Resultater for Christmas Race
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Afsnit 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Idrætscenter |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. dec 2023 to 2. dec 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 4x50m Frisvømning Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
AQU |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
HVSK Damer |
24 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:50.24 |
|
|
|
|
|
|
|
Frederikke Mertins |
2000 |
|
|
|
|
27.53 |
|
|
|
|
27.53 |
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Hager |
2001 |
|
|
|
|
27.53 |
|
|
|
|
55.06 |
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Preisler Mathiesen |
2001 |
|
|
|
|
28.34 |
|
|
|
|
1:23.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Dann-Nielsen |
2005 |
|
|
|
|
26.84 |
|
|
|
|
1:50.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
A6 damer 1 |
18 |
A6 |
|
|
|
|
|
1:51.14 |
+0.90 |
|
|
|
|
Naya Høi Greve |
2007 |
|
|
|
|
27.31 |
|
|
|
|
27.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sif Bramm |
2006 |
|
|
|
|
27.62 |
|
|
|
|
54.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise Olsen |
2008 |
|
|
|
|
28.14 |
|
|
|
|
1:23.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silje Rasmussen |
2008 |
|
|
|
|
28.07 |
|
|
|
|
1:51.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
HVSK Damer 2 |
23 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:54.58 |
+4.34 |
|
|
|
|
Angela Bang Svendsen |
2008 |
|
|
|
|
28.69 |
|
|
|
|
28.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Nyegaard |
2001 |
|
|
|
|
28.08 |
|
|
|
|
56.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Juliane Sarauw Lundsgaard |
2006 |
|
|
|
|
27.96 |
|
|
|
|
1:24.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicole Damhøj Andersen |
2006 |
|
|
|
|
29.85 |
|
|
|
|
1:54.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
A6 damer 2 |
18 |
A6 |
|
|
|
|
|
1:59.97 |
+9.73 |
|
|
|
|
Anna Merl Larsen |
2006 |
|
|
|
|
30.20 |
|
|
|
|
30.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Dietrichsen |
2006 |
|
|
|
|
29.62 |
|
|
|
|
59.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Scheibye |
2008 |
|
|
|
|
29.66 |
|
|
|
|
1:29.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Frost Juhler |
2008 |
|
|
|
|
30.49 |
|
|
|
|
1:59.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
STT H2O Havfruerne |
15 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
2:00.81 |
+10.57 |
|
|
|
|
Alma S. L. Pedersen |
2009 |
|
|
|
|
31.56 |
|
|
|
|
31.56 |
|
|
|
|
|
|
|
Mia Erica Armstead Evans |
2009 |
|
|
|
|
28.78 |
|
|
|
|
1:00.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alicia Dupont Larsen |
2010 |
|
|
|
|
31.43 |
|
|
|
|
1:31.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Stańczyk |
2010 |
|
|
|
|
29.04 |
|
|
|
|
2:00.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
HVSK piger |
15 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:01.19 |
+10.95 |
|
|
|
|
Ella Strange |
2009 |
|
|
|
|
30.23 |
|
|
|
|
30.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karla S Enevoldsen |
2010 |
|
|
|
|
29.65 |
|
|
|
|
59.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Biering-Sørensen |
2009 |
|
|
|
|
31.18 |
|
|
|
|
1:31.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkeline Larsen |
2009 |
|
|
|
|
30.13 |
|
|
|
|
2:01.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Stjerne Ladies |
18 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
2:03.72 |
+13.48 |
|
|
|
|
Rosa Cornelia Barrisøe |
2006 |
|
|
|
|
31.40 |
|
|
|
|
31.40 |
|
|
|
|
|
|
|
Klara Fris Ottosen |
2007 |
|
|
|
|
30.38 |
|
|
|
|
1:01.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
|
|
|
|
30.57 |
|
|
|
|
1:32.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Hansen |
2006 |
|
|
|
|
31.37 |
|
|
|
|
2:03.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johns piger 1 |
16 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:04.82 |
+14.58 |
|
|
|
|
Agnes Henriksen |
2010 |
|
|
|
|
33.18 |
|
|
|
|
33.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Dannerfjord Josty |
2009 |
|
|
|
|
27.84 |
|
|
|
|
1:01.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederikke Schwaner-Hansen |
2008 |
|
|
|
|
31.64 |
|
|
|
|
1:32.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Badensø |
2009 |
|
|
|
|
32.16 |
|
|
|
|
2:04.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
HVSK piger 2 |
15 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:09.65 |
+19.41 |
|
|
|
|
Clara Trap Wolf |
2011 |
|
|
|
|
31.14 |
|
|
|
|
31.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liva Toldwoss Aunsholm |
2009 |
|
|
|
|
31.97 |
|
|
|
|
1:03.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Line Birkebæk |
2011 |
|
|
|
|
33.61 |
|
|
|
|
