Resultater for Dragon Race 2024
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Holstebro Svømmestadion |
Arrangør |
Holstebro Svømmeclub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. feb 2024 to 24. feb 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Medley Damer 2010-2007 - Indledende |
|
|
Sponsor |
Airheat A/S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Mikkelsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.74 |
|
2:33.95 |
|
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:22.83 |
(+11.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Sloth |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.74 |
|
2:35.07 |
+1.12 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:27.18 |
(+7.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Millie Møller |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.67 |
|
2:40.94 |
+6.99 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:31.91 |
(+9.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Josefine Bak Mathiasen |
2010 |
Struer Svømmeklub |
+0.88 |
|
2:43.23 |
+9.28 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:39.37 |
(+3.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Katrine Mølbak |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
+0.70 |
|
2:49.49 |
+15.54 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:42.90 |
(+6.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Filippa Fleng |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.77 |
|
2:55.67 |
+21.72 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:54.27 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amalie Breum Nielsen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.70 |
|
2:59.05 |
+25.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.75 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mai Skov |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.76 |
|
2:59.99 |
+26.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.66 |
(-3.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-02-2024 17:37:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Medley Damer 2006 og ældre - Indledende |
|
|
Sponsor |
Airheat A/S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.63 |
|
2:34.02 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:19.68 |
(+14.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karoline Andersen Krabbe |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
+0.72 |
|
2:46.35 |
+12.33 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:46.45 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mia Borup Mølgaard |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.81 |
|
2:55.54 |
+21.52 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:41.16 |
(+14.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-02-2024 17:37:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-02-2024 17:37.36 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|