Tulokset Manse uinnit 2024
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tampereen uintikeskus |
Järjestäjä: |
Uinti Tampere ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
17.02.2024 - 17.02.2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 50m VU M, P14, P12 12 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Citymarket Turtola |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM P13- |
27.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM |
26.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM Mieh |
25.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
AQU |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilho Vahila |
2012 |
Uinti Tampere |
|
157 |
38.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.36 |
(-4.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vilho Tonteri |
2013 |
Uinti Tampere |
|
148 |
39.51 |
+0.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.47 |
(-2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eemil Uusitalo |
2013 |
Kankaanpään Uimarit |
|
124 |
41.87 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.39 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eetu Elias Moilanen |
2013 |
Uinti Tampere |
|
97 |
45.43 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.45 |
(-3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aleksi Paananen |
2013 |
Nokian Pyry |
|
93 |
46.14 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.85 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ihor Kovalchuk |
2012 |
Uinti Tampere |
|
85 |
47.45 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.55 |
(+2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sulo Paldanius |
2013 |
Nokian Pyry |
|
82 |
47.96 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.64 |
(-4.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aarni Savolainen |
2015 |
TaTu Tampere |
|
64 |
52.20 |
+13.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.12 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Luka Kokkonen |
2015 |
TaTu Tampere |
|
59 |
53.67 |
+14.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.21 |
(-7.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Veikko Jännes |
2015 |
TaTu Tampere |
+0.60 |
39 |
1:01.49 |
+22.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.49 |
(+4.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Toni Harjamäki |
2014 |
TaTu Tampere |
|
28 |
1:08.38 |
+29.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.47 |
(-12.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 17.2.2024 16.24.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 50m VU M, P14, P12 13-14 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Citymarket Turtola |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM P13- |
27.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM |
26.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM Mieh |
25.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
AQU |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Roope Tikkanen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
401 |
28.35 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.81 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eero Hiekkanen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
395 |
28.49 |
+0.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.71 |
(-2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kalle Kemppainen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.87 |
394 |
28.51 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.14 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Axel Paananen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.68 |
381 |
28.84 |
+0.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.37 |
(-3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ville Tressel |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.87 |
375 |
28.99 |
+0.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.73 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eelis Hakulinen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
350 |
29.67 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.16 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Adam Bazhyna |
2010 |
Uinti Tampere |
|
336 |
30.05 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.23 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Felix Oksa |
2010 |
Cetus Espoo |
|
316 |
30.67 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.68 |
(-8.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Noah Surakka |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.73 |
308 |
30.96 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.82 |
(-5.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oliver Jalo |
2010 |
Cetus Espoo |
|
297 |
31.32 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.91 |
(-3.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Daniel Salja |
2010 |
Uinti Tampere |
|
284 |
31.79 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.80 |
(-8.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oskari Mökkönen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
264 |
32.57 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.33 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Eero Lähteenmäki |
2010 |
ORCA Helsinki |
|
258 |
32.81 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.57 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Johannes Heinonen |
2010 |
Uinti Tampere |
|
248 |
33.28 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.08 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
August Eliel Perkkiö |
2010 |
Kankaanpään Uimarit |
|
246 |
33.35 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.43 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elias From |
2010 |
Uinti Tampere |
|
233 |
33.98 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.70 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Eemeli Mustajärvi |
2010 |
TaTu Tampere |
+0.58 |
220 |
34.60 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.80 |
(-4.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Noel Vainio |
2010 |
Uinti Tampere |
|
215 |
34.86 |
+6.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.17 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Samuel Mäki |
2011 |
Uinti Tampere |
+0.67 |
159 |
38.54 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.57 |
(-6.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 17.2.2024 16.24.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 50m VU M, P14, P12 15 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Citymarket Turtola |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM P13- |
27.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM |
26.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM Mieh |
25.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
AQU |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tuomas Lehtonen |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.60 |
623 |
24.48 |
|
|
|
SM Miehet |
|
|
|
Entry time: 23.99 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Söderholm |
2002 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.64 |
619 |
24.53 |
+0.05 |
|
SM Miehet |
|
|
|
Entry time: 24.66 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saku Romo |
2000 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.32 |
601 |
24.77 |
+0.29 |
|
SM Miehet |
|
|
|
Entry time: 23.96 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Pravin Perasath |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.57 |
577 |
25.11 |
+0.63 |
|
NSM |
|
|
|
Entry time: 25.01 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Niilo Kilpeläinen |
2004 |
TaTu Tampere |
|
567 |
25.26 |
+0.78 |
|
SM Miehet |
|
|
|
Entry time: 24.87 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matias Viktor Kukkonen |
2006 |
ORCA Helsinki |
+0.53 |
561 |
25.35 |
+0.87 |
|
NSM |
|
|
|
Entry time: 25.39 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Veeti Haikonen |
2001 |
Helsingfors Simsällskap |
|
550 |
25.51 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.32 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nico Jääskeläinen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
544 |
25.61 |
+1.13 |
|
NSM |
|
|
|
Entry time: 26.02 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oliver Aspholm |
2005 |
TaTu Tampere |
+0.77 |
519 |
26.01 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.91 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Antte Säilä |
2004 |
Uinti Tampere |
|
506 |
26.23 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.86 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Touko Riipinen |
2004 |
Jyväskylän Aalto |
+0.79 |
506 |
26.24 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.44 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Juho Keränen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.71 |
494 |
26.45 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.54 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Joel Alfthan |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.53 |
488 |
26.55 |
+2.07 |
|
IKM P13-16 |
|
|
|
Entry time: 27.50 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Eerikki Laitala |
2001 |
Uinti Tampere |
+0.55 |
480 |
26.69 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.96 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kalle Heinonen |
2006 |
TaTu Tampere |
+0.62 |
473 |
26.82 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.81 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lucas Michael neuvonen |
2005 |
ORCA Helsinki |
+0.53 |
460 |
27.08 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.35 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Aleksi Pirinen |
1996 |
Savonlinnan Uimaseura |
+0.61 |
448 |
27.31 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.32 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nikita Zuravljov |
2008 |
TaTu Tampere |
|
435 |
27.59 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.04 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Juho Kotamäki |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
426 |
27.78 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.92 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Maxim Zuravljov |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.74 |
422 |
27.86 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.00 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Niklas Kallio |
2007 |
TaTu Tampere |
+0.53 |
405 |
28.26 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.16 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Veeti Vilén |
2004 |
Mikkelin Uimaseura |
+0.58 |
399 |
28.38 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.68 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ossi Nevalainen |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.66 |
395 |
28.48 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.95 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Kalle Romppainen |
2009 |
Mikkelin Uimaseura |
|
380 |
28.86 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.48 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Leo Nieminen |
2007 |
ORCA Helsinki |
+0.75 |
372 |
29.07 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.28 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Frans Nieminen |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.48 |
370 |
29.12 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.15 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Konsta Horppu |
2008 |
Nokian Pyry |
|
366 |
29.23 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.17 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Iliad Sioofy Khojine |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.57 |
311 |
30.84 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.22 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
TUOMAS JANNE JALMARI RUU |
1994 |
Uinti Tampere |
+0.84 |
243 |
33.50 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Henrik Krogius |
1998 |
Helsingfors Simsällskap |
|
127 |
41.52 |
+17.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.00 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Ville Ricci |
1993 |
TaTu Tampere |
|
9 |
1:39.40 |
+1:14.92 |
|
S4 |
|
|
|
Entry time: 1:35.51 |
(+3.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 17.2.2024 16.24.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17.02.2024 16.25.00 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,10 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|