Results for Region Syd Turneringen - Stævne 3
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Region Syd Turneringen - Stævne 3
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nyborg Svømme- og Badeland |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
13. apr 2024 to 13. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Butterfly Herrer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Holst |
2013 |
Vejle Svømmeklub |
|
75 |
4:16.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johan Aggerholm |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Ej samtidige bevægelser med benene |
|
|
|
|
- |
|
Thor Svensson |
2013 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Ej samtidige bevægelser med benene |
|
|
|
|
- |
|
Niels Timmermand |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Ej samtidige bevægelser med benene |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 09:48:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Butterfly Herrer 13-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Otto Thuelund |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
296 |
2:42.41 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.62 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Esajas Hemannsen |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
243 |
2:53.44 |
+11.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.70 |
(-17.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 09:48:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Butterfly Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gilbert Eskildsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
378 |
2:29.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.46 |
(-3.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jakob Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
360 |
2:32.15 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.09 |
(-8.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 09:48:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-04-2024 10:22.38 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|