Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Midtjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ikast svømmecenter |
Arrangør |
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
27. okt 2023 to 29. okt 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer årgang 2012 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oskar Berg |
2012 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.51 |
265 |
2:46.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Friis Nielsen |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
+0.54 |
263 |
2:47.28 |
+0.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
200 |
3:03.24 |
+16.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bertram Nørremark |
2012 |
Viborg Svømme Klub |
|
160 |
3:17.28 |
+30.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asger Skov Dremark |
2013 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.79 |
160 |
3:17.42 |
+30.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Millas Lausdahl |
2013 |
Odder Svømmeklub |
+0.70 |
159 |
3:17.71 |
+30.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Zacharias Bing Lauritzen |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.92 |
158 |
3:18.22 |
+31.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Patrick Noe |
2012 |
HGF Svømning |
+0.71 |
147 |
3:22.68 |
+35.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nikolas Ekholm |
2014 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gregers Wang Nielsen |
2012 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-10-2023 17:47:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer årgang 2011 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laust Agergaard |
2011 |
Swim Team Neptun |
+0.54 |
462 |
2:18.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonas Olsen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.73 |
410 |
2:24.21 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hjalte Amtorp |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.58 |
388 |
2:26.84 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lucas Do Jespersen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.63 |
366 |
2:29.83 |
+11.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Vium Demant |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.61 |
362 |
2:30.29 |
+11.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.73 |
306 |
2:38.95 |
+20.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
William Bach Jakobsen |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.76 |
266 |
2:46.48 |
+27.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jacob Dahl Reher |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.86 |
224 |
2:56.42 |
+37.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Malthe Sloth |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.60 |
220 |
2:57.40 |
+38.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johannes Danvøgg Jeppesen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.66 |
216 |
2:58.46 |
+39.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frederik Hammer |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.94 |
208 |
3:00.69 |
+42.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jacob Zacharias Davidson |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
195 |
3:04.73 |
+46.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Egon Johan Dannesboe |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.94 |
188 |
3:06.81 |
+48.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emil Treldal Dige |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.98 |
175 |
3:11.61 |
+52.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Magne Ingerslev Bjerremand |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.73 |
165 |
3:15.06 |
+56.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Silas Philip Kristensen |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
|
144 |
3:24.44 |
+1:05.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Maximilian G. Christensen |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
+0.92 |
120 |
3:37.06 |
+1:18.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-10-2023 17:47:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer årgang 2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eddie Berg |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.65 |
480 |
2:16.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carl Faaborg Rytter |
2010 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.64 |
435 |
2:21.37 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Mandrup Rosendal |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.50 |
387 |
2:27.05 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oscar Lund Rasmussen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.72 |
374 |
2:28.72 |
+11.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.69 |
373 |
2:28.85 |
+11.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mads Vestergaard |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.54 |
356 |
2:31.21 |
+14.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jacob Kristensen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.96 |
287 |
2:42.43 |
+25.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
August Nielsen |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.84 |
265 |
2:46.74 |
+29.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Denys Yakhymovych |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.82 |
257 |
2:48.44 |
+31.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Christian H Jacobsen |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.88 |
212 |
2:59.52 |
+42.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Karl Ballegaard Preuthun |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.87 |
175 |
3:11.51 |
+54.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marcus Krogh |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.88 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-10-2023 17:47:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer årgang 2009 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.58 |
620 |
2:05.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albert Grove |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.59 |
618 |
2:05.84 |
+0.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gabriel Oostwouder |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.71 |
600 |
2:07.05 |
+1.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Luca Stammose Mensberg |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.63 |
511 |
2:14.00 |
+8.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.74 |
480 |
2:16.85 |
+11.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.76 |
382 |
2:27.72 |
+22.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Silas Østlund |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.67 |
333 |
2:34.54 |
+28.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William D. Lindberg |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.75 |
313 |
2:37.73 |
+32.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tino Martin Gade |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
+0.79 |
202 |
3:02.63 |
