Resultater for Vest Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 03 december 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 16:30 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Swim Team Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2011 |
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jonathan Kristensen | 1998 | 444 | 28.61 | 58.89 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 414 | 29.02 | 1:00.30 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Søren Villumsen | 1998 | 413 | 29.13 | 1:00.37 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 404 | 29.33 | 1:00.78 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 388 | 29.62 | 1:01.64 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 383 | 29.65 | 1:01.87 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
7 | Jacob Jensen | 1998 | 377 | 29.75 | 1:02.22 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
8 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 370 | 30.19 | 1:02.61 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
9 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 339 | 31.40 | 1:04.44 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Christian Rasmussen | 1998 | 333 | 31.89 | 1:04.81 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 332 | 31.14 | 1:04.87 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | 327 | 31.62 | 1:05.25 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
13 | Sebastian Reese | 1998 | 324 | 32.16 | 1:05.45 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 314 | 31.07 | 1:06.10 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Nicolai Grene | 1998 | 313 | 31.71 | 1:06.18 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
16 | Kasper Mikkelsen | 1998 | 312 | 32.20 | 1:06.23 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
17 | Kristian Ejby | 1998 | 300 | 32.52 | 1:07.12 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
18 | Mads D. Kristensen | 1998 | 293 | 33.16 | 1:07.65 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
19 | Alexander Jensen | 1998 | 291 | 33.07 | 1:07.85 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Malthe Bøg | 1998 | 290 | 32.40 | 1:07.89 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
21 | Jonas Priess Sørensen | 1998 | 265 | 33.65 | 1:09.96 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
22 | Emil Bonderup | 1998 | 258 | 33.77 | 1:10.62 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
23 | Kristian Hermiz | 1998 | 249 | 34.00 | 1:11.40 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
- | Frederik Jessen | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Kartikey Nandgave | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
- | Magnus Fallesen | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Casper Eickhardt | 1999 | 425 | 28.73 | 59.76 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Michael Terp Olesen | 1999 | 410 | 28.99 | 1:00.47 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | 380 | 30.66 | 1:02.07 | |||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
4 | Sander Schmidt | 1999 | 326 | 31.39 | 1:05.32 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Gustav Yde | 2000 | 319 | 31.96 | 1:05.76 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Martin Lindblad | 1999 | 317 | 31.44 | 1:05.88 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Aksel Ruby Larsen | 1999 | 311 | 32.20 | 1:06.31 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
8 | Marcus Boesen | 1999 | 308 | 31.95 | 1:06.57 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Toke Michaelsen | 1999 | 304 | 31.98 | 1:06.81 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Magnus B. Høgild | 1999 | 298 | 32.45 | 1:07.26 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | 297 | 32.22 | 1:07.33 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 296 | 32.65 | 1:07.43 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Magnus Stender Berg | 1999 | 270 | 33.58 | 1:09.52 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
14 | Andreas Hansen | 2000 | 268 | 32.81 | 1:09.73 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
15 | Rares Oprescu | 1999 | 267 | 34.35 | 1:09.76 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
- | Andreas K Larsen | 1999 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Jacob Gade Matthiesen | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Bov IF | ||||||||||
- | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | DSQ | Tystart | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 03 december 2011 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 16:30 |