Results for Fynrundt 4
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose Svømmehal |
Arrangør |
Swim Team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
21. apr 2024 to 21. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Medley Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonathan R. S. Pedersen |
2011 |
Swim Team Odense |
|
|
1:13.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.97 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Egeberg |
2009 |
Svendborg Svømmeklub |
0.73 |
|
1:15.86 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.74 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Valdemar Pii Walther |
2010 |
Swim Team Odense |
0.74 |
|
1:17.09 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.08 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aksel Damsted Lund |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
0.77 |
|
1:17.33 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.54 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Milad Fahim |
2011 |
Swim Team Odense |
0.74 |
|
1:20.40 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.50 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Harder Henriksen |
2009 |
Svendborg Svømmeklub |
0.79 |
|
1:24.23 |
+11.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.85 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Skulvad |
2009 |
Swim Team Odense |
|
|
1:31.14 |
+17.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.25 |
(+2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
August Baadsgaard |
2011 |
Swim Team Odense |
0.78 |
|
1:37.81 |
+24.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.56 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Johannes Kristensen |
2011 |
Frem Odense |
0.84 |
|
1:43.40 |
+30.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.45 |
(-7.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Thomas Olsen |
2012 |
Ringe Svømme Klub |
0.87 |
|
1:44.61 |
+31.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.48 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ludvig Præstholm |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
0.77 |
|
1:45.25 |
+32.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.18 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
August Urlund |
2013 |
Nyborg Svømmeklub |
0.88 |
|
1:54.59 |
+41.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Magnus Nielsen |
2012 |
Frem Odense |
0.70 |
|
1:57.52 |
+44.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marius Kjær Bergen |
2013 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Brystsvømningsbenspark under svømning |
|
|
|
|
- |
|
Mads Kirk-Laursen |
2014 |
Swim Team Odense |
1.09 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
- |
|
Vitus Outze Maiborg |
2012 |
Swim Team Odense |
0.65 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart. Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-04-2024 12:35:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-04-2024 12:35.49 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|