+56.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christian Kirk |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-10-2023 17:47:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer årgang 2008 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Zilas Vilsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.65 |
679 |
2:01.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
+0.74 |
657 |
2:03.28 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Søren Winther Hald |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
+0.66 |
631 |
2:04.95 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Magnus Karlberg |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
+0.79 |
601 |
2:07.01 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Patrick Gadeberg |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.69 |
596 |
2:07.37 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Yung K. Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.63 |
578 |
2:08.65 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Noah Bie Bock |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.71 |
572 |
2:09.11 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Magnus Lindberg |
2008 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.77 |
561 |
2:09.91 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.78 |
548 |
2:10.94 |
+9.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Martin Nygaard |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.77 |
516 |
2:13.56 |
+11.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alexander Mogensen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
+0.82 |
514 |
2:13.73 |
+11.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jakob Wemmelund |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.63 |
498 |
2:15.18 |
+13.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aske Binderup Trudslev |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.74 |
497 |
2:15.30 |
+13.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alexander Buch |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.79 |
491 |
2:15.83 |
+13.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aksel Kirchert |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.68 |
467 |
2:18.10 |
+16.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jakob Rickers |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.76 |
455 |
2:19.28 |
+17.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Oscar Dose |
2007 |
HGF Svømning |
+0.77 |
445 |
2:20.33 |
+18.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Viggo Wind Løssing |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.70 |
436 |
2:21.33 |
+19.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alfred Hørlück |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.69 |
435 |
2:21.38 |
+19.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Gustav Falk Olesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.74 |
431 |
2:21.88 |
+19.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Nicolai Skivild Westing |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.65 |
428 |
2:22.18 |
+20.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Carl Christian Caben Sommer |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.73 |
411 |
2:24.08 |
+22.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Oskar Holmbo Frandsen |
2008 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.75 |
391 |
2:26.49 |
+24.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Kasper Bundgaard |
2008 |
TST Svømning |
+0.72 |
383 |
2:27.51 |
+25.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Daniel Kring |
2008 |
HGF Svømning |
+0.70 |
312 |
2:38.00 |
+36.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Jacob Witte Christensen |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.84 |
245 |
2:51.26 |
+49.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Mikkel Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.65 |
226 |
2:55.97 |
+54.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Heorhii Bakhvalov |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noah Brendholdt |
2004 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-10-2023 17:47:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-10-2023 08:04.00 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Midtjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ikast svømmecenter |
Arrangør |
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
27. okt 2023 to 29. okt 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Damer årgang 2012 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.68 |
510 |
2:28.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
+0.64 |
333 |
2:51.41 |
+22.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Nielsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.67 |
328 |
2:52.17 |
+23.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Serena Melinte |
2012 |
Struer Svømmeklub |
|
312 |
2:55.13 |
+26.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Naja Riis Gade |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
+0.86 |
298 |
2:57.72 |
+29.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lianna Petersen |
2012 |
Viborg Svømme Klub |
+0.87 |
291 |
2:59.27 |
+30.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vigga Køppen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.71 |
280 |
3:01.52 |
+32.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Agnes Marie Dyg Pedersen |
2012 |
Viborg Svømme Klub |
+0.89 |
279 |
3:01.61 |
+32.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gry Lønne Jensen |
2012 |
Ikast Svømmeklub |
+0.82 |
279 |
3:01.73 |
+33.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Esther Nielsen |
2012 |
Viborg Svømme Klub |
+0.78 |
258 |
3:06.47 |
+37.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emilie Dalgaard Farving |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.71 |
247 |
3:09.18 |
+40.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Marie Jensen |
2013 |
Viborg Svømme Klub |
+0.89 |
232 |
3:13.14 |
+44.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Linn Kristine Banggaard |
2012 |
Ikast Svømmeklub |
+0.76 |
225 |
3:15.29 |
+46.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sidsel T. Jensen |
2013 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
216 |
3:17.80 |
+49.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nora Nikolova |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
+0.86 |
212 |
3:19.07 |
+50.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Asta Nonbo Pilegaard |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.83 |
192 |
3:25.70 |
+57.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Laura Lausdahl |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.96 |
174 |
3:32.78 |
+1:04.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ida Maria Skov Jeppesen |
2012 |
Viborg Svømme Klub |
+0.91 |
151 |
3:42.75 |
+1:14.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Julie Vigh Märcher |
2013 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.83 |
148 |
3:44.53 |
+1:15.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Karla Maria Kristoffersen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.85 |
