Lätti | Joensuun Uimaseura ry | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:19.76 |
108 | Jasmine | Huttunen | Tuusulan Uimaseura ry | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:19.85 |
109 | Elli | Kuusisto | Rauman Uimaseura | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:19.86 |
110 | Ilona | Poltavskaya | Cetus Espoo | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:20.08 |
111 | Sanni | Kangastalo | Simmis Wanda ry | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:20.27 |
112 | Kiira | Rantanen | Åbo Simklubb | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:20.53 |
113 | Peppi | Tuohimaa | Vieskan Uimarit | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:20.64 |
114 | Laura Julia | Reinikka | Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:20.78 |
115 | Sanni | Korpiola | Helsingin Uimarit | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:20.88 |
116 | Iida | Leimukoski | Octopus Lohja | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:21.21 |
117 | Siiri | Kinos | Raision Urheilijat | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:21.28 |
118 | Alissa | Brohez | Helsingfors Simsällskap | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:21.36 |
119 | Camilla | Närhi | Simmis Wanda ry | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:21.38 |
120 | Kaisa-Maria | Rantatalo | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:21.57 |
121 | Emilia | Winqvist | Helsingin Uimarit | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:21.70 |
122 | Inga | Kangas | Kempeleen Pyrintö | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:22.03 |
123 | Emilia | Björkhem | Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:22.24 |
124 | Malla | Määttä | Kempeleen Pyrintö | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:22.28 |
125 | Anna | Laukkanen | Joensuun Uimaseura ry | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:22.31 |
126 | Maija | Kumpula | Nivalan Saukot | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:22.38 |
127 | Peppi | Ratinen | ORCA Helsinki | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:22.45 |
128 | Inka | Tomula | Porin Uimaseura | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:22.88 |
129 | Teresa | Jämsä | Jyväskylän Aalto | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:23.20 |
130 | Ella | Kannisto | Raision Urheilijat | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:23.31 |
131 | Siiri | Rouhiainen | Simmis Wanda ry | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:23.34 |
132 | Iina | Raitaluoma | Aurajoen Uinti Ry | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:23.49 |
133 | Peppi | Mäkelä | Heinolan Isku | IKM-aluekilpailu Häme | 1:23.53 |
134 | Nerea | Simanen | Vanders | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:23.96 |
135 | Oosa | Mäkipää | Raision Urheilijat | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:24.02 |
136 | Maija | Novikova | Porin Uimaseura | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:24.05 |
137 | Ellen | Eriksson | Simmis Wanda ry | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:24.09 |
138 | Senni | Helskyaho | Salon Uimarit | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:24.24 |
139 | Neea | Leinonen | Kajaanin Uimaseura | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:24.29 |
139 | Kaisa | Kyhälä | Helsingin Uimarit | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:24.29 |
141 | Pihla | valkonen | Jyväskylän Aalto | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:24.30 |
142 | Sofia | Catargiu | Seinäjoen Uimarit -58 ry | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:24.48 |
143 | Melina | Kokko | Oulun Uinti 1906 | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:24.74 |
143 | Katerina | Bortsova | Lahden Uimaseura | IKM-aluekilpailu Häme | 1:24.74 |
145 | Janina | Hyvönen | Salon Uimarit | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:24.94 |
146 | Tara | Maunula | Kokkolan Uimaseura | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:25.15 |
147 | Emma | Laiho | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:25.79 |
148 | Lilja | Sorsa | Nummelan Kisaajat | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:25.84 |
149 | Orvokki | Mård | Cetus Espoo | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:26.58 |
150 | Emma | Rinne | Uinti Tampere | IKM-aluekilpailu Häme | 1:27.24 |
151 | Janika | Parkkila | Simmis Wanda ry | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:27.29 |
152 | Lova Adelina Marie | Augustsson | Ålands Simförening | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:27.61 |
153 | Melina | Savolainen | Hämeenlinnan Uimaseura | IKM-aluekilpailu Häme | 1:27.66 |
154 | Saimi | Roiha | Helsingin Uimarit | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:28.43 |
155 | Lilja | Ahvenlampi | Helsingfors Simsällskap | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:28.88 |
156 | Eva | Riquelme Mac Donald | Åbo Simklubb | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:29.32 |
157 | Hilla | Näsi | Kemin Uimaseura | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:30.00 |
158 | Viivi | Sivonen | HTU Stadi | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:30.29 |
159 | Kaisla | Virtanen | Riihimäen Uimaseura | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:30.42 |
160 | Ines | Kauppinen | Åbo Simklubb | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:32.18 |
161 | Emma | Hamilton | TaTu Tampere | IKM-aluekilpailu Häme | 1:33.16 |
162 | Elsa | Jokela | Loimaan Uimaseura | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:33.23 |
163 | Oona | Liuski | Swimming Club Vuokatti | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:34.26 |
164 | Oona | Kiiski | Loimaan Uimaseura | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:34.42 |
165 | Aino | Hietanen | Hämeenlinnan Uimaseura | IKM-aluekilpailu Häme | 1:34.56 |
166 | Sofia | Myllyneva | Tornion Uimaseura | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:34.77 |
167 | Hilla | Hietakangas | Nurmijärven Uinti | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:34.86 |
168 | Helmiina | Hynninen | Jyväskylän Aalto | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:35.18 |
