Results for Oulun Uinnit
Below are all results from the competition shown by session.
Lauantaiaamu
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
24.02.2024 - 25.02.2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 200m Rintauinti Naiset 12 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
AQU |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aino Mattas |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
307 |
3:23.88 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.09 |
(-6.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aino Rahikkala |
2012 |
Kajaanin Uimaseura |
|
260 |
3:35.30 |
+11.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:50.94 |
(-15.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Palo |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
247 |
3:38.96 |
+15.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:55.52 |
(-16.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Pihla Föhr |
2012 |
Kajaanin Uimaseura |
|
216 |
3:49.04 |
+25.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Minttu Kauppinen |
2012 |
Vieskan Uimarit |
|
190 |
3:59.18 |
+35.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nathalia Alapirtti |
2013 |
Kempeleen Pyrintö |
|
152 |
4:17.43 |
+53.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:25.06 |
(-7.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Enni Pitkänen |
2013 |
Kempeleen Pyrintö |
|
142 |
4:23.43 |
+59.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:22.33 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 24.2.2024 9.52.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 200m Rintauinti Naiset 13-15 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
AQU |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Haikola |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
480 |
2:55.56 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.92 |
(+2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elviira Sanaksenaho |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
432 |
3:01.92 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.09 |
(+2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saimi Siika-aho |
2009 |
Oulun Lohet |
|
404 |
3:06.05 |
+10.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.26 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mette Myllylä |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
401 |
3:06.49 |
+10.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.52 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kiia Väänänen |
2010 |
Uinti Tampere |
|
395 |
3:07.40 |
+11.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.48 |
(+2.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Saimi Lylander |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
385 |
3:08.96 |
+13.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iris Mets |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
382 |
3:09.53 |
+13.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.23 |
(+2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elisa Leinonen |
2010 |
Uinti Tampere |
|
380 |
3:09.74 |
+14.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.41 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nora Keisu |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
363 |
3:12.71 |
+17.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.81 |
(+1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marianna Hiltunen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
344 |
3:16.21 |
+20.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.06 |
(+6.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aamu Litendahl |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
301 |
3:25.14 |
+29.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:40.43 |
(-15.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hilla Näsi |
2010 |
Kemin Uimaseura |
|
292 |
3:27.15 |
+31.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.06 |
(+2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma Yli-Olli |
2011 |
Uinti Tampere |
|
283 |
3:29.34 |
+33.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Maija Oikemus |
2010 |
Uinti Tampere |
|
268 |
3:33.28 |
+37.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Saana Aada Inari Virtasalo |
2011 |
Kemin Uimaseura |
|
200 |
3:55.14 |
+59.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lyyti Leinonen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
198 |
3:55.68 |
+1:00.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Moona Vahe |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 24.2.2024 9.52.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 200m Rintauinti Naiset 16 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
AQU |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Minja Lukkari |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
517 |
2:51.32 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.97 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pinja Junttari |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
478 |
2:55.84 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.69 |
(+6.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Rajakangas |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
452 |
2:59.10 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.55 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vilma Moilanen |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
427 |
3:02.54 |
+11.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.14 |
(+2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Adalina Koivisto |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
406 |
3:05.73 |
+14.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.32 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Martta Ryynänen |
2005 |
Oulun Lohet |
|
393 |
3:07.78 |
+16.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jenna Liimatainen |
2007 |
Haapajärven Kiilat |
|
355 |
3:14.14 |
+22.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.07 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anni Ranta-Valkama |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julia Tuura |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 24.2.2024 9.52.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24.02.2024 09.52.16 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,10 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|