147 |
3:44.84 |
+1:16.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Frida Ivarsen |
2013 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
123 |
3:58.70 |
+1:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maja Rømer Hjelm |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-10-2023 18:43:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Damer årgang 2011 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mille Nova Juul Niebuhr |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.79 |
384 |
2:43.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rihanna Lillevang |
2011 |
Holstebro Svømme Club |
+0.77 |
382 |
2:43.72 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karen Bentsen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.60 |
346 |
2:49.16 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Agnes Lorenzen Olesen |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
|
323 |
2:53.10 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Naja Rosenvinge S. Jensen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.55 |
316 |
2:54.38 |
+11.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alberte Svane Koukoumis |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.86 |
261 |
3:05.83 |
+22.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Juliane Holler |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.76 |
257 |
3:06.80 |
+23.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Paulina Westenholtz Gustafss |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
|
254 |
3:07.49 |
+24.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Merle Bülow |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.76 |
253 |
3:07.65 |
+24.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Liv Damgaard |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
|
163 |
3:37.16 |
+53.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alberte Holdensen |
2011 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.88 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.2 Svømmeren afsluttede ikke distancen - DNF |
|
|
|
|
- |
|
Sofia Lilly Kramer Reuter |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Camilla Petersen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-10-2023 18:43:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Damer årgang 2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.59 |
850 |
2:05.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josefine Bak Mathiasen |
2010 |
Struer Svømmeklub |
+0.79 |
598 |
2:21.00 |
+15.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.67 |
542 |
2:25.69 |
+20.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.75 |
532 |
2:26.54 |
+21.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Enderlein |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.81 |
501 |
2:29.51 |
+24.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Andrea Kjær |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.69 |
491 |
2:30.53 |
+25.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.73 |
482 |
2:31.47 |
+26.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Victoria Olsen |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.76 |
453 |
2:34.62 |
+29.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emily Bang |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.75 |
453 |
2:34.64 |
+29.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maja Carlson |
2010 |
Struer Svømmeklub |
+0.85 |
450 |
2:34.93 |
+29.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Wilma Karlberg |
2010 |
Ikast Svømmeklub |
+0.71 |
450 |
2:34.97 |
+29.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nina Frederikke Toft |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.79 |
445 |
2:35.56 |
+30.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.98 |
444 |
2:35.64 |
+30.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Naja Marie Dam Lisby |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.40 |
416 |
2:39.08 |
+33.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Signe Hansen |
2010 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.80 |
396 |
2:41.70 |
+36.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lilli Munkholm Byrdal |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
395 |
2:41.85 |
+36.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Victoria Pauli Thorhauge |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.83 |
374 |
2:44.86 |
+39.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lea Knudsgaard |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.90 |
356 |
2:47.53 |
+42.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Amalie Ørtoft Iversen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.86 |
351 |
2:48.34 |
+42.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Caroline Madsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.68 |
346 |
2:49.12 |
+43.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Nicoline C. Mortensen |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.78 |
344 |
2:49.44 |
+44.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Maja Sólbjørg Ulberg |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
333 |
2:51.35 |
+45.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Elisabeth Sinem Güven |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.58 |
321 |
2:53.51 |
+48.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Liva Krag |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.68 |
306 |
2:56.15 |
+50.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sara Dahm Jensen |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
246 |
3:09.38 |
+1:03.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Vera Fogedgaard Petersen |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.80 |
213 |
3:18.85 |
+1:13.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Anne Burup Øxenholt |
2010 |
HGF Svømning |
+0.71 |
193 |
3:25.50 |
+1:20.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofia-Elena Plaesu |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Astrid Juul Simonsen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ellen Binderup Trudslev |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-10-2023 18:43:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Damer årgang 2009 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
700 |
2:13.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.72 |
661 |
2:16.39 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
606 |
2:20.34 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mynte Haaning |
2009 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.69 |
573 |
2:22.97 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maja Juul Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.76 |
563 |
2:23.81 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lykke Emilie Lund |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.76 |
533 |
2:26.50 |
+12.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Freya Magnussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.78 |
516 |
2:28.11 |
+14.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Astrid Martinez Vestergaard |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.77 |
