Tulokset Minimani Games 2024
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lauantai
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
KUS-GSS |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
20.01.2024 - 20.01.2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 100m Sekauinti Naiset 10 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
AQU |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anni Adeliina Saari |
2014 |
Lapuan Virkiä |
|
149 |
1:46.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.1.2024 14.29.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 100m Sekauinti Naiset 11-12 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
AQU |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tilde Sofia Irene Lundqvist |
2012 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
240 |
1:30.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.92 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilia Saari |
2012 |
Lapuan Virkiä |
|
208 |
1:35.23 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Edith Arvo |
2012 |
Kokkolan Uimaseura |
|
207 |
1:35.38 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.1.2024 14.29.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 100m Sekauinti Naiset 13-14 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
AQU |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronja Forslund |
2011 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
226 |
1:32.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iina Nyberg |
2011 |
Kokkolan Uimaseura |
|
224 |
1:32.98 |
+0.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.67 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alice Brännkärr |
2011 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
204 |
1:35.89 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.75 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia Liimatainen |
2011 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
196 |
1:37.17 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.67 |
(-6.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iitamaria Päiveröinen |
2010 |
Nivalan Saukot |
|
192 |
1:37.85 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.42 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aliina Laine |
2010 |
Lapuan Virkiä |
|
189 |
1:38.46 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.66 |
(+1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kerttu Kärki |
2011 |
Haapajärven Kiilat |
|
133 |
1:50.55 |
+17.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.66 |
(+6.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.1.2024 14.29.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 100m Sekauinti Naiset 15-16 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
AQU |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Meimi Heikell |
2009 |
Kokkolan Uimaseura |
|
334 |
1:21.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.00 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aliina Elli Ester Valjus |
2009 |
Kokkolan Uimaseura |
|
319 |
1:22.64 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.55 |
(+2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Syrjä |
2009 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
284 |
1:25.92 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.86 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Palola |
2008 |
Kokkolan Uimaseura |
|
262 |
1:28.27 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.09 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Nurmela |
2009 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
255 |
1:29.09 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.44 |
(+4.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ronja Tikkanen |
2009 |
Nivalan Saukot |
|
151 |
1:46.01 |
+24.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.71 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.1.2024 14.29.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 100m Sekauinti Naiset 17 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
AQU |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aada Antila |
2007 |
Lapuan Virkiä |
|
433 |
1:14.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.44 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lizette Jakobsson |
2007 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
397 |
1:16.86 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.12 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jenna Liimatainen |
2007 |
Haapajärven Kiilat |
|
354 |
1:19.83 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.48 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.1.2024 14.29.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20.01.2024 14.36.05 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,10 |
Lisensoitu: Kokkolan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|