Resultater for Gentofte Open 2024 - Langbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 41, 100m Freestyle Women 16-99 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silje Nygaard Engedal |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
599 |
1:01.31 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.65 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Vejborg |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
592 |
1:01.57 |
+0.26 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.04 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vigga Varvara Aagaard Jørgen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
570 |
1:02.33 |
+1.02 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.98 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Katja Poulsen |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
562 |
1:02.65 |
+1.34 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.16 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Flora Rebecca Profeta |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
555 |
1:02.89 |
+1.58 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.58 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Charlotte Hjortshøj |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
533 |
1:03.75 |
+2.44 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.71 |
(+2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Mathiesen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
529 |
1:03.92 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.40 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caroline Toftelund Larsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
522 |
1:04.20 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.86 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alba Vendelboe-Schack |
2005 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
518 |
1:04.36 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.18 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maya Krogh Brønnicke |
2005 |
Solrød Svømmeklub |
|
497 |
1:05.24 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.97 |
(+3.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Laura Klug Christensen |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
487 |
1:05.72 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.96 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Thilde Gammelvind |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
485 |
1:05.78 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.02 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Adia Brekling |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
480 |
1:06.00 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.10 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Johanna F. H. Nedergaard |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
445 |
1:07.72 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.68 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Johanna Rasmussen |
2006 |
Svømmeklubben MK31 |
|
439 |
1:08.01 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.68 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emma Spang |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
436 |
1:08.19 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.64 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Caroline Bjerre |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
429 |
1:08.52 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.59 |
(+2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sille Augustesen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
429 |
1:08.54 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.73 |
(+2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
411 |
1:09.52 |
+8.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.36 |
(+5.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Runa Berthelsen |
2008 |
Hillerød Svømmeklub |
|
386 |
1:10.98 |
+9.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.03 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sarah Lyse Søe |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
361 |
1:12.56 |
+11.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.46 |
(+7.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Tilde Tinggård Truelsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
355 |
1:13.01 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.38 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sarah Holm Clausen |
2004 |
Furesø Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Celia El Maghili Fisker |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 09:00:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 41, 100m Freestyle Women 14-15 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
547 |
1:03.22 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.55 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lærke Zeuthen |
2009 |
Furesø Svømmeklub |
|
510 |
1:04.68 |
+1.46 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.85 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
504 |
1:04.94 |
+1.72 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.42 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
502 |
1:05.04 |
+1.82 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.38 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
502 |
1:05.04 |
+1.82 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.39 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liva Dorff |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
497 |
1:05.26 |
+2.04 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.93 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rosa Sofie Wismarch Mørch |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
494 |
1:05.39 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.50 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laura Kegel Sørensen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
493 |
1:05.42 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.15 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Margherita Picello |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
482 |
1:05.91 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.16 |
(-2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Andrea Grøndal |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
479 |
1:06.06 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.92 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Yasmin Høck |
2009 |
Furesø Svømmeklub |
|
474 |
1:06.32 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.76 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Adrianna Pedersen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
473 |
1:06.36 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.93 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Caroline Brøndum Poulsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
467 |
1:06.63 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.30 |
(+2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emilie Lauritzen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
458 |
1:07.06 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.42 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alicia Dupont Larsen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
456 |
1:07.18 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.20 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alberte Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
449 |
1:07.50 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.22 |
(-2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Andrea Frederikke Pedersen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
447 |
1:07.60 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.85 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
444 |
1:07.74 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.59 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sara Ljusheva |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
443 |
1:07.83 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.75 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Caroline Sommerlund |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
440 |
1:07.97 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.20 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
440 |
1:07.98 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.79 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Signe Madsen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
426 |
1:08.71 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.61 |
(-3.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emilie Hougaard Lading |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
424 |
1:08.79 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.63 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Oktavia Krumholt |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
422 |
1:08.90 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.89 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Vera Berner-Magnusson |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
422 |
1:08.93 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.54 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Emilie Stengel Vindekilde |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
418 |
1:09.11 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.57 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Josefine Færg Bork |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
411 |
1:09.52 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.12 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Laura Krak Hjorth |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
407 |
1:09.72 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.03 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Norah Rodriguez Ramirez |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
406 |
1:09.78 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.06 |
(-2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Emma Majo Schmiegelow |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
406 |
1:09.81 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.93 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Lina Louardi |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
393 |
1:10.56 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.95 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
388 |
1:10.85 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.87 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Astrid Pedersen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
387 |
1:10.90 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.21 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
373 |
1:11.78 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.90 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=35 |
|
Sophia Augustesen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
371 |
1:11.94 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.12 |
(-2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=35 |
|
Carla Schønberg Grølsted |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
371 |
1:11.94 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.91 |
(-8.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
366 |
1:12.25 |
+9.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.83 |
(+2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Ellen Johanne Skovsgaard |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
363 |
1:12.45 |
+9.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.27 |
(+2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
353 |
1:13.10 |
+9.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.37 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Rosa May Franco-Koed |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
347 |
1:13.53 |
+10.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.79 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Freja Unold |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
347 |
1:13.54 |
+10.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.94 |
(+1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Anna Eirfeldt |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
346 |
1:13.63 |
+10.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.85 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Stella Fredebo |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
337 |
1:14.26 |
+11.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.18 |
(+2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Alba Gotfred-Hansen |
2009 |
Frederiksværk Svømmeklub |
|
336 |
1:14.36 |
+11.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.60 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Alma Maarslet Rosenfalck |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
328 |
1:14.92 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.03 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Ingrid Schultz |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
326 |
1:15.07 |
+11.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.26 |
(+1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Victoria Kryshtalova |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
323 |
1:15.32 |
+12.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.52 |
(+2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Amalie Witt |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
311 |
1:16.28 |
+13.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.85 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Julie Jakobsen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
299 |
1:17.29 |
+14.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.24 |
(-3.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
294 |
1:17.69 |
+14.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.20 |
(+7.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Dyveke Larsen |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
287 |
1:18.36 |
+15.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.71 |
(+2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Leonora Olesen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
269 |
1:20.07 |
+16.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.10 |
(-4.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
256 |
1:21.34 |
+18.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.18 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Freja Skyum Wexøe |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
256 |
1:21.35 |
+18.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.77 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Sascha Legaard Jensen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
255 |
1:21.44 |
+18.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.75 |
(+1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Isobel Bøhm Rasmussen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
250 |
1:21.99 |
+18.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.12 |
(-7.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Agnethe Overgaard |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karla Marie Falk B Van |
2010 |
Frederiksværk Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 09:00:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 41, 100m Freestyle Women 12-13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
EXH |
|
Sophia Alexandra Banc |
2012 |
Swim Team Taastrup |
|
346 |
1:13.65 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.46 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
EXH |
|
Sophia Alexandra Banc |
2012 |
Swim Team Taastrup |
|
346 |
1:13.65 |
= |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.46 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
EXH |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
394 |
1:10.48 |
-3.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.64 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
EXH |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
394 |
1:10.48 |
-3.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.64 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 09:00:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-04-2024 09:08.10 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|