499 |
2:29.71 |
+15.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.74 |
476 |
2:32.12 |
+18.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Freja Dall Christensen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.72 |
461 |
2:33.73 |
+19.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alma Ahrendt |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.79 |
455 |
2:34.36 |
+20.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ida Egelund Jespersen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.74 |
455 |
2:34.37 |
+20.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anne Caroline Dahl Reher |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.67 |
450 |
2:34.98 |
+21.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Karen Holst Jacobsen |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.80 |
444 |
2:35.68 |
+21.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.83 |
442 |
2:35.92 |
+22.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sophia Damberg |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.77 |
436 |
2:36.57 |
+22.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Astrid Pedersen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.66 |
435 |
2:36.73 |
+22.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Isabel Lindeborg Hoff |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.75 |
434 |
2:36.83 |
+23.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Filippa Fleng |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.73 |
413 |
2:39.47 |
+25.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Anna Friis Stenholt |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
384 |
2:43.41 |
+29.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilie Randrup |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederikke Sanggaard |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-10-2023 18:43:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Damer årgang 2008 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.72 |
718 |
2:12.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Line Knudsen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.81 |
651 |
2:17.07 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karoline Iversen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.76 |
633 |
2:18.37 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Kidmose Hansen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.66 |
622 |
2:19.18 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kathrine Bak Mathiasen |
2008 |
Struer Svømmeklub |
+0.58 |
616 |
2:19.56 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lærke Damgaard |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.67 |
583 |
2:22.20 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olivia Mai Akselsen |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.80 |
579 |
2:22.52 |
+9.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ane Walmar |
2007 |
Swim Team Neptun |
+0.62 |
569 |
2:23.32 |
+10.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alberte Bøgeskov Johnsen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.77 |
567 |
2:23.53 |
+10.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Freya Ellebye |
2006 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.75 |
557 |
2:24.32 |
+11.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sommer E. S. Jensen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
+0.78 |
521 |
2:27.58 |
+14.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emilie Bie Bock |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.65 |
515 |
2:28.13 |
+15.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Johanne Sørensen |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.73 |
484 |
2:31.23 |
+18.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ida-Marie Scavenius |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.60 |
455 |
2:34.41 |
+21.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Klara Buur Ovesen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.66 |
410 |
2:39.89 |
+27.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sigurbjørg Jonsdottir |
2008 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.79 |
407 |
2:40.31 |
+27.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Silke Sejr Elgaard Jørgensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.75 |
396 |
2:41.79 |
+29.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Filippa Fiskaali |
2007 |
TST Svømning |
+0.71 |
376 |
2:44.50 |
+31.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Thea Hause |
2008 |
Struer Svømmeklub |
+0.84 |
361 |
2:46.82 |
+34.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Gro Aanerud |
2008 |
TST Svømning |
+0.42 |
359 |
2:47.15 |
+34.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ida Falgren |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.79 |
321 |
2:53.52 |
+40.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nikoline Jakobsen |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.52 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.2 Svømmeren afsluttede ikke distancen - DNF |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-10-2023 18:43:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-10-2023 08:04.12 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Midtjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ikast svømmecenter |
Arrangør |
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
27. okt 2023 to 29. okt 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer årgang 2012 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asger Nørgaard Gai |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.29 |
271 |
42.03 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jakob Bull Kramer |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
+0.75 |
249 |
43.19 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Schwaner |
2013 |
Herning Svømmeklub |
|
248 |
43.25 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bertel Engholm Jøns Johansen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
+0.58 |
185 |
47.66 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malthe Pilgaard Johansson |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
184 |
47.75 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Millas Lausdahl |
2013 |
Odder Svømmeklub |
+0.71 |
112 |
56.41 |
+14.38 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexander Høgh |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.89 |
111 |
56.59 |
+14.56 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Bergman |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Bentag ikke samtidige eller skiftende bevægelser |
|
|
|
|
- |
|
Frej Christensen |
2012 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.86 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Bentag ikke samtidige eller skiftende bevægelser |
|
|
|
|
- |
|
Johan Fjord Kristensen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
+0.82 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Hoved bryder ikke vandoverfladen før hænderne vendes indad |
|
|
|
|
- |
|
Konrad Lindhardt |
