Resultater for Dansk Ã…rgangsmesterskab gruppe 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:47 | |||
Arrangør | STO10 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 juni 2011 |
Løb 1, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Gustav Friberg | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 1:00.97 | 2:06.87 | 3:12.99 | 4:18.78 | |||
2 | August Willems | 1997 | GI-40 Hermes | 1:00.76 | 2:06.77 | 3:13.43 | 4:18.85 | |||
3 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 1:02.53 | 2:10.03 | 3:17.01 | 4:23.98 | |||
4 | Andreas Mårtensson | 1997 | JGI Svømning | 1:02.41 | 2:09.79 | 3:20.29 | 4:31.57 | |||
5 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.22 | 2:09.29 | 3:20.69 | 4:32.46 | |||
6 | Frederik J. Sørensen | 1997 | O.S.L.F. | 1:03.82 | 2:14.24 | 3:24.87 | 4:33.80 | |||
7 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 1:04.18 | 2:14.80 | 3:25.96 | 4:36.48 | |||
8 | Jonathan Müller | 1997 | SK Syd | 1:05.61 | 2:15.80 | 3:27.11 | 4:37.62 | |||
9 | Oliver Marcus Meng | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.68 | 2:17.65 | 3:28.74 | 4:38.70 | |||
10 | Christoffer Bjørner | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 1:07.35 | 2:19.80 | 3:31.41 | 4:40.26 | |||
11 | Thomas Søby Jensen | 1997 | Odder IGF | 1:05.17 | 2:16.74 | 3:29.00 | 4:41.17 | |||
12 | Rasmus Birkedal | 1997 | Køge Svømmeklub | 1:05.29 | 2:16.57 | 3:29.18 | 4:41.27 | |||
13 | Emil Deleuran Hansen | 1997 | Delta Svøm | 1:04.50 | 2:17.27 | 3:31.28 | 4:44.51 | |||
14 | Frederik H Thomsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 1:10.06 | 2:25.04 | 3:40.10 | 4:51.61 | |||
15 | Simon Hansen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 1:05.84 | 2:20.58 | 3:37.61 | 4:52.22 | |||
16 | Niklas Beyer Hansen | 1997 | Vest-Brøndby | 1:08.33 | 2:23.93 | 3:40.38 | 4:54.28 | |||
17 | Jacob Weberg | 1997 | Allerød Svømmeklub | 1:07.55 | 2:24.54 | 3:44.04 | 5:01.23 | |||
Løb 1, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.17 | 2:15.13 | 3:25.40 | 4:34.58 | |||
2 | Jonathan Kristensen | 1998 | Odder IGF | 1:05.35 | 2:15.29 | 3:26.27 | 4:34.98 | |||
3 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 1:06.86 | 2:19.17 | 3:32.32 | 4:42.93 | |||
4 | Philip Greve | 1998 | Farum Svømmeklub | 1:06.33 | 2:18.95 | 3:31.73 | 4:43.74 | |||
5 | Frederik Jessen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 1:07.90 | 2:21.71 | 3:34.81 | 4:46.01 | |||
6 | Marcus Heurlin Lunding | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 1:07.37 | 2:21.23 | 3:35.29 | 4:47.87 | |||
7 | Sebastian Langhorn | 1998 | Svømmeklubben Laksen | 1:08.52 | 2:22.04 | 3:36.61 | 4:49.73 | |||
8 | Christian Andersen | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 1:09.83 | 2:23.95 | 3:38.56 | 4:50.21 | |||
9 | Emil Toft | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 1:08.99 | 2:22.87 | 3:38.41 | 4:51.44 | |||
10 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | West Swim Esbjerg | 1:08.45 | 2:23.14 | 3:37.87 | 4:51.50 | |||
11 | Casper Eickhardt | 1999 | Swim Team Esbjerg | 1:07.97 | 2:23.02 | 3:39.97 | 4:53.49 | |||
12 | Søren Villumsen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:09.03 | 2:25.60 | 3:44.44 | 4:59.88 | |||
13 | Rune Dirk Willén | 1998 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 1:09.74 | 2:26.04 | 3:44.04 | 5:00.12 | |||
14 | Martin Bruun Andersen | 1998 | Køge Svømmeklub | 1:08.51 | 2:24.95 | 3:44.78 | 5:02.52 | |||
15 | Johan Bragason | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:09.21 | 2:26.55 | 3:45.66 | 5:03.32 | |||
16 | Kristian Ejby | 1998 | Odense Svømme Klub | 1:12.17 | 2:32.52 | 3:54.38 | 5:14.29 | |||
17 | Sophus Rensch Vinterberg | 1998 | Allerød Svømmeklub | 1:15.72 | 2:38.89 | 4:01.45 | 5:21.94 | |||
18 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 1:15.54 | 2:38.56 | 4:01.66 | 5:24.15 | |||
19 | Emil Grovn | 1998 | Farum Svømmeklub | 1:15.81 | 2:38.89 | 4:02.55 | 5:26.72 | |||
20 | Simon Johannsen | 1998 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:15.76 | 2:39.28 | 4:05.21 | 5:28.50 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:47 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:47 | |||
Arrangør | STO10 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 juni 2011 |
Løb 2, 400m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Josephine Holm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.31 | 2:19.49 | 3:33.29 | 4:44.23 | |||
2 | Signe Bro | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 1:11.38 | 2:28.49 | 3:44.34 | 4:56.40 | |||
3 | Johanne Carr | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 1:09.70 | 2:25.82 | 3:42.68 | 4:56.89 | |||
4 | Emilie Heick | 1999 | Albertslund IF | 1:10.23 | 2:27.32 | 3:45.44 | 5:02.47 | |||
5 | Cecilie Høgskilde | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:10.90 | 2:28.93 | 3:49.79 | 5:08.35 | |||
6 | Laura Morsing | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 1:11.16 | 2:29.80 | 3:49.63 | 5:08.85 | |||
7 | Freja Gram | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:13.21 | 2:32.93 | 3:53.09 | 5:10.59 | |||
8 | Emma H. Christiansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 1:12.53 | 2:33.44 | 3:54.07 | 5:11.34 | |||
9 | Chamie Kann | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.46 | 2:34.95 | 3:55.12 | 5:11.42 | |||
10 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | Allerød Svømmeklub | 1:15.17 | 2:36.90 | 3:56.75 | 5:16.58 | |||
11 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 1:13.67 | 2:34.95 | 3:58.47 | 5:19.68 | |||
12 | Lisa Terp | 1999 | Struer Svømmeklub | 1:15.31 | 2:39.33 | 4:03.77 | 5:26.95 | |||
13 | Emma Hansen | 1999 | Køge Svømmeklub | 1:17.52 | 2:42.19 | 4:08.88 | 5:32.44 | |||
14 | Asta Kielgast | 1999 | Køge Svømmeklub | 1:17.83 | 2:42.87 | 4:10.71 | 5:35.70 | |||
15 | Johanne Laursen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 1:21.49 | 2:48.60 | 4:16.99 | 5:43.83 | |||
- | Louise Kronborg Frandsen | 1999 | West Swim Esbjerg | DNS | ||||||
- | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | Allerød Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 2, 400m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:14.83 | 2:34.53 | 3:54.78 | 5:13.69 | |||
2 | Eva Olsen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 1:16.23 | 2:38.55 | 4:00.15 | 5:18.20 | |||
3 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 1:14.73 | 2:36.66 | 4:01.03 | 5:21.58 | |||
4 | Sara Sylvest | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.86 | 2:38.88 | 4:01.81 | 5:22.95 | |||
5 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:18.53 | 2:44.13 | 4:08.73 | 5:26.35 | |||
6 | Clara Schade Cantby | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 1:18.80 | 2:43.12 | 4:07.32 | 5:26.43 | |||
7 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | GI-40 Hermes | 1:17.87 | 2:42.31 | 4:07.22 | 5:28.64 | |||
8 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Herning Svømmeklub | 1:16.28 | 2:39.97 | 4:04.89 | 5:29.58 | |||
9 | Julie Kepp Jensen | 2000 | JGI Svømning | 1:14.07 | 2:35.85 | 4:03.02 | 5:30.20 | |||
10 | Cathrine Laura Holten | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:19.89 | 2:45.49 | 4:11.27 | 5:32.44 | |||
11 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:17.35 | 2:44.05 | 4:12.21 | 5:37.84 | |||
12 | Natasja Kepp | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:21.10 | 2:47.74 | 4:16.51 | 5:40.64 | |||
13 | Beth Mcneese | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:21.82 | 2:50.32 | 4:18.61 | 5:45.35 | |||
14 | Freja A. Skov | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:23.60 | 2:52.26 | 4:22.24 | 5:48.67 | |||
15 | Cecilie Baraviec | 2000 | Odense Svømme Klub | 1:19.77 | 2:49.02 | 4:19.35 | 5:49.33 | |||
16 | Katrine Knudsen | 2000 | Swim Team Esbjerg | 1:24.57 | 3:40.94 | 5:10.59 | 5:50.17 | |||
17 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 1:21.84 | 2:51.92 | 4:24.15 | 5:50.62 | |||
18 | Camilla Taylor | 2000 | Allerød Svømmeklub | 1:21.91 | 2:52.30 | 4:22.25 | 5:51.54 | |||
19 | Kristine Lønne | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 1:23.41 | 2:54.05 | 4:23.48 | 5:51.62 | |||
20 | Luna Juul Lentoft | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 1:24.27 | 2:55.72 | 4:25.90 | 5:54.22 | |||
21 | Smilla Lyhne | 2000 | Thisted Svømmeklub | 1:24.31 | 2:54.63 | 4:26.45 | 5:55.10 | |||
22 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | Allerød Svømmeklub | 1:25.52 | 2:58.06 | 4:31.04 | 6:00.65 | |||
23 | Sofie Steen Petersen | 2000 | Helsinge Skytte & IF | 1:22.43 | 2:55.73 | 4:27.43 | 6:00.77 | |||
24 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 1:27.83 | 3:01.34 | 4:34.77 | 6:05.34 | |||
25 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | Vest-Brøndby | 1:29.46 | 3:05.16 | 4:41.73 | 6:14.45 | |||
26 | Emma Bobjerg | 2000 | Allerød Svømmeklub | 1:30.39 | 3:06.44 | 4:44.15 | 6:17.70 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:47 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:47 | |||
Arrangør | STO10 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 juni 2011 |
Løb 3, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Isak Lichi | 1997 | GI-40 Hermes | 34.99 | 1:16.47 | 1:57.85 | 2:40.04 | |||
2 | Victor Bødker | 1997 | GI-40 Hermes | 34.94 | 1:16.45 | 1:59.12 | 2:40.24 | |||
3 | Lasse Foss Sylow | 1997 | Køge Svømmeklub | 35.95 | 1:16.00 | 1:58.13 | 2:40.65 | |||
4 | Søren W. Gjaldbæk | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 37.44 | 1:18.35 | 2:01.12 | 2:43.81 | |||
5 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 35.78 | 1:18.79 | 2:03.13 | 2:47.52 | |||
6 | Jackie Hartvig Jensen | 1997 | Greve Svømmeklub | 38.36 | 1:21.21 | 2:04.55 | 2:47.97 | |||
7 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.47 | 1:23.35 | 2:07.34 | 2:50.27 | |||
8 | Victor Hardenberg Jensen | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 37.33 | 1:19.52 | 2:04.93 | 2:50.76 | |||
9 | Sebastian H. Andersen | 1997 | Kalundborg SK | 37.71 | 1:21.81 | 2:07.22 | 2:52.22 | |||
10 | Daniel Højme | 1997 | GI-40 Hermes | 38.00 | 1:21.80 | 2:07.17 | 2:52.58 | |||
11 | Anders Aaboe Jensen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 38.39 | 1:22.55 | 2:07.90 | 2:53.87 | |||
12 | Lasse Sieben | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 37.28 | 1:22.07 | 2:08.30 | 2:54.89 | |||
13 | Christian Gravgaard | 1997 | Kolding SK | 38.89 | 1:23.35 | 2:09.18 | 2:54.92 | |||
14 | Alex Terp | 1997 | Struer Svømmeklub | 39.17 | 1:24.31 | 2:10.55 | 2:56.34 | |||
15 | Rasmus B. Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 41.86 | 1:27.04 | 2:12.73 | 2:58.24 | |||
16 | Andreas Hermansen | 1997 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 38.37 | 1:24.84 | 2:13.95 | 3:02.76 | |||
Løb 3, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Daniel Christian | 1998 | Farum Svømmeklub | 37.41 | 1:19.56 | 2:02.43 | 2:44.34 | |||
2 | Giano Grillo | 1998 | GI-40 Hermes | 37.74 | 1:21.67 | 2:06.44 | 2:51.67 | |||
3 | Casper Davidsen | 1999 | Vest-Brøndby | 40.62 | 1:26.44 | 2:13.01 | 2:58.70 | |||
4 | Marcus Dan Hansen | 1999 | Glostrup Svømme Klub | 38.80 | 1:24.64 | 2:12.24 | 2:59.23 | |||
5 | Kristian Hermiz | 1998 | Swim Team Esbjerg | 38.37 | 1:24.39 | 2:12.73 | 3:00.13 | |||
6 | Jonas Hyllested | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.00 | 1:26.10 | 2:13.43 | 3:01.04 | |||
7 | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | Kalundborg SK | 41.18 | 1:27.74 | 2:15.42 | 3:01.41 | |||
8 | Victor Kjærsgaard | 1998 | Slangerup Svømmeklub | 40.22 | 1:27.05 | 2:14.57 | 3:02.05 | |||
9 | Sebastian Claydon-Smith | 1999 | Skovbakken Svømmeafdeling | 40.92 | 1:26.46 | 2:14.29 | 3:02.58 | |||
10 | Toke Cramer | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 42.84 | 1:29.64 | 2:16.68 | 3:03.04 | |||
11 | Mathias Wilquin | 1998 | Vest-Brøndby | 41.40 | 1:27.66 | 2:16.19 | 3:03.58 | |||
12 | Malthe Bøg | 1998 | Odense Svømme Klub | 38.90 | 1:25.27 | 2:14.23 | 3:03.84 | |||
13 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 42.30 | 1:29.07 | 2:16.44 | 3:04.92 | |||
14 | Mathias Holdrup | 1999 | GI-40 Hermes | 41.00 | 1:28.63 | 2:17.09 | 3:04.97 | |||
15 | Aksel Alrø Kruhøffer | 1998 | Skovbakken Svømmeafdeling | 43.58 | 1:31.18 | 2:19.31 | 3:06.51 | |||
16 | Emil Toft | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 40.76 | 1:28.32 | 2:17.27 | 3:06.60 | |||
17 | Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | GI-40 Hermes | 42.53 | 1:31.03 | 2:20.67 | 3:08.66 | |||
18 | Kasper Mikkelsen | 1998 | Frem Odense | 44.58 | 1:33.88 | 2:22.04 | 3:08.78 | |||
19 | Philip Schiøtz | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 45.17 | 1:34.22 | 2:23.83 | 3:12.35 | |||
20 | Christoffer Børling | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 41.46 | 1:30.65 | 2:21.93 | 3:12.62 | |||
21 | Hjalte Krogh Lund | 1998 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 44.72 | 1:34.78 | 2:24.29 | 3:13.48 | |||
22 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | Vest-Brøndby | 44.68 | 1:33.76 | 2:23.69 | 3:13.66 | |||
23 | Alexander Olsen | 1998 | GI-40 Hermes | 44.19 | 1:33.82 | 2:24.32 | 3:14.53 | |||
24 | Jakob Sixten Soja | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 46.00 | 1:36.56 | 2:28.39 | 3:20.18 | |||
- | Nicolai Grene | 1998 | West Swim Esbjerg | DSQ | crawlben.i.start | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:47 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:47 | |||
Arrangør | STO10 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 juni 2011 |
Løb 4, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederikke Gunni | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 40.42 | 1:24.82 | 2:10.20 | 2:55.08 | |||
2 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.23 | 1:25.63 | 2:12.18 | 2:57.52 | |||
3 | Rikke Dehn | 1999 | GI-40 Hermes | 40.84 | 1:26.81 | 2:13.40 | 2:59.32 | |||
4 | Johanne Carr | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 41.88 | 1:28.54 | 2:15.78 | 3:01.33 | |||
5 | Mathilde Top Jacobsen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 40.13 | 1:28.23 | 2:15.56 | 3:02.19 | |||
6 | Julie Pavon Friis | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 42.26 | 1:27.89 | 2:15.33 | 3:02.80 | |||
7 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 40.76 | 1:27.00 | 2:15.46 | 3:04.80 | |||
8 | Emma la Cour | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 44.61 | 1:31.71 | 2:19.74 | 3:08.08 | |||
9 | Josefine Pedersen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 43.82 | 1:32.72 | 2:21.78 | 3:09.35 | |||
10 | Anna Brandenburg Jensen | 1999 | Skovbakken Svømmeafdeling | 43.32 | 1:31.94 | 2:21.23 | 3:10.38 | |||
11 | Anna Emilie Hansen | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 44.17 | 1:33.11 | 2:21.99 | 3:10.42 | |||
12 | Anne Hjortsøe Petersen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 44.15 | 1:33.39 | 2:21.83 | 3:10.85 | |||
13 | Anna Bonde | 1999 | Hobro Svømmeklub | 44.33 | 1:33.15 | 2:22.90 | 3:11.86 | |||
14 | Marie Eske | 1999 | Randers GF Neptun | 44.60 | 1:33.63 | 2:23.20 | 3:11.96 | |||
15 | Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 43.77 | 1:33.82 | 2:23.91 | 3:12.27 | |||
16 | Stine Lærke Strøm | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.85 | 1:33.76 | 2:23.15 | 3:12.47 | |||
17 | Kathrine Clausen | 1999 | Køge Svømmeklub | 42.75 | 1:32.85 | 2:22.74 | 3:12.64 | |||
18 | Astrid Ovesen | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 46.56 | 1:37.17 | 2:27.98 | 3:18.30 | |||
19 | Simone H. Lauridsen | 1999 | West Swim Esbjerg | 44.20 | 1:34.17 | 2:26.52 | 3:19.00 | |||
20 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.12 | 1:35.46 | 2:28.03 | 3:21.11 | |||
21 | Lea Othmar Haskiel | 1999 | GI-40 Hermes | 45.33 | 1:37.30 | 2:31.44 | 3:23.21 | |||
22 | Ida-Maria Esbensen | 1999 | GI-40 Hermes | 45.81 | 1:38.27 | 2:33.38 | 3:26.47 | |||
Løb 4, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Julia Jønsson | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 41.83 | 1:29.15 | 2:16.49 | 3:02.99 | |||
2 | Sarah Tang-Holbek | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 42.47 | 1:31.32 | 2:19.32 | 3:08.79 | |||
3 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.42 | 1:28.91 | 2:19.28 | 3:09.56 | |||
4 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 43.92 | 1:32.75 | 2:21.54 | 3:09.65 | |||
5 | Rachel Townsend | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 42.78 | 1:30.54 | 2:20.19 | 3:10.40 | |||
6 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 44.47 | 1:34.64 | 2:25.70 | 3:17.46 | |||
7 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 44.44 | 1:37.10 | 2:28.50 | 3:17.81 | |||
8 | Frederikke Mertins | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 44.29 | 1:33.47 | 2:26.30 | 3:19.50 | |||
9 | Helena Højsted Eriksen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 45.07 | 1:36.90 | 2:29.88 | 3:20.83 | |||
10 | Line Refsgaard | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.97 | 1:38.16 | 2:30.53 | 3:21.20 | |||
11 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 46.17 | 1:38.31 | 2:30.35 | 3:21.23 | |||
12 | Christine Matilde Heineke | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 46.18 | 1:36.88 | 2:30.58 | 3:21.55 | |||
13 | Nikoline N. Norby | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 46.37 | 1:38.99 | 2:31.17 | 3:21.94 | |||
14 | Stella Krogh Lund | 2000 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 47.40 | 1:39.95 | 2:33.15 | 3:23.11 | |||
15 | Nicole Bennetsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 47.99 | 1:40.20 | 2:33.51 | 3:23.76 | |||
16 | Mette Hegelund | 2000 | Køge Svømmeklub | 47.03 | 1:38.55 | 2:32.59 | 3:26.25 | |||
17 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 47.23 | 1:39.41 | 2:34.89 | 3:27.73 | |||
18 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | Slangerup Svømmeklub | 50.17 | 1:43.74 | 2:37.27 | 3:29.44 | |||
19 | Pernille Falgren Christen | 2000 | O.S.L.F. | 48.83 | 1:42.98 | 2:38.35 | 3:31.03 | |||
20 | Julie Kepp Jensen | 2000 | JGI Svømning | 46.59 | 1:41.32 | 2:37.00 | 3:32.50 | |||
21 | Lærke Koch Sonnenborg | 2000 | Allerød Svømmeklub | 50.23 | 1:43.95 | 2:38.49 | 3:32.84 | |||
22 | Laura Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.09 | 1:43.72 | 2:39.45 | 3:33.54 | |||
23 | Mathilde Hager | 2001 | GI-40 Hermes | 48.07 | 1:42.78 | 2:40.80 | 3:36.31 | |||
24 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.79 | 1:42.70 | 2:39.74 | 3:36.61 | |||
25 | Olivia Therkelsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.06 | 1:46.18 | 2:43.41 | 3:38.34 | |||
26 | Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 50.51 | 1:46.27 | 2:43.75 | 3:39.22 | |||
27 | Alberte M Hansen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 53.00 | 1:53.81 | 2:53.28 | 3:50.67 | |||
- | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | asyn.benspark | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:47 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:47 | |||
Arrangør | STO10 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 juni 2011 |
Løb 5, 4x200m indv medley herrer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | Opnået | Status | |||
1 | Gi40Hermes Drenge 1 | 1997 | GI-40 Hermes | 9:58.02 | ||||||
August Willems | 1997 | 1:10.43 | 2:26.39 | 2:26.39 | ||||||
Isak Lichi | 1997 | 1:10.12 | 2:28.43 | 4:54.82 | ||||||
Victor Bødker | 1997 | 1:13.58 | 2:30.19 | 7:25.01 | ||||||
Mads Christian Sandager | 1998 | 1:07.97 | 2:33.01 | 9:58.02 | ||||||
2 | Vat Drenge 1 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 10:22.75 | ||||||
Martin Jungersen | 1997 | 1:12.09 | 2:30.23 | 2:30.23 | ||||||
Marcus Dan Hansen | 1999 | 1:14.77 | 2:37.73 | 5:07.96 | ||||||
Johan Bragason | 1999 | 1:15.97 | 2:42.58 | 7:50.54 | ||||||
Johannes E. Mariegaard | 1997 | 1:14.35 | 2:32.21 | 10:22.75 | ||||||
3 | Sigma Drenge 1 | 1997 | SIGMA Nordsjælland | 10:23.38 | ||||||
Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 1:12.54 | 2:36.69 | 2:36.69 | ||||||
Asger A. Schäfer | 1997 | 1:10.04 | 2:34.96 | 5:11.65 | ||||||
Jacob Weberg | 1997 | 1:15.04 | 2:38.05 | 7:49.70 | ||||||
Anders Aaboe Jensen | 1997 | 1:13.45 | 2:33.68 | 10:23.38 | ||||||
4 | Aalborg Drenge 1 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 10:24.65 | ||||||
Jannik Skov | 1997 | 1:17.37 | 2:39.01 | 2:39.01 | ||||||
Nicolas Blanch | 1997 | 1:13.48 | 2:36.91 | 5:15.92 | ||||||
Mikael Thode Sørensen | 1997 | 1:14.54 | 2:33.70 | 7:49.62 | ||||||
Christian Bro Sørensen | 1997 | 1:12.63 | 2:35.03 | 10:24.65 | ||||||
5 | Elite Svøm Esbjerg | 1998 | EliteSvøm Esbjerg | 10:31.27 | ||||||
Simon Vingolf Larsen | 1998 | 1:12.22 | 2:33.87 | 2:33.87 | ||||||
Simon Lundby Pedersen | 1998 | 1:15.21 | 2:39.16 | 5:13.03 | ||||||
Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 1:15.17 | 2:41.14 | 7:54.17 | ||||||
Casper Eickhardt | 1999 | 1:14.04 | 2:37.10 | 10:31.27 | ||||||
6 | Gentofte Drenge | 0 | Gentofte Svømme Klub | 10:36.70 | ||||||
Søren W. Gjaldbæk | 1997 | 1:16.11 | 2:34.86 | 2:34.86 | ||||||
Marcus Heurlin Lunding | 1999 | 1:14.18 | 2:41.40 | 5:16.26 | ||||||
Christoffer Bjørner | 1997 | 1:14.68 | 2:35.79 | 7:52.05 | ||||||
Adam Hansen | 1998 | 1:18.27 | 2:44.65 | 10:36.70 | ||||||
7 | Sto Super Drengene1 | 0 | Swim Team Odense | 10:38.56 | ||||||
Magnus Høvsgaard | 1997 | 1:11.08 | 2:34.60 | 2:34.60 | ||||||
Frederik J. Sørensen | 1997 | 1:09.32 | 2:26.56 | 5:01.16 | ||||||
Kristian Ejby | 1998 | 1:23.52 | 2:52.31 | 7:53.47 | ||||||
Malthe Bøg | 1998 | 1:20.36 | 2:45.09 | 10:38.56 | ||||||
8 | Lyngby Drenge 1 | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 10:43.27 | ||||||
Jonas Nervic Kistorp | 1997 | 1:10.45 | 2:35.41 | 2:35.41 | ||||||
Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 1:15.97 | 2:44.49 | 5:19.90 | ||||||
Laurits Mathiassen | 1997 | 1:11.66 | 2:38.64 | 7:58.54 | ||||||
Lasse Sieben | 1997 | 1:18.48 | 2:44.73 | 10:43.27 | ||||||
9 | Stm 1 | 0 | Swim Team Midtjylland | 10:45.82 | ||||||
Mikkel B. Høgild | 1998 | 1:12.90 | 2:40.12 | 2:40.12 | ||||||
Daniel Nielsen | 1997 | 1:12.16 | 2:31.92 | 5:12.04 | ||||||
Magnus B. Høgild | 1999 | 1:26.47 | 2:58.57 | 8:10.61 | ||||||
Magnus Fallesen | 1998 | 1:12.25 | 2:35.21 | 10:45.82 | ||||||
10 | Bos Bitches | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 10:49.86 | ||||||
Anders Juul Rasmussen | 1997 | 1:15.02 | 2:42.75 | 2:42.75 | ||||||
Magnus Carstensen | 1999 | 1:19.55 | 2:49.23 | 5:31.98 | ||||||
Kasper Jensen | 1997 | 1:13.07 | 2:39.44 | 8:11.42 | ||||||
Bjørn Hansen | 1998 | 1:17.78 | 2:38.44 | 10:49.86 | ||||||
11 | Vat Drenge 2 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 11:30.40 | ||||||
Lars Emil Villa | 1997 | 1:15.32 | 2:45.47 | 2:45.47 | ||||||
Kasper Holst Hansen | 1998 | 1:20.37 | 2:57.49 | 5:42.96 | ||||||
Nikolai Hougaard | 1999 | 1:21.45 | 2:53.19 | 8:36.15 | ||||||
Marius Møldrup | 1999 | 1:23.64 | 2:54.25 | 11:30.40 | ||||||
12 | Vest Tågehorn | 1997 | Vest-Brøndby | 11:31.69 | ||||||
Niklas Beyer Hansen | 1997 | 1:18.09 | 2:40.32 | 2:40.32 | ||||||
Casper Davidsen | 1999 | 1:26.94 | 2:56.17 | 5:36.49 | ||||||
Mathias Wilquin | 1998 | 1:27.57 | 2:59.43 | 8:35.92 | ||||||
Kenneth Abcell | 1998 | 1:22.49 | 2:55.77 | 11:31.69 | ||||||
13 | Bakken Drenge 1 | 1998 | Skovbakken Svømmeafdeling | 11:59.92 | ||||||
Sebastian Claydon-Smith | 1999 | 1:25.01 | 2:53.67 | 2:53.67 | ||||||
Simon Johannsen | 1998 | 1:28.35 | 3:00.33 | 5:54.00 | ||||||
David Hjort | 2000 | 1:27.93 | 3:10.56 | 9:04.56 | ||||||
Aksel Alrø Kruhøffer | 1998 | 1:26.63 | 2:55.36 | 11:59.92 | ||||||
- | Kvik Drenge | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | |||||||||
Oliver Marcus Meng | 1997 | |||||||||
Jacob M. Jørgensen | 1997 | |||||||||
Magnus Troest | 1997 | DNS | ||||||||
- | Farum Miniguns | 1998 | Farum Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Mads Jørner | 1998 | 1:12.49 | 2:38.86 | 2:38.86 | ||||||
Daniel Christian | 1998 | 1:10.63 | 5:07.80 | |||||||
Philip Greve | 1998 | 7:45.25 | ||||||||
- | Køge Drenge | 0 | Køge Svømmeklub | DSQ | afsl.på ma.v.100m | |||||
Rasmus Birkedal | 1997 | 1:11.93 | 2:31.91 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:47 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:48 | |||
Arrangør | STO10 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 juni 2011 |
Løb 6, 4x200m indv medley damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | Opnået | Status | |||
1 | Gentofte Piger 1 | 0 | Gentofte Svømme Klub | 11:06.83 | ||||||
Nicoline Christensen | 1999 | 1:17.62 | 2:44.36 | 2:44.36 | ||||||
Frederikke Gunni | 1999 | 1:24.16 | 2:50.48 | 5:34.84 | ||||||
Emilie Falbe-Hansen | 1999 | 1:17.46 | 2:45.60 | 8:20.44 | ||||||
Signe Bro | 1999 | 1:19.93 | 2:46.39 | 11:06.83 | ||||||
2 | Sigma Piger 1 | 1999 | SIGMA Nordsjælland | 11:50.68 | ||||||
Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 1:24.17 | 2:55.85 | 2:55.85 | ||||||
Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | 1:20.61 | 2:51.55 | 5:47.40 | ||||||
Cecilie Reesbøll | 1999 | 1:27.58 | 3:02.66 | 8:50.06 | ||||||
Anne Sofie Nielsen | 1999 | 1:26.14 | 3:00.62 | 11:50.68 | ||||||
3 | Triton Piger | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 11:52.16 | ||||||
Katrine B. Hansen | 1999 | 1:23.30 | 2:49.39 | 2:49.39 | ||||||
Amanda Duus | 2000 | 1:18.24 | 2:50.52 | 5:39.91 | ||||||
Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 1:23.37 | 3:04.96 | 8:44.87 | ||||||
Mille Hesselgren Ikov | 2000 | 1:27.91 | 3:07.29 | 11:52.16 | ||||||
4 | Gi40 Hermes Piger 1 | 1999 | GI-40 Hermes | 12:01.88 | ||||||
Rikke Dehn | 1999 | 1:22.80 | 2:51.42 | 2:51.42 | ||||||
Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 1:30.29 | 3:07.70 | 5:59.12 | ||||||
Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 1:26.70 | 3:01.56 | 9:00.68 | ||||||
Emma Maagøe | 1999 | 1:23.93 | 3:01.20 | 12:01.88 | ||||||
5 | Køge Piger 1 | 0 | Køge Svømmeklub | 12:02.14 | ||||||
Astrid Delin | 1999 | 1:20.37 | 2:53.22 | 2:53.22 | ||||||
Kathrine Clausen | 1999 | 1:30.13 | 3:04.52 | 5:57.74 | ||||||
Melanie Degner | 2000 | 1:36.63 | 3:08.10 | 9:05.84 | ||||||
Yazmin B. Gürtler | 2000 | 1:24.33 | 2:56.30 | 12:02.14 | ||||||
6 | Gentofte Piger 2 | 0 | Gentofte Svømme Klub | 12:31.44 | ||||||
Caroline Hørlykke | 2000 | 1:26.49 | 2:57.34 | 2:57.34 | ||||||
Cathrine Laura Holten | 2000 | 1:32.02 | 3:08.66 | 6:06.00 | ||||||
Nikoline N. Norby | 2000 | 1:37.71 | 3:11.03 | 9:17.03 | ||||||
Nicole Bennetsen | 2000 | 1:35.04 | 3:14.41 | 12:31.44 | ||||||
7 | Hsc Damer 1 | 0 | Holstebro Svømme Club | 12:39.92 | ||||||
Merete Toft Jensen | 1999 | 1:24.29 | 2:53.77 | 2:53.77 | ||||||
Johanne Laursen | 1999 | 1:40.50 | 3:17.33 | 6:11.10 | ||||||
Emma Bugge Fynbo | 2001 | 1:36.23 | 4:04.22 | 10:15.32 | ||||||
Anne Hjortsøe Petersen | 1999 | 1:41.06 | 2:24.60 | 12:39.92 | ||||||
8 | Lyngby Piger 2 | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 13:00.33 | ||||||
Clara Lerche | 1999 | 1:40.80 | 3:16.77 | 3:16.77 | ||||||
Rachel Townsend | 2000 | 1:30.68 | 3:03.39 | 6:20.16 | ||||||
Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 1:32.49 | 3:13.83 | 9:33.99 | ||||||
Line Fensten Jørgensen | 2000 | 1:39.23 | 3:26.34 | 13:00.33 | ||||||
9 | Sigma Piger 2 | 1999 | SIGMA Nordsjælland | 13:03.17 | ||||||
Ditte Friis | 1999 | 1:25.80 | 3:03.46 | 3:03.46 | ||||||
Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 1:36.55 | 3:16.31 | 6:19.77 | ||||||
Camilla Taylor | 2000 | 1:40.57 | 3:23.53 | 9:43.30 | ||||||
Luna Juul Lentoft | 2000 | 1:35.92 | 3:19.87 | 13:03.17 | ||||||
10 | Vat Piger 1 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 13:11.71 | ||||||
Cecilie Wiuff | 2000 | 1:29.66 | 3:10.91 | 3:10.91 | ||||||
Jessica Yu Mortensen | 2000 | 1:29.04 | 3:06.65 | 6:17.56 | ||||||
Regitze Munch Nielsen | 2000 | 1:38.08 | 3:23.48 | 9:41.04 | ||||||
Alberte M Hansen | 2000 | 1:44.35 | 3:30.67 | 13:11.71 | ||||||
- | Agf Piger 1 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | sv.in.på.ma | |||||
Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 1:17.45 | 2:44.24 | 2:44.24 | ||||||
Emma H. Christiansen | 1999 | 1:19.80 | 5:29.58 | |||||||
Mathilde Kjeldsen | 1999 | 8:24.62 | ||||||||
- | Kvik Piger | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | tyvstart | |||||
Mathilde C. O. Rasmussen | 1999 | 1:24.94 | 3:01.56 | 3:01.56 | ||||||
Sofie Kornbek | 2000 | 1:34.41 | 6:21.78 | |||||||
Laura Andersen | 2001 | 9:37.39 | ||||||||
- | Køge Piger 2 | 0 | Køge Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Asta Kielgast | 1999 | 1:29.44 | 3:04.72 | |||||||
- | Lyngby Piger 1 | 1999 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | ing.holdkapkort | |||||
0 | 52.16 | |||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | 16 | DSQ | ||||||||
- | Sto Super Pigerne 1 | 0 | Swim Team Odense | DSQ | tyvstart | |||||
Sofia Zachariassen | 1999 | 1:22.43 | 2:54.17 | 2:54.17 | ||||||
Sidse Thorup | 1999 | 5:59.24 | ||||||||
- | Sto Super Pigerne 2 | 0 | Swim Team Odense | DSQ | tyvstart | |||||
Line Bremer Mortensen | 2000 | 1:30.23 | 3:10.53 | |||||||
- | Aalborg Piger 1 | 0 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | ind.p.ma.v.100m | |||||
Emma A Andersen | 2000 | 1:33.69 | 3:14.20 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:48 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:29 | |||
Arrangør | STO10 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 juni 2011 |
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Josephine Holm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.58 | 1:04.80 | 1:40.69 | 2:14.56 | |||
2 | Signe Bro | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 32.40 | 1:08.80 | 1:45.38 | 2:20.49 | |||
3 | Emilie Heick | 1999 | Albertslund IF | 32.72 | 1:08.23 | 1:45.60 | 2:21.92 | |||
4 | Johanne Carr | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 32.62 | 1:08.98 | 1:45.77 | 2:22.47 | |||
5 | Freja Gram | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.52 | 1:09.70 | 1:47.97 | 2:26.04 | |||
6 | Chamie Kann | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.41 | 1:11.78 | 1:50.66 | 2:26.18 | |||
7 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 34.68 | 1:12.54 | 1:50.91 | 2:27.66 | |||
8 | Emma H. Christiansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 34.08 | 1:11.80 | 1:50.40 | 2:27.76 | |||
9 | Laura Morsing | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 33.40 | 1:10.65 | 1:49.58 | 2:28.27 | |||
10 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 34.01 | 1:12.59 | 1:53.29 | 2:32.87 | |||
11 | Sofie Ubbesen | 1999 | Delta Svøm | 34.68 | 1:13.85 | 1:54.32 | 2:33.96 | |||
12 | Clara Lerche | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 35.85 | 1:16.98 | 1:58.01 | 2:35.83 | |||
13 | Stinne Sørensen | 1999 | Herning Svømmeklub | 34.67 | 1:14.40 | 1:55.76 | 2:36.94 | |||
14 | Ditte Friis | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 35.08 | 1:15.14 | 1:57.77 | 2:37.07 | |||
15 | Emma Hansen | 1999 | Køge Svømmeklub | 36.11 | 1:16.65 | 1:58.03 | 2:37.13 | |||
16 | Martha Andersen | 1999 | Delta Svøm | 36.38 | 1:17.69 | 2:00.49 | 2:41.23 | |||
17 | Frida Frydendal | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 36.30 | 1:17.80 | 2:01.53 | 2:44.79 | |||
18 | Mathilde C. O. Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.07 | 1:20.23 | 2:04.36 | 2:45.66 | |||
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.29 | 1:09.17 | 1:47.28 | 2:24.68 | |||
2 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 34.11 | 1:12.49 | 1:52.16 | 2:31.57 | |||
3 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 34.75 | 1:13.50 | 1:53.65 | 2:33.02 | |||
4 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Herning Svømmeklub | 35.33 | 1:14.89 | 1:53.91 | 2:33.17 | |||
5 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 35.23 | 1:14.46 | 1:55.20 | 2:34.25 | |||
6 | Eva Olsen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 35.32 | 1:14.57 | 1:54.84 | 2:35.38 | |||
7 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 36.45 | 1:16.80 | 1:57.71 | 2:36.35 | |||
8 | Clara Schade Cantby | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 35.24 | 1:14.90 | 1:56.35 | 2:37.64 | |||
9 | Mia Ishøj Nielsen | 2000 | Farum Svømmeklub | 35.91 | 1:15.57 | 1:57.68 | 2:39.32 | |||
10 | Amalie Bærentsen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 36.71 | 1:18.20 | 2:00.22 | 2:39.77 | |||
11 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | GI-40 Hermes | 35.79 | 1:16.52 | 1:58.55 | 2:39.93 | |||
12 | Cathrine Laura Holten | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 37.26 | 1:18.60 | 2:01.28 | 2:42.05 | |||
13 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 37.75 | 1:20.68 | 2:03.71 | 2:43.10 | |||
14 | Mira Mass | 2000 | Slangerup Svømmeklub | 36.86 | 1:18.51 | 2:01.00 | 2:43.16 | |||
15 | Sofie Steen Petersen | 2000 | Helsinge Skytte & IF | 36.09 | 1:17.02 | 2:00.88 | 2:43.58 | |||
16 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | Albertslund IF | 38.26 | 1:20.95 | 2:02.69 | 2:43.65 | |||
17 | Kristine Lønne | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 37.55 | 1:19.76 | 2:03.19 | 2:43.71 | |||
18 | Victoria Bierre | 2000 | Værløse Svømmeklub | 36.30 | 1:18.73 | 2:02.11 | 2:43.88 | |||
19 | Cecilie Girke Christensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 35.64 | 1:17.61 | 2:01.96 | 2:43.90 | |||
20 | Katrine Knudsen | 2000 | Swim Team Esbjerg | 37.01 | 1:20.11 | 2:03.46 | 2:44.44 | |||
21 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 37.42 | 1:20.16 | 2:05.03 | 2:47.20 | |||
22 | Natasja Kepp | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 38.00 | 1:20.91 | 2:05.43 | 2:48.60 | |||
23 | Camilla Taylor | 2000 | Allerød Svømmeklub | 39.12 | 1:21.28 | 2:06.38 | 2:49.82 | |||
24 | Cecilie Baraviec | 2000 | Odense Svømme Klub | 39.05 | 1:22.33 | 2:07.78 | 2:49.94 | |||
25 | Luna Juul Lentoft | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 38.78 | 1:22.02 | 2:06.98 | 2:50.37 | |||
26 | Beth Mcneese | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 38.33 | 1:22.29 | 2:06.78 | 2:50.85 | |||
27 | Thit Bondo | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 38.63 | 1:22.75 | 2:09.13 | 2:53.58 | |||
28 | Sofie Kornbek | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.31 | 1:24.50 | 2:10.89 | 2:53.79 | |||
29 | Maria Olsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.67 | 1:26.61 | 2:13.14 | 2:55.44 | |||
30 | Regitze Gaard | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.18 | 1:25.46 | 2:12.93 | 2:59.11 | |||
31 | Karoline Kjær | 2000 | Køge Svømmeklub | 39.82 | 1:27.32 | 2:14.79 | 3:00.76 | |||
32 | Nikita Pedersen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 41.26 | 1:28.22 | 2:18.37 | 3:05.94 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:29 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:50 | |||
Arrangør | STO10 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 juni 2011 |
Løb 8, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | August Willems | 1997 | GI-40 Hermes | 28.79 | 1:00.08 | 1:32.10 | 2:03.60 | |||
2 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.22 | 59.35 | 1:32.23 | 2:05.12 | |||
3 | Frederik J. Sørensen | 1997 | O.S.L.F. | 28.84 | 1:00.83 | 1:33.25 | 2:05.43 | |||
4 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 29.42 | 1:00.86 | 1:33.01 | 2:06.02 | |||
5 | Andreas Mårtensson | 1997 | JGI Svømning | 29.13 | 1:00.65 | 1:33.85 | 2:07.56 | |||
6 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 29.79 | 1:03.03 | 1:37.63 | 2:11.82 | |||
7 | Jonathan Müller | 1997 | SK Syd | 30.83 | 1:03.57 | 1:37.68 | 2:12.26 | |||
8 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | Swim Team Tåstrup | 29.72 | 1:03.15 | 1:37.94 | 2:12.53 | |||
9 | Emil Deleuran Hansen | 1997 | Delta Svøm | 29.77 | 1:03.07 | 1:38.32 | 2:12.80 | |||
10 | Jacob Pedersen | 1997 | Thisted Svømmeklub | 30.10 | 1:03.70 | 1:38.69 | 2:13.75 | |||
11 | Christian Bro Sørensen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 31.51 | 1:06.14 | 1:42.44 | 2:19.22 | |||
12 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | GI-40 Hermes | 31.47 | 1:07.64 | 1:45.76 | 2:23.04 | |||
Løb 8, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jonathan Kristensen | 1998 | Odder IGF | 30.13 | 1:04.18 | 1:38.73 | 2:11.72 | |||
2 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 30.42 | 1:04.49 | 1:39.06 | 2:12.09 | |||
3 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.49 | 1:04.84 | 1:39.73 | 2:14.60 | |||
4 | Philip Greve | 1998 | Farum Svømmeklub | 30.60 | 1:04.64 | 1:40.01 | 2:15.98 | |||
5 | Bjørn Hansen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 31.70 | 1:06.06 | 1:42.23 | 2:16.89 | |||
6 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 31.40 | 1:06.60 | 1:43.38 | 2:17.78 | |||
7 | Sebastian Langhorn | 1998 | Svømmeklubben Laksen | 31.71 | 1:06.86 | 1:43.31 | 2:18.25 | |||
8 | Emil Toft | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 32.06 | 1:07.63 | 1:44.24 | 2:18.80 | |||
9 | Casper Eickhardt | 1999 | Swim Team Esbjerg | 31.61 | 1:07.16 | 1:43.64 | 2:19.08 | |||
10 | Frederik Jessen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 31.95 | 1:07.25 | 1:44.00 | 2:19.33 | |||
11 | Mads Jørner | 1998 | Farum Svømmeklub | 32.55 | 1:09.11 | 1:44.54 | 2:19.36 | |||
12 | Christian Andersen | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 32.80 | 1:09.08 | 1:45.53 | 2:20.79 | |||
13 | Søren Villumsen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 31.61 | 1:07.67 | 1:44.79 | 2:20.96 | |||
14 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | West Swim Esbjerg | 32.15 | 1:08.12 | 1:45.04 | 2:21.29 | |||
15 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | Farum Svømmeklub | 32.62 | 1:08.67 | 1:45.64 | 2:21.97 | |||
16 | Rune Dirk Willén | 1998 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 32.78 | 1:08.80 | 1:45.82 | 2:22.02 | |||
17 | Johan Bragason | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.00 | 1:08.17 | 1:45.42 | 2:22.11 | |||
18 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.76 | 1:08.71 | 1:46.34 | 2:22.69 | |||
19 | Thomas Bech | 1998 | Værløse Svømmeklub | 32.74 | 1:09.85 | 1:47.41 | 2:23.90 | |||
20 | Marcus Piil Pedersen | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 33.06 | 1:09.95 | 1:47.88 | 2:24.93 | |||
21 | Mads Holm | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 32.20 | 1:09.67 | 1:48.40 | 2:25.70 | |||
22 | Marius Møldrup | 1999 | Albertslund IF | 32.75 | 1:10.66 | 2:27.49 | 2:27.49 | |||
23 | Oliver H. Andersen | 1999 | Kalundborg SK | 32.77 | 1:10.38 | 1:49.34 | 2:27.55 | |||
24 | Carl Fabiansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 32.93 | 1:10.74 | 1:49.85 | 2:27.75 | |||
25 | Alexander Sejthen | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 33.17 | 1:11.43 | 1:51.38 | 2:30.25 | |||
26 | Mads Peter Hansen | 1998 | Kalundborg SK | 34.14 | 1:12.86 | 1:53.87 | 2:35.63 | |||
27 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 35.35 | 1:17.66 | 2:01.79 | 2:41.48 | |||
- | Martin Bruun Andersen | 1998 | Køge Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:50 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:16 | |||
Arrangør | STO10 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 juni 2011 |
Løb 9, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Pavon Friis | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 39.85 | 1:24.42 | |||||
2 | Frederikke Gunni | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 39.75 | 1:24.91 | |||||
3 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 39.91 | 1:26.50 | |||||
4 | Rikke Dehn | 1999 | GI-40 Hermes | 40.20 | 1:26.53 | |||||
5 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.55 | 1:27.12 | |||||
6 | Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 41.67 | 1:27.94 | |||||
7 | Anne Hjortsøe Petersen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 42.14 | 1:28.34 | |||||
8 | Emma la Cour | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 42.87 | 1:28.52 | |||||
9 | Nicoline Christensen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 44.87 | 1:29.40 | |||||
10 | Marie Eske | 1999 | Randers GF Neptun | 42.77 | 1:29.62 | |||||
11 | Josefine Pedersen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 42.63 | 1:29.65 | |||||
12 | Anna Brandenburg Jensen | 1999 | Skovbakken Svømmeafdeling | 43.13 | 1:30.29 | |||||
13 | Malene Bang | 1999 | Slangerup Svømmeklub | 42.50 | 1:30.83 | |||||
14 | Anna Bonde | 1999 | Hobro Svømmeklub | 43.15 | 1:31.16 | |||||
15 | Astrid Ovesen | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 44.13 | 1:31.51 | |||||
16 | Merete Toft Jensen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 43.84 | 1:31.94 | |||||
17 | Kathrine Clausen | 1999 | Køge Svømmeklub | 43.00 | 1:32.43 | |||||
18 | Stine Lærke Strøm | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.45 | 1:33.30 | |||||
19 | Lea Othmar Haskiel | 1999 | GI-40 Hermes | 44.55 | 1:34.19 | |||||
20 | Amanda Leweson | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 44.05 | 1:35.01 | |||||
21 | Sidse Thorup | 1999 | Odense Svømme Klub | 46.27 | 1:35.54 | |||||
22 | Anette Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 45.04 | 1:35.69 | |||||
23 | Cecilie Reesbøll | 1999 | Allerød Svømmeklub | 46.07 | 1:35.72 | |||||
24 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.57 | 1:36.97 | |||||
25 | Celina Lohmann | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.06 | 1:38.52 | |||||
26 | Ida-Maria Esbensen | 1999 | GI-40 Hermes | 46.76 | 1:38.96 | |||||
27 | Isabell Eriksen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 48.78 | 1:42.55 | |||||
- | Simone H. Lauridsen | 1999 | West Swim Esbjerg | afmeldt,fejl.v.sekr | ||||||
- | Mathilde Top Jacobsen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 9, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rachel Townsend | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 40.85 | 1:27.39 | |||||
2 | Sarah Tang-Holbek | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 41.56 | 1:27.97 | |||||
3 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 42.48 | 1:29.14 | |||||
4 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 44.35 | 1:31.99 | |||||
5 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 44.00 | 1:32.52 | |||||
6 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 45.16 | 1:32.54 | |||||
7 | Nikoline N. Norby | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 44.59 | 1:33.19 | |||||
8 | Helena Højsted Eriksen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 43.53 | 1:33.86 | |||||
9 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 45.27 | 1:34.16 | |||||
10 | Stella Krogh Lund | 2000 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 45.83 | 1:34.80 | |||||
11 | Christine Matilde Heineke | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 45.20 | 1:35.56 | |||||
12 | Nicole Bennetsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 45.27 | 1:35.57 | |||||
13 | Line Refsgaard | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.48 | 1:35.84 | |||||
14 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 45.18 | 1:36.06 | |||||
15 | Mette Hegelund | 2000 | Køge Svømmeklub | 46.17 | 1:36.13 | |||||
16 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | Slangerup Svømmeklub | 47.74 | 1:37.75 | |||||
17 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.39 | 1:40.60 | |||||
18 | Mathilde Hager | 2001 | GI-40 Hermes | 46.05 | 1:41.81 | |||||
19 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 48.55 | 1:42.17 | |||||
20 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 47.01 | 1:42.61 | |||||
21 | Pernille Falgren Christen | 2000 | O.S.L.F. | 50.43 | 1:42.81 | |||||
22 | Olivia Therkelsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.70 | 1:44.42 | |||||
23 | My Weitling | 2000 | JGI Svømning | 49.79 | 1:45.92 | |||||
24 | Diana Au | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 49.17 | 1:46.46 | |||||
- | Anna Mors Mikkelsen | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | tyvstart | |||||
- | Frederikke Mertins | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | sv.ryg50.o.50gr | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:16 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:39 | |||
Arrangør | STO10 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 juni 2011 |
Løb 10, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Isak Lichi | 1997 | GI-40 Hermes | 33.98 | 1:13.44 | |||||
2 | Victor Bødker | 1997 | GI-40 Hermes | 35.27 | 1:14.04 | |||||
3 | Lasse Foss Sylow | 1997 | Køge Svømmeklub | 35.08 | 1:14.14 | |||||
4 | Martin Jungersen | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 34.04 | 1:14.41 | |||||
5 | Sebastian H. Andersen | 1997 | Kalundborg SK | 34.97 | 1:16.87 | |||||
6 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 36.51 | 1:18.20 | |||||
7 | Søren W. Gjaldbæk | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 37.89 | 1:19.17 | |||||
8 | Victor Hardenberg Jensen | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 37.07 | 1:19.21 | |||||
9 | Daniel Højme | 1997 | GI-40 Hermes | 37.39 | 1:19.58 | |||||
10 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.59 | 1:19.84 | |||||
11 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Næstved IF | 36.75 | 1:20.20 | |||||
12 | Anders Aaboe Jensen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 37.33 | 1:20.30 | |||||
13 | Thor Simonsen | 1997 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 38.19 | 1:20.82 | |||||
14 | Lasse Sieben | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 37.75 | 1:20.83 | |||||
15 | Magnus Troest | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.21 | 1:20.94 | |||||
16 | Jackie Hartvig Jensen | 1997 | Greve Svømmeklub | 38.50 | 1:21.34 | |||||
17 | Jannik Skov | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 38.22 | 1:21.77 | |||||
18 | Lasse Brock | 1997 | Herlev Svømning | 37.36 | 1:21.89 | |||||
19 | Andreas Hermansen | 1997 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 36.97 | 1:22.37 | |||||
20 | Nikolaj Borup | 1997 | Erritsø Gymnastik Og IF | 39.01 | 1:22.51 | |||||
21 | Magnus Høvsgaard | 1997 | Odense Svømme Klub | 37.64 | 1:22.53 | |||||
22 | Alex Terp | 1997 | Struer Svømmeklub | 37.62 | 1:23.10 | |||||
23 | Kasper Jensen | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 38.35 | 1:23.16 | |||||
24 | Christian Gravgaard | 1997 | Kolding SK | 38.55 | 1:23.19 | |||||
25 | Rasmus B. Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 39.55 | 1:23.45 | |||||
26 | Niklas Beyer Hansen | 1997 | Vest-Brøndby | 39.16 | 1:23.47 | |||||
27 | Emil Zachariassen | 1997 | Kalundborg SK | 39.42 | 1:25.20 | |||||
28 | Frederik Kühn | 1997 | Hørsholm Svømmeforening | 40.02 | 1:27.64 | |||||
- | Mads Johnbeck | 1997 | Roskilde Svømning | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 10, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Daniel Christian | 1998 | Farum Svømmeklub | 36.80 | 1:17.53 | |||||
2 | Giano Grillo | 1998 | GI-40 Hermes | 37.10 | 1:19.70 | |||||
3 | Kristian Hermiz | 1998 | Swim Team Esbjerg | 37.14 | 1:20.62 | |||||
4 | Marcus Dan Hansen | 1999 | Glostrup Svømme Klub | 37.54 | 1:21.90 | |||||
5 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 39.01 | 1:22.87 | |||||
6 | Malthe Bøg | 1998 | Odense Svømme Klub | 38.41 | 1:23.28 | |||||
7 | Casper Davidsen | 1999 | Vest-Brøndby | 39.98 | 1:23.87 | |||||
8 | Sebastian Reese | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 40.33 | 1:25.57 | |||||
9 | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | Kalundborg SK | 40.64 | 1:26.10 | |||||
10 | Sebastian Claydon-Smith | 1999 | Skovbakken Svømmeafdeling | 41.30 | 1:26.19 | |||||
11 | Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | GI-40 Hermes | 40.87 | 1:26.31 | |||||
12 | Victor Kjærsgaard | 1998 | Slangerup Svømmeklub | 39.89 | 1:26.38 | |||||
13 | Mathias Wilquin | 1998 | Vest-Brøndby | 41.16 | 1:26.51 | |||||
14 | Jacob Jensen | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 40.05 | 1:26.64 | |||||
15 | Toke Cramer | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 41.73 | 1:27.72 | |||||
16 | Aksel Alrø Kruhøffer | 1998 | Skovbakken Svømmeafdeling | 41.58 | 1:28.10 | |||||
17 | Kasper Holst Hansen | 1998 | Glostrup Svømme Klub | 39.61 | 1:28.28 | |||||
18 | Mathias Holdrup | 1999 | GI-40 Hermes | 41.51 | 1:28.36 | |||||
19 | Kasper Mikkelsen | 1998 | Frem Odense | 41.35 | 1:28.47 | |||||
20 | Emil Toft | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 41.59 | 1:28.76 | |||||
21 | Mads D. Kristensen | 1998 | Lyseng IF | 42.40 | 1:28.80 | |||||
22 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 42.34 | 1:28.98 | |||||
23 | Hjalte Krogh Lund | 1998 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 1:28.80 | 1:29.13 | |||||
24 | Nicolai Grene | 1998 | West Swim Esbjerg | 41.76 | 1:29.14 | |||||
25 | Emil Johansen | 1999 | Roskilde Svømning | 41.51 | 1:29.16 | |||||
26 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 42.05 | 1:29.91 | |||||
27 | Philip Schiøtz | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 42.95 | 1:30.06 | |||||
28 | Alexander Olsen | 1998 | GI-40 Hermes | 43.47 | 1:30.47 | |||||
29 | Jakob Sixten Soja | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 46.20 | 1:36.85 | |||||
- | Christoffer Børling | 1998 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Jonas Hyllested | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:39 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 12:15 | |||
Arrangør | STO10 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 juni 2011 |
Løb 11, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Cecilie Høgskilde | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.53 | 1:16.25 | 1:57.37 | 2:38.12 | |||
2 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 37.23 | 1:17.64 | 1:58.71 | 2:38.21 | |||
3 | Johanne Carr | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 38.65 | 1:20.38 | 2:02.04 | 2:43.52 | |||
4 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 38.42 | 1:20.97 | 2:04.12 | 2:45.40 | |||
5 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | Allerød Svømmeklub | 39.33 | 1:22.32 | 2:06.71 | 2:48.52 | |||
6 | Louise Bromose | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 39.27 | 1:22.08 | 2:05.86 | 2:48.90 | |||
7 | Freja Hamann Larsen | 1999 | Kolding SK | 40.87 | 1:24.58 | 2:07.77 | 2:49.11 | |||
8 | Sofia Zachariassen | 1999 | O.S.L.F. | 40.51 | 1:24.05 | 2:07.53 | 2:49.90 | |||
9 | Anna Emilie Hansen | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 40.80 | 1:25.24 | 2:09.35 | 2:50.66 | |||
10 | Emma H. Christiansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 41.43 | 1:25.11 | 2:08.89 | 2:50.93 | |||
11 | Stinne Sørensen | 1999 | Herning Svømmeklub | 41.22 | 1:25.41 | 2:09.30 | 2:52.36 | |||
12 | Alberte Mantzius Heerwage | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.65 | 1:23.99 | 2:08.42 | 2:52.41 | |||
13 | Emma Maagøe | 1999 | GI-40 Hermes | 40.67 | 1:24.37 | 2:08.95 | 2:52.80 | |||
14 | Lærke Toft Ruby | 1999 | Svømmeklubben Laksen | 42.33 | 1:26.18 | 2:10.57 | 2:53.45 | |||
15 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.28 | 1:24.27 | 2:09.15 | 2:53.57 | |||
16 | Nana Thorngreen | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 41.58 | 1:26.54 | 2:12.25 | 2:54.18 | |||
17 | Vera Staun Hansen | 1999 | GI-40 Hermes | 42.64 | 1:26.11 | 2:11.29 | 2:54.64 | |||
18 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 42.86 | 1:28.40 | 2:14.18 | 2:55.28 | |||
19 | Louise Kronborg Frandsen | 1999 | West Swim Esbjerg | 41.24 | 1:26.28 | 2:11.46 | 2:55.69 | |||
20 | Mathilde Kjeldsen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 41.45 | 1:26.56 | 2:11.75 | 2:55.75 | |||
21 | Sara Krell Refn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 41.19 | 1:25.88 | 2:12.66 | 2:55.89 | |||
22 | Lykke K. Nielsen | 1999 | Odder IGF | 41.64 | 1:26.70 | 2:12.37 | 2:55.95 | |||
23 | Laura Morsing | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 42.16 | 1:27.40 | 2:12.97 | 2:56.47 | |||
24 | Stine Knudsen | 1999 | Kolding SK | 41.99 | 1:27.08 | 2:12.56 | 2:56.53 | |||
25 | Astrid Ovesen | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 43.72 | 1:29.62 | 2:14.52 | 2:57.16 | |||
26 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 42.17 | 1:28.54 | 2:13.82 | 2:57.34 | |||
27 | Laura B. Rasmussen | 1999 | Randers GF Neptun | 41.64 | 1:27.56 | 2:14.56 | 2:58.59 | |||
28 | Cayanne Kjær Knoth | 1999 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 43.14 | 1:29.43 | 2:15.92 | 3:01.53 | |||
29 | Camilla Rask | 1999 | Odense Svømme Klub | 42.83 | 1:30.27 | 2:18.41 | 3:03.65 | |||
30 | Anne Sofie Gadfelt | 1999 | Farum Svømmeklub | 43.71 | 2:22.75 | 3:11.40 | ||||
Løb 11, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.86 | 1:18.30 | 2:01.24 | 2:43.12 | |||
2 | Julie Kepp Jensen | 2000 | JGI Svømning | 37.66 | 1:20.27 | 2:03.46 | 2:44.14 | |||
3 | Julia Jønsson | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 37.43 | 1:19.29 | 2:02.47 | 2:45.89 | |||
4 | Cecilie Wiuff | 2000 | Albertslund IF | 40.06 | 1:23.83 | 2:08.33 | 2:52.38 | |||
4 | Sara Sylvest | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.13 | 1:22.42 | 2:08.86 | 2:52.38 | |||
6 | Natascha Alexandra Green | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 42.91 | 1:28.49 | 2:14.05 | 2:56.49 | |||
7 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.24 | 1:26.88 | 2:13.36 | 2:59.09 | |||
8 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | GI-40 Hermes | 41.88 | 1:28.09 | 2:14.46 | 2:59.29 | |||
9 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Herning Svømmeklub | 42.04 | 1:27.75 | 2:14.52 | 3:00.45 | |||
10 | Freya Bloch Johnson | 2000 | Hobro Svømmeklub | 43.03 | 1:28.95 | 2:16.22 | 3:00.88 | |||
11 | Emma A Andersen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 44.18 | 1:30.82 | 2:17.31 | 3:01.24 | |||
12 | Natascha Bonnen Sjøgren | 2000 | Vest-Brøndby | 42.67 | 1:29.05 | 2:16.78 | 3:02.13 | |||
13 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 44.36 | 1:30.44 | 2:17.18 | 3:02.98 | |||
14 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 42.48 | 1:28.99 | 2:17.19 | 3:03.03 | |||
15 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Dragør Svømmeklub | 43.03 | 1:29.81 | 2:17.62 | 3:03.34 | |||
16 | Mia Ishøj Nielsen | 2000 | Farum Svømmeklub | 43.33 | 1:31.72 | 2:19.70 | 3:04.26 | |||
17 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.66 | 1:30.56 | 2:19.06 | 3:05.04 | |||
18 | Luna Juul Lentoft | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 44.60 | 1:31.28 | 2:19.02 | 3:06.01 | |||
19 | Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 44.80 | 1:33.23 | 2:20.92 | 3:07.18 | |||
20 | Camilla Taylor | 2000 | Allerød Svømmeklub | 44.88 | 1:33.24 | 2:21.28 | 3:07.37 | |||
21 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | Durup IF | 44.42 | 1:33.44 | 2:21.72 | 3:07.80 | |||
22 | Frederikke Mertins | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 45.10 | 1:32.83 | 2:21.53 | 3:08.74 | |||
23 | Katrine Knudsen | 2000 | Swim Team Esbjerg | 45.48 | 1:35.86 | 2:26.46 | 3:12.61 | |||
24 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 45.19 | 1:34.10 | 2:24.43 | 3:13.57 | |||
25 | Thit Bondo | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 45.57 | 1:35.01 | 2:25.04 | 3:13.78 | |||
26 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | Vest-Brøndby | 46.85 | 1:37.82 | 2:29.61 | 3:15.97 | |||
- | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | Allerød Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:15 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 12:46 | |||
Arrangør | STO10 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 juni 2011 |
Løb 12, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Gustav Friberg | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 31.96 | 1:07.28 | 1:43.93 | 2:20.54 | |||
2 | Lars Breum Hansen | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 33.66 | 1:09.78 | 1:46.34 | 2:22.62 | |||
3 | Thomas Søby Jensen | 1997 | Odder IGF | 33.85 | 1:10.59 | 1:48.33 | 2:25.20 | |||
4 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 34.60 | 1:11.30 | 1:48.58 | 2:25.24 | |||
5 | Oliver Marcus Meng | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.84 | 1:11.44 | 1:49.47 | 2:25.80 | |||
6 | Rasmus Birkedal | 1997 | Køge Svømmeklub | 34.88 | 1:12.03 | 1:50.03 | 2:26.82 | |||
7 | Frederik J. Sørensen | 1997 | O.S.L.F. | 35.11 | 1:13.03 | 1:51.77 | 2:28.88 | |||
8 | Tobias Lynggaard Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.39 | 1:12.69 | 1:51.82 | 2:30.97 | |||
9 | Daniel Nielsen | 1997 | Herning Svømmeklub | 36.14 | 1:14.82 | 1:53.32 | 2:31.39 | |||
10 | Laurits Mathiassen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 35.48 | 1:14.58 | 1:54.53 | 2:34.40 | |||
11 | Alexander Piihl Hansen | 1997 | Nakskov Svømme Klub | 37.90 | 1:17.89 | 1:56.98 | 2:35.14 | |||
12 | Magnus Høvsgaard | 1997 | Odense Svømme Klub | 36.40 | 1:15.69 | 1:56.25 | 2:35.91 | |||
13 | Tom Heilmann | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 36.23 | 1:15.67 | 1:56.48 | 2:36.91 | |||
14 | Gustav Bækgaard | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.45 | 1:18.26 | 2:01.29 | 2:40.97 | |||
Løb 12, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | West Swim Esbjerg | 33.57 | 1:11.19 | 1:48.76 | 2:26.32 | |||
2 | Mads Jørner | 1998 | Farum Svømmeklub | 36.39 | 1:14.26 | 1:53.01 | 2:30.60 | |||
3 | Mads Christian Sandager | 1998 | GI-40 Hermes | 34.47 | 1:12.47 | 1:51.82 | 2:30.76 | |||
4 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.95 | 1:13.22 | 1:52.96 | 2:30.84 | |||
5 | Marcus Heurlin Lunding | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 35.40 | 1:14.25 | 1:54.02 | 2:33.01 | |||
6 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.85 | 1:14.70 | 1:54.57 | 2:33.29 | |||
7 | Philip Greve | 1998 | Farum Svømmeklub | 36.11 | 1:15.23 | 1:55.01 | 2:33.96 | |||
8 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 36.01 | 1:15.82 | 1:55.76 | 2:34.18 | |||
9 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 36.04 | 1:14.82 | 1:55.27 | 2:34.96 | |||
10 | Frederik Jessen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 36.43 | 1:16.08 | 1:56.11 | 2:35.06 | |||
11 | Kristian Svenstrup | 1998 | Køge Svømmeklub | 37.38 | 1:16.76 | 1:57.89 | 2:38.22 | |||
12 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | West Swim Esbjerg | 37.93 | 1:18.37 | 1:59.20 | 2:39.22 | |||
13 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 36.30 | 1:17.17 | 1:58.97 | 2:40.32 | |||
14 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 36.37 | 1:19.16 | 2:01.11 | 2:41.08 | |||
15 | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 37.56 | 1:18.80 | 2:00.63 | 2:41.23 | |||
16 | Frederik Galving | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.62 | 1:17.46 | 2:00.02 | 2:41.99 | |||
17 | Johan Bragason | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.32 | 1:20.98 | 2:02.32 | 2:43.34 | |||
18 | Kenneth Abcell | 1998 | Vest-Brøndby | 38.73 | 1:20.79 | 2:03.84 | 2:44.75 | |||
19 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | Lyseng IF | 38.63 | 1:21.69 | 2:04.06 | 2:44.97 | |||
20 | Marcus Piil Pedersen | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 39.11 | 1:20.79 | 2:03.79 | 2:45.34 | |||
21 | Thomas Uttrup Ludwig | 1998 | Herlev Svømning | 38.33 | 1:20.95 | 2:03.68 | 2:45.80 | |||
22 | Emil Ebbesen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 40.62 | 1:23.40 | 2:06.46 | 2:46.49 | |||
23 | Stefan Martin Lara | 1998 | Odder IGF | 38.48 | 1:20.43 | 2:04.34 | 2:47.04 | |||
24 | Victor Emil Lundgaard | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 41.05 | 1:22.96 | 2:05.71 | 2:47.24 | |||
25 | Nikolai Hougaard | 1999 | Swim Team Tåstrup | 40.36 | 1:23.76 | 2:07.81 | 2:49.88 | |||
26 | Johannes Kjærgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 40.68 | 1:24.65 | 2:08.06 | 2:49.93 | |||
27 | Magnus B. Høgild | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 42.39 | 1:28.45 | 2:12.69 | 2:52.93 | |||
28 | Jacob Samuel | 1998 | Køge Svømmeklub | 39.22 | 1:22.90 | 2:08.47 | 2:53.53 | |||
29 | David Hjort | 2000 | Skovbakken Svømmeafdeling | 42.39 | 1:28.06 | 2:14.56 | 3:00.47 | |||
30 | Hjalte Krogh Lund | 1998 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 42.61 | 1:30.36 | 2:17.78 | 3:03.60 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:46 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 15:18 | |||
Arrangør | STO10 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 juni 2011 |
Løb 13, 400m Medley Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Signe Bro | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 1:23.41 | 2:49.92 | 4:30.21 | 5:44.16 | |||
2 | Johanne Carr | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 1:26.03 | 2:52.76 | 4:30.15 | 5:45.86 | |||
3 | Nicoline Christensen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 1:17.66 | 2:47.10 | 4:26.14 | 5:47.31 | |||
4 | Cecilie Høgskilde | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:20.45 | 2:47.29 | 4:31.13 | 5:47.91 | |||
5 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 1:19.48 | 2:50.31 | 4:30.97 | 5:50.19 | |||
6 | Frederikke Gunni | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 1:27.43 | 3:00.34 | 4:32.22 | 5:53.25 | |||
7 | Rikke Dehn | 1999 | GI-40 Hermes | 1:23.66 | 2:57.46 | 4:36.21 | 5:57.80 | |||
8 | Merete Toft Jensen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 1:23.95 | 2:59.08 | 4:42.77 | 6:07.05 | |||
9 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | Allerød Svømmeklub | 1:32.36 | 3:04.78 | 4:49.67 | 6:12.16 | |||
10 | Marie Eske | 1999 | Randers GF Neptun | 1:33.33 | 3:08.95 | 4:50.13 | 6:16.23 | |||
11 | Stinne Sørensen | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:27.77 | 3:01.75 | 4:53.67 | 6:20.11 | |||
12 | Lærke Toft Ruby | 1999 | Svømmeklubben Laksen | 1:34.40 | 3:05.52 | 4:58.61 | 6:21.01 | |||
13 | Sofie Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 1:25.58 | 3:08.58 | 4:58.96 | 6:25.21 | |||
14 | Anne Sofie Nielsen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 1:31.94 | 3:10.96 | 4:59.03 | 6:25.34 | |||
15 | Julie Brosbøl Olsen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 1:27.02 | 3:05.29 | 5:00.07 | 6:26.21 | |||
16 | Emma Maagøe | 1999 | GI-40 Hermes | 1:35.01 | 3:08.87 | 5:03.91 | 6:27.31 | |||
17 | Mathilde C. O. Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:38.06 | 3:11.32 | 5:04.17 | 6:27.35 | |||
18 | Martha Andersen | 1999 | Delta Svøm | 1:36.98 | 3:14.90 | 5:05.20 | 6:27.81 | |||
19 | Isabell Eriksen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:29.67 | 3:08.97 | 5:04.28 | 6:28.95 | |||
20 | Emma Hansen | 1999 | Køge Svømmeklub | 1:36.83 | 3:13.28 | 5:08.77 | 6:30.39 | |||
21 | Anne Hjortsøe Petersen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 1:37.75 | 3:20.67 | 5:04.52 | 6:33.05 | |||
22 | Clara West Truelsen | 1999 | Rønne Svømme Klub | 1:32.46 | 3:16.72 | 5:05.62 | 6:33.31 | |||
23 | Celina Lohmann | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:35.73 | 3:18.18 | 5:10.69 | 6:33.48 | |||
24 | Asta Kielgast | 1999 | Køge Svømmeklub | 6:36.25 | ||||||
25 | Frida Frydendal | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 1:22.89 | 3:10.12 | 5:09.99 | 6:36.32 | |||
26 | Sidse Thorup | 1999 | Odense Svømme Klub | 1:42.56 | 3:23.80 | 5:07.32 | 6:36.34 | |||
27 | Johanne Laursen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 1:43.35 | 3:27.70 | 5:14.26 | 6:40.34 | |||
28 | Ida-Maria Esbensen | 1999 | GI-40 Hermes | 1:34.71 | 3:14.70 | 5:09.85 | 6:43.11 | |||
29 | Stine Knudsen | 1999 | Kolding SK | 1:42.17 | 3:20.39 | 5:20.44 | 6:48.14 | |||
- | Cecilie Reesbøll | 1999 | Allerød Svømmeklub | DNF | ||||||
- | Anne Sofie Gadfelt | 1999 | Farum Svømmeklub | DSQ | ej.for.be.v.150m | |||||
- | Vera Staun Hansen | 1999 | GI-40 Hermes | DSQ | asyn.arm.ret. bril | |||||
Løb 13, 400m Medley Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Julia Jønsson | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:26.52 | 2:55.74 | 4:37.92 | 5:59.93 | |||
2 | Sarah Tang-Holbek | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:24.72 | 3:01.77 | 4:41.60 | 6:00.03 | |||
3 | Eva Olsen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 1:26.09 | 3:00.87 | 4:44.73 | 6:04.36 | |||
4 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 1:25.26 | 3:04.51 | 4:56.88 | 6:18.19 | |||
5 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:23.73 | 3:02.49 | 4:54.20 | 6:18.67 | |||
6 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:36.32 | 3:18.63 | 5:02.74 | 6:25.61 | |||
7 | Mia Ishøj Nielsen | 2000 | Farum Svømmeklub | 1:36.64 | 3:14.54 | 5:05.60 | 6:26.99 | |||
8 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 1:31.49 | 3:10.09 | 4:59.74 | 6:27.02 | |||
9 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | GI-40 Hermes | 1:35.91 | 3:11.36 | 5:03.18 | 6:27.44 | |||
10 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 1:26.62 | 3:02.53 | 5:06.38 | 6:28.90 | |||
11 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:45.06 | 3:27.67 | 5:09.97 | 6:36.25 | |||
12 | Emma A Andersen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:39.99 | 3:15.57 | 5:10.67 | 6:38.98 | |||
13 | Line Bremer Mortensen | 2000 | Odense Svømme Klub | 1:34.87 | 3:16.44 | 5:10.62 | 6:42.31 | |||
14 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 1:55.19 | 3:36.56 | 5:24.43 | 6:46.11 | |||
15 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Dragør Svømmeklub | 1:46.76 | 3:22.61 | 5:18.45 | 6:48.87 | |||
16 | Hannah Jensen | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:38.30 | 3:19.19 | 5:18.68 | 6:49.33 | |||
17 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 1:42.54 | 3:28.45 | 5:23.52 | 6:52.44 | |||
18 | Laura Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:40.61 | 3:26.54 | 5:21.21 | 6:54.53 | |||
19 | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 1:33.94 | 3:23.09 | 5:23.20 | 6:55.64 | |||
20 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:43.43 | 3:29.53 | 5:24.10 | 6:56.63 | |||
21 | Luna Juul Lentoft | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 1:50.03 | 3:26.86 | 5:27.55 | 6:57.29 | |||
22 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 1:41.55 | 3:27.52 | 5:24.28 | 6:57.43 | |||
23 | Christine Greisen | 2000 | GI-40 Hermes | 1:36.33 | 3:24.32 | 5:28.88 | 6:59.05 | |||
24 | Ella Christensen Blanch | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:43.97 | 3:30.28 | 5:31.33 | 6:59.38 | |||
25 | Sofie Kornbek | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:47.50 | 3:30.62 | 5:30.08 | 7:02.09 | |||
26 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | GI-40 Hermes | 1:47.41 | 3:31.44 | 5:30.76 | 7:02.42 | |||
27 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | Allerød Svømmeklub | 1:50.61 | 3:31.12 | 5:37.57 | 7:07.90 | |||
28 | Olivia Therkelsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:55.01 | 3:38.54 | 5:34.31 | 7:10.03 | |||
29 | Katrine Stampe | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:49.18 | 3:34.26 | 5:34.36 | 7:11.24 | |||
30 | Alberte M Hansen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 1:52.69 | 3:42.59 | 5:43.19 | 7:12.19 | |||
31 | Karoline Kjær | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:42.30 | 3:29.87 | 5:38.38 | 7:13.31 | |||
32 | Pernille Falgren Christen | 2000 | O.S.L.F. | 1:49.66 | 3:42.50 | 5:33.65 | 7:13.88 | |||
33 | Clara Marott Schelde | 2000 | GI-40 Hermes | 1:54.83 | 3:35.05 | 5:46.38 | 7:19.84 | |||
34 | Cecilie Baraviec | 2000 | Odense Svømme Klub | 1:51.17 | 3:41.77 | 5:48.43 | 7:21.67 | |||
35 | Lærke Koch Sonnenborg | 2000 | Allerød Svømmeklub | 2:12.13 | 4:00.34 | 5:50.92 | 7:22.81 | |||
36 | Emma Bobjerg | 2000 | Allerød Svømmeklub | 1:48.88 | 3:43.36 | 5:49.26 | 7:22.93 | |||
37 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:51.78 | 3:42.74 | 5:45.31 | 7:24.60 | |||
38 | Line Fensten Jørgensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:46.74 | 3:32.78 | 5:53.34 | 7:25.55 | |||
39 | Diana Au | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:54.51 | 4:45.41 | 6:38.80 | 7:28.71 | |||
- | Beth Mcneese | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | DSQ | ej.fort.be.v.150m | |||||
- | Freya Bloch Johnson | 2000 | Hobro Svømmeklub | DSQ | brystb.i.fly | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:18 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:13 | |||
Arrangør | STO10 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 juni 2011 |
Løb 14, 400m Medley Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | August Willems | 1997 | GI-40 Hermes | 1:10.84 | 2:33.94 | 4:02.26 | 5:08.97 | |||
2 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 1:12.96 | 2:32.90 | 4:02.47 | 5:09.96 | |||
3 | Andreas Mårtensson | 1997 | JGI Svømning | 1:15.62 | 2:35.08 | 4:04.21 | 5:11.26 | |||
4 | Jonathan Müller | 1997 | SK Syd | 1:09.35 | 2:32.86 | 4:06.61 | 5:14.81 | |||
5 | Thomas Søby Jensen | 1997 | Odder IGF | 1:12.02 | 2:33.54 | 4:05.34 | 5:15.15 | |||
6 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.39 | 2:38.07 | 4:07.73 | 5:17.57 | |||
7 | Victor Bødker | 1997 | GI-40 Hermes | 1:10.93 | 2:39.08 | 4:07.34 | 5:21.07 | |||
8 | Christoffer Bjørner | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 1:10.73 | 2:38.20 | 4:12.49 | 5:21.30 | |||
9 | Frederik H Thomsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 1:13.23 | 2:34.77 | 4:09.01 | 5:22.83 | |||
10 | Søren W. Gjaldbæk | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 1:16.41 | 2:44.30 | 4:12.40 | 5:24.40 | |||
11 | Nicolas Blanch | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 1:15.06 | 2:39.10 | 4:17.46 | 5:30.45 | |||
12 | Asger A. Schäfer | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 1:13.30 | 2:37.25 | 4:15.99 | 5:31.43 | |||
13 | Christian Bro Sørensen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 1:15.65 | 2:42.41 | 4:18.44 | 5:34.39 | |||
14 | Jacob Weberg | 1997 | Allerød Svømmeklub | 1:17.01 | 2:44.28 | 4:20.65 | 5:35.61 | |||
15 | Nikolaj Borup | 1997 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:13.74 | 2:43.36 | 4:21.00 | 5:35.74 | |||
16 | Gustav H. Jørgensen | 1997 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 1:14.87 | 2:44.98 | 4:25.96 | 5:41.45 | |||
Løb 14, 400m Medley Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Daniel Christian | 1998 | Farum Svømmeklub | 1:12.45 | 2:32.21 | 4:00.06 | 5:11.70 | |||
2 | Mads Christian Sandager | 1998 | GI-40 Hermes | 1:08.19 | 2:29.93 | 4:11.82 | 5:27.30 | |||
3 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:14.21 | 2:35.05 | 4:15.83 | 5:27.84 | |||
4 | Christian Andersen | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 1:18.35 | 2:44.04 | 4:20.58 | 5:32.00 | |||
5 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | West Swim Esbjerg | 1:17.27 | 2:42.27 | 4:20.44 | 5:32.75 | |||
6 | Sebastian Langhorn | 1998 | Svømmeklubben Laksen | 1:14.41 | 2:45.26 | 4:20.83 | 5:35.12 | |||
7 | Marcus Dan Hansen | 1999 | Glostrup Svømme Klub | 1:17.95 | 2:48.08 | 4:23.52 | 5:36.59 | |||
8 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:20.56 | 2:42.03 | 4:22.76 | 5:36.62 | |||
9 | Marcus Heurlin Lunding | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 1:18.81 | 2:42.68 | 4:24.37 | 5:37.76 | |||
10 | Søren Villumsen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:19.68 | 2:47.01 | 4:27.77 | 5:42.79 | |||
11 | Giano Grillo | 1998 | GI-40 Hermes | 1:19.87 | 2:49.84 | 4:26.02 | 5:45.22 | |||
12 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Vildbjerg Svømmeklub | 1:19.68 | 2:49.10 | 4:28.63 | 5:47.06 | |||
13 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | West Swim Esbjerg | 1:21.57 | 2:50.30 | 4:31.16 | 5:49.99 | |||
14 | Jonas Hyllested | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:25.18 | 2:54.94 | 4:32.18 | 5:52.74 | |||
15 | Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | Allerød Svømmeklub | 1:19.79 | 2:51.23 | 4:34.79 | 5:52.84 | |||
16 | Sebastian Reese | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:19.26 | 2:51.37 | 4:33.67 | 5:54.61 | |||
17 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | Farum Svømmeklub | 1:26.03 | 2:57.03 | 4:40.24 | 5:55.16 | |||
18 | Malthe Bøg | 1998 | Odense Svømme Klub | 1:24.14 | 2:57.12 | 4:34.93 | 5:56.14 | |||
19 | Casper Davidsen | 1999 | Vest-Brøndby | 1:27.63 | 3:02.62 | 4:36.80 | 5:57.98 | |||
20 | Sebastian Claydon-Smith | 1999 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:31.30 | 3:01.41 | 4:36.79 | 6:00.89 | |||
21 | Kasper Mikkelsen | 1998 | Frem Odense | 1:31.18 | 3:03.77 | 4:42.72 | 6:01.47 | |||
22 | Jacob Jensen | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:31.01 | 2:59.85 | 4:43.24 | 6:02.10 | |||
23 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | Vest-Brøndby | 1:30.27 | 3:02.52 | 4:43.54 | 6:04.52 | |||
24 | Kristian Ejby | 1998 | Odense Svømme Klub | 1:23.26 | 2:57.02 | 4:47.27 | 6:06.06 | |||
25 | Nicolai Grene | 1998 | West Swim Esbjerg | 1:24.57 | 3:02.93 | 4:43.55 | 6:06.09 | |||
26 | Aksel Alrø Kruhøffer | 1998 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:29.55 | 3:06.93 | 4:46.20 | 6:07.28 | |||
27 | Martin Bruun Andersen | 1998 | Køge Svømmeklub | 1:30.91 | 3:00.09 | 4:50.93 | 6:07.29 | |||
28 | Victor Emil Lundgaard | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 1:30.62 | 3:01.19 | 4:48.81 | 6:07.31 | |||
29 | Emil Ebbesen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 1:27.56 | 3:00.25 | 4:51.99 | 6:07.43 | |||
30 | Nikolai Hougaard | 1999 | Swim Team Tåstrup | 1:28.50 | 3:00.86 | 4:50.04 | 6:08.19 | |||
31 | Simon Johannsen | 1998 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:29.94 | 3:02.00 | 4:45.45 | 6:09.46 | |||
32 | Mathias Wilquin | 1998 | Vest-Brøndby | 1:29.57 | 3:09.22 | 4:49.25 | 6:12.72 | |||
33 | Jacob Samuel | 1998 | Køge Svømmeklub | 1:24.97 | 2:58.83 | 4:52.01 | 6:12.83 | |||
34 | Jakob Sixten Soja | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 1:31.54 | 3:10.45 | 4:56.44 | 6:16.07 | |||
35 | David Hjort | 2000 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:23.21 | 2:59.05 | 4:53.73 | 6:23.40 | |||
36 | Sophus Rensch Vinterberg | 1998 | Allerød Svømmeklub | 1:38.68 | 3:14.97 | 5:15.14 | 6:38.96 | |||
- | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emil Hedegaard | 1999 | Dragør Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Kristian Svenstrup | 1998 | Køge Svømmeklub | DSQ | ov.90gr.v 250m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:13 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:31 | |||
Arrangør | STO10 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 juni 2011 |
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josephine Holm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.09 | ||||||
2 | Chamie Kann | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.53 | ||||||
3 | Emma H. Christiansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 30.28 | ||||||
4 | Signe Bro | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 30.39 | ||||||
5 | Freja Gram | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.58 | ||||||
6 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 30.80 | ||||||
7 | Freja Hamann Larsen | 1999 | Kolding SK | 30.86 | ||||||
8 | Nicoline Christensen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 31.25 | ||||||
9 | Julie Bingen Jacobsen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 31.71 | ||||||
10 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 31.74 | ||||||
11 | Rikke Dehn | 1999 | GI-40 Hermes | 31.75 | ||||||
12 | Emilie Heick | 1999 | Albertslund IF | 31.79 | ||||||
13 | Katrine Lund Hansen | 1999 | Skovbakken Svømmeafdeling | 31.83 | ||||||
14 | Astrid Delin | 1999 | Køge Svømmeklub | 31.85 | ||||||
15 | Anna Bonde | 1999 | Hobro Svømmeklub | 32.08 | ||||||
15 | Ditte Friis | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 32.08 | ||||||
15 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 32.08 | ||||||
18 | Lisa Terp | 1999 | Struer Svømmeklub | 32.27 | ||||||
19 | Camilla Rask | 1999 | Odense Svømme Klub | 32.73 | ||||||
20 | Sofia Zachariassen | 1999 | O.S.L.F. | 32.75 | ||||||
21 | Kathrine Clausen | 1999 | Køge Svømmeklub | 32.81 | ||||||
22 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 33.06 | ||||||
23 | Clara Lerche | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 33.09 | ||||||
24 | Louise Bromose | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 33.16 | ||||||
25 | Sara Krell Refn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 33.70 | ||||||
26 | Nana Thorngreen | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 34.08 | ||||||
27 | Lea Othmar Haskiel | 1999 | GI-40 Hermes | 37.21 | ||||||
- | Stine Madsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | JGI Svømning | 29.78 | ||||||
2 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.17 | ||||||
3 | Sarah Tang-Holbek | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 31.48 | ||||||
4 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 31.93 | ||||||
5 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | Køge Svømmeklub | 32.21 | ||||||
6 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Herning Svømmeklub | 32.64 | ||||||
7 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 32.66 | ||||||
8 | Amalie Mårtensson | 2000 | JGI Svømning | 32.74 | ||||||
9 | Sofie Steen Petersen | 2000 | Helsinge Skytte & IF | 32.89 | ||||||
10 | Julia Jønsson | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 33.12 | ||||||
11 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 33.17 | ||||||
12 | Amalie Bærentsen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 33.25 | ||||||
13 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 33.26 | ||||||
14 | Rachel Townsend | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 33.40 | ||||||
15 | Victoria Bierre | 2000 | Værløse Svømmeklub | 33.59 | ||||||
16 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | Næstved IF | 33.71 | ||||||
17 | Clara Schade Cantby | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 33.74 | ||||||
18 | Natascha Alexandra Green | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 33.80 | ||||||
19 | Cecilie Girke Christensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 34.13 | ||||||
20 | Kristine Lønne | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 34.25 | ||||||
21 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 34.33 | ||||||
22 | Mathilde Hager | 2001 | GI-40 Hermes | 34.39 | ||||||
23 | My Weitling | 2000 | JGI Svømning | 34.51 | ||||||
24 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 34.53 | ||||||
25 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 34.54 | ||||||
26 | Sofie Kornbek | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.59 | ||||||
27 | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 34.66 | ||||||
28 | Line Thomsen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 34.79 | ||||||
29 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 34.83 | ||||||
30 | Caroline Schwenger | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 34.86 | ||||||
31 | Nicole Bennetsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 34.91 | ||||||
32 | Celine Brock | 2000 | Herlev Svømning | 34.98 | ||||||
33 | Mira Mass | 2000 | Slangerup Svømmeklub | 35.16 | ||||||
34 | Christine Greisen | 2000 | GI-40 Hermes | 35.18 | ||||||
35 | Katrine Knudsen | 2000 | Swim Team Esbjerg | 35.22 | ||||||
36 | Clara Marott Schelde | 2000 | GI-40 Hermes | 36.15 | ||||||
37 | Luna Donde Feilberg | 2000 | GI-40 Hermes | 36.73 | ||||||
38 | Nikita Pedersen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 36.78 | ||||||
39 | Lea Alberte Olsen | 2000 | GI-40 Hermes | 36.92 | ||||||
40 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 37.71 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:31 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:53 | |||
Arrangør | STO10 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 juni 2011 |
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik J. Sørensen | 1997 | O.S.L.F. | 26.05 | ||||||
2 | Gustav Friberg | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 26.33 | ||||||
3 | Isak Lichi | 1997 | GI-40 Hermes | 26.56 | ||||||
4 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | Swim Team Tåstrup | 26.99 | ||||||
5 | Jonas Nervic Kistorp | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 27.39 | ||||||
6 | Sebastian H. Andersen | 1997 | Kalundborg SK | 27.53 | ||||||
6 | Simon Hansen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 27.53 | ||||||
8 | Lars Breum Hansen | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 27.54 | ||||||
9 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.65 | ||||||
10 | Thor Simonsen | 1997 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 27.91 | ||||||
11 | Rasmus Birkedal | 1997 | Køge Svømmeklub | 28.05 | ||||||
12 | Jacob Pedersen | 1997 | Thisted Svømmeklub | 28.11 | ||||||
13 | Daniel Nielsen | 1997 | Herning Svømmeklub | 28.12 | ||||||
14 | Martin Jungersen | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 28.24 | ||||||
15 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Næstved IF | 28.31 | ||||||
16 | Mikkel Vølund | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 28.49 | ||||||
17 | Andreas Mårtensson | 1997 | JGI Svømning | 28.50 | ||||||
18 | Emil Deleuran Hansen | 1997 | Delta Svøm | 28.57 | ||||||
19 | Anton Holten Lambert | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 28.65 | ||||||
20 | Gustav Bækgaard | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.70 | ||||||
21 | Niklas Beyer Hansen | 1997 | Vest-Brøndby | 28.75 | ||||||
22 | Lars Emil Villa | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 28.83 | ||||||
23 | Anders Aaboe Jensen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 28.84 | ||||||
24 | Alex Terp | 1997 | Struer Svømmeklub | 28.99 | ||||||
24 | Jannik Skov | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 28.99 | ||||||
26 | Andreas Hermansen | 1997 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 29.30 | ||||||
27 | Frederik Kühn | 1997 | Hørsholm Svømmeforening | 29.31 | ||||||
28 | Lasse Brock | 1997 | Herlev Svømning | 29.43 | ||||||
29 | Emil Zachariassen | 1997 | Kalundborg SK | 29.64 | ||||||
30 | Magnus Troest | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.73 | ||||||
- | Oliver Marcus Meng | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Daniel Christian | 1998 | Farum Svømmeklub | 27.62 | ||||||
2 | Jonathan Kristensen | 1998 | Odder IGF | 27.98 | ||||||
3 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 28.18 | ||||||
4 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | West Swim Esbjerg | 28.27 | ||||||
5 | Casper Eickhardt | 1999 | Swim Team Esbjerg | 28.50 | ||||||
6 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 28.53 | ||||||
7 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.55 | ||||||
8 | Philip Greve | 1998 | Farum Svømmeklub | 29.07 | ||||||
9 | Sebastian Langhorn | 1998 | Svømmeklubben Laksen | 29.08 | ||||||
10 | Giano Grillo | 1998 | GI-40 Hermes | 29.12 | ||||||
11 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 29.43 | ||||||
12 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Vildbjerg Svømmeklub | 29.44 | ||||||
13 | Marcus Dan Hansen | 1999 | Glostrup Svømme Klub | 29.53 | ||||||
14 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 29.60 | ||||||
15 | Johan Bragason | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.79 | ||||||
16 | Mads Jørner | 1998 | Farum Svømmeklub | 29.80 | ||||||
17 | Thomas Bech | 1998 | Værløse Svømmeklub | 29.82 | ||||||
18 | Jacob Jensen | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 29.88 | ||||||
19 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | Lyseng IF | 30.10 | ||||||
20 | Søren Villumsen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 30.14 | ||||||
21 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 30.15 | ||||||
22 | Emil Toft | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 30.19 | ||||||
23 | Adam Hansen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 30.20 | ||||||
23 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 30.20 | ||||||
25 | Kasper Holst Hansen | 1998 | Glostrup Svømme Klub | 30.22 | ||||||
26 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 30.24 | ||||||
27 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 30.29 | ||||||
28 | Mads D. Kristensen | 1998 | Lyseng IF | 30.31 | ||||||
29 | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 30.37 | ||||||
30 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 30.40 | ||||||
31 | Carl Fabiansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 30.42 | ||||||
32 | Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | GI-40 Hermes | 30.49 | ||||||
33 | Oliver H. Andersen | 1999 | Kalundborg SK | 30.57 | ||||||
34 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 30.64 | ||||||
35 | Mikkel Grønne | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 30.65 | ||||||
36 | Alexander Sejthen | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 30.66 | ||||||
37 | Mads Holm | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 30.71 | ||||||
38 | Casper Wagner | 1998 | Køge Svømmeklub | 30.73 | ||||||
39 | Tobias Fournais | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 30.80 | ||||||
40 | Emil Hedegaard | 1999 | Dragør Svømmeklub | 30.95 | ||||||
41 | Marius Møldrup | 1999 | Albertslund IF | 30.99 | ||||||
42 | Thomas Uttrup Ludwig | 1998 | Herlev Svømning | 31.08 | ||||||
43 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.21 | ||||||
44 | Mathias Wilquin | 1998 | Vest-Brøndby | 31.26 | ||||||
45 | Alexander Olsen | 1998 | GI-40 Hermes | 31.35 | ||||||
46 | Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | Allerød Svømmeklub | 31.48 | ||||||
47 | Emil Grovn | 1998 | Farum Svømmeklub | 31.67 | ||||||
48 | Kenneth Abcell | 1998 | Vest-Brøndby | 32.63 | ||||||
49 | Mathias Holdrup | 1999 | GI-40 Hermes | 33.08 | ||||||
50 | Mads Peter Hansen | 1998 | Kalundborg SK | 33.93 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:53 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:20 | |||
Arrangør | STO10 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 juni 2011 |
Løb 17, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Gentofte Piger 1 | 0 | Gentofte Svømme Klub | 5:00.50 | ||||||
Emilie Falbe-Hansen | 1999 | 36.56 | 1:14.87 | 1:14.87 | ||||||
Frederikke Gunni | 1999 | 39.63 | 1:25.57 | 2:40.44 | ||||||
Nicoline Christensen | 1999 | 34.34 | 1:13.00 | 3:53.44 | ||||||
Signe Bro | 1999 | 31.89 | 1:07.06 | 5:00.50 | ||||||
2 | Agf Piger 1 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 5:08.14 | ||||||
Natascha Alexandra Green | 2000 | 39.76 | 1:22.28 | 1:22.28 | ||||||
Julie Pavon Friis | 1999 | 39.09 | 1:24.75 | 2:47.03 | ||||||
Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 33.98 | 1:13.54 | 4:00.57 | ||||||
Emma H. Christiansen | 1999 | 31.98 | 1:07.57 | 5:08.14 | ||||||
3 | Triton Piger | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:19.61 | ||||||
Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 39.67 | 1:22.01 | 1:22.01 | ||||||
Katrine B. Hansen | 1999 | 40.55 | 1:25.82 | 2:47.83 | ||||||
Amanda Duus | 2000 | 34.44 | 1:15.60 | 4:03.43 | ||||||
Alberte Mantzius Heerwage | 1999 | 36.05 | 1:16.18 | 5:19.61 | ||||||
4 | Vat Piger 1 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 5:23.56 | ||||||
Cecilie Wiuff | 2000 | 40.39 | 1:26.10 | 1:26.10 | ||||||
Jessica Yu Mortensen | 2000 | 43.47 | 1:32.67 | 2:58.77 | ||||||
Cecilie Høgskilde | 1999 | 34.84 | 1:18.87 | 4:17.64 | ||||||
Emilie Heick | 1999 | 30.70 | 1:05.92 | 5:23.56 | ||||||
5 | Lyngby Piger 1 | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 5:27.27 | ||||||
Louise Bromose | 1999 | 40.92 | 1:23.10 | 1:23.10 | ||||||
Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 39.82 | 1:25.75 | 2:48.85 | ||||||
Sophie Amalie Schøn | 1999 | 38.66 | 1:27.50 | 4:16.35 | ||||||
Clara Lerche | 1999 | 32.39 | 1:10.92 | 5:27.27 | ||||||
6 | Gi40 Hermes Piger 1 | 1999 | GI-40 Hermes | 5:29.54 | ||||||
Emma Maagøe | 1999 | 40.58 | 1:23.65 | 1:23.65 | ||||||
Rikke Dehn | 1999 | 40.83 | 1:30.41 | 2:54.06 | ||||||
Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 39.76 | 1:23.87 | 4:17.93 | ||||||
Vera Staun Hansen | 1999 | 1:11.61 | 1:11.61 | 5:29.54 | ||||||
7 | Sigma Piger 1 | 1999 | SIGMA Nordsjælland | 5:32.24 | ||||||
Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | 40.01 | 1:22.25 | 1:22.25 | ||||||
Cecilie Reesbøll | 1999 | 44.72 | 1:34.47 | 2:56.72 | ||||||
Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 36.98 | 1:24.06 | 4:20.78 | ||||||
Anne Sofie Nielsen | 1999 | 33.22 | 1:11.46 | 5:32.24 | ||||||
8 | Hørsholm Piger 1 | 0 | Hørsholm Svømmeforening | 5:37.64 | ||||||
Nana Thorngreen | 1999 | 41.25 | 1:24.15 | 1:24.15 | ||||||
Sarah Tang-Holbek | 2000 | 41.65 | 1:29.57 | 2:53.72 | ||||||
Julia Jønsson | 2000 | 39.03 | 1:29.71 | 4:23.43 | ||||||
Cecilie Girke Christensen | 2000 | 34.88 | 1:14.21 | 5:37.64 | ||||||
9 | Sto Super Pigerne 1 | 0 | Swim Team Odense | 5:40.91 | ||||||
Sofia Zachariassen | 1999 | 38.92 | 1:20.23 | 1:20.23 | ||||||
Sidse Thorup | 1999 | 46.09 | 1:35.66 | 2:55.89 | ||||||
Line Bremer Mortensen | 2000 | 40.92 | 1:31.35 | 4:27.24 | ||||||
Camilla Rask | 1999 | 34.68 | 1:13.67 | 5:40.91 | ||||||
10 | Helsingør Piger | 0 | Helsingør Svømmeklub | 5:44.00 | ||||||
Freja A. Skov | 2000 | 45.64 | 1:33.68 | 1:33.68 | ||||||
Helena Højsted Eriksen | 2000 | 43.83 | 1:34.37 | 3:08.05 | ||||||
Camilla Feldmann | 1999 | 37.16 | 1:23.85 | 4:31.90 | ||||||
Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | 33.82 | 1:12.10 | 5:44.00 | ||||||
11 | Gentofte Piger 2 | 0 | Gentofte Svømme Klub | 5:51.79 | ||||||
Caroline Hørlykke | 2000 | 41.55 | 1:23.54 | 1:23.54 | ||||||
Nikoline N. Norby | 2000 | 43.79 | 1:36.43 | 2:59.97 | ||||||
Emilie Dessau | 2000 | 43.45 | 1:36.60 | 4:36.57 | ||||||
Cathrine Laura Holten | 2000 | 35.95 | 1:15.22 | 5:51.79 | ||||||
12 | Hsc Damer 1 | 0 | Holstebro Svømme Club | 5:51.96 | ||||||
Emma Bugge Fynbo | 2001 | 1:32.57 | 2:15.95 | 2:15.95 | ||||||
Anne Hjortsøe Petersen | 1999 | 50.85 | 1:31.51 | 3:47.46 | ||||||
Merete Toft Jensen | 1999 | 44.98 | 1:23.30 | 5:10.76 | ||||||
Johanne Laursen | 1999 | 41.20 | 5:51.96 | |||||||
13 | Lyngby Piger 2 | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 5:54.69 | ||||||
Sara Krell Refn | 1999 | 40.26 | 1:23.96 | 1:23.96 | ||||||
Rachel Townsend | 2000 | 40.98 | ||||||||
Line Fensten Jørgensen | 2000 | 3:36.29 | ||||||||
Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 5:12.28 | 5:54.69 | 5:54.69 | ||||||
14 | A6 Piger | 1999 | A6 | 5:54.77 | ||||||
Malene Bang | 1999 | 41.53 | 1:24.67 | 1:24.67 | ||||||
Alberte Kjærsgaard | 2001 | 1:41.88 | 2:23.59 | 3:48.26 | ||||||
Lærke Toft Ruby | 1999 | 50.59 | 1:26.96 | 5:15.22 | ||||||
Mira Mass | 2000 | 39.55 | 39.55 | 5:54.77 | ||||||
15 | Aalborg Piger 1 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 5:58.63 | ||||||
Line Thomsen | 2000 | 43.50 | 1:28.53 | 1:28.53 | ||||||
Emma A Andersen | 2000 | 50.77 | 1:46.75 | 3:15.28 | ||||||
Amalie Bærentsen | 2000 | 38.57 | 1:24.70 | 4:39.98 | ||||||
Ella Christensen Blanch | 2000 | 37.43 | 1:18.65 | 5:58.63 | ||||||
16 | Hørsholm Piger 2 | 0 | Hørsholm Svømmeforening | 6:06.55 | ||||||
Stinna Schnabl | 1999 | 41.65 | 1:25.39 | 1:25.39 | ||||||
Christine Matilde Heineke | 2000 | 46.89 | 1:40.08 | 3:05.47 | ||||||
Caroline Schwenger | 2000 | 43.86 | 1:40.74 | 4:46.21 | ||||||
Natasja Kepp | 2000 | 37.50 | 1:20.34 | 6:06.55 | ||||||
17 | Sto Super Pigerne 2 | 0 | Swim Team Odense | 6:07.26 | ||||||
Emma Hansen | 1999 | 41.80 | 1:27.56 | 1:27.56 | ||||||
Isabella Drest | 1999 | 48.69 | 1:41.74 | 3:09.30 | ||||||
Helena Terp | 1999 | 41.91 | 1:36.40 | 4:45.70 | ||||||
Cecilie Baraviec | 2000 | 38.90 | 1:21.56 | 6:07.26 | ||||||
18 | Sigma Piger 2 | 1999 | SIGMA Nordsjælland | 6:07.80 | ||||||
Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | 44.25 | 1:31.16 | 1:31.16 | ||||||
Camilla Taylor | 2000 | 46.94 | 1:41.20 | 3:12.36 | ||||||
Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 46.60 | ||||||||
Ditte Friis | 1999 | 5:29.34 | 6:07.80 | 6:07.80 | ||||||
19 | Køge Piger 2 | 0 | Køge Svømmeklub | 6:08.08 | ||||||
Mette Hegelund | 2000 | 45.35 | 1:32.56 | 1:32.56 | ||||||
Kathrine Clausen | 1999 | 43.49 | 1:32.46 | 3:05.02 | ||||||
Karoline Kjær | 2000 | 47.39 | 1:46.62 | 4:51.64 | ||||||
Asta Kielgast | 1999 | 35.94 | 1:16.44 | 6:08.08 | ||||||
- | Køge Piger 1 | 0 | Køge Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Emma Hansen | 1999 | 42.84 | 1:27.72 | 1:27.72 | ||||||
Melanie Degner | 2000 | 2:58.27 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:20 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:42 | |||
Arrangør | STO10 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 juni 2011 |
Løb 18, 4X100m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Gi40Hermes Drenge 1 | 1997 | GI-40 Hermes | 4:26.64 | ||||||
Isak Lichi | 1997 | 33.15 | 1:09.18 | 1:09.18 | ||||||
Victor Bødker | 1997 | 34.62 | 1:14.04 | 2:23.22 | ||||||
Mads Christian Sandager | 1998 | 29.93 | 1:04.86 | 3:28.08 | ||||||
August Willems | 1997 | 28.13 | 58.56 | 4:26.64 | ||||||
2 | Kvik Drenge | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:37.99 | ||||||
Oliver Marcus Meng | 1997 | 33.32 | 1:09.05 | 1:09.05 | ||||||
Magnus Troest | 1997 | 38.37 | 1:21.74 | 2:30.79 | ||||||
Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | 29.28 | ||||||||
Jacob M. Jørgensen | 1997 | 4:06.00 | 4:37.99 | 4:37.99 | ||||||
3 | Lyngby Drenge 1 | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 4:43.15 | ||||||
Laurits Mathiassen | 1997 | 34.65 | 1:12.85 | 1:12.85 | ||||||
Lasse Sieben | 1997 | 36.03 | 1:19.74 | 2:32.59 | ||||||
Jonas Nervic Kistorp | 1997 | 29.75 | 1:06.63 | 3:39.22 | ||||||
Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 29.62 | 1:03.93 | 4:43.15 | ||||||
4 | Gentofte Drenge | 0 | Gentofte Svømme Klub | 4:43.94 | ||||||
Marcus Heurlin Lunding | 1999 | 35.13 | 1:11.62 | 1:11.62 | ||||||
Søren W. Gjaldbæk | 1997 | 36.68 | 1:18.01 | 2:29.63 | ||||||
Christoffer Bjørner | 1997 | 32.15 | 1:08.97 | 3:38.60 | ||||||
Adam Hansen | 1998 | 31.48 | 1:05.34 | 4:43.94 | ||||||
5 | Bos Bitches | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 4:44.47 | ||||||
Gustav Friberg | 1997 | 30.85 | 1:05.47 | 1:05.47 | ||||||
Kasper Jensen | 1997 | 37.79 | 1:23.37 | 2:28.84 | ||||||
Magnus Carstensen | 1999 | 33.26 | 1:12.77 | 3:41.61 | ||||||
Bjørn Hansen | 1998 | 29.78 | 1:02.86 | 4:44.47 | ||||||
6 | Sigma Drenge 1 | 1997 | SIGMA Nordsjælland | 4:47.05 | ||||||
Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 34.62 | 1:11.45 | 1:11.45 | ||||||
Anders Aaboe Jensen | 1997 | 38.07 | 1:21.86 | 2:33.31 | ||||||
Asger A. Schäfer | 1997 | 30.92 | 1:09.75 | 3:43.06 | ||||||
Jacob Weberg | 1997 | 29.94 | 1:03.99 | 4:47.05 | ||||||
7 | Aalborg Drenge 1 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 4:49.32 | ||||||
Nicolas Blanch | 1997 | 36.31 | 1:15.17 | 1:15.17 | ||||||
Mikael Thode Sørensen | 1997 | 38.31 | 1:20.21 | 2:35.38 | ||||||
Christian Bro Sørensen | 1997 | 33.47 | 1:10.46 | 3:45.84 | ||||||
Jannik Skov | 1997 | 29.88 | 1:03.48 | 4:49.32 | ||||||
8 | Køge Drenge | 0 | Køge Svømmeklub | 4:49.39 | ||||||
Kristian Svenstrup | 1998 | 36.85 | 1:16.02 | 1:16.02 | ||||||
Lasse Foss Sylow | 1997 | 34.63 | 1:15.66 | 2:31.68 | ||||||
Rasmus Birkedal | 1997 | 32.29 | 1:10.82 | 3:42.50 | ||||||
Martin Bruun Andersen | 1998 | 31.56 | 1:06.89 | 4:49.39 | ||||||
9 | Elite Svøm Esbjerg | 1998 | EliteSvøm Esbjerg | 4:50.86 | ||||||
Simon Vingolf Larsen | 1998 | 34.22 | 1:10.63 | 1:10.63 | ||||||
Kristian Hermiz | 1998 | 37.73 | 1:23.10 | 2:33.73 | ||||||
Simon Lundby Pedersen | 1998 | 33.95 | 1:13.82 | 3:47.55 | ||||||
Casper Eickhardt | 1999 | 29.50 | 1:03.31 | 4:50.86 | ||||||
10 | Sto Super Drengene1 | 0 | Swim Team Odense | 4:57.61 | ||||||
Magnus Høvsgaard | 1997 | 34.70 | 1:12.04 | 1:12.04 | ||||||
Malthe Bøg | 1998 | 40.99 | 1:27.52 | 2:39.56 | ||||||
Frederik J. Sørensen | 1997 | 31.05 | 1:09.23 | 3:48.79 | ||||||
Kristian Ejby | 1998 | 32.88 | 1:08.82 | 4:57.61 | ||||||
11 | Stm 1 | 0 | Swim Team Midtjylland | 5:00.84 | ||||||
Magnus B. Høgild | 1999 | 40.13 | 1:21.45 | 1:21.45 | ||||||
Daniel Nielsen | 1997 | 38.78 | 1:23.24 | 2:44.69 | ||||||
Mikkel B. Høgild | 1998 | 32.53 | 1:12.58 | 3:57.27 | ||||||
Magnus Fallesen | 1998 | 30.00 | 1:03.57 | 5:00.84 | ||||||
12 | Mammut Kalundborg | 0 | Kalundborg SK | 5:04.15 | ||||||
Oliver H. Andersen | 1999 | 38.93 | 1:20.57 | 1:20.57 | ||||||
Carl Lykkebo Larsen | 1998 | 40.27 | 1:27.96 | 2:48.53 | ||||||
Sebastian H. Andersen | 1997 | 31.63 | 1:10.35 | 3:58.88 | ||||||
Emil Zachariassen | 1997 | 30.30 | 1:05.27 | 5:04.15 | ||||||
13 | Vest Tågehorn | 1997 | Vest-Brøndby | 5:15.22 | ||||||
Kenneth Abcell | 1998 | 39.99 | 1:19.95 | 1:19.95 | ||||||
Casper Davidsen | 1999 | 40.66 | 1:27.17 | 2:47.12 | ||||||
Mathias Wilquin | 1998 | 37.48 | 1:25.02 | 4:12.14 | ||||||
Niklas Beyer Hansen | 1997 | 30.32 | 1:03.08 | 5:15.22 | ||||||
14 | Hørsholm Drenge 1 | 0 | Hørsholm Svømmeforening | 5:15.24 | ||||||
Mikkel Grønne | 1999 | 40.38 | 1:22.91 | 1:22.91 | ||||||
Philip Schiøtz | 1999 | 42.96 | 1:32.63 | 2:55.54 | ||||||
Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 32.65 | 1:12.31 | 4:07.85 | ||||||
Frederik Kühn | 1997 | 31.12 | 1:07.39 | 5:15.24 | ||||||
15 | Vat Drenge 2 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 5:16.31 | ||||||
Nikolai Hougaard | 1999 | 2:01.76 | 3:23.75 | 3:23.75 | ||||||
Kasper Holst Hansen | 1998 | 42.86 | 1:15.28 | 4:39.03 | ||||||
Lars Emil Villa | 1997 | 37.28 | ||||||||
Marius Møldrup | 1999 | 5:16.31 | 5:16.31 | |||||||
16 | Bakken Drenge 1 | 1998 | Skovbakken Svømmeafdeling | 5:32.26 | ||||||
Sebastian Claydon-Smith | 1999 | 39.43 | 1:21.46 | 1:21.46 | ||||||
Aksel Alrø Kruhøffer | 1998 | 42.74 | 1:30.16 | 2:51.62 | ||||||
David Hjort | 2000 | 38.40 | 1:25.52 | 4:17.14 | ||||||
Simon Johannsen | 1998 | 34.95 | 1:15.12 | 5:32.26 | ||||||
- | Vat Drenge 1 | 0 | Vestegnens Aqua Team | DSQ | tyvstart | |||||
Johan Bragason | 1999 | 36.69 | 1:16.54 | 1:16.54 | ||||||
Martin Jungersen | 1997 | 34.59 | 2:32.72 | |||||||
Marcus Dan Hansen | 1999 | 3:46.85 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:42 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 19 juni 2011 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:22 | |||
Arrangør | STO10 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 juni 2011 |
Løb 19, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | Opnået | Status | |||
1 | Gi40Hermes Drenge 1 | 1997 | GI-40 Hermes | 8:49.95 | ||||||
August Willems | 1997 | 1:00.50 | 2:04.15 | 2:04.15 | ||||||
Isak Lichi | 1997 | 1:01.61 | 2:11.01 | 4:15.16 | ||||||
Mads Christian Sandager | 1998 | 1:05.09 | 2:17.80 | 6:32.96 | ||||||
Victor Bødker | 1997 | 1:05.04 | 2:16.99 | 8:49.95 | ||||||
2 | Kvik Drenge | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 9:00.32 | ||||||
Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | 1:00.98 | 2:06.21 | 2:06.21 | ||||||
Oliver Marcus Meng | 1997 | 1:05.13 | 2:16.47 | 4:22.68 | ||||||
Magnus Troest | 1997 | 1:06.48 | 2:24.25 | 6:46.93 | ||||||
Jacob M. Jørgensen | 1997 | 1:05.74 | 2:13.39 | 9:00.32 | ||||||
3 | Sigma Drenge 1 | 1997 | SIGMA Nordsjælland | 9:08.82 | ||||||
Anders Aaboe Jensen | 1997 | 1:04.01 | 2:14.49 | 2:14.49 | ||||||
Asger A. Schäfer | 1997 | 1:05.87 | 2:21.65 | 4:36.14 | ||||||
Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 1:03.46 | 2:13.44 | 6:49.58 | ||||||
Jacob Weberg | 1997 | 1:05.82 | 2:19.24 | 9:08.82 | ||||||
4 | Aalborg Drenge 1 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 9:23.24 | ||||||
Nicolas Blanch | 1997 | 1:05.05 | 2:18.75 | 2:18.75 | ||||||
Søren Villumsen | 1998 | 1:10.33 | 2:24.81 | 4:43.56 | ||||||
Jannik Skov | 1997 | 1:07.26 | 2:20.35 | 7:03.91 | ||||||
Christian Bro Sørensen | 1997 | 1:07.45 | 2:19.33 | 9:23.24 | ||||||
5 | Elite Svøm Esbjerg | 1998 | EliteSvøm Esbjerg | 9:31.11 | ||||||
Casper Eickhardt | 1999 | 1:06.67 | 2:20.62 | 2:20.62 | ||||||
Simon Lundby Pedersen | 1998 | 1:09.27 | 2:22.74 | 4:43.36 | ||||||
Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 1:10.81 | 2:28.68 | 7:12.04 | ||||||
Simon Vingolf Larsen | 1998 | 1:06.25 | 2:19.07 | 9:31.11 | ||||||
6 | Køge Drenge | 0 | Køge Svømmeklub | 9:35.91 | ||||||
Rasmus Birkedal | 1997 | 1:03.49 | 2:12.45 | 2:12.45 | ||||||
Martin Bruun Andersen | 1998 | 1:08.77 | 2:23.20 | 4:35.65 | ||||||
Mathias Nielsen | 1999 | 1:12.38 | 2:31.09 | 7:06.74 | ||||||
Kristian Svenstrup | 1998 | 1:10.95 | 2:29.17 | 9:35.91 | ||||||
7 | Stm 1 | 0 | Swim Team Midtjylland | 9:36.76 | ||||||
Daniel Nielsen | 1997 | 1:04.40 | 2:15.76 | 2:15.76 | ||||||
Magnus B. Høgild | 1999 | 1:18.02 | 2:36.51 | 4:52.27 | ||||||
Magnus Fallesen | 1998 | 1:07.92 | 2:22.24 | 7:14.51 | ||||||
Mikkel B. Høgild | 1998 | 1:09.31 | 2:22.25 | 9:36.76 | ||||||
8 | Lyngby Drenge 1 | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 9:42.74 | ||||||
Jonas Nervic Kistorp | 1997 | 1:04.77 | 2:16.65 | 2:16.65 | ||||||
Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 1:09.41 | 2:28.69 | 4:45.34 | ||||||
Laurits Mathiassen | 1997 | 1:08.97 | 2:25.92 | 7:11.26 | ||||||
Carl Fabiansen | 1999 | 1:11.57 | 2:31.48 | 9:42.74 | ||||||
9 | Bakken Drenge 1 | 1998 | Skovbakken Svømmeafdeling | 10:52.07 | ||||||
Aksel Alrø Kruhøffer | 1998 | 1:16.23 | 2:38.91 | 2:38.91 | ||||||
Simon Johannsen | 1998 | 1:14.78 | 2:37.00 | 5:15.91 | ||||||
David Hjort | 2000 | 1:26.63 | 2:55.05 | 8:10.96 | ||||||
Sebastian Claydon-Smith | 1999 | 1:16.33 | 2:41.11 | 10:52.07 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 19 juni 2011 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:22 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 19 juni 2011 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:47 | |||
Arrangør | STO10 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 juni 2011 |
Løb 20, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | Opnået | Status | |||
1 | Kvik Piger | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 9:47.35 | ||||||
Sara Sylvest | 2000 | 1:14.68 | 2:33.38 | 2:33.38 | ||||||
Chamie Kann | 1999 | 1:08.58 | 2:25.06 | 4:58.44 | ||||||
Celina Lohmann | 1999 | 1:12.76 | 2:35.84 | 7:34.28 | ||||||
Josephine Holm | 1999 | 1:03.84 | 2:13.07 | 9:47.35 | ||||||
2 | Gentofte Piger 1 | 0 | Gentofte Svømme Klub | 9:51.98 | ||||||
Caroline Hørlykke | 2000 | 1:14.14 | 2:31.67 | 2:31.67 | ||||||
Emilie Falbe-Hansen | 1999 | 1:10.02 | 2:26.48 | 4:58.15 | ||||||
Nicoline Christensen | 1999 | 1:12.91 | 2:31.22 | 7:29.37 | ||||||
Signe Bro | 1999 | 1:09.09 | 2:22.61 | 9:51.98 | ||||||
3 | Agf Piger 1 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 10:09.89 | ||||||
Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 1:14.67 | 2:31.62 | 2:31.62 | ||||||
Julie Pavon Friis | 1999 | 1:17.46 | 2:40.67 | 5:12.29 | ||||||
Emma H. Christiansen | 1999 | 1:10.29 | 2:26.46 | 7:38.75 | ||||||
Mathilde Kjeldsen | 1999 | 1:13.89 | 2:31.14 | 10:09.89 | ||||||
4 | Sigma Piger 1 | 1999 | SIGMA Nordsjælland | 10:21.40 | ||||||
Ditte Friis | 1999 | 1:14.53 | 2:37.66 | 2:37.66 | ||||||
Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | 1:13.31 | 2:34.32 | 5:11.98 | ||||||
Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 1:11.20 | 2:30.40 | 7:42.38 | ||||||
Anne Sofie Nielsen | 1999 | 1:14.17 | 2:39.02 | 10:21.40 | ||||||
5 | Gi40 Hermes Piger 1 | 1999 | GI-40 Hermes | 10:23.67 | ||||||
Rikke Dehn | 1999 | 1:10.47 | 2:28.11 | 2:28.11 | ||||||
Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 1:15.02 | 2:35.94 | 5:04.05 | ||||||
Emma Maagøe | 1999 | 1:16.32 | 2:39.95 | 7:44.00 | ||||||
Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 1:15.82 | 2:39.67 | 10:23.67 | ||||||
6 | Lyngby Piger 1 | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 10:31.24 | ||||||
Louise Bromose | 1999 | 1:15.99 | 2:36.36 | 2:36.36 | ||||||
Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 1:14.07 | 2:36.95 | 5:13.31 | ||||||
Sophie Amalie Schøn | 1999 | 1:17.79 | 2:40.94 | 7:54.25 | ||||||
Clara Lerche | 1999 | 1:14.59 | 2:36.99 | 10:31.24 | ||||||
7 | Køge Damer 1 | 0 | Køge Svømmeklub | 10:42.77 | ||||||
Astrid Delin | 1999 | 1:13.66 | 2:34.36 | 2:34.36 | ||||||
Emma Hansen | 1999 | 1:16.58 | 2:38.75 | 5:13.11 | ||||||
Asta Kielgast | 1999 | 1:17.92 | 2:43.02 | 7:56.13 | ||||||
Kathrine Clausen | 1999 | 1:19.20 | 2:46.64 | 10:42.77 | ||||||
8 | Gentofte Piger 2 | 0 | Gentofte Svømme Klub | 11:00.31 | ||||||
Frederikke Gunni | 1999 | 1:15.13 | 2:35.41 | 2:35.41 | ||||||
Cathrine Laura Holten | 2000 | 1:19.55 | ||||||||
Nicole Bennetsen | 2000 | 6:39.48 | 8:08.85 | 8:08.85 | ||||||
Nikoline N. Norby | 2000 | 1:23.67 | 2:51.46 | 11:00.31 | ||||||
9 | Sto Super Pigerne 1 | 0 | Swim Team Odense | 11:04.49 | ||||||
Camilla Rask | 1999 | 1:17.55 | 2:44.34 | 2:44.34 | ||||||
Sofia Zachariassen | 1999 | 1:14.57 | 2:34.39 | 5:18.73 | ||||||
Helena Terp | 1999 | 1:19.56 | 2:50.04 | 8:08.77 | ||||||
Sidse Thorup | 1999 | 1:25.25 | 2:55.72 | 11:04.49 | ||||||
10 | Triton Piger | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 11:18.87 | ||||||
Alberte Mantzius Heerwage | 1999 | 1:17.88 | 2:42.68 | 2:42.68 | ||||||
Katrine B. Hansen | 1999 | 1:14.25 | 2:35.60 | 5:18.28 | ||||||
Line Refsgaard | 2000 | 1:33.62 | 3:12.26 | 8:30.54 | ||||||
Sofie Strandby | 1999 | 1:19.52 | 2:48.33 | 11:18.87 | ||||||
11 | Hsc Damer 1 | 0 | Holstebro Svømme Club | 11:20.14 | ||||||
Anne Hjortsøe Petersen | 1999 | 1:20.50 | 2:46.73 | 2:46.73 | ||||||
Johanne Laursen | 1999 | |||||||||
Emma Bugge Fynbo | 2001 | |||||||||
Merete Toft Jensen | 1999 | 11:20.14 | 11:20.14 | |||||||
12 | Lyngby Piger 2 | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 11:27.04 | ||||||
Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 1:22.78 | 2:57.32 | 2:57.32 | ||||||
Rachel Townsend | 2000 | 1:16.32 | 2:43.83 | 5:41.15 | ||||||
Sara Krell Refn | 1999 | 1:18.08 | 2:47.49 | 8:28.64 | ||||||
Line Fensten Jørgensen | 2000 | 1:27.35 | 2:58.40 | 11:27.04 | ||||||
13 | Aalborg Piger 1 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 11:29.39 | ||||||
Line Thomsen | 2000 | 1:25.94 | 2:58.84 | 2:58.84 | ||||||
Ella Christensen Blanch | 2000 | 1:22.25 | 2:52.61 | 5:51.45 | ||||||
Emma A Andersen | 2000 | 1:26.25 | 2:56.01 | 8:47.46 | ||||||
Amalie Bærentsen | 2000 | 1:19.47 | 2:41.93 | 11:29.39 | ||||||
14 | Køge Damer 2 | 0 | Køge Svømmeklub | 11:35.77 | ||||||
Yazmin B. Gürtler | 2000 | 1:15.24 | 2:40.33 | 2:40.33 | ||||||
Melanie Degner | 2000 | 1:21.72 | 2:49.32 | 5:29.65 | ||||||
Mette Hegelund | 2000 | 1:23.53 | 3:03.13 | 8:32.78 | ||||||
Karoline Kjær | 2000 | 1:26.33 | 3:02.99 | 11:35.77 | ||||||
15 | Sto Super Pigerne 2 | 0 | Swim Team Odense | 11:53.36 | ||||||
Cecilie Baraviec | 2000 | 1:22.97 | 2:55.84 | 2:55.84 | ||||||
Isabella Drest | 1999 | 1:21.24 | 2:46.82 | 5:42.66 | ||||||
Line Bremer Mortensen | 2000 | 1:23.57 | 2:52.51 | 8:35.17 | ||||||
Pernille Falgren Christen | 2000 | 1:36.39 | 3:18.19 | 11:53.36 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 19 juni 2011 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:47 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 19 juni 2011 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:14 | |||
Arrangør | STO10 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 juni 2011 |
Løb 21, 200m Medley Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | August Willems | 1997 | GI-40 Hermes | 31.35 | 1:10.14 | 1:51.70 | 2:23.47 | |||
2 | Thomas Søby Jensen | 1997 | Odder IGF | 31.09 | 1:07.84 | 1:50.56 | 2:23.66 | |||
3 | Frederik J. Sørensen | 1997 | O.S.L.F. | 30.38 | 1:08.10 | 1:53.23 | 2:24.09 | |||
4 | Isak Lichi | 1997 | GI-40 Hermes | 31.68 | 1:10.37 | 1:54.18 | 2:28.22 | |||
5 | Lars Breum Hansen | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 33.29 | 1:08.97 | 1:55.29 | 2:28.64 | |||
6 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 33.33 | 1:11.42 | 1:55.75 | 2:28.90 | |||
7 | Martin Jungersen | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 31.91 | 1:13.22 | 1:56.00 | 2:31.09 | |||
8 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.50 | 1:15.20 | 1:58.27 | 2:31.45 | |||
9 | Sebastian H. Andersen | 1997 | Kalundborg SK | 32.58 | 1:12.86 | 1:57.02 | 2:31.87 | |||
10 | Søren W. Gjaldbæk | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 34.18 | 1:16.41 | 1:59.39 | 2:33.68 | |||
11 | Victor Bødker | 1997 | GI-40 Hermes | 32.95 | 1:15.27 | 1:58.77 | 2:33.74 | |||
12 | Frederik H Thomsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 34.20 | 1:13.97 | 2:00.08 | 2:35.44 | |||
13 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 33.28 | 1:13.05 | 1:58.91 | 2:35.66 | |||
14 | Lasse Foss Sylow | 1997 | Køge Svømmeklub | 34.11 | 1:17.44 | 2:00.80 | 2:36.93 | |||
15 | Anders Aaboe Jensen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 33.80 | 1:15.51 | 2:01.92 | 2:37.64 | |||
16 | Nicolas Blanch | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 33.46 | 1:13.80 | 2:02.91 | 2:37.72 | |||
17 | Christian Gravgaard | 1997 | Kolding SK | 35.24 | 1:18.37 | 2:03.54 | 2:40.29 | |||
18 | Daniel Højme | 1997 | GI-40 Hermes | 36.28 | 1:22.78 | 2:07.78 | 2:44.96 | |||
Løb 21, 200m Medley Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Daniel Christian | 1998 | Farum Svømmeklub | 30.81 | 1:08.51 | 1:51.47 | 2:26.01 | |||
2 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | West Swim Esbjerg | 33.45 | 1:11.80 | 1:57.90 | 2:31.06 | |||
3 | Mads Christian Sandager | 1998 | GI-40 Hermes | 30.58 | 1:09.44 | 1:58.51 | 2:34.47 | |||
4 | Marcus Dan Hansen | 1999 | Glostrup Svømme Klub | 33.81 | 1:16.32 | 2:02.26 | 2:37.71 | |||
5 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.06 | 1:13.46 | 2:02.56 | 2:38.50 | |||
6 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Vildbjerg Svømmeklub | 33.35 | 1:13.58 | 2:04.34 | 2:38.51 | |||
7 | Marcus Heurlin Lunding | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 34.82 | 1:15.14 | 2:05.22 | 2:39.46 | |||
8 | Giano Grillo | 1998 | GI-40 Hermes | 34.21 | 1:16.22 | 2:03.58 | 2:40.20 | |||
9 | Christian Andersen | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 35.50 | 1:18.22 | 2:06.86 | 2:42.10 | |||
10 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | West Swim Esbjerg | 35.08 | 1:16.62 | 2:07.44 | 2:42.70 | |||
11 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | West Swim Esbjerg | 35.68 | 1:17.65 | 2:07.15 | 2:44.69 | |||
12 | Malthe Bøg | 1998 | Odense Svømme Klub | 36.19 | 1:20.79 | 2:07.01 | 2:45.25 | |||
13 | Casper Davidsen | 1999 | Vest-Brøndby | 37.69 | 1:22.06 | 2:08.17 | 2:45.45 | |||
14 | Jonas Hyllested | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.88 | 1:20.47 | 2:08.33 | 2:46.33 | |||
15 | Kristian Svenstrup | 1998 | Køge Svømmeklub | 36.33 | 1:16.71 | 2:08.10 | 2:46.46 | |||
16 | Tobias Fournais | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 35.32 | 1:18.38 | 2:09.44 | 2:46.47 | |||
17 | Søren Villumsen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 35.55 | 1:18.87 | 2:10.70 | 2:47.53 | |||
18 | Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | Allerød Svømmeklub | 36.30 | 1:20.29 | 2:11.59 | 2:49.90 | |||
19 | Mathias Wilquin | 1998 | Vest-Brøndby | 36.82 | 1:19.41 | 2:09.04 | 2:50.38 | |||
20 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | Vest-Brøndby | 40.58 | 1:25.26 | 2:14.65 | 2:53.74 | |||
21 | Nikolai Hougaard | 1999 | Swim Team Tåstrup | 39.57 | 1:23.14 | 2:17.71 | 2:54.71 | |||
22 | Simon Johannsen | 1998 | Skovbakken Svømmeafdeling | 40.96 | 1:25.51 | 2:17.64 | 2:56.76 | |||
23 | Christoffer Børling | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 41.15 | 1:31.56 | 2:22.22 | 3:06.85 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 19 juni 2011 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:14 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 19 juni 2011 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:47 | |||
Arrangør | STO10 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 juni 2011 |
Løb 22, 200m Medley Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Johanne Carr | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 35.38 | 1:16.72 | 2:03.98 | 2:39.49 | |||
2 | Signe Bro | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 35.75 | 1:17.30 | 2:05.68 | 2:40.73 | |||
3 | Cecilie Høgskilde | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.54 | 1:15.81 | 2:06.40 | 2:42.84 | |||
4 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 35.64 | 1:19.17 | 2:07.29 | 2:43.14 | |||
5 | Anna Bonde | 1999 | Hobro Svømmeklub | 39.43 | 1:23.99 | 2:13.37 | 2:50.60 | |||
6 | Frederikke Gunni | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 39.41 | 1:24.97 | 2:12.03 | 2:51.89 | |||
7 | Emma la Cour | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 37.05 | 1:24.08 | 2:12.92 | 2:52.64 | |||
8 | Rikke Dehn | 1999 | GI-40 Hermes | 38.12 | 1:24.09 | 2:14.96 | 2:53.88 | |||
9 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | Allerød Svømmeklub | 39.52 | 1:23.40 | 2:14.99 | 2:54.72 | |||
10 | Mathilde Kjeldsen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 40.52 | 1:25.92 | 2:20.26 | 2:57.33 | |||
11 | Josefine Pedersen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 41.80 | 1:28.23 | 2:18.75 | 2:58.09 | |||
12 | Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 44.06 | 1:31.43 | 2:21.19 | 2:59.91 | |||
13 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 39.89 | 1:25.54 | 2:20.27 | 3:00.46 | |||
14 | Asta Kielgast | 1999 | Køge Svømmeklub | 42.88 | 1:31.76 | 2:26.90 | 3:08.14 | |||
- | Julie Pavon Friis | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | slut.ryg.p.m.v100m | |||||
Løb 22, 200m Medley Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sarah Tang-Holbek | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 35.84 | 1:19.74 | 2:08.61 | 2:47.85 | |||
2 | Julia Jønsson | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 37.77 | 1:20.61 | 2:12.26 | 2:50.18 | |||
3 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 37.78 | 1:22.60 | 2:14.26 | 2:51.83 | |||
4 | Eva Olsen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 37.23 | 1:22.41 | 2:14.86 | 2:53.64 | |||
5 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 37.96 | 1:26.24 | 2:19.12 | 2:59.22 | |||
6 | Natascha Alexandra Green | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 38.47 | 1:25.66 | 2:19.48 | 3:01.93 | |||
7 | Amalie Bærentsen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 39.26 | 1:27.13 | 2:22.05 | 3:01.96 | |||
7 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 42.68 | 1:32.28 | 2:22.95 | 3:01.96 | |||
9 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 39.51 | 1:28.15 | 2:20.63 | 3:02.95 | |||
10 | Kristine Lønne | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 40.21 | 1:28.64 | 2:22.94 | 3:03.13 | |||
11 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 39.66 | 1:26.31 | 2:26.00 | 3:04.25 | |||
12 | Mira Mass | 2000 | Slangerup Svømmeklub | 40.84 | 1:29.27 | 2:22.61 | 3:04.32 | |||
13 | Rachel Townsend | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 41.89 | 1:31.15 | 2:22.76 | 3:04.40 | |||
14 | Frederikke Mertins | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 43.03 | 1:30.74 | 2:22.79 | 3:05.00 | |||
15 | Freja A. Skov | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 42.96 | 1:32.23 | 2:25.80 | 3:06.75 | |||
16 | Cathrine Laura Holten | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 40.67 | 1:30.98 | 2:26.31 | 3:08.46 | |||
17 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:36.24 | 2:26.03 | 3:09.61 | ||||
18 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | Næstved IF | 41.34 | 1:31.06 | 2:29.23 | 3:10.23 | |||
19 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.73 | 1:29.31 | 2:25.56 | 3:10.43 | |||
20 | Freya Bloch Johnson | 2000 | Hobro Svømmeklub | 43.25 | 1:30.34 | 2:28.97 | 3:11.92 | |||
21 | Christine Matilde Heineke | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 43.22 | 1:34.25 | 2:27.89 | 3:11.97 | |||
22 | Nikoline N. Norby | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 47.24 | 1:36.69 | 2:29.35 | 3:11.98 | |||
23 | Smilla Lyhne | 2000 | Thisted Svømmeklub | 45.08 | 1:34.86 | 2:30.36 | 3:12.13 | |||
24 | Hannah Jensen | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 43.71 | 1:32.95 | 2:30.17 | 3:12.24 | |||
25 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 49.93 | 1:40.50 | 2:33.84 | 3:12.31 | |||
26 | Natascha Bonnen Sjøgren | 2000 | Vest-Brøndby | 43.71 | 1:30.63 | 2:29.76 | 3:12.41 | |||
27 | Ella Christensen Blanch | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 43.10 | 1:36.21 | 2:32.93 | 3:14.28 | |||
28 | Line Bremer Mortensen | 2000 | Odense Svømme Klub | 43.49 | 1:33.67 | 2:31.86 | 3:14.74 | |||
29 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Dragør Svømmeklub | 44.52 | 1:33.86 | 2:31.98 | 3:15.60 | |||
30 | Mathilde Hager | 2001 | GI-40 Hermes | 46.65 | 1:38.42 | 2:33.31 | 3:16.31 | |||
31 | Anna Mors Mikkelsen | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 46.30 | 1:40.05 | 2:31.60 | 3:16.41 | |||
32 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 42.36 | 1:34.23 | 2:32.65 | 3:16.44 | |||
33 | Beth Mcneese | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 41.67 | 1:34.22 | 2:32.64 | 3:16.72 | |||
34 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 45.00 | 1:36.30 | 2:32.84 | 3:17.55 | |||
35 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 46.98 | 1:37.97 | 2:35.40 | 3:17.87 | |||
35 | Christine Greisen | 2000 | GI-40 Hermes | 43.31 | 1:34.18 | 2:36.58 | 3:17.87 | |||
37 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | Slangerup Svømmeklub | 49.98 | 1:41.41 | 2:35.67 | 3:19.23 | |||
38 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | GI-40 Hermes | 47.64 | 1:38.03 | 2:36.58 | 3:21.46 | |||
39 | Maria Olsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.96 | 1:34.18 | 2:36.84 | 3:22.02 | |||
40 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 46.50 | 1:36.70 | 2:36.85 | 3:22.33 | |||
- | Katrine Stampe | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 19 juni 2011 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:47 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 19 juni 2011 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 12:22 | |||
Arrangør | STO10 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 juni 2011 |
Løb 23, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Friberg | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 27.14 | 56.73 | |||||
2 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.63 | 56.97 | |||||
3 | Frederik J. Sørensen | 1997 | O.S.L.F. | 27.85 | 57.12 | |||||
4 | Andreas Mårtensson | 1997 | JGI Svømning | 28.62 | 58.98 | |||||
5 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | Swim Team Tåstrup | 28.52 | 59.13 | |||||
6 | Lars Breum Hansen | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 28.79 | 1:00.21 | |||||
7 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 29.33 | 1:00.26 | |||||
8 | Emil Deleuran Hansen | 1997 | Delta Svøm | 29.04 | 1:00.80 | |||||
9 | Jonas Nervic Kistorp | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 28.77 | 1:00.98 | |||||
10 | Simon Hansen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 28.58 | 1:01.29 | |||||
11 | Niklas Beyer Hansen | 1997 | Vest-Brøndby | 29.75 | 1:01.44 | |||||
12 | Jacob Pedersen | 1997 | Thisted Svømmeklub | 29.40 | 1:01.50 | |||||
13 | Anton Holten Lambert | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 29.64 | 1:01.67 | |||||
14 | Oliver Marcus Meng | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.68 | 1:01.77 | |||||
15 | Anders Aaboe Jensen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 29.83 | 1:02.21 | |||||
16 | Martin Jungersen | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 29.65 | 1:02.77 | |||||
17 | Mikkel Vølund | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 29.59 | 1:02.82 | |||||
18 | Victor Hardenberg Jensen | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 29.70 | 1:02.96 | |||||
19 | Lars Emil Villa | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 29.83 | 1:03.33 | |||||
20 | Jannik Skov | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 30.37 | 1:03.48 | |||||
21 | Magnus Troest | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.34 | 1:04.01 | |||||
22 | Tom Heilmann | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 30.95 | 1:04.34 | |||||
23 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | GI-40 Hermes | 30.92 | 1:04.68 | |||||
24 | Rasmus B. Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 30.81 | 1:04.87 | |||||
25 | Alexander Piihl Hansen | 1997 | Nakskov Svømme Klub | 31.06 | 1:05.08 | |||||
26 | Laurits Mathiassen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 31.33 | 1:05.49 | |||||
27 | Jackie Hartvig Jensen | 1997 | Greve Svømmeklub | 31.58 | 1:06.44 | |||||
28 | Lasse Sieben | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 31.19 | 1:06.60 | |||||
Løb 23, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 28.66 | 59.84 | |||||
2 | Jonathan Kristensen | 1998 | Odder IGF | 28.96 | 1:00.52 | |||||
3 | Daniel Christian | 1998 | Farum Svømmeklub | 29.59 | 1:01.22 | |||||
4 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 29.49 | 1:01.67 | |||||
5 | Philip Greve | 1998 | Farum Svømmeklub | 29.52 | 1:02.15 | |||||
6 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.97 | 1:02.47 | |||||
7 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | West Swim Esbjerg | 29.56 | 1:02.66 | |||||
8 | Casper Eickhardt | 1999 | Swim Team Esbjerg | 29.99 | 1:03.58 | |||||
9 | Sebastian Langhorn | 1998 | Svømmeklubben Laksen | 30.89 | 1:03.92 | |||||
10 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 30.99 | 1:03.94 | |||||
11 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Vildbjerg Svømmeklub | 30.28 | 1:04.20 | |||||
12 | Adam Hansen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 30.46 | 1:04.28 | |||||
13 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 30.89 | 1:04.32 | |||||
14 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 29.99 | 1:04.38 | |||||
15 | Giano Grillo | 1998 | GI-40 Hermes | 30.67 | 1:04.71 | |||||
16 | Søren Villumsen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 30.95 | 1:04.79 | |||||
17 | Jacob Jensen | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 30.79 | 1:04.83 | |||||
18 | Emil Toft | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 31.96 | 1:05.02 | |||||
19 | Johan Bragason | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.78 | 1:05.03 | |||||
20 | Marcus Dan Hansen | 1999 | Glostrup Svømme Klub | 30.78 | 1:05.14 | |||||
21 | Thomas Bech | 1998 | Værløse Svømmeklub | 32.36 | 1:05.25 | |||||
22 | Christian Andersen | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 31.94 | 1:05.46 | |||||
23 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | Lyseng IF | 31.54 | 1:05.57 | |||||
24 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 31.67 | 1:06.34 | |||||
25 | Rune Dirk Willén | 1998 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 32.61 | 1:06.86 | |||||
26 | Kasper Holst Hansen | 1998 | Glostrup Svømme Klub | 31.40 | 1:06.88 | |||||
27 | Emil Hedegaard | 1999 | Dragør Svømmeklub | 32.82 | 1:06.94 | |||||
28 | Martin Bruun Andersen | 1998 | Køge Svømmeklub | 32.37 | 1:06.95 | |||||
29 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 31.86 | 1:07.02 | |||||
29 | Mikkel Grønne | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 31.85 | 1:07.02 | |||||
31 | Mads Holm | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 31.61 | 1:07.07 | |||||
32 | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 31.85 | 1:07.17 | |||||
33 | Marius Møldrup | 1999 | Albertslund IF | 32.82 | 1:07.38 | |||||
34 | Oliver H. Andersen | 1999 | Kalundborg SK | 32.25 | 1:07.44 | |||||
35 | Carl Fabiansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 32.01 | 1:07.51 | |||||
35 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | Farum Svømmeklub | 32.38 | 1:07.51 | |||||
37 | Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | GI-40 Hermes | 31.70 | 1:07.58 | |||||
38 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.87 | 1:07.62 | |||||
39 | Casper Wagner | 1998 | Køge Svømmeklub | 32.76 | 1:07.65 | |||||
40 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | West Swim Esbjerg | 32.25 | 1:07.78 | |||||
41 | Kristian Hermiz | 1998 | Swim Team Esbjerg | 32.78 | 1:07.88 | |||||
42 | Mads D. Kristensen | 1998 | Lyseng IF | 32.31 | 1:08.24 | |||||
43 | Alexander Sejthen | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 32.50 | 1:08.72 | |||||
44 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 32.77 | 1:09.02 | |||||
45 | Mathias Wilquin | 1998 | Vest-Brøndby | 33.28 | 1:09.06 | |||||
46 | Magnus B. Høgild | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 33.56 | 1:09.83 | |||||
47 | Emil Grovn | 1998 | Farum Svømmeklub | 33.02 | 1:09.97 | |||||
48 | Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | Allerød Svømmeklub | 33.30 | 1:10.33 | |||||
49 | Mads Peter Hansen | 1998 | Kalundborg SK | 34.07 | 1:11.33 | |||||
- | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | Kalundborg SK | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 19 juni 2011 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:22 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 19 juni 2011 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 12:50 | |||
Arrangør | STO10 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 juni 2011 |
Løb 24, 100m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Josephine Holm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.93 | 1:00.86 | |||||
2 | Signe Bro | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 31.84 | 1:05.52 | |||||
3 | Chamie Kann | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.19 | 1:05.55 | |||||
4 | Freja Gram | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.48 | 1:06.75 | |||||
5 | Emilie Heick | 1999 | Albertslund IF | 32.65 | 1:07.01 | |||||
6 | Emma H. Christiansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 32.41 | 1:07.10 | |||||
7 | Johanne Carr | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 32.73 | 1:07.97 | |||||
8 | Freja Hamann Larsen | 1999 | Kolding SK | 32.56 | 1:08.64 | |||||
9 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 33.24 | 1:08.97 | |||||
10 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 32.81 | 1:09.04 | |||||
11 | Astrid Delin | 1999 | Køge Svømmeklub | 32.73 | 1:09.17 | |||||
12 | Anna Bonde | 1999 | Hobro Svømmeklub | 33.37 | 1:09.46 | |||||
13 | Julie Bingen Jacobsen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 32.63 | 1:09.60 | |||||
14 | Katrine Lund Hansen | 1999 | Skovbakken Svømmeafdeling | 32.75 | 1:10.06 | |||||
15 | Nicoline Christensen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 33.75 | 1:10.20 | |||||
16 | Laura Morsing | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 33.90 | 1:10.67 | |||||
17 | Ditte Friis | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 33.08 | 1:10.93 | |||||
18 | Stinne Sørensen | 1999 | Herning Svømmeklub | 33.36 | 1:11.01 | |||||
19 | Lisa Terp | 1999 | Struer Svømmeklub | 32.99 | 1:11.69 | |||||
20 | Clara Lerche | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 34.45 | 1:11.77 | |||||
21 | Sofie Ubbesen | 1999 | Delta Svøm | 34.31 | 1:12.01 | |||||
22 | Celina Lohmann | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.99 | 1:12.67 | |||||
23 | Malene Bang | 1999 | Slangerup Svømmeklub | 35.30 | 1:12.86 | |||||
24 | Anette Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 34.93 | 1:13.49 | |||||
24 | Anne Sofie Nielsen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 34.71 | 1:13.49 | |||||
26 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 34.77 | 1:13.72 | |||||
27 | Camilla Rask | 1999 | Odense Svømme Klub | 35.41 | 1:14.91 | |||||
28 | Mathilde Top Jacobsen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 34.28 | 1:15.60 | |||||
29 | Johanne Laursen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 36.92 | 1:16.99 | |||||
30 | Cayanne Kjær Knoth | 1999 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.80 | 1:17.43 | |||||
31 | Emma Hansen | 1999 | Odense Svømme Klub | 37.15 | 1:19.36 | |||||
- | Cecilie Reesbøll | 1999 | Allerød Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 24, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.42 | 1:05.63 | |||||
2 | Julie Kepp Jensen | 2000 | JGI Svømning | 31.27 | 1:05.89 | |||||
3 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 33.17 | 1:09.19 | |||||
4 | Sara Sylvest | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.85 | 1:09.77 | |||||
4 | Sarah Tang-Holbek | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 32.80 | 1:09.77 | |||||
6 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Herning Svømmeklub | 33.76 | 1:09.95 | |||||
7 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 33.97 | 1:10.93 | |||||
8 | Julia Jønsson | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 33.78 | 1:11.36 | |||||
8 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | Køge Svømmeklub | 33.63 | 1:11.36 | |||||
10 | Sofie Steen Petersen | 2000 | Helsinge Skytte & IF | 33.97 | 1:12.40 | |||||
11 | Clara Schade Cantby | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 34.85 | 1:12.63 | |||||
12 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 34.90 | 1:12.72 | |||||
13 | Amalie Bærentsen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 35.94 | 1:13.28 | |||||
14 | Mia Ishøj Nielsen | 2000 | Farum Svømmeklub | 35.31 | 1:13.51 | |||||
15 | Katrine Knudsen | 2000 | Swim Team Esbjerg | 35.25 | 1:13.91 | |||||
16 | Cecilie Girke Christensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 35.25 | 1:14.21 | |||||
17 | Amalie Mårtensson | 2000 | JGI Svømning | 34.86 | 1:14.45 | |||||
18 | Nana Hansen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 35.96 | 1:14.80 | |||||
19 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 36.91 | 1:15.07 | |||||
20 | Natascha Alexandra Green | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 35.84 | 1:15.23 | |||||
21 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 36.43 | 1:15.25 | |||||
22 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | Næstved IF | 35.78 | 1:15.26 | |||||
23 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 36.43 | 1:15.44 | |||||
24 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 36.91 | 1:15.57 | |||||
25 | Line Thomsen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 35.93 | 1:15.66 | |||||
26 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | Albertslund IF | 36.29 | 1:15.73 | |||||
27 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | GI-40 Hermes | 36.27 | 1:15.93 | |||||
28 | Cathrine Laura Holten | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 37.27 | 1:16.22 | |||||
29 | My Weitling | 2000 | JGI Svømning | 37.03 | 1:16.44 | |||||
30 | Kristine Lønne | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 36.80 | 1:16.60 | |||||
31 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 36.46 | 1:16.78 | |||||
32 | Ella Christensen Blanch | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 36.78 | 1:17.31 | |||||
33 | Caroline Schwenger | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 36.53 | 1:17.74 | |||||
34 | Natasja Kepp | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 37.26 | 1:17.89 | |||||
35 | Mira Mass | 2000 | Slangerup Svømmeklub | 37.48 | 1:17.95 | |||||
36 | Cecilie Wiuff | 2000 | Albertslund IF | 36.35 | 1:18.93 | |||||
37 | Nicole Bennetsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 37.53 | 1:18.97 | |||||
38 | Christine Greisen | 2000 | GI-40 Hermes | 39.27 | 1:18.99 | |||||
39 | Luna Juul Lentoft | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 37.67 | 1:19.13 | |||||
40 | Line Fensten Jørgensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 38.03 | 1:19.81 | |||||
41 | Alberte M Hansen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 38.40 | 1:20.66 | |||||
42 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | Durup IF | 38.54 | 1:20.74 | |||||
43 | Mathilde Hager | 2001 | GI-40 Hermes | 38.10 | 1:21.89 | |||||
44 | Lea Alberte Olsen | 2000 | GI-40 Hermes | 1:21.93 | ||||||
45 | Diana Au | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 38.56 | 1:22.24 | |||||
46 | Emma Bobjerg | 2000 | Allerød Svømmeklub | 38.77 | 1:22.59 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 19 juni 2011 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:50 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 19 juni 2011 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 14:15 | |||
Arrangør | STO10 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 juni 2011 |
Løb 25, 100m Butterfly Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Friberg | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 29.27 | 1:02.03 | |||||
2 | Frederik J. Sørensen | 1997 | O.S.L.F. | 29.55 | 1:03.70 | |||||
3 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.14 | 1:05.05 | |||||
4 | Jonas Nervic Kistorp | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 30.34 | 1:06.43 | |||||
5 | Isak Lichi | 1997 | GI-40 Hermes | 31.25 | 1:06.75 | |||||
6 | Jonathan Müller | 1997 | SK Syd | 31.55 | 1:06.97 | |||||
7 | August Willems | 1997 | GI-40 Hermes | 31.56 | 1:07.52 | |||||
8 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | GI-40 Hermes | 31.18 | 1:07.97 | |||||
9 | Christoffer Bjørner | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 31.82 | 1:08.22 | |||||
10 | Nikolaj Borup | 1997 | Erritsø Gymnastik Og IF | 31.70 | 1:08.32 | |||||
11 | Victor Bødker | 1997 | GI-40 Hermes | 32.00 | 1:08.84 | |||||
12 | Thor Simonsen | 1997 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 32.45 | 1:09.05 | |||||
13 | Tobias Lynggaard Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.91 | 1:09.27 | |||||
14 | Gustav H. Jørgensen | 1997 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 32.65 | 1:10.66 | |||||
15 | Kasper Jensen | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 32.33 | 1:10.69 | |||||
16 | Mikkel Vølund | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 33.60 | 1:11.54 | |||||
17 | Asger A. Schäfer | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 32.54 | 1:12.10 | |||||
18 | Frederik Kühn | 1997 | Hørsholm Svømmeforening | 33.13 | 1:13.70 | |||||
19 | Christian Bro Sørensen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 1:14.45 | 1:14.45 | |||||
19 | Lars Emil Villa | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 33.04 | 1:14.45 | |||||
Løb 25, 100m Butterfly Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Christian Sandager | 1998 | GI-40 Hermes | 1:05.32 | 1:05.32 | |||||
2 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.32 | 1:07.32 | |||||
3 | Daniel Christian | 1998 | Farum Svømmeklub | 1:07.73 | 1:07.73 | |||||
4 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 1:10.08 | 1:10.08 | |||||
5 | Sebastian Langhorn | 1998 | Svømmeklubben Laksen | 32.90 | 1:10.33 | |||||
6 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 32.50 | 1:11.74 | |||||
7 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Vildbjerg Svømmeklub | 32.94 | 1:11.86 | |||||
8 | Bjørn Hansen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 33.47 | 1:12.30 | |||||
9 | Jonathan Kristensen | 1998 | Odder IGF | 32.85 | 1:13.21 | |||||
10 | Marcus Dan Hansen | 1999 | Glostrup Svømme Klub | 34.11 | 1:13.65 | |||||
11 | Magnus Carstensen | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 34.60 | 1:13.75 | |||||
12 | Casper Eickhardt | 1999 | Swim Team Esbjerg | 32.76 | 1:13.98 | |||||
13 | Thomas Bech | 1998 | Værløse Svømmeklub | 34.91 | 1:14.38 | |||||
14 | Tobias Fournais | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 34.60 | 1:14.54 | |||||
15 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | West Swim Esbjerg | 34.69 | 1:15.38 | |||||
16 | Søren Villumsen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 35.13 | 1:15.92 | |||||
17 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.42 | 1:17.15 | |||||
18 | Emil Hedegaard | 1999 | Dragør Svømmeklub | 37.79 | 1:18.62 | |||||
19 | Johan Bragason | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.19 | 1:19.15 | |||||
20 | David Hjort | 2000 | Skovbakken Svømmeafdeling | 36.68 | 1:20.29 | |||||
21 | Kristian Ejby | 1998 | Odense Svømme Klub | 37.00 | 1:21.02 | |||||
22 | Mads Jørner | 1998 | Farum Svømmeklub | 37.45 | 1:22.35 | |||||
23 | Sophus Rensch Vinterberg | 1998 | Allerød Svømmeklub | 38.58 | 1:28.48 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 19 juni 2011 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:15 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 19 juni 2011 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 14:39 | |||
Arrangør | STO10 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 juni 2011 |
Løb 26, 100m Butterfly Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicoline Christensen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 34.01 | 1:11.98 | |||||
2 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 34.90 | 1:12.32 | |||||
3 | Astrid Delin | 1999 | Køge Svømmeklub | 35.24 | 1:16.12 | |||||
4 | Chamie Kann | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.99 | 1:16.75 | |||||
5 | Helena Kopp | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 35.50 | 1:17.39 | |||||
6 | Emma la Cour | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 35.88 | 1:18.20 | |||||
7 | Merete Toft Jensen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 37.35 | 1:20.27 | |||||
8 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 36.50 | 1:20.63 | |||||
9 | Frida Frydendal | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 34.74 | 1:20.93 | |||||
10 | Freja Gram | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.43 | 1:20.95 | |||||
11 | Stine Madsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 36.00 | 1:21.30 | |||||
12 | Camilla Feldmann | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 35.59 | 1:21.38 | |||||
13 | Sofie Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 38.23 | 1:22.70 | |||||
14 | Lisa Terp | 1999 | Struer Svømmeklub | 38.01 | 1:24.21 | |||||
15 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.77 | 1:24.36 | |||||
16 | Julie Brosbøl Olsen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 39.37 | 1:24.45 | |||||
17 | Amalie Henum | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.05 | 1:24.54 | |||||
18 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 39.50 | 1:25.61 | |||||
19 | Sofie Ubbesen | 1999 | Delta Svøm | 39.65 | 1:25.80 | |||||
20 | Vera Staun Hansen | 1999 | GI-40 Hermes | 39.74 | 1:27.09 | |||||
21 | Cayanne Kjær Knoth | 1999 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 39.80 | 1:27.74 | |||||
22 | Anna Brandenburg Jensen | 1999 | Skovbakken Svømmeafdeling | 41.13 | 1:31.48 | |||||
23 | Anne Sofie Nielsen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 41.42 | 1:32.80 | |||||
Løb 26, 100m Butterfly Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.40 | 1:15.24 | |||||
2 | Sarah Tang-Holbek | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 36.26 | 1:18.42 | |||||
3 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | Køge Svømmeklub | 35.69 | 1:19.18 | |||||
4 | Eva Olsen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 36.47 | 1:19.38 | |||||
5 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 38.04 | 1:21.86 | |||||
6 | Sofie Steen Petersen | 2000 | Helsinge Skytte & IF | 39.45 | 1:23.60 | |||||
7 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 38.65 | 1:24.69 | |||||
8 | Mia Ishøj Nielsen | 2000 | Farum Svømmeklub | 39.33 | 1:24.73 | |||||
9 | Amalie Bærentsen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 38.61 | 1:25.01 | |||||
10 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 40.03 | 1:25.37 | |||||
11 | Beth Mcneese | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 40.16 | 1:27.98 | |||||
12 | Mira Mass | 2000 | Slangerup Svømmeklub | 41.73 | 1:29.21 | |||||
13 | Christine Greisen | 2000 | GI-40 Hermes | 42.22 | 1:30.87 | |||||
14 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | Næstved IF | 42.95 | 1:31.93 | |||||
15 | Freja A. Skov | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 43.47 | 1:32.02 | |||||
16 | Christine Matilde Heineke | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 43.07 | 1:32.05 | |||||
17 | Victoria Bierre | 2000 | Værløse Svømmeklub | 40.73 | 1:32.14 | |||||
18 | Luna Donde Feilberg | 2000 | GI-40 Hermes | 44.09 | 1:34.28 | |||||
19 | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 42.17 | 1:34.29 | |||||
20 | Hannah Jensen | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 43.33 | 1:34.30 | |||||
21 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 43.53 | 1:34.54 | |||||
22 | Regitze Gaard | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 44.45 | 1:34.74 | |||||
23 | Nikita Pedersen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 45.88 | 1:35.05 | |||||
24 | Daniella Thea Johansen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 44.02 | 1:35.26 | |||||
25 | Emilie Dessau | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 43.59 | 1:36.10 | |||||
26 | Ella Christensen Blanch | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 43.05 | 1:36.61 | |||||
27 | Laura Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.07 | 1:36.67 | |||||
28 | Line Fensten Jørgensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 45.35 | 1:36.68 | |||||
29 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Dragør Svømmeklub | 44.23 | 1:37.53 | |||||
30 | Smilla Lyhne | 2000 | Thisted Svømmeklub | 46.20 | 1:37.78 | |||||
31 | Maria Olsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.25 | 1:37.85 | |||||
32 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | Vest-Brøndby | 44.75 | 1:38.22 | |||||
33 | Nana Hansen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 43.96 | 1:39.32 | |||||
34 | Karoline Kjær | 2000 | Køge Svømmeklub | 45.99 | 1:39.35 | |||||
35 | Caroline Schwenger | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 44.87 | 1:41.28 | |||||
36 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | GI-40 Hermes | 48.13 | 1:41.46 | |||||
37 | Lea Alberte Olsen | 2000 | GI-40 Hermes | 47.74 | 1:43.07 | |||||
- | Kristine Lønne | 2000 | Svømmeklubben Tempo | DNS | ||||||
- | Cathrine Laura Holten | 2000 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | freffø.u.va.i.afslut | |||||
- | Karoline Barrett | 2002 | Greve Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Regitze Munch Nielsen | 2000 | Albertslund IF | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 19 juni 2011 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:39 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 19 juni 2011 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 15:18 | |||
Arrangør | STO10 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 juni 2011 |
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Friberg | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 30.55 | 1:04.40 | |||||
2 | Lars Breum Hansen | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 32.79 | 1:06.89 | |||||
3 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 33.05 | 1:06.91 | |||||
4 | Thomas Søby Jensen | 1997 | Odder IGF | 32.53 | 1:07.01 | |||||
5 | Rasmus Birkedal | 1997 | Køge Svømmeklub | 32.54 | 1:07.11 | |||||
6 | Oliver Marcus Meng | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.55 | 1:08.51 | |||||
7 | Asger A. Schäfer | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 33.66 | 1:10.37 | |||||
8 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 34.34 | 1:11.03 | |||||
9 | Daniel Nielsen | 1997 | Herning Svømmeklub | 35.04 | 1:11.21 | |||||
10 | Tobias Lynggaard Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.92 | 1:11.71 | |||||
11 | Anton Holten Lambert | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 34.94 | 1:12.24 | |||||
12 | Tom Heilmann | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 35.14 | 1:12.25 | |||||
13 | Magnus Høvsgaard | 1997 | Odense Svømme Klub | 35.00 | 1:12.66 | |||||
14 | Laurits Mathiassen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 35.24 | 1:12.90 | |||||
15 | Gustav Bækgaard | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.14 | 1:12.94 | |||||
16 | Alexander Piihl Hansen | 1997 | Nakskov Svømme Klub | 36.15 | 1:13.28 | |||||
17 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.65 | 1:13.81 | |||||
18 | Nicolas Blanch | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 36.85 | 1:15.83 | |||||
19 | Jacob Weberg | 1997 | Allerød Svømmeklub | 36.61 | 1:16.85 | |||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | West Swim Esbjerg | 32.56 | 1:07.40 | |||||
2 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 34.03 | 1:10.20 | |||||
3 | Marcus Heurlin Lunding | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 34.39 | 1:10.41 | |||||
4 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 34.45 | 1:10.88 | |||||
5 | Mads Jørner | 1998 | Farum Svømmeklub | 34.40 | 1:10.98 | |||||
6 | Mads Christian Sandager | 1998 | GI-40 Hermes | 34.05 | 1:11.02 | |||||
7 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.68 | 1:12.23 | |||||
8 | Philip Greve | 1998 | Farum Svømmeklub | 35.95 | 1:12.68 | |||||
9 | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 35.99 | 1:13.59 | |||||
10 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.03 | 1:13.69 | |||||
11 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 35.42 | 1:14.24 | |||||
12 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | West Swim Esbjerg | 36.93 | 1:15.31 | |||||
13 | Frederik Jessen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 36.72 | 1:15.46 | |||||
14 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | Lyseng IF | 37.28 | 1:15.95 | |||||
15 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 37.29 | 1:16.09 | |||||
16 | Adam Hansen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 37.73 | 1:16.16 | |||||
17 | Kristian Svenstrup | 1998 | Køge Svømmeklub | 37.36 | 1:16.36 | |||||
18 | Johan Bragason | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.54 | 1:16.53 | |||||
19 | Marcus Piil Pedersen | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 37.54 | 1:17.01 | |||||
20 | Kenneth Abcell | 1998 | Vest-Brøndby | 38.14 | 1:17.49 | |||||
21 | Jacob Jensen | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 38.13 | 1:17.90 | |||||
22 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 37.72 | 1:18.12 | |||||
23 | Casper Wagner | 1998 | Køge Svømmeklub | 37.82 | 1:18.16 | |||||
24 | Søren Villumsen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 37.71 | 1:18.27 | |||||
25 | Stefan Martin Lara | 1998 | Odder IGF | 1:18.73 | ||||||
26 | Johannes Kjærgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 38.24 | 1:18.78 | |||||
27 | Emil Ebbesen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 39.93 | 1:19.30 | |||||
28 | Magnus B. Høgild | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 38.90 | 1:19.75 | |||||
29 | Victor Emil Lundgaard | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 39.73 | 1:20.82 | |||||
30 | Sebastian Reese | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 39.52 | 1:21.38 | |||||
31 | Victor Kjærsgaard | 1998 | Slangerup Svømmeklub | 1:22.22 | ||||||
32 | Mikkel Grønne | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 40.58 | 1:22.34 | |||||
33 | Philip Schiøtz | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 40.54 | 1:22.46 | |||||
34 | Jacob Samuel | 1998 | Køge Svømmeklub | 40.58 | 1:23.16 | |||||
35 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 42.14 | 1:27.89 | |||||
- | Frederik Galving | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | afsl.på.mave | |||||
- | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | ej.fort bevæg | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 19 juni 2011 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:18 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 19 juni 2011 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 15:29 | |||
Arrangør | STO10 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 juni 2011 |
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 35.96 | 1:13.78 | |||||
2 | Cecilie Høgskilde | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.48 | 1:15.08 | |||||
3 | Josephine Holm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.20 | 1:16.26 | |||||
4 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 37.93 | 1:17.75 | |||||
5 | Sofia Zachariassen | 1999 | O.S.L.F. | 37.75 | 1:18.39 | |||||
6 | Johanne Carr | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 38.52 | 1:19.44 | |||||
7 | Freja Gram | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.96 | 1:19.77 | |||||
8 | Anna Emilie Hansen | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 39.24 | 1:20.07 | |||||
9 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | Allerød Svømmeklub | 38.72 | 1:20.17 | |||||
9 | Stinne Sørensen | 1999 | Herning Svømmeklub | 39.00 | 1:20.17 | |||||
11 | Freja Hamann Larsen | 1999 | Kolding SK | 39.46 | 1:20.32 | |||||
12 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.33 | 1:21.06 | |||||
13 | Nana Thorngreen | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 40.11 | 1:21.07 | |||||
14 | Alberte Mantzius Heerwage | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.58 | 1:21.77 | |||||
15 | Lærke Toft Ruby | 1999 | Svømmeklubben Laksen | 41.01 | 1:22.01 | |||||
16 | Emma H. Christiansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 40.84 | 1:22.03 | |||||
17 | Louise Bromose | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 40.36 | 1:22.44 | |||||
18 | Astrid Ovesen | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 41.30 | 1:22.68 | |||||
19 | Katrine Lund Hansen | 1999 | Skovbakken Svømmeafdeling | 39.11 | 1:22.69 | |||||
20 | Louise Kronborg Frandsen | 1999 | West Swim Esbjerg | 40.54 | 1:22.80 | |||||
21 | Laura B. Rasmussen | 1999 | Randers GF Neptun | 40.52 | 1:22.81 | |||||
22 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.62 | 1:22.93 | |||||
23 | Sara Krell Refn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 40.21 | 1:23.09 | |||||
24 | Mathilde Kjeldsen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 41.25 | 1:23.46 | |||||
25 | Emma Maagøe | 1999 | GI-40 Hermes | 40.06 | 1:23.65 | |||||
26 | Anette Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 41.42 | 1:23.82 | |||||
27 | Malene Bang | 1999 | Slangerup Svømmeklub | 41.78 | 1:24.04 | |||||
28 | Lykke K. Nielsen | 1999 | Odder IGF | 41.07 | 1:24.50 | |||||
29 | Vera Staun Hansen | 1999 | GI-40 Hermes | 41.07 | 1:24.53 | |||||
30 | Mathilde C. O. Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.46 | 1:25.28 | |||||
31 | Stine Knudsen | 1999 | Kolding SK | 41.60 | 1:25.77 | |||||
32 | Julie Brosbøl Olsen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 42.29 | 1:26.43 | |||||
33 | Emma Hansen | 1999 | Odense Svømme Klub | 42.02 | 1:27.08 | |||||
34 | Sofie Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 42.30 | 1:27.75 | |||||
35 | Anne Sofie Gadfelt | 1999 | Farum Svømmeklub | 42.48 | 1:28.01 | |||||
36 | Sidse Thorup | 1999 | Odense Svømme Klub | 47.81 | 1:34.23 | |||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | JGI Svømning | 36.39 | 1:13.50 | |||||
2 | Julia Jønsson | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 36.92 | 1:16.95 | |||||
3 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.65 | 1:18.35 | |||||
4 | Sarah Tang-Holbek | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 39.14 | 1:20.52 | |||||
5 | Natascha Alexandra Green | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 39.85 | 1:21.46 | |||||
6 | Clara Schade Cantby | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 41.21 | 1:23.61 | |||||
7 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Herning Svømmeklub | 41.70 | 1:23.95 | |||||
8 | Cecilie Wiuff | 2000 | Albertslund IF | 40.70 | 1:24.09 | |||||
9 | Amalie Mårtensson | 2000 | JGI Svømning | 42.84 | 1:24.23 | |||||
10 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | GI-40 Hermes | 41.27 | 1:24.37 | |||||
11 | Frederikke Mertins | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 41.57 | 1:24.63 | |||||
12 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 41.46 | 1:25.01 | |||||
13 | Sofie Steen Petersen | 2000 | Helsinge Skytte & IF | 41.95 | 1:25.03 | |||||
14 | Line Thomsen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 41.26 | 1:25.44 | |||||
15 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 41.06 | 1:25.73 | |||||
16 | Emma A Andersen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:25.85 | ||||||
17 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.63 | 1:25.90 | |||||
18 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 42.31 | 1:26.52 | |||||
19 | Natascha Bonnen Sjøgren | 2000 | Vest-Brøndby | 42.65 | 1:26.76 | |||||
20 | Victoria Bierre | 2000 | Værløse Svømmeklub | 41.89 | 1:27.33 | |||||
21 | Freya Bloch Johnson | 2000 | Hobro Svømmeklub | 43.20 | 1:27.49 | |||||
22 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 43.02 | 1:27.70 | |||||
23 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.90 | 1:27.97 | |||||
24 | Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 43.36 | 1:28.40 | |||||
25 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | Allerød Svømmeklub | 44.13 | 1:28.54 | |||||
26 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | Durup IF | 44.01 | 1:29.82 | |||||
27 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Dragør Svømmeklub | 43.75 | 1:30.09 | |||||
28 | Mette Hegelund | 2000 | Køge Svømmeklub | 44.24 | 1:30.44 | |||||
29 | Camilla Taylor | 2000 | Allerød Svømmeklub | 44.75 | 1:30.52 | |||||
30 | Line Bremer Mortensen | 2000 | Odense Svømme Klub | 44.67 | 1:31.06 | |||||
31 | Thit Bondo | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 44.38 | 1:31.27 | |||||
32 | Nicole Bennetsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 45.05 | 1:32.05 | |||||
33 | Regitze Gaard | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.43 | 1:32.13 | |||||
34 | Katrine Stampe | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 44.91 | 1:33.18 | |||||
35 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 45.12 | 1:34.10 | |||||
36 | Mathilde Hager | 2001 | GI-40 Hermes | 45.59 | 1:34.66 | |||||
37 | Lærke Koch Sonnenborg | 2000 | Allerød Svømmeklub | 50.07 | 1:41.92 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 19 juni 2011 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:29 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 19 juni 2011 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 15:52 | |||
Arrangør | STO10 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 juni 2011 |
Løb 29, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Gi40Hermes Drenge 1 | 1997 | GI-40 Hermes | 4:01.13 | ||||||
August Willems | 1997 | 28.19 | 58.01 | 58.01 | ||||||
Isak Lichi | 1997 | 27.58 | 58.63 | 1:56.64 | ||||||
Mads Christian Sandager | 1998 | 30.12 | 1:03.39 | 3:00.03 | ||||||
Victor Bødker | 1997 | 29.19 | 1:01.10 | 4:01.13 | ||||||
2 | Kvik Drenge | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:07.14 | ||||||
Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | 28.28 | 58.79 | 58.79 | ||||||
Oliver Marcus Meng | 1997 | 28.89 | 1:01.43 | 2:00.22 | ||||||
Magnus Troest | 1997 | 30.58 | 1:05.16 | 3:05.38 | ||||||
Jacob M. Jørgensen | 1997 | 29.92 | 1:01.76 | 4:07.14 | ||||||
3 | Vat Drenge 1 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 4:08.22 | ||||||
Martin Jungersen | 1997 | 29.16 | 1:01.52 | 1:01.52 | ||||||
Lars Emil Villa | 1997 | 30.37 | 1:03.67 | 2:05.19 | ||||||
Johan Bragason | 1999 | 30.34 | 1:04.37 | 3:09.56 | ||||||
Johannes E. Mariegaard | 1997 | 27.94 | 58.66 | 4:08.22 | ||||||
4 | Sigma Drenge 1 | 1997 | SIGMA Nordsjælland | 4:13.39 | ||||||
Anders Aaboe Jensen | 1997 | 30.36 | 1:03.25 | 1:03.25 | ||||||
Asger A. Schäfer | 1997 | 29.81 | 1:03.73 | 2:06.98 | ||||||
Jacob Weberg | 1997 | 31.16 | 1:05.01 | 3:11.99 | ||||||
Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 29.06 | 1:01.40 | 4:13.39 | ||||||
5 | Aalborg Drenge 1 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 4:13.89 | ||||||
Nicolas Blanch | 1997 | 30.58 | 1:03.63 | 1:03.63 | ||||||
Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 30.35 | 1:04.16 | 2:07.79 | ||||||
Jannik Skov | 1997 | 29.86 | 1:03.15 | 3:10.94 | ||||||
Christian Bro Sørensen | 1997 | 29.92 | 1:02.95 | 4:13.89 | ||||||
6 | Gentofte Drenge | 0 | Gentofte Svømme Klub | 4:15.32 | ||||||
Søren W. Gjaldbæk | 1997 | 30.41 | 1:03.06 | 1:03.06 | ||||||
Marcus Heurlin Lunding | 1999 | 30.81 | 1:04.63 | 2:07.69 | ||||||
Christoffer Bjørner | 1997 | 30.24 | 1:02.54 | 3:10.23 | ||||||
Adam Hansen | 1998 | 31.02 | 1:05.09 | 4:15.32 | ||||||
7 | Lyngby Drenge 1 | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 4:19.49 | ||||||
Jonas Nervic Kistorp | 1997 | 29.33 | 1:01.12 | 1:01.12 | ||||||
Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 30.81 | 1:05.83 | 2:06.95 | ||||||
Laurits Mathiassen | 1997 | 30.73 | 1:06.06 | 3:13.01 | ||||||
Lasse Sieben | 1997 | 30.47 | 1:06.48 | 4:19.49 | ||||||
8 | Køge Drenge | 0 | Køge Svømmeklub | 4:20.66 | ||||||
Rasmus Birkedal | 1997 | 29.35 | 1:01.32 | 1:01.32 | ||||||
Lasse Foss Sylow | 1997 | 30.21 | 1:03.42 | 2:04.74 | ||||||
Mathias Nielsen | 1999 | 32.28 | 1:08.25 | 3:12.99 | ||||||
Martin Bruun Andersen | 1998 | 32.55 | 1:07.67 | 4:20.66 | ||||||
9 | Stm 1 | 0 | Swim Team Midtjylland | 4:22.44 | ||||||
Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 33.27 | 1:09.81 | 1:09.81 | ||||||
Magnus Fallesen | 1998 | 30.84 | 1:05.13 | 2:14.94 | ||||||
Mikkel B. Høgild | 1998 | 29.86 | 1:05.22 | 3:20.16 | ||||||
Daniel Nielsen | 1997 | 29.71 | 1:02.28 | 4:22.44 | ||||||
10 | Sto Super Drengene1 | 0 | Swim Team Odense | 4:22.80 | ||||||
Frederik J. Sørensen | 1997 | 28.67 | 1:00.25 | 1:00.25 | ||||||
Magnus Høvsgaard | 1997 | 30.79 | 1:04.97 | 2:05.22 | ||||||
Malthe Bøg | 1998 | 33.03 | 1:08.01 | 3:13.23 | ||||||
Kristian Ejby | 1998 | 33.30 | 1:09.57 | 4:22.80 | ||||||
11 | Elite Svøm Esbjerg | 1998 | EliteSvøm Esbjerg | 4:26.68 | ||||||
Simon Vingolf Larsen | 1998 | 29.38 | 1:02.03 | 1:02.03 | ||||||
Simon Lundby Pedersen | 1998 | 31.60 | 1:06.15 | 2:08.18 | ||||||
Casper Eickhardt | 1999 | 32.47 | 1:11.41 | 3:19.59 | ||||||
Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 31.73 | 1:07.09 | 4:26.68 | ||||||
12 | Hørsholm Drenge 1 | 0 | Hørsholm Svømmeforening | 4:28.24 | ||||||
Frederik Kühn | 1997 | 30.04 | 1:04.38 | 1:04.38 | ||||||
Alexander Sejthen | 1999 | 33.07 | 1:09.81 | 2:14.19 | ||||||
Mikkel Grønne | 1999 | 32.52 | 1:09.44 | 3:23.63 | ||||||
Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 30.71 | 1:04.61 | 4:28.24 | ||||||
13 | Vat Drenge 2 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 4:31.51 | ||||||
Marcus Dan Hansen | 1999 | 29.92 | 1:04.39 | 1:04.39 | ||||||
Nikolai Hougaard | 1999 | 34.05 | 1:10.43 | 2:14.82 | ||||||
Kasper Holst Hansen | 1998 | 31.35 | 1:09.19 | 3:24.01 | ||||||
Marius Møldrup | 1999 | 32.22 | 1:07.50 | 4:31.51 | ||||||
14 | Vest Tågehorn | 1997 | Vest-Brøndby | 4:34.10 | ||||||
Niklas Beyer Hansen | 1997 | 30.12 | 1:01.84 | 1:01.84 | ||||||
Mathias Wilquin | 1998 | 33.15 | 1:09.87 | 2:11.71 | ||||||
Casper Davidsen | 1999 | 33.98 | 1:10.70 | 3:22.41 | ||||||
Kenneth Abcell | 1998 | 33.96 | 1:11.69 | 4:34.10 | ||||||
15 | Bakken Drenge 1 | 1998 | Skovbakken Svømmeafdeling | 5:00.33 | ||||||
David Hjort | 2000 | 38.62 | 1:22.98 | 1:22.98 | ||||||
Sebastian Claydon-Smith | 1999 | 33.77 | 1:12.88 | 2:35.86 | ||||||
Aksel Alrø Kruhøffer | 1998 | 33.68 | 1:10.76 | 3:46.62 | ||||||
Simon Johannsen | 1998 | 34.80 | 1:13.71 | 5:00.33 | ||||||
- | Farum Miniguns | 1998 | Farum Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Mads Jørner | 1998 | 31.26 | 1:04.84 | 1:04.84 | ||||||
Daniel Christian | 1998 | 29.41 | 2:07.76 | |||||||
Philip Greve | 1998 | 3:10.07 | ||||||||
- | Mammut Kalundborg | 0 | Kalundborg SK | DSQ | ej.godk.buks | |||||
Sebastian H. Andersen | 1997 | 28.51 | 1:00.56 | 1:00.56 | ||||||
Oliver H. Andersen | 1999 | 32.01 | 2:08.04 | |||||||
Carl Lykkebo Larsen | 1998 | 3:16.29 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 19 juni 2011 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:52 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 19 juni 2011 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:14 | |||
Arrangør | STO10 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 juni 2011 |
Løb 30, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Kvik Piger | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:31.39 | ||||||
Sara Sylvest | 2000 | 33.99 | 1:10.93 | 1:10.93 | ||||||
Chamie Kann | 1999 | 31.64 | 1:06.78 | 2:17.71 | ||||||
Celina Lohmann | 1999 | 32.72 | 1:09.71 | 3:27.42 | ||||||
Josephine Holm | 1999 | 30.62 | 1:03.97 | 4:31.39 | ||||||
2 | Agf Piger 1 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 4:37.73 | ||||||
Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 33.40 | 1:08.08 | 1:08.08 | ||||||
Emma H. Christiansen | 1999 | 32.63 | 1:07.06 | 2:15.14 | ||||||
Mathilde Kjeldsen | 1999 | 33.96 | 1:10.71 | 3:25.85 | ||||||
Julie Pavon Friis | 1999 | 34.14 | 1:11.88 | 4:37.73 | ||||||
3 | Gentofte Piger 1 | 0 | Gentofte Svømme Klub | 4:37.88 | ||||||
Caroline Hørlykke | 2000 | 33.35 | 1:09.47 | 1:09.47 | ||||||
Emilie Falbe-Hansen | 1999 | 32.54 | 1:08.21 | 2:17.68 | ||||||
Nicole Bennetsen | 2000 | 34.33 | 1:11.86 | 3:29.54 | ||||||
Signe Bro | 1999 | 33.09 | 1:08.34 | 4:37.88 | ||||||
4 | Køge Piger 1 | 0 | Køge Svømmeklub | 4:46.24 | ||||||
Astrid Delin | 1999 | 33.18 | 1:09.89 | 1:09.89 | ||||||
Yazmin B. Gürtler | 2000 | 33.17 | 1:11.63 | 2:21.52 | ||||||
Emma Hansen | 1999 | 33.50 | 1:10.99 | 3:32.51 | ||||||
Kathrine Clausen | 1999 | 34.99 | 1:13.73 | 4:46.24 | ||||||
5 | Sigma Piger 1 | 1999 | SIGMA Nordsjælland | 4:48.16 | ||||||
Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 33.78 | 1:09.54 | 1:09.54 | ||||||
Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | 34.37 | 1:13.17 | 2:22.71 | ||||||
Ditte Friis | 1999 | 33.23 | 1:11.11 | 3:33.82 | ||||||
Anne Sofie Nielsen | 1999 | 35.11 | 1:14.34 | 4:48.16 | ||||||
6 | Gi40 Hermes Piger 1 | 1999 | GI-40 Hermes | 4:49.67 | ||||||
Rikke Dehn | 1999 | 32.37 | 1:08.75 | 1:08.75 | ||||||
Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 34.66 | 1:12.48 | 2:21.23 | ||||||
Vera Staun Hansen | 1999 | 34.63 | 1:12.47 | 3:33.70 | ||||||
Emma Maagøe | 1999 | 35.85 | 1:15.97 | 4:49.67 | ||||||
7 | Triton Piger | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:50.44 | ||||||
Katrine B. Hansen | 1999 | 33.55 | 1:10.23 | 1:10.23 | ||||||
Amanda Duus | 2000 | 32.28 | 1:09.01 | 2:19.24 | ||||||
Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 36.23 | 1:15.74 | 3:34.98 | ||||||
Alberte Mantzius Heerwage | 1999 | 36.19 | 1:15.46 | 4:50.44 | ||||||
8 | Lyngby Piger 1 | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 4:52.68 | ||||||
Louise Bromose | 1999 | 35.12 | 1:13.49 | 1:13.49 | ||||||
Sophie Amalie Schøn | 1999 | 35.51 | 1:15.55 | 2:29.04 | ||||||
Clara Lerche | 1999 | 34.38 | 1:13.07 | 3:42.11 | ||||||
Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 32.83 | 1:10.57 | 4:52.68 | ||||||
9 | Hørsholm Piger 1 | 0 | Hørsholm Svømmeforening | 4:56.16 | ||||||
Sarah Tang-Holbek | 2000 | 33.38 | 1:11.22 | 1:11.22 | ||||||
Stinna Schnabl | 1999 | 35.82 | 1:16.73 | 2:27.95 | ||||||
Julia Jønsson | 2000 | 33.91 | 1:12.73 | 3:40.68 | ||||||
Cecilie Girke Christensen | 2000 | 35.61 | 1:15.48 | 4:56.16 | ||||||
10 | Sto Super Pigerne 1 | 0 | Swim Team Odense | 5:03.24 | ||||||
Camilla Rask | 1999 | 35.30 | 1:16.31 | 1:16.31 | ||||||
Sofia Zachariassen | 1999 | 34.81 | 1:12.68 | 2:28.99 | ||||||
Helena Terp | 1999 | 36.39 | 1:17.55 | 3:46.54 | ||||||
Isabella Drest | 1999 | 36.60 | 1:16.70 | 5:03.24 | ||||||
11 | A6 Piger | 1999 | A6 | 5:03.71 | ||||||
Malene Bang | 1999 | 35.62 | 1:14.17 | 1:14.17 | ||||||
Lærke Toft Ruby | 1999 | 35.95 | 1:14.49 | 2:28.66 | ||||||
Amalie Mårtensson | 2000 | 36.96 | 1:20.04 | 3:48.70 | ||||||
My Weitling | 2000 | 35.09 | 1:15.01 | 5:03.71 | ||||||
12 | Aalborg Piger 1 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 5:09.60 | ||||||
Emma A Andersen | 2000 | 38.70 | 1:19.39 | 1:19.39 | ||||||
Ella Christensen Blanch | 2000 | 37.84 | 1:19.05 | 2:38.44 | ||||||
Line Thomsen | 2000 | 36.67 | 1:18.43 | 3:56.87 | ||||||
Amalie Bærentsen | 2000 | 34.68 | 1:12.73 | 5:09.60 | ||||||
13 | Helsingør Piger | 0 | Helsingør Svømmeklub | 5:10.83 | ||||||
Camilla Feldmann | 1999 | 35.59 | 1:14.78 | 1:14.78 | ||||||
Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | 34.71 | 1:12.75 | 2:27.53 | ||||||
Freja A. Skov | 2000 | 38.33 | 1:20.68 | 3:48.21 | ||||||
Helena Højsted Eriksen | 2000 | 38.94 | 1:22.62 | 5:10.83 | ||||||
14 | Gentofte Piger 2 | 0 | Gentofte Svømme Klub | 5:12.52 | ||||||
Frederikke Gunni | 1999 | 49.68 | 1:12.96 | 1:12.96 | ||||||
Cathrine Laura Holten | 2000 | 1:15.70 | 1:18.08 | 2:31.04 | ||||||
Nicole Bennetsen | 2000 | 37.66 | 1:20.10 | 3:51.14 | ||||||
Nikoline N. Norby | 2000 | 39.00 | 1:21.38 | 5:12.52 | ||||||
15 | Lyngby Piger 2 | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 5:16.40 | ||||||
Emma Bjørnholdt | 2000 | 36.06 | 1:20.75 | 1:20.75 | ||||||
Sara Krell Refn | 1999 | 37.69 | 1:21.11 | 2:41.86 | ||||||
Rachel Townsend | 2000 | 34.38 | 1:12.62 | 3:54.48 | ||||||
Line Fensten Jørgensen | 2000 | 38.53 | 1:21.92 | 5:16.40 | ||||||
16 | Køge Piger 2 | 0 | Køge Svømmeklub | 5:18.17 | ||||||
Melanie Degner | 2000 | 36.21 | 1:16.23 | 1:16.23 | ||||||
Mette Hegelund | 2000 | 38.39 | 1:20.46 | 2:36.69 | ||||||
Asta Kielgast | 1999 | 36.46 | 1:15.56 | 3:52.25 | ||||||
Karoline Kjær | 2000 | 40.14 | 1:25.92 | 5:18.17 | ||||||
17 | Sigma Piger 2 | 1999 | SIGMA Nordsjælland | 5:19.50 | ||||||
Cecilie Reesbøll | 1999 | 36.32 | 1:14.55 | 1:14.55 | ||||||
Luna Juul Lentoft | 2000 | 37.46 | 1:19.34 | 2:33.89 | ||||||
Thit Bondo | 2000 | 39.77 | 1:24.12 | 3:58.01 | ||||||
Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 38.87 | 1:21.49 | 5:19.50 | ||||||
18 | Hørsholm Piger 2 | 0 | Hørsholm Svømmeforening | 5:20.87 | ||||||
Natasja Kepp | 2000 | 38.19 | 1:19.69 | 1:19.69 | ||||||
Caroline Schwenger | 2000 | 36.77 | 1:22.46 | 2:42.15 | ||||||
Nana Thorngreen | 1999 | 36.39 | 1:16.37 | 3:58.52 | ||||||
Christine Matilde Heineke | 2000 | 38.29 | 1:22.35 | 5:20.87 | ||||||
19 | Hsc Damer 1 | 0 | Holstebro Svømme Club | 5:27.41 | ||||||
Johanne Laursen | 1999 | 37.38 | 1:17.97 | 1:17.97 | ||||||
Emma Bugge Fynbo | 2001 | 43.53 | 1:31.69 | 2:49.66 | ||||||
Merete Toft Jensen | 1999 | 37.70 | 1:18.63 | 4:08.29 | ||||||
Anne Hjortsøe Petersen | 1999 | 37.48 | 1:19.12 | 5:27.41 | ||||||
20 | Sto Super Pigerne 2 | 0 | Swim Team Odense | 5:32.93 | ||||||
Line Bremer Mortensen | 2000 | 37.92 | 1:21.60 | 1:21.60 | ||||||
Emma Hansen | 1999 | 38.79 | 1:23.18 | 2:44.78 | ||||||
Sidse Thorup | 1999 | 39.45 | 1:23.41 | 4:08.19 | ||||||
Cecilie Baraviec | 2000 | 39.30 | 1:24.74 | 5:32.93 | ||||||
- | Vat Piger 1 | 0 | Vestegnens Aqua Team | DSQ | tyvstart | |||||
Emilie Heick | 1999 | 33.01 | 1:08.38 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 19 juni 2011 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:14 |