Resultater for Dragon Race 2024
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Holstebro Svømmestadion |
Arrangør |
Holstebro Svømmeclub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. feb 2024 to 24. feb 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Medley Herrer 2010-2007 - Indledende |
|
|
Sponsor |
Airheat A/S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.68 |
|
2:19.21 |
|
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:04.59 |
(+14.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Askov Møller Petersen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
2:28.70 |
+9.49 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:20.71 |
(+7.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julius Enevoldsen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.68 |
|
2:43.15 |
+23.94 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:43.00 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Magnus Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
3:14.78 |
+55.57 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 3:13.03 |
(+1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-02-2024 17:30:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Medley Herrer 2006 og ældre - Indledende |
|
|
Sponsor |
Airheat A/S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Calvin Konge Neess |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.78 |
|
2:20.92 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:17.52 |
(+3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:21.71 |
+0.79 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:59.54 |
(+22.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Drachmann |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:22.08 |
+1.16 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:15.40 |
(+6.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mads Drechsler |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
+0.70 |
|
2:24.52 |
+3.60 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:14.96 |
(+9.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nicolas Duvander |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:26.40 |
+5.48 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:14.13 |
(+12.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Søren Winther Hald |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
+0.67 |
|
2:28.82 |
+7.90 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:20.37 |
(+8.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Carl Clausen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
2:29.57 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.01 |
(+10.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-02-2024 17:30:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-02-2024 17:30.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|