2013 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Hoved bryder ikke vandoverfladen før hænderne vendes indad |
|
|
|
|
- |
|
Asger Skov Dremark |
2013 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-10-2023 20:02:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer årgang 2011 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Dyreborg Kristensen |
2011 |
Swim Team Neptun |
+0.68 |
298 |
40.69 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aleksandr Kudelko |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
+0.67 |
263 |
42.44 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Fenger Biel |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
|
253 |
42.95 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Philip Jensen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
+0.64 |
238 |
43.83 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Møller-Hansen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.73 |
197 |
46.70 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederik Hammer |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.92 |
190 |
47.29 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jacob Zacharias Davidson |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
182 |
47.93 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Leo Lykke Justesen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.84 |
174 |
48.63 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eduard Cazacu |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
|
170 |
49.08 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lauge Amtorp |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.81 |
167 |
49.30 |
+8.61 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Denis Yavorskyy |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
+0.84 |
118 |
55.31 |
+14.62 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Karl Haveløkke Søgaard |
2011 |
Swim Team Neptun |
+0.65 |
112 |
56.35 |
+15.66 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Frederik Stidsen |
2011 |
HGF Svømning |
+0.66 |
56 |
1:10.91 |
+30.22 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magne Ingerslev Bjerremand |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.52 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Oskar Møller Schlünsen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Samuel Ottow Bagger Vesterlu |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-10-2023 20:02:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer årgang 2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adam Sallam |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.65 |
453 |
35.40 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malte Haun |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.67 |
425 |
36.17 |
+0.77 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonathan M. Jensen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.79 |
312 |
40.10 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mads Ivarsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.63 |
279 |
41.58 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jakob Munk Barfod |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.67 |
256 |
42.80 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Benjamin Nørremark |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.80 |
255 |
42.87 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Benjamin Thisted Andersen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.71 |
200 |
46.51 |
+11.11 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Asger Møller Ebbesen |
2010 |
Ikast Svømmeklub |
+0.82 |
157 |
50.37 |
+14.97 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Andreas Lanng |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.44 |
144 |
51.86 |
+16.46 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marcus Krogh |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.85 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Santino Alexander Galacho |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-10-2023 20:02:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer årgang 2009 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noah Llobel |
2009 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.75 |
515 |
33.92 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sander Thygesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.66 |
500 |
34.25 |
+0.33 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eskil Kiib Bach |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.64 |
474 |
34.87 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Storm Sall Okkels |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.59 |
473 |
34.90 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.76 |
466 |
35.07 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Florent Asllanaj |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.77 |
382 |
37.48 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marius Møldrup Hansen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.72 |
367 |
37.98 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
August Juul Jensen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.67 |
360 |
38.21 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Liam Thomsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
+0.52 |
353 |
38.48 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marius Lynggaard |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.79 |
317 |
39.85 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mikkel Munk Ryttersgaard |
2009 |
Struer Svømmeklub |
+0.73 |
252 |
43.04 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Bertram Kimose Møller |
2009 |
Swim Team Neptun |
|
234 |
44.10 |
+10.18 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Valdemar Dupont |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.86 |
217 |
45.20 |
+11.28 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kristian Johnsen Andersen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
+0.71 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Skov Rosenbrock |
2009 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-10-2023 20:02:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer årgang 2008 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tobias Jakobsen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
+0.63 |
653 |
31.34 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dan Skov |
2006 |
Holstebro Svømme Club |
+0.71 |
560 |
32.99 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Paolo Parlato |
2006 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.77 |
503 |
34.19 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.76 |
500 |
34.25 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christoffer Lüneborg |
2005 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.65 |
460 |
35.22 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Buch |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.74 |
459 |
35.26 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mikkel Fisker Nielsen |
2007 |
HGF Svømning |
+0.66 |
436 |
35.85 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Magnus Wurtz Jensen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.67 |