169 | Aada | Lehtinen | Åbo Simklubb | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:35.22 |
170 | Neelia | Lohela | Joensuun Uimaseura ry | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:35.81 |
171 | Iida | Hatanpää | Nokian Pyry | IKM-aluekilpailu Häme | 1:36.31 |
172 | Noora | Koistinen | Joensuun Uimaseura ry | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:36.64 |
173 | Adele | Rekunen | Aurajoen Uinti Ry | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:38.60 |
174 | Isla | Smeds | TaTu Tampere | IKM-aluekilpailu Häme | 1:39.34 |
175 | Margarita | Tervo | Helsingin Uimarit | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:40.13 |
176 | Linnea | Ocampo | Jyväskylän Aalto | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:41.34 |
177 | Olivia | Nurmi | TaTu Tampere | IKM-aluekilpailu Häme | 1:41.69 |
178 | Sani | Kärkkäinen | TaTu Tampere | IKM-aluekilpailu Häme | 1:43.82 |
179 | Ennaliina | Malinen | ORCA Helsinki | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:44.58 |
180 | Vilma | Kivi | Åbo Simklubb | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:45.59 |
181 | Milja | Teräsjärvi | Åbo Simklubb | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:45.70 |
182 | Vilma | Rehtonen | Åbo Simklubb | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:46.50 |
183 | Kerttu | Kiviniemi | Aurajoen Uinti Ry | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:46.73 |
184 | Essi | Allinen | Kuopion Uimaseura | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:49.75 |
- | Ada | Murto | Cetus Espoo | IKM-aluekilpailu ES1 | DSQ |
- | Johanna | Juntunen | Cetus Espoo | IKM-aluekilpailu ES1 | DSQ |
- | Mimosa | Puikkonen | Riihimäen Uimaseura | IKM-aluekilpailu ES2 | DSQ |
- | Sina | Huvila | TaTu Tampere | IKM-aluekilpailu Häme | DSQ |
- | Elisa | Turta | Loimaan Uimaseura | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | DSQ |
- | Minttu | Ahokas | Salon Uimarit | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | DSQ |
- | Taimi | Likki | Rauman Uimaseura | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | DSQ |
- | Ursula | Immonen | Åbo Simklubb | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | DNF |
- | Anastasiia | Zavyazkina | Seinäjoen Uimarit -58 ry | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | DNS |
7, T10,11,12,13,14,15 100m VU Finaali, Päivitetty: 2022-10-29 09:48:49
13 - 13
# | Etunimi | Sukunimi | Seura | Kilpailu | Time |
---|---|---|---|---|---|
1 | Mona | Hankavuori | Raision Urheilijat | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 59.34 |
2 | Elina | Malinen | Hämeenlinnan Uimaseura | IKM-aluekilpailu Häme | 1:00.09 |
3 | Sofia | Danska | Aurajoen Uinti Ry | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:00.51 |
4 | Elsa | Constable | Aurajoen Uinti Ry | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:01.21 |
5 | Elli | Himanen | Mikkelin Uimaseura | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:01.46 |
6 | Ilona | Kallio | Vanders | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:01.99 |
7 | Emma | Kaivola | Riihimäen Uimaseura | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:02.15 |
8 | Kerttu | Kiiski | Cetus Espoo | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:02.17 |
9 | Helmi | Hinkka | TaTu Tampere | IKM-aluekilpailu Häme | 1:02.30 |
10 | Netta | Moilanen | Oulun Uinti 1906 | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:02.35 |
11 | Lisette | Schaper | Åbo Simklubb | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:02.90 |
12 | Matilda | Karvonen | Raision Urheilijat | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:03.52 |
13 | Miina | Vatanen | Joensuun Uimaseura ry | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:03.58 |
14 | Alisa | Myllykoski | Vanders | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:03.65 |
15 | Minja | Yli-Tainio | Oulun Lohet | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:03.76 |
16 | Julia | Lampinen | Jyväskylän Aalto | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:03.96 |
17 | Adele | Luukkonen | TaTu Tampere | IKM-aluekilpailu Häme | 1:03.99 |
18 | Sofia | Sundell | Helsingfors Simsällskap | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:04.17 |
19 | Liinu | Nevalainen | Cetus Espoo | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:04.31 |
20 | Veera | Linna | Uinti Tampere | IKM-aluekilpailu Häme | 1:04.33 |
21 | Siiri | Attola | Hyvinkään Uimaseura | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:04.41 |
22 | Kaisa | Majasaari | Porin Uimaseura | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:04.49 |
23 | Alina | Niittymäki | Aurajoen Uinti Ry | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:04.76 |
24 | Nelma | Vuorre | Helsingfors Simsällskap | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:05.13 |
25 | Noora | Ekman | TaTu Tampere | IKM-aluekilpailu Häme | 1:05.14 |
26 | Carola | Lehtonen | Uinti Tampere | IKM-aluekilpailu Häme | 1:05.30 |
27 | Maija | Koski | Uinti Tampere | IKM-aluekilpailu Häme | 1:05.33 |
28 | Senni | Sevenius | Hyvinkään Uimaseura | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:05.52 |
29 | Neea | Junttila | Vieskan Uimarit | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:05.70 |
30 | Aino | Koivuluoma | Lahden Uimaseura | IKM-aluekilpailu Häme | 1:05.83 |
31 | Neela | Poropudas | Kempeleen Pyrintö | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:05.85 |
32 | Jenna | Tuomainen | Vanders | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:06.00 |
33 | Katariina | Lahti | Seinäjoen Uimarit -58 ry | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:06.13 |
34 | Sofia | Rokka | ORCA Helsinki | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:06.18 |
35 | Ylva | Holmberg | Cetus Espoo | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:06.36 |
36 | Lotta | Malmelin | Uinti Tampere | IKM-aluekilpailu Häme | 1:06.57 |
37 | Anni | Eskelinen | Lahden Uimaseura | IKM-aluekilpailu Häme | 1:06.60 |
38 | Sara | Uski | Lappeenrannan Uimarit | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:06.83 |
39 | Nelli | Savisto | Uinti Tampere | IKM-aluekilpailu Häme | 1:06.86 |
