Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Midtjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ikast svømmecenter |
Arrangør |
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
27. okt 2023 to 29. okt 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Medley Damer årgang 2012 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.69 |
500 |
1:18.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ilia Cornelia Christensen |
2012 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.82 |
357 |
1:27.90 |
+9.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Nielsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.71 |
356 |
1:28.02 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Pripsø Larsen |
2012 |
Struer Svømmeklub |
+0.69 |
353 |
1:28.23 |
+9.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vigga Køppen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.39 |
323 |
1:30.88 |
+12.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Esther Nielsen |
2012 |
Viborg Svømme Klub |
+0.82 |
285 |
1:34.78 |
+16.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Naja Riis Gade |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
+0.87 |
263 |
1:37.28 |
+18.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nora Nikolova |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
+0.69 |
259 |
1:37.77 |
+19.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sophia Hause |
2012 |
Struer Svømmeklub |
+0.91 |
257 |
1:38.03 |
+19.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
246 |
1:39.51 |
+20.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emilie Marie Nielsen |
2014 |
Herning Svømmeklub |
|
236 |
1:40.92 |
+22.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emilie Dalgaard Farving |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.59 |
224 |
1:42.63 |
+24.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sophie Enderlein |
2013 |
Odder Svømmeklub |
+0.64 |
219 |
1:43.49 |
+24.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Marie Jensen |
2013 |
Viborg Svømme Klub |
+0.81 |
198 |
1:47.04 |
+28.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sidsel T. Jensen |
2013 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.80 |
196 |
1:47.35 |
+28.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kristiane Porskrog |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
+0.58 |
188 |
1:48.77 |
+30.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Naja Dahl Nyhuus |
2012 |
HGF Svømning |
+0.76 |
187 |
1:48.94 |
+30.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Laura Lausdahl |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
182 |
1:50.03 |
+31.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Julie Vigh Märcher |
2013 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.80 |
178 |
1:50.84 |
+32.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Dicte Johanne Borresen |
2012 |
Swim Team Neptun |
+0.39 |
173 |
1:51.95 |
+33.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Naalua Steffensen |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.85 |
161 |
1:54.69 |
+36.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Linn Kristine Banggaard |
2012 |
Ikast Svømmeklub |
|
160 |
1:54.74 |
+36.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Karla Maria Kristoffersen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.70 |
152 |
1:56.91 |
+38.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Selma Vinther Pedersen |
2013 |
Odder Svømmeklub |
+0.78 |
143 |
1:59.26 |
+40.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Anemone Apel Mohrsen |
2012 |
HGF Svømning |
|
133 |
2:02.10 |
+43.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Frida Ivarsen |
2013 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
117 |
2:07.32 |
+48.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Pil Lønne Jensen |
2013 |
Ikast Svømmeklub |
+0.88 |
84 |
2:22.12 |
+1:03.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Esther Klemmensen |
2014 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning |
|
|
|
|
- |
|
Lianna Petersen |
2012 |
Viborg Svømme Klub |
+0.90 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Hoved bryder ikke vandoverfladen før hænderne vendes indad |
|
|
|
|
- |
|
Daniella Asbjørn |
2012 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Thea Holmegaard Caludan |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maja Rømer Hjelm |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 07:53:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Medley Damer årgang 2011 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lina Mohamad Ayadah |
2011 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.94 |
542 |
1:16.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivia Winum Andersen |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.72 |
497 |
1:18.75 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Katrine Wulf |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.73 |
490 |
1:19.13 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Freja Ane Nielsen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
+0.74 |
482 |
1:19.58 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cecilie Ditlev Lund |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.85 |
448 |
1:21.55 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Klara Vibeke Hald Gjedde |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
445 |
1:21.72 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Asta Vinther Pedersen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.76 |
441 |
1:21.92 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laura Vejsgaard Lund |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.80 |
429 |
1:22.70 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Villa Boye |
2011 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.89 |
423 |
1:23.11 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Karolina H. Fyrstman |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.57 |
421 |
1:23.25 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Westing |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.73 |
392 |
1:25.21 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Laura Bertelsen |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.61 |
385 |
1:25.74 |
+9.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Laura Skjærris Lund |
2011 |
Swim Team Neptun |
+0.81 |
383 |
1:25.89 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Josefine Berring Ekander |
2011 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.64 |
381 |
1:26.03 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Agnes Lorenzen Olesen |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
|
379 |
1:26.20 |
+9.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Olivia Gode Agersbæk |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.72 |
379 |
1:26.22 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Naja Rosenvinge S. Jensen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.57 |
373 |
1:26.65 |
+10.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Julie Skovdal |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
+0.85 |
346 |
1:28.85 |
+12.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Karen Bentsen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.78 |