1:36.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malea Rosa A Nunez |
2010 |
|
|
|
|
32.93 |
|
|
|
|
2:09.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
STT ? |
14 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
2:14.79 |
+24.55 |
|
|
|
|
Sophia Alexandra Banc |
2012 |
|
|
|
|
34.67 |
|
|
|
|
34.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Schultz |
2010 |
|
|
|
|
34.36 |
|
|
|
|
1:09.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Neesen |
2010 |
|
|
|
|
33.83 |
|
|
|
|
1:42.86 |
|
|
|
|
|
|
|
Adele Svendsen |
2011 |
|
|
|
|
31.93 |
|
|
|
|
2:14.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Johns piger 2 |
16 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:18.59 |
+28.35 |
|
|
|
|
Telma Runarsdôttîr |
2012 |
|
|
|
|
34.81 |
|
|
|
|
34.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Hartz Johnsen |
2008 |
|
|
|
|
34.51 |
|
|
|
|
1:09.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Thøfner |
2009 |
|
|
|
|
35.50 |
|
|
|
|
1:44.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Esther Bjerglund Thomsen |
2010 |
|
|
|
|
33.77 |
|
|
|
|
2:18.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Johns piger 3 |
15 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:37.62 |
+47.38 |
|
|
|
|
Karen Marie værnskjold Hedegaard |
2009 |
|
|
|
|
36.46 |
|
|
|
|
36.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Kristine Ingeborg Andersen |
2010 |
|
|
|
|
34.76 |
|
|
|
|
1:11.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingeborg Amstrup-Kappel |
2012 |
|
|
|
|
44.07 |
|
|
|
|
1:55.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lea Ballin |
2013 |
|
|
|
|
42.33 |
|
|
|
|
2:37.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Hvsk k3 |
13 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:44.20 |
+53.96 |
|
|
|
|
Trine Kimmer Nilsson |
2012 |
|
|
|
|
37.38 |
|
|
|
|
37.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilma Hellstrøm Jakobsen |
2013 |
|
|
|
|
48.60 |
|
|
|
|
1:25.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mia Birkebæk |
2013 |
|
|
|
|
41.08 |
|
|
|
|
2:07.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Saaby |
2011 |
|
|
|
|
37.14 |
|
|
|
|
2:44.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
A6 damer 3 |
11 |
A6 |
|
|
|
|
|
3:12.31 |
+1:22.0 |
|
|
|
|
Mattea Unterberg |
2014 |
|
|
|
|
39.30 |
|
|
|
|
39.30 |
|
|
|
|
|
|
|
Ronja Ebbesen |
2013 |
|
|
|
|
47.24 |
|
|
|
|
1:26.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vigga Lau |
2014 |
|
|
|
|
51.33 |
|
|
|
|
2:17.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nanna Knorr Jensen |
2013 |
|
|
|
|
54.44 |
|
|
|
|
3:12.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
A6 damer 4 |
10 |
A6 |
|
|
|
|
|
3:30.36 |
+1:40.1 |
|
|
|
|
Josefine Frydenlund Hansen |
2014 |
|
|
|
|
49.34 |
|
|
|
|
49.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alva Otzen |
2014 |
|
|
|
|
55.08 |
|
|
|
|
1:44.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Le Hammer Nørgaard |
2015 |
|
|
|
|
53.44 |
|
|
|
|
2:37.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
My Skjødt Hjaltalin |
2015 |
|
|
|
|
52.50 |
|
|
|
|
3:30.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
HVSK k4 Piger |
11 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:30.87 |
+1:40.6 |
|
|
|
|
Elisa Søgaard |
2013 |
|
|
|
|
51.46 |
|
|
|
|
51.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Alma Røddik Bak |
2015 |
|
|
|
|
46.15 |
|
|
|
|
1:37.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilja Epe |
2015 |
|
|
|
|
1:05.68 |
|
|
|
|
2:43.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maggie Lind Ommen |
2015 |
|
|
|
|
47.58 |
|
|
|
|
3:30.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
STT's Power Puff Girls |
12 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
3:39.84 |
+1:49.6 |
|
|
|
|
Isabella Stanczyk |
2013 |
|
|
|
|
45.66 |
|
|
|
|
45.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sif Andersen |
2013 |
|
|
|
|
57.08 |
|
|
|
|
1:42.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia le Nech Markussen |
2013 |
|
|
|
|
1:05.47 |
|
|
|
|
2:48.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Köppen |
2012 |
|
|
|
|
51.63 |
|
|
|
|
3:39.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jule Skum |
10 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:03.19 |
+2:12.9 |
|
|
|
|
Agnes Kimer Torp |
2014 |
|
|
|
|
59.26 |
|
|
|
|
59.26 |
|
|
|
|
|
|
|
Sigrid Hardahl |
2014 |
|
|
|
|
48.87 |
|
|
|
|
1:48.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Fauerby Trustrup |
2016 |
|
|
|
|
1:15.28 |
|
|
|
|
3:03.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Le Johansen |
2014 |
|
|
|
|
59.78 |
|
|
|
|
4:03.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-12-2023 12:17:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-12-2023 12:17.32 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|