Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs - og Børnecup 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. feb 2024 to 4. feb 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Frisvømning Damer 10 og yngre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andrea Molter Petersen |
2014 |
Næstved Svømmeklub |
|
277 |
38.35 |
|
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 41.98 |
(-3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivia A. Rasmussen Djebou |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
246 |
39.88 |
+1.53 |
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 45.07 |
(-5.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emily Hansen |
2014 |
Solrød Svømmeklub |
|
177 |
44.47 |
+6.12 |
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 42.22 |
(+2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Selma Kristensen |
2014 |
Solrød Svømmeklub |
|
160 |
46.03 |
+7.68 |
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 46.85 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Noomi Liljeqvist |
2015 |
S 71 |
|
148 |
47.19 |
+8.84 |
|
QF |
|
|
|
|
|
6 |
|
Kaja Hillestrøm |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
145 |
47.48 |
+9.13 |
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 55.41 |
(-7.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Casandra Brekling |
2015 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
136 |
48.59 |
+10.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.35 |
(-14.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olivia Aufeldt-Hjort |
2014 |
GTI - Greve |
|
125 |
49.98 |
+11.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.26 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Karoline Karlsen |
2015 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
118 |
50.91 |
+12.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.54 |
(-10.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alina Ahmadi |
2014 |
Solrød Svømmeklub |
|
116 |
51.20 |
+12.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.00 |
(-5.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nikol Toshev |
2014 |
GTI - Greve |
|
114 |
51.48 |
+13.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.07 |
(-3.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elina Mygind Krempel |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
107 |
52.56 |
+14.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.85 |
(-24.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Josefine Holm |
2014 |
GTI - Ishøj |
|
107 |
52.57 |
+14.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.88 |
(-3.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Laura Knakkergaard Pedersen |
2015 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
105 |
52.94 |
+14.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.56 |
(-20.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Rose Rigmor Hastrup Junggaar |
2015 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
103 |
53.27 |
+14.92 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Julie Lytzen |
2014 |
GTI - Ishøj |
|
100 |
53.77 |
+15.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.17 |
(-5.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Liv Klinge Tømmerholdt |
2014 |
GTI - Greve |
|
100 |
53.83 |
+15.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.47 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Caroline Lelling |
2014 |
Solrød Svømmeklub |
|
96 |
54.49 |
+16.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.98 |
(-6.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Isabell Nordal Rask |
2014 |
GTI - Tune I.F. |
|
95 |
54.73 |
+16.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.29 |
(-12.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Karla Tagø |
2015 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
76 |
58.78 |
+20.43 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Victoria Danielsen-Strunge |
2014 |
GTI - Greve |
|
72 |
59.93 |
+21.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.00 |
(-15.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sophia Mija Larsen |
2014 |
GTI - Ishøj |
|
72 |
1:00.08 |
+21.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.47 |
(-10.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Frederikke Iskov-Eskebæk |
2014 |
GTI - Ishøj |
|
70 |
1:00.63 |
+22.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.57 |
(-6.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ida Fisker Ross-Hansen |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
55 |
1:05.45 |
+27.10 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Birck Sørensen |
2014 |
Roskilde Svømning |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-02-2024 17:31:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Frisvømning Damer 11 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilma Toft Andresen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
502 |
31.44 |
|
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 31.99 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Darina Jakobsons |
2013 |
S 71 |
|
497 |
31.55 |
+0.11 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 32.25 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Chili Engelbrecht |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
455 |
32.50 |
+1.06 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 33.92 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Siri Lund Kilen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
432 |
33.07 |
+1.63 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 33.52 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julie Haagen Præst |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
334 |
36.03 |
+4.59 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 38.80 |
(-2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Clara Nyberg Thomsen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
309 |
36.96 |
+5.52 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 42.53 |
(-5.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Freya Marcinek Vinther |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
280 |
38.18 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.05 |
(-4.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma-Sofie Reiter Falgaard |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
256 |
39.34 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.50 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Vinsentz |
2013 |
Næstved Svømmeklub |
|
251 |
39.62 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.73 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Isabel Tovgaard Jakobsen |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
240 |
40.19 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.63 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Asta Thomsen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
234 |
40.53 |
+9.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.37 |
(-4.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Luna Mascagni |
2013 |
GTI - Ishøj |
|
227 |
40.94 |
+9.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.23 |
(-4.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ava Karin Hammargren |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
215 |
41.72 |
+10.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.60 |
(-11.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Laura Thesbjerg Klitaa |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
206 |
42.28 |
+10.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.51 |
(-14.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Carla R. Andersen |
2013 |
GTI - Greve |
|
147 |
47.28 |
+15.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.17 |
(-13.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Julia le Nech Markussen |
2013 |
Swim Team Taastrup |
|
100 |
53.80 |
+22.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.41 |
(-3.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alba Nordtorp |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Silke Christensen |
2013 |
Roskilde Svømning |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Minal Sahin |
2013 |
GTI - Ishøj |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-02-2024 17:31:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Frisvømning Damer 12 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Naia Nørgaard Frandsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
595 |
29.71 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 29.48 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liva Blaaberg |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
531 |
30.87 |
+1.16 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 30.66 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alberte Wibholm |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
510 |
31.28 |
+1.57 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 33.62 |
(-2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alma Mygind Krempel |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
472 |
32.09 |
+2.38 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 32.30 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Milla Poulsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
448 |
32.65 |
+2.94 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 34.05 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Celine Hide |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
420 |
33.38 |
+3.67 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 34.45 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Arndis Soffia Matthiasdottir |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
414 |
33.53 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.85 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sophia Alexandra Banc |
2012 |
Swim Team Taastrup |
|
407 |
33.72 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.35 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Viola Trenter |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
401 |
33.89 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.65 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Matilde Molter Petersen |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
366 |
34.92 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.28 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Asta Holm |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
360 |
35.13 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.89 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Clara Langsager |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
342 |
35.73 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.90 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofie Ellegaard Petersen |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
313 |
36.82 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.04 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Gry Tunekil |
2012 |
S 71 |
|
300 |
37.34 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.38 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ronja Villadsen |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
170 |
45.06 |
+15.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.86 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ellen Köppen |
2012 |
Swim Team Taastrup |
|
160 |
46.03 |
+16.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.01 |
(-2.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilia Nora Beyarslan |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-02-2024 17:31:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Frisvømning Damer 13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
698 |
28.18 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 28.49 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederikke Lohmann Frosthol |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
581 |
29.95 |
+1.77 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 29.44 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
560 |
30.32 |
+2.14 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 30.53 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
540 |
30.70 |
+2.52 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 31.24 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellen Drewsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
531 |
30.86 |
+2.68 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 30.93 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
522 |
31.04 |
+2.86 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 32.31 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
521 |
31.05 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.36 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=8 |
|
Matilde Melholt Gentin |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
510 |
31.29 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.44 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=8 |
|
Nadia Krawanska |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
510 |
31.29 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.21 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Bodil Thomsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
502 |
31.44 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.76 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofia Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
492 |
31.66 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.37 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anna Hildebrandt |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
487 |
31.76 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.55 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
475 |
32.02 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.35 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ida Melholt Gentin |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
464 |
32.27 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.81 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Natacha Mikkelsen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
461 |
32.35 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.60 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Caroline Bøtcher |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
460 |
32.38 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.92 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Agnes Bille Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
450 |
32.60 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.77 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lea Marie Weiss |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
449 |
32.63 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.68 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alina Pi Moldestad Knudsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
443 |
32.78 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.31 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Martine Peeters |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
407 |
33.72 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.07 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mathilde Ellegaard Petersen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
394 |
34.09 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.79 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Josephine Klarner Bødkerholm |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
380 |
34.49 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.22 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Esther Daugaard |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
380 |
34.51 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.19 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sofie Nørgård Muus |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
352 |
35.38 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.63 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Agnes Jørgensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
320 |
36.54 |
+8.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.61 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Novalie Tilliander Gounta |
2011 |
S 71 |
|
316 |
36.69 |
+8.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.23 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-02-2024 17:31:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Frisvømning Damer 14 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
661 |
28.69 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 27.97 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josefine Nyamadi |
2010 |
GTI - Greve |
|
652 |
28.83 |
+0.14 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 28.75 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christine Gam-Jørgensen |
2010 |
GTI - Greve |
|
501 |
31.46 |
+2.77 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 32.94 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Elisabeth Moris |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
475 |
32.03 |
+3.34 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 32.04 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Filippa Stokholm Würfel |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
448 |
32.67 |
+3.98 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 33.18 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-02-2024 17:31:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Frisvømning Damer 15 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Maibøll Iversen |
2009 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
543 |
30.64 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 30.36 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karoline Melholt Gentin |
2009 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
527 |
30.95 |
+0.31 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 30.67 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathilde Dithmar |
2009 |
GTI - Greve |
|
518 |
31.11 |
+0.47 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 30.44 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Ploug Høyer |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
500 |
31.49 |
+0.85 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 32.56 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
483 |
31.85 |
+1.21 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 31.76 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
482 |
31.87 |
+1.23 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 31.73 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rosa Borch |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
431 |
33.09 |
+2.45 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 33.09 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Josefine Jensen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
313 |
36.82 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.39 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lærke Lind-Jensen |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
308 |
37.01 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.57 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-02-2024 17:31:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-02-2024 10:00.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs - og Børnecup 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. feb 2024 to 4. feb 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Frisvømning Damer 10 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andrea Molter Petersen |
2014 |
Næstved Svømmeklub |
|
287 |
37.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.35 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivia A. Rasmussen Djebou |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
235 |
40.48 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.88 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Selma Kristensen |
2014 |
Solrød Svømmeklub |
|
199 |
42.80 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.03 |
(-3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noomi Liljeqvist |
2015 |
S 71 |
|
145 |
47.50 |
+9.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.19 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kaja Hillestrøm |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
129 |
49.46 |
+11.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.48 |
(+1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emily Hansen |
2014 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 5.2 Rører ikke bassinvæggen ved vending eller afslutning |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 17:19:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Frisvømning Damer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Darina Jakobsons |
2013 |
S 71 |
|
498 |
31.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.55 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vilma Toft Andresen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
496 |
31.58 |
+0.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.44 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Chili Engelbrecht |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
453 |
32.53 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.50 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Siri Lund Kilen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
444 |
32.75 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.07 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Nyberg Thomsen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
312 |
36.83 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.96 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julie Haagen Præst |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
296 |
37.51 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.03 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 17:19:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Frisvømning Damer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Naia Nørgaard Frandsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
582 |
29.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.71 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liva Blaaberg |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
548 |
30.54 |
+0.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.87 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Alma Mygind Krempel |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
487 |
31.76 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.09 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Alberte Wibholm |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
487 |
31.76 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.28 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Milla Poulsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
415 |
33.51 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.65 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Celine Hide |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
391 |
34.16 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.38 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 17:19:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Frisvømning Damer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
688 |
28.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.18 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederikke Lohmann Frosthol |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
606 |
29.54 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.95 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
568 |
30.18 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.70 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
560 |
30.33 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.32 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellen Drewsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
533 |
30.83 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.86 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
512 |
31.23 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.04 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 17:19:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Frisvømning Damer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
687 |
28.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.69 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josefine Nyamadi |
2010 |
GTI - Greve |
|
660 |
28.70 |
+0.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.83 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Elisabeth Moris |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
533 |
30.83 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.03 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christine Gam-Jørgensen |
2010 |
GTI - Greve |
|
520 |
31.08 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.46 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Filippa Stokholm Würfel |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
479 |
31.93 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.67 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 17:19:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Frisvømning Damer 15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Maibøll Iversen |
2009 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
563 |
30.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.64 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathilde Dithmar |
2009 |
GTI - Greve |
|
552 |
30.46 |
+0.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.11 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karoline Melholt Gentin |
2009 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
549 |
30.52 |
+0.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.95 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
496 |
31.58 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.85 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
430 |
33.10 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.87 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rosa Borch |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
395 |
34.07 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.09 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 17:19:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-02-2024 17:20.09 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs - og Børnecup 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. feb 2024 to 4. feb 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer 10 og yngre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Radko |
2014 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
237 |
35.65 |
|
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 35.73 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Theo Rydhé |
2014 |
S 71 |
|
159 |
40.70 |
+5.05 |
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 41.41 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jakob Nørgaard Frandsen |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
154 |
41.17 |
+5.52 |
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 50.33 |
(-9.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Villads Brøndum |
2014 |
Roskilde Svømning |
|
134 |
43.08 |
+7.43 |
|
QF |
|
|
|
|
|
5 |
|
Eric Kenta Lindberg |
2015 |
Solrød Svømmeklub |
|
134 |
43.16 |
+7.51 |
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 45.05 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Otto Bille Nielsen |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
130 |
43.50 |
+7.85 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.45 |
(-22.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tristan Toft |
2014 |
Solrød Svømmeklub |
|
123 |
44.37 |
+8.72 |
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 55.56 |
(-11.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Foma Nikitich Barsukov |
2015 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
119 |
44.82 |
+9.17 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Albert Manegold Svendsen |
2015 |
Swim Team Taastrup |
|
114 |
45.51 |
+9.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.62 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emil Visbjerg Priskorn |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
111 |
45.88 |
+10.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.62 |
(-5.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anton Kristiansen |
2015 |
Solrød Svømmeklub |
|
97 |
47.95 |
+12.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.58 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
William Pedersen |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
94 |
48.58 |
+12.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.38 |
(-9.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Cornelius Troulsen |
2014 |
Solrød Svømmeklub |
|
92 |
48.83 |
+13.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.62 |
(-3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Julius Engell |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
81 |
50.87 |
+15.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(-9.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
August Niels Nøhr Belling |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Caspian Birgersson |
2014 |
S 71 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Asbjørn Rønnow |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-02-2024 17:56:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer 11 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Bøtcher |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
296 |
33.13 |
|
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 33.26 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Axel Lund Nielsen |
2013 |
Næstved Svømmeklub |
|
254 |
34.84 |
+1.71 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 34.57 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian Ifrim |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
158 |
40.86 |
+7.73 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 43.74 |
(-2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Edgar Nedaskovskij |
2013 |
GTI - Greve |
|
128 |
43.72 |
+10.59 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 45.27 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Thomas Engell Winther |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
116 |
45.26 |
+12.13 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 45.65 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Valdemar Fast Storgaard |
2013 |
GTI - Tune I.F. |
|
115 |
45.38 |
+12.25 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 45.44 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mads Frederik Arendal |
2013 |
Roskilde Svømning |
|
111 |
45.90 |
+12.77 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Franciszek Krawanski |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
104 |
46.95 |
+13.82 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Milo Wallentino |
2013 |
GTI - Greve |
|
101 |
47.33 |
+14.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.05 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Daniel Smedegaard Hansson |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
99 |
47.63 |
+14.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.64 |
(-6.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lasse Kold |
2013 |
GTI - Greve |
|
92 |
48.77 |
+15.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.08 |
(-3.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mads Pedersen |
2013 |
GTI - Greve |
|
83 |
50.61 |
+17.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.49 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Christian Larsen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
81 |
50.97 |
+17.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.89 |
(-6.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Milan Lawaetz |
2013 |
GTI - Tune I.F. |
|
78 |
51.57 |
+18.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.54 |
(-9.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lucas Paulo Monteiro Mendes |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
68 |
54.09 |
+20.96 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Robert Batyuk |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noah Nørmølle Corse |
2013 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-02-2024 17:56:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer 12 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Christensen |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
404 |
29.88 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 29.48 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Milas Tihic Rasmussen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
335 |
31.79 |
+1.91 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 34.15 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Magnus Thøsing Skourup |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
326 |
32.08 |
+2.20 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 31.49 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linus Vilhelmsen |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
317 |
32.37 |
+2.49 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 33.89 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leonard Samoilenko |
2012 |
Swim Team Taastrup |
|
300 |
32.98 |
+3.10 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 33.33 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Gretlund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
293 |
33.25 |
+3.37 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 33.46 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julius Sikora |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
283 |
33.61 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.50 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jeppe Bøchmann Pheiffer |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
259 |
34.63 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.59 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Walter Plum Albrechtsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
257 |
34.74 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.82 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marc Rahbek Mortensen |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
255 |
34.81 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.92 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Eskild Balling Krøjmand |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
250 |
35.06 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.48 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Noah Rydhé |
2012 |
S 71 |
|
249 |
35.07 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.91 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Truls Levin |
2012 |
S 71 |
|
240 |
35.51 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.21 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Carl August Selch Aabakke |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
188 |
38.50 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.68 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Hector Verny Ricciardi |
2012 |
Swim Team Taastrup |
|
148 |
41.70 |
+11.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.04 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Hugo Ernstsson |
2012 |
S 71 |
|
127 |
43.89 |
+14.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.21 |
(-3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Rayan Zaher |
2012 |
S 71 |
|
33 |
1:08.40 |
+38.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.40 |
(+15.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gudmund Pihl |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-02-2024 17:56:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer 13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asbjørn Christiansen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
466 |
28.48 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 28.45 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hubert Nissen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
421 |
29.46 |
+0.98 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 29.71 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian Suhr |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
328 |
32.00 |
+3.52 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 31.71 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Strømberg Theisen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
328 |
32.02 |
+3.54 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 32.10 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sylvester Haugsted |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
308 |
32.68 |
+4.20 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 33.99 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lauritz Jespersen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
295 |
33.17 |
+4.69 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 34.12 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Simon Preuss Nielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
267 |
34.27 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.62 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Noah Emil Schultz |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
254 |
34.88 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.16 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
William Petersen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
228 |
36.12 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.17 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Benjamin Torp Simony |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
224 |
36.35 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.80 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Peter Pickersgill |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
193 |
38.16 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.40 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gustav Tuxen Bang |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Victor Blomgren |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malthe Jensen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-02-2024 17:56:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer 14 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Klinge Vølund Tømmerho |
2010 |
GTI - Greve |
|
530 |
27.28 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 27.57 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon Schobius Vinther |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
415 |
29.61 |
+2.33 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.66 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johannes Hovmand |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
408 |
29.77 |
+2.49 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.30 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
326 |
32.09 |
+4.81 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.96 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emil Sejer |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
304 |
32.83 |
+5.55 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 32.54 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Magnus Eckhardt |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
292 |
33.28 |
+6.00 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 33.64 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lucas Bendtsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
289 |
33.40 |
+6.12 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 34.69 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aske Ravnø |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
284 |
33.57 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.40 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-02-2024 17:56:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer 15 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Granlund Thomsen |
2009 |
GTI - Greve |
|
473 |
28.34 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.89 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Igor Sinenko Sergeevich |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
454 |
28.73 |
+0.39 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.43 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-02-2024 17:56:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-02-2024 08:24.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs - og Børnecup 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. feb 2024 to 4. feb 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer 10 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Radko |
2014 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
230 |
36.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.65 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Theo Rydhé |
2014 |
S 71 |
|
169 |
39.88 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.70 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Foma Nikitich Barsukov |
2015 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
141 |
42.41 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.82 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tristan Toft |
2014 |
Solrød Svømmeklub |
|
115 |
45.42 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.37 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jakob Nørgaard Frandsen |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
114 |
45.51 |
+9.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.17 |
(+4.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eric Kenta Lindberg |
2015 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart. Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 17:33:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Bøtcher |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
304 |
32.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.13 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Axel Lund Nielsen |
2013 |
Næstved Svømmeklub |
|
250 |
35.06 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.84 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian Ifrim |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
184 |
38.82 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.86 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Valdemar Fast Storgaard |
2013 |
GTI - Tune I.F. |
|
133 |
43.18 |
+10.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.38 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Edgar Nedaskovskij |
2013 |
GTI - Greve |
|
127 |
43.90 |
+11.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.72 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Thomas Engell Winther |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
126 |
43.95 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.26 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 17:33:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Christensen |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
405 |
29.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.88 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linus Vilhelmsen |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
347 |
31.42 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.37 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Magnus Thøsing Skourup |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
333 |
31.84 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.08 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Milas Tihic Rasmussen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
320 |
32.27 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.79 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian Gretlund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
301 |
32.93 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.25 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leonard Samoilenko |
2012 |
Swim Team Taastrup |
|
296 |
33.14 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.98 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 17:33:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asbjørn Christiansen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
491 |
27.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.48 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hubert Nissen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
400 |
29.96 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.46 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Strømberg Theisen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
356 |
31.16 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.02 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christian Suhr |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
340 |
31.64 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.00 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lauritz Jespersen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
298 |
33.06 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.17 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sylvester Haugsted |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
270 |
34.17 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.68 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 17:33:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Klinge Vølund Tømmerho |
2010 |
GTI - Greve |
|
530 |
27.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.28 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johannes Hovmand |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
409 |
29.75 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.77 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simon Schobius Vinther |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
396 |
30.07 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.61 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
332 |
31.89 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.09 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magnus Eckhardt |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
265 |
34.36 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.28 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lucas Bendtsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
263 |
34.44 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.40 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 17:33:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer 15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Granlund Thomsen |
2009 |
GTI - Greve |
|
473 |
28.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.34 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Igor Sinenko Sergeevich |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
461 |
28.59 |
+0.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.73 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 17:33:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-02-2024 17:44.06 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs - og Børnecup 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. feb 2024 to 4. feb 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Damer 10 og yngre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dagmar Balling Krøjmand |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
252 |
41.91 |
|
|
QF |
|
|
|
|
|
2 |
|
Liv Klinge Tømmerholdt |
2014 |
GTI - Greve |
|
56 |
1:08.91 |
+27.00 |
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.55 |
(-6.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Aufeldt-Hjort |
2014 |
GTI - Greve |
|
55 |
1:09.47 |
+27.56 |
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.30 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Josefine Holm |
2014 |
GTI - Ishøj |
|
32 |
1:23.13 |
+41.22 |
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 1:25.84 |
(-2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederikke Iskov-Eskebæk |
2014 |
GTI - Ishøj |
|
25 |
1:29.69 |
+47.78 |
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 1:34.65 |
(-4.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sophia Mija Larsen |
2014 |
GTI - Ishøj |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Breaststroke kick used (legal in Masters Competitions) |
|
|
|
|
- |
|
Julie Lytzen |
2014 |
GTI - Ishøj |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Arms not brought forward simultaneously or arms not brought forward over the water |
|
|
|
|
- |
|
Isabell Nordal Rask |
2014 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Movements of the legs not simultaneous or alternating movement of legs or feet |
|
|
|
|
- |
|
Nikol Toshev |
2014 |
GTI - Greve |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Arms not brought forward simultaneously or arms not brought forward over the water |
|
|
|
|
- |
|
Victoria Danielsen-Strunge |
2014 |
GTI - Greve |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-02-2024 18:12:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Damer 11 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Siri Lund Kilen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
416 |
35.46 |
|
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 37.16 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vilma Toft Andresen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
390 |
36.22 |
+0.76 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 37.19 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Darina Jakobsons |
2013 |
S 71 |
|
345 |
37.72 |
+2.26 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 36.66 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johanna Tindgaard Roth |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
313 |
39.00 |
+3.54 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 39.13 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iris Siriajeva |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
256 |
41.66 |
+6.20 |
|
QE |
|
|
|
|
|
6 |
|
Vigga Veggerby |
2013 |
GTI - Greve |
|
230 |
43.17 |
+7.71 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 43.22 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elin Wagner Toftdahl |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
224 |
43.55 |
+8.09 |
|
QE |
|
|
|
|
|
8 |
|
Dina Brekling |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
203 |
45.03 |
+9.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.11 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julie Haagen Præst |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
181 |
46.81 |
+11.35 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Clara Toni |
2013 |
GTI - Greve |
|
177 |
47.16 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.66 |
(-20.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Luna Anna Malling Christense |
2013 |
GTI - Ishøj |
|
161 |
48.66 |
+13.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.34 |
(-3.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Freya Marcinek Vinther |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
150 |
49.78 |
+14.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.75 |
(-2.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma-Sofie Reiter Falgaard |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
131 |
52.01 |
+16.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.04 |
(-2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anastasia Nilsson |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
129 |
52.38 |
+16.92 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Isabel Tovgaard Jakobsen |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
123 |
53.16 |
+17.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.15 |
(-5.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Naja Jeppesen |
2013 |
Roskilde Svømning |
|
123 |
53.19 |
+17.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.19 |
(-7.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Luna Mascagni |
2013 |
GTI - Ishøj |
|
121 |
53.52 |
+18.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.00 |
(-5.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Isabella Stanczyk |
2013 |
Swim Team Taastrup |
|
120 |
53.57 |
+18.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.76 |
(+4.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=19 |
|
Ingrid Jørgensen |
2013 |
Swim Team Taastrup |
|
119 |
53.73 |
+18.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.83 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=19 |
|
Ela Vatansever |
2013 |
GTI - Greve |
|
119 |
53.73 |
+18.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.76 |
(-10.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Carla R. Andersen |
2013 |
GTI - Greve |
|
69 |
1:04.51 |
+29.05 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Nora Jarva |
2013 |
GTI - Tune I.F. |
|
61 |
1:06.92 |
+31.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.01 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sif Andersen |
2013 |
Swim Team Taastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Arms not brought forward simultaneously or arms not brought forward over the water |
|
|
|
|
- |
|
Victoria Blem-Brynov |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Minal Sahin |
2013 |
GTI - Ishøj |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-02-2024 18:12:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Damer 12 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Naia Nørgaard Frandsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
558 |
32.16 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 32.90 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alberte Wibholm |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
428 |
35.12 |
+2.96 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 38.42 |
(-3.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofia Månsson |
2012 |
S 71 |
|
428 |
35.13 |
+2.97 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 35.25 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Milla Poulsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