343 |
1:29.12 |
+12.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Karla Edeling Tornvig Jensen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
+0.61 |
341 |
1:29.23 |
+12.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Arianna Sørensen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.69 |
326 |
1:30.66 |
+14.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mille Nova Juul Niebuhr |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
325 |
1:30.73 |
+14.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lisa Vestergaard |
2011 |
Struer Svømmeklub |
|
313 |
1:31.87 |
+15.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Lærke Ryvold |
2011 |
TST Svømning |
+0.68 |
312 |
1:31.99 |
+15.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Emma Axelsen |
2011 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.69 |
297 |
1:33.43 |
+16.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Eva Høgfeldt |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
287 |
1:34.56 |
+18.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Signe Rokkjær |
2011 |
Herning Svømmeklub |
+0.66 |
273 |
1:36.18 |
+19.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Merle Bülow |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.91 |
270 |
1:36.47 |
+19.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Naya Brendholdt |
2011 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.60 |
267 |
1:36.90 |
+20.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Sheila Mortensgaard |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.52 |
260 |
1:37.75 |
+21.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Paulina Westenholtz Gustafss |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.87 |
257 |
1:38.11 |
+21.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Ella Bernthz |
2011 |
Swim Team Neptun |
+0.74 |
241 |
1:40.24 |
+23.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Alberte Svane Koukoumis |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
236 |
1:40.88 |
+24.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Mille Caspers |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.54 |
231 |
1:41.59 |
+25.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Ida Marie Toftgaard Skov |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.89 |
208 |
1:45.20 |
+28.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Juliane Holler |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.79 |
203 |
1:46.12 |
+29.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Norah Wikman |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
185 |
1:49.40 |
+32.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Liv Damgaard |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
|
172 |
1:52.15 |
+35.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Lejla Karic |
2011 |
HGF Svømning |
|
150 |
1:57.42 |
+40.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nanna Le Bundgaard |
2011 |
TST Svømning |
+0.79 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ikke rygliggende efter vending |
|
|
|
|
- |
|
Nora Søndergaard Geiger |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning |
|
|
|
|
- |
|
Josefine Nonbo Laigaard |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.97 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Forlod rygliggende stilling andet end for at udføre en vending |
|
|
|
|
- |
|
Andrea Quist Mikkelsen |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Camilla Petersen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 07:53:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Medley Damer årgang 2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.50 |
897 |
1:04.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.60 |
798 |
1:07.26 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nanna Rosendal Høgh |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.62 |
679 |
1:10.98 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Dürr Toft-Jensen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
+0.45 |
595 |
1:14.17 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josefine Bak Mathiasen |
2010 |
Struer Svømmeklub |
+0.77 |
591 |
1:14.33 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Enderlein |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.79 |
555 |
1:15.91 |
+11.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.67 |
548 |
1:16.21 |
+11.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julie Mikkelsen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.79 |
535 |
1:16.83 |
+12.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofie Frøkjær |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.60 |
517 |
1:17.74 |
+13.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Signe Flarup |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.72 |
483 |
1:19.52 |
+14.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Andrea Kjær |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.50 |
461 |
1:20.74 |
+16.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Victoria Olsen |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.76 |
433 |
1:22.46 |
+17.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.80 |
430 |
1:22.65 |
+17.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Wilma Karlberg |
2010 |
Ikast Svømmeklub |
+0.69 |
428 |
1:22.75 |
+18.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Astrid Jepsen |
2010 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.66 |
423 |
1:23.12 |
+18.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Freja Dahl |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.74 |
417 |
1:23.49 |
+18.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Naja Marie Dam Lisby |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.65 |
395 |
1:25.02 |
+20.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.78 |
391 |
1:25.30 |
+20.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emma Vendelbo |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.88 |
390 |
1:25.37 |
+20.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Signe Hansen |
2010 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.57 |
384 |
1:25.83 |
+21.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emily Bang |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.77 |
382 |
1:25.99 |
+21.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Maja Carlson |
2010 |
Struer Svømmeklub |
+0.79 |
373 |
1:26.62 |
+21.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ines El Madihi |
2010 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.69 |
371 |
1:26.84 |
+22.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Amalie Mejer Lehmann |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.59 |
356 |
1:27.97 |
+23.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Elisabeth Sinem Güven |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.75 |
337 |
1:29.62 |
+24.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Nicoline C. Mortensen |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.82 |
335 |
1:29.77 |
+25.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Liva Krag |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.87 |
333 |
1:30.00 |