40 | Erica | Kovanen | Vanders | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:06.93 |
41 | Matilda | Hirvelä | Oulun Uinti 1906 | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:07.09 |
42 | Minea | Moisio | TaTu Tampere | IKM-aluekilpailu Häme | 1:07.49 |
43 | Unna | Timonen | Hämeenlinnan Uimaseura | IKM-aluekilpailu Häme | 1:07.57 |
44 | Venni | Niemi | Nurmijärven Uinti | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:08.00 |
45 | Oona | Vaurio | Porin Uimaseura | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:08.01 |
46 | Hilla | Pajula | Raision Urheilijat | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:08.27 |
47 | Lotta | Kylmälä | Haminan Uimaseura | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:08.34 |
48 | Emma | Laaksonen | Salon Uimarit | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:08.55 |
49 | Saimi | Oksanen | Simmis Wanda ry | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:08.65 |
50 | Stella | Lahtinen | Helsingin Uimarit | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:08.88 |
51 | Skylar | Graves | Tuusulan Uimaseura ry | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:08.97 |
52 | Matilda | Ådjers | Uinti Tampere | IKM-aluekilpailu Häme | 1:09.03 |
53 | Kia | Kallio | Cetus Espoo | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:09.17 |
54 | Aino | Isrikki | Vanders | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:09.28 |
55 | Enni | Sinkko | Lappeenrannan Uimarit | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:09.37 |
56 | Seela | Saario | ORCA Helsinki | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:09.51 |
57 | Pinjasisko | Isoaho | Vaajakosken Uimaseura | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:09.60 |
58 | Minea | Kangas | Seinäjoen Uimarit -58 ry | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:09.69 |
59 | Elsa | Idman | Cetus Espoo | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:09.79 |
60 | Melina | Hautaniemi | Porin Uimaseura | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:09.82 |
61 | Laura Isabel | Björkstrand | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:09.96 |
62 | Peppi | Mutikainen | Lahden Uimaseura | IKM-aluekilpailu Häme | 1:09.98 |
63 | Sofia | Marjamäki | Lapuan Virkiä | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:10.03 |
64 | Auli | Hakkarainen | Vanders | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:10.10 |
65 | Aida | Laukkanen | Lahden Uimaseura | IKM-aluekilpailu Häme | 1:10.12 |
66 | Lila | Eskola | Cetus Espoo | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:10.13 |
67 | Sofia | Viitanen | Hämeenlinnan Uimaseura | IKM-aluekilpailu Häme | 1:10.17 |
68 | Heini | Kela | Kemin Uimaseura | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:10.24 |
69 | Helvi | Huttunen | Rauman Uimaseura | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:10.28 |
70 | Sofie | Wikman | Helsingfors Simsällskap | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:10.30 |
71 | Ida | Tuomola | Hämeenlinnan Uimaseura | IKM-aluekilpailu Häme | 1:10.35 |
72 | Juuli | Pulkkinen | Uinti Tampere | IKM-aluekilpailu Häme | 1:10.51 |
73 | Aurora | Känsälä | Oulun Uinti 1906 | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:10.55 |
74 | Isabelle | Fellman | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:10.58 |
75 | Frida | Viinikainen | Cetus Espoo | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:10.64 |
76 | Elsa | Ailanen | Swimming Team Rauma | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:10.79 |
77 | Seela | Sora | Hämeenlinnan Uimaseura | IKM-aluekilpailu Häme | 1:10.80 |
78 | Vilma | Korkalainen | Voikkaan Viesti | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:10.89 |
79 | Maisa | Marttunen | Helsingfors Simsällskap | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:10.91 |
80 | Oona | Pölönen | Joensuun Uimaseura ry | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:10.93 |
81 | Alina | Kärki | Porin Uimaseura | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:11.01 |
82 | Lumi-Tuulikki | Parkkonen | Hyvinkään Uimaseura | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:11.14 |
83 | Selma | Nordberg | Ålands Simförening | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:11.37 |
84 | Ida | sulonen | Åbo Simklubb | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:11.40 |
85 | Hanna-Mari | Kuisma | Nurmijärven Uinti | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:11.53 |
86 | Helmi | Oksa | Nummelan Kisaajat | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:11.58 |
87 | Iida | Mäntymaa | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:11.80 |
88 | Janely Poppy | Liiva | Keravan Uimarit | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:11.83 |
89 | Mona Maria Amanda | Sarja | Vieskan Uimarit | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:11.92 |
90 | Emmi | Oksanen | TaTu Tampere | IKM-aluekilpailu Häme | 1:12.01 |
91 | Emmi | Sintonen | Simmis Grani | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:12.03 |
92 | Liisi Emilia | Tuominen | Helsingfors Simsällskap | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:12.12 |
93 | Lili | Galambosi | Keravan Uimarit | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:12.20 |
94 | Anna | Pohjosenperä | Cetus Espoo | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:12.36 |
95 | Jenni | Mikkonen | Oulun Uinti 1906 | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:12.41 |
96 | Josefiina | Kinos | Raision Urheilijat | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:12.59 |
97 | Veera | Kaksonen | Joensuun Uimaseura ry | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:12.76 |
98 | Minni | Koskivirta | Joensuun Uimaseura ry | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:12.80 |
99 | Emma | Ranta | Nurmijärven Uinti | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:12.84 |
100 | Senni | Soininen | Raision Urheilijat | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:12.86 |
101 | Lova | Sandberg | Åbo Simklubb | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:13.01 |
102 | Sara | Hakonen | Porin Uimaseura | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:13.33 |
