Resultater for Rema1000 ? Jule Grand Prix Svøm SK - 2. af 3 stævner
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rema1000 Jule Grand Prix December 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Slagelse Svømmehal |
Arrangør |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
10. dec 2023 to 10. dec 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Frisvømning Damer 16-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Pico |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
59.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.31 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Chilli Nordahl Thompson |
2008 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
|
1:05.59 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.11 |
(-2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freja Fly Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
|
1:14.20 |
+14.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.05 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Øgendahl |
2008 |
Kalundborg SK |
|
|
1:15.94 |
+16.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.71 |
(+2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 10-12-2023 11:04:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Frisvømning Damer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Hjarbæk |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:04.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.59 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adrianna Pedersen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:05.14 |
+0.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.50 |
(-5.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Storm Frimann |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:05.15 |
+0.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.83 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rosa Sofie Wismarch Mørch |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:05.44 |
+0.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.00 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Sommerlund |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:07.57 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.31 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hannah Hultquist Moll |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:10.26 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.85 |
(-2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cecilie Blach Nielsen |
2010 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
|
1:10.37 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.69 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laura Keller Thorgrimson |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:13.44 |
+8.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.82 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Bianca Uhl |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:16.00 |
+11.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.37 |
(+2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elisabeth Jensen |
2009 |
Kalundborg SK |
|
|
1:24.56 |
+19.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.28 |
(+2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lærke Abel Thorsø |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:24.64 |
+19.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.80 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lærke Agnethe Christensen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:26.97 |
+22.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.09 |
(-3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anna Andersen |
2010 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
|
1:28.12 |
+23.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.20 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Isabella Carstensen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:49.01 |
+44.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.62 |
(-6.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 10-12-2023 11:04:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Frisvømning Damer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Klarskov |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:15.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.07 |
(-2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Hillers Bjaldby |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:17.69 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.97 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabella Heidebo |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:18.72 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.68 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Filippa Rudbæk |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:24.83 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.76 |
(+3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathilde Profft |
2012 |
Kalundborg SK |
|
|
1:26.37 |
+10.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.70 |
(+2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Holmquist Storm |
2012 |
Kalundborg SK |
|
|
1:28.28 |
+12.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.24 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Wilja Busch Andersen |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:42.80 |
+27.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.56 |
(-2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Stine Hansen |
2012 |
Kalundborg SK |
|
|
1:55.33 |
+39.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elena Torpenholt |
2012 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 10-12-2023 11:04:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Frisvømning Damer 1-11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carolina Russell |
2013 |
Kalundborg SK |
|
|
1:39.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.72 |
(+8.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 10-12-2023 11:04:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10-12-2023 11:11.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|