+25.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Meise Eva Dahl Koldkur |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.90 |
324 |
1:30.83 |
+26.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Lamia Mohamad Ayadah |
2010 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.81 |
315 |
1:31.66 |
+26.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Maja Sólbjørg Ulberg |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
313 |
1:31.82 |
+27.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Mathilde Jakobsen |
2010 |
Swim Team Neptun |
|
304 |
1:32.74 |
+28.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Karoline S. Søndergaard |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.77 |
301 |
1:33.08 |
+28.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Lea Knudsgaard |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.81 |
299 |
1:33.22 |
+28.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Alberte Lundfold |
2010 |
Ikast Svømmeklub |
+0.82 |
293 |
1:33.91 |
+29.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Emma Nyby |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
291 |
1:34.16 |
+29.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Ea Juul Brandt |
2010 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.57 |
264 |
1:37.26 |
+32.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Elvira Heine Sørensen |
2010 |
TST Svømning |
+0.94 |
251 |
1:38.91 |
+34.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Vera Fogedgaard Petersen |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.88 |
234 |
1:41.26 |
+36.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Anne Burup Øxenholt |
2010 |
HGF Svømning |
|
191 |
1:48.34 |
+43.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Amalie Bjerregaard Madsen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
177 |
1:51.05 |
+46.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Mikkeline Normann Olesen |
2010 |
HGF Svømning |
+0.78 |
146 |
1:58.47 |
+53.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lilli Munkholm Byrdal |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.61 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning |
|
|
|
|
- |
|
Laura Dybdahl |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.72 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ikke rygliggende efter vending |
|
|
|
|
- |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.71 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning |
|
|
|
|
- |
|
Amalie Ørtoft Iversen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.68 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ikke rygliggende efter vending |
|
|
|
|
- |
|
Lærke Bach Nielsen |
2010 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.88 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Hoved bryder ikke vandoverfladen før hænderne vendes indad |
|
|
|
|
- |
|
Kirstine Secher Rasmussen |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.63 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Ej samtidige arme (svømmer bryst i fly) |
|
|
|
|
- |
|
Maria Sondor Weiss |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.78 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning |
|
|
|
|
- |
|
Claire Kølbæk Jensen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofia-Elena Plaesu |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Astrid Juul Simonsen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nina Frederikke Toft |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 07:53:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Medley Damer årgang 2009 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.46 |
733 |
1:09.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.71 |
728 |
1:09.34 |
+0.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.78 |
719 |
1:09.64 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.53 |
715 |
1:09.77 |
+0.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lærke Pilgaard Johansson |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.65 |
675 |
1:11.12 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silja Bregenov |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.71 |
613 |
1:13.42 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Josephine Siggaard Kraul |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
601 |
1:13.92 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Andrea Grøndal |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.55 |
592 |
1:14.30 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.69 |
582 |
1:14.73 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alberte Futtrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.55 |
581 |
1:14.78 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maja Juul Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.77 |
576 |
1:14.97 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Merle Marie Pape |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.54 |
572 |
1:15.17 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nova V. Støy Toftegaard |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.55 |
558 |
1:15.75 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lærke Jakobsen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.79 |
557 |
1:15.81 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.73 |
540 |
1:16.61 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Caroline R. Frandsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.73 |
532 |
1:16.97 |
+7.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Kaia Riiskjær Olesen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.68 |
529 |
1:17.13 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Freya Jensen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.68 |
495 |
1:18.85 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Signe Madsen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.82 |
481 |
1:19.62 |
+10.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Freya Tormod |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.70 |
479 |
1:19.71 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Astrid Martinez Vestergaard |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.76 |
478 |
1:19.79 |
+10.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sophia Damberg |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.82 |
475 |
1:19.92 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Isabella Schøler Jönsson |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.64 |
467 |
1:20.42 |
+11.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ea T Jensen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.70 |
460 |
1:20.82 |
+11.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.80 |
459 |
1:20.85 |
+11.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Freja Dall Christensen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.74 |
459 |
1:20.87 |
+11.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.75 |
458 |
1:20.90 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Isabel Lindeborg Hoff |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.68 |
447 |
1:21.57 |
+12.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Wiktoria Gawor |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.71 |
434 |
1:22.40 |
