Resultater for Dragon Race 2024
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Holstebro Svømmestadion |
Arrangør |
Holstebro Svømmeclub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. feb 2024 to 24. feb 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Frisvømning Damer 2010-2007 - Finale |
|
|
Sponsor |
Airheat A/S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:01.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.13 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Natasha Do Jespersen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.69 |
|
1:03.34 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.11 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Sloth |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.73 |
|
1:03.99 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.11 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Mikkelsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.74 |
|
1:05.46 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.84 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kathrine Bak Mathiasen |
2008 |
Struer Svømmeklub |
+0.57 |
|
1:06.80 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.02 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alma Kruse |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.72 |
|
1:07.27 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.38 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-02-2024 21:34:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Frisvømning Damer 2006 og ældre - Finale |
|
|
Sponsor |
Airheat A/S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iris Julia Berger |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.76 |
|
56.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.16 |
(-2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Jacobsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.63 |
|
1:00.43 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.18 |
(-9.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freja Røjkjær Rasmussen |
2004 |
Swim Team Neptun |
+0.70 |
|
1:01.96 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.96 |
(-12.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Kruse Rasmussen |
2005 |
Swim Team Neptun |
+0.67 |
|
1:03.31 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.86 |
(-9.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilie Bie Bock |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.53 |
|
1:09.89 |
+13.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.85 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-02-2024 21:34:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-02-2024 21:34.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|