103 | Olga Ilona | Nissilä | Oulun Lohet | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:13.47 |
104 | Wilma | Tarjala | Kouvolan Uimarit | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:13.59 |
105 | Laura | Räikkälä | Kankaanpään Uimarit | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:13.80 |
106 | Nadiia | Kravchuk | Helsingfors Simsällskap | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:13.89 |
107 | Carolyn | Rusanen | Järvenpään Uintiklubi ry | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:13.90 |
108 | Tuuli | Leinonen | Haukiputaan Heitto uintijaosto | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:13.91 |
109 | Elsa Olivia | Koivula | ORCA Helsinki | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:13.95 |
110 | Lotta | Ronkainen | Swimming Club Vuokatti | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:14.11 |
111 | Minja | Haapala | Oulun Lohet | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:14.19 |
112 | Henna | Mäkelä | Porin Uimaseura | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:14.24 |
113 | Hilda | Jaakkola | Salon Uimarit | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:14.31 |
114 | Rosa | Sjöblom | Salon Uimarit | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:14.67 |
115 | Enna | Alasuutari | Oulun Lohet | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:14.79 |
116 | Ida | Hiltunen | Swimming Club Rovaniemi | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:15.43 |
117 | Ekaterina | Burnevskaya | TaTu Tampere | IKM-aluekilpailu Häme | 1:15.54 |
118 | Sofia | Lam | Cetus Espoo | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:15.71 |
119 | Rinja | Nikunlassi | Oulun Lohet | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:15.82 |
120 | Kaisla | Hirvasniemi | Nummelan Kisaajat | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:15.85 |
121 | Sanni | Talka | Helsingfors Simsällskap | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:15.89 |
122 | Aada | Kaila | Cetus Espoo | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:16.06 |
123 | Saimi | Siika-aho | Oulun Lohet | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:16.15 |
124 | Moona | Vahe | Kempeleen Pyrintö | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:16.18 |
124 | Sana | Kanerva | Nurmijärven Uinti | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:16.18 |
126 | Stella Alexandra | Vainio | Helsingfors Simsällskap | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:16.19 |
127 | Emilia | Paavola | Hämeenlinnan Uimaseura | IKM-aluekilpailu Häme | 1:16.41 |
128 | Sanni | Korhonen | TaTu Tampere | IKM-aluekilpailu Häme | 1:16.76 |
129 | Maria | Pilz | Simmis Wanda ry | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:16.95 |
130 | Eeva | Pirttimäki | Jyväskylän Aalto | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:17.45 |
131 | Ella | Vilmi | Swimming Club Vuokatti | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:17.62 |
132 | Emilia | Syrjä | Seinäjoen Uimarit -58 ry | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:17.63 |
133 | Lumia | Rantala | Cetus Espoo | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:17.94 |
134 | Ronja | Antikainen | Pieksän Kuutit | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:18.25 |
135 | Nuppu | Rehell | Riihimäen Uimaseura | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:18.38 |
136 | Jessica | Salminen | Nurmijärven Uinti | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:18.47 |
137 | Renata | Niidusaar | Joensuun Uimaseura ry | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:18.55 |
138 | Venny | Snellman | Cetus Espoo | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:18.66 |
139 | Emma | Nurmela | Seinäjoen Uimarit -58 ry | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:18.70 |
140 | Aada | Kanervo | Åbo Simklubb | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:18.77 |
141 | Eine | Färkkilä | Cetus Espoo | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:18.98 |
142 | Enni | Kataja | Seinäjoen Uimarit -58 ry | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:19.10 |
143 | Freja | Karlsson | Ålands Simförening | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:19.81 |
144 | Elsa | Lehtinen | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:19.98 |
145 | Hanna | Armanto | Åbo Simklubb | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:20.10 |
146 | Heta | Valli | Uinti Tampere | IKM-aluekilpailu Häme | 1:20.32 |
147 | Saara | Sällilä | Porin Uimaseura | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:20.41 |
148 | Siiri | Kiljunen | Kuopion Uimaseura | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:20.61 |
149 | Ria | Kiuru | Salon Uimarit | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:20.71 |
150 | Sofia | Lounatmaa | Helsingin Uimarit | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:22.01 |
151 | Helmi | Onkamo | Helsingin Uimarit | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:22.43 |
152 | Kiia | Harju | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:22.53 |
153 | Maija | Haapala | Porin Uimaseura | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:23.13 |
154 | Vivia | Kiviaho | Alavuden Urheilijat | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:23.15 |
155 | Vilma | Vainio | Riihimäen Uimaseura | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:23.18 |
156 | Vilma | Heinonen | HTU Stadi | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:23.23 |
157 | Peppiina | Myllykangas | Oulun Lohet | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:23.41 |
158 | Ida | Hirvonen | Joensuun Uimaseura ry | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:23.45 |
159 | Aada | Palomäki | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:23.65 |
160 | Siiri | Rossi | Helsingin Uimarit | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:23.96 |
161 | Inka | Jäntti | Porin Uimaseura | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:24.12 |
162 | Janna | Suominen | Heinolan Isku | IKM-aluekilpailu Häme | 1:24.72 |
163 | Hilla | Tiensyrjä | Swimming Club Vuokatti | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:24.86 |