432 |
35.97 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Victor Langberg Aakjær |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.54 |
418 |
36.35 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hjalte Damgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.64 |
411 |
36.57 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Max-Emil Momme |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.86 |
397 |
36.98 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Albert Olesen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.43 |
382 |
37.46 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emil Valters Peca |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.70 |
377 |
37.65 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Daniel Kring |
2008 |
HGF Svømning |
+0.72 |
354 |
38.45 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Oskar Holmbo Frandsen |
2008 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.85 |
272 |
41.94 |
+10.60 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Toke Stagaard Witt Jørgensen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.85 |
194 |
46.98 |
+15.64 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Renato Parlato |
2006 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.53 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-10-2023 20:02:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-10-2023 08:04.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Midtjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ikast svømmecenter |
Arrangør |
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
27. okt 2023 to 29. okt 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer årgang 2012 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ilia Cornelia Christensen |
2012 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.71 |
365 |
43.01 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Carlson |
2012 |
Struer Svømmeklub |
+0.62 |
353 |
43.49 |
+0.48 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Astrid Hjarsbæk Hansen |
2012 |
Holstebro Svømme Club |
+0.54 |
343 |
43.92 |
+0.91 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Agnes Marie Dyg Pedersen |
2012 |
Viborg Svømme Klub |
+0.84 |
335 |
44.25 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Nielsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.69 |
296 |
46.12 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sophie Enderlein |
2013 |
Odder Svømmeklub |
+0.64 |
280 |
46.99 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ellen Jensen |
2012 |
Struer Svømmeklub |
|
262 |
48.03 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Katrine Elgaard Rohde |
2012 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
+0.64 |
251 |
48.74 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gry Lønne Jensen |
2012 |
Ikast Svømmeklub |
|
241 |
49.37 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vigga Køppen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.63 |
226 |
50.47 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
+0.58 |
200 |
52.50 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Naja Dahl Nyhuus |
2012 |
HGF Svømning |
|
197 |
52.84 |
+9.83 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emilie Marie Nielsen |
2014 |
Herning Svømmeklub |
+0.83 |
195 |
52.94 |
+9.93 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Karla Maria Kristoffersen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
183 |
54.16 |
+11.15 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ellen Klemmensen |
2014 |
Herning Svømmeklub |
|
182 |
54.23 |
+11.22 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anemone Apel Mohrsen |
2012 |
HGF Svømning |
|
171 |
55.32 |
+12.31 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Naalua Steffensen |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.78 |
159 |
56.75 |
+13.74 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Selma Vinther Pedersen |
2013 |
Odder Svømmeklub |
+0.61 |
150 |
57.82 |
+14.81 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Daniella Asbjørn |
2012 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.71 |
133 |
1:00.10 |
+17.09 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Andrea B. Mors |
2012 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
+0.71 |
133 |
1:00.20 |
+17.19 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Asta Nonbo Pilegaard |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.80 |
131 |
1:00.50 |
+17.49 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Pil Lønne Jensen |
2013 |
Ikast Svømmeklub |
|
96 |
1:07.11 |
+24.10 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Minna Holst Jacobsen |
2013 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.96 |
94 |
1:07.45 |
+24.44 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marie Lund Jespersen |
2013 |
Odder Svømmeklub |
+0.36 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Laura Lausdahl |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.71 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Bentag ikke samtidige eller skiftende bevægelser |
|
|
|
|
- |
|
Kristiane Porskrog |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
+0.59 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere flybenspark efter start eller vending |
|
|
|
|
- |
|
Arja Bosnjak |
2013 |
Struer Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Thea Holmegaard Caludan |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maja Rømer Hjelm |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Selma Nissen |
2012 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-10-2023 19:57:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer årgang 2011 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Gode Agersbæk |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.69 |
498 |
38.77 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lina Mohamad Ayadah |
2011 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.83 |
477 |
39.34 |
+0.57 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Katrine Wulf |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.69 |
460 |
39.83 |
+1.06 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Arianna Sørensen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.65 |
430 |
40.74 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cecilie Ditlev Lund |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.78 |
422 |
40.99 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asta Vinther Pedersen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
415 |
41.20 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julie Skovdal |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
+0.80 |
404 |
41.57 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Naya Brendholdt |
2011 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.75 |
380 |
42.44 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Karla Edeling Tornvig Jensen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
+0.64 |
348 |
43.71 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anna Westing |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.69 |
344 |
