Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. nov 2023 to 4. nov 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Frisvømning Damer 80-84 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elisabeth Ketelsen |
1943 |
Swim Team Tåstrup |
DEN |
|
|
1:29.02 |
|
|
DR / NR |
|
|
|
Entry time: 1:31.53 |
(-2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 12:07:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Frisvømning Damer 70-74 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Inger Plum |
1952 |
Hovedstadens Svømmeklu |
DEN |
|
|
1:31.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.00 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 12:07:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Frisvømning Damer 65-69 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Inge-Lise Damberg |
1957 |
Swim Team Tåstrup |
DEN |
|
|
1:23.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.20 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 12:07:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Frisvømning Damer 60-64 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christina Hörbäck |
1962 |
Föreningen Varbergs Sim |
SWE |
|
|
1:10.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.31 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gry Solberg |
1960 |
Oi Masters |
NOR |
|
|
1:20.22 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.00 |
(+2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 12:07:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Frisvømning Damer 55-59 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anette Philipsson |
1965 |
Linköpings Allmänna simsäl |
SWE |
|
|
1:04.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.74 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Birgit Dønnum Jensen |
1967 |
Eidsvoll Svømmeklubb |
NOR |
|
|
1:11.49 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.70 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dorthe Rathmann Bengtson |
1966 |
Sigma Swim |
DEN |
|
|
1:18.17 |
+13.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.67 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 12:07:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Frisvømning Damer 50-54 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anne-Sofie Pii |
1970 |
Frem Odense |
DEN |
|
|
1:12.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.55 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Inger Johanne Dønnum Jensen |
1969 |
Eidsvoll Svømmeklubb |
NOR |
|
|
1:17.51 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.00 |
(-4.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anja Kostecki |
1973 |
Sigma Swim |
DEN |
|
|
1:23.46 |
+10.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.87 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lene Rasmussen |
1972 |
Gentofte Svømmeklub |
DEN |
|
|
1:32.95 |
+20.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.00 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 12:07:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Frisvømning Damer 45-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carole Kettenmeyer-Reuland |
1978 |
Swimming Club le Dauphin |
LUX |
|
|
1:05.54 |
|
|
LUX |
|
|
|
Entry time: 1:06.32 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anette Vickery |
1976 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
|
|
1:11.42 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.00 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilie Hasløv |
1976 |
Gentofte Svømmeklub |
DEN |
|
|
1:26.77 |
+21.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 12:07:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Frisvømning Damer 40-44 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louise Hinsch |
1980 |
Gentofte Svømmeklub |
DEN |
|
|
1:13.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.53 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 12:07:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Frisvømning Damer 35-39 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nina Rudkjær Frandsen |
1985 |
Sigma Swim |
DEN |
|
|
1:04.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.57 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 12:07:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Frisvømning Damer 30-34 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louise Kaltoft Petersen |
1992 |
Hovedstadens Svømmeklu |
DEN |
|
|
1:04.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.84 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jacqueline Hjern |
1991 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
|
|
1:06.37 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Inge-Lise Andreasen |
1993 |
Swim Team Tåstrup |
DEN |
|
|
1:10.75 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.00 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 12:07:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Frisvømning Damer 25-29 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
Køenhavns livredningsklub |
DEN |
|
|
58.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.56 |
(+2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leyre Marín Arraiza |
1996 |
KU Svømning og Vandpolo |
ESP |
|
|
1:05.84 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.00 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Katrine Hvid |
1998 |
KU Svømning og Vandpolo |
DEN |
|
|
1:06.26 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.00 |
(-3.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Siri Wiecker |
1994 |
Hovedstadens Svømmeklu |
DEN |
|
|
1:07.03 |
+8.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.00 |
(+3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Signe Kjær Jacobsen |
1994 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
|
|
1:08.47 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.00 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Helene Marie Dahl |
1996 |
Dragør Svømmeklub |
DEN |
|
|
1:08.75 |
+9.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.50 |
(+2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Dalma Berecz |
1997 |
Budapesti Delfinek |
HUN |
|
|
1:10.93 |
+12.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.00 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Giorgia Vezzani |
1995 |
Hovedstadens Svømmeklu |
DEN |
|
|
1:11.14 |
+12.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.00 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 12:07:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Frisvømning Damer 20-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Nielsen |
2003 |
Frem Odense |
DEN |
|
|
1:08.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.00 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ane Storm Smedegaard |
2000 |
Frem Odense |
DEN |
|
|
1:13.99 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.05 |
(-5.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofia Levisen |
2002 |
Frem Odense |
DEN |
|
|
1:17.04 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.05 |
(+1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 12:07:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-11-2023 13:38.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. nov 2023 to 4. nov 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer 75-79 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Fin Biering-Sørensen |
1948 |
KU Svømning og Vandpolo |
DEN |
|
|
1:15.23 |
|
|
DR |
|
|
|
Entry time: 1:15.96 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 12:16:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer 70-74 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ebbe Rasmussen |
1949 |
KU Svømning og Vandpolo |
DEN |
|
|
1:22.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.50 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 12:16:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer 65-69 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Björn Johansson |
1958 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
|
|
1:10.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.66 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eirik Vågshaug |
1958 |
Eidsvoll Svømmeklubb |
NOR |
|
|
1:10.37 |
+0.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.00 |
(+4.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ole Jan Halvorsen |
1957 |
Eidsvoll Svømmeklubb |
NOR |
|
|
1:11.88 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.00 |
(-6.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 12:16:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer 60-64 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Urban Olsson |
1960 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
|
|
1:09.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.35 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jes Gydesen |
1961 |
Sigma Swim |
DEN |
|
|
1:10.34 |
+0.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.05 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ulrik Schäfer |
1962 |
Sigma Swim |
DEN |
|
|
1:13.94 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.60 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 12:16:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer 55-59 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bjarte Nævdal |
1968 |
Eidsvoll Svømmeklubb |
NOR |
|
|
1:04.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.50 |
(-2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Douglas Mcpherson |
1965 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
|
|
1:10.71 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.14 |
(-3.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olaf Chalmer |
1964 |
Cercle de .Notation de Dud |
LUX |
|
|
1:19.26 |
+15.24 |
|
LUX |
|
|
|
Entry time: 1:22.38 |
(-3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kurt Aaholst |
1966 |
Hillerød Svømmeklub |
DEN |
|
|
1:23.13 |
+19.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.34 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 12:16:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer 50-54 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martin Andersson |
1970 |
Föreningen Varbergs Sim |
SWE |
|
|
58.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.66 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Claus Thøsing Skourup |
1971 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
|
|
1:06.99 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.84 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joakim Karlsen |
1972 |
Haldens Svømmeklub |
NOR |
|
|
1:07.01 |
+8.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.30 |
(+4.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Claus Bobjerg Juul |
1972 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
|
|
1:10.10 |
+11.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.76 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jesus Vasquez Mendoza |
1970 |
Hovedstadens Svømmeklu |
DEN |
|
|
1:17.13 |
+18.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.00 |
(-2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 12:16:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer 45-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lenny Persson |
1977 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
|
|
59.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ole Garm Nissen |
1978 |
Sigma Swim |
DEN |
|
|
1:00.80 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.42 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Søren Jensen |
1975 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
|
|
1:03.90 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.50 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oscar Åkesson |
1977 |
SK Triton, Staffanstorp SWE |
SWE |
|
|
1:06.31 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.94 |
(+6.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Berg |
1977 |
Eidsvoll Svømmeklubb |
NOR |
|
|
1:12.94 |
+13.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.50 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
MILOUD REGGAD |
1974 |
NRDI DALYBRAHIM |
ALG |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 12:16:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer 40-44 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anders Bo Pedersen |
1981 |
Frem Odense |
DEN |
|
|
58.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.90 |
(+2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rune Solvang |
1980 |
KU Svømning og Vandpolo |
DEN |
|
|
1:03.33 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.00 |
(+2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Botond Asger Fodor |
1980 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
|
|
1:03.67 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.00 |
(+1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 12:16:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer 35-39 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Abdessalam Ourabia |
1986 |
Olympic sidi m'hamed |
ALG |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 12:16:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer 30-34 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oskar Johansson |
1993 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
|
|
54.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.57 |
(+2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aleksandrs Frolovs |
1990 |
Hovedstadens Svømmeklu |
DEN |
|
|
57.20 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.57 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 12:16:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer 25-29 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marc Nøhr Andersen |
1996 |
Frem Odense |
DEN |
|
|
55.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.80 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Arthur P. V. Firmino |
1994 |
KU Svømning og Vandpolo |
POR |
|
|
55.09 |
+0.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.00 |
(-1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jens Saugmann |
1996 |
SvømmeKlubben SYD |
DEN |
|
|
55.57 |
+0.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.50 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jacob Schøler |
1998 |
Frem Odense |
DEN |
|
|
56.44 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.60 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johan Hofgaard |
1998 |
KU Svømning og Vandpolo |
DEN |
|
|
1:00.28 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.99 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nikolaj Urfeldt |
1997 |
SvømmeKlubben SYD |
DEN |
|
|
1:01.50 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.00 |
(-3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hannes Künstner |
1997 |
KU Svømning og Vandpolo |
GER |
|
|
1:03.45 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.19 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Renaud Jester |
1996 |
Hovedstadens Svømmeklu |
DEN |
|
|
1:04.56 |
+9.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.83 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lukas Schwartz |
1994 |
Frem Odense |
DEN |
|
|
1:05.06 |
+10.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.00 |
(+4.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 12:16:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer 20-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jens Bomgaard |
2002 |
Hovedstadens Svømmeklu |
DEN |
|
|
52.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.27 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marius Rasmussen |
1999 |
SvømmeKlubben SYD |
DEN |
|
|
53.74 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.00 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Troels D. Essendrop |
1999 |
Frem Odense |
DEN |
|
|
58.10 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.00 |