353 |
37.44 |
+5.28 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 40.12 |
(-2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viola Trenter |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
342 |
37.84 |
+5.68 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 37.72 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Esposito |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
256 |
41.66 |
+9.50 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 42.65 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matilde Molter Petersen |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
223 |
43.62 |
+11.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.62 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maiken Metine Nielsen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
205 |
44.87 |
+12.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.44 |
(-2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilie Lykke Jessen |
2012 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
187 |
46.25 |
+14.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.17 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gry Tunekil |
2012 |
S 71 |
|
185 |
46.45 |
+14.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.12 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lykke Liljeqvist |
2012 |
S 71 |
|
177 |
47.15 |
+14.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.38 |
(+1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sara Von Gersdorff |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
171 |
47.68 |
+15.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.73 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Smilla Magnolia Friis |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
167 |
48.07 |
+15.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.42 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Liva Kampf Brøndum |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
155 |
49.23 |
+17.07 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ronja Villadsen |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
144 |
50.43 |
+18.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.13 |
(-4.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Arin Aci |
2012 |
Swim Team Taastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
- |
|
Freja Malou Stenz |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Movements of the legs not simultaneous or alternating movement of legs or feet |
|
|
|
|
- |
|
Emilia Nora Beyarslan |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Regitze Isaksen |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-02-2024 18:12:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Damer 13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederikke Lohmann Frosthol |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
579 |
31.77 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 31.79 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Melina Ertman |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
529 |
32.74 |
+0.97 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 33.17 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
501 |
33.33 |
+1.56 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 33.88 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
460 |
34.29 |
+2.52 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 34.48 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
445 |
34.66 |
+2.89 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 35.59 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
419 |
35.38 |
+3.61 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 39.71 |
(-4.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caroline Bøtcher |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
384 |
36.43 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.80 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ella Janniche |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
351 |
37.53 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.99 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ellen Drewsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
349 |
37.58 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.57 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida Ravn Olsen |
2011 |
GTI - Greve |
|
343 |
37.82 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.48 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Bodil Thomsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
291 |
39.94 |
+8.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.20 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Agnes Bille Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
274 |
40.72 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.18 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Novalie Tilliander Gounta |
2011 |
S 71 |
|
202 |
45.12 |
+13.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.08 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-02-2024 18:12:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Damer 14 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anja Månsson |
2010 |
S 71 |
|
508 |
33.17 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 32.51 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-02-2024 18:12:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Damer 15 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
317 |
38.82 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 37.73 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josefine Jensen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
152 |
49.53 |
+10.71 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 46.77 |
(+2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alberte Kobyluch Høst |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anja Munkebjerg |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-02-2024 18:12:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-02-2024 18:49.16 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs - og Børnecup 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. feb 2024 to 4. feb 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Damer 10 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dagmar Balling Krøjmand |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
247 |
42.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.91 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liv Klinge Tømmerholdt |
2014 |
GTI - Greve |
|
83 |
1:00.59 |
+18.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.91 |
(-8.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Aufeldt-Hjort |
2014 |
GTI - Greve |
|
62 |
1:06.60 |
+24.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.47 |
(-2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Josefine Holm |
2014 |
GTI - Ishøj |
|
33 |
1:22.14 |
+39.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.13 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederikke Iskov-Eskebæk |
2014 |
GTI - Ishøj |
|
23 |
1:31.99 |
+49.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.69 |
(+2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 18:00:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Damer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Siri Lund Kilen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
433 |
35.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.46 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Darina Jakobsons |
2013 |
S 71 |
|
385 |
36.39 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.72 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johanna Tindgaard Roth |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
358 |
37.26 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.00 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vigga Veggerby |
2013 |
GTI - Greve |
|
226 |
43.45 |
+8.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.17 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elin Wagner Toftdahl |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
197 |
45.47 |
+10.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.55 |
(+1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Iris Siriajeva |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 18:00:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Damer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Naia Nørgaard Frandsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
555 |
32.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.16 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Månsson |
2012 |
S 71 |
|
459 |
34.31 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.13 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alberte Wibholm |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
428 |
35.12 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.12 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Milla Poulsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
396 |
36.05 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.44 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viola Trenter |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
371 |
36.85 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.84 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Esposito |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
264 |
41.26 |
+9.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.66 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 18:00:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Damer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederikke Lohmann Frosthol |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
588 |
31.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.77 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Melina Ertman |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
512 |
33.08 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.74 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
496 |
33.43 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.33 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
462 |
34.23 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.29 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
422 |
35.30 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.66 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
375 |
36.69 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.38 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 18:00:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Damer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anja Månsson |
2010 |
S 71 |
|
503 |
33.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.17 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 18:00:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Damer 15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
320 |
38.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.82 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josefine Jensen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
140 |
50.89 |
+12.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.53 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 18:00:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-02-2024 18:01.40 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs - og Børnecup 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. feb 2024 to 4. feb 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 10 og yngre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eric Kenta Lindberg |
2015 |
Solrød Svømmeklub |
|
81 |
54.24 |
|
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 53.51 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-02-2024 18:24:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 11 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Bøtcher |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
234 |
38.11 |
|
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 36.62 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thor Lucas Krell-Jørgensen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
204 |
39.93 |
+1.82 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 40.33 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carlo Falster |
2013 |
Roskilde Svømning |
|
174 |
42.10 |
+3.99 |
|
QE |
|
|
|
|
|
4 |
|
Isak Elmedyb |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
154 |
43.83 |
+5.72 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 43.86 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Herman Gudmann Einspor |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
131 |
46.29 |
+8.18 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 57.90 |
(-11.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sejer Vognbjerg |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
121 |
47.46 |
+9.35 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 49.08 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Edgar Nedaskovskij |
2013 |
GTI - Greve |
|
75 |
55.64 |
+17.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.54 |
(-12.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Valdemar Fast Storgaard |
2013 |
GTI - Tune I.F. |
|
44 |
1:06.36 |
+28.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.31 |
(+7.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Milo Wallentino |
2013 |
GTI - Greve |
|
36 |
1:10.87 |
+32.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.56 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lasse Kold |
2013 |
GTI - Greve |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
- |
|
Milan Lawaetz |
2013 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Mads Pedersen |
2013 |
GTI - Greve |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Arms not brought forward simultaneously or arms not brought forward over the water |
|
|
|
|
- |
|
Noah Nørmølle Corse |
2013 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonas Johansson |
2013 |
Swim Team Taastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-02-2024 18:24:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 12 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Patrick Wobbes |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
312 |
34.63 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 36.38 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malte Skab |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
259 |
36.87 |
+2.24 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 37.62 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Gretlund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
247 |
37.43 |
+2.80 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 37.23 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jeppe Bøchmann Pheiffer |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
210 |
39.55 |
+4.92 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 40.11 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marc Rahbek Mortensen |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
207 |
39.70 |
+5.07 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 40.95 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Truls Levin |
2012 |
S 71 |
|
199 |
40.24 |
+5.61 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 38.81 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Magnus Thøsing Skourup |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
157 |
43.54 |
+8.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.95 |
(+4.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Walter Plum Albrechtsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
150 |
44.24 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.11 |
(-3.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julius Sikora |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
130 |
46.36 |
+11.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.87 |
(+2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Savva Barsukov |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
100 |
50.55 |
+15.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.62 |
(-3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Max Gutierrez Caballero |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
99 |
50.75 |
+16.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.40 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-02-2024 18:24:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hubert Nissen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
372 |
32.68 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 32.04 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lau Kjellerup |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
332 |
33.94 |
+1.26 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 35.84 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
August Emil Madvig Jensen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
272 |
36.25 |
+3.57 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 36.65 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Axel Krogsæter |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
241 |
37.77 |
+5.09 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 39.69 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tristan Troulsen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
120 |
47.61 |
+14.93 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 49.19 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Valdemar Pirmo |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-02-2024 18:24:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 14 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Benjamin Völkner |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
418 |
31.44 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 32.21 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Caning Nørskov |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
328 |
34.06 |
+2.62 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 36.40 |
(-2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Hentzen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
310 |
34.72 |
+3.28 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 35.11 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christoffer Midtgaard |
2010 |
A6 JGI-Swim |
|
278 |
36.02 |
+4.58 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 38.22 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kalle Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
259 |
36.87 |
+5.43 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 37.12 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Sejer |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
250 |
37.31 |
+5.87 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 41.83 |
(-4.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-02-2024 18:24:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 15 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simon Lynghøj Bagger |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
213 |
39.33 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 38.93 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-02-2024 18:24:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-02-2024 18:25.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs - og Børnecup 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. feb 2024 to 4. feb 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 10 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eric Kenta Lindberg |
2015 |
Solrød Svømmeklub |
|
73 |
56.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.24 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 18:54:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Bøtcher |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
245 |
37.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.11 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thor Lucas Krell-Jørgensen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
223 |
38.76 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.93 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isak Elmedyb |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
162 |
43.08 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.83 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Herman Gudmann Einspor |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
146 |
44.59 |
+7.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.29 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Carlo Falster |
2013 |
Roskilde Svømning |
|
134 |
45.90 |
+8.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.10 |
(+3.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sejer Vognbjerg |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
120 |
47.56 |
+10.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.46 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 18:54:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Patrick Wobbes |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
326 |
34.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.63 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Gretlund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
274 |
36.17 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.43 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malte Skab |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
267 |
36.49 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.87 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jeppe Bøchmann Pheiffer |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
243 |
37.63 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.55 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Truls Levin |
2012 |
S 71 |
|
241 |
37.75 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.24 |
(-2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marc Rahbek Mortensen |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
216 |
39.13 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.70 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 18:54:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lau Kjellerup |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
309 |
34.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.94 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
August Emil Madvig Jensen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
289 |
35.54 |
+0.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.25 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Axel Krogsæter |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
256 |
37.02 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.77 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tristan Troulsen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
114 |
48.41 |
+13.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.61 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hubert Nissen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 18:54:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Benjamin Völkner |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
439 |
30.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.44 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Hentzen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
321 |
34.33 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.72 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Caning Nørskov |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
320 |
34.36 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.06 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christoffer Midtgaard |
2010 |
A6 JGI-Swim |
|
282 |
35.83 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.02 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kalle Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
278 |
35.98 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.87 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Sejer |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
218 |
39.05 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.31 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 18:54:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simon Lynghøj Bagger |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
201 |
40.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.33 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 18:54:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-02-2024 18:56.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs - og Børnecup 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. feb 2024 to 4. feb 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer 10 og yngre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dagmar Balling Krøjmand |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
246 |
45.24 |
|
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 50.09 |
(-4.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andrea Molter Petersen |
2014 |
Næstved Svømmeklub |
|
240 |
45.61 |
+0.37 |
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 47.90 |
(-2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Selma Kristensen |
2014 |
Solrød Svømmeklub |
|
171 |
51.07 |
+5.83 |
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 54.76 |
(-3.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olivia A. Rasmussen Djebou |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
170 |
51.09 |
+5.85 |
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 56.44 |
(-5.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emily Hansen |
2014 |
Solrød Svømmeklub |
|
170 |
51.13 |
+5.89 |
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 52.80 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Noomi Liljeqvist |
2015 |
S 71 |
|
154 |
52.84 |
+7.60 |
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 52.20 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karla Tagø |
2015 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
118 |
57.77 |
+12.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.09 |
(-6.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olivia Aufeldt-Hjort |
2014 |
GTI - Greve |
|
103 |
1:00.45 |
+15.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.82 |
(+4.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Karoline Karlsen |
2015 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
102 |
1:00.48 |
+15.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.84 |
(-14.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Caroline Lelling |
2014 |
Solrød Svømmeklub |
|
102 |
1:00.65 |
+15.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.75 |
(-8.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Casandra Brekling |
2015 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
98 |
1:01.41 |
+16.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.60 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Birck Sørensen |
2014 |
Roskilde Svømning |
|
91 |
1:02.98 |
+17.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.95 |
(-5.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ida Fisker Ross-Hansen |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
89 |
1:03.48 |
+18.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.19 |
(-5.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Josefine Holm |
2014 |
GTI - Ishøj |
|
81 |
1:05.35 |
+20.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.24 |
(-7.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Liv Klinge Tømmerholdt |
2014 |
GTI - Greve |
|
78 |
1:06.14 |
+20.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.99 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Isabell Nordal Rask |
2014 |
GTI - Tune I.F. |
|
77 |
1:06.61 |
+21.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.10 |
(-17.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sophia Mija Larsen |
2014 |
GTI - Ishøj |
|
76 |
1:06.92 |
+21.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.74 |
(-10.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Frederikke Iskov-Eskebæk |
2014 |
GTI - Ishøj |
|
67 |
1:09.76 |
+24.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.54 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Rose Rigmor Hastrup Junggaar |
2015 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
63 |
1:10.90 |
+25.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.51 |
(-6.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alina Ahmadi |
2014 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Not on the back at finish |
|
|
|
|
- |
|
Victoria Danielsen-Strunge |
2014 |
GTI - Greve |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Not on the back at finish |
|
|
|
|
- |
|
Elina Mygind Krempel |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Not on back when leaving wall |
|
|
|
|
- |
|
Julie Lytzen |
2014 |
GTI - Ishøj |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Not on the back at finish |
|
|
|
|
- |
|
Laura Knakkergaard Pedersen |
2015 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Not on back when leaving wall |
|
|
|
|
- |
|
Nikol Toshev |
2014 |
GTI - Greve |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Not on back when leaving wall |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-02-2024 19:53:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer 11 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Darina Jakobsons |
2013 |
S 71 |
|
448 |
37.03 |
|
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 37.34 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Nyberg Thomsen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
298 |
42.41 |
+5.38 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 46.17 |
(-3.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Vinsentz |
2013 |
Næstved Svømmeklub |
|
235 |
45.92 |
+8.89 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 48.25 |
(-2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alba Nordtorp |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
231 |
46.14 |
+9.11 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 57.37 |
(-11.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vigga Veggerby |
2013 |
GTI - Greve |
|
224 |
46.67 |
+9.64 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 44.16 |
(+2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Dina Brekling |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
222 |
46.78 |
+9.75 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 52.55 |
(-5.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Asta Thomsen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
218 |
47.09 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.87 |
(-3.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ava Karin Hammargren |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
213 |
47.40 |
+10.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.33 |
(-8.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Clara Toni |
2013 |
GTI - Greve |
|
187 |
49.56 |
+12.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.09 |
(-21.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laura Thesbjerg Klitaa |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
186 |
49.66 |
+12.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.44 |
(-6.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elin Wagner Toftdahl |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
178 |
50.33 |
+13.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.11 |
(-13.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Luna Mascagni |
2013 |
GTI - Ishøj |
|
177 |
50.48 |
+13.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.74 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Luna Anna Malling Christense |
2013 |
GTI - Ishøj |
|
176 |
50.53 |
+13.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.93 |
(+3.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anastasia Nilsson |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
163 |
51.80 |
+14.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.55 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Freya Marcinek Vinther |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
151 |
53.17 |
+16.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.95 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Carla R. Andersen |
2013 |
GTI - Greve |
|
136 |
55.12 |
+18.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.14 |
(-11.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nora Jarva |
2013 |
GTI - Tune I.F. |
|
107 |
59.61 |
+22.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.89 |
(-3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Silke Christensen |
2013 |
Roskilde Svømning |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
- |
|
Isabel Tovgaard Jakobsen |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Not on the back at finish |
|
|
|
|
- |
|
Iris Siriajeva |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Ela Vatansever |
2013 |
GTI - Greve |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Not on the back at finish |
|
|
|
|
- |
|
Victoria Blem-Brynov |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julia le Nech Markussen |
2013 |
Swim Team Taastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Minal Sahin |
2013 |
GTI - Ishøj |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-02-2024 19:53:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer 12 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liva Blaaberg |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
522 |
35.20 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 34.87 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dana Sesselja Ekblom |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
487 |
36.01 |
+0.81 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 37.39 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alberte Wibholm |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
471 |
36.42 |
+1.22 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 37.67 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Regitze Isaksen |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
427 |
37.63 |
+2.43 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 39.63 |
(-2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Celine Hide |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
413 |
38.04 |
+2.84 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 39.16 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Arndis Soffia Matthiasdottir |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
398 |
38.51 |
+3.31 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 39.02 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alma Mygind Krempel |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
387 |
38.89 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.01 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Smilla Magnolia Friis |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
290 |
42.82 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.89 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Asta Holm |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
278 |
43.42 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.77 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lykke Liljeqvist |
2012 |
S 71 |
|
269 |
43.88 |
+8.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.82 |
(-3.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gry Tunekil |
2012 |
S 71 |
|
247 |
45.17 |
+9.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.59 |
(-3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ronja Villadsen |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
174 |
50.72 |
+15.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.57 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilia Nora Beyarslan |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-02-2024 19:53:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer 13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
685 |
32.15 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 33.03 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
559 |
34.41 |
+2.26 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 34.48 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
497 |
35.77 |
+3.62 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 35.50 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Drewsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
488 |
35.99 |
+3.84 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 36.65 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maja Just Danielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
486 |
36.05 |
+3.90 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 36.68 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Bøtcher |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
425 |
37.69 |
+5.54 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 38.67 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Melholt Gentin |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
418 |
37.89 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.91 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Matilde Melholt Gentin |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
418 |
37.90 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.70 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alina Pi Moldestad Knudsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
374 |
39.32 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.78 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Josephine Klarner Bødkerholm |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
339 |
40.64 |
+8.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.67 |
(-2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mathilde Ellegaard Petersen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
318 |
41.51 |
+9.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.64 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Esther Daugaard |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
310 |
41.85 |
+9.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.23 |
(+2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Agnes Jørgensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
259 |
44.43 |
+12.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.42 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-02-2024 19:53:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer 14 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilma Rosendahl Veggerby |
2010 |
GTI - Greve |
|
448 |
37.05 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 38.18 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-02-2024 19:53:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer 15 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Linnea B. Pedersen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
|
751 |
31.18 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 30.85 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
447 |
37.06 |
+5.88 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 35.81 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rosa Borch |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
384 |
38.98 |
+7.80 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 40.47 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lærke Lind-Jensen |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
255 |
44.70 |
+13.52 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 44.76 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anja Munkebjerg |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-02-2024 19:53:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-02-2024 19:54.12 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs - og Børnecup 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. feb 2024 to 4. feb 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer 10 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dagmar Balling Krøjmand |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
253 |
44.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.24 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andrea Molter Petersen |
2014 |
Næstved Svømmeklub |
|
227 |
46.46 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.61 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emily Hansen |
2014 |
Solrød Svømmeklub |
|
182 |
49.95 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.13 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olivia A. Rasmussen Djebou |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
174 |
50.72 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.09 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Noomi Liljeqvist |
2015 |
S 71 |
|
166 |
51.57 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.84 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Selma Kristensen |
2014 |
Solrød Svømmeklub |
|
160 |
52.15 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.07 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 18:38:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Darina Jakobsons |
2013 |
S 71 |
|
435 |
37.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.03 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Nyberg Thomsen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
302 |
42.21 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.41 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vigga Veggerby |
2013 |
GTI - Greve |
|
271 |
43.79 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.67 |
(-2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Vinsentz |
2013 |
Næstved Svømmeklub |
|
246 |
45.21 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.92 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Dina Brekling |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
229 |
46.31 |
+8.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.78 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alba Nordtorp |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
221 |
46.83 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.14 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 18:38:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liva Blaaberg |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
531 |
34.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.20 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dana Sesselja Ekblom |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
476 |
36.29 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.01 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alberte Wibholm |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
472 |
36.41 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.42 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Regitze Isaksen |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
436 |
37.37 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.63 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Arndis Soffia Matthiasdottir |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
423 |
37.74 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.51 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Celine Hide |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
394 |
38.65 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.04 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 18:38:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
674 |
32.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.15 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
535 |
34.91 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.41 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
502 |
35.65 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.77 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Drewsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
466 |
36.55 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.99 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Bøtcher |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
455 |
36.84 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.69 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maja Just Danielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
454 |
36.88 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.05 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 18:38:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilma Rosendahl Veggerby |
2010 |
GTI - Greve |
|
444 |
37.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.05 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 18:38:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer 15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Linnea B. Pedersen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
|
715 |
31.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.18 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
458 |
36.77 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.06 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rosa Borch |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
360 |
39.82 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.98 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lærke Lind-Jensen |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
244 |
45.31 |
+13.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.70 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 18:38:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-02-2024 18:38.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Uofficielt resultat |
|
|
Efter 10 af 10 heat |
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs - og Børnecup 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. feb 2024 to 4. feb 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer 10 og yngre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
August Niels Nøhr Belling |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
133 |
49.15 |
|
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 53.70 |
(-4.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Visbjerg Priskorn |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
106 |
52.91 |
+3.76 |
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 55.76 |
(-2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Pedersen |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
98 |
54.32 |
+5.17 |
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.45 |
(-6.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jakob Nørgaard Frandsen |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
97 |
54.55 |
+5.40 |
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.02 |
(-10.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julius Engell |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
93 |
55.36 |
+6.21 |
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.40 |
(-5.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Foma Nikitich Barsukov |
2015 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
92 |
55.54 |
+6.39 |
|
QF |
|
|
|
|
|
7 |
|
Otto Bille Nielsen |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
88 |
56.34 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Albert Manegold Svendsen |
2015 |
Swim Team Taastrup |
|
73 |
59.93 |
+10.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.34 |
(+4.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Villads Brøndum |
2014 |
Roskilde Svømning |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Not on the back at finish |
|
|
|
|
- |
|
Anton Kristiansen |
2015 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Not on the back at finish |
|
|
|
|
- |
|
Tristan Toft |
2014 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Not on the back at finish |
|
|
|
|
- |
|
Cornelius Troulsen |
2014 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Not on back when leaving wall |
|
|
|
|
- |
|
Asbjørn Rønnow |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer 11 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Bøtcher |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
306 |
37.22 |
|
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 38.12 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Axel Lund Nielsen |
2013 |
Næstved Svømmeklub |
|
266 |
38.98 |
+1.76 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 38.54 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thor Lucas Krell-Jørgensen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
222 |
41.45 |
+4.23 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 45.83 |
(-4.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christian Ifrim |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
130 |
49.48 |
+12.26 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 49.59 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Frederik Arendal |
2013 |
Roskilde Svømning |
|
127 |
49.92 |
+12.70 |
|
DI |
|
|
|
|
|
6 |
|
Milo Wallentino |
2013 |
GTI - Greve |
|
118 |
51.16 |
+13.94 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 56.05 |
(-4.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Valdemar Fast Storgaard |
2013 |
GTI - Tune I.F. |
|
108 |
52.61 |
+15.39 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 52.25 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Daniel Smedegaard Hansson |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
91 |
55.62 |
+18.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.22 |
(-7.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Christian Larsen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
85 |
56.87 |
+19.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.85 |
(-7.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lucas Paulo Monteiro Mendes |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
73 |
59.93 |
+22.71 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Franciszek Krawanski |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Not on back when leaving wall |
|
|
|
|
- |
|
Milan Lawaetz |
2013 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Not on the back at finish |
|
|
|
|
- |
|
Edgar Nedaskovskij |
2013 |
GTI - Greve |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Not on the back at finish |
|
|
|
|
- |
|
Mads Pedersen |
2013 |
GTI - Greve |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Not on the back at finish |
|
|
|
|
- |
|
Sejer Vognbjerg |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
- |
|
Thomas Engell Winther |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Not on the back at finish |
|
|
|
|
- |
|
Robert Batyuk |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noah Nørmølle Corse |
2013 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer 12 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nor Englund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
383 |
34.54 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 35.77 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Patrick Wobbes |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
360 |
35.26 |
+0.72 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 35.95 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linus Vilhelmsen |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
289 |
37.95 |
+3.41 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 40.02 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jeppe Bøchmann Pheiffer |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
260 |
39.29 |
+4.75 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 38.18 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magnus Thøsing Skourup |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
242 |
40.23 |
+5.69 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 40.28 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malte Skab |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
239 |
40.39 |
+5.85 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 39.73 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Albert Rasmussen Høegh |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
205 |
42.50 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.74 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Noah Rydhé |
2012 |
S 71 |
|
183 |
44.19 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.55 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Max Gutierrez Caballero |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
137 |
48.60 |
+14.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.99 |
(+2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hugo Ernstsson |
2012 |
S 71 |
|
105 |
53.20 |
+18.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.48 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rayan Zaher |
2012 |
S 71 |
|
57 |
1:05.16 |
+30.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.99 |
(-7.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer 13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lau Kjellerup |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
397 |
34.15 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 34.26 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Axel Krogsæter |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
312 |
36.97 |
+2.82 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 36.44 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lauritz Jespersen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
249 |
39.87 |
+5.72 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 42.07 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Floyd Hollingsworth |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
238 |
40.47 |
+6.32 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 45.77 |
(-5.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tristan Troulsen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
209 |
42.23 |
+8.08 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 43.43 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Petersen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
205 |
42.53 |
+8.38 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 42.00 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Benjamin Torp Simony |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
175 |
44.83 |
