Tulokset Manse uinnit 2024
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tampereen uintikeskus |
Järjestäjä: |
Uinti Tampere ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
17.02.2024 - 17.02.2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m RU N, T13, T11 11 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
RolloT10 |
55.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM T13- |
37.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM |
37.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM Naise |
36.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
AQU |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emmi Saarinen |
2014 |
Nokian Pyry |
|
151 |
54.93 |
|
|
|
RolloT10 |
|
|
|
Entry time: 1:00.68 |
(-5.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Roosa Takalo |
2014 |
Uinti Tampere |
|
102 |
1:02.64 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.78 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anni Viikari |
2014 |
Nokian Pyry |
|
91 |
1:05.10 |
+10.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.03 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 17.2.2024 12.23.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m RU N, T13, T11 12-13 vuotiaat - Finaali |
|
|
RolloT10 |
55.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM T13- |
37.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM |
37.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM Naise |
36.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
AQU |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lumi Sutinen |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
414 |
39.31 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.43 |
(-5.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Inari Rahtu |
2011 |
Uinti Tampere |
|
387 |
40.20 |
+0.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.75 |
(-4.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nella Haltamo |
2011 |
Uinti Tampere |
|
382 |
40.35 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.51 |
(-8.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Siiri Värikoski |
2011 |
Nokian Pyry |
|
339 |
42.02 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.97 |
(-4.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Tieaho |
2011 |
Nokian Pyry |
|
285 |
44.49 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.82 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iida-Sofia Keränen |
2011 |
TaTu Tampere |
|
276 |
44.97 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.08 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Yli-Olli |
2011 |
Uinti Tampere |
|
274 |
45.07 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.04 |
(+2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Paju Mäkihannu |
2012 |
TaTu Tampere |
|
236 |
47.37 |
+8.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.84 |
(-3.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Olivia Mugunthan |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
228 |
47.95 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.07 |
(+3.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jade Dahl |
2012 |
TaTu Tampere |
|
197 |
50.32 |
+11.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.90 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Venla Vuorisalo |
2012 |
Nokian Pyry |
|
193 |
50.69 |
+11.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.23 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Camilla Cavallotti |
2011 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
172 |
52.59 |
+13.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.53 |
(-3.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Siiri Mutka |
2011 |
Pihlavan Työväen Urheilijat |
|
163 |
53.62 |
+14.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.10 |
(-10.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Viivi Tuomisto |
2011 |
Nokian Pyry |
|
142 |
56.14 |
+16.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.92 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Arina Lopusieva |
2012 |
Uinti Tampere |
|
135 |
57.11 |
+17.80 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sharlotta Roivas |
2012 |
Nokian Pyry |
|
76 |
1:09.02 |
+29.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 17.2.2024 12.23.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m RU N, T13, T11 14 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
RolloT10 |
55.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM T13- |
37.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM |
37.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM Naise |
36.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
AQU |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anniina Murto |
2001 |
TaTu Tampere |
|
676 |
33.38 |
|
|
|
SM Naiset |
|
|
|
Entry time: 31.38 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helmi Käkelä |
2006 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
641 |
33.97 |
+0.59 |
|
NSM |
|
|
|
Entry time: 34.54 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Siiri Haverinen |
2007 |
Lahden Uimaseura |
|
584 |
35.04 |
+1.66 |
|
NSM |
|
|
|
Entry time: 35.53 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mia Pentti |
2002 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
573 |
35.26 |
+1.88 |
|
SM Naiset |
|
|
|
Entry time: 33.07 |
(+2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aino Suominen |
2006 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
569 |
35.34 |
+1.96 |
|
NSM |
|
|
|
Entry time: 34.87 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sini Silvennoinen |
2002 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
568 |
35.37 |
+1.99 |
|
SM Naiset |