(-2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Aner |
2001 |
SvømmeKlubben SYD |
DEN |
|
|
59.91 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andreas Foverskov |
1999 |
KU Svømning og Vandpolo |
DEN |
|
|
1:03.88 |
+11.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.00 |
(+1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 12:16:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-11-2023 17:47.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. nov 2023 to 4. nov 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 70-74 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Berit Marx Pedersen |
1950 |
Swim Team Tåstrup |
DEN |
|
|
47.82 |
|
|
DR |
|
|
|
Entry time: 48.40 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Grethe S Larsen |
1952 |
Oi Masters |
NOR |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 12:19:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 65-69 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Wenche Lydersen |
1954 |
Oi Masters |
NOR |
|
|
47.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.00 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carmit Romano Hvid |
1957 |
KU Svømning og Vandpolo |
DEN |
|
|
53.67 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.00 |
(-2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 12:19:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 60-64 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pia Thulstrup |
1961 |
Swim Team Tåstrup |
DEN |
|
|
38.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.57 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pia Irming |
1962 |
Frem Odense |
DEN |
|
|
46.60 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.00 |
(+3.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 12:19:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 55-59 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kim Collins |
1966 |
Wrexham Masters |
GBR |
|
|
38.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.98 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kirsten Haugaard |
1965 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
|
|
56.09 |
+17.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.73 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Monika Zyto |
1964 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
|
|
1:02.56 |
+23.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 12:19:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 50-54 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Camilla Borglin |
1971 |
SK Triton, Staffanstorp SWE |
SWE |
|
|
40.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.26 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maria Möller |
1972 |
SK Triton, Staffanstorp SWE |
SWE |
|
|
41.79 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.95 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lene Rasmussen |
1972 |
Gentofte Svømmeklub |
DEN |
|
|
53.07 |
+12.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.00 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 12:19:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 40-44 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kinga Fazekas |
1981 |
Swim Life Se |
HUN |
|
|
44.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.00 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 12:19:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 25-29 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karolina Szyszkowska |
1996 |
Water Squad |
POL |
|
|
33.96 |
|
|
NR |
|
|
|
Entry time: 35.00 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Festirstein Nyström |
1996 |
KU Svømning og Vandpolo |
DEN |
|
|
35.16 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.20 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Siri Wiecker |
1994 |
Hovedstadens Svømmeklu |
DEN |
|
|
41.70 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.00 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 12:19:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 20-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Zoe Tray |
2003 |
KU Svømning og Vandpolo |
USA |
|
|
36.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.00 |
(-3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ellie Mackle |
2003 |
Colby College |
USA |
|
|
37.32 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.65 |
(+1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Helen Hemmling |
1999 |
KU Svømning og Vandpolo |
GER |
|
|
38.20 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.00 |
(-2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 12:19:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-11-2023 11:41.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. nov 2023 to 4. nov 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 75-79 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ragnar Jensen |
1948 |
Hamar IL |
NOR |
|
|
52.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.00 |
(+3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 12:24:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 70-74 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Øyvind Arentz |
1950 |
Oi Masters |
NOR |
|
|
45.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.00 |
(-3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 12:24:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 65-69 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jens Halgreen |
1954 |
Sigma Swim |
DEN |
|
|
40.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.81 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Preben Sørensen |
1957 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
|
|
41.56 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.00 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ole Jan Halvorsen |
1957 |
Eidsvoll Svømmeklubb |
NOR |
|
|
42.49 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.00 |
(-5.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Steen Elborne |
1957 |
Sigma Swim |
DEN |
|
|
49.61 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.08 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Per Olsen |
1956 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
|
|
52.01 |
+11.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.00 |
(+7.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 12:24:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 60-64 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dan Ole JOHANSEN |
1960 |
Swim Team Tåstrup |
DEN |
|
|
37.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.00 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peter Holmsteen |
1963 |
Sigma Swim |
DEN |
|
|
37.75 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.16 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bjørn Starcke |
1963 |
Hillerød Svømmeklub |
DEN |
|
|
39.28 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.00 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lars Borgen |
1963 |
Eidsvoll Svømmeklubb |
NOR |
|
|
41.41 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.00 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
John J Morgan |
1962 |
KU Svømning og Vandpolo |
FRA |
|
|
42.08 |
+5.02 |
|
SB11 |
|
|
|
Entry time: 48.00 |
(-5.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 12:24:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 55-59 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dennis Åberg |
1965 |
Mölndals Allmänna Simssäl |
SWE |
|
|
37.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.27 |
(+2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kjetil Fjellstad |
1968 |
Haldens Svømmeklub |
NOR |
|
|
38.10 |
+0.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.00 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Morten Harning |
1966 |
KU Svømning og Vandpolo |
DEN |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
- |
|
Kurt Aaholst |
1966 |
Hillerød Svømmeklub |
DEN |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 12:24:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 50-54 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thomas Resøe Becher |
1973 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
|
|
35.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.91 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Michael Mosegaard |
1970 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
|
|
35.87 |
+0.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.07 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Patrik Svensson |
1970 |
Föreningen Varbergs Sim |
SWE |
|
|
36.92 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.69 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frank Zillmer |
1969 |
Tri-Sport Schwerin e.V. |
GER |
|
|
38.14 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.50 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christian Børresen |
1970 |
Haldens Svømmeklub |
NOR |
|
|
38.88 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.43 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Per Alvant |
1970 |
Neptun |
SWE |
|
|
39.49 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.02 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 12:24:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 45-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Henriksen |
1975 |
Sigma Swim |
DEN |
|
|
31.33 |
|
|
DR |
|
|
|
Entry time: 31.61 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
René Pedersen |
1977 |
Haarby Svømmeklub |
DEN |
|
|
32.35 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.70 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscar Åkesson |
1977 |
SK Triton, Staffanstorp SWE |
SWE |
|
|
37.78 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.31 |
(+3.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 12:24:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 40-44 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
David Lindahl |
1982 |
Linköpings Allmänna simsäl |
SWE |
|
|
37.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.67 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Michael Clausen |
1981 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
|
|
37.94 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.00 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 12:24:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 35-39 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simon Christensen |
1984 |
Svømmeklubben KVIK Kast |
DEN |
|
|
32.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.00 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
ABDELFETTAH DAHMANI |
1987 |
NRDI DALYBRAHIM |
ALG |
|
|
36.34 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.00 |
(+2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Abdessalam Ourabia |
1986 |
Olympic sidi m'hamed |
ALG |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 12:24:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 25-29 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Ohrt |
1997 |
KU Svømning og Vandpolo |
DEN |
|
|
30.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.00 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonathan Müller |
1997 |
SvømmeKlubben SYD |
DEN |
|
|
31.26 |
+0.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.50 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ole Marius Bunæs |
1997 |
Haldens Svømmeklub |
NOR |
|
|
36.62 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.50 |
(+5.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hans Bertelsen |
1997 |
SvømmeKlubben SYD |
DEN |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 12:24:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 20-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Crone |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
|
|
28.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.77 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noah Bred |
2003 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
|
|
31.49 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.75 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johannes Persson |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
|
|
37.32 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 12:24:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-11-2023 12:24.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. nov 2023 to 4. nov 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Butterfly Damer 60-64 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ulla Olin |
1963 |
Sigma Swim |
DEN |
|
|
1:28.82 |
|
|
DR |
|
|
|
Entry time: 1:29.79 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 12:26:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Butterfly Damer 45-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carole Kettenmeyer-Reuland |
1978 |
Swimming Club le Dauphin |
LUX |
|
|
1:15.41 |
|
|
LUX |
|
|
|
Entry time: 1:17.37 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helena Gällerdal Högfeldt |
1975 |
Linköpings Allmänna simsäl |
SWE |
|
|
1:19.67 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.50 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilie Hasløv |
1976 |
Gentofte Svømmeklub |
DEN |
|
|
1:51.08 |
+35.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.00 |
(-7.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 12:26:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Butterfly Damer 25-29 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dalma Berecz |
1997 |
Budapesti Delfinek |
HUN |
|
|
1:18.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.00 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marlina Degirmenci |
1994 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
|
|
1:30.26 |
+12.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 12:26:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-11-2023 12:26.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. nov 2023 to 4. nov 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Butterfly Herrer 65-69 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eirik Vågshaug |
1958 |
Eidsvoll Svømmeklubb |
NOR |
|
|
1:26.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.00 |
(+3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 12:56:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Butterfly Herrer 60-64 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Michael Thomsen |
1960 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
|
|
1:10.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.02 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 12:56:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Butterfly Herrer 55-59 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jens Jakobsen |
1966 |
Dragør Svømmeklub |
DEN |
|
|
1:11.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.50 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peter Ahlgren |
1968 |
SK Triton, Staffanstorp SWE |
SWE |
|
|
1:18.96 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.80 |
(+3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 12:56:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Butterfly Herrer 50-54 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Gjerløv |
1972 |
Sigma Swim |
DEN |
|
|
1:05.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.25 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 12:56:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Butterfly Herrer 45-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jesper Waterval |
1975 |
Svømmeklubben Triton Bal |
DEN |
|
|
1:04.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.00 |
(-3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tue Vestergaard Nielsen |
1976 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
|
|