164 | Fanni | Blom | Åbo Simklubb | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:24.87 |
165 | Peppi | Stolt | Haminan Uimaseura | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:25.59 |
166 | Pikka | Rissanen | HTU Stadi | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:26.06 |
167 | Lyyti | Honkanen | Mikkelin Uimaseura | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:26.29 |
168 | Siiri | Kaartinen | Nummelan Kisaajat | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:27.56 |
169 | Aida | Väliaho | Raision Urheilijat | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:27.75 |
170 | Sofie | Vigman | Jyväskylän Aalto | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:28.27 |
171 | Stella | Lindbäck | Ålands Simförening | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:29.54 |
172 | Anette | Kokki | Varkauden Uimarit | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:30.32 |
173 | Elli | Luukinen | Uinti Imatra | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:33.37 |
174 | Ida-Riikka | Pylkäs | Åbo Simklubb | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:33.73 |
175 | Veera | Honkanen | HTU Stadi | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:38.20 |
176 | Rebecka | Roos | Ålands Simförening | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:41.01 |
177 | Olivia | Sartiala | HTU Stadi | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:41.83 |
178 | Mai | Lehikoinen | Åbo Simklubb | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:41.86 |
- | Tinja | Koivusalo | Seinäjoen Uimarit -58 ry | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | DSQ |
- | Aada | Tahvanainen | Lappeenrannan Uimarit | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | DNF |
- | Ester | Pöyry | Seinäjoen Uimarit -58 ry | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | DNS |
- | Aljean | Kippola | Uinti Tampere | IKM-aluekilpailu Häme | DNS |
7, T10,11,12,13,14,15 100m VU Finaali, Päivitetty: 2022-10-29 09:48:49
14 - 14
# | Etunimi | Sukunimi | Seura | Kilpailu | Time |
---|---|---|---|---|---|
1 | Olivia | Riekki | Oulun Uinti 1906 | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 57.22 |
2 | Riialiina | Kiljala | Vieskan Uimarit | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 58.72 |
3 | Venla | Päivärinta | Ilmajoen Kisailijat | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 59.24 |
4 | Venla | Holma | Aurajoen Uinti Ry | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 59.48 |
5 | Miina-Anniina | Härkänen | Lappeenrannan Uimarit | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 59.61 |
6 | Veera | Mustonen | Riihimäen Uimaseura | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:00.80 |
7 | Vanamo | Huotari | Kajaanin Uimaseura | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:00.87 |
8 | Ellen | Laine | Oulun Lohet | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:01.05 |
9 | Sofia | Räihä | Jyväskylän Aalto | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:01.07 |
10 | Jonna | Kurki | Simmis Wanda ry | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:01.58 |
11 | Saara | Pakomäki | Aurajoen Uinti Ry | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:01.61 |
11 | Awa | Laukkanen | Lahden Uimaseura | IKM-aluekilpailu Häme | 1:01.61 |
13 | Malla | Hämäläinen | Vieskan Uimarit | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:01.63 |
14 | Vilja | Säntti | Oulun Uinti 1906 | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:02.02 |
15 | Auroora | Kurttila | Haukiputaan Heitto uintijaosto | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:02.07 |
16 | Mona | Laiho | Vanders | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:02.27 |
17 | Lotta | Martikainen | Cetus Espoo | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:02.31 |
18 | Iisa | Vanne | Swimming Team Rauma | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:02.48 |
19 | Iida | Eskola | Vieskan Uimarit | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:02.52 |
20 | Anri | Parviainen | Joensuun Uimaseura ry | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:02.77 |
21 | Liisi | Lehtiö | Lahden Uimaseura | IKM-aluekilpailu Häme | 1:02.86 |
22 | Veera | Ahvenainen | Vanders | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:03.20 |
23 | Nelli | Kiho | Jyväskylän Aalto | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:03.38 |
24 | Veera | Knuutila | Aurajoen Uinti Ry | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:03.40 |
25 | Ella | Lyytikäinen | Oulun Lohet | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:03.42 |
26 | Maija | Mikkonen | TaTu Tampere | IKM-aluekilpailu Häme | 1:03.57 |
27 | Liina | Ylinen | Seinäjoen Uimarit -58 ry | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:04.04 |
28 | Anni | Kahlos | Gladius Kirkkonummi | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:04.09 |
29 | Fiia | Immonen | Vanders | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:04.10 |
30 | Rebecca | Mäkinen | Uinti Tampere | IKM-aluekilpailu Häme | 1:04.51 |
31 | Nana | Murtomäki | Seinäjoen Uimarit -58 ry | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:04.61 |
32 | Anni | Lämpsä | Vieskan Uimarit | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:04.76 |
33 | Sonja | Aho | Cetus Espoo | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:05.04 |
34 | Sira | Katavisto | ORCA Helsinki | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:05.19 |
35 | Nella | Kuivanen | Uinti Tampere | IKM-aluekilpailu Häme | 1:05.22 |
36 | Ameli | Pitrè | Uinti Tampere | IKM-aluekilpailu Häme | 1:05.45 |
37 | Emmi | Pernaa | Cetus Espoo | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:05.58 |
38 | Aliisa | Kunttu | Aurajoen Uinti Ry | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:05.92 |
39 | Emilia | Ådjers | Uinti Tampere | IKM-aluekilpailu Häme | 1:05.93 |
40 | Heidi | Huppunen | Porin Uimaseura | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:06.25 |
41 | Emma | Girod | Kokkolan Uimaseura | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:06.34 |
42 | Luisa Sofia | Zurban | Cetus Espoo | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:06.38 |
