Tulokset Viking Line -uinnit 2024
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Aamujakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Impivaaran uimahalli |
Järjestäjä: |
Uinti Turku - Åbo Simning ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
10.02.2024 - 10.02.2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 200m Perhosuinti M, P16 Sarja Miehet - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
AQU |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aleksandr Ipatkov |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
0.71 |
611 |
2:10.02 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.21 |
(+6.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Risto Kallström |
2006 |
Cetus Espoo |
0.76 |
456 |
2:23.33 |
+13.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.22 |
(+9.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikael Suni |
2007 |
Cetus Espoo |
0.83 |
269 |
2:50.83 |
+40.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.87 |
(+3.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 10.2.2024 13.15.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 200m Perhosuinti M, P16 Sarja P16 v - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
AQU |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Severi Tammihovi |
2009 |
Cetus Espoo |
0.77 |
368 |
2:33.88 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.15 |
(+6.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olavi Mäkinen |
2009 |
Porin Uimaseura |
0.80 |
315 |
2:42.10 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.09 |
(+2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kivi Kontinen |
2008 |
Cetus Espoo |
0.76 |
294 |
2:45.82 |
+11.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.71 |
(+16.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eino Kytöjoki |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning ry |
0.85 |
294 |
2:45.84 |
+11.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eelis Kaila |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning ry |
0.75 |
291 |
2:46.41 |
+12.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eetu Ääri |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning ry |
0.54 |
261 |
2:52.53 |
+18.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.34 |
(-19.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lauri Seppälä |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning ry |
|
224 |
3:01.46 |
+27.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.42 |
(-13.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Wili Sauhula |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning ry |
0.70 |
181 |
3:14.92 |
+41.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 10.2.2024 13.15.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10.02.2024 13.16.28 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,10 |
Lisensoitu: Uinti Turku - Åbo Simning |
|
|
|
|
|
|