1:07.34 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.22 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 12:56:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Butterfly Herrer 25-29 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Johansson |
1996 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
|
|
1:00.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.02 |
(+4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathias Hvid |
1994 |
KU Svømning og Vandpolo |
DEN |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 12:56:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Butterfly Herrer 20-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William S. Michaelsen |
2001 |
KU Svømning og Vandpolo |
DEN |
|
|
1:02.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.00 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 12:56:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-11-2023 12:56.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. nov 2023 to 4. nov 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer 80-84 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elisabeth Ketelsen |
1943 |
Swim Team Tåstrup |
DEN |
|
|
44.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.72 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 12:58:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer 75-79 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bente Sørensen |
1947 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
|
|
50.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.84 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 12:58:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer 60-64 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gry Solberg |
1960 |
Oi Masters |
NOR |
|
|
42.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.00 |
(+2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 12:58:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer 50-54 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Berit Puggaard |
1972 |
Svømmeklubben KVIK Kast |
DEN |
|
|
33.65 |
|
|
DR |
|
|
|
Entry time: 33.00 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nina Ekstrand |
1972 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
|
|
35.53 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.60 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Margit sørensen |
1972 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
|
|
37.22 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.00 |
(-2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anja Kostecki |
1973 |
Sigma Swim |
DEN |
|
|
43.40 |
+9.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.85 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 12:58:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer 45-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linda Elgaard |
1977 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
|
|
34.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.70 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helena Gällerdal Högfeldt |
1975 |
Linköpings Allmänna simsäl |
SWE |
|
|
38.74 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.20 |
(+1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 12:58:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer 40-44 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louise Hinsch |
1980 |
Gentofte Svømmeklub |
DEN |
|
|
41.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.12 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 12:58:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer 35-39 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nina Rudkjær Frandsen |
1985 |
Sigma Swim |
DEN |
|
|
34.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.79 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 12:58:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer 30-34 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacqueline Hjern |
1991 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
|
|
36.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 12:58:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer 25-29 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
Køenhavns livredningsklub |
DEN |
|
|
30.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.76 |
(+2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ditte Ørsted |
1994 |
Hovedstadens Svømmeklu |
DEN |
|
|
34.37 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.00 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dalma Berecz |
1997 |
Budapesti Delfinek |
HUN |
|
|
36.75 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.00 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Giorgia Vezzani |
1995 |
Hovedstadens Svømmeklu |
DEN |
|
|
39.76 |
+9.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.00 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kajsa Hughes |
1994 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
|
|
41.83 |
+11.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 12:58:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-11-2023 12:58.49 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. nov 2023 to 4. nov 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer 75-79 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Fin Biering-Sørensen |
1948 |
KU Svømning og Vandpolo |
DEN |
|
|
41.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.82 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 13:04:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer 70-74 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ebbe Rasmussen |
1949 |
KU Svømning og Vandpolo |
DEN |
|
|
40.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.10 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olav Ryan |
1951 |
Sigma Swim |
DEN |
|
|
43.97 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.45 |
(+2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 13:04:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer 65-69 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Søren Toft |
1956 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
|
|
37.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.00 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tom Olav Sekse |
1954 |
Oi Masters |
NOR |
|
|
39.29 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.00 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jan M Haakonsen |
1955 |
Oi Masters |
NOR |
|
|
39.60 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.00 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 13:04:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer 60-64 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jes Gydesen |
1961 |
Sigma Swim |
DEN |
|
|
36.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.47 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
John J Morgan |
1962 |
KU Svømning og Vandpolo |
FRA |
|
|
39.01 |
+2.15 |
|
S11 |
|
|
|
Entry time: 43.00 |
(-3.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 13:04:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer 55-59 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jess Brink |
1966 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
|
|
39.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.00 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johan Andrén |
1968 |
Mölndals Allmänna Simssäl |
SWE |
|
|
41.83 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.99 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olaf Chalmer |
1964 |
Cercle de .Notation de Dud |
LUX |
|
|
44.96 |
+5.21 |
|
LUX |
|
|
|
Entry time: 47.43 |
(-2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 13:04:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer 50-54 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joakim Karlsen |
1972 |
Haldens Svømmeklub |
NOR |
|
|
36.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.20 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Børresen |
1970 |
Haldens Svømmeklub |
NOR |
|
|
39.43 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.70 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian S Andersen |
1969 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
|
|
40.17 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.00 |
(-4.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 13:04:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer 45-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lenny Persson |
1977 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
|
|
32.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 13:04:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer 40-44 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Henrik Frandsen |
1980 |
Sigma Swim |
DEN |
|
|
30.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.81 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peter Schmidt |
1979 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
|
|
34.83 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.00 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 13:04:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer 35-39 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
ABDELFETTAH DAHMANI |
1987 |
NRDI DALYBRAHIM |
ALG |
|
|
33.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.00 |
(+1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 13:04:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer 30-34 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oskar Johansson |
1993 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
|
|
27.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.39 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 13:04:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer 25-29 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Ohrt |
1997 |
KU Svømning og Vandpolo |
DEN |
|
|
28.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.67 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Müller |
1995 |
SvømmeKlubben SYD |
DEN |
|
|
30.72 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.00 |
(-3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marc Nøhr Andersen |
1996 |
Frem Odense |
DEN |
|
|
31.05 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.90 |
(+2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lukas Schwartz |
1994 |
Frem Odense |
DEN |
|
|
36.02 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.00 |
(+3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 13:04:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer 20-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Crone |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
|
|
27.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.25 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Troels D. Essendrop |
1999 |
Frem Odense |
DEN |
|
|
29.39 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.00 |
(-2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johannes Persson |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
|
|
32.41 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 13:04:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-11-2023 13:04.06 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. nov 2023 to 4. nov 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 4x50m Medley Herrer 21-106 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
AQU |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Syds kolde drenge |
28 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
|
|
|
1:52.48 |
|
|
|
|
|
|
|
Emil Müller |
1995 |
|
|
|
|
|
|
30.35 |
|
|
|
|
30.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonathan Müller |
1997 |
|
|
|
|
|
|
30.90 |
|
|
|
|
1:01.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jens Saugmann |
1996 |
|
|
|
|
|
|
26.74 |
|
|
|
|
1:27.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marius Rasmussen |
1999 |
|
|
|
|
|
|
24.49 |
|
|
|
|
1:52.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
GSC-A |
63 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:57.09 |
+4.61 |
|
|
|
|
Christian Crone |
2001 |
|
|
|
|
|
|
27.58 |
|
|
|
|
27.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Noah Bred |
2003 |
|
|
|
|
|
|
31.18 |
|
|
|
|
58.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Michael Thomsen |
1960 |
|
|
|
|
|
|
30.38 |
|
|
|
|
1:29.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Søren Jensen |
1975 |
|
|
|
|
|
|
27.95 |
|
|
|
|
1:57.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
FREM Masters |
42 |
Frem Odense |
|
|
|
|
|
1:59.11 |
+6.63 |
|
|
|
|
Anders Bo Pedersen |
1981 |
|
|
|
|
|
|
30.83 |
|
|
|
|
30.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marc Nøhr Andersen |
1996 |
|
|
|
|
|
|
34.64 |
|
|
|
|
1:05.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aitor Miguel Blanco |
1992 |
|
|
|
|
|
|
28.52 |
|
|
|
|
1:33.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Schøler |
1998 |
|
|
|
|
|
|
25.12 |
|
|
|
|
1:59.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
KU Herrer II (C) |
61 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
|
|
|
2:07.95 |
+15.47 |
|
|
|
|
Rune Solvang |
1980 |
|
|
|
|
|
|
34.17 |
|
|
|
|
34.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arthur P. V. Firmino |
1994 |
|
|
|
|
|
|
32.80 |
|
|
|
|
1:06.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
John J Morgan |
1962 |
S11 |
|
|
|
|
33.67 |
|
|
|
|
1:40.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Hofgaard |
1998 |
|
|
|
|
|
|
27.31 |
|
|
|
|
2:07.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
HSK 1 |
58 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:10.63 |
+18.15 |
|
|
|
|
Jørgen Berg |
1965 |
|
|
|
|
|
|
35.64 |
|
|
|
|
35.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ole Marius Bunæs |
1997 |
|
|
|
|
|
|
37.44 |
|
|
|
|
1:13.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Gaupen Berg |
1997 |
|
|
|
|
|
|
28.56 |
|
|
|
|
1:41.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Joakim Karlsen |
1972 |
|
|
|
|
|
|
28.99 |
|
|
|
|
2:10.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sigma E Medley |
69 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:12.46 |
+19.98 |
DR |
|
|
|
Peter Holmsteen |
1963 |
|
|
|
|
|
|
34.66 |
|
|
|
|
34.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jens Halgreen |
1954 |
|
|
|
|
|
|
40.30 |
|
|
|
|
1:14.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jes Gydesen |
1961 |
|
|
|
|
|
|
32.03 |
|
|
|
|
1:46.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Gjerløv |
1972 |
|
|
|
|
|
|
25.47 |
|
|
|
|
2:12.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tri-Masters |
56 |
Tri-Sport Schwerin e.V. |
|
|
|
|
|
2:19.29 |
+26.81 |
|
|
|
|
Ulrich Pudschun |
1967 |
|
|
|
|
|
|
36.94 |
|
|
|
|
36.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frank Zillmer |
1969 |
|
|
|
|
|
|
37.63 |
|
|
|
|
1:14.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stefan Schäfer |
1967 |
|
|
|
|
|
|
34.22 |
|
|
|
|
1:48.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Kristian Kühn |
1968 |
|
|
|
|
|
|
30.50 |
|
|
|
|
2:19.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eidsvoll svømmeklubb |
65 |
Eidsvoll Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
2:24.16 |
+31.68 |
|
|
|
|
Eirik Vågshaug |
1958 |
|
|
|
|
|
|
36.98 |
|
|
|
|
36.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lars Borgen |
1963 |
|
|
|
|
|
|
40.75 |
|
|
|
|
1:17.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Berg |
1977 |
|
|
|
|
|
|
38.55 |
|
|
|
|
1:56.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bjarte Nævdal |
1968 |
|
|
|
|
|
|
27.88 |
|
|
|
|
2:24.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
HSK 2 |
61 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Head not breaking surface before hands turn inward at widest point in second stroke after start or turn |
|
|
|
Christian Børresen |
1970 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kai Tønnesen |
1969 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kjetil Fjellstad |
1968 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Per Olaf Moe |
1962 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 13:13:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-11-2023 13:13.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. nov 2023 to 4. nov 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 4x50m Medley Mix 21-106 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
AQU |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Sigma D Medley |
60 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:09.38 |
|
|
|
|
|
|
|
Henrik Frandsen |
1980 |
|
|
|
|
|
30.35 |
|
|
|
|
30.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Henriksen |
1975 |
|
|
|
|
|
31.07 |
|
|
|
|
1:01.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ulla Olin |
1963 |
|
|
|
|
|
37.56 |
|
|
|
|
1:38.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilde Juul |
1974 |
|
|
|
|
|
30.40 |
|
|
|
|
2:09.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Unge mennesker |
37 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:09.84 |
+0.46 |
|
|
|
|
Louise Kaltoft Petersen |
1992 |
|
|
|
|
|
35.23 |
|
|
|
|
35.23 |
|
|
|
|
|
|
|
Renaud Jester |
1996 |
|
|
|
|
|
37.51 |
|
|
|
|
1:12.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Claudio Lovisa |
1986 |
|
|
|
|
|
27.45 |
|
|
|
|
1:40.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Siri Wiecker |
1994 |
|
|
|
|
|
29.65 |
|
|
|
|
2:09.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Varbergs Sim |
61 |
Föreningen Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
2:15.92 |
+6.54 |
|
|
|
|
Christina Hörbäck |
1962 |
|
|
|
|
|
39.20 |
|
|
|
|
39.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Patrik Svensson |
1970 |
|
|
|
|
|
36.07 |
|
|
|
|
1:15.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Martin Andersson |
1970 |
|
|
|
|
|
30.00 |
|
|
|
|
1:45.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ulrika Andersson |
1966 |
|
|
|
|
|
30.65 |
|
|
|
|
2:15.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
KU Mix III (B) |
57 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
|
|
|
2:18.45 |
+9.07 |
|
|
|
|
Rune Solvang |
1980 |
|
|
|
|
|
34.62 |
|
|
|
|
34.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Morten Harning |
1966 |
|
|
|
|
|
42.16 |
|
|
|
|
1:16.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefine Børthy Petersen |
1993 |
|
|
|
|
|
32.59 |
|
|
|
|
1:49.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Festirstein Nyström |
1996 |
|
|
|
|
|
29.08 |
|
|
|
|
2:18.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
HS Mix |
65 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:19.18 |
+9.80 |
|
|
|
|
Linda Elgaard |
1977 |
|
|
|
|
|
35.18 |
|
|
|
|
35.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anette Fröberg |
1977 |
|
|
|
|
|
39.50 |
|
|
|
|
1:14.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Björn Johansson |
1958 |
|
|
|
|
|
33.37 |
|
|
|
|
1:48.05 |
|
|
|
|
|
|
|
Urban Olsson |
1960 |
|
|
|
|
|
31.13 |
|
|
|
|
2:19.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
FREM Masters |
61 |
Frem Odense |
|
|
|
|
|
2:23.21 |
+13.83 |
|
|
|
|
Lukas Schwartz |
1994 |
|
|
|
|
|
36.00 |
|
|
|
|
36.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Schøler |
1998 |
|
|
|
|
|
37.02 |
|
|
|
|
1:13.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne-Sofie Pii |
1970 |
|
|
|
|
|
37.27 |
|
|
|
|
1:50.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pia Irming |
1962 |
|
|
|
|
|
32.92 |
|
|
|
|
2:23.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
HS Stags |
56 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
|
|
|
2:23.32 |
+13.94 |
|
|
|
|
Henrik Petersen |
1969 |
|
|
|
|
|
36.74 |
|
|
|
|
36.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mette-Louise Kobbernagel |
1997 |
|
|
|
|
|
42.91 |
|
|
|
|
1:19.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Botond Asger Fodor |
1980 |
|
|
|
|
|
30.95 |
|
|
|
|
1:50.60 |
|
|
|
|
|
|
|
Mette Nissen Jakobsen |
1967 |
|
|
|
|
|
32.72 |
|
|
|
|
2:23.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
SK Triton Mix200 |
55 |
SK Triton, Staffanstorp SWE |
|
|
|
|
|
2:25.57 |
+16.19 |
|
|
|
|
Camilla Borglin |
1971 |
|
|
|
|
|
39.06 |
|
|
|
|
39.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peter Ahlgren |
1968 |
|
|
|
|
|
35.37 |
|
|
|
|
1:14.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Åkesson |
1977 |
|
|
|
|
|
33.90 |
|
|
|
|
1:48.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Möller |
1972 |
|
|
|
|
|
37.24 |
|
|
|
|
2:25.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sigma C Medley |
66 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:29.08 |
+19.70 |
|
|
|
|
Nina Rudkjær Frandsen |
1985 |
|
|
|
|
|
34.54 |
|
|
|
|
34.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Steen Elborne |
1957 |
|
|
|
|
|
47.93 |
|
|
|
|
1:22.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ole Garm Nissen |
1978 |
|
|
|
|
|
29.55 |
|
|
|
|
1:52.02 |
|
|
|
|
|
|
|
Anja Kostecki |
1973 |
|
|
|
|
|
37.06 |
|
|
|
|
2:29.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Korsør Masters |
76 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
2:46.02 |
+36.64 |
|
|
|
|
Bente Sørensen |
1947 |
|
|
|
|
|
50.23 |
|
|
|
|
50.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kirsten Haugaard |
1965 |
|
|
|
|
|
56.94 |
|
|
|
|
1:47.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thomas Resøe Becher |
1973 |
|
|
|
|
|
30.83 |
|
|
|
|
2:18.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Michael Mosegaard |
1970 |
|
|
|
|
|
28.02 |
|
|
|
|
2:46.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 13:26:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-11-2023 13:26.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. nov 2023 to 4. nov 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Medley Damer 75-79 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bente Sørensen |
1947 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
|
|
1:56.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.51 |
(+2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 14:24:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Medley Damer 70-74 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Berit Marx Pedersen |
1950 |
Swim Team Tåstrup |
DEN |
|
|
1:47.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.65 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Inger Plum |
1952 |
Hovedstadens Svømmeklu |
DEN |
|
|
2:00.42 |
+13.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.00 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 14:24:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Medley Damer 65-69 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carmit Romano Hvid |
1957 |
KU Svømning og Vandpolo |
DEN |
|
|
2:00.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.00 |
(+1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 14:24:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Medley Damer 60-64 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pia Irming |
1962 |
Frem Odense |
DEN |
|
|
1:33.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.55 |
(-5.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 14:24:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Medley Damer 50-54 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bettina Honore |
1971 |
Gentofte Svømmeklub |
DEN |
|
|
1:19.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.00 |
(-3.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Camilla Borglin |
1971 |
SK Triton, Staffanstorp SWE |
SWE |
|
|
1:23.35 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.54 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anne-Sofie Pii |
1970 |
Frem Odense |
DEN |
|
|
1:24.87 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.05 |
(-6.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 14:24:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Medley Damer 45-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carole Kettenmeyer-Reuland |
1978 |
Swimming Club le Dauphin |
LUX |
|
|
1:15.63 |
|
|
LUX |
|
|
|
Entry time: 1:17.46 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anette Fröberg |
1977 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
|
|
1:19.95 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.00 |
(-4.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Helena Gällerdal Högfeldt |
1975 |
Linköpings Allmänna simsäl |
SWE |
|
|
1:20.12 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.32 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Korcsok |
1974 |
Bærumsvømmerne |
NOR |
|
|
1:28.09 |
+12.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.81 |
(+2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilie Hasløv |
1976 |
Gentofte Svømmeklub |
DEN |
|
|
1:37.71 |
+22.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.00 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 14:24:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Medley Damer 40-44 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louise Hinsch |
1980 |
Gentofte Svømmeklub |
DEN |
|
|
1:25.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.00 |
(+2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Borglin |
1981 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
|
|
1:25.52 |
+0.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kinga Fazekas |
1981 |
Swim Life Se |
HUN |
|
|
1:33.89 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.00 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 14:24:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Medley Damer 30-34 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josefine Børthy Petersen |
1993 |
KU Svømning og Vandpolo |
DEN |
|
|
1:14.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.50 |
(+2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louise Kaltoft Petersen |
1992 |
Hovedstadens Svømmeklu |
DEN |
|
|
1:15.66 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.00 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 14:24:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Medley Damer 25-29 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karolina Szyszkowska |
1996 |
Water Squad |
POL |
|
|
1:07.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.50 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Festirstein Nyström |
1996 |
KU Svømning og Vandpolo |
DEN |
|
|
1:07.48 |
+0.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.77 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leyre Marín Arraiza |
1996 |
KU Svømning og Vandpolo |
ESP |
|
|
1:13.96 |
+6.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.00 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Katrine Hvid |
1998 |
KU Svømning og Vandpolo |
DEN |
|
|
1:17.53 |
+10.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.59 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Siri Wiecker |
1994 |
Hovedstadens Svømmeklu |
DEN |
|
|
1:20.09 |
+13.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.00 |
(-1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mette-Louise Kobbernagel |
1997 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
|
|
1:23.94 |
+16.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.00 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kajsa Hughes |
1994 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
|
|
1:29.28 |
+22.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 14:24:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-11-2023 14:24.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. nov 2023 to 4. nov 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Medley Herrer 75-79 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ragnar Jensen |
1948 |
Hamar IL |
NOR |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 14:33:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Medley Herrer 65-69 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eirik Vågshaug |
1958 |
Eidsvoll Svømmeklubb |
NOR |
|
|
1:17.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.00 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Preben Sørensen |
1957 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
|
|
1:24.61 |
+6.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.00 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jan M Haakonsen |
1955 |
Oi Masters |
NOR |
|
|
1:31.26 |
+13.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.60 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Steen Elborne |
1957 |
Sigma Swim |
DEN |
|
|
1:47.98 |
+30.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.34 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 14:33:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Medley Herrer 60-64 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Urban Olsson |
1960 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
|
|
1:25.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.01 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 14:33:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Medley Herrer 55-59 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klaus Nissen |
1964 |
Dragør Svømmeklub |
DEN |
|
|
1:09.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.12 |
(-2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peter Ankerstjerne |
1968 |
Dragør Svømmeklub |
DEN |
|
|
1:14.58 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.00 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Henrik Walldén |
1968 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
|
|
1:22.07 |
+12.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olaf Chalmer |
1964 |
Cercle de .Notation de Dud |
LUX |
|
|
1:34.30 |
+24.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.20 |
(-4.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 14:33:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Medley Herrer 50-54 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martin Andersson |
1970 |
Föreningen Varbergs Sim |
SWE |
|
|
1:10.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.40 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thomas Resøe Becher |
1973 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
|
|
1:11.97 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.46 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Michael Mosegaard |
1970 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
|
|
1:12.46 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.69 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Claus Thøsing Skourup |
1971 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
|
|
1:18.65 |
+8.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.00 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frank Zillmer |
1969 |
Tri-Sport Schwerin e.V. |
GER |
|
|
1:19.53 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.50 |
(+3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Claus Bobjerg Juul |
1972 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
|
|
1:27.44 |
+17.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.20 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 14:33:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Medley Herrer 45-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jesper Waterval |
1975 |
Svømmeklubben Triton Bal |
DEN |
|
|
1:06.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.73 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lenny Persson |
1977 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
|
|
1:09.00 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
MILOUD REGGAD |
1974 |
NRDI DALYBRAHIM |
ALG |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 14:33:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Medley Herrer 40-44 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Michael Clausen |
1981 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
|
|
1:12.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.11 |
(-3.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 14:33:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Medley Herrer 35-39 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
ABDELFETTAH DAHMANI |
1987 |
NRDI DALYBRAHIM |
ALG |
|
|
1:18.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.00 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 14:33:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Medley Herrer 30-34 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oskar Johansson |
1993 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
|
|
1:00.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.41 |
(+2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 14:33:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Medley Herrer 25-29 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marc Nøhr Andersen |
1996 |
Frem Odense |
DEN |
|
|
1:05.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.25 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hannes Künstner |
1997 |
KU Svømning og Vandpolo |
GER |
|
|
1:15.59 |
+10.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.93 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lukas Schwartz |
1994 |
Frem Odense |
DEN |
|
|
1:17.12 |
+11.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.00 |
(+8.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 14:33:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Medley Herrer 20-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Crone |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
|
|
58.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.90 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marius Rasmussen |
1999 |
SvømmeKlubben SYD |
DEN |
|
|
1:04.05 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.00 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William S. Michaelsen |
2001 |
KU Svømning og Vandpolo |
DEN |
|
|
1:05.92 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.00 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Troels D. Essendrop |
1999 |
Frem Odense |
DEN |
|
|
1:07.96 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.00 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johannes Persson |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
|
|
1:10.55 |
+11.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 14:33:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-11-2023 14:34.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. nov 2023 to 4. nov 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Frisvømning Damer 80-84 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elisabeth Ketelsen |
1943 |
Swim Team Tåstrup |
DEN |
|
|
39.65 |
|
|
DR/NR |
|
|
|
Entry time: 39.83 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 14:44:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Frisvømning Damer 70-74 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Inger Plum |
1952 |
Hovedstadens Svømmeklu |
DEN |
|
|
39.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.00 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 14:44:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Frisvømning Damer 65-69 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ann-Marie Lennheden |
1957 |
Simklubben Laxen |
SWE |
|
|
34.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.50 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Wenche Lydersen |
1954 |
Oi Masters |
NOR |
|
|
39.74 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.00 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 14:44:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Frisvømning Damer 60-64 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christina Hörbäck |
1962 |
Föreningen Varbergs Sim |
SWE |
|
|
32.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.27 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ulla Olin |
1963 |
Sigma Swim |
DEN |
|
|
33.98 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.53 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gry Solberg |
1960 |
Oi Masters |
NOR |
|
|
36.12 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.00 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 14:44:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Frisvømning Damer 55-59 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anette Philipsson |
1965 |
Linköpings Allmänna simsäl |
SWE |
|
|
28.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.48 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ulrika Andersson |
1966 |
Föreningen Varbergs Sim |
SWE |
|
|
30.71 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.25 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mette Nissen Jakobsen |
1967 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
|
|
31.50 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.99 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Dorthe Rathmann Bengtson |
1966 |
Sigma Swim |
DEN |
|
|
35.16 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.34 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Bjelm |
1966 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
|
|
37.94 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.00 |
(+2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kirsten Haugaard |
1965 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
|
|
48.57 |
+19.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.99 |
(+2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 14:44:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Frisvømning Damer 50-54 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bettina Honore |
1971 |
Gentofte Svømmeklub |
DEN |
|
|
30.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.70 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Margit sørensen |
1972 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
|
|
32.14 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.00 |
(-2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lene Rasmussen |
1972 |
Gentofte Svømmeklub |
DEN |
|
|
41.65 |
+11.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.00 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 14:44:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Frisvømning Damer 45-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Korcsok |
1974 |
Bærumsvømmerne |
NOR |
|
|
34.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.51 |
(+2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 14:44:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Frisvømning Damer 40-44 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louise Hinsch |
1980 |
Gentofte Svømmeklub |
DEN |
|
|
33.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.75 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kinga Fazekas |
1981 |
Swim Life Se |
HUN |
|
|
35.80 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.00 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 14:44:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Frisvømning Damer 35-39 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linda Lund Tietze |
1984 |
Haslev Svømmeklub |
DEN |
|
|
27.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.23 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nina Rudkjær Frandsen |
1985 |
Sigma Swim |
DEN |
|
|
29.63 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.60 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 14:44:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Frisvømning Damer 30-34 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Eklund Ahl |
1990 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
|
|
30.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 14:44:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Frisvømning Damer 25-29 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helene Marie Dahl |
1996 |
Dragør Svømmeklub |
DEN |
|
|
29.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.60 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Synnøve Døskeland |
1998 |
Hovedstadens Svømmeklu |
DEN |
|
|
30.28 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.80 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Signe Kjær Jacobsen |
1994 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
|
|
31.01 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.00 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marlina Degirmenci |
1994 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
|
|
33.11 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 14:44:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Frisvømning Damer 20-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helen Hemmling |
1999 |
KU Svømning og Vandpolo |
GER |
|
|
30.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.50 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Nielsen |
2003 |
Frem Odense |
DEN |
|
|
31.18 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.00 |
(-2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ane Storm Smedegaard |
2000 |
Frem Odense |
DEN |
|
|
33.27 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.05 |
(-2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia Levisen |
2002 |
Frem Odense |
DEN |
|
|
35.64 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.40 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karoline Juhl |
2003 |
Frem Odense |
DEN |
|
|
37.63 |
+7.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.05 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 14:44:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-11-2023 14:44.50 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. nov 2023 to 4. nov 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer 75-79 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Fin Biering-Sørensen |
1948 |
KU Svømning og Vandpolo |
DEN |
|
|
34.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.01 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ragnar Jensen |
1948 |
Hamar IL |
NOR |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 15:01:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer 70-74 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olav Ryan |
1951 |
Sigma Swim |
DEN |
|
|
36.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.56 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 15:01:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer 65-69 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Björn Johansson |
1958 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
|
|
30.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.38 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jens Halgreen |
1954 |
Sigma Swim |
DEN |
|
|
32.50 |
+1.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.37 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Per Olsen |
1956 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
|
|
45.12 |
+14.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 15:01:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer 60-64 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
John J Morgan |
1962 |
KU Svømning og Vandpolo |
FRA |
|
|
31.06 |
|
|
S11 |
|
|
|
Entry time: 31.00 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bjørn Starcke |
1963 |
Hillerød Svømmeklub |
DEN |
|
|
31.69 |
+0.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.00 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Urban Olsson |
1960 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
|
|
31.75 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.94 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ulrik Schäfer |
1962 |
Sigma Swim |
DEN |
|
|
32.65 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.00 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Per Olaf Moe |
1962 |
Haldens Svømmeklub |
NOR |
|
|
33.85 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.51 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 15:01:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer 55-59 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jørgen Berg |
1965 |
Haldens Svømmeklub |
NOR |
|
|
28.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.00 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Stefan Schäfer |
1967 |
Tri-Sport Schwerin e.V. |
GER |
|
|
29.65 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.50 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kjetil Fjellstad |
1968 |
Haldens Svømmeklub |
NOR |
|
|
29.93 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.90 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristian Kühn |
1968 |
Tri-Sport Schwerin e.V. |
GER |
|
|
30.71 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.00 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Douglas Mcpherson |
1965 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
|
|
30.85 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.53 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Morten Harning |
1966 |
KU Svømning og Vandpolo |
DEN |
|
|
33.10 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.22 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johan Andrén |
1968 |
Mölndals Allmänna Simssäl |
SWE |
|
|
34.59 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.36 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kurt Aaholst |
1966 |
Hillerød Svømmeklub |
DEN |
|
|
35.96 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.81 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Cato Brynildsen |
1965 |
Haldens Svømmeklub |
NOR |
|
|
38.91 |
+10.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.00 |
(+3.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 15:01:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer 50-54 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Gjerløv |
1972 |
Sigma Swim |
DEN |
|
|
25.43 |
|
|
DR |
|
|
|
Entry time: 25.49 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martin Andersson |
1970 |
Föreningen Varbergs Sim |
SWE |
|
|
27.04 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.16 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joakim Karlsen |
1972 |
Haldens Svømmeklub |
NOR |
|
|
29.09 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.20 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Patrik Svensson |
1970 |
Föreningen Varbergs Sim |
SWE |
|
|
29.49 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.88 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Regnar Kragh |
1973 |
KU Svømning og Vandpolo |
DEN |
|
|
29.56 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29:05.00 |
(-28:35.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikael Olsson Friberg |
1969 |
SK Triton, Staffanstorp SWE |
SWE |
|
|
30.23 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.10 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Claus Bobjerg Juul |
1972 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
|
|
30.32 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.06 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Henrik Petersen |
1969 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
|
|
30.69 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.59 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Carsten Møller |
1970 |
Svømmeklubben KVIK Kast |
DEN |
|
|
31.19 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.00 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Michael Rosenørn Kaavé |
1973 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
|
|
32.57 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.72 |
(+1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Per Alvant |
1970 |
Neptun |
SWE |
|
|
33.13 |
+7.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.61 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Christian Børresen |
1970 |
Haldens Svømmeklub |
NOR |
|
|
33.19 |
+7.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.99 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jesus Vasquez Mendoza |
1970 |
Hovedstadens Svømmeklu |
DEN |
|
|
34.24 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.45 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kai Tønnesen |
1969 |
Haldens Svømmeklub |
NOR |
|
|
39.00 |
+13.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.00 |
(+3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 15:01:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer 45-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thomas Eriksen |
1975 |
Gentofte Svømmeklub |
DEN |
|
|
25.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.00 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ole Garm Nissen |
1978 |
Sigma Swim |
DEN |
|
|
27.82 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.54 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Berg |
1977 |
Eidsvoll Svømmeklubb |
NOR |
|
|
33.88 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.00 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
MILOUD REGGAD |
1974 |
NRDI DALYBRAHIM |
ALG |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oscar Åkesson |
1977 |
SK Triton, Staffanstorp SWE |
SWE |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 15:01:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer 40-44 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anders Bo Pedersen |
1981 |
Frem Odense |
DEN |
|
|
26.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.60 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Botond Asger Fodor |
1980 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
|
|
27.56 |
+1.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.02 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Michael Clausen |
1981 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
|
|
28.30 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.00 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erman Korkut |
1982 |
Vest Brøndby |
DEN |
|
|
28.36 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.00 |
(-2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anders Petersen |
1979 |
KU Svømning og Vandpolo |
DEN |
|
|
28.60 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.00 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
David Lindahl |
1982 |
Linköpings Allmänna simsäl |
SWE |
|
|
29.12 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.28 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 15:01:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer 35-39 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simon Christensen |
1984 |
Svømmeklubben KVIK Kast |
DEN |
|
|
27.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.00 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Bøving-Andersen |
1986 |
Dragør Svømmeklub |
DEN |
|
|
28.71 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.80 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Abdessalam Ourabia |
1986 |
Olympic sidi m'hamed |
ALG |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 15:01:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer 30-34 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aleksandrs Frolovs |
1990 |
Hovedstadens Svømmeklu |
DEN |
|
|
25.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.75 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 15:01:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer 25-29 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Ohrt |
1997 |
KU Svømning og Vandpolo |
DEN |
|
|
24.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.04 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonathan Müller |
1997 |
SvømmeKlubben SYD |
DEN |
|
|
25.01 |
+0.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.00 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marc Nøhr Andersen |
1996 |
Frem Odense |
DEN |
|
|
25.02 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.77 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anton Johansson |
1996 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
|
|
25.15 |
+0.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.47 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jacob Schøler |
1998 |
Frem Odense |
DEN |
|
|
25.56 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.30 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johan Gaupen Berg |
1997 |
Haldens Svømmeklub |
NOR |
|
|
25.68 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.00 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emil Müller |
1995 |
SvømmeKlubben SYD |
DEN |
|
|
26.60 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.00 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nikolaj Urfeldt |
1997 |
SvømmeKlubben SYD |
DEN |
|
|
27.50 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.00 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Johan Hofgaard |
1998 |
KU Svømning og Vandpolo |
DEN |
|
|
27.54 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.00 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ole Marius Bunæs |
1997 |
Haldens Svømmeklub |
NOR |
|
|
27.57 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.40 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lukas Schwartz |
1994 |
Frem Odense |
DEN |
|
|
29.13 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.00 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Renaud Jester |
1996 |
Hovedstadens Svømmeklu |
DEN |
|
|
29.18 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.05 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Christian Tvilling |
1994 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
|
|
30.38 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.00 |
(-2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
David Jacobsen |
1994 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
|
|
30.46 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.00 |
(-6.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lucas Have Manor |
1996 |
Hillerød Svømmeklub |
DEN |
|
|
30.70 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.00 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Hans Bertelsen |
1997 |
SvømmeKlubben SYD |
DEN |
|
|
36.28 |
+11.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.00 |
(-3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathias Hvid |
1994 |
KU Svømning og Vandpolo |
DEN |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 15:01:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer 20-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Troels D. Essendrop |
1999 |
Frem Odense |
DEN |
|
|
26.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.11 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Aner |
2001 |
SvømmeKlubben SYD |
DEN |
|
|
27.04 |
+0.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.00 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johannes Persson |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
|
|
27.24 |
+0.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 15:01:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-11-2023 15:02.04 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. nov 2023 to 4. nov 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Brystsvømning Damer 55-59 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anette Philipsson |
1965 |
Linköpings Allmänna simsäl |
SWE |
|
|
1:24.91 |
|
|
SR |
|
|
|
Entry time: 1:27.00 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kim Collins |
1966 |
Wrexham Masters |
GBR |
|
|
1:27.26 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.10 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 15:04:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Brystsvømning Damer 50-54 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Möller |
1972 |
SK Triton, Staffanstorp SWE |
SWE |
|
|
1:32.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.51 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 15:04:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Brystsvømning Damer 45-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carole Kettenmeyer-Reuland |
1978 |
Swimming Club le Dauphin |
LUX |
|
|
1:25.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.01 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilie Hasløv |
1976 |
Gentofte Svømmeklub |
DEN |
|
|
1:37.81 |
+12.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.05 |
(-5.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 15:04:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Brystsvømning Damer 30-34 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louise Kaltoft Petersen |
1992 |
Hovedstadens Svømmeklu |
DEN |
|
|
1:26.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 15:04:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Brystsvømning Damer 25-29 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karolina Szyszkowska |
1996 |
Water Squad |
POL |
|
|
1:14.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.00 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leyre Marín Arraiza |
1996 |
KU Svømning og Vandpolo |
ESP |
|
|
1:22.92 |
+8.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.00 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Katrine Hvid |
1998 |
KU Svømning og Vandpolo |
DEN |
|
|
1:27.70 |
+12.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.00 |
(-7.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 15:04:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Brystsvømning Damer 20-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Zoe Tray |
2003 |
KU Svømning og Vandpolo |
USA |
|
|
1:20.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-9.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ellie Mackle |
2003 |
Colby College |
USA |
|
|
1:22.93 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.00 |
(+4.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 15:04:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-11-2023 15:04.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. nov 2023 to 4. nov 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer 70-74 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Øyvind Arentz |
1950 |
Oi Masters |
NOR |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 15:13:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer 65-69 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Søren Toft |
1956 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
|
|
1:30.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.00 |
(-2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 15:13:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer 60-64 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lars Borgen |
1963 |
Eidsvoll Svømmeklubb |
NOR |
|
|
1:35.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.00 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 15:13:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer 55-59 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peter Ahlgren |
1968 |
SK Triton, Staffanstorp SWE |
SWE |
|
|
1:18.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.51 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dennis Åberg |
1965 |
Mölndals Allmänna Simssäl |
SWE |
|
|
1:28.97 |
+10.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.54 |
(+9.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 15:13:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer 50-54 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Bundgaard |
1971 |
KU Svømning og Vandpolo |
DEN |
|
|
1:24.85 |
|
|
SB11 |
|
|
|
Entry time: 1:24.00 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Claus Thøsing Skourup |
1971 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
|
|
1:27.19 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.30 |
(-4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 15:13:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer 45-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
René Pedersen |
1977 |
Haarby Svømmeklub |
DEN |
|
|
1:11.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.00 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonas Henriksen |
1975 |
Sigma Swim |
DEN |
|
|
1:11.60 |
+0.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.30 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
MILOUD REGGAD |
1974 |
NRDI DALYBRAHIM |
ALG |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 15:13:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer 40-44 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jan Rusin |
1982 |
Vest Brøndby |
DEN |
|
|
1:28.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.00 |
(+3.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 15:13:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer 35-39 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jesper Wallhoff |
1988 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
|
|
1:11.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon Christensen |
1984 |
Svømmeklubben KVIK Kast |
DEN |
|
|
1:15.41 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.00 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian Bøving-Andersen |
1986 |
Dragør Svømmeklub |
DEN |
|
|
1:26.62 |
+14.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.50 |
(+5.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
ABDELFETTAH DAHMANI |
1987 |
NRDI DALYBRAHIM |
ALG |
|
|
1:27.80 |
+15.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.00 |
(+7.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 15:13:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer 25-29 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arthur P. V. Firmino |
1994 |
KU Svømning og Vandpolo |
POR |
|
|
1:09.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.00 |
(+2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Renaud Jester |
1996 |
Hovedstadens Svømmeklu |
DEN |
|
|
1:23.47 |
+14.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.39 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 15:13:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer 20-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Foverskov |
1999 |
KU Svømning og Vandpolo |
DEN |
|
|
1:16.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.00 |
(+3.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 15:13:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-11-2023 15:13.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. nov 2023 to 4. nov 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Butterfly Damer 70-74 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Berit Marx Pedersen |
1950 |
Swim Team Tåstrup |
DEN |
|
|
46.17 |
|
|
DR |
|
|
|
Entry time: 47.57 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 16:16:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Butterfly Damer 65-69 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ann-Marie Lennheden |
1957 |
Simklubben Laxen |
SWE |
|
|
38.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.00 |
(-3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Inge-Lise Damberg |
1957 |
Swim Team Tåstrup |
DEN |
|
|
44.15 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.42 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carmit Romano Hvid |
1957 |
KU Svømning og Vandpolo |
DEN |
|
|
56.58 |
+17.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.00 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 16:16:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Butterfly Damer 60-64 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ulla Olin |
1963 |
Sigma Swim |
DEN |
|
|
38.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.67 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pia Irming |
1962 |
Frem Odense |
DEN |
|
|
41.04 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.80 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 16:16:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Butterfly Damer 55-59 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ulrika Andersson |
1966 |
Föreningen Varbergs Sim |
SWE |
|
|
34.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.80 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kim Collins |
1966 |
Wrexham Masters |
GBR |
|
|
37.60 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.00 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 16:16:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Butterfly Damer 50-54 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bettina Honore |
1971 |
Gentofte Svømmeklub |
DEN |
|
|
33.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.90 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Camilla Borglin |
1971 |
SK Triton, Staffanstorp SWE |
SWE |
|
|
35.54 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.75 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lisbeth Riiber Høj |
1971 |
Dragør Svømmeklub |
DEN |
|
|
37.31 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.00 |
(-3.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anne-Sofie Pii |
1970 |
Frem Odense |
DEN |
|
|
38.45 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.55 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lene Rasmussen |
1972 |
Gentofte Svømmeklub |
DEN |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 16:16:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Butterfly Damer 45-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lise Føns Voss |
1978 |
Vest Brøndby |
DEN |
|
|
33.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.00 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helena Gällerdal Högfeldt |
1975 |
Linköpings Allmänna simsäl |
SWE |
|
|
33.97 |
+0.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.80 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Korcsok |
1974 |
Bærumsvømmerne |
NOR |
|
|
39.56 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.02 |
(+4.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 16:16:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Butterfly Damer 40-44 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Borglin |
1981 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
|
|
36.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 16:16:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Butterfly Damer 35-39 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linda Lund Tietze |
1984 |
Haslev Svømmeklub |
DEN |
|
|
29.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.40 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 16:16:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Butterfly Damer 30-34 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Eklund Ahl |
1990 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
|
|
32.78 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Inge-Lise Andreasen |
1993 |
Swim Team Tåstrup |
DEN |
|
|
34.86 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.76 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 16:16:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Butterfly Damer 25-29 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ditte Ørsted |
1994 |
Hovedstadens Svømmeklu |
DEN |
|
|
32.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.50 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hannah Strunge Nissen |
1997 |
Dragør Svømmeklub |
DEN |
|
|
33.61 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.00 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Signe Kjær Jacobsen |
1994 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
|
|
34.38 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.00 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Dalma Berecz |
1997 |
Budapesti Delfinek |
HUN |
|
|
34.64 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.80 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kajsa Hughes |
1994 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
|
|
39.52 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 16:16:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Butterfly Damer 20-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helen Hemmling |
1999 |
KU Svømning og Vandpolo |
GER |
|
|
32.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.50 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Nielsen |
2003 |
Frem Odense |
DEN |
|
|
34.50 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.00 |
(-2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Line Fensten Jørgensen |
2000 |
KU Svømning og Vandpolo |
DEN |
|
|
35.52 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.00 |
(-2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karoline Juhl |
2003 |
Frem Odense |
DEN |
|
|
45.34 |
+13.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.88 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 16:16:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-11-2023 16:18.45 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. nov 2023 to 4. nov 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Butterfly Herrer 65-69 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Björn Johansson |
1958 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
|
|
33.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.97 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 15:28:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Butterfly Herrer 60-64 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Michael Thomsen |
1960 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
|
|
30.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.04 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jes Gydesen |
1961 |
Sigma Swim |
DEN |
|
|
31.71 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.46 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
John J Morgan |
1962 |
KU Svømning og Vandpolo |
FRA |
|
|
33.15 |
+2.42 |
|
S11 |
|
|
|
Entry time: 33.00 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bjørn Starcke |
1963 |
Hillerød Svømmeklub |
DEN |
|
|
34.27 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.90 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 15:28:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Butterfly Herrer 55-59 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klaus Nissen |
1964 |
Dragør Svømmeklub |
DEN |
|
|
29.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.99 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jens Jakobsen |
1966 |
Dragør Svømmeklub |
DEN |
|
|
30.53 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.00 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ulrich Pudschun |
1967 |
Tri-Sport Schwerin e.V. |
GER |
|
|
32.43 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.60 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anders Lindegaard Laursen |
1964 |
Gentofte Svømmeklub |
DEN |
|
|
34.08 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.50 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Peter Ahlgren |
1968 |
SK Triton, Staffanstorp SWE |
SWE |
|
|
34.24 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.25 |
(+1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Morten Harning |
1966 |
KU Svømning og Vandpolo |
DEN |
|
|
38.78 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.00 |
(+3.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olaf Chalmer |
1964 |
Cercle de .Notation de Dud |
LUX |
|
|
40.92 |
+11.19 |
|
LUX |
|
|
|
Entry time: 42.70 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jørgen Berg |
1965 |
Haldens Svømmeklub |
NOR |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 15:28:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Butterfly Herrer 50-54 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Michael Mosegaard |
1970 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
|
|
30.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.76 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thomas Resøe Becher |
1973 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
|
|
30.94 |
+0.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.18 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Patrik Svensson |
1970 |
Föreningen Varbergs Sim |
SWE |
|
|
31.32 |
+0.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.20 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikael Olsson Friberg |
1969 |
SK Triton, Staffanstorp SWE |
SWE |
|
|
33.60 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.75 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kenneth Marmetschke |
1969 |
Svømmeklubben KVIK Kast |
DEN |
|
|
34.35 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.00 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christian Børresen |
1970 |
Haldens Svømmeklub |
NOR |
|
|
34.73 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.90 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Claus Bobjerg Juul |
1972 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
|
|
34.83 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.88 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Michael Rosenørn Kaavé |
1973 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
|
|
37.99 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.45 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 15:28:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Butterfly Herrer 45-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thomas Eriksen |
1975 |
Gentofte Svømmeklub |
DEN |
|
|
28.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.00 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
René Pedersen |
1977 |
Haarby Svømmeklub |
DEN |
|
|
29.34 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.90 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lenny Persson |
1977 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
|
|
29.94 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rasmus Mandrup Jensen |
1978 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
MILOUD REGGAD |
1974 |
NRDI DALYBRAHIM |
ALG |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oscar Åkesson |
1977 |
SK Triton, Staffanstorp SWE |
SWE |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 15:28:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Butterfly Herrer 40-44 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anders Bo Pedersen |
1981 |
Frem Odense |
DEN |
|
|
28.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.25 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Henrik Frandsen |
1980 |
Sigma Swim |
DEN |
|
|
29.47 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.75 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erman Korkut |
1982 |
Vest Brøndby |
DEN |
|
|
31.63 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.00 |
(-3.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
David Lindahl |
1982 |
Linköpings Allmänna simsäl |
SWE |
|
|
33.39 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.06 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Peter Schmidt |
1979 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 15:28:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Butterfly Herrer 35-39 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Abdessalam Ourabia |
1986 |
Olympic sidi m'hamed |
ALG |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 15:28:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Butterfly Herrer 30-34 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aleksandrs Frolovs |
1990 |
Hovedstadens Svømmeklu |
DEN |
|
|
28.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.50 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 15:28:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Butterfly Herrer 25-29 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jens Saugmann |
1996 |
SvømmeKlubben SYD |
DEN |
|
|
26.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.50 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonathan Müller |
1997 |
SvømmeKlubben SYD |
DEN |
|
|
26.60 |
+0.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.50 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Johansson |
1996 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
|
|
26.75 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.47 |
(+2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Müller |
1995 |
SvømmeKlubben SYD |
DEN |
|
|
28.51 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.00 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johan Gaupen Berg |
1997 |
Haldens Svømmeklub |
NOR |
|
|
28.65 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.30 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johan Hofgaard |
1998 |
KU Svømning og Vandpolo |
DEN |
|
|
29.73 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.43 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lucas Have Manor |
1996 |
Hillerød Svømmeklub |
DEN |
|
|
32.61 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.00 |
(-4.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lukas Schwartz |
1994 |
Frem Odense |
DEN |
|
|
33.35 |
+6.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.00 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christian Tvilling |
1994 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
- |
|
Mathias Hvid |
1994 |
KU Svømning og Vandpolo |
DEN |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 15:28:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Butterfly Herrer 20-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noah Bred |
2003 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
|
|
26.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.26 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Crone |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
|
|
26.45 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.63 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William S. Michaelsen |
2001 |
KU Svømning og Vandpolo |
DEN |
|
|
28.35 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.00 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johannes Persson |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
|
|
28.78 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathias Aner |
2001 |
SvømmeKlubben SYD |
DEN |
|
|
29.76 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.00 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 15:28:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-11-2023 15:28.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. nov 2023 to 4. nov 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer 50-54 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nina Ekstrand |
1972 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
|
|
1:17.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.00 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Margit sørensen |
1972 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
|
|
1:21.67 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.00 |
(+1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anja Kostecki |
1973 |
Sigma Swim |
DEN |
|
|
1:33.74 |
+16.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.19 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 15:35:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer 30-34 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josefine Børthy Petersen |
1993 |
KU Svømning og Vandpolo |
DEN |
|
|
1:15.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.00 |
(+3.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 15:35:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer 25-29 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Festirstein Nyström |
1996 |
KU Svømning og Vandpolo |
DEN |
|
|
1:11.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.90 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ditte Ørsted |
1994 |
Hovedstadens Svømmeklu |
DEN |
|
|
1:12.64 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.04 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dalma Berecz |
1997 |
Budapesti Delfinek |
HUN |
|
|
1:19.00 |
+7.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.50 |
(-3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 15:35:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-11-2023 15:35.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. nov 2023 to 4. nov 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer 75-79 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Fin Biering-Sørensen |
1948 |
KU Svømning og Vandpolo |
DEN |
|
|
1:32.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.82 |
(+2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 15:37:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer 70-74 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ebbe Rasmussen |
1949 |
KU Svømning og Vandpolo |
DEN |
|
|
1:33.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.00 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 15:37:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer 65-69 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jan M Haakonsen |
1955 |
Oi Masters |
NOR |
|
|
1:26.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.00 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 15:37:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer 60-64 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peter Holmsteen |
1963 |
Sigma Swim |
DEN |
|
|
1:14.56 |
|
|
DR |
|
|
|
Entry time: 1:13.60 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 15:37:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer 55-59 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jess Brink |
1966 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
|
|
1:30.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 15:37:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer 50-54 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Gjerløv |
1972 |
Sigma Swim |
DEN |
|
|
1:12.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.92 |
(+2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 15:37:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer 45-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ole Garm Nissen |
1978 |
Sigma Swim |
DEN |
|
|
1:11.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.01 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Søren Jensen |
1975 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
|
|
1:15.58 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.80 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 15:37:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer 40-44 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rune Solvang |
1980 |
KU Svømning og Vandpolo |
DEN |
|
|
1:13.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.00 |
(+1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 15:37:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer 30-34 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oskar Johansson |
1993 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
|
|
1:00.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.93 |
(+3.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 15:37:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer 25-29 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lukas Schwartz |
1994 |
Frem Odense |
DEN |
|
|
1:21.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.00 |
(+13.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 15:37:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-11-2023 15:37.47 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. nov 2023 to 4. nov 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 4x50m Frisvømning Herrer 21-106 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
AQU |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
FREM Masters |
42 |
Frem Odense |
|
|
|
|
|
1:44.77 |
|
|
|
|
|
|
|
Marc Nøhr Andersen |
1996 |
|
|
|
|
|
|
24.91 |
|
|
|
|
24.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Bo Pedersen |
1981 |
|
|
|
|
|
|
26.01 |
|
|
|
|
50.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Schøler |
1998 |
|
|
|
|
|
|
25.28 |
|
|
|
|
1:16.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Schwartz |
1994 |
|
|
|
|
|
|
28.57 |
|
|
|
|
1:44.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
KU Herrer V (A) |
50 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
|
|
|
1:46.32 |
+1.55 |
|
|
|
|
Alexander Ohrt |
1997 |
|
|
|
|
|
|
24.16 |
|
|
|
|
24.16 |
|
|
|
|
|
|
|
Arthur P. V. Firmino |
1994 |
|
|
|
|
|
|
25.28 |
|
|
|
|
49.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Hofgaard |
1998 |
|
|
|
|
|
|
27.32 |
|
|
|
|
1:16.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regnar Kragh |
1973 |
|
|
|
|
|
|
29.56 |
|
|
|
|
1:46.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
GSC-C |
63 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:46.61 |
+1.84 |
|
|
|
|
Michael Thomsen |
1960 |
|
|
|
|
|
|
30.88 |
|
|
|
|
30.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Michael Clausen |
1981 |
|
|
|
|
|
|
27.49 |
|
|
|
|
58.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Bred |
2003 |
|
|
|
|
|
|
24.62 |
|
|
|
|
1:22.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Crone |
2001 |
|
|
|
|
|
|
23.62 |
|
|
|
|
1:46.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
HSK 1 |
58 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:50.54 |
+5.77 |
|
|
|
|
Johan Gaupen Berg |
1997 |
|
|
|
|
|
|
25.98 |
|
|
|
|
25.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jørgen Berg |
1965 |
|
|
|
|
|
|
28.29 |
|
|
|
|
54.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ole Marius Bunæs |
1997 |
|
|
|
|
|
|
27.33 |
|
|
|
|
1:21.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joakim Karlsen |
1972 |
|
|
|
|
|
|
28.94 |
|
|
|
|
1:50.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sigma D Fri |
72 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
1:52.91 |
+8.14 |
|
|
|
|
Jonas Henriksen |
1975 |
|
|
|
|
|
|
25.78 |
|
|
|
|
25.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Henrik Frandsen |
1980 |
|
|
|
|
|
|
27.01 |
|
|
|
|
52.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olav Ryan |
1951 |
|
|
|
|
|
|
34.85 |
|
|
|
|
1:27.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Mads Gjerløv |
1972 |
|
|
|
|
|
|
25.27 |
|
|
|
|
1:52.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Syds kolde drenge |
28 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
|
|
|
1:53.41 |
+8.64 |
|
|
|
|
Marius Rasmussen |
1999 |
|
|
|
|
|
|
24.93 |
|
|
|
|
24.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Müller |
1995 |
|
|
|
|
|
|
26.51 |
|
|
|
|
51.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikolaj Urfeldt |
1997 |
|
|
|
|
|
|
27.61 |
|
|
|
|
1:19.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hans Bertelsen |
1997 |
|
|
|
|
|
|
34.36 |
|
|
|
|
1:53.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Dragør Dragons |
59 |
Dragør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:53.96 |
+9.19 |
|
|
|
|
Klaus Nissen |
1964 |
|
|
|
|
|
|
27.67 |
|
|
|
|
27.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peter Ankerstjerne |
1968 |
|
|
|
|
|
|
28.89 |
|
|
|
|
56.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jens Jakobsen |
1966 |
|
|
|
|
|
|
28.64 |
|
|
|
|
1:25.20 |
|
|
|
|
|
|
|
Lennart Marmetschke |
1966 |
|
|
|
|
|
|
28.76 |
|
|
|
|
1:53.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
KVIK Masters |
54 |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
1:56.17 |
+11.40 |
|
|
|
|
Simon Christensen |
1984 |
|
|
|
|
|
|
27.51 |
|
|
|
|
27.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil S. Schmidt |
1998 |
|
|
|
|
|
|
26.49 |
|
|
|
|
54.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kenneth Marmetschke |
1969 |
|
|
|
|
|
|
31.34 |
|
|
|
|
1:25.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carsten Møller |
1970 |
|
|
|
|
|
|
30.83 |
|
|
|
|
1:56.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
KU Herrer VI (C) |
61 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
|
|
|
1:58.77 |
+14.00 |
|
|
|
|
John J Morgan |
1962 |
S11 |
|
|
|
|
31.04 |
|
|
|
|
31.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hannes Künstner |
1997 |
|
|
|
|
|
|
28.11 |
|
|
|
|
59.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Morten Harning |
1966 |
|
|
|
|
|
|
31.59 |
|
|
|
|
1:30.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Anders Petersen |
1979 |
|
|
|
|
|
|
28.03 |
|
|
|
|
1:58.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
HS Stags |
54 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
|
|
|
2:00.72 |
+15.95 |
|
|
|
|
Henrik Petersen |
1969 |
|
|
|
|
|
|
30.76 |
|
|
|
|
30.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Michael Rosenørn Kaavé |
1973 |
|
|
|
|
|
|
32.84 |
|
|
|
|
1:03.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Claus Bobjerg Juul |
1972 |
|
|
|
|
|
|
29.75 |
|
|
|
|
1:33.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Botond Asger Fodor |
1980 |
|
|
|
|
|
|
27.37 |
|
|
|
|
2:00.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tri-Masters |
56 |
Tri-Sport Schwerin e.V. |
|
|
|
|
|
2:03.42 |
+18.65 |
|
|
|
|
Stefan Schäfer |
1967 |
|
|
|
|
|
|
30.06 |
|
|
|
|
30.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ulrich Pudschun |
1967 |
|
|
|
|
|
|
32.21 |
|
|
|
|
1:02.27 |
|
|
|
|
|
|
|
Frank Zillmer |
1969 |
|
|
|
|
|
|
30.62 |
|
|
|
|
1:32.89 |
|
|
|
|
|
|
|
Kristian Kühn |
1968 |
|
|
|
|
|
|
30.53 |
|
|
|
|
2:03.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
HSK 2 |
61 |
Haldens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:18.06 |
+33.29 |
|
|
|
|
Kjetil Fjellstad |
1968 |
|
|
|
|
|
|
30.58 |
|
|
|
|
30.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Per Olaf Moe |
1962 |
|
|
|
|
|
|
33.78 |
|
|
|
|
1:04.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Børresen |
1970 |
|
|
|
|
|
|
33.64 |
|
|
|
|
1:38.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cato Brynildsen |
1965 |
|
|
|
|
|
|
40.06 |
|
|
|
|
2:18.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 16:21:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-11-2023 16:22.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. nov 2023 to 4. nov 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 4x50m Frisvømning Mix 21-106 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Copenhagen Open Masters |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
AQU |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Unge mennesker |
37 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:51.32 |
|
|
|
|
|
|
|
Claudio Lovisa |
1986 |
|
|
|
|
|
25.51 |
|
|
|
|
25.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Siri Wiecker |
1994 |
|
|
|
|
|
30.39 |
|
|
|
|
55.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise Kaltoft Petersen |
1992 |
|
|
|
|
|
29.94 |
|
|
|
|
1:25.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aleksandrs Frolovs |
1990 |
|
|
|
|
|
25.48 |
|
|
|
|
1:51.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
FREM Masters |
61 |
Frem Odense |
|
|
|
|
|
1:55.81 |
+4.49 |
|
|
|
|
Jacob Schøler |
1998 |
|
|
|
|
|
25.96 |
|
|
|
|
25.96 |
|
|
|
|
|
|
|
Troels D. Essendrop |
1999 |
|
|
|
|
|
25.84 |
|
|
|
|
51.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne-Sofie Pii |
1970 |
|
|
|
|
|
31.86 |
|
|
|
|
1:23.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pia Irming |
1962 |
|
|
|
|
|
32.15 |
|
|
|
|
1:55.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dragør Dragons |
59 |
Dragør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:57.81 |
+6.49 |
|
|
|
|
Christian Bøving-Andersen |
1986 |
|
|
|
|
|
28.72 |
|
|
|
|
28.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klaus Nissen |
1964 |
|
|
|
|
|
27.42 |
|
|
|
|
56.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hannah Strunge Nissen |
1997 |
|
|
|
|
|
31.28 |
|
|
|
|
1:27.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Helene Marie Dahl |
1996 |
|
|
|
|
|
30.39 |
|
|
|
|
1:57.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
KU Mix VII (A-) |
24 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
|
|
|
1:58.32 |
+7.00 |
|
|
|
|
William S. Michaelsen |
2001 |
|
|
|
|
|
26.73 |
|
|
|
|
26.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Foverskov |
1999 |
|
|
|
|
|
28.44 |
|
|
|
|
55.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Helen Hemmling |
1999 |
|
|
|
|
|
30.54 |
|
|
|
|
1:25.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Line Fensten Jørgensen |
2000 |
|
|
|
|
|
32.61 |
|
|
|
|
1:58.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Varbergs Sim |
61 |
Föreningen Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
1:59.21 |
+7.89 |
|
|
|
|
Martin Andersson |
1970 |
|
|
|
|
|
27.37 |
|
|
|
|
27.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Patrik Svensson |
1970 |
|
|
|
|
|
28.43 |
|
|
|
|
55.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christina Hörbäck |
1962 |
|
|
|
|
|
31.84 |
|
|
|
|
1:27.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Ulrika Andersson |
1966 |
|
|
|
|
|
31.57 |
|
|
|
|
1:59.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sigma D Fri |
60 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:00.65 |
+9.33 |
|
|
|
|
Ole Garm Nissen |
1978 |
|
|
|
|
|
27.96 |
|
|
|
|
27.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peter Holmsteen |
1963 |
|
|
|
|
|
28.38 |
|
|
|
|
56.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dorthe Rathmann Bengtson |
1966 |
|
|
|
|
|
35.05 |
|
|
|
|
1:31.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nina Rudkjær Frandsen |
1985 |
|
|
|
|
|
29.26 |
|
|
|
|
2:00.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sigma E fri |
69 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:04.53 |
+13.21 |
DR |
|
|
|
Jes Gydesen |
1961 |
|
|
|
|
|
29.41 |
|
|
|
|
29.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilde Juul |
1974 |
|
|
|
|
|
29.81 |
|
|
|
|
59.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ulla Olin |
1963 |
|
|
|
|
|
33.53 |
|
|
|
|
1:32.75 |
|
|
|
|
|
|
|
Jens Halgreen |
1954 |
|
|
|
|
|
31.78 |
|
|
|
|
2:04.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
HS Mix |
65 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:05.17 |
+13.85 |
|
|
|
|
Nina Ekstrand |
1972 |
|
|
|
|
|
31.32 |
|
|
|
|
31.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anette Fröberg |
1977 |
|
|
|
|
|
32.00 |
|
|
|
|
1:03.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Björn Johansson |
1958 |
|
|
|
|
|
31.50 |
|
|
|
|
1:34.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Urban Olsson |
1960 |
|
|
|
|
|
30.35 |
|
|
|
|
2:05.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
SK Triton Mix200 |
54 |
SK Triton, Staffanstorp SWE |
|
|
|
|
|
2:08.69 |
+17.37 |
|
|
|
|
Oscar Åkesson |
1977 |
|
|
|
|
|
28.58 |
|
|
|
|
28.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikael Olsson Friberg |
1969 |
|
|
|
|
|
29.94 |
|
|
|
|
58.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Camilla Borglin |
1971 |
|
|
|
|
|
33.45 |
|
|
|
|
1:31.97 |
|
|
|
|
|
|
|
Maria Möller |
1972 |
|
|
|
|
|
36.72 |
|
|
|
|
2:08.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gentofte masters |
59 |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:09.74 |
+18.42 |
|
|
|
|
Anders Lindegaard Laursen |
1964 |
|
|
|
|
|
31.05 |
|
|
|
|
31.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bettina Honore |
1971 |
|
|
|
|
|
30.66 |
|
|
|
|
1:01.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lene Rasmussen |
1972 |
|
|
|
|
|
41.89 |
|
|
|
|
1:43.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thomas Eriksen |
1975 |
|
|
|
|
|
26.14 |
|
|
|
|
2:09.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-11-2023 16:09:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-11-2023 16:10.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|