43 | Siiri | Nivukoski | Seinäjoen Uimarit -58 ry | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:06.55 |
44 | Iina | Mäensivu | Uinti Tampere | IKM-aluekilpailu Häme | 1:06.60 |
45 | Julia | Luomakortes | Seinäjoen Uimarit -58 ry | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:06.67 |
46 | Veera | Hiltunen | ORCA Helsinki | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:06.68 |
47 | Emma | Palmos | Vanders | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:06.81 |
48 | Raakel | Rihte | Cetus Espoo | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:06.85 |
49 | Isabel | Kykyri | Jyväskylän Aalto | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:07.09 |
50 | Oona | Valtonen | TaTu Tampere | IKM-aluekilpailu Häme | 1:07.35 |
51 | Mette | Alanen | Cetus Espoo | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:07.46 |
52 | Aino | Sarvilahti | Lappeenrannan Kisa-Toverit | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:07.71 |
53 | Armi | Hakkarainen | Simmis Wanda ry | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:07.75 |
54 | Eerika | Häcklin | Haukiputaan Heitto uintijaosto | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:07.79 |
55 | Viiu | Levola | TaTu Tampere | IKM-aluekilpailu Häme | 1:07.81 |
56 | Shreshta | Balajee | Cetus Espoo | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:08.46 |
57 | Meea | Marjamäki | Porin Uimaseura | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:08.86 |
58 | Janiela | Laitinen | Kuopion Uimaseura | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:09.01 |
59 | CHIARA | KIPPOLA | TaTu Tampere | IKM-aluekilpailu Häme | 1:09.11 |
60 | Ella | Määttä | Joensuun Uimaseura ry | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:09.24 |
61 | Enni | Falk | Tuusulan Uimaseura ry | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:09.38 |
62 | Emilia | Tikkanen | Uimaseura Aquila | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:09.67 |
63 | Pinja | Metsäpelto | Uinti Tampere | IKM-aluekilpailu Häme | 1:09.73 |
64 | Kaisa | Heikkinen | Raision Urheilijat | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:09.79 |
65 | Olga | Kaiser | ORCA Helsinki | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:10.00 |
66 | Nelly | Åström | Cetus Espoo | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:10.10 |
67 | Sanni | Hakulinen | Cetus Espoo | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:10.22 |
68 | Nea | Nirhamo | Raision Urheilijat | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:10.25 |
69 | Pinja | Hacklin | Jyväskylän Aalto | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:10.31 |
70 | Siiri | Simula | Swimming Team Rauma | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:10.43 |
71 | Emma | Hakkarainen | Kempeleen Pyrintö | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:10.52 |
72 | Sinja-Minnea | Riekko | Jyväskylän Aalto | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:10.54 |
73 | Elsa | Salla | Rauman Uimaseura | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:10.61 |
74 | Iina | Hakulinen | Cetus Espoo | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:10.63 |
75 | Nella | Hämäläinen | Vieskan Uimarit | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:10.74 |
76 | Tiiu | Pohjamo | Uinti Imatra | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:10.97 |
77 | Tiia | Mattila | Uinti-Vakka | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:11.02 |
78 | Olivia | Ojala | Jyväskylän Aalto | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:11.03 |
79 | Nea | Niemi | Aurajoen Uinti Ry | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:11.29 |
80 | Mikaela | Heiman | Simmis Wanda ry | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:11.36 |
81 | Pinja | Kotakoski | Cetus Espoo | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:11.70 |
82 | Adalina | Koivisto | Kajaanin Uimaseura | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:11.88 |
83 | Siiri | Pesonen | HTU Stadi | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:12.00 |
84 | Kristina | Lindroos | Cetus Espoo | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:12.43 |
85 | Erika | Eronen | Kemin Työväen Uimarit | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:12.44 |
86 | Fanny | Windahl | Kouvolan Uimarit | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:12.45 |
87 | Santra | Suarez | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:12.48 |
88 | Minttu | Mäkihannu | TaTu Tampere | IKM-aluekilpailu Häme | 1:12.49 |
89 | Hilda | McGarvie | Helsingfors Simsällskap | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:12.94 |
90 | Sarisha | Agarwal | Cetus Espoo | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:12.99 |
91 | Josefiina | Björklöf | Swimming Team Rauma | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:13.76 |
92 | Ilona | Sauliala | Helsingin Uimarit | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:13.98 |
93 | Noela | Salokangas | Jyväskylän Aalto | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:14.16 |
94 | Siiri | Pynnönen | Simmis Wanda ry | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:14.35 |
95 | Olivia | Gadd | Uinti Tampere | IKM-aluekilpailu Häme | 1:14.45 |
96 | Linnea | Stolt | Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:14.81 |
97 | Krista | Pajula | Kankaanpään Uimarit | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:15.09 |
97 | Saara | Virtanen | Kouvolan Uimarit | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:15.09 |
99 | Ilona | Lehtonen | Gladius Kirkkonummi | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:15.11 |
100 | Emma | Korri | Kokkolan Uimaseura | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:16.33 |
101 | Anna | Korpi | Ilmajoen Kisailijat | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:16.39 |
102 | Jade | Kemppainen | Varkauden Uimarit | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:16.68 |
103 | Inka | Vihreäpuu | Simmis Wanda ry | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:16.82 |
104 | Anna | Nummela | Nummelan Kisaajat | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:17.13 |
105 | Ida | Hamilton | TaTu Tampere | IKM-aluekilpailu Häme | 1:17.38 |
