Resultat för HärnöRace 2024
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lördag 13/4 Klockan 10.30 (Insim kl. 09.00-10.15)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Härnösands Simhall |
Arrangör: |
Härnösand Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 apr 2024 till den 14 apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 200m Bröstsim Herrar A - C A - Final |
|
|
Sponsor: |
Vest Juridik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lukas Sagmo |
16 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
406 |
2:42.26 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.56 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dante Rombouts |
18 |
Härnösands Simsällskap |
|
295 |
3:00.31 |
+18.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.84 |
(-3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-04-13 11:33:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 200m Bröstsim Herrar A - C B - Final |
|
|
Sponsor: |
Vest Juridik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isak Norgren |
15 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
353 |
2:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.92 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Phoenix Stenling |
14 |
Njurunda Simsällskap |
|
350 |
2:50.36 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.97 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Niklas Lundgren |
15 |
Härnösands Simsällskap |
|
265 |
3:06.87 |
+16.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.08 |
(+2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Olsson |
15 |
Njurunda Simsällskap |
|
255 |
3:09.33 |
+19.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.60 |
(-13.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Noah Henze |
14 |
Umeå Simsällskap |
|
232 |
3:15.42 |
+25.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.87 |
(-10.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-04-13 11:33:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 200m Bröstsim Herrar A - C C - Final |
|
|
Sponsor: |
Vest Juridik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Douglas Stenling |
13 |
Njurunda Simsällskap |
|
231 |
3:15.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.11 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Duco Huig |
13 |
Härnösands Simsällskap |
|
182 |
3:31.91 |
+16.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:29.48 |
(+2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Assar Lindgren |
12 |
Njurunda Simsällskap |
|
166 |
3:38.38 |
+22.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:52.20 |
(-13.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-04-13 11:33:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2024-04-13 11:34:46 |
Resultathantering: Swimify 2.11 |
Licensierad till: Härnösands Simsällskap |
|
|
|
|
|
|