+10.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.76 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Peter Pickersgill |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
140 |
48.24 |
+14.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.83 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malthe Jensen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer 14 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magnus Ørum Bodal |
2010 |
GTI - Greve |
|
417 |
33.59 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 33.27 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Caning Nørskov |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
359 |
35.29 |
+1.70 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 36.86 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hjalte Rasmussen |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
244 |
40.12 |
+6.53 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 41.11 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lucas Bendtsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
231 |
40.87 |
+7.28 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 41.18 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-02-2024 20:49.25 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs - og Børnecup 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. feb 2024 to 4. feb 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer 10 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
August Niels Nøhr Belling |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
134 |
49.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.15 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Foma Nikitich Barsukov |
2015 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
109 |
52.39 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.54 |
(-3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Pedersen |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
105 |
53.14 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.32 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Visbjerg Priskorn |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
103 |
53.49 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.91 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julius Engell |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
102 |
53.72 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.36 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jakob Nørgaard Frandsen |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
90 |
55.91 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.55 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 18:46:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Bøtcher |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
282 |
38.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.22 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Axel Lund Nielsen |
2013 |
Næstved Svømmeklub |
|
270 |
38.80 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.98 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thor Lucas Krell-Jørgensen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
209 |
42.28 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.45 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christian Ifrim |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
131 |
49.34 |
+11.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.48 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Valdemar Fast Storgaard |
2013 |
GTI - Tune I.F. |
|
126 |
49.97 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.61 |
(-2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Milo Wallentino |
2013 |
GTI - Greve |
|
113 |
51.82 |
+13.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.16 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 18:46:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nor Englund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
395 |
34.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.54 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Patrick Wobbes |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
352 |
35.53 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.26 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jeppe Bøchmann Pheiffer |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
281 |
38.29 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.29 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linus Vilhelmsen |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
277 |
38.50 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.95 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magnus Thøsing Skourup |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
267 |
38.95 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.23 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malte Skab |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
231 |
40.87 |
+6.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.39 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 18:46:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lau Kjellerup |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
396 |
34.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.15 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Axel Krogsæter |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
296 |
37.65 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.97 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lauritz Jespersen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
256 |
39.53 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.87 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Floyd Hollingsworth |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
252 |
39.69 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.47 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tristan Troulsen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
233 |
40.78 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.23 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Petersen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
210 |
42.21 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.53 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 18:46:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magnus Ørum Bodal |
2010 |
GTI - Greve |
|
416 |
33.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.59 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Bendtsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
215 |
41.86 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.87 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 18:46:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-02-2024 18:48.42 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs - og Børnecup 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. feb 2024 to 4. feb 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer 10 og yngre - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dagmar Balling Krøjmand |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
245 |
49.21 |
|
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 53.46 |
(-4.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andrea Molter Petersen |
2014 |
Næstved Svømmeklub |
|
160 |
56.74 |
+7.53 |
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 52.64 |
(+4.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olivia A. Rasmussen Djebou |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Executed alternating or downward butterfly kicks (except after the start or after the turn, as in SW 7.1) |
|
|
|
|
- |
|
Kaja Hillestrøm |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-02-2024 20:30:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer 11 år - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Chili Engelbrecht |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
359 |
43.36 |
|
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 48.30 |
(-4.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johanna Tindgaard Roth |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
313 |
45.36 |
+2.00 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 44.75 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iris Siriajeva |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
304 |
45.83 |
+2.47 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 48.52 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Naja Jeppesen |
2013 |
Roskilde Svømning |
|
243 |
49.38 |
+6.02 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 51.70 |
(-2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ava Karin Hammargren |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
218 |
51.17 |
+7.81 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 56.32 |
(-5.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ingrid Jørgensen |
2013 |
Swim Team Taastrup |
|
216 |
51.33 |
+7.97 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 50.93 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ela Vatansever |
2013 |
GTI - Greve |
|
192 |
53.38 |
+10.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.32 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Asta Thomsen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
191 |
53.49 |
+10.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.60 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Dina Brekling |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
191 |
53.51 |
+10.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.88 |
(-5.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Isabella Stanczyk |
2013 |
Swim Team Taastrup |
|
162 |
56.55 |
+13.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.11 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Clara Nyberg Thomsen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
159 |
56.88 |
+13.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.21 |
(-3.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vigga Veggerby |
2013 |
GTI - Greve |
|
151 |
57.85 |
+14.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.26 |
(+2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Luna Anna Malling Christense |
2013 |
GTI - Ishøj |
|
133 |
1:00.38 |
+17.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.45 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elin Wagner Toftdahl |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
119 |
1:02.55 |
+19.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.54 |
(-9.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sif Andersen |
2013 |
Swim Team Taastrup |
|
115 |
1:03.34 |
+19.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.52 |
(-7.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nora Jarva |
2013 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Head not breaking surface before hands turn inward at widest point in second stroke after start or turn |
|
|
|
|
- |
|
Laura Thesbjerg Klitaa |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 After the start or after each turn single butterfly kick not performed before the first breaststroke leg kick |
|
|
|
|
- |
|
Anastasia Nilsson |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Alba Nordtorp |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Head not breaking surface before hands turn inward at widest point in second stroke after start or turn |
|
|
|
|
- |
|
Clara Toni |
2013 |
GTI - Greve |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
- |
|
Anna Vinsentz |
2013 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Head not breaking surface before hands turn inward at widest point in second stroke after start or turn |
|
|
|
|
- |
|
Julie Haagen Præst |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-02-2024 20:30:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer 12 år - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Esposito |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
426 |
40.96 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 42.41 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dana Sesselja Ekblom |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
412 |
41.42 |
+0.46 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 40.96 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alma Mygind Krempel |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
398 |
41.91 |
+0.95 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 45.80 |
(-3.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Regitze Isaksen |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
376 |
42.70 |
+1.74 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 43.54 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Milla Poulsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
368 |
43.02 |
+2.06 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 44.38 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilie Lykke Jessen |
2012 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
325 |
44.84 |
+3.88 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 43.86 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matilde Molter Petersen |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
301 |
46.00 |
+5.04 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 45.54 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Arndis Soffia Matthiasdottir |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
277 |
47.29 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.57 |
(-2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Clara Langsager |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
263 |
48.10 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.31 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sara Von Gersdorff |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
222 |
50.89 |
+9.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.14 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ellen Köppen |
2012 |
Swim Team Taastrup |
|
189 |
53.63 |
+12.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.29 |
(+2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maiken Metine Nielsen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
186 |
53.98 |
+13.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.22 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofie Ellegaard Petersen |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
184 |
54.16 |
+13.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.03 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liva Kampf Brøndum |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Freja Malou Stenz |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 After the start or after each turn single butterfly kick not performed before the first breaststroke leg kick |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-02-2024 20:30:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer 13 år - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
671 |
35.21 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 37.43 |
(-2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
547 |
37.69 |
+2.48 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 37.52 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nadia Krawanska |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
508 |
38.63 |
+3.42 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 39.55 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
488 |
39.14 |
+3.93 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 39.98 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Janniche |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
439 |
40.54 |
+5.33 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 39.24 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alina Pi Moldestad Knudsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
438 |
40.58 |
+5.37 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 41.26 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Bodil Thomsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
413 |
41.37 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.46 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Hildebrandt |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
413 |
41.39 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.88 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Martine Peeters |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
391 |
42.16 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.05 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Natacha Mikkelsen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
311 |
45.49 |
+10.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.99 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Agnes Bille Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
303 |
45.87 |
+10.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.21 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Josephine Klarner Bødkerholm |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
297 |
46.18 |
+10.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.31 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofie Nørgård Muus |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
294 |
46.35 |
+11.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.98 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mathilde Ellegaard Petersen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
271 |
47.60 |
+12.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.80 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Maja Just Danielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
253 |
48.70 |
+13.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.40 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Agnes Jørgensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
202 |
52.46 |
+17.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.17 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-02-2024 20:30:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer 14 år - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christine Gam-Jørgensen |
2010 |
GTI - Greve |
|
558 |
37.44 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 37.91 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kaja Dam Skive |
2010 |
GTI - Ishøj |
|
416 |
41.28 |
+3.84 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 42.20 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ingrid Schultz |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
331 |
44.55 |
+7.11 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 44.56 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-02-2024 20:30:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer 15 år - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilde Dithmar |
2009 |
GTI - Greve |
|
497 |
38.90 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 37.61 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karoline Melholt Gentin |
2009 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
479 |
39.39 |
+0.49 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 38.36 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Ploug Høyer |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
447 |
40.30 |
+1.40 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 40.49 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rosa Borch |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
301 |
45.98 |
+7.08 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 43.40 |
(+2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josefine Jensen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
198 |
52.83 |
+13.93 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 52.39 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-02-2024 20:30:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-02-2024 09:41.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs - og Børnecup 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. feb 2024 to 4. feb 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer 10 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dagmar Balling Krøjmand |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
252 |
48.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.21 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andrea Molter Petersen |
2014 |
Næstved Svømmeklub |
|
194 |
53.19 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.74 |
(-3.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 19:33:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Chili Engelbrecht |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
379 |
42.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.36 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johanna Tindgaard Roth |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
354 |
43.55 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.36 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iris Siriajeva |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
303 |
45.88 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.83 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ingrid Jørgensen |
2013 |
Swim Team Taastrup |
|
234 |
49.96 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.33 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Naja Jeppesen |
2013 |
Roskilde Svømning |
|
221 |
50.99 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.38 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ava Karin Hammargren |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
154 |
57.42 |
+14.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.17 |
(+6.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 19:33:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dana Sesselja Ekblom |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
437 |
40.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.42 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Esposito |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
424 |
41.03 |
+0.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.96 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alma Mygind Krempel |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
414 |
41.34 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.91 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Milla Poulsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
402 |
41.77 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.02 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Regitze Isaksen |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
384 |
42.39 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.70 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matilde Molter Petersen |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
337 |
44.28 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.00 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 19:33:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
646 |
35.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.21 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
530 |
38.09 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.69 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
507 |
38.66 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.14 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nadia Krawanska |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
498 |
38.89 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.63 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Janniche |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
468 |
39.69 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.54 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alina Pi Moldestad Knudsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
465 |
39.77 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.58 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 19:33:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christine Gam-Jørgensen |
2010 |
GTI - Greve |
|
581 |
36.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.44 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kaja Dam Skive |
2010 |
GTI - Ishøj |
|
397 |
41.92 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.28 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ingrid Schultz |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
352 |
43.63 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.55 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 19:33:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer 15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilde Dithmar |
2009 |
GTI - Greve |
|
489 |
39.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.90 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karoline Melholt Gentin |
2009 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
459 |
39.96 |
+0.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.39 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Ploug Høyer |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
437 |
40.62 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.30 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rosa Borch |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
355 |
43.54 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.98 |
(-2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josefine Jensen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
222 |
50.85 |
+11.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.83 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 19:33:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-02-2024 19:35.16 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs - og Børnecup 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. feb 2024 to 4. feb 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer 10 og yngre - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Radko |
2014 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
244 |
43.50 |
|
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 44.89 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caspian Birgersson |
2014 |
S 71 |
|
137 |
52.67 |
+9.17 |
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 56.42 |
(-3.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Theo Rydhé |
2014 |
S 71 |
|
107 |
57.21 |
+13.71 |
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 57.62 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-02-2024 20:15:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer 11 år - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Axel Lund Nielsen |
2013 |
Næstved Svømmeklub |
|
166 |
49.47 |
|
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 46.43 |
(+3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isak Elmedyb |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
139 |
52.39 |
+2.92 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.37 |
(-9.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Herman Gudmann Einspor |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Head not breaking surface before hands turn inward at widest point in second stroke after start or turn |
|
|
|
|
- |
|
Carlo Falster |
2013 |
Roskilde Svømning |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 After the start or after each turn single butterfly kick not performed before the first breaststroke leg kick |
|
|
|
|
- |
|
Jonathan Kejser |
2013 |
Roskilde Svømning |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 After the start or after each turn single butterfly kick not performed before the first breaststroke leg kick |
|
|
|
|
- |
|
Lasse Kold |
2013 |
GTI - Greve |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.3 Hands brought back beyond the hip line (except after the first stroke following the start or turn) |
|
|
|
|
- |
|
Jonas Johansson |
2013 |
Swim Team Taastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-02-2024 20:15:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer 12 år - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Christensen |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
284 |
41.34 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 42.55 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nor Englund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
266 |
42.26 |
+0.92 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 43.96 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Truls Levin |
2012 |
S 71 |
|
215 |
45.35 |
+4.01 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 50.17 |
(-4.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Milas Tihic Rasmussen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
214 |
45.44 |
+4.10 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 45.32 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marc Rahbek Mortensen |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
210 |
45.76 |
+4.42 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 46.78 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Patrick Wobbes |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
193 |
47.02 |
+5.68 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 49.54 |
(-2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Noah Rydhé |
2012 |
S 71 |
|
171 |
49.00 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.93 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Savva Barsukov |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
137 |
52.65 |
+11.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.14 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Albert Rasmussen Høegh |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
128 |
53.97 |
+12.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.19 |
(-2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Carl August Selch Aabakke |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
121 |
54.89 |
+13.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.18 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hugo Ernstsson |
2012 |
S 71 |
|
101 |
58.31 |
+16.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.32 |
(+1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hector Verny Ricciardi |
2012 |
Swim Team Taastrup |
|
94 |
59.72 |
+18.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.72 |
(-10.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rayan Zaher |
2012 |
S 71 |
|
35 |
1:22.92 |
+41.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.14 |
(+6.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eskild Balling Krøjmand |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
- |
|
Gudmund Pihl |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-02-2024 20:15:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer 13 år - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Suhr |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
260 |
42.60 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 42.15 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lauritz Jespersen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
216 |
45.29 |
+2.69 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 49.82 |
(-4.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Petersen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
198 |
46.60 |
+4.00 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 47.18 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sylvester Haugsted |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
191 |
47.23 |
+4.63 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 46.90 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Peter Pickersgill |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
144 |
51.82 |
+9.22 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 50.98 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
William Strømberg Theisen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Victor Blomgren |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-02-2024 20:15:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer 14 år - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
314 |
40.01 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 42.43 |
(-2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
286 |
41.27 |
+1.26 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 41.78 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kalle Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
277 |
41.72 |
+1.71 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 42.15 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Sejer |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
229 |
44.40 |
+4.39 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 44.07 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lucas Bendtsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
213 |
45.50 |
+5.49 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 45.77 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-02-2024 20:15:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-02-2024 21:05.21 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs - og Børnecup 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. feb 2024 to 4. feb 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer 10 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Radko |
2014 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
224 |
44.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.50 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Theo Rydhé |
2014 |
S 71 |
|
87 |
1:01.33 |
+16.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.21 |
(+4.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caspian Birgersson |
2014 |
S 71 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 19:46:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isak Elmedyb |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
186 |
47.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.39 |
(-4.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Axel Lund Nielsen |
2013 |
Næstved Svømmeklub |
|
179 |
48.18 |
+0.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.47 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 19:46:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Christensen |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
278 |
41.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.34 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nor Englund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
274 |
41.87 |
+0.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.26 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marc Rahbek Mortensen |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
222 |
44.89 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.76 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Truls Levin |
2012 |
S 71 |
|
218 |
45.19 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.35 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Milas Tihic Rasmussen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
209 |
45.78 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.44 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Patrick Wobbes |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
193 |
47.02 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.02 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 19:46:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Suhr |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
274 |
41.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.60 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lauritz Jespersen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
243 |
43.55 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.29 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sylvester Haugsted |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
225 |
44.72 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.23 |
(-2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Petersen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
216 |
45.27 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.60 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Peter Pickersgill |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
171 |
48.94 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.82 |
(-2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 19:46:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
319 |
39.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.01 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
314 |
40.00 |
+0.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.27 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kalle Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
288 |
41.17 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.72 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Sejer |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
229 |
44.40 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.40 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 19:46:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-02-2024 19:47.21 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs - og Børnecup 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. feb 2024 to 4. feb 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Frisvømning Damer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Naia Nørgaard Frandsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
621 |
2:18.94 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.29 |
(-4.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
553 |
2:24.45 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.03 |
(-2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Melina Ertman |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
517 |
2:27.70 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.48 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liva Blaaberg |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
503 |
2:29.07 |
+10.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.70 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Bøtcher |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
498 |
2:29.55 |
+10.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.95 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
479 |
2:31.53 |
+12.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.40 |
(+2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nadia Krawanska |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
475 |
2:31.96 |
+13.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.75 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofia Månsson |
2012 |
S 71 |
|
468 |
2:32.73 |
+13.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.22 |
(-4.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofia Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
457 |
2:33.92 |
+14.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.46 |
(-4.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sophia Alexandra Banc |
2012 |
Swim Team Taastrup |
|
432 |
2:36.83 |
+17.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.72 |
(-3.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Ravn Olsen |
2011 |
GTI - Greve |
|
409 |
2:39.76 |
+20.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.60 |
(-29.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lea Marie Weiss |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
393 |
2:41.83 |
+22.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.03 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Dana Sesselja Ekblom |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
383 |
2:43.27 |
+24.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Viola Trenter |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
382 |
2:43.36 |
+24.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.25 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Martine Peeters |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
350 |
2:48.13 |
+29.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.63 |
(-7.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sofia Esposito |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
337 |
2:50.41 |
+31.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Celina Aufeldt-Hjort |
2011 |
GTI - Greve |
|
332 |
2:51.20 |
+32.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.04 |
(-7.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Victoria Iskov-Eskebæk |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
311 |
2:55.00 |
+36.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.81 |
(+4.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Marie Dithmar |
2012 |
GTI - Greve |
|
293 |
2:58.52 |
+39.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.42 |
(-16.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Clara Funch Danielsen |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
290 |
2:58.97 |
+40.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.31 |
(-4.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Anna Stendal Keller |
2012 |
GTI - Tune I.F. |
|
285 |
3:00.05 |
+41.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.46 |
(-6.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sofie Ellegaard Petersen |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
269 |
3:03.68 |
+44.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.32 |
(+3.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Smilla Magnolia Friis |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
256 |
3:06.74 |
+47.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:27.58 |
(-20.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Mie Weile Nielsen |
2012 |
GTI - Ishøj |
|
171 |
3:33.52 |
+1:14.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Lærke Buchholz |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
168 |
3:34.78 |
+1:15.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-02-2024 20:37:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Frisvømning Damer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Linnea B. Pedersen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
|
700 |
2:13.53 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.53 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathilde Josefine Holm |
2010 |
GTI - Ishøj |
|
632 |
2:18.16 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.19 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
631 |
2:18.19 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.48 |
(-2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anja Månsson |
2010 |
S 71 |
|
565 |
2:23.42 |
+9.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.82 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vilma Rosendahl Veggerby |
2010 |
GTI - Greve |
|
545 |
2:25.17 |
+11.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.97 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olivia Maibøll Iversen |
2009 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
542 |
2:25.40 |
+11.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.63 |
(+2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
520 |
2:27.41 |
+13.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.35 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caroline Elisabeth Moris |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
519 |
2:27.56 |
+14.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.02 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
443 |
2:35.49 |
+21.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.38 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Filippa Stokholm Würfel |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
393 |
2:41.84 |
+28.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.43 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kaja Dam Skive |
2010 |
GTI - Ishøj |
|
350 |
2:48.18 |
+34.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.40 |
(-5.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lærke Lind-Jensen |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
264 |
3:04.82 |
+51.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.90 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alberte Kobyluch Høst |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anja Munkebjerg |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-02-2024 20:37:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-02-2024 20:38.49 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs - og Børnecup 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. feb 2024 to 4. feb 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asbjørn Christiansen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
462 |
2:18.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.37 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hubert Nissen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
360 |
2:30.40 |
+11.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.64 |
(-3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
August Emil Madvig Jensen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
336 |
2:33.91 |
+15.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.81 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Magnus Thøsing Skourup |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
334 |
2:34.17 |
+15.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.36 |
(-4.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Floyd Hollingsworth |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
320 |
2:36.50 |
+18.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.96 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Simon Preuss Nielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
307 |
2:38.54 |
+20.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.23 |
(-9.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Leonard Samoilenko |
2012 |
Swim Team Taastrup |
|
305 |
2:39.04 |
+20.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.19 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Noah Emil Schultz |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
291 |
2:41.48 |
+23.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.27 |
(-6.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gustav Tuxen Bang |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
276 |
2:44.33 |
+25.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.48 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Linus Vilhelmsen |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
276 |
2:44.39 |
+25.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.87 |
(-5.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tristan Troulsen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
270 |
2:45.47 |
+27.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.46 |
(-12.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emil Langvad |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
248 |
2:50.27 |
+31.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.44 |
(-6.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Storm Jul From |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
244 |
2:51.19 |
+32.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.68 |
(-3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Malte Skab |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
232 |
2:54.15 |
+35.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.08 |
(-4.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nikolas Milani |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
221 |
2:57.03 |
+38.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.18 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Liam Lorentzen |
2012 |
GTI - Tune I.F. |
|
188 |
3:06.78 |
+48.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.56 |
(-9.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Leonardo Nedergaard Nielsen |
2011 |
GTI - Greve |
|
180 |
3:09.29 |
+50.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.02 |
(+2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Calvin Madsen |
2012 |
GTI - Tune I.F. |
|
158 |
3:17.62 |
+59.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:24.79 |
(-7.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Jonas Klinge Vølund Tømmerh |
2012 |
GTI - Greve |
|
141 |
3:25.69 |
+1:07.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Jonas Seierup Von Ahnen |
2012 |
GTI - Tune I.F. |
|
129 |
3:31.86 |
+1:13.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Valdemar Pirmo |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-02-2024 20:50:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alfred Sørensen Stage |
2010 |
GTI - Greve |
|
507 |
2:14.18 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.86 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Klinge Vølund Tømmerho |
2010 |
GTI - Greve |
|
505 |
2:14.43 |
+0.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.31 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kasper Granlund Thomsen |
2009 |
GTI - Greve |
|
466 |
2:18.05 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.06 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Benjamin Völkner |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
448 |
2:19.82 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.98 |
(-3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magnus Ørum Bodal |
2010 |
GTI - Greve |
|
447 |
2:19.92 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.18 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Simon Schobius Vinther |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
443 |
2:20.41 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.45 |
(-5.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Caning Nørskov |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
390 |
2:26.50 |
+12.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.64 |
(-16.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mads Hentzen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
385 |
2:27.08 |
+12.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.04 |
(+2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kalle Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
364 |
2:29.85 |
+15.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.49 |
(+3.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Igor Sinenko Sergeevich |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
348 |
2:32.10 |
+17.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.93 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jeppe Jensen |
2010 |
GTI - Greve |
|
347 |
2:32.22 |
+18.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.14 |
(-7.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Johannes Hovmand |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
347 |
2:32.31 |
+18.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.22 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Simon Lynghøj Bagger |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
311 |
2:37.97 |
+23.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.63 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hjalte Rasmussen |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Christoffer Midtgaard |
2010 |
A6 JGI-Swim |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-02-2024 20:50:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-02-2024 20:51.24 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs - og Børnecup 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. feb 2024 to 4. feb 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 25m Rygsvømning Damer 10 og yngre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dagmar Balling Krøjmand |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
20.12 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 20.81 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andrea Molter Petersen |
2014 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
20.16 |
+0.04 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 22.80 |
(-2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia A. Rasmussen Djebou |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
20.67 |
+0.55 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 26.23 |
(-5.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emily Hansen |
2014 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
23.24 |
+3.12 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 23.92 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nikol Toshev |
2014 |
GTI - Greve |
|
|
23.31 |
+3.19 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 24.79 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Noomi Liljeqvist |
2015 |
S 71 |
|
|
23.83 |
+3.71 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 25.44 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kaja Hillestrøm |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
24.19 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.36 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Selma Kristensen |
2014 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
24.36 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.76 |
(-4.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ellen Anna Chabert Laxáfoss |
2014 |
Roskilde Svømning |
|
|
25.02 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.94 |
(-14.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Caroline Lelling |
2014 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
25.26 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Karla Tagø |
2015 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
25.57 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Olivia Aufeldt-Hjort |
2014 |
GTI - Greve |
|
|
26.05 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alina Ahmadi |
2014 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
26.13 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.87 |
(-2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Agathe Nathanielsen |
2015 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
26.18 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Casandra Brekling |
2015 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
26.37 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.65 |
(-3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Agnes Elisa Erbs Falkesgaard |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
