2024-06-14   08:00:24
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Region Syd Turneringen - Stævne 3

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1 - lørdag

Document
Resultater
Region Syd Turneringen - Stævne 3
Placering: Nyborg Svømme- og Badeland Arrangør Nyborg Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 13. apr  2024 to 13. apr  2024
Løb 12, 200m Rygsvømning Damer 10 og yngre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. AQU Tid Diff
1 Lea Thaysen 2015 Vejle Svømmeklub 200 3:23.12
Entry time: 3:21.45 (+1.67)
50m: 50.33
100m: 1:42.64
(52.31)
150m: 2:34.09
(51.45)
200m: 3:23.12
(49.03)
2 Nerea Jimenez 2014 Vejle Svømmeklub 74 4:42.81 +1:19.69
50m: 4:42.81
Løb officielt kl.: 13-04-2024 12:51:58
Løb 12, 200m Rygsvømning Damer 11-12 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. AQU Tid Diff
1 Elitza Gamisheva 2013 Svømmeklubben Sønderborg 296 2:58.40
50m: 42.65
100m: 1:28.67
(46.02)
150m: 2:15.24
(46.57)
200m: 2:58.40
(43.16)
2 Mathilde Nørskov Kaltoft 2013 Esbjerg Svømmeklub 278 3:02.07 +3.67
Entry time: 2:59.52 (+2.55)
50m: 43.10
100m: 1:29.87
(46.77)
150m: 2:16.76
(46.89)
200m: 3:02.07
(45.31)
3 Ella Dyg Nielsen 2012 Vejle Svømmeklub 229 3:14.38 +15.98
50m: 1:37.14
100m: 2:28.32
(51.18)
150m: 3:14.38
(46.06)
4 Anna Lauridsen 2013 Esbjerg Svømmeklub 208 3:20.66 +22.26
Entry time: 3:25.70 (-5.04)
50m: 47.51
100m: 1:38.67
(51.16)
150m: 2:31.54
(52.87)
200m: 3:20.66
(49.12)
5 Silje Jakobsen 2012 Kolding SK 164 3:37.19 +38.79
Entry time: 3:42.01 (-4.82)
50m: 51.77
100m: 1:48.01
(56.24)
150m: 2:44.70
(56.69)
200m: 3:37.19
(52.49)
6 Sofia Rodrígeuz Pedersen 2012 Vejle Svømmeklub 162 3:37.83 +39.43
50m: 50.92
100m: 1:46.64
(55.72)
150m: 2:43.80
(57.16)
200m: 3:37.83
(54.03)
7 Sarafine Hagemann Kirstan 2013 Vejle Svømmeklub 161 3:38.34 +39.94
50m: 51.15
100m: 1:46.95
(55.80)
150m: 2:42.70
(55.75)
200m: 3:38.34
(55.64)
8 Lily Shanoka Kirkegaard 2012 Fredericia Svømmeklub 155 3:41.06 +42.66
50m: 52.03
100m: 1:49.11
(57.08)
150m: 2:45.40
(56.29)
200m: 3:41.06
(55.66)
- Ane Marie Juel 2012 Kolding SK DSQ
SW 6.2 Forlod rygliggende stilling andet end for at udføre en vending
- Dicte Thorsen 2013 Esbjerg Svømmeklub DSQ
SW 6.2 Forlod rygliggende stilling andet end for at udføre en vending
Løb officielt kl.: 13-04-2024 12:51:58
Løb 12, 200m Rygsvømning Damer 13-15 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. AQU Tid Diff
1 Nikoline Frederikke Axelsen 2010 Svømmeklubben Sønderborg 426 2:38.05
Entry time: 2:35.89 (+2.16)
50m: 36.71
100m: 1:17.53
(40.82)
150m: 1:58.65
(41.12)
200m: 2:38.05
(39.40)
2 Emma-Marie Van den Brekel 2011 Nyborg Svømmeklub 335 2:51.13 +13.08
Entry time: 2:51.70 (-0.57)
50m: 2:08.81
100m: 2:51.13
(42.32)
3 Gabriele Garbacenka 2009 Fredericia Svømmeklub 305 2:56.53 +18.48
Entry time: 2:54.73 (+1.80)
50m: 41.11
100m: 1:26.00
(44.89)
150m: 2:11.52
(45.52)
200m: 2:56.53
(45.01)
4 Xenia Vissing Sig 2009 Fredericia Svømmeklub 296 2:58.34 +20.29
Entry time: 2:57.61 (+0.73)
50m: 43.01
100m: 1:28.54
(45.53)
150m: 2:14.38
(45.84)
200m: 2:58.34
(43.96)
Løb officielt kl.: 13-04-2024 12:51:58
13-04-2024 13:43.09 Datahandling: Swimify 2.11 Licens til: Nyborg Svømmeklub

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner