Resultater for Region Syddanmark Langbane Mesterskaber 2024
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskaber langbane 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
16. mar 2024 to 17. mar 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Butterfly Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simon Juel |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:15.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-03-2024 11:51:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Butterfly Herrer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Mygind |
2009 |
Swim Team Odense |
|
|
1:03.33 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Fangel Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
1:04.12 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskar Rugholm |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:09.65 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Danilo Vaarning |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:09.91 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkel Philipsen |
2009 |
Swim Team Odense |
|
|
1:15.22 |
+11.89 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathias Hoang |
2009 |
Frem Odense |
|
|
1:20.98 |
+17.65 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aksel Damsted Lund |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:29.15 |
+25.82 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nikolai Elgaard |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asger Juel |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-03-2024 11:51:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Butterfly Herrer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Staghøj Andersen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:11.01 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maxim Holm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:12.49 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Otto Thuelund |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:16.46 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tobias Nicolajsen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:18.43 |
+7.42 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Esajas Hemannsen |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
1:25.72 |
+14.71 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marcus Hansen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:40.68 |
+29.67 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hans Jakob Søltoft Jensen |
2010 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
DSQ |
|
|
crawlben v. 75 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-03-2024 11:51:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Butterfly Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kristian Witt |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:51.37 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonas Høirup |
2011 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
1:52.71 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliver Møller Jespersen |
2011 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
crawlben v 90 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-03-2024 11:51:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Butterfly Herrer 12 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magnus Villum Møller |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:23.27 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tristan Møller Sørensen |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:25.74 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Thaysen |
2013 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:14.08 |
+50.81 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alfred Gandrup Svenningsen |
2012 |
Frem Odense |
|
|
DSQ |
|
|
Crawlben v 25 m og 75 |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-03-2024 11:51:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-03-2024 12:13.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Fredericia Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|