|
|
|
Entry time: 34.60 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Janna Saloniemi |
2009 |
Uinti Tampere |
|
566 |
35.42 |
+2.04 |
|
NSM |
|
|
|
Entry time: 35.80 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alina Talja |
2004 |
Uinti Tampere |
|
558 |
35.57 |
+2.19 |
|
SM Naiset |
|
|
|
Entry time: 34.19 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Saimi Lanki |
2008 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
545 |
35.85 |
+2.47 |
|
NSM |
|
|
|
Entry time: 35.91 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Meeri Yli-Äyhö |
2004 |
Uinti Tampere |
|
536 |
36.06 |
+2.68 |
|
SM Naiset |
|
|
|
Entry time: 34.78 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elea Sarkki |
2010 |
TaTu Tampere |
|
523 |
36.35 |
+2.97 |
|
NSM |
|
|
|
Entry time: 39.13 |
(-2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Laura Karhu |
1995 |
Savonlinnan Uimaseura |
|
478 |
37.46 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.68 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Isla Leinonen |
2006 |
Uinti Tampere |
|
459 |
37.96 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.04 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elsa Joseph |
2007 |
TaTu Tampere |
|
454 |
38.10 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.03 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jenni Korkeamäki |
2007 |
Vanders |
|
433 |
38.70 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.52 |
(+2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lilja Hirsikko |
2008 |
ORCA Helsinki |
|
426 |
38.91 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.90 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Olivia Saukko |
2009 |
TaTu Tampere |
|
415 |
39.26 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.60 |
(-3.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emilia Ådjers |
2008 |
Uinti Tampere |
|
410 |
39.41 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.80 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Deniz Aksu |
2010 |
Uinti Tampere |
|
409 |
39.46 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.99 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ronja Usmi |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
409 |
39.47 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.25 |
(-5.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Annika Toiviainen |
2002 |
Uinti Tampere |
|
383 |
40.33 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Kea-Erin Saarinen |
2008 |
ORCA Helsinki |
|
373 |
40.70 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.84 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Wivian Kaarina Orpana |
2010 |
Kankaanpään Uimarit |
|
364 |
41.03 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.89 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Peppi Ratinen |
2010 |
ORCA Helsinki |
|
363 |
41.07 |
+7.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.76 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Veera Rantala |
2006 |
Uinti Tampere |
|
329 |
42.40 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.58 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Elsa Mänttäri |
2009 |
Cetus Espoo |
|
323 |
42.66 |
+9.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.84 |
(-2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=27 |
|
Nelli Hietala |
2007 |
TaTu Tampere |
|
323 |
42.69 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.08 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=27 |
|
Venny Snellman |
2009 |
Cetus Espoo |
|
323 |
42.69 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.57 |
(-4.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Viiu Levola |
2008 |
TaTu Tampere |
|
301 |
43.68 |
+10.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.00 |
(-3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Eveliina Päivärinta |
2008 |
Uinti Tampere |
|
301 |
43.71 |
+10.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.35 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Riikka Broman |
2006 |
Nokian Pyry |
|
300 |
43.72 |
+10.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.03 |
(+1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Viivi Valkama |
2008 |
Octopus Lohja |
|
273 |
45.12 |
+11.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.15 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Saimi Löppönen |
2010 |
Mikkelin Uimaseura |
|
272 |
45.22 |
+11.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.58 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Matilda Eskelinen |
2008 |
Mikkelin Uimaseura |
|
267 |
45.49 |
+12.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.12 |
(-2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Ella Liimatainen |
2009 |
ORCA Helsinki |
|
250 |
46.48 |
+13.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.19 |
(+2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Josefiina Lipsanen |
2008 |
Mikkelin Uimaseura |
|
240 |
47.12 |
+13.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.69 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Saara Kemppainen |
1994 |
Uinti Tampere |
|
236 |
47.38 |
+14.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.44 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Olivia Savioja |
2008 |
Uinti Tampere |
|
213 |
49.04 |
+15.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.36 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexandra Tanase |
2003 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 17.2.2024 12.23.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17.02.2024 12.23.59 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,10 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|