26.41 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Laura Knakkergaard Pedersen |
2015 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
26.48 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.25 |
(-3.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ida Fisker Ross-Hansen |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
26.76 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emma Birck Sørensen |
2014 |
Roskilde Svømning |
|
|
26.81 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.31 |
(-16.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Victoria Danielsen-Strunge |
2014 |
GTI - Greve |
|
|
27.04 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.06 |
(-7.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Elina Mygind Krempel |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
27.31 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.84 |
(-3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sophia Mija Larsen |
2014 |
GTI - Ishøj |
|
|
27.46 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.34 |
(-5.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Karoline Karlsen |
2015 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
27.68 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.76 |
(+1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Liv Klinge Tømmerholdt |
2014 |
GTI - Greve |
|
|
28.10 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Isabell Nordal Rask |
2014 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
28.43 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Frederikke Iskov-Eskebæk |
2014 |
GTI - Ishøj |
|
|
29.52 |
+9.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.73 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Josefine Holm |
2014 |
GTI - Ishøj |
|
|
29.56 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.69 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 10:03:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 25m Rygsvømning Damer 11 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilma Toft Andresen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
16.67 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 19.74 |
(-3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Darina Jakobsons |
2013 |
S 71 |
|
|
17.08 |
+0.41 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 19.21 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Siri Lund Kilen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
17.73 |
+1.06 |
|
QA |
|
|
|
|
|
4 |
|
Johanna Tindgaard Roth |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
18.18 |
+1.51 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 30.08 |
(-11.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Chili Engelbrecht |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
18.34 |
+1.67 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 22.16 |
(-3.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alba Nordtorp |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
19.11 |
+2.44 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 21.41 |
(-2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Astrid Jensen |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
|
20.31 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 22.23 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julie Haagen Præst |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
20.62 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.06 |
(-3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma-Sofie Reiter Falgaard |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
20.66 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anna Vinsentz |
2013 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
20.95 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.84 |
(-5.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Dina Brekling |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
21.13 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.63 |
(-4.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Freya Marcinek Vinther |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
21.31 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.11 |
(-5.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Naja Jeppesen |
2013 |
Roskilde Svømning |
|
|
21.34 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.23 |
(-5.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elfride Zibrandtsen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
22.24 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Isabel Tovgaard Jakobsen |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
22.28 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Carla R. Andersen |
2013 |
GTI - Greve |
|
|
22.33 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.60 |
(-4.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Karolina Reitz Christiansen |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
22.47 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.63 |
(-3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Kirsten Holst |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
23.19 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Silke Christensen |
2013 |
Roskilde Svømning |
|
|
27.75 |
+11.08 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Julia le Nech Markussen |
2013 |
Swim Team Taastrup |
|
|
28.28 |
+11.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.29 |
(-2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 10:03:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-02-2024 10:03.36 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs - og Børnecup 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. feb 2024 to 4. feb 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 25m Rygsvømning Damer 10 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andrea Molter Petersen |
2014 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
19.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 20.16 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dagmar Balling Krøjmand |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
20.04 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 20.12 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia A. Rasmussen Djebou |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
21.06 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 20.67 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noomi Liljeqvist |
2015 |
S 71 |
|
|
22.59 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 23.83 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emily Hansen |
2014 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
23.20 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 23.24 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nikol Toshev |
2014 |
GTI - Greve |
|
|
23.25 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 23.31 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 17:30:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 25m Rygsvømning Damer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilma Toft Andresen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
16.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 16.67 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Darina Jakobsons |
2013 |
S 71 |
|
|
17.03 |
+0.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 17.08 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Siri Lund Kilen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
17.26 |
+0.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 17.73 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Chili Engelbrecht |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
18.18 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 18.34 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johanna Tindgaard Roth |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
18.21 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 18.18 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alba Nordtorp |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
18.58 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 19.11 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 17:30:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-02-2024 17:34.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs - og Børnecup 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. feb 2024 to 4. feb 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 25m Rygsvømning Herrer 10 og yngre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Radko |
2014 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
17.85 |
|
|
QB |
|
|
|
|
|
2 |
|
August Niels Nøhr Belling |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
21.86 |
+4.01 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 24.23 |
(-2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Villads Brøndum |
2014 |
Roskilde Svømning |
|
|
22.23 |
+4.38 |
|
QB |
|
|
|
|
|
4 |
|
Tristan Toft |
2014 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
23.32 |
+5.47 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 25.03 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jakob Nørgaard Frandsen |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
23.66 |
+5.81 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 34.23 |
(-10.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Visbjerg Priskorn |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
23.77 |
+5.92 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 26.00 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Foma Nikitich Barsukov |
2015 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
23.86 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Cornelius Troulsen |
2014 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
24.91 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.43 |
(-7.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julius Engell |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
25.07 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.76 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
William Pedersen |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
25.21 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.59 |
(-2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Otto Bille Nielsen |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
25.34 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.49 |
(-6.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Asbjørn Rønnow |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
26.47 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.71 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marius Borris Sørensen |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 10:03:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 25m Rygsvømning Herrer 11 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Bøtcher |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
17.38 |
|
|
QA |
|
|
|
|
|
2 |
|
Axel Lund Nielsen |
2013 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
17.84 |
+0.46 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 22.29 |
(-4.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus Buckflash Knudsen |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
|
17.93 |
+0.55 |
|
QA |
|
|
|
|
|
4 |
|
Thor Lucas Krell-Jørgensen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
18.51 |
+1.13 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 22.49 |
(-3.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lukas Norman |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
|
18.75 |
+1.37 |
|
QA |
|
|
|
|
|
6 |
|
Carlo Falster |
2013 |
Roskilde Svømning |
|
|
18.93 |
+1.55 |
|
QA |
|
|
|
|
|
7 |
|
Matti Schimmel |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
|
19.08 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.25 |
(-13.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isak Elmedyb |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
19.11 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sejer Vognbjerg |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
20.65 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.39 |
(-4.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Herman Gudmann Einspor |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
21.02 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.84 |
(-4.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Valdemar Fast Storgaard |
2013 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
21.80 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.84 |
(-5.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jonathan Kejser |
2013 |
Roskilde Svømning |
|
|
22.23 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.91 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jonathan Elias Ewald |
2013 |
GTI - Ishøj |
|
|
22.76 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Christian Ifrim |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
23.03 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.33 |
(-4.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mads Frederik Arendal |
2013 |
Roskilde Svømning |
|
|
23.47 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Franciszek Krawanski |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
23.99 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Daniel Smedegaard Hansson |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
24.41 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.44 |
(-5.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Milo Wallentino |
2013 |
GTI - Greve |
|
|
24.51 |
+7.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.95 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Christian Larsen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
25.25 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.61 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Milan Lawaetz |
2013 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
25.45 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.23 |
(-4.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mads Pedersen |
2013 |
GTI - Greve |
|
|
25.49 |
+8.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.71 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Lasse Kold |
2013 |
GTI - Greve |
|
|
26.43 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.81 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lucas Paulo Monteiro Mendes |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
29.18 |
+11.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 10:03:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-02-2024 10:03.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs - og Børnecup 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. feb 2024 to 4. feb 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Medley Damer 12-13 år - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
666 |
2:33.75 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.93 |
(-5.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
555 |
2:43.39 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.75 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Naia Nørgaard Frandsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
536 |
2:45.25 |
+11.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.18 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
528 |
2:46.06 |
+12.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.26 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liva Blaaberg |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
526 |
2:46.28 |
+12.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.07 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Melina Ertman |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
519 |
2:47.05 |
+13.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.22 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Hildebrandt |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
497 |
2:49.53 |
+15.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.63 |
(-5.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caroline Bøtcher |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
479 |
2:51.62 |
+17.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.66 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
465 |
2:53.34 |
+19.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.07 |
(-6.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Milla Poulsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
461 |
2:53.85 |
+20.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.78 |
(-2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alina Pi Moldestad Knudsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
460 |
2:53.93 |
+20.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.18 |
(-5.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Austeja Giedraite |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
442 |
2:56.24 |
+22.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.30 |
(-6.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alma Mygind Krempel |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
441 |
2:56.33 |
+22.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.08 |
(-6.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ida Melholt Gentin |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
440 |
2:56.53 |
+22.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.95 |
(-4.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sofia Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
420 |
2:59.21 |
+25.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.93 |
(-3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Matilde Melholt Gentin |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
409 |
3:00.83 |
+27.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.86 |
(+2.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Celine Hide |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
397 |
3:02.58 |
+28.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.27 |
(-9.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Silje Kvisgaard |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
397 |
3:02.70 |
+28.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.91 |
(+2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Regitze Isaksen |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
396 |
3:02.80 |
+29.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.53 |
(-12.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ida Ravn Olsen |
2011 |
GTI - Greve |
|
374 |
3:06.25 |
+32.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.64 |
(-14.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Viola Trenter |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
352 |
3:10.16 |
+36.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.73 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Marie Dithmar |
2012 |
GTI - Greve |
|
324 |
3:15.49 |
+41.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emilia Fijalkowska |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
317 |
3:16.79 |
+43.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.84 |
(+5.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Victoria Iskov-Eskebæk |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
317 |
3:16.92 |
+43.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.71 |
(-8.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Anna Stendal Keller |
2012 |
GTI - Tune I.F. |
|
314 |
3:17.58 |
+43.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:42.00 |
(-24.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Emilia Nora Beyarslan |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
311 |
3:18.10 |
+44.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.14 |
(+9.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Andrea Kaiser |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
307 |
3:18.90 |
+45.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.30 |
(-11.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Celina Aufeldt-Hjort |
2011 |
GTI - Greve |
|
260 |
3:30.29 |
+56.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:37.46 |
(-7.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Clara Funch Danielsen |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
254 |
3:31.97 |
+58.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:41.48 |
(-9.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Asta Dhjorthi Pålsson |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
242 |
3:35.50 |
+1:01.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.27 |
(+5.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Maiken Metine Nielsen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
230 |
3:38.89 |
+1:05.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:38.44 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Mie Weile Nielsen |
2012 |
GTI - Ishøj |
|
196 |
3:51.09 |
+1:17.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Lærke Buchholz |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
155 |
4:09.59 |
+1:35.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofia Månsson |
2012 |
S 71 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6,4 |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 10:07:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Medley Damer 14-15 år - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kathrine R. Svendsen |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
669 |
2:33.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.01 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josefine Nyamadi |
2010 |
GTI - Greve |
|
598 |
2:39.37 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.68 |
(+1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathilde Josefine Holm |
2010 |
GTI - Ishøj |
|
578 |
2:41.20 |
+7.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.46 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anja Månsson |
2010 |
S 71 |
|
530 |
2:45.91 |
+12.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.26 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karoline Melholt Gentin |
2009 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
486 |
2:50.78 |
+17.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.15 |
(-8.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Ploug Høyer |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
476 |
2:51.96 |
+18.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.56 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caroline Elisabeth Moris |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
451 |
2:55.09 |
+21.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.15 |
(-8.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rosa Borch |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
369 |
3:07.09 |
+33.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.73 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ingrid Schultz |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
354 |
3:09.79 |
+36.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.98 |
(+3.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
344 |
3:11.67 |
+38.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.48 |
(+2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Josefine Jensen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
209 |
3:46.20 |
+1:12.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:40.12 |
(+6.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alberte Kobyluch Høst |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 10:07:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-02-2024 10:39.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs - og Børnecup 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. feb 2024 to 4. feb 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Medley Herrer 12-13 år - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
August Emil Madvig Jensen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
305 |
2:57.91 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.79 |
(-4.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Patrick Wobbes |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
288 |
3:01.34 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.45 |
(-16.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Gretlund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
268 |
3:05.79 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.73 |
(-7.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leonard Samoilenko |
2012 |
Swim Team Taastrup |
|
264 |
3:06.65 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.18 |
(-3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Carl Ørum Jensen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
260 |
3:07.55 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.11 |
(-12.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Storm Jul From |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
243 |
3:11.82 |
+13.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.78 |
(-7.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emil Langvad |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
241 |
3:12.31 |
+14.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:21.62 |
(-9.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nikolas Milani |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
239 |
3:12.94 |
+15.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.52 |
(-17.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Walter Plum Albrechtsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
236 |
3:13.83 |
+15.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:29.92 |
(-16.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Malte Skab |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
213 |
3:20.40 |
+22.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:28.08 |
(-7.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Julius Sikora |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
201 |
3:24.33 |
+26.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:24.88 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Benjamin Torp Simony |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
188 |
3:29.03 |
+31.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:39.07 |
(-10.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Leonardo Nedergaard Nielsen |
2011 |
GTI - Greve |
|
163 |
3:39.20 |
+41.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:39.75 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Calvin Madsen |
2012 |
GTI - Tune I.F. |
|
153 |
3:43.84 |
+45.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jonas Klinge Vølund Tømmerh |
2012 |
GTI - Greve |
|
129 |
3:56.59 |
+58.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonas Seierup Von Ahnen |
2012 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8,2 ej sant arme fremføre |
|
|
|
|
- |
|
Lucas Christensen |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7,2 ej samt arme efter vending ved 25m |
|
|
|
|
- |
|
Liam Lorentzen |
2012 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8,3 crawben ved start |
|
|
|
|
- |
|
Jeppe Bøchmann Pheiffer |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
- |
|
Kai Zhang |
2011 |
GTI - Greve |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 11:26:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Medley Herrer 14-15 år - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alfred Sørensen Stage |
2010 |
GTI - Greve |
|
447 |
2:36.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.36 |
(-2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Hentzen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
388 |
2:44.19 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.38 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
343 |
2:51.11 |
+14.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.84 |
(+2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simon Schobius Vinther |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
331 |
2:53.16 |
+16.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.19 |
(-3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christoffer Midtgaard |
2010 |
A6 JGI-Swim |
|
324 |
2:54.26 |
+17.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.00 |
(-2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jeppe Jensen |
2010 |
GTI - Greve |
|
323 |
2:54.45 |
+17.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.74 |
(-7.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johannes Hovmand |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
276 |
3:03.90 |
+27.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.86 |
(-4.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aske Ravnø |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
273 |
3:04.61 |
+27.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.99 |
(+7.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lucas Bendtsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
255 |
3:08.71 |
+32.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.21 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emil Sejer |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
198 |
3:25.46 |
+48.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:29.57 |
(-4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Albert Benian |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 11:26:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-02-2024 11:28.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs - og Børnecup 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. feb 2024 to 4. feb 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer 12 år - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liva Blaaberg |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
510 |
1:16.65 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.42 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dana Sesselja Ekblom |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
491 |
1:17.60 |
+0.95 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.77 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alberte Wibholm |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
483 |
1:18.02 |
+1.37 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:20.84 |
(-2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Nissen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
392 |
1:23.63 |
+6.98 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:27.59 |
(-3.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sophia Alexandra Banc |
2012 |
Swim Team Taastrup |
|
386 |
1:24.06 |
+7.41 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:24.34 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Esposito |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
357 |
1:26.29 |
+9.64 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:28.09 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilia Nora Beyarslan |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
337 |
1:27.95 |
+11.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.10 |
(+3.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Matilde Molter Petersen |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
316 |
1:29.86 |
+13.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.06 |
(-11.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Smilla Magnolia Friis |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
315 |
1:29.94 |
+13.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.95 |
(-5.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Clara Langsager |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
303 |
1:31.13 |
+14.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.43 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Caya Løndal Olsen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
266 |
1:35.23 |
+18.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.23 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Andrea Kaiser |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
265 |
1:35.24 |
+18.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.71 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Liva Kampf Brøndum |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
221 |
1:41.20 |
+24.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.71 |
(-6.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ronja Villadsen |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
182 |
1:48.05 |
+31.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.65 |
(-13.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sara Von Gersdorff |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
- |
|
Lykke Liljeqvist |
2012 |
S 71 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
- |
|
Arndis Soffia Matthiasdottir |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
- |
|
Sofie Ellegaard Petersen |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 11:38:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer 13 år - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
691 |
1:09.26 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.14 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ellen Drewsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
471 |
1:18.69 |
+9.43 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:20.00 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
470 |
1:18.77 |
+9.51 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.91 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Just Danielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
463 |
1:19.12 |
+9.86 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:22.53 |
(-3.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agnes Bille Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
457 |
1:19.51 |
+10.25 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:20.52 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
434 |
1:20.89 |
+11.63 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:17.85 |
(+3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Ravn Olsen |
2011 |
GTI - Greve |
|
418 |
1:21.89 |
+12.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.66 |
(-18.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ella Janniche |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
412 |
1:22.26 |
+13.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.92 |
(+2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lea Marie Weiss |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
364 |
1:25.73 |
+16.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.06 |
(-5.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Josephine Klarner Bødkerholm |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
349 |
1:26.94 |
+17.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofie Nørgård Muus |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
343 |
1:27.43 |
+18.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.98 |
(-2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Esther Daugaard |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
323 |
1:29.23 |
+19.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.82 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mathilde Ellegaard Petersen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
305 |
1:30.96 |
+21.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.47 |
(+3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
- |
|
Jóhanna Hentze Soylu |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 11:38:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer 14 år - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
646 |
1:10.85 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.84 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Engsbro |
2010 |
GTI - Greve |
|
533 |
1:15.54 |
+4.69 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.49 |
(-2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Josefine Nyamadi |
2010 |
GTI - Greve |
|
514 |
1:16.44 |
+5.59 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.18 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Filippa Stokholm Würfel |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
490 |
1:17.66 |
+6.81 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:17.05 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vilma Rosendahl Veggerby |
2010 |
GTI - Greve |
|
451 |
1:19.83 |
+8.98 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:25.38 |
(-5.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christine Gam-Jørgensen |
2010 |
GTI - Greve |
|
446 |
1:20.15 |
+9.30 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:32.70 |
(-12.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kaja Dam Skive |
2010 |
GTI - Ishøj |
|
291 |
1:32.36 |
+21.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.66 |
(-10.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 11:38:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer 15 år - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Linnea B. Pedersen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
|
755 |
1:07.24 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.11 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
482 |
1:18.08 |
+10.84 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.89 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lærke Lind-Jensen |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
257 |
1:36.31 |
+29.07 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:37.59 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 11:38:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-02-2024 11:39.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs - og Børnecup 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. feb 2024 to 4. feb 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liva Blaaberg |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
562 |
1:14.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.65 |
(-2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alberte Wibholm |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
517 |
1:16.29 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.02 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dana Sesselja Ekblom |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
504 |
1:16.94 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.60 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Nissen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
409 |
1:22.45 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.63 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sophia Alexandra Banc |
2012 |
Swim Team Taastrup |
|
387 |
1:23.98 |
+9.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.06 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Esposito |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
367 |
1:25.50 |
+11.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.29 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 17:32:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
716 |
1:08.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.26 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
515 |
1:16.41 |
+7.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.77 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Drewsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
505 |
1:16.88 |
+8.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.69 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
480 |
1:18.22 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.89 |
(-2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agnes Bille Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
463 |
1:19.17 |
+10.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.51 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maja Just Danielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
453 |
1:19.72 |
+11.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.12 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 17:32:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
654 |
1:10.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.85 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josefine Nyamadi |
2010 |
GTI - Greve |
|
577 |
1:13.54 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.44 |
(-2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filippa Stokholm Würfel |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
513 |
1:16.49 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.66 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vilma Rosendahl Veggerby |
2010 |
GTI - Greve |
|
467 |
1:18.92 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.83 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christine Gam-Jørgensen |
2010 |
GTI - Greve |
|
453 |
1:19.72 |
+9.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.15 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline Engsbro |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 17:32:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer 15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Linnea B. Pedersen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
|
749 |
1:07.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.24 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
496 |
1:17.37 |
+9.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.08 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lærke Lind-Jensen |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
254 |
1:36.63 |
+29.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.31 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 17:32:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-02-2024 17:36.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs - og Børnecup 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. feb 2024 to 4. feb 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer 12 år - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Christensen |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
366 |
1:16.01 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.28 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nor Englund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
364 |
1:16.17 |
+0.16 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:17.57 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Patrick Wobbes |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
329 |
1:18.79 |
+2.78 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:21.61 |
(-2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bertram Lyngby |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
282 |
1:22.90 |
+6.89 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:25.34 |
(-2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linus Vilhelmsen |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
270 |
1:24.11 |
+8.10 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:30.94 |
(-6.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Magnus Thøsing Skourup |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
267 |
1:24.44 |
+8.43 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:26.84 |
(-2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malte Skab |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
231 |
1:28.62 |
+12.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.77 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Albert Rasmussen Høegh |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
229 |
1:28.86 |
+12.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.90 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eskild Balling Krøjmand |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
207 |
1:31.85 |
+15.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Carl August Selch Aabakke |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
155 |
1:41.26 |
+25.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.72 |
(+1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gudmund Pihl |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
146 |
1:43.13 |
+27.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Savva Barsukov |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
128 |
1:47.95 |
+31.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.44 |
(+6.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Max Gutierrez Caballero |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
- |
|
Jeppe Bøchmann Pheiffer |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 11:57:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer 13 år - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lau Kjellerup |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
452 |
1:10.89 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.75 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Axel Krogsæter |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
327 |
1:18.93 |
+8.04 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:19.75 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian Suhr |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
318 |
1:19.68 |
+8.79 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:19.33 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Floyd Hollingsworth |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
236 |
1:27.93 |
+17.04 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:27.87 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Tuxen Bang |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
225 |
1:29.36 |
+18.47 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:30.45 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Petersen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
221 |
1:29.96 |
+19.07 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:30.51 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Simon Preuss Nielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
218 |
1:30.30 |
+19.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.34 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tristan Troulsen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
218 |
1:30.31 |
+19.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.58 |
(-10.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Noah Emil Schultz |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
213 |
1:31.07 |
+20.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.18 |
(-5.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tøger Troelsen Holst |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
192 |
1:34.18 |
+23.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.08 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
William Strømberg Theisen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 11:57:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer 14 år - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magnus Ørum Bodal |
2010 |
GTI - Greve |
|
447 |
1:11.11 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:17.95 |
(-6.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Caning Nørskov |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
396 |
1:14.07 |
+2.96 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.22 |
(-4.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Wictor Byriel |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
354 |
1:16.90 |
+5.79 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.38 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
316 |
1:19.87 |
+8.76 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:23.58 |
(-3.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kalle Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
275 |
1:23.58 |
+12.47 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:32.59 |
(-9.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Magnus Eckhardt |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
230 |
1:28.69 |
+17.58 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:26.43 |
(+2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hjalte Rasmussen |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
225 |
1:29.44 |
+18.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.74 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 11:57:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer 15 år - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Igor Sinenko Sergeevich |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
353 |
1:16.96 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:25.01 |
(-8.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Simon Lynghøj Bagger |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 11:57:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-02-2024 12:04.25 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs - og Børnecup 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. feb 2024 to 4. feb 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nor Englund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
382 |
1:14.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.17 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Christensen |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
371 |
1:15.69 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.01 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Patrick Wobbes |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
358 |
1:16.56 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.79 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bertram Lyngby |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
274 |
1:23.69 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.90 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magnus Thøsing Skourup |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
264 |
1:24.77 |
+9.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.44 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linus Vilhelmsen |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
262 |
1:25.02 |
+10.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.11 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 17:37:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lau Kjellerup |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
450 |
1:10.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.89 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Axel Krogsæter |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
337 |
1:18.16 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.93 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian Suhr |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
322 |
1:19.37 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.68 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Floyd Hollingsworth |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
243 |
1:27.15 |
+16.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.93 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Tuxen Bang |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
231 |
1:28.61 |
+17.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.36 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Petersen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
216 |
1:30.59 |
+19.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.96 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 17:37:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magnus Ørum Bodal |
2010 |
GTI - Greve |
|
446 |
1:11.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.11 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Caning Nørskov |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
422 |
1:12.52 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.07 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Wictor Byriel |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
348 |
1:17.34 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.90 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
323 |
1:19.26 |
+8.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.87 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magnus Eckhardt |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
242 |
1:27.31 |
+16.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.69 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kalle Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 17:37:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer 15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Igor Sinenko Sergeevich |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
345 |
1:17.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.96 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 17:37:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-02-2024 17:38.25 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs - og Børnecup 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. feb 2024 to 4. feb 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 25m Brystsvømning Damer 10 og yngre - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andrea Molter Petersen |
2014 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
23.98 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 27.71 |
(-3.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Knakkergaard Pedersen |
2015 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
28.38 |
+4.40 |
|
QB |
|
|
|
|
|
3 |
|
Selma Kristensen |
2014 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
30.14 |
+6.16 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.65 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elina Mygind Krempel |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
30.18 |
+6.20 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 46.84 |
(-16.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Casandra Brekling |
2015 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
30.47 |
+6.49 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 42.56 |
(-12.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Agnes Elisa Erbs Falkesgaard |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
32.24 |
+8.26 |
|
QB |
|
|
|
|
|
7 |
|
Noomi Liljeqvist |
2015 |
S 71 |
|
|
32.28 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.92 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karoline Karlsen |
2015 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
