Resultater for Dragon Race 2024
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Holstebro Svømmestadion |
Arrangør |
Holstebro Svømmeclub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. feb 2024 to 24. feb 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer 2010-2007 - Finale |
|
|
Sponsor |
Projektus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Millie Møller |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.67 |
|
34.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.86 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederikke Wiese Jacobsen |
2007 |
Swim Team Neptun |
+0.65 |
|
35.38 |
+0.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.28 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.72 |
|
36.61 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.31 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lærke Kristensen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.70 |
|
36.88 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.69 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lærke Jakobsen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.78 |
|
38.62 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.56 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ellen Hjarsbæk Hansen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-02-2024 19:24:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer 2006 og ældre - Finale |
|
|
Sponsor |
Projektus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.63 |
|
33.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.28 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
+0.66 |
|
33.43 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.41 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karoline Andersen Krabbe |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
+0.67 |
|
35.24 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.33 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maria Aakmann Andersen |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.75 |
|
39.04 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.67 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-02-2024 19:24:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-02-2024 19:24.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|