Resultater for Bellahøj Cup 2012
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag indledende
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Bellahøj Cup 2012 | Udskriftsdato | 29 januar 2012 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 06:17 | |||
Arrangør | GI40Hermes | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 januar 2012 |
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Steenberg | 2000 | 227 | 45.39 | 1:36.09 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 224 | 46.59 | 1:36.40 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Martin Holst | 2000 | 205 | 47.28 | 1:39.38 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Tobias Vive Rasmussen | 2000 | 183 | 49.78 | 1:43.10 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 180 | 49.74 | 1:43.74 | |||||
A6 | ||||||||||
6 | Rasmus Krogh Løvschal | 2000 | 176 | 50.81 | 1:44.61 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Tobias K Jørgensen | 2000 | 175 | 50.39 | 1:44.79 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
8 | Mathias Vestergaard | 2001 | 167 | 50.95 | 1:46.39 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Mikkel S. Hansen | 2000 | 163 | 51.04 | 1:47.26 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Côme Basile Receveur | 2002 | 153 | 51.85 | 1:49.53 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Daniel Kühn Christiansen | 2000 | 153 | 52.73 | 1:49.58 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
12 | William Lehn-Schiøler | 2000 | 150 | 52.90 | 1:50.15 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
13 | Daniel Johansen | 2000 | 150 | 51.56 | 1:50.20 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Daniel Brylov | 2000 | 149 | 51.92 | 1:50.48 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
15 | Johan Veggerby Grønlund | 2000 | 146 | 52.94 | 1:51.27 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
16 | Frederik Presskorn | 2000 | 145 | 53.71 | 1:51.62 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
17 | Ludvig Egeskov Schroll | 2000 | 143 | 53.70 | 1:52.12 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
18 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | 142 | 52.36 | 1:52.25 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
19 | Lasse Maigaard | 2000 | 138 | 53.68 | 1:53.41 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
20 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 135 | 54.41 | 1:54.16 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
21 | Christian Crone | 2001 | 134 | 55.13 | 1:54.52 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
22 | Mads Raaby Jensen | 2001 | 132 | 55.07 | 1:55.19 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
23 | August Weilguny | 2001 | 131 | 54.56 | 1:55.38 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
24 | Tobias Fuglsang | 2001 | 127 | 56.76 | 1:56.67 | |||||
A6 | ||||||||||
25 | Frederik H Christiansen | 2000 | 125 | 55.30 | 1:57.17 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
26 | Roar Andersen | 2001 | 122 | 57.15 | 1:58.04 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
27 | Kalle Axen | 2000 | 116 | 56.84 | 2:00.08 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
28 | Halfdan H. Mørch | 2000 | 108 | 59.21 | 2:03.10 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
29 | Aleksandar Pesic | 2001 | 88 | 1:03.92 | 2:11.52 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
30 | Morten Østergaard | 2002 | 82 | 1:05.02 | 2:14.94 | |||||
A6 | ||||||||||
31 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 80 | 1:04.99 | 2:16.00 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | 359 | 39.47 | 1:22.40 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Kasper Holst Hansen | 1998 | 354 | 38.17 | 1:22.82 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mads Christian Sandager | 1998 | 352 | 39.15 | 1:23.00 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 342 | 38.52 | 1:23.73 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
5 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 333 | 39.41 | 1:24.53 | |||||
A6 | ||||||||||
6 | Sebastian Mikkelsen | 1998 | 311 | 41.08 | 1:26.46 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Marius Møldrup | 1999 | 292 | 41.45 | 1:28.26 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
8 | Frederik Rindshøj | 1999 | 286 | 43.18 | 1:28.95 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Oliver H. Andersen | 1999 | 266 | 41.88 | 1:31.10 | Deltager ikke i finalen | ||||
Kalundborg SK | ||||||||||
10 | Mathias W.b. Christiansen | 1998 | 233 | 44.99 | 1:35.16 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 227 | 45.32 | 1:36.00 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Andreas Vestergaard | 1999 | 222 | 45.67 | 1:36.75 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Emil D. Nielsen | 1999 | 221 | 45.96 | 1:36.96 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
14 | Magnus Loose | 1999 | 200 | 47.96 | 1:40.23 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
15 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | 192 | 46.98 | 1:41.53 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
16 | Christian Mørkeberg | 1999 | 175 | 48.97 | 1:44.74 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
17 | Oscar Svane Hansen | 1999 | 135 | 55.96 | 1:54.12 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
18 | Mads Munk Sørensen | 1999 | 135 | 53.82 | 1:54.21 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
19 | Emil Kvistbo | 1999 | 134 | 53.18 | 1:54.39 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Kristoffer Neve | 1998 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Isak Lichi | 1997 | 512 | 36.00 | 1:13.21 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Timon Wedekind | 1996 | 493 | 35.56 | 1:14.16 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Sebastian H. Andersen | 1997 | 481 | 34.77 | 1:14.77 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Victor Bødker | 1997 | 480 | 35.68 | 1:14.81 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | August Willems | 1997 | 471 | 35.25 | 1:15.31 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Andreas Mårtensson | 1997 | 387 | 37.20 | 1:20.37 | |||||
A6 | ||||||||||
7 | Esben Norup | 1996 | 380 | 38.30 | 1:20.89 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
8 | Jonas Uglebjerg | 1997 | 376 | 36.91 | 1:21.17 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
9 | Emil Zachariassen | 1997 | 342 | 38.59 | 1:23.73 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
10 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 271 | 42.72 | 1:30.56 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende 17 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Pittioni | 1995 | 530 | 35.93 | 1:12.39 | |||||
A6 | ||||||||||
2 | Patrick Hesselberg | 1991 | 502 | 34.66 | 1:13.72 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Christian Christensen | 1991 | 440 | 37.21 | 1:17.01 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Emil Andersen | 1992 | 421 | 36.63 | 1:18.17 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | 414 | 35.69 | 1:18.62 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 29 januar 2012 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 06:17 |