32.98 |
+9.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.10 |
(-12.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Karla Tagø |
2015 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
34.54 |
+10.56 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Birck Sørensen |
2014 |
Roskilde Svømning |
|
|
36.08 |
+12.10 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ellen Anna Chabert Laxáfoss |
2014 |
Roskilde Svømning |
|
|
36.18 |
+12.20 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Agathe Nathanielsen |
2015 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
37.03 |
+13.05 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ida Fisker Ross-Hansen |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
38.42 |
+14.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 11:34:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 25m Brystsvømning Damer 11 år - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilma Toft Andresen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
18.17 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.63 |
(-8.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johanna Tindgaard Roth |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
19.52 |
+1.35 |
|
DI |
|
|
|
|
|
3 |
|
Siri Lund Kilen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
19.56 |
+1.39 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 31.50 |
(-11.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Chili Engelbrecht |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
19.65 |
+1.48 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 27.82 |
(-8.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iris Siriajeva |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
20.78 |
+2.61 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.37 |
(-5.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma-Sofie Reiter Falgaard |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
22.23 |
+4.06 |
|
QA |
|
|
|
|
|
7 |
|
Anastasia Nilsson |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
22.37 |
+4.20 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 23.24 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elfride Zibrandtsen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
22.78 |
+4.61 |
|
QA |
|
|
|
|
|
9 |
|
Ava Karin Hammargren |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
22.89 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.30 |
(-4.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Astrid Jensen |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
|
22.90 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.60 |
(-14.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Asta Thomsen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
24.29 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.23 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Naja Jeppesen |
2013 |
Roskilde Svømning |
|
|
24.34 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Clara Nyberg Thomsen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
24.65 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.32 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kirsten Holst |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
26.21 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.72 |
(-10.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Laura Thesbjerg Klitaa |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
26.53 |
+8.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.94 |
(-6.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anna Vinsentz |
2013 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
26.86 |
+8.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.07 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Silke Christensen |
2013 |
Roskilde Svømning |
|
|
28.32 |
+10.15 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Elin Wagner Toftdahl |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
29.19 |
+11.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.10 |
(-2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 11:34:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-02-2024 11:36.09 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs - og Børnecup 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. feb 2024 to 4. feb 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 25m Brystsvømning Damer 10 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andrea Molter Petersen |
2014 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
23.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.98 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agnes Elisa Erbs Falkesgaard |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
26.09 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.24 |
(-6.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Selma Kristensen |
2014 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
26.84 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.14 |
(-3.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Knakkergaard Pedersen |
2015 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
26.93 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.38 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elina Mygind Krempel |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
27.23 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.18 |
(-2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Casandra Brekling |
2015 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
30.36 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.47 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 18:42:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 25m Brystsvømning Damer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilma Toft Andresen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
17.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 18.17 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Chili Engelbrecht |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
19.61 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 19.65 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iris Siriajeva |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
20.99 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 20.78 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma-Sofie Reiter Falgaard |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
21.46 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 22.23 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anastasia Nilsson |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
21.82 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 22.37 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elfride Zibrandtsen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
23.07 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 22.78 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 18:42:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-02-2024 18:44.45 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs - og Børnecup 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. feb 2024 to 4. feb 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 25m Brystsvømning Herrer 10 og yngre - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Radko |
2014 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
19.94 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 22.87 |
(-2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caspian Birgersson |
2014 |
S 71 |
|
|
24.07 |
+4.13 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 26.14 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
August Niels Nøhr Belling |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
24.63 |
+4.69 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 36.18 |
(-11.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Theo Rydhé |
2014 |
S 71 |
|
|
25.93 |
+5.99 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 27.56 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julius Engell |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
26.50 |
+6.56 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.25 |
(-3.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Villads Brøndum |
2014 |
Roskilde Svømning |
|
|
27.16 |
+7.22 |
|
QB |
|
|
|
|
|
7 |
|
Foma Nikitich Barsukov |
2015 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
28.17 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jakob Nørgaard Frandsen |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
28.66 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.17 |
(-4.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Asbjørn Rønnow |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
30.34 |
+10.40 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
William Pedersen |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
30.49 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.59 |
(-13.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emil Visbjerg Priskorn |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
31.07 |
+11.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.42 |
(-7.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Otto Bille Nielsen |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
31.12 |
+11.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.03 |
(-6.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marius Borris Sørensen |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 12:38:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 25m Brystsvømning Herrer 11 år - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thor Lucas Krell-Jørgensen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
21.75 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 23.37 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Buckflash Knudsen |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
|
21.97 |
+0.22 |
|
QA |
|
|
|
|
|
3 |
|
Isak Elmedyb |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
22.30 |
+0.55 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 24.16 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lukas Norman |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
|
22.51 |
+0.76 |
|
QA |
|
|
|
|
|
5 |
|
Carlo Falster |
2013 |
Roskilde Svømning |
|
|
22.74 |
+0.99 |
|
QA |
|
|
|
|
|
6 |
|
Matti Schimmel |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
|
23.25 |
+1.50 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 24.02 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Herman Gudmann Einspor |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
23.72 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sejer Vognbjerg |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
24.53 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.00 |
(-4.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jonathan Kejser |
2013 |
Roskilde Svømning |
|
|
26.94 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.86 |
(-8.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Daniel Smedegaard Hansson |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
27.30 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.70 |
(-9.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Thomas Engell Winther |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
27.51 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.06 |
(-11.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Franciszek Krawanski |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
28.30 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lucas Paulo Monteiro Mendes |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
29.97 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Christian Larsen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
34.02 |
+12.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.16 |
(-12.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mads Frederik Arendal |
2013 |
Roskilde Svømning |
|
|
41.52 |
+19.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 12:38:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-02-2024 12:40.06 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs - og Børnecup 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. feb 2024 to 4. feb 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Brystsvømning Damer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nadia Krawanska |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
529 |
3:01.54 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.32 |
(-2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederikke Lohmann Frosthol |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
527 |
3:01.73 |
+0.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.74 |
(-29.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofia Månsson |
2012 |
S 71 |
|
519 |
3:02.66 |
+1.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.05 |
(-5.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
514 |
3:03.26 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.04 |
(-9.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
508 |
3:03.97 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.74 |
(-6.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Hildebrandt |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
480 |
3:07.45 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.61 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Bodil Thomsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
470 |
3:08.80 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.57 |
(-6.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alina Pi Moldestad Knudsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
462 |
3:09.84 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.46 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofia Esposito |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
443 |
3:12.59 |
+11.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.22 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Martine Peeters |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
396 |
3:19.86 |
+18.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.39 |
(+3.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ella Janniche |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
396 |
3:19.93 |
+18.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.62 |
(+4.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Silje Kvisgaard |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
377 |
3:23.10 |
+21.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:52.26 |
(-29.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofie Nørgård Muus |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
371 |
3:24.22 |
+22.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.75 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Matilde Molter Petersen |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
325 |
3:33.47 |
+31.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:36.07 |
(-2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Clara Langsager |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
294 |
3:40.69 |
+39.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:13.01 |
(-32.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mathilde Ellegaard Petersen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
284 |
3:43.32 |
+41.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:45.03 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Novalie Tilliander Gounta |
2011 |
S 71 |
|
278 |
3:44.86 |
+43.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:04.36 |
(-19.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Asta Dhjorthi Pålsson |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
270 |
3:47.04 |
+45.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:50.84 |
(-3.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Freja Malou Stenz |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
205 |
4:08.62 |
+1:07.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:22.43 |
(-13.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofie Ellegaard Petersen |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
- |
|
Jóhanna Hentze Soylu |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 11:40:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Brystsvømning Damer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilde Dithmar |
2009 |
GTI - Greve |
|
605 |
2:53.59 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.86 |
(+2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christine Gam-Jørgensen |
2010 |
GTI - Greve |
|
519 |
3:02.64 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.33 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Ploug Høyer |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
490 |
3:06.23 |
+12.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.44 |
(+4.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kaja Dam Skive |
2010 |
GTI - Ishøj |
|
387 |
3:21.41 |
+27.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.78 |
(+10.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ingrid Schultz |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
352 |
3:27.84 |
+34.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:38.81 |
(-10.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Josefine Jensen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
200 |
4:10.82 |
+1:17.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:45.38 |
(-34.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 11:40:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-02-2024 12:04.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs - og Børnecup 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. feb 2024 to 4. feb 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Frisvømning Damer 10 og yngre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dagmar Balling Krøjmand |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
282 |
1:22.98 |
|
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 1:28.66 |
(-5.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andrea Molter Petersen |
2014 |
Næstved Svømmeklub |
|
275 |
1:23.68 |
+0.70 |
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 1:26.59 |
(-2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia A. Rasmussen Djebou |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
165 |
1:39.21 |
+16.23 |
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 1:41.47 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emily Hansen |
2014 |
Solrød Svømmeklub |
|
154 |
1:41.57 |
+18.59 |
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 1:42.01 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kaja Hillestrøm |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
142 |
1:44.36 |
+21.38 |
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 2:06.51 |
(-22.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Casandra Brekling |
2015 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
135 |
1:45.96 |
+22.98 |
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 1:58.14 |
(-12.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Knakkergaard Pedersen |
2015 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
122 |
1:49.54 |
+26.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.44 |
(-19.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karoline Karlsen |
2015 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
119 |
1:50.59 |
+27.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.51 |
(-20.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elina Mygind Krempel |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
100 |
1:56.99 |
+34.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.08 |
(-37.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Olivia Aufeldt-Hjort |
2014 |
GTI - Greve |
|
94 |
1:59.44 |
+36.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Isabell Nordal Rask |
2014 |
GTI - Tune I.F. |
|
84 |
2:03.86 |
+40.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alina Ahmadi |
2014 |
Solrød Svømmeklub |
|
84 |
2:04.27 |
+41.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.72 |
(-7.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Caroline Lelling |
2014 |
Solrød Svømmeklub |
|
81 |
2:05.55 |
+42.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.73 |
(-22.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Josefine Holm |
2014 |
GTI - Ishøj |
|
80 |
2:06.35 |
+43.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Liv Klinge Tømmerholdt |
2014 |
GTI - Greve |
|
76 |
2:08.48 |
+45.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ellen Anna Chabert Laxáfoss |
2014 |
Roskilde Svømning |
|
69 |
2:12.42 |
+49.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Karla Tagø |
2015 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
68 |
2:13.11 |
+50.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emma Birck Sørensen |
2014 |
Roskilde Svømning |
|
66 |
2:14.38 |
+51.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sophia Mija Larsen |
2014 |
GTI - Ishøj |
|
60 |
2:19.03 |
+56.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Victoria Danielsen-Strunge |
2014 |
GTI - Greve |
|
50 |
2:27.43 |
+1:04.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Frederikke Iskov-Eskebæk |
2014 |
GTI - Ishøj |
|
48 |
2:29.37 |
+1:06.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ida Fisker Ross-Hansen |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
40 |
2:38.11 |
+1:15.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Agnes Elisa Erbs Falkesgaard |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Nikol Toshev |
2014 |
GTI - Greve |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 5.2 Did not touch wall at the turn or finish |
|
|
|
|
- |
|
Agathe Nathanielsen |
2015 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 12:47:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Frisvømning Damer 11 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Darina Jakobsons |
2013 |
S 71 |
|
456 |
1:10.71 |
|
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.27 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Chili Engelbrecht |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
447 |
1:11.17 |
+0.46 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.41 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vilma Toft Andresen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
444 |
1:11.32 |
+0.61 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.77 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Siri Lund Kilen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
396 |
1:14.11 |
+3.40 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.11 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iris Siriajeva |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
348 |
1:17.35 |
+6.64 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 1:22.14 |
(-4.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johanna Tindgaard Roth |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
339 |
1:18.07 |
+7.36 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.27 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vigga Veggerby |
2013 |
GTI - Greve |
|
309 |
1:20.47 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.53 |
(-7.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Dina Brekling |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
278 |
1:23.42 |
+12.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.58 |
(-8.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julie Haagen Præst |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
277 |
1:23.43 |
+12.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.57 |
(-2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Astrid Jensen |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
276 |
1:23.55 |
+12.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.34 |
(+2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Clara Nyberg Thomsen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
272 |
1:24.02 |
+13.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.13 |
(-7.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma-Sofie Reiter Falgaard |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
264 |
1:24.78 |
+14.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.82 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Isabel Tovgaard Jakobsen |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
239 |
1:27.64 |
+16.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.06 |
(-8.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Freya Marcinek Vinther |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
237 |
1:27.98 |
+17.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.38 |
(-12.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anastasia Nilsson |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
236 |
1:28.10 |
+17.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.51 |
(-10.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anna Vinsentz |
2013 |
Næstved Svømmeklub |
|
225 |
1:29.52 |
+18.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.73 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alba Nordtorp |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
216 |
1:30.65 |
+19.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.28 |
(-4.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Naja Jeppesen |
2013 |
Roskilde Svømning |
|
213 |
1:31.10 |
+20.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.53 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Elfride Zibrandtsen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
207 |
1:31.98 |
+21.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.75 |
(+5.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ela Vatansever |
2013 |
GTI - Greve |
|
203 |
1:32.63 |
+21.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.53 |
(-13.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ava Karin Hammargren |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
200 |
1:32.98 |
+22.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.82 |
(-8.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Asta Thomsen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
197 |
1:33.54 |
+22.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.70 |
(-7.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Isabella Stanczyk |
2013 |
Swim Team Taastrup |
|
196 |
1:33.72 |
+23.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.35 |
(-4.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Karolina Reitz Christiansen |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
195 |
1:33.83 |
+23.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.05 |
(-14.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Luna Anna Malling Christense |
2013 |
GTI - Ishøj |
|
193 |
1:34.12 |
+23.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.71 |
(-19.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Luna Mascagni |
2013 |
GTI - Ishøj |
|
183 |
1:35.89 |
+25.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Laura Thesbjerg Klitaa |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
181 |
1:36.09 |
+25.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Clara Toni |
2013 |
GTI - Greve |
|
176 |
1:37.04 |
+26.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.48 |
(-17.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Elin Wagner Toftdahl |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
176 |
1:37.06 |
+26.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.73 |
(-36.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Ingrid Jørgensen |
2013 |
Swim Team Taastrup |
|
170 |
1:38.10 |
+27.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.01 |
(-6.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Kirsten Holst |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
144 |
1:43.82 |
+33.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.40 |
(-8.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Nora Jarva |
2013 |
GTI - Tune I.F. |
|
140 |
1:44.64 |
+33.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.59 |
(-38.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Emma Aarup |
2013 |
GTI - Greve |
|
126 |
1:48.58 |
+37.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.89 |
(-18.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Carla R. Andersen |
2013 |
GTI - Greve |
|
117 |
1:51.24 |
+40.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Julia le Nech Markussen |
2013 |
Swim Team Taastrup |
|
90 |
2:01.17 |
+50.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.01 |
(-5.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Silke Christensen |
2013 |
Roskilde Svømning |
|
89 |
2:01.92 |
+51.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Sif Andersen |
2013 |
Swim Team Taastrup |
|
84 |
2:04.14 |
+53.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 12:47:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Frisvømning Damer 12 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Naia Nørgaard Frandsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
603 |
1:04.43 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.88 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alma Mygind Krempel |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
469 |
1:10.04 |
+5.61 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.04 |
(-2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alberte Wibholm |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
457 |
1:10.67 |
+6.24 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.92 |
(-6.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Nissen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
442 |
1:11.46 |
+7.03 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.29 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Milla Poulsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
412 |
1:13.13 |
+8.70 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.66 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Austeja Giedraite |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
407 |
1:13.46 |
+9.03 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.11 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Regitze Isaksen |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
406 |
1:13.50 |
+9.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.40 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Viola Trenter |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
400 |
1:13.87 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.03 |
(-3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Dana Sesselja Ekblom |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
397 |
1:14.07 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.94 |
(-3.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Arndis Soffia Matthiasdottir |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
392 |
1:14.34 |
+9.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.63 |
(-2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Celine Hide |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
389 |
1:14.56 |
+10.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.50 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sophia Alexandra Banc |
2012 |
Swim Team Taastrup |
|
374 |
1:15.53 |
+11.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.98 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Matilde Molter Petersen |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
306 |
1:20.72 |
+16.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.55 |
(-3.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Marie Dithmar |
2012 |
GTI - Greve |
|
305 |
1:20.82 |
+16.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.92 |
(-9.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anna Stendal Keller |
2012 |
GTI - Tune I.F. |
|
301 |
1:21.24 |
+16.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.81 |
(-5.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Caya Løndal Olsen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
292 |
1:22.01 |
+17.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.11 |
(-5.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sofie Ellegaard Petersen |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
282 |
1:22.96 |
+18.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.93 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emilia Fijalkowska |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
281 |
1:23.07 |
+18.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.55 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Liva Kampf Brøndum |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
266 |
1:24.60 |
+20.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.64 |
(-6.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Gry Tunekil |
2012 |
S 71 |
|
257 |
1:25.55 |
+21.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.54 |
(-4.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Smilla Magnolia Friis |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
230 |
1:28.85 |
+24.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.64 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Maiken Metine Nielsen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
217 |
1:30.55 |
+26.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.52 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sara Von Gersdorff |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
216 |
1:30.62 |
+26.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.36 |
(+3.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Lykke Liljeqvist |
2012 |
S 71 |
|
192 |
1:34.35 |
+29.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.44 |
(-4.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Mie Weile Nielsen |
2012 |
GTI - Ishøj |
|
189 |
1:34.88 |
+30.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.03 |
(-4.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ellen Köppen |
2012 |
Swim Team Taastrup |
|
133 |
1:46.50 |
+42.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.39 |
(-3.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ronja Villadsen |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
131 |
1:46.95 |
+42.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.73 |
(-2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Freja Malou Stenz |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
122 |
1:49.52 |
+45.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.66 |
(-7.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Arin Aci |
2012 |
Swim Team Taastrup |
|
113 |
1:52.39 |
+47.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 12:47:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Frisvømning Damer 13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
705 |
1:01.16 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.57 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederikke Lohmann Frosthol |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
586 |
1:05.05 |
+3.89 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.53 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
536 |
1:07.03 |
+5.87 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.91 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
526 |
1:07.43 |
+6.27 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.87 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Melina Ertman |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
510 |
1:08.12 |
+6.96 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.02 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matilde Melholt Gentin |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
491 |
1:09.01 |
+7.85 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.57 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nadia Krawanska |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
485 |
1:09.26 |
+8.10 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.28 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caroline Bøtcher |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
485 |
1:09.29 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.59 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
478 |
1:09.61 |
+8.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.14 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
477 |
1:09.64 |
+8.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.67 |
(+1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=11 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
457 |
1:10.69 |
+9.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.42 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=11 |
|
Ellen Drewsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
457 |
1:10.69 |
+9.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.66 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Bodil Thomsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
451 |
1:10.96 |
+9.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.21 |
(-3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ida Melholt Gentin |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
438 |
1:11.65 |
+10.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.70 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alina Pi Moldestad Knudsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
428 |
1:12.21 |
+11.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.56 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=16 |
|
Ida Ravn Olsen |
2011 |
GTI - Greve |
|
427 |
1:12.26 |
+11.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.87 |
(-12.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=16 |
|
Sofia Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
427 |
1:12.26 |
+11.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.14 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Agnes Bille Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
427 |
1:12.30 |
+11.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.94 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lea Marie Weiss |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
424 |
1:12.45 |
+11.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.16 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Maja Just Danielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
392 |
1:14.36 |
+13.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.26 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Victoria Iskov-Eskebæk |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
365 |
1:16.14 |
+14.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.91 |
(-16.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Josephine Klarner Bødkerholm |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
362 |
1:16.38 |
+15.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.59 |
(-5.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Martine Peeters |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
350 |
1:17.25 |
+16.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.55 |
(-2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Celina Aufeldt-Hjort |
2011 |
GTI - Greve |
|
349 |
1:17.29 |
+16.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.61 |
(-5.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Mathilde Ellegaard Petersen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
313 |
1:20.14 |
+18.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.49 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Esther Daugaard |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
309 |
1:20.47 |
+19.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.76 |
(+3.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Clara Funch Danielsen |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
277 |
1:23.52 |
+22.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.29 |
(-2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Novalie Tilliander Gounta |
2011 |
S 71 |
|
261 |
1:25.19 |
+24.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.97 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Jóhanna Hentze Soylu |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
205 |
1:32.30 |
+31.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.34 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Lærke Buchholz |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
160 |
1:40.23 |
+39.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.14 |
(+4.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 12:47:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Frisvømning Damer 14 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kathrine R. Svendsen |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
699 |
1:01.33 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.83 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
650 |
1:02.85 |
+1.52 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.56 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathilde Josefine Holm |
2010 |
GTI - Ishøj |
|
634 |
1:03.35 |
+2.02 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.97 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Engsbro |
2010 |
GTI - Greve |
|
589 |
1:04.95 |
+3.62 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.52 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anja Månsson |
2010 |
S 71 |
|
553 |
1:06.30 |
+4.97 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.02 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vilma Rosendahl Veggerby |
2010 |
GTI - Greve |
|
513 |
1:08.01 |
+6.68 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.56 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caroline Elisabeth Moris |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
475 |
1:09.78 |
+8.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.69 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Filippa Stokholm Würfel |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
453 |
1:10.85 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.20 |
(-4.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 12:47:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Frisvømning Damer 15 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Linnea B. Pedersen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
|
680 |
1:01.89 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.59 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivia Maibøll Iversen |
2009 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
561 |
1:06.02 |
+4.13 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.12 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karoline Melholt Gentin |
2009 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
535 |
1:07.07 |
+5.18 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.84 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
481 |
1:09.46 |
+7.57 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.70 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
473 |
1:09.87 |
+7.98 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.84 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rosa Borch |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
377 |
1:15.35 |
+13.46 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.88 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lærke Lind-Jensen |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
279 |
1:23.29 |
+21.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.77 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Josefine Jensen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
263 |
1:24.89 |
+23.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.45 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alberte Kobyluch Høst |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 12:47:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-02-2024 12:49.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs - og Børnecup 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. feb 2024 to 4. feb 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Frisvømning Damer 10 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dagmar Balling Krøjmand |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
296 |
1:21.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.98 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andrea Molter Petersen |
2014 |
Næstved Svømmeklub |
|
294 |
1:21.83 |
+0.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.68 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia A. Rasmussen Djebou |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
189 |
1:34.78 |
+13.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.21 |
(-4.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emily Hansen |
2014 |
Solrød Svømmeklub |
|
153 |
1:41.75 |
+20.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.57 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Casandra Brekling |
2015 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
139 |
1:44.95 |
+23.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.96 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kaja Hillestrøm |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
133 |
1:46.49 |
+24.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.36 |
(+2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 18:43:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Frisvømning Damer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilma Toft Andresen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
484 |
1:09.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.32 |
(-2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Darina Jakobsons |
2013 |
S 71 |
|
474 |
1:09.83 |
+0.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.71 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Chili Engelbrecht |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
464 |
1:10.29 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.17 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Siri Lund Kilen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
389 |
1:14.59 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.11 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iris Siriajeva |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
375 |
1:15.47 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.35 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johanna Tindgaard Roth |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
366 |
1:16.11 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.07 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 18:43:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Frisvømning Damer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Naia Nørgaard Frandsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
628 |
1:03.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.43 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alberte Wibholm |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
488 |
1:09.13 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.67 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alma Mygind Krempel |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
485 |
1:09.26 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.04 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Nissen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
439 |
1:11.61 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.46 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Austeja Giedraite |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
414 |
1:13.01 |
+9.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.46 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Milla Poulsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
397 |
1:14.03 |
+10.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.13 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 18:43:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Frisvømning Damer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
702 |
1:01.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.16 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederikke Lohmann Frosthol |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
590 |
1:04.91 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.05 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
570 |
1:05.66 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.43 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matilde Melholt Gentin |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
527 |
1:07.39 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.01 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Melina Ertman |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
509 |
1:08.17 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.12 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nadia Krawanska |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
494 |
1:08.87 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.26 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 18:43:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Frisvømning Damer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kathrine R. Svendsen |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
692 |
1:01.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.33 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
673 |
1:02.12 |
+0.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.85 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathilde Josefine Holm |
2010 |
GTI - Ishøj |
|
643 |
1:03.07 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.35 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Engsbro |
2010 |
GTI - Greve |
|
590 |
1:04.92 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.95 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anja Månsson |
2010 |
S 71 |
|
536 |
1:07.03 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.30 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vilma Rosendahl Veggerby |
2010 |
GTI - Greve |
|
511 |
1:08.10 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.01 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 18:43:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Frisvømning Damer 15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Linnea B. Pedersen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
|
660 |
1:02.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.89 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivia Maibøll Iversen |
2009 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
559 |
1:06.07 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.02 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karoline Melholt Gentin |
2009 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
522 |
1:07.59 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.07 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
492 |
1:08.94 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.46 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
429 |
1:12.16 |
+9.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.87 |
(+2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rosa Borch |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
407 |
1:13.43 |
+10.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.35 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 18:43:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-02-2024 18:46.09 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs - og Børnecup 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. feb 2024 to 4. feb 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer 10 og yngre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Radko |
2014 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
213 |
1:21.09 |
|
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.87 |
(+2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
August Niels Nøhr Belling |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
146 |
1:31.97 |
+10.88 |
|
QF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Theo Rydhé |
2014 |
S 71 |
|
143 |
1:32.65 |
+11.56 |
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 1:39.12 |
(-6.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caspian Birgersson |
2014 |
S 71 |
|
118 |
1:38.69 |
+17.60 |
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 1:36.09 |
(+2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jakob Nørgaard Frandsen |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
112 |
1:40.46 |
+19.37 |
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 1:49.47 |
(-9.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Otto Bille Nielsen |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
109 |
1:41.23 |
+20.14 |
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 2:04.94 |
(-23.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eric Kenta Lindberg |
2015 |
Solrød Svømmeklub |
|
106 |
1:42.13 |
+21.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.17 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Albert Manegold Svendsen |
2015 |
Swim Team Taastrup |
|
100 |
1:44.09 |
+23.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.29 |
(-5.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
Foma Nikitich Barsukov |
2015 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
94 |
1:46.52 |
+25.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.40 |
(-9.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
Anton Kristiansen |
2015 |
Solrød Svømmeklub |
|
94 |
1:46.52 |
+25.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.58 |
(-16.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tristan Toft |
2014 |
Solrød Svømmeklub |
|
93 |
1:46.86 |
+25.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.73 |
(-4.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Villads Brøndum |
2014 |
Roskilde Svømning |
|
92 |
1:47.16 |
+26.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.68 |
(-19.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Cornelius Troulsen |
2014 |
Solrød Svømmeklub |
|
91 |
1:47.59 |
+26.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.09 |