+13.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Kristine Øvre |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.78 |
433 |
1:22.44 |
+13.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Karen Holst Jacobsen |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.79 |
416 |
1:23.56 |
+14.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Ida Egelund Jespersen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.80 |
406 |
1:24.22 |
+15.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Ida Frost Baltzer |
2009 |
Struer Svømmeklub |
+0.79 |
402 |
1:24.49 |
+15.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Lærke Kidmose Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.41 |
402 |
1:24.52 |
+15.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Leonora Nielsen Mahnkopf |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.68 |
394 |
1:25.10 |
+15.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Ellen Hjarsbæk Hansen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.85 |
380 |
1:26.13 |
+16.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Sif Klarskov Nielsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.59 |
371 |
1:26.81 |
+17.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Karoline Pedersen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.72 |
361 |
1:27.62 |
+18.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Lisa Linddal |
2009 |
TST Svømning |
+0.78 |
336 |
1:29.73 |
+20.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Alberte Lindeberg Dithlevsen |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.74 |
318 |
1:31.33 |
+22.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Victoria Høgh |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.71 |
306 |
1:32.59 |
+23.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Jasmin Sand Eskesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.77 |
293 |
1:33.87 |
+24.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Jasmin Kirkedal Laursen |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
256 |
1:38.20 |
+29.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Isabella Rønn Svinth |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.70 |
251 |
1:38.87 |
+29.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liv Lade Keller |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.97 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning |
|
|
|
|
- |
|
Frida V. Nierop-Andersen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.75 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning |
|
|
|
|
- |
|
Silke Stevnhøj Sommer |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.63 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Lykke Tougaard Svendsen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.76 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning |
|
|
|
|
- |
|
Mynte Haaning |
2009 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederikke Sanggaard |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 07:53:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Medley Damer årgang 2008 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.60 |
884 |
1:05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Freja Røjkjær Rasmussen |
2004 |
Swim Team Neptun |
+0.65 |
770 |
1:08.07 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victoria Andersen Krabbe |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.75 |
651 |
1:11.99 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karoline Andersen Krabbe |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
+0.75 |
641 |
1:12.34 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karoline Iversen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.80 |
620 |
1:13.15 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Carlijn Loeven |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.73 |
593 |
1:14.27 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alma Kruse |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.80 |
576 |
1:14.99 |
+9.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olivia Mai Akselsen |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.78 |
569 |
1:15.26 |
+10.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lærke Damgaard |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.67 |
566 |
1:15.43 |
+10.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mai Murata-Broberg |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.69 |
562 |
1:15.57 |
+10.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Freya Ellebye |
2006 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.75 |
560 |
1:15.67 |
+10.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ida Buur Ovesen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.59 |
560 |
1:15.70 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rikke Ydemann Pedersen |
2006 |
HGF Svømning |
+0.63 |
537 |
1:16.74 |
+11.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Kidmose Hansen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.50 |
532 |
1:17.00 |
+12.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Maria Aakmann Andersen |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.71 |
522 |
1:17.46 |
+12.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Marie Porup Juulsgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.75 |
518 |
1:17.65 |
+12.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mia Borup Mølgaard |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.78 |
513 |
1:17.93 |
+12.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Johanne S. Geiger |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.61 |
471 |
1:20.18 |
+15.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emilie Bæk Nielsen |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.74 |
456 |
1:21.03 |
+16.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sigurbjørg Jonsdottir |
2008 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.78 |
411 |
1:23.86 |
+18.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Louise Jeppesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.67 |
404 |
1:24.39 |
+19.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Thea Hause |
2008 |
Struer Svømmeklub |
+0.88 |
363 |
1:27.40 |
+22.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Gro Aanerud |
2008 |
TST Svømning |
+0.85 |
356 |
1:28.04 |
+23.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Mai Le |
2008 |
TST Svømning |
+0.74 |
314 |
1:31.78 |
+26.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Emilia Oltmann |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.72 |
311 |
1:32.08 |
+27.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Signe Rahn Jepsen |
2008 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.84 |
229 |
1:41.98 |
+36.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maya Kirkeby |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.70 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning |
|
|
|
|
- |
|
Kathrine Bak Mathiasen |
2008 |
Struer Svømmeklub |
+0.51 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Ida-Marie Scavenius |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.75 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 07:53:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-10-2023 08:04.43 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|