Resultater for Vest Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Vest Årgang Gruppe2 |
|
Udskriftsdato |
03 december 2011 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
11:48 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Swim Team Esbjerg |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 december 2011 |
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år |
|
Løb 4, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Casper Eickhardt |
1999 |
|
432 |
1:04.76 |
2:15.68 |
3:29.29 |
|
4:41.53 |
|
|
Swim Team Esbjerg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sander Schmidt |
1999 |
|
377 |
1:08.97 |
2:23.37 |
3:38.35 |
|
4:54.47 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Gustav Yde |
2000 |
|
368 |
1:10.58 |
2:26.53 |
3:42.83 |
|
4:56.84 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aksel Ruby Larsen |
1999 |
|
368 |
1:08.05 |
2:23.58 |
3:42.12 |
|
4:56.94 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nikolaj Isdahl |
1999 |
|
327 |
1:13.64 |
2:31.25 |
3:50.20 |
|
5:08.79 |
|
|
Odder IGF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Toke Michaelsen |
1999 |
|
326 |
1:11.24 |
2:31.13 |
3:51.97 |
|
5:09.06 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Markus Kjeldsen |
2000 |
|
315 |
1:14.31 |
2:33.82 |
3:55.54 |
|
5:12.76 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Andreas Hansen |
2000 |
|
314 |
1:15.16 |
2:36.35 |
3:58.60 |
|
5:13.12 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Tais Andkjær Kristensen |
1999 |
|
307 |
1:12.17 |
2:31.33 |
3:53.40 |
|
5:15.38 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Morten Due Nielsen |
1999 |
|
303 |
1:14.44 |
2:35.56 |
3:57.97 |
|
5:16.84 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jacob F. Frederiksen |
1999 |
|
285 |
1:13.93 |
2:35.36 |
3:59.26 |
|
5:23.21 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jacob de Lisser |
2001 |
|
276 |
1:15.94 |
2:39.35 |
4:05.29 |
|
5:26.89 |
|
|
Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Simon Juul Henriksen |
2001 |
|
274 |
1:17.43 |
2:40.81 |
4:04.96 |
|
5:27.57 |
|
|
Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
David Hjort |
2000 |
|
274 |
1:16.84 |
2:40.24 |
4:04.40 |
|
5:27.59 |
|
|
Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Johan Reimer |
2000 |
|
265 |
1:18.04 |
2:42.65 |
4:07.57 |
|
5:31.38 |
|
|
Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Thomas Thingstrup Mehlsen |
1999 |
|
249 |
1:18.91 |
2:46.99 |
4:14.04 |
|
5:38.05 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Magnus Boldrup Birn |
2000 |
|
249 |
1:20.15 |
2:47.02 |
4:13.53 |
|
5:38.38 |
|
|
Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 |
Udskriftsdato |
03 december 2011 |
Licens til Swim Team Esbjerg |
Udskriftstidspunkt |
11:48 |
|