106 | Viivi | Valkama | Octopus Lohja | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:17.47 |
107 | Milma | Korppas | Lappeenrannan Uimarit | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:17.53 |
108 | Siiri | Mäkelä | Uinti Tampere | IKM-aluekilpailu Häme | 1:17.71 |
109 | Emma | Palola | Kokkolan Uimaseura | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:17.96 |
110 | Siiri | Paavonen | Helsingin Uimarit | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:17.98 |
111 | Josefiina | Lipsanen | Mikkelin Uimaseura | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:18.16 |
112 | Alla | Voronchikhina | Cetus Espoo | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:18.51 |
113 | Milma | Taipale | Vaajakosken Uimaseura | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:18.74 |
114 | Iida | Kumpula | Nivalan Saukot | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:19.43 |
115 | Oona | Ahola-Luttila | Octopus Lohja | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:19.97 |
116 | Lumi | Lintula | Helsingin Uimarit | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:22.40 |
117 | Inez | Vehkala | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:22.67 |
118 | Isabella | Blomström | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:22.92 |
119 | Iida | Sidoroff | Mikkelin Uimaseura | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:22.96 |
120 | Enni | Huttu | Swimming Club Vuokatti | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:23.64 |
121 | Ellen | Raitakoski | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:24.70 |
122 | Helmi | Nikula | TaTu Tampere | IKM-aluekilpailu Häme | 1:24.89 |
123 | Sanni | Kankaanpää | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:25.02 |
124 | Kerttu | Laurila | Nivalan Saukot | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:25.46 |
125 | Aino | Weckström | HTU Stadi | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:26.62 |
126 | Ia | Vesterlund | Porin Uimaseura | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:26.65 |
127 | Iiris | Tuukkanen | Riihimäen Uimaseura | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:26.97 |
128 | Oona | Lukka | Swimming Club Vuokatti | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:27.65 |
129 | Veera | Hänninen | Raision Urheilijat | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:31.23 |
130 | Anna | Relander | Hämeenlinnan Uimaseura | IKM-aluekilpailu Häme | 1:31.32 |
131 | Edith Helmi Anette | Falck | Åbo Simklubb | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:33.34 |
132 | Terhi | Koskenvuori | Kuopion Uimaseura | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:40.01 |
133 | Alisa | Kylämaa | Hämeenlinnan Uimaseura | IKM-aluekilpailu Häme | 1:41.27 |
- | Matilda | Ruohonen | Hämeenlinnan Uimaseura | IKM-aluekilpailu Häme | DSQ |
- | Anna | Chukhlebova | Haminan Uimaseura | IKM-aluekilpailu ES2 | DSQ |
- | EMILIA | HAVIA | Octopus Lohja | IKM-aluekilpailu ES2 | DSQ |
- | Kiira | Rasilahti | Uinti Tampere | IKM-aluekilpailu Häme | DNS |
7, T10,11,12,13,14,15 100m VU Finaali, Päivitetty: 2022-10-29 09:48:49
15 - 15
# | Etunimi | Sukunimi | Seura | Kilpailu | Time |
---|---|---|---|---|---|
1 | Aliisa | Soini | Aurajoen Uinti Ry | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 56.73 |
2 | Mirelle | Hirsiniemi | Aurajoen Uinti Ry | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 58.45 |
3 | Ines | Pälviranta | Uinti Tampere | IKM-aluekilpailu Häme | 58.77 |
4 | Emmi | Salo | Lappeenrannan Uimarit | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 59.23 |
5 | Aina | Keiski | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 59.45 |
6 | Aino | Ruotsalainen | Lappeenrannan Uimarit | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 59.93 |
7 | Saima | Peltonen | Salon Uimarit | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 59.98 |
8 | Minea | Kumlander | Aurajoen Uinti Ry | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:00.35 |
9 | Emilia | Isoviita | Jyväskylän Aalto | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:00.43 |
10 | Michelle | Fellman | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:00.46 |
11 | Anni | Frusti | TaTu Tampere | IKM-aluekilpailu Häme | 1:00.57 |
12 | Naomi | Hillers | Helsingfors Simsällskap | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:00.61 |
13 | Hanni | Koski | TaTu Tampere | IKM-aluekilpailu Häme | 1:00.62 |
14 | Iryna | Serik | Helsingfors Simsällskap | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:00.91 |
15 | Pinja | Niskanen | Oulun Lohet | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:00.98 |
16 | Vilma | Vatanen | Joensuun Uimaseura ry | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:01.03 |
17 | Petra | Nieminen | Cetus Espoo | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:01.06 |
18 | Jenni | Korkeamäki | Vanders | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:01.10 |
19 | Hilla-Maaria | Juhola | Uinti Tampere | IKM-aluekilpailu Häme | 1:01.21 |
19 | Ebba | Simberg | Lahden Uimaseura | IKM-aluekilpailu Häme | 1:01.21 |
21 | Joanna | Högback | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:01.23 |
22 | Matilda | Leppänen | Cetus Espoo | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:01.25 |
23 | Peppi | Lehtinen | Kankaanpään Uimarit | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:02.17 |
24 | Minea | Törhönen | Kuopion Uimaseura | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:02.33 |
25 | Siiri | Haverinen | Lahden Uimaseura | IKM-aluekilpailu Häme | 1:02.52 |
26 | Veera | Oila | Vanders | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:02.71 |
27 | Eevi | Hirsi | HTU Stadi | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:02.98 |
28 | Ursula | Ursin | Helsingfors Simsällskap | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:03.03 |
29 | Iina | Pasuri | Haukiputaan Heitto uintijaosto | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:03.25 |
30 | Aada-Julia | Laakso | Jyväskylän Aalto | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:03.27 |
31 | Ella | Gylden | Uinti Tampere | IKM-aluekilpailu Häme | 1:03.32 |
32 | Miisa | Järvinen | Aurajoen Uinti Ry | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:03.45 |