(-5.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emil Visbjerg Priskorn |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
77 |
1:53.79 |
+32.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.42 |
(+2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
William Pedersen |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
70 |
1:57.19 |
+36.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.72 |
(-6.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Julius Engell |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
67 |
1:59.28 |
+38.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.45 |
(-5.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asbjørn Rønnow |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Marius Borris Sørensen |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 13:33:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer 11 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Bøtcher |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
300 |
1:12.37 |
|
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.94 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Buckflash Knudsen |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
270 |
1:14.94 |
+2.57 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.54 |
(-3.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Axel Lund Nielsen |
2013 |
Næstved Svømmeklub |
|
251 |
1:16.83 |
+4.46 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.21 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matti Schimmel |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
245 |
1:17.46 |
+5.09 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 1:22.13 |
(-4.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isak Elmedyb |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
244 |
1:17.54 |
+5.17 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 1:22.65 |
(-5.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lukas Norman |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
232 |
1:18.78 |
+6.41 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 1:17.10 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Carlo Falster |
2013 |
Roskilde Svømning |
|
221 |
1:20.12 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Thor Lucas Krell-Jørgensen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
173 |
1:26.96 |
+14.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.88 |
(-30.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jonathan Kejser |
2013 |
Roskilde Svømning |
|
154 |
1:30.40 |
+18.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.40 |
(-3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Herman Gudmann Einspor |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
147 |
1:31.71 |
+19.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.31 |
(-13.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Thomas Engell Winther |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
95 |
1:46.00 |
+33.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mads Frederik Arendal |
2013 |
Roskilde Svømning |
|
91 |
1:47.56 |
+35.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.16 |
(-20.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Milo Wallentino |
2013 |
GTI - Greve |
|
85 |
1:50.22 |
+37.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.70 |
(-11.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Valdemar Fast Storgaard |
2013 |
GTI - Tune I.F. |
|
83 |
1:50.71 |
+38.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.83 |
(-10.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Daniel Smedegaard Hansson |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
83 |
1:50.87 |
+38.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.63 |
(-4.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Franciszek Krawanski |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
76 |
1:54.05 |
+41.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jonathan Elias Ewald |
2013 |
GTI - Ishøj |
|
72 |
1:56.40 |
+44.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Milan Lawaetz |
2013 |
GTI - Tune I.F. |
|
71 |
1:56.76 |
+44.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lucas Paulo Monteiro Mendes |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
68 |
1:58.64 |
+46.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.27 |
(-40.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Christian Larsen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
68 |
1:58.66 |
+46.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.81 |
(-8.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mads Pedersen |
2013 |
GTI - Greve |
|
67 |
1:59.22 |
+46.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christian Ifrim |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lasse Kold |
2013 |
GTI - Greve |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 13:33:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer 12 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nor Englund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
370 |
1:07.47 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.60 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Magnus Thøsing Skourup |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
340 |
1:09.40 |
+1.93 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.00 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leonard Samoilenko |
2012 |
Swim Team Taastrup |
|
280 |
1:14.04 |
+6.57 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.08 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Milas Tihic Rasmussen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
279 |
1:14.12 |
+6.65 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.34 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linus Vilhelmsen |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
277 |
1:14.32 |
+6.85 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.94 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Bertram Lyngby |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
276 |
1:14.37 |
+6.90 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:17.72 |
(-3.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sebastian Gretlund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
274 |
1:14.54 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.46 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Patrick Wobbes |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
273 |
1:14.69 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.11 |
(-4.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eskild Balling Krøjmand |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
260 |
1:15.94 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.03 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jeppe Bøchmann Pheiffer |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
252 |
1:16.68 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.75 |
(-7.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Malte Skab |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
251 |
1:16.80 |
+9.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.23 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Walter Plum Albrechtsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
249 |
1:16.99 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.63 |
(-2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Marc Rahbek Mortensen |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
249 |
1:17.02 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.07 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Albert Rasmussen Høegh |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
211 |
1:21.33 |
+13.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.01 |
(-3.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Truls Levin |
2012 |
S 71 |
|
205 |
1:22.13 |
+14.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.78 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Liam Lorentzen |
2012 |
GTI - Tune I.F. |
|
193 |
1:23.83 |
+16.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.62 |
(-3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Julius Sikora |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
188 |
1:24.55 |
+17.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.71 |
(+5.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Storm Fersum |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
180 |
1:25.75 |
+18.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.21 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Max Gutierrez Caballero |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
167 |
1:27.90 |
+20.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.56 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Savva Barsukov |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
166 |
1:28.05 |
+20.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.35 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Gudmund Pihl |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
153 |
1:30.54 |
+23.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.28 |
(-2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Calvin Madsen |
2012 |
GTI - Tune I.F. |
|
152 |
1:30.82 |
+23.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.76 |
(-5.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Carl August Selch Aabakke |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
146 |
1:32.01 |
+24.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.50 |
(+2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Jonas Seierup Von Ahnen |
2012 |
GTI - Tune I.F. |
|
144 |
1:32.29 |
+24.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.14 |
(-12.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Hector Verny Ricciardi |
2012 |
Swim Team Taastrup |
|
140 |
1:33.16 |
+25.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.76 |
(-5.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Jonas Klinge Vølund Tømmerh |
2012 |
GTI - Greve |
|
136 |
1:34.04 |
+26.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.03 |
(-4.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Hugo Ernstsson |
2012 |
S 71 |
|
90 |
1:47.92 |
+40.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.88 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noah Rydhé |
2012 |
S 71 |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 13:33:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer 13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asbjørn Christiansen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
486 |
1:01.62 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.21 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lau Kjellerup |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
429 |
1:04.25 |
+2.63 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.98 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian Suhr |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
329 |
1:10.18 |
+8.56 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.15 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Floyd Hollingsworth |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
319 |
1:10.90 |
+9.28 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.81 |
(-2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Tuxen Bang |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
319 |
1:10.91 |
+9.29 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.25 |
(-2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Strømberg Theisen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
316 |
1:11.09 |
+9.47 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.48 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Simon Preuss Nielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
283 |
1:13.76 |
+12.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.83 |
(-3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sylvester Haugsted |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
279 |
1:14.12 |
+12.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.91 |
(+3.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emil Langvad |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
278 |
1:14.21 |
+12.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.95 |
(-4.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lauritz Jespersen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
274 |
1:14.57 |
+12.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.95 |
(-3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Noah Emil Schultz |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
263 |
1:15.57 |
+13.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.85 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Storm Jul From |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
248 |
1:17.08 |
+15.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.60 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tristan Troulsen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
237 |
1:18.31 |
+16.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.20 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
William Petersen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
232 |
1:18.79 |
+17.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.73 |
(-3.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Benjamin Torp Simony |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
228 |
1:19.30 |
+17.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.97 |
(-3.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nikolas Milani |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
227 |
1:19.40 |
+17.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.15 |
(-6.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Tøger Troelsen Holst |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
176 |
1:26.43 |
+24.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.40 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Leonardo Nedergaard Nielsen |
2011 |
GTI - Greve |
|
171 |
1:27.25 |
+25.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.19 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Peter Pickersgill |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
150 |
1:31.20 |
+29.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.56 |
(+3.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kai Zhang |
2011 |
GTI - Greve |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 13:33:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer 14 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Klinge Vølund Tømmerho |
2010 |
GTI - Greve |
|
516 |
1:00.42 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.17 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alfred Sørensen Stage |
2010 |
GTI - Greve |
|
502 |
1:00.98 |
+0.56 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.64 |
(-4.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Benjamin Völkner |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
458 |
1:02.86 |
+2.44 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.28 |
(-8.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
390 |
1:06.31 |
+5.89 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.87 |
(-3.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Caning Nørskov |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
383 |
1:06.71 |
+6.29 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.98 |
(-5.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Wictor Byriel |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
372 |
1:07.39 |
+6.97 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.83 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johannes Hovmand |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
370 |
1:07.46 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.85 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jeppe Jensen |
2010 |
GTI - Greve |
|
341 |
1:09.37 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.56 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Christoffer Midtgaard |
2010 |
A6 JGI-Swim |
|
339 |
1:09.51 |
+9.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.81 |
(-5.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
294 |
1:12.84 |
+12.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.68 |
(+3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lucas Bendtsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
275 |
1:14.49 |
+14.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.50 |
(-6.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emil Sejer |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
265 |
1:15.40 |
+14.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.05 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Hjalte Rasmussen |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
253 |
1:16.60 |
+16.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.63 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 13:33:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer 15 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Granlund Thomsen |
2009 |
GTI - Greve |
|
451 |
1:03.20 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.26 |
(-5.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Igor Sinenko Sergeevich |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
359 |
1:08.15 |
+4.95 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.96 |
(+4.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Albert Benian |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 13:33:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-02-2024 13:35.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs - og Børnecup 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. feb 2024 to 4. feb 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer 10 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Radko |
2014 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
213 |
1:21.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.09 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
August Niels Nøhr Belling |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
148 |
1:31.62 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.97 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caspian Birgersson |
2014 |
S 71 |
|
131 |
1:35.27 |
+14.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.69 |
(-3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Theo Rydhé |
2014 |
S 71 |
|
129 |
1:35.82 |
+14.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.65 |
(+3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Otto Bille Nielsen |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
120 |
1:38.21 |
+17.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.23 |
(-3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jakob Nørgaard Frandsen |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
116 |
1:39.13 |
+18.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.46 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 18:54:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Bøtcher |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
298 |
1:12.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.37 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Buckflash Knudsen |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
286 |
1:13.52 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.94 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lukas Norman |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
273 |
1:14.65 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.78 |
(-4.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matti Schimmel |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
265 |
1:15.42 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.46 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Axel Lund Nielsen |
2013 |
Næstved Svømmeklub |
|
253 |
1:16.61 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.83 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isak Elmedyb |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
216 |
1:20.78 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.54 |
(+3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 18:54:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nor Englund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
368 |
1:07.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.47 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Magnus Thøsing Skourup |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
334 |
1:09.79 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.40 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Milas Tihic Rasmussen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
306 |
1:11.87 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.12 |
(-2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leonard Samoilenko |
2012 |
Swim Team Taastrup |
|
300 |
1:12.35 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.04 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bertram Lyngby |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
286 |
1:13.49 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.37 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linus Vilhelmsen |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
257 |
1:16.16 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.32 |
(+1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 18:54:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asbjørn Christiansen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
483 |
1:01.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.62 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lau Kjellerup |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
439 |
1:03.77 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.25 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Strømberg Theisen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
356 |
1:08.33 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.09 |
(-2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christian Suhr |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
337 |
1:09.61 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.18 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Floyd Hollingsworth |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
331 |
1:10.05 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.90 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Tuxen Bang |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
327 |
1:10.34 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.91 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 18:54:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Klinge Vølund Tømmerho |
2010 |
GTI - Greve |
|
509 |
1:00.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.42 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alfred Sørensen Stage |
2010 |
GTI - Greve |
|
504 |
1:00.88 |
+0.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.98 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Benjamin Völkner |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
476 |
1:02.05 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.86 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
377 |
1:07.05 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.31 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Wictor Byriel |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
350 |
1:08.75 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.39 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Caning Nørskov |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
337 |
1:09.63 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.71 |
(+2.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 18:54:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer 15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Granlund Thomsen |
2009 |
GTI - Greve |
|
476 |
1:02.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.20 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Igor Sinenko Sergeevich |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
351 |
1:08.71 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.15 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 18:54:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-02-2024 18:56.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs - og Børnecup 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. feb 2024 to 4. feb 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 4x50m Frisvømning Mix 13 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
AQU |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
A6 lilla |
13 |
A6 |
|
|
|
|
|
1:59.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Asbjørn Christiansen |
2011 |
|
|
|
|
|
28.74 |
|
|
|
|
28.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Christensen |
2012 |
|
|
|
|
|
30.16 |
|
|
|
|
58.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
|
|
|
|
|
29.87 |
|
|
|
|
1:28.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilde Melholt Gentin |
2011 |
|
|
|
|
|
31.22 |
|
|
|
|
1:59.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
KVIK Mix 4 |
13 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:03.48 |
+3.49 |
|
|
|
|
Liva Blaaberg |
2012 |
|
|
|
|
|
30.21 |
|
|
|
|
30.21 |
|
|
|
|
|
|
|
Nadia Krawanska |
2011 |
|
|
|
|
|
31.02 |
|
|
|
|
1:01.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nor Englund |
2012 |
|
|
|
|
|
31.16 |
|
|
|
|
1:32.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Tuxen Bang |
2011 |
|
|
|
|
|
31.09 |
|
|
|
|
2:03.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
KVIK Mix 1 |
13 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:04.35 |
+4.36 |
|
|
|
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
|
|
|
|
|
28.30 |
|
|
|
|
28.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Drewsen |
2011 |
|
|
|
|
|
30.73 |
|
|
|
|
59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Suhr |
2011 |
|
|
|
|
|
32.58 |
|
|
|
|
1:31.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eskild Balling Krøjmand |
2012 |
|
|
|
|
|
32.74 |
|
|
|
|
2:04.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Køge 2 |
13 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:04.43 |
+4.44 |
|
|
|
|
Lau Kjellerup |
2011 |
|
|
|
|
|
29.92 |
|
|
|
|
29.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Melina Ertman |
2011 |
|
|
|
|
|
31.07 |
|
|
|
|
1:00.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Hildebrandt |
2011 |
|
|
|
|
|
31.32 |
|
|
|
|
1:32.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
August Emil Madvig Jensen |
2011 |
|
|
|
|
|
32.12 |
|
|
|
|
2:04.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
KVIK Mix 2 |
13 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:04.90 |
+4.91 |
|
|
|
|
Naia Nørgaard Frandsen |
2012 |
|
|
|
|
|
29.78 |
|
|
|
|
29.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Poulsen |
2011 |
|
|
|
|
|
32.05 |
|
|
|
|
1:01.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Krogsæter |
2011 |
|
|
|
|
|
31.20 |
|
|
|
|
1:33.03 |
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Gretlund |
2012 |
|
|
|
|
|
31.87 |
|
|
|
|
2:04.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
KVIK Mix 3 |
13 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:06.79 |
+6.80 |
|
|
|
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
|
|
|
|
|
31.03 |
|
|
|
|
31.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilma Toft Andresen |
2013 |
|
|
|
|
|
31.08 |
|
|
|
|
1:02.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Strømberg Theisen |
2011 |
|
|
|
|
|
33.22 |
|
|
|
|
1:35.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Floyd Hollingsworth |
2011 |
|
|
|
|
|
31.46 |
|
|
|
|
2:06.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
KVIK Mix 5 |
13 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:14.02 |
+14.03 |
|
|
|
|
Alma Mygind Krempel |
2012 |
|
|
|
|
|
31.92 |
|
|
|
|
31.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Bille Nielsen |
2011 |
|
|
|
|
|
32.39 |
|
|
|
|
1:04.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julius Sikora |
2012 |
|
|
|
|
|
34.72 |
|
|
|
|
1:39.03 |
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Torp Simony |
2011 |
|
|
|
|
|
34.99 |
|
|
|
|
2:14.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
WONders 1 |
13 |
Startfællesskabet GTI |
|
|
|
|
|
2:15.69 |
+15.70 |
|
|
|
|
Nikolas Milani |
2011 |
|
|
|
|
|
33.25 |
|
|
|
|
33.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Iskov-Eskebæk |
2011 |
|
|
|
|
|
33.21 |
|
|
|
|
1:06.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Langvad |
2011 |
|
|
|
|
|
33.59 |
|
|
|
|
1:40.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Ravn Olsen |
2011 |
|
|
|
|
|
35.64 |
|
|
|
|
2:15.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Køge 3 |
12 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:15.74 |
+15.75 |
|
|
|
|
Austeja Giedraite |
2012 |
|
|
|
|
|
33.48 |
|
|
|
|
33.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Buckflash Knudsen |
2013 |
|
|
|
|
|
34.26 |
|
|
|
|
1:07.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Nissen |
2012 |
|
|
|
|
|
32.91 |
|
|
|
|
1:40.65 |
|
|
|
|
|
|
|
Matti Schimmel |
2013 |
|
|
|
|
|
35.09 |
|
|
|
|
2:15.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Næstved 1 |
13 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:16.44 |
+16.45 |
|
|
|
|
Mathilde Ellegaard Petersen |
2011 |
|
|
|
|
|
35.00 |
|
|
|
|
35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Patrick Wobbes |
2012 |
|
|
|
|
|
32.95 |
|
|
|
|
1:07.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilde Molter Petersen |
2012 |
|
|
|
|
|
34.95 |
|
|
|
|
1:42.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malte Skab |
2012 |
|
|
|
|
|
33.54 |
|
|
|
|
2:16.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
KVIK Mix 6 |
12 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:19.70 |
+19.71 |
|
|
|
|
Sofia Esposito |
2012 |
|
|
|
|
|
34.32 |
|
|
|
|
34.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dana Sesselja Ekblom |
2012 |
|
|
|
|
|
33.09 |
|
|
|
|
1:07.41 |
|
|
|
|
|
|
|
Walter Plum Albrechtsen |
2012 |
|
|
|
|
|
35.02 |
|
|
|
|
1:42.43 |
|
|
|
|
|
|
|
Savva Barsukov |
2012 |
|
|
|
|
|
37.27 |
|
|
|
|
2:19.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
WONders 2 |
13 |
Startfællesskabet GTI |
|
|
|
|
|
2:21.16 |
+21.17 |
|
|
|
|
Storm Jul From |
2011 |
|
|
|
|
|
32.86 |
|
|
|
|
32.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Funch Danielsen |
2011 |
|
|
|
|
|
36.76 |
|
|
|
|
1:09.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liam Lorentzen |
2012 |
|
|
|
|
|
37.83 |
|
|
|
|
1:47.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Celina Aufeldt-Hjort |
2011 |
|
|
|
|
|
33.71 |
|
|
|
|
2:21.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Køge 4 |
13 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:22.68 |
+22.69 |
|
|
|
|
Andrea Kaiser |
2012 |
|
|
|
|
|
37.64 |
|
|
|
|
37.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Nørgård Muus |
2011 |
|
|
|
|
|
33.97 |
|
|
|
|
1:11.61 |
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Norman |
2013 |
|
|
|
|
|
36.48 |
|
|
|
|
1:48.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Ørum Jensen |
2012 |
|
|
|
|
|
34.59 |
|
|
|
|
2:22.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Næstved 2 |
13 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:23.96 |
+23.97 |
|
|
|
|
Axel Lund Nielsen |
2013 |
|
|
|
|
|
35.51 |
|
|
|
|
35.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Ellegaard Petersen |
2012 |
|
|
|
|
|
36.50 |
|
|
|
|
1:12.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Molter Petersen |
2014 |
|
|
|
|
|
38.74 |
|
|
|
|
1:50.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lauritz Jespersen |
2011 |
|
|
|
|
|
33.21 |
|
|
|
|
2:23.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
WONders 3 |
13 |
Startfællesskabet GTI |
|
|
|
|
|
2:29.29 |
+29.30 |
|
|
|
|
Leonardo Nedergaard Nielsen |
2011 |
|
|
|
|
|
39.54 |
|
|
|
|
39.54 |
|
|
|
|
|
|
|
Marie Dithmar |
2012 |
|
|
|
|
|
35.80 |
|
|
|
|
1:15.34 |
|
|
|
|
|
|
|
Calvin Madsen |
2012 |
|
|
|
|
|
40.13 |
|
|
|
|
1:55.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Stendal Keller |
2012 |
|
|
|
|
|
33.82 |
|
|
|
|
2:29.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Roskilde Mix 3 |
13 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
2:39.38 |
+39.39 |
|
|
|
|
Naja Jeppesen |
2013 |
|
|
|
|
|
39.87 |
|
|
|
|
39.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josephine Klarner Bødkerholm |
2011 |
|
|
|
|
|
33.45 |
|
|
|
|
1:13.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Villads Brøndum |
2014 |
|
|
|
|
|
49.58 |
|
|
|
|
2:02.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carlo Falster |
2013 |
|
|
|
|
|
36.48 |
|
|
|
|
2:39.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
STT's Power Puff Persons |
12 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
2:57.12 |
+57.13 |
|
|
|
|
Isabella Stanczyk |
2013 |
|
|
|
|
|
43.00 |
|
|
|
|
43.00 |
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Jørgensen |
2013 |
|
|
|
|
|
47.12 |
|
|
|
|
1:30.12 |
|
|
|
|
|
|
|
Albert Manegold Svendsen |
2015 |
|
|
|
|
|
45.02 |
|
|
|
|
2:15.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hector Verny Ricciardi |
2012 |
|
|
|
|
|
41.98 |
|
|
|
|
2:57.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Roskilde Mix 2 |
14 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
2:23.93 |
+23.94 |
|
|
|
|
Emilia Nora Beyarslan |
2012 |
|
|
|
|
|
34.74 |
|
|
|
|
34.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regitze Isaksen |
2012 |
|
|
|
|
|
34.01 |
|
|
|
|
1:08.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peter Pickersgill |
2011 |
|
|
|
|
|
41.38 |
|
|
|
|
1:50.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hjalte Rasmussen |
2010 |
|
|
|
|
|
33.80 |
|
|
|
|
2:23.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
KVIK Mix 7 |
12 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.12 Team member enters water during race not to swim their length |
|
|
|
Arndis Soffia Matthiasdottir |
2012 |
|
|
|
|
|
34.11 |
|
|
|
|
34.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Chili Engelbrecht |
2013 |
|
|
|
|
|
33.12 |
|
|
|
|
1:07.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gudmund Pihl |
2012 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Max Gutierrez Caballero |
2012 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Køge 5 |
12 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.12 Team member enters water during race not to swim their length |
|
|
|
Emilia Fijalkowska |
2012 |
|
|
|
|
|
36.26 |
|
|
|
|
36.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Storm Fersum |
2012 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Jensen |
2013 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bertram Lyngby |
2012 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
STT's Power Puff Persons 2 |
12 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Julia le Nech Markussen |
2013 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Köppen |
2012 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sif Andersen |
2013 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arin Aci |
2012 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 20:16:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 4x50m Frisvømning Mix 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
AQU |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
GTI Dolphins 1 |
15 |
Startfællesskabet GTI |
|
|
|
|
|
1:52.32 |
|
|
|
|
|
|
|
Emil Klinge Vølund Tømmerholt |
2010 |
|
|
|
|
|
27.65 |
|
|
|
|
27.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
|
|
|
|
|
28.32 |
|
|
|
|
55.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Linnea B. Pedersen |
2009 |
|
|
|
|
|
28.55 |
|
|
|
|
1:24.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Völkner |
2010 |
|
|
|
|
|
27.80 |
|
|
|
|
1:52.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
GTI Dolphins 2 |
15 |
Startfællesskabet GTI |
|
|
|
|
|
1:53.13 |
+0.81 |
|
|
|
|
Kathrine R. Svendsen |
2010 |
|
|
|
|
|
28.27 |
|
|
|
|
28.27 |
|
|
|
|
|
|
|
Josefine Nyamadi |
2010 |
|
|
|
|
|
28.71 |
|
|
|
|
56.98 |
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Sørensen Stage |
2010 |
|
|
|
|
|
27.71 |
|
|
|
|
1:24.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Granlund Thomsen |
2009 |
|
|
|
|
|
28.44 |
|
|
|
|
1:53.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
GTI Dolphins 3 |
15 |
Startfællesskabet GTI |
|
|
|
|
|
1:59.83 |
+7.51 |
|
|
|
|
Mathilde Josefine Holm |
2010 |
|
|
|
|
|
30.17 |
|
|
|
|
30.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Dithmar |
2009 |
|
|
|
|
|
31.02 |
|
|
|
|
1:01.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Ørum Bodal |
2010 |
|
|
|
|
|
29.33 |
|
|
|
|
1:30.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jeppe Jensen |
2010 |
|
|
|
|
|
29.31 |
|
|
|
|
1:59.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
A6 grøn |
15 |
A6 |
|
|
|
|
|
2:05.74 |
+13.42 |
|
|
|
|
Olivia Maibøll Iversen |
2009 |
|
|
|
|
|
30.47 |
|
|
|
|
30.47 |
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Melholt Gentin |
2009 |
|
|
|
|
|
31.09 |
|
|
|
|
1:01.56 |
|
|
|
|
|
|
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
|
|
|
|
|
31.37 |
|
|
|
|
1:32.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sylvester Haugsted |
2011 |
|
|
|
|
|
32.81 |
|
|
|
|
2:05.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Køge 1 |
15 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:06.43 |
+14.11 |
|
|
|
|
Igor Sinenko Sergeevich |
2009 |
|
|
|
|
|
28.86 |
|
|
|
|
28.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Ploug Høyer |
2009 |
|
|
|
|
|
32.02 |
|
|
|
|
1:00.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Lynghøj Bagger |
2009 |
|
|
|
|
|
33.44 |
|
|
|
|
1:34.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Elisabeth Moris |
2010 |
|
|
|
|
|
32.11 |
|
|
|
|
2:06.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Roskilde Mix 1 |
15 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
2:11.38 |
+19.06 |
|
|
|
|
Gustav Caning Nørskov |
2010 |
|
|
|
|
|
29.35 |
|
|
|
|
29.35 |
|
|
|
|
|
|
|
Emil Sejer |
2010 |
|
|
|
|
|
33.33 |
|
|
|
|
1:02.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rosa Borch |
2009 |
|
|
|
|
|
32.48 |
|
|
|
|
1:35.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Lind-Jensen |
2009 |
|
|
|
|
|
36.22 |
|
|
|
|
2:11.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Roskilde Mix 2 |
14 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
2:23.93 |
+31.61 |
|
|
|
|
Emilia Nora Beyarslan |
2012 |
|
|
|
|
|
34.74 |
|
|
|
|
34.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regitze Isaksen |
2012 |
|
|
|
|
|
34.01 |
|
|
|
|
1:08.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peter Pickersgill |
2011 |
|
|
|
|
|
41.38 |
|
|
|
|
1:50.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hjalte Rasmussen |
2010 |
|
|
|
|
|
33.80 |
|
|
|
|
2:23.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2024 20:16:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-02-2024 20:17.47 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs - og Børnecup 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. feb 2024 to 4. feb 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 25m Frisvømning Damer 10 og yngre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dagmar Balling Krøjmand |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
15.96 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 19.95 |
(-3.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andrea Molter Petersen |
2014 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
17.71 |
+1.75 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 26.66 |
(-8.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emily Hansen |
2014 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
19.31 |
+3.35 |
|
QB |
|
|
|
|
|
4 |
|
Selma Kristensen |
2014 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
20.27 |
+4.31 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 21.88 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karoline Karlsen |
2015 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
20.66 |
+4.70 |
|
QB |
|
|
|
|
|
6 |
|
Noomi Liljeqvist |
2015 |
S 71 |
|
|
20.83 |
+4.87 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 23.06 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kaja Hillestrøm |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
21.18 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.85 |
(-2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caroline Lelling |
2014 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
22.10 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Agnes Elisa Erbs Falkesgaard |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
22.21 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.71 |
(-4.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Agathe Nathanielsen |
2015 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
22.45 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Laura Knakkergaard Pedersen |
2015 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
22.81 |
+6.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.39 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Casandra Brekling |
2015 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
23.06 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 22.47 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elina Mygind Krempel |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
24.31 |
+8.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.25 |
(-3.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Freya Beicker |
2015 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
25.03 |
+9.07 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Karla Tagø |
2015 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
27.81 |
+11.85 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alina Ahmadi |
2014 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Fisker Ross-Hansen |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 10:21:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 25m Frisvømning Damer 11 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilma Toft Andresen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
14.46 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 20.15 |
(-5.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Chili Engelbrecht |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
15.10 |
+0.64 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 20.43 |
(-5.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Siri Lund Kilen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
15.35 |
+0.89 |
|
DI |
OD 2 |
|
|
|
Entry time: 19.93 |
(-4.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Johanna Tindgaard Roth |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
15.35 |
+0.89 |
|
DI |
OD 1 |
|
|
|
Entry time: 27.87 |
(-12.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Freya Marcinek Vinther |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
16.15 |
+1.69 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 20.73 |
(-4.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Astrid Jensen |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
|
16.41 |
+1.95 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 42.74 |
(-26.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Dina Brekling |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
16.49 |
+2.03 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 17.67 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isabel Tovgaard Jakobsen |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
16.93 |
+2.47 |
|
QA |
|
|
|
|
|
9 |
|
Iris Siriajeva |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
16.97 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 20.81 |
(-3.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anna Vinsentz |
2013 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
17.92 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 21.32 |
(-3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma-Sofie Reiter Falgaard |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
17.97 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kirsten Holst |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
18.20 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.01 |
(-11.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Karolina Reitz Christiansen |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
18.51 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 21.38 |
(-2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anastasia Nilsson |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
19.15 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 18.86 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elin Wagner Toftdahl |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
19.71 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.65 |
(-9.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Julia le Nech Markussen |
2013 |
Swim Team Taastrup |
|
|
23.95 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.93 |
(-5.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sif Andersen |
2013 |
Swim Team Taastrup |
|
|
24.62 |
+10.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.03 |
(-13.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 10:21:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-02-2024 10:36.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs - og Børnecup 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. feb 2024 to 4. feb 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 25m Frisvømning Herrer 10 og yngre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Radko |
2014 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
15.60 |
|
|
QB |
|
|
|
|
|
2 |
|
August Niels Nøhr Belling |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
17.47 |
+1.87 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 18.37 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marius Borris Sørensen |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
17.59 |
+1.99 |
|
QB |
|
|
|
|
|
4 |
|
Caspian Birgersson |
2014 |
S 71 |
|
|
17.86 |
+2.26 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 19.34 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jakob Nørgaard Frandsen |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
18.80 |
+3.20 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 19.61 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cornelius Troulsen |
2014 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
19.76 |
+4.16 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 24.94 |
(-5.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Otto Bille Nielsen |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
20.20 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.15 |
(-2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anton Kristiansen |
2015 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
20.23 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.19 |
(-2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Foma Nikitich Barsukov |
2015 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
20.41 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 20.52 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=10 |
|
Albert Manegold Svendsen |
2015 |
Swim Team Taastrup |
|
|
20.59 |
+4.99 |
|
|
OD 2 |
|
|
|
Entry time: 20.97 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=10 |
|
Tristan Toft |
2014 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
20.59 |
+4.99 |
|
|
OD 1 |
|
|
|
Entry time: 21.43 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
William Pedersen |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
20.83 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 22.19 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Eric Kenta Lindberg |
2015 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
20.88 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Julius Engell |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
21.35 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 21.42 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emil Visbjerg Priskorn |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
21.49 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 21.71 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 10:23:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 25m Frisvømning Herrer 11 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marcus Buckflash Knudsen |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
|
15.29 |
|
|
QA |
|
|
|
|
|
2 |
|
Lukas Norman |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
|
15.52 |
+0.23 |
|
DI |
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Bøtcher |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
15.73 |
+0.44 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 16.66 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matti Schimmel |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
|
15.97 |
+0.68 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 20.91 |
(-4.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Thor Lucas Krell-Jørgensen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
16.31 |
+1.02 |
|
QA |
|
|
|
|
|
6 |
|
Herman Gudmann Einspor |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
17.04 |
+1.75 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 22.34 |
(-5.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sejer Vognbjerg |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
17.58 |
+2.29 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 18.35 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Christian Ifrim |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
18.23 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 21.13 |
(-2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Thomas Engell Winther |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
18.90 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 22.40 |
(-3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Daniel Smedegaard Hansson |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
19.80 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 20.68 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Christian Larsen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
22.61 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.11 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 10:23:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-02-2024 10:38.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs - og Børnecup 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. feb 2024 to 4. feb 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Medley Damer 10 og yngre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dagmar Balling Krøjmand |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
308 |
1:32.15 |
|
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 1:37.03 |
(-4.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andrea Molter Petersen |
2014 |
Næstved Svømmeklub |
|
213 |
1:44.17 |
+12.02 |
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 1:42.28 |
(+1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia A. Rasmussen Djebou |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
158 |
1:55.07 |
+22.92 |
|
QF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kaja Hillestrøm |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
138 |
2:00.50 |
+28.35 |
|
QF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Casandra Brekling |
2015 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
125 |
2:04.56 |
+32.41 |
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 2:20.00 |
(-15.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karoline Karlsen |
2015 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
116 |
2:07.46 |
+35.31 |
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 2:20.00 |
(-12.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elina Mygind Krempel |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
103 |
2:12.75 |
+40.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.45 |
(-30.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olivia Aufeldt-Hjort |
2014 |
GTI - Greve |
|
97 |
2:15.54 |
+43.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.86 |
(-5.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Agnes Elisa Erbs Falkesgaard |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
92 |
2:17.73 |
+45.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.54 |
(-2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Liv Klinge Tømmerholdt |
2014 |
GTI - Greve |
|
88 |
2:19.67 |
+47.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.47 |
(-11.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Laura Knakkergaard Pedersen |
2015 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
84 |
2:21.87 |
+49.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sophia Mija Larsen |
2014 |
GTI - Ishøj |
|
59 |
2:39.13 |
+1:06.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.63 |
(-8.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Victoria Danielsen-Strunge |
2014 |
GTI - Greve |
|
42 |
2:58.51 |
+1:26.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.06 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Freya Beicker |
2015 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Arme ikke fremført over vandoverflade |
|
|
|
|
- |
|
Josefine Holm |
2014 |
GTI - Ishøj |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
- |
|
Frederikke Iskov-Eskebæk |
2014 |
GTI - Ishøj |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Nedadgående butterflyspark i forbindelse med bensparket |
|
|
|
|
- |
|
Julie Lytzen |
2014 |
GTI - Ishøj |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Arme ikke ført frem samtidigt over vandet |
|
|
|
|
- |
|
Agathe Nathanielsen |
2015 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart. Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Karla Tagø |