33 | Roosa | Junnila | Aurajoen Uinti Ry | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:03.59 |
34 | Ella | Harell | Porin Uimaseura | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:03.73 |
35 | Maret | Beyer | Swimming Club Rovaniemi | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:03.91 |
35 | Eerika | Ekdahl | Nivalan Saukot | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:03.91 |
37 | Sofia | Palojärvi | Swimming Club Rovaniemi | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:03.94 |
38 | Minea | Kynkäänniemi | Raision Urheilijat | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:04.05 |
39 | Aino | Laine | Åbo Simklubb | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:04.23 |
40 | Esther | Reunala | Octopus Lohja | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:04.25 |
41 | Saara | Lehto | Rauman Uimaseura | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:04.30 |
42 | Liisa | Peetsu | Uimaseura Kangasalan Kuohu | IKM-aluekilpailu Häme | 1:04.48 |
43 | Andrea | Rokkanen | Simmis Grani | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:04.67 |
44 | Kaisa | Keränen | Oulun Lohet | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:04.72 |
45 | Hertta | Katajisto | Nurmijärven Uinti | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:04.96 |
46 | Elsa | Pelkonen | Vieskan Uimarit | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:05.24 |
47 | Tiia | Reini | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:05.38 |
48 | Aino | Leinonen | Oulun Uinti 1906 | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:05.51 |
49 | Selma | Fallström | Valkeakosken Uimaseura | IKM-aluekilpailu Häme | 1:05.90 |
50 | Eevi | Riekki | Joensuun Uimaseura ry | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:06.25 |
51 | Aino | Metsi | Uinti Imatra | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:06.51 |
52 | Esra | Ergüner | Joensuun Uimaseura ry | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:06.52 |
53 | Kristina | Helsing | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:06.64 |
54 | Enni | Alatalo | Oulun Lohet | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:06.78 |
55 | Senni | Piirainen | Joensuun Uimaseura ry | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:06.96 |
56 | Milja | Laakkonen | Keuruun Toverit | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:07.11 |
57 | Emmiina | Eho | Uinti Tampere | IKM-aluekilpailu Häme | 1:07.21 |
58 | Venla | Hauvala | Jyväskylän Aalto | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:07.49 |
59 | Aino | Suomalainen | Aurajoen Uinti Ry | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:07.67 |
60 | Aino | Tolonen | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:07.72 |
61 | Ida | Paaskoski | Cetus Espoo | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:07.85 |
62 | Silja | Salonsaari | Helsingin Uimarit | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:08.02 |
63 | Ella | Haavisto | Gladius Kirkkonummi | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:08.04 |
64 | Aada | Antila | Lapuan Virkiä | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:08.14 |
65 | Inka | Hämäläinen | Joensuun Uimaseura ry | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:08.18 |
66 | Saana | Helsto | Nurmijärven Uinti | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:08.27 |
67 | Sini | Saari | Vieskan Uimarit | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:08.71 |
68 | Vilhelmiina | Lindholm | Riihimäen Uimaseura | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:08.72 |
69 | Erika | Ruuskanen | Uinti Tampere | IKM-aluekilpailu Häme | 1:08.93 |
70 | Hilla | Lehtonen | Tuusulan Uimaseura ry | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:09.09 |
71 | Elsa | Joseph | TaTu Tampere | IKM-aluekilpailu Häme | 1:09.25 |
72 | Alma | Holmlund | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:09.43 |
73 | Vuokko | Larjomaa | Cetus Espoo | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:09.45 |
74 | Aura | Haunia | Simmis Wanda ry | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:09.49 |
75 | Neri | Lätti | Joensuun Uimaseura ry | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:09.58 |
76 | Mette | Hagqvist | Kokkolan Uimaseura | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:09.92 |
77 | Ellen | Lindell | Cetus Espoo | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:10.00 |
78 | Elle | Härkönen | Swimming Club Rovaniemi | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:10.27 |
79 | Kiia | Ärväs | Swimming Club Rovaniemi | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:10.67 |
80 | Saaga | Lehmus | Lappeenrannan Kisa-Toverit | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:10.69 |
81 | Elsa | Herrala | Vieskan Uimarit | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:11.01 |
82 | Viia | Tossavainen | Simmis Wanda ry | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:11.39 |
83 | Riia | Aho | Oulun Uinti 1906 | IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi | 1:11.68 |
84 | Kea | Immonen | Kouvolan Uimarit | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | 1:12.98 |
85 | Nova | Larsson | Ålands Simförening | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:13.94 |
86 | Anni | Luhtanen | HTU Stadi | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:14.64 |
87 | Rosa | Perikangas | Nurmijärven Uinti | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:15.48 |
88 | Mikaela | Ainassaari | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:16.25 |
89 | Minni-Maria | Vesma | Raision Urheilijat | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:16.27 |
90 | Ronja | Ryynänen | HTU Stadi | IKM-aluekilpailu ES1 | 1:18.48 |
91 | Aino | Nokikuru | Riihimäen Uimaseura | IKM-aluekilpailu ES2 | 1:21.02 |
92 | Eliisa | Kaitalahti | Lapuan Virkiä | IKM-aluekilpailu Länsi-Suomi | 1:21.55 |
93 | Amelia | Fricker | Ålands Simförening | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | 1:24.43 |
- | Agnes | Ruusumo | Åbo Simklubb | IKM-aluekilpailu Varsinais-Suomi | DSQ |
- | Ronja | Halinen | Jyväskylän Aalto | IKM-aluekilpailu Keski/Itä-Suomi | DNS |