2015 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Fødderne er ikke drejet udad i den fremdrivende del af bensparket |
|
|
|
|
- |
|
Nikol Toshev |
2014 |
GTI - Greve |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Arme ikke ført frem samtidigt over vandet |
|
|
|
|
- |
|
Ida Fisker Ross-Hansen |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 10:28:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Medley Damer 11 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilma Toft Andresen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
495 |
1:18.70 |
|
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 1:20.33 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Darina Jakobsons |
2013 |
S 71 |
|
416 |
1:23.41 |
+4.71 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 1:22.82 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Chili Engelbrecht |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
413 |
1:23.63 |
+4.93 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 1:27.17 |
(-3.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Siri Lund Kilen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
374 |
1:26.37 |
+7.67 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 1:23.81 |
(+2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johanna Tindgaard Roth |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
344 |
1:28.88 |
+10.18 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 1:25.71 |
(+3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iris Siriajeva |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
337 |
1:29.44 |
+10.74 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 1:33.98 |
(-4.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julie Haagen Præst |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
267 |
1:36.62 |
+17.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.93 |
(-2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Dina Brekling |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
258 |
1:37.77 |
+19.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.63 |
(-3.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alba Nordtorp |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
256 |
1:38.04 |
+19.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.03 |
(-7.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma-Sofie Reiter Falgaard |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
244 |
1:39.57 |
+20.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.18 |
(-3.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Astrid Jensen |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
243 |
1:39.67 |
+20.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.19 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Clara Nyberg Thomsen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
234 |
1:40.98 |
+22.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.92 |
(-8.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anastasia Nilsson |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
216 |
1:43.77 |
+25.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.36 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Vigga Veggerby |
2013 |
GTI - Greve |
|
213 |
1:44.16 |
+25.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.94 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anna Vinsentz |
2013 |
Næstved Svømmeklub |
|
200 |
1:46.48 |
+27.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.29 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Isabella Stanczyk |
2013 |
Swim Team Taastrup |
|
196 |
1:47.05 |
+28.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ava Karin Hammargren |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
189 |
1:48.35 |
+29.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.78 |
(+2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Karolina Reitz Christiansen |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
189 |
1:48.47 |
+29.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.35 |
(-4.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Elin Wagner Toftdahl |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
188 |
1:48.59 |
+29.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.74 |
(-8.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Luna Anna Malling Christense |
2013 |
GTI - Ishøj |
|
182 |
1:49.83 |
+31.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.15 |
(-8.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Kirsten Holst |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
177 |
1:50.77 |
+32.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.20 |
(-5.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Clara Toni |
2013 |
GTI - Greve |
|
171 |
1:51.99 |
+33.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.00 |
(-12.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Luna Mascagni |
2013 |
GTI - Ishøj |
|
169 |
1:52.56 |
+33.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.19 |
(-12.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Laura Thesbjerg Klitaa |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
159 |
1:54.92 |
+36.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Carla R. Andersen |
2013 |
GTI - Greve |
|
136 |
2:01.07 |
+42.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.76 |
(-22.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Nora Jarva |
2013 |
GTI - Tune I.F. |
|
129 |
2:03.22 |
+44.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.39 |
(-15.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ingrid Jørgensen |
2013 |
Swim Team Taastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
- |
|
Asta Thomsen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 10:28:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Medley Damer 12 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Austeja Giedraite |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
485 |
1:19.24 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:22.72 |
(-3.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Milla Poulsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
459 |
1:20.71 |
+1.47 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:25.45 |
(-4.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alma Mygind Krempel |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
441 |
1:21.79 |
+2.55 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:25.95 |
(-4.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alberte Wibholm |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
440 |
1:21.83 |
+2.59 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:28.14 |
(-6.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Nissen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
407 |
1:24.01 |
+4.77 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:25.80 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Regitze Isaksen |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
402 |
1:24.32 |
+5.08 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:24.92 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Arndis Soffia Matthiasdottir |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
390 |
1:25.23 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.04 |
(-2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofia Esposito |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
370 |
1:26.74 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.62 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sophia Alexandra Banc |
2012 |
Swim Team Taastrup |
|
353 |
1:28.10 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.62 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Viola Trenter |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
350 |
1:28.33 |
+9.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.76 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Asta Holm |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
337 |
1:29.46 |
+10.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.41 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emilia Fijalkowska |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
322 |
1:30.80 |
+11.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.53 |
(+2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Clara Langsager |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
321 |
1:30.88 |
+11.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.93 |
(-4.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Marie Dithmar |
2012 |
GTI - Greve |
|
318 |
1:31.24 |
+12.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.65 |
(-5.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Matilde Molter Petersen |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
314 |
1:31.56 |
+12.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.93 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anna Stendal Keller |
2012 |
GTI - Tune I.F. |
|
313 |
1:31.72 |
+12.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.65 |
(-3.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Gry Tunekil |
2012 |
S 71 |
|
282 |
1:34.89 |
+15.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.20 |
(-4.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emilie Lykke Jessen |
2012 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
280 |
1:35.13 |
+15.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.79 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Caya Løndal Olsen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
279 |
1:35.27 |
+16.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.67 |
(-3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Smilla Magnolia Friis |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
235 |
1:40.92 |
+21.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.68 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lykke Liljeqvist |
2012 |
S 71 |
|
213 |
1:44.19 |
+24.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.74 |
(-6.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sofie Ellegaard Petersen |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
206 |
1:45.32 |
+26.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.50 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Mie Weile Nielsen |
2012 |
GTI - Ishøj |
|
192 |
1:47.90 |
+28.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.28 |
(-11.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ronja Villadsen |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
161 |
1:54.25 |
+35.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.44 |
(-6.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 10:28:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Medley Damer 13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
580 |
1:14.65 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.59 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
565 |
1:15.30 |
+0.65 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.03 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
563 |
1:15.40 |
+0.75 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.88 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nadia Krawanska |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
515 |
1:17.67 |
+3.02 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:19.42 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
499 |
1:18.51 |
+3.86 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.18 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Hildebrandt |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
494 |
1:18.74 |
+4.09 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:19.44 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ellen Drewsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
481 |
1:19.46 |
+4.81 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:22.85 |
(-3.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
461 |
1:20.58 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.75 |
(+1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Bodil Thomsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
458 |
1:20.79 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.75 |
(-2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
449 |
1:21.29 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.54 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Caroline Bøtcher |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
446 |
1:21.49 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.61 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sofia Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
430 |
1:22.47 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.20 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alina Pi Moldestad Knudsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
424 |
1:22.89 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.85 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Agnes Bille Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
386 |
1:25.53 |
+10.88 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:25.93 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lea Marie Weiss |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
380 |
1:25.96 |
+11.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.53 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Martine Peeters |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
370 |
1:26.70 |
+12.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.27 |
(-3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sofie Nørgård Muus |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
337 |
1:29.43 |
+14.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.14 |
(+2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mathilde Ellegaard Petersen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
318 |
1:31.22 |
+16.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.91 |
(+3.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Celina Aufeldt-Hjort |
2011 |
GTI - Greve |
|
311 |
1:31.85 |
+17.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.86 |
(-3.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Novalie Tilliander Gounta |
2011 |
S 71 |
|
288 |
1:34.27 |
+19.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.54 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Asta Dhjorthi Pålsson |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
265 |
1:36.94 |
+22.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.91 |
(+2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Clara Funch Danielsen |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
229 |
1:41.67 |
+27.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.67 |
(-2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lærke Have Lundtoft |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
217 |
1:43.58 |
+28.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.39 |
(-4.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Lærke Buchholz |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
171 |
1:52.19 |
+37.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.12 |
(-4.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maja Just Danielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
- |
|
Victoria Iskov-Eskebæk |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
- |
|
Jóhanna Hentze Soylu |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Fødderne er ikke drejet udad i den fremdrivende del af bensparket |
|
|
|
|
- |
|
Josephine Klarner Bødkerholm |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 10:28:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Medley Damer 14 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
641 |
1:12.22 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.01 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Engsbro |
2010 |
GTI - Greve |
|
604 |
1:13.67 |
+1.45 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.70 |
(-3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathilde Josefine Holm |
2010 |
GTI - Ishøj |
|
580 |
1:14.67 |
+2.45 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.32 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vilma Rosendahl Veggerby |
2010 |
GTI - Greve |
|
446 |
1:21.46 |
+9.24 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:25.00 |
(-3.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Elisabeth Moris |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
421 |
1:23.06 |
+10.84 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:22.47 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ingrid Schultz |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
393 |
1:24.97 |
+12.75 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:24.25 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alma Neesen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
378 |
1:26.09 |
+13.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.81 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kaja Dam Skive |
2010 |
GTI - Ishøj |
|
345 |
1:28.74 |
+16.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.84 |
(-2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 10:28:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Medley Damer 15 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilde Dithmar |
2009 |
GTI - Greve |
|
541 |
1:16.41 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.59 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivia Maibøll Iversen |
2009 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
520 |
1:17.43 |
+1.02 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.53 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karoline Melholt Gentin |
2009 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
500 |
1:18.45 |
+2.04 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.06 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rosa Borch |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
397 |
1:24.68 |
+8.27 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:25.22 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
388 |
1:25.35 |
+8.94 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:23.59 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
359 |
1:27.60 |
+11.19 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:26.33 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lærke Lind-Jensen |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
257 |
1:37.93 |
+21.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.34 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Josefine Jensen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
254 |
1:38.25 |
+21.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.75 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alberte Kobyluch Høst |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 10:28:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-02-2024 11:01.21 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs - og Børnecup 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. feb 2024 to 4. feb 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Medley Damer 10 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dagmar Balling Krøjmand |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
296 |
1:33.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.15 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andrea Molter Petersen |
2014 |
Næstved Svømmeklub |
|
223 |
1:42.57 |
+9.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.17 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia A. Rasmussen Djebou |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
158 |
1:55.06 |
+21.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.07 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Casandra Brekling |
2015 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
145 |
1:58.54 |
+25.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.56 |
(-6.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karoline Karlsen |
2015 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
115 |
2:07.73 |
+34.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.46 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kaja Hillestrøm |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 16:35:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Medley Damer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilma Toft Andresen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
547 |
1:16.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.70 |
(-2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Darina Jakobsons |
2013 |
S 71 |
|
463 |
1:20.50 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.41 |
(-2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Chili Engelbrecht |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
457 |
1:20.81 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.63 |
(-2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Siri Lund Kilen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
457 |
1:20.84 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.37 |
(-5.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johanna Tindgaard Roth |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
366 |
1:27.04 |
+10.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.88 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iris Siriajeva |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
343 |
1:28.94 |
+12.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.44 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 16:35:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Medley Damer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Austeja Giedraite |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
505 |
1:18.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.24 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Milla Poulsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
500 |
1:18.42 |
+0.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.71 |
(-2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alberte Wibholm |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
493 |
1:18.80 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.83 |
(-3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alma Mygind Krempel |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
466 |
1:20.33 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.79 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Nissen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
434 |
1:22.20 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.01 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Regitze Isaksen |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
415 |
1:23.46 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.32 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 16:35:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Medley Damer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
604 |
1:13.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.65 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
573 |
1:14.98 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.30 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
572 |
1:15.00 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.40 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nadia Krawanska |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
547 |
1:16.11 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.67 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Hildebrandt |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
505 |
1:18.18 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.74 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellen Drewsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
468 |
1:20.19 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.46 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 16:35:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Medley Damer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
668 |
1:11.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.22 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Engsbro |
2010 |
GTI - Greve |
|
630 |
1:12.63 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.67 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathilde Josefine Holm |
2010 |
GTI - Ishøj |
|
572 |
1:14.99 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.67 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Elisabeth Moris |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
452 |
1:21.14 |
+9.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.06 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vilma Rosendahl Veggerby |
2010 |
GTI - Greve |
|
437 |
1:22.07 |
+10.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.46 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ingrid Schultz |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
396 |
1:24.79 |
+13.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.97 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 16:35:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Medley Damer 15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilde Dithmar |
2009 |
GTI - Greve |
|
604 |
1:13.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.41 |
(-2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivia Maibøll Iversen |
2009 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
561 |
1:15.48 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.43 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karoline Melholt Gentin |
2009 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
487 |
1:19.13 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.45 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
405 |
1:24.16 |
+10.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.35 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rosa Borch |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
403 |
1:24.27 |
+10.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.68 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
395 |
1:24.88 |
+11.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.60 |
(-2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 16:35:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-02-2024 16:37.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs - og Børnecup 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. feb 2024 to 4. feb 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Medley Herrer 10 og yngre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Radko |
2014 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
238 |
1:26.85 |
|
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 1:29.17 |
(-2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
August Niels Nøhr Belling |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
152 |
1:40.70 |
+13.85 |
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 1:45.35 |
(-4.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Theo Rydhé |
2014 |
S 71 |
|
129 |
1:46.49 |
+19.64 |
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 1:50.87 |
(-4.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caspian Birgersson |
2014 |
S 71 |
|
108 |
1:52.94 |
+26.09 |
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 1:51.30 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jakob Nørgaard Frandsen |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
94 |
1:58.02 |
+31.17 |
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 2:05.01 |
(-6.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Visbjerg Priskorn |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
81 |
2:04.25 |
+37.40 |
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 2:23.21 |
(-18.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Foma Nikitich Barsukov |
2015 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
74 |
2:08.04 |
+41.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.11 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Otto Bille Nielsen |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
73 |
2:08.84 |
+41.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.44 |
(-15.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julius Engell |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Brystsvømningsbenspark under svømning |
|
|
|
|
- |
|
William Pedersen |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Arme ikke ført frem samtidigt over vandet |
|
|
|
|
- |
|
Marius Borris Sørensen |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 11:39:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Medley Herrer 11 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Bøtcher |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
249 |
1:25.59 |
|
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 1:26.48 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Buckflash Knudsen |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
212 |
1:30.20 |
+4.61 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 1:31.84 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matti Schimmel |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
192 |
1:33.29 |
+7.70 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 1:32.39 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thor Lucas Krell-Jørgensen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
191 |
1:33.36 |
+7.77 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 1:31.84 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Herman Gudmann Einspor |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
145 |
1:42.50 |
+16.91 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 1:42.93 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Milo Wallentino |
2013 |
GTI - Greve |
|
83 |
2:03.03 |
+37.44 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 1:58.17 |
(+4.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Thomas Engell Winther |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
75 |
2:07.56 |
+41.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.46 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jonathan Elias Ewald |
2013 |
GTI - Ishøj |
|
72 |
2:09.07 |
+43.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.30 |
(-16.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lasse Kold |
2013 |
GTI - Greve |
|
62 |
2:15.38 |
+49.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.00 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mads Pedersen |
2013 |
GTI - Greve |
|
60 |
2:17.49 |
+51.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.03 |
(+5.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Christian Larsen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
58 |
2:18.44 |
+52.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.50 |
(-3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Milan Lawaetz |
2013 |
GTI - Tune I.F. |
|
57 |
2:19.68 |
+54.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.06 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Valdemar Fast Storgaard |
2013 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Fødderne er ikke drejet udad i den fremdrivende del af bensparket |
|
|
|
|
- |
|
Daniel Smedegaard Hansson |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lukas Norman |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 11:39:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Medley Herrer 12 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nor Englund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
341 |
1:17.07 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.74 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Christensen |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
338 |
1:17.23 |
+0.16 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.20 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Gretlund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
250 |
1:25.46 |
+8.39 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:24.59 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jeppe Bøchmann Pheiffer |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
242 |
1:26.32 |
+9.25 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:28.64 |
(-2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leonard Samoilenko |
2012 |
Swim Team Taastrup |
|
242 |
1:26.40 |
+9.33 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:27.16 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eskild Balling Krøjmand |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
236 |
1:27.07 |
+10.00 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:30.53 |
(-3.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Truls Levin |
2012 |
S 71 |
|
234 |
1:27.28 |
+10.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.88 |
(-5.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marc Rahbek Mortensen |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
231 |
1:27.65 |
+10.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.91 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Bertram Lyngby |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
231 |
1:27.76 |
+10.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.78 |
(-3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Magnus Thøsing Skourup |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
225 |
1:28.53 |
+11.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.11 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Carl Ørum Jensen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
222 |
1:28.87 |
+11.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.26 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Walter Plum Albrechtsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
210 |
1:30.58 |
+13.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.55 |
(-6.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Julius Sikora |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
187 |
1:34.11 |
+17.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.76 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Linus Vilhelmsen |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
184 |
1:34.52 |
+17.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.43 |
(-11.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Storm Fersum |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
180 |
1:35.28 |
+18.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.33 |
(-2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Malte Skab |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
178 |
1:35.69 |
+18.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.73 |
(+1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Liam Lorentzen |
2012 |
GTI - Tune I.F. |
|
172 |
1:36.68 |
+19.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.54 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Savva Barsukov |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
147 |
1:41.86 |
+24.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.75 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Max Gutierrez Caballero |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
140 |
1:43.66 |
+26.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.63 |
(-3.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Jonas Klinge Vølund Tømmerh |
2012 |
GTI - Greve |
|
133 |
1:45.27 |
+28.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.79 |
(-6.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Gudmund Pihl |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
132 |
1:45.51 |
+28.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hugo Ernstsson |
2012 |
S 71 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
- |
|
Albert Rasmussen Høegh |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
- |
|
Calvin Madsen |
2012 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
- |
|
Patrick Wobbes |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart. Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Carl August Selch Aabakke |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 11:39:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Medley Herrer 13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asbjørn Christiansen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
417 |
1:12.06 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.43 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lau Kjellerup |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
360 |
1:15.66 |
+3.60 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.40 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hubert Nissen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
353 |
1:16.14 |
+4.08 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.40 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
August Emil Madvig Jensen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
282 |
1:22.06 |
+10.00 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:24.99 |
(-2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sylvester Haugsted |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
273 |
1:22.95 |
+10.89 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:21.33 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Floyd Hollingsworth |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
259 |
1:24.42 |
+12.36 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:25.41 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Simon Preuss Nielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
242 |
1:26.34 |
+14.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.62 |
(-6.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lauritz Jespersen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
242 |
1:26.38 |
+14.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.33 |
(-4.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
William Strømberg Theisen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
234 |
1:27.35 |
+15.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.07 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Storm Jul From |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
223 |
1:28.71 |
+16.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.24 |
(-4.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emil Langvad |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
221 |
1:28.95 |
+16.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.06 |
(-3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Gustav Tuxen Bang |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
210 |
1:30.49 |
+18.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.31 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
William Petersen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
201 |
1:31.81 |
+19.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.14 |
(-8.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Noah Emil Schultz |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
171 |
1:36.92 |
+24.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.26 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Benjamin Torp Simony |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
162 |
1:38.67 |
+26.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.65 |
(+2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tøger Troelsen Holst |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
157 |
1:39.61 |
+27.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.53 |
(-8.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Peter Pickersgill |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
149 |
1:41.52 |
+29.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.60 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Leonardo Nedergaard Nielsen |
2011 |
GTI - Greve |
|
140 |
1:43.47 |
+31.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.21 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nikolas Milani |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
- |
|
Tristan Troulsen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Bevægelser med benene er ikke samtidige |
|
|
|
|
- |
|
Victor Blomgren |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 11:39:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Medley Herrer 14 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alfred Sørensen Stage |
2010 |
GTI - Greve |
|
425 |
1:11.57 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.22 |
(-6.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Klinge Vølund Tømmerho |
2010 |
GTI - Greve |
|
404 |
1:12.82 |
+1.25 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.43 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Wictor Byriel |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
353 |
1:16.19 |
+4.62 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:21.89 |
(-5.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
341 |
1:17.01 |
+5.44 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:19.83 |
(-2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christoffer Midtgaard |
2010 |
A6 JGI-Swim |
|
310 |
1:19.55 |
+7.98 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:20.13 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Simon Schobius Vinther |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
304 |
1:20.06 |
+8.49 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:21.99 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mads Hentzen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
290 |
1:21.31 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.75 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jeppe Jensen |
2010 |
GTI - Greve |
|
284 |
1:21.86 |
+10.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.86 |
(-14.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kalle Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
282 |
1:22.07 |
+10.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.86 |
(-2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johannes Hovmand |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
261 |
1:24.23 |
+12.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.34 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aske Ravnø |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
242 |
1:26.38 |
+14.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.82 |
(+3.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Magnus Eckhardt |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
235 |
1:27.18 |
+15.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.38 |
(+2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lucas Bendtsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
234 |
1:27.35 |
+15.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.37 |
(+1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 11:39:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Medley Herrer 15 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Granlund Thomsen |
2009 |
GTI - Greve |
|
425 |
1:11.61 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.73 |
(-3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon Lynghøj Bagger |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
231 |
1:27.69 |
+16.08 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:25.70 |
(+1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 11:39:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-02-2024 11:40.23 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs - og Børnecup 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. feb 2024 to 4. feb 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Medley Herrer 10 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Radko |
2014 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
238 |
1:26.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.85 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
August Niels Nøhr Belling |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
149 |
1:41.47 |
+14.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.70 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caspian Birgersson |
2014 |
S 71 |
|
129 |
1:46.40 |
+19.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.94 |
(-6.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jakob Nørgaard Frandsen |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
109 |
1:52.57 |
+25.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.02 |
(-5.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emil Visbjerg Priskorn |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
72 |
2:09.02 |
+42.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.25 |
(+4.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Theo Rydhé |
2014 |
S 71 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart. Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 16:50:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Medley Herrer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Bøtcher |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
251 |
1:25.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.59 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Buckflash Knudsen |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
230 |
1:27.88 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.20 |
(-2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matti Schimmel |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
220 |
1:29.17 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.29 |
(-4.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thor Lucas Krell-Jørgensen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
196 |
1:32.68 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.36 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Herman Gudmann Einspor |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
157 |
1:39.76 |
+14.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.50 |
(-2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Milo Wallentino |
2013 |
GTI - Greve |
|
92 |
1:59.00 |
+33.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.03 |
(-4.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 16:50:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Medley Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nor Englund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
354 |
1:16.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.07 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Christensen |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
353 |
1:16.13 |
+0.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.23 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Gretlund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
259 |
1:24.38 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.46 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leonard Samoilenko |
2012 |
Swim Team Taastrup |
|
242 |
1:26.34 |
+10.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.40 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eskild Balling Krøjmand |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
238 |
1:26.83 |
+10.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.07 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jeppe Bøchmann Pheiffer |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
226 |
1:28.35 |
+12.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.32 |
(+2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 16:50:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Medley Herrer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asbjørn Christiansen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
419 |
1:11.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.06 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lau Kjellerup |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
377 |
1:14.48 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.66 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hubert Nissen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
353 |
1:16.13 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.14 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
August Emil Madvig Jensen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
290 |
1:21.35 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.06 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Floyd Hollingsworth |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
265 |
1:23.82 |
+11.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.42 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sylvester Haugsted |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
258 |
1:24.57 |
+12.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.95 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 16:50:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Medley Herrer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alfred Sørensen Stage |
2010 |
GTI - Greve |
|
416 |
1:12.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.57 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Klinge Vølund Tømmerho |
2010 |
GTI - Greve |
|
415 |
1:12.17 |
+0.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.82 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Wictor Byriel |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
346 |
1:16.65 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.19 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
346 |
1:16.69 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.01 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simon Schobius Vinther |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
317 |
1:18.91 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.06 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christoffer Midtgaard |
2010 |
A6 JGI-Swim |
|
310 |
1:19.52 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.55 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 16:50:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Medley Herrer 15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Granlund Thomsen |
2009 |
GTI - Greve |
|
419 |
1:11.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.61 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon Lynghøj Bagger |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
247 |
1:25.80 |
+13.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.69 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 16:50:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-02-2024 16:53.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs - og Børnecup 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. feb 2024 to 4. feb 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer 12 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Månsson |
2012 |
S 71 |
|
484 |
1:26.55 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:26.83 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Milla Poulsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
453 |
1:28.45 |
+1.90 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:31.53 |
(-3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Naia Nørgaard Frandsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
420 |
1:30.72 |
+4.17 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:28.98 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Dana Sesselja Ekblom |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
418 |
1:30.84 |
+4.29 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:28.59 |
(+2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofia Esposito |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
417 |
1:30.91 |
+4.36 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:30.29 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alma Mygind Krempel |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
406 |
1:31.77 |
+5.22 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:34.83 |
(-3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Regitze Isaksen |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
356 |
1:35.86 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.61 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Liva Blaaberg |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
354 |
1:36.01 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.50 |
(+3.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Celine Hide |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
350 |
1:36.43 |
+9.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.93 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Austeja Giedraite |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
342 |
1:37.15 |
+10.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.66 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Matilde Molter Petersen |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
308 |
1:40.60 |
+14.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.67 |
(-3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emilia Fijalkowska |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
248 |
1:48.05 |
+21.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.40 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Asta Holm |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
242 |
1:48.99 |
+22.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.65 |
(-6.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Andrea Kaiser |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
230 |
1:50.91 |
+24.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.21 |
(-8.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Gry Tunekil |
2012 |
S 71 |
|
224 |
1:51.83 |
+25.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.20 |
(-6.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Caya Løndal Olsen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
202 |
1:55.72 |
+29.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.61 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Maiken Metine Nielsen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
192 |
1:57.79 |
+31.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.31 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sofie Ellegaard Petersen |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
174 |
2:01.60 |
+35.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.58 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 11:03:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer 13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
671 |
1:17.60 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:19.82 |
(-2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nadia Krawanska |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
498 |
1:25.72 |
+8.12 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:25.80 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
494 |
1:25.98 |
+8.38 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:22.64 |
(+3.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
486 |
1:26.40 |
+8.80 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:25.84 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matilde Melholt Gentin |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
470 |
1:27.37 |
+9.77 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:25.56 |
(+1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
461 |
1:27.94 |
+10.34 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:26.32 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Hildebrandt |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
448 |
1:28.80 |
+11.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.18 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Bodil Thomsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
445 |
1:28.99 |
+11.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.40 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Melholt Gentin |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
436 |
1:29.62 |
+12.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.38 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alina Pi Moldestad Knudsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
431 |
1:29.96 |
+12.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.66 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Martine Peeters |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
383 |
1:33.57 |
+15.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.03 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sofia Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
309 |
1:40.44 |
+22.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.30 |
(+4.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofie Nørgård Muus |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
306 |
1:40.81 |
+23.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.21 |
(+3.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mathilde Ellegaard Petersen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
284 |
1:43.40 |
+25.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.08 |
(+2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Asta Dhjorthi Pålsson |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
256 |
1:46.92 |
+29.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.00 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Novalie Tilliander Gounta |
2011 |
S 71 |
|
252 |
1:47.59 |
+29.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.11 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jóhanna Hentze Soylu |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Nedadgående butterflyspark i forbindelse med bensparket |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 11:03:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer 14 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christine Gam-Jørgensen |
2010 |
GTI - Greve |
|
545 |
1:23.20 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:24.58 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anja Månsson |
2010 |
S 71 |
|
528 |
1:24.08 |
+0.88 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:25.24 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kaja Dam Skive |
2010 |
GTI - Ishøj |
|
374 |
1:34.26 |
+11.06 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:30.50 |
(+3.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Filippa Stokholm Würfel |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
356 |
1:35.85 |
+12.65 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:31.57 |
(+4.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 11:03:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer 15 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Linnea B. Pedersen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
|
552 |
1:22.81 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:21.89 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karoline Melholt Gentin |
2009 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
478 |
1:26.88 |
+4.07 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:26.34 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rosa Borch |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
346 |
1:36.76 |
+13.95 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:34.15 |
(+2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Josefine Jensen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
215 |
1:53.43 |
+30.62 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:58.37 |
(-4.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lærke Lind-Jensen |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
202 |
1:55.84 |
+33.03 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:03.03 |
(-7.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline Ploug Høyer |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 11:03:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-02-2024 11:06.22 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs - og Børnecup 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. feb 2024 to 4. feb 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Månsson |
2012 |
S 71 |
|
527 |
1:24.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.55 |
(-2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Naia Nørgaard Frandsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
476 |
1:27.02 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.72 |
(-3.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofia Esposito |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
457 |
1:28.22 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.91 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Dana Sesselja Ekblom |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
455 |
1:28.33 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.84 |
(-2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Milla Poulsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
433 |
1:29.81 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.45 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alma Mygind Krempel |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
407 |
1:31.69 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.77 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 17:45:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
661 |
1:17.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.60 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
540 |
1:23.45 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.98 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nadia Krawanska |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
522 |
1:24.38 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.72 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
496 |
1:25.83 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.40 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matilde Melholt Gentin |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
493 |
1:26.04 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.37 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
484 |
1:26.57 |
+8.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.94 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 17:45:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christine Gam-Jørgensen |
2010 |
GTI - Greve |
|
543 |
1:23.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.20 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anja Månsson |
2010 |
S 71 |
|
540 |
1:23.45 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.08 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kaja Dam Skive |
2010 |
GTI - Ishøj |
|
409 |
1:31.55 |
+8.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.26 |
(-2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Filippa Stokholm Würfel |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
398 |
1:32.38 |
+9.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.85 |
(-3.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 17:45:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer 15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Linnea B. Pedersen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
|
576 |
1:21.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.81 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karoline Melholt Gentin |
2009 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
461 |
1:27.95 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.88 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rosa Borch |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
358 |
1:35.72 |
+14.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.76 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Josefine Jensen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
219 |
1:52.68 |
+31.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.43 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lærke Lind-Jensen |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
204 |
1:55.44 |
+33.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.84 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 17:45:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-02-2024 17:47.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs - og Børnecup 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. feb 2024 to 4. feb 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 100m Brystsvømning Herrer 12 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Milas Tihic Rasmussen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
239 |
1:37.14 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:38.89 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carl Ørum Jensen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
230 |
1:38.43 |
+1.29 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:38.06 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marc Rahbek Mortensen |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
230 |
1:38.48 |
+1.34 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:42.70 |
(-4.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Walter Plum Albrechtsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
212 |
1:41.16 |
+4.02 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:50.65 |
(-9.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Storm Fersum |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
201 |
1:42.96 |
+5.82 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:45.85 |
(-2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eskild Balling Krøjmand |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
195 |
1:44.00 |
+6.86 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:52.90 |
(-8.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julius Sikora |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
180 |
1:46.74 |
+9.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.37 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Noah Rydhé |
2012 |
S 71 |
|
172 |
1:48.48 |
+11.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.03 |
(-8.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Carl August Selch Aabakke |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
139 |
1:56.33 |
+19.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.54 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Savva Barsukov |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
133 |
1:58.12 |
+20.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.90 |
(-10.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gudmund Pihl |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
110 |
2:05.72 |
+28.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Max Gutierrez Caballero |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
108 |
2:06.48 |
+29.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Hector Verny Ricciardi |
2012 |
Swim Team Taastrup |
|
107 |
2:07.11 |
+29.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.46 |
(-13.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hugo Ernstsson |
2012 |
S 71 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 11:40:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 100m Brystsvømning Herrer 13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Suhr |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
294 |
1:30.74 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:30.91 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lau Kjellerup |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
276 |
1:32.63 |
+1.89 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:39.56 |
(-6.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Axel Krogsæter |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
272 |
1:33.13 |
+2.39 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:33.17 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lauritz Jespersen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
237 |
1:37.48 |
+6.74 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:37.45 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Petersen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
218 |
1:40.19 |
+9.45 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:43.73 |
(-3.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Strømberg Theisen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
185 |
1:45.87 |
+15.13 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:43.49 |
(+2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Tuxen Bang |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
175 |
1:47.77 |
+17.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.17 |
(-4.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Peter Pickersgill |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
173 |
1:48.19 |
+17.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.85 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Noah Emil Schultz |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
164 |
1:50.10 |
+19.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.08 |
(-2.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Benjamin Torp Simony |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
137 |
1:57.04 |
+26.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.17 |
(-18.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 11:40:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 100m Brystsvømning Herrer 14 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Benjamin Völkner |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
469 |
1:17.67 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.52 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Klinge Vølund Tømmerho |
2010 |
GTI - Greve |
|
418 |
1:20.70 |
+3.03 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:19.64 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
312 |
1:28.97 |
+11.30 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:31.63 |
(-2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Magnus Ørum Bodal |
2010 |
GTI - Greve |
|
305 |
1:29.63 |
+11.96 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:26.43 |
(+3.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Wictor Byriel |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
268 |
1:33.55 |
+15.88 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:41.16 |
(-7.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kalle Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
260 |
1:34.44 |
+16.77 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:38.56 |
(-4.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lucas Bendtsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
210 |
1:41.48 |
+23.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.56 |
(+4.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 11:40:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 100m Brystsvømning Herrer 15 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Granlund Thomsen |
2009 |
GTI - Greve |
|
504 |
1:15.83 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.18 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Igor Sinenko Sergeevich |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
309 |
1:29.19 |
+13.36 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:32.27 |
(-3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 11:40:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-02-2024 11:42.31 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs - og Børnecup 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. feb 2024 to 4. feb 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 100m Brystsvømning Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Milas Tihic Rasmussen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
258 |
1:34.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.14 |
(-2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marc Rahbek Mortensen |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
247 |
1:36.15 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.48 |
(-2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Ørum Jensen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
241 |
1:36.87 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.43 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Walter Plum Albrechtsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
231 |
1:38.28 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.16 |
(-2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eskild Balling Krøjmand |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
222 |
1:39.61 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.00 |
(-4.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Storm Fersum |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
197 |
1:43.59 |
+8.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.96 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 17:55:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 100m Brystsvømning Herrer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lau Kjellerup |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
311 |
1:29.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.63 |
(-3.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Suhr |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
308 |
1:29.31 |
+0.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.74 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Axel Krogsæter |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
285 |
1:31.69 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.13 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lauritz Jespersen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
243 |
1:36.68 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.48 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Petersen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
218 |
1:40.13 |
+11.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.19 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Strømberg Theisen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
203 |
1:42.53 |
+13.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.87 |
(-3.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 17:55:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 100m Brystsvømning Herrer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Benjamin Völkner |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
447 |
1:18.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.67 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Klinge Vølund Tømmerho |
2010 |
GTI - Greve |
|
426 |
1:20.18 |
+1.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.70 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Magnus Ørum Bodal |
2010 |
GTI - Greve |
|
332 |
1:27.08 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.63 |
(-2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
327 |
1:27.57 |
+8.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.97 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kalle Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
281 |
1:32.06 |
+13.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.44 |
(-2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Wictor Byriel |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
278 |
1:32.41 |
+13.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.55 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 17:55:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 100m Brystsvømning Herrer 15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Granlund Thomsen |
2009 |
GTI - Greve |
|
505 |
1:15.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.83 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Igor Sinenko Sergeevich |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
291 |
1:30.97 |
+15.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.19 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 17:55:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-02-2024 17:57.22 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs - og Børnecup 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. feb 2024 to 4. feb 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 25m Butterfly Damer 10 og yngre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andrea Molter Petersen |
2014 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
22.48 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 26.15 |
(-3.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noomi Liljeqvist |
2015 |
S 71 |
|
|
24.82 |
+2.34 |
|
QB |
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia A. Rasmussen Djebou |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
25.40 |
+2.92 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 27.03 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emily Hansen |
2014 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
26.08 |
+3.60 |
|
QB |
|
|
|
|
|
5 |
|
Selma Kristensen |
2014 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
26.43 |
+3.95 |
|
QB |
|
|
|
|
|
6 |
|
Elina Mygind Krempel |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
26.52 |
+4.04 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 35.34 |
(-8.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Agathe Nathanielsen |
2015 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
26.53 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karoline Karlsen |
2015 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
26.68 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Liv Klinge Tømmerholdt |
2014 |
GTI - Greve |
|
|
28.01 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Olivia Aufeldt-Hjort |
2014 |
GTI - Greve |
|
|
28.40 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Casandra Brekling |
2015 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
29.51 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.81 |
(-2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Freya Beicker |
2015 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
32.44 |
+9.96 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Agnes Elisa Erbs Falkesgaard |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
33.07 |
+10.59 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Laura Knakkergaard Pedersen |
2015 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
33.59 |
+11.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.68 |
(-4.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Josefine Holm |
2014 |
GTI - Ishøj |
|
|
34.88 |
+12.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.25 |
(-2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nikol Toshev |
2014 |
GTI - Greve |
|
|
35.30 |
+12.82 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Julie Lytzen |
2014 |
GTI - Ishøj |
|
|
35.74 |
+13.26 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sophia Mija Larsen |
2014 |
GTI - Ishøj |
|
|
35.80 |
+13.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.51 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Karla Tagø |
2015 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
37.53 |
+15.05 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Frederikke Iskov-Eskebæk |
2014 |
GTI - Ishøj |
|
|
40.41 |
+17.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.39 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Victoria Danielsen-Strunge |
2014 |
GTI - Greve |
|
|
41.94 |
+19.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.16 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Fisker Ross-Hansen |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 12:23:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 25m Butterfly Damer 11 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilma Toft Andresen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
15.98 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 18.89 |
(-2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alba Nordtorp |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
16.67 |
+0.69 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 19.85 |
(-3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Siri Lund Kilen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
16.69 |
+0.71 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 22.62 |
(-5.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johanna Tindgaard Roth |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
17.11 |
+1.13 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 27.24 |
(-10.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Chili Engelbrecht |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
17.33 |
+1.35 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 20.85 |
(-3.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Astrid Jensen |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
|
18.53 |
+2.55 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 22.82 |
(-4.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julie Haagen Præst |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
19.30 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.53 |
(-7.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Freya Marcinek Vinther |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
19.89 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.17 |
(-3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Asta Thomsen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
20.91 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.15 |
(-9.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Clara Nyberg Thomsen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
21.25 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.88 |
(-3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma-Sofie Reiter Falgaard |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
21.53 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Karolina Reitz Christiansen |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
22.09 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anna Vinsentz |
2013 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
22.28 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 22.93 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ava Karin Hammargren |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
23.04 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.24 |
(-10.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Carla R. Andersen |
2013 |
GTI - Greve |
|
|
23.36 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.71 |
(-7.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Isabel Tovgaard Jakobsen |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
23.83 |
+7.85 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Laura Thesbjerg Klitaa |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
24.36 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.31 |
(-5.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Kirsten Holst |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
25.24 |
+9.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.90 |
(-16.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sif Andersen |
2013 |
Swim Team Taastrup |
|
|
27.00 |
+11.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 12:23:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-02-2024 12:28.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs - og Børnecup 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. feb 2024 to 4. feb 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 25m Butterfly Damer 10 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andrea Molter Petersen |
2014 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
22.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 22.48 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noomi Liljeqvist |
2015 |
S 71 |
|
|
22.26 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.82 |
(-2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia A. Rasmussen Djebou |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
22.92 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.40 |
(-2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Selma Kristensen |
2014 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
23.28 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.43 |
(-3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emily Hansen |
2014 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
24.57 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.08 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elina Mygind Krempel |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
24.76 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.52 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 18:35:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 25m Butterfly Damer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilma Toft Andresen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
15.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 15.98 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Siri Lund Kilen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
15.59 |
+0.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 16.69 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johanna Tindgaard Roth |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
16.34 |
+0.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 17.11 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alba Nordtorp |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
16.39 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 16.67 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Chili Engelbrecht |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
17.83 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 17.33 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Astrid Jensen |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
|
19.41 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 18.53 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 18:35:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-02-2024 18:35.21 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs - og Børnecup 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. feb 2024 to 4. feb 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 25m Butterfly Herrer 10 og yngre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Radko |
2014 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
16.69 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 19.51 |
(-2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
August Niels Nøhr Belling |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
20.31 |
+3.62 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 22.86 |
(-2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Theo Rydhé |
2014 |
S 71 |
|
|
20.99 |
+4.30 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 21.07 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eric Kenta Lindberg |
2015 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
23.89 |
+7.20 |
|
QB |
|
|
|
|
|
5 |
|
Jakob Nørgaard Frandsen |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
24.88 |
+8.19 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 33.87 |
(-8.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tristan Toft |
2014 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
26.97 |
+10.28 |
|
QB |
|
|
|
|
|
7 |
|
Emil Visbjerg Priskorn |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
27.21 |
+10.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.68 |
(-2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julius Engell |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
28.35 |
+11.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.86 |
(-4.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Foma Nikitich Barsukov |
2015 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
29.07 |
+12.38 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
William Pedersen |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
29.79 |
+13.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.74 |
(-3.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=11 |
|
Anton Kristiansen |
2015 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
29.93 |
+13.24 |
|
|
|
|
|
|
|
=11 |
|
Otto Bille Nielsen |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
29.93 |
+13.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.82 |
(-3.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Albert Manegold Svendsen |
2015 |
Swim Team Taastrup |
|
|
30.95 |
+14.26 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Marius Borris Sørensen |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
31.79 |
+15.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 12:24:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 25m Butterfly Herrer 11 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Bøtcher |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
17.19 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 17.54 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Buckflash Knudsen |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
|
17.45 |
+0.26 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 18.94 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thor Lucas Krell-Jørgensen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
17.51 |
+0.32 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 18.84 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matti Schimmel |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
|
18.09 |
+0.90 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 19.32 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Herman Gudmann Einspor |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
19.44 |
+2.25 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.29 |
(-9.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sejer Vognbjerg |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
20.19 |
+3.00 |
|
QA |
|
|
|
|
|
7 |
|
Christian Ifrim |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
25.72 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jonathan Elias Ewald |
2013 |
GTI - Ishøj |
|
|
25.95 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Milan Lawaetz |
2013 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
26.07 |
+8.88 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Valdemar Fast Storgaard |
2013 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
27.79 |
+10.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.29 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mads Pedersen |
2013 |
GTI - Greve |
|
|
28.13 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.92 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Christian Larsen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
29.17 |
+11.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.87 |
(-4.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Milo Wallentino |
2013 |
GTI - Greve |
|
|
29.95 |
+12.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.46 |
(-3.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lasse Kold |
2013 |
GTI - Greve |
|
|
32.09 |
+14.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.74 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Daniel Smedegaard Hansson |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lukas Norman |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 12:24:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-02-2024 12:25.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs - og Børnecup 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. feb 2024 to 4. feb 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 41, 100m Butterfly Herrer 12 år - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Christensen |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
328 |
1:16.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.73 |
(-5.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malte Skab |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
247 |
1:23.62 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.36 |
(-4.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Gretlund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
227 |
1:25.98 |
+9.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.45 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Patrick Wobbes |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
200 |
1:29.72 |
+13.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Truls Levin |
2012 |
S 71 |
|
165 |
1:35.71 |
+19.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.69 |
(-10.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jeppe Bøchmann Pheiffer |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
155 |
1:37.71 |
+21.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Albert Rasmussen Høegh |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
143 |
1:40.38 |
+24.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.66 |
(-16.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 11:56:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 41, 100m Butterfly Herrer 13 år - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asbjørn Christiansen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
333 |
1:15.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.12 |
(-10.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hubert Nissen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
330 |
1:15.95 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.02 |
(-5.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Floyd Hollingsworth |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
266 |
1:21.54 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.30 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simon Preuss Nielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
182 |
1:32.56 |
+16.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.17 |
(-34.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 11:56:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 41, 100m Butterfly Herrer 14 år - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alfred Sørensen Stage |
2010 |
GTI - Greve |
|
431 |
1:09.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.78 |
(-5.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Benjamin Völkner |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
356 |
1:14.02 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.59 |
(-18.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Hentzen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
286 |
1:19.60 |
+10.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.12 |
(+2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
276 |
1:20.63 |
+11.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.45 |
(-2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 11:56:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 41, 100m Butterfly Herrer 15 år - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simon Lynghøj Bagger |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
182 |
1:32.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.00 |
(+3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 11:56:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-02-2024 11:57.36 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs - og Børnecup 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. feb 2024 to 4. feb 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 42, 200m Rygsvømning Damer 12-13 år - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederikke Lohmann Frosthol |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
632 |
2:34.76 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.97 |
(-10.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liva Blaaberg |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
572 |
2:39.96 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.50 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dana Sesselja Ekblom |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
521 |
2:45.02 |
+10.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.89 |
(-4.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
505 |
2:46.81 |
+12.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.22 |
(-3.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alberte Wibholm |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
488 |
2:48.71 |
+13.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.94 |
(-5.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Bøtcher |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
486 |
2:48.91 |
+14.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.13 |
(-4.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ellen Drewsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
482 |
2:49.35 |
+14.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.51 |
(-12.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maja Just Danielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
480 |
2:49.62 |
+14.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.02 |
(-13.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Melholt Gentin |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
478 |
2:49.85 |
+15.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:54.45 |
(-1:04.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Agnes Bille Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
469 |
2:50.95 |
+16.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.55 |
(-4.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Arndis Soffia Matthiasdottir |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
437 |
2:54.95 |
+20.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.17 |
(-3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ida Nissen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
432 |
2:55.66 |
+20.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.35 |
(-14.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Matilde Melholt Gentin |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
395 |
3:00.91 |
+26.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.06 |
(-13.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emilia Nora Beyarslan |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
379 |
3:03.55 |
+28.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.56 |
(+3.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lea Marie Weiss |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
378 |
3:03.60 |
+28.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.73 |
(-27.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Celina Aufeldt-Hjort |
2011 |
GTI - Greve |
|
339 |
3:10.41 |
+35.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:32.18 |
(-21.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anna Stendal Keller |
2012 |
GTI - Tune I.F. |
|
339 |
3:10.45 |
+35.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:24.04 |
(-13.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Smilla Magnolia Friis |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
337 |
3:10.81 |
+36.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.02 |
(-7.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Matilde Molter Petersen |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
335 |
3:11.12 |
+36.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emilie Lykke Jessen |
2012 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
319 |
3:14.39 |
+39.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:21.29 |
(-6.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Andrea Kaiser |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
317 |
3:14.78 |
+40.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.53 |
(-3.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mathilde Ellegaard Petersen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
282 |
3:22.39 |
+47.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sofie Ellegaard Petersen |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
224 |
3:38.62 |
+1:03.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Mie Weile Nielsen |
2012 |
GTI - Ishøj |
|
200 |
3:46.92 |
+1:12.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Lærke Have Lundtoft |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
195 |
3:48.94 |
+1:14.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Jóhanna Hentze Soylu |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
180 |
3:54.92 |
+1:20.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:54.22 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lærke Buchholz |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Vendingen ikke gennemført som en forsat bevægelse |
|
|
|
|
- |
|
Clara Funch Danielsen |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Vendingen ikke gennemført som en forsat bevægelse |
|
|
|
|
- |
|
Marie Dithmar |
2012 |
GTI - Greve |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
v. 50 m |
|
|
|
SW 6.4 Vendingen ikke gennemført som en forsat bevægelse |
|
|
|
|
- |
|
Victoria Iskov-Eskebæk |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Vendingen ikke gennemført som en forsat bevægelse |
|
|
|
|
- |
|
Lykke Liljeqvist |
2012 |
S 71 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
- |
|
Josephine Klarner Bødkerholm |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 12:28:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 42, 200m Rygsvømning Damer 14-15 år - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Linnea B. Pedersen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
|
699 |
2:29.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.06 |
(+4.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
631 |
2:34.80 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.74 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kathrine R. Svendsen |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
597 |
2:37.69 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.29 |
(+2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde Dithmar |
2009 |
GTI - Greve |
|
550 |
2:42.09 |
+12.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.23 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Engsbro |
2010 |
GTI - Greve |
|
529 |
2:44.15 |
+14.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.79 |
(-3.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
507 |
2:46.54 |
+16.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.35 |
(+2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olivia Maibøll Iversen |
2009 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
496 |
2:47.74 |
+18.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.12 |
(-11.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=8 |
|
Vilma Rosendahl Veggerby |
2010 |
GTI - Greve |
|
480 |
2:49.62 |
+19.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.60 |
(-11.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=8 |
|
Filippa Stokholm Würfel |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
480 |
2:49.62 |
+19.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.30 |
(+2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Christine Gam-Jørgensen |
2010 |
GTI - Greve |
|
443 |
2:54.23 |
+24.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.64 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Caroline Elisabeth Moris |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
430 |
2:55.96 |
+26.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.19 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Josefine Nyamadi |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Vendingen ikke gennemført som en forsat bevægelse |
|
|
|
|
- |
|
Caroline Ploug Høyer |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 12:28:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-02-2024 12:28.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs - og Børnecup 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. feb 2024 to 4. feb 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 43, 200m Rygsvømning Herrer 12-13 år - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nor Englund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
395 |
2:41.48 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.11 |
(-7.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Suhr |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
343 |
2:49.15 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Axel Krogsæter |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
340 |
2:49.73 |
+8.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.82 |
(+1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Patrick Wobbes |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
337 |
2:50.18 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.52 |
(-8.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
August Emil Madvig Jensen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
336 |
2:50.41 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.57 |
(-3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sylvester Haugsted |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
322 |
2:52.83 |
+11.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.07 |
(-3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jeppe Bøchmann Pheiffer |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
316 |
2:53.81 |
+12.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.85 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Bertram Lyngby |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
314 |
2:54.23 |
+12.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.03 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Milas Tihic Rasmussen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
295 |
2:57.90 |
+16.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:40.88 |
(-42.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Linus Vilhelmsen |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
288 |
2:59.25 |
+17.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emil Langvad |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
252 |
3:07.53 |
+26.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Storm Jul From |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
250 |
3:08.09 |
+26.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:34.64 |
(-26.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nikolas Milani |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
242 |
3:09.93 |
+28.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:46.01 |
(-36.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Malte Skab |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
234 |
3:12.30 |
+30.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.06 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tøger Troelsen Holst |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
221 |
3:15.90 |
+34.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.20 |
(-4.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Liam Lorentzen |
2012 |
GTI - Tune I.F. |
|
196 |
3:23.96 |
+42.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Calvin Madsen |
2012 |
GTI - Tune I.F. |
|
184 |
3:28.25 |
+46.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Leonardo Nedergaard Nielsen |
2011 |
GTI - Greve |
|
173 |
3:32.38 |
+50.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:35.32 |
(-2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonas Klinge Vølund Tømmerh |
2012 |
GTI - Greve |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Forlod rygliggende stilling - andet end for at udføre en vending |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 12:37:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 43, 200m Rygsvømning Herrer 14-15 år - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magnus Ørum Bodal |
2010 |
GTI - Greve |
|
442 |
2:35.49 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.64 |
(-5.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
379 |
2:43.61 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.87 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Igor Sinenko Sergeevich |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
351 |
2:47.96 |
+12.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.05 |
(-10.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christoffer Midtgaard |
2010 |
A6 JGI-Swim |
|
338 |
2:49.99 |
+14.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.29 |
(-4.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jeppe Jensen |
2010 |
GTI - Greve |
|
310 |
2:55.08 |
+19.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:37.24 |
(-42.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-02-2024 12:37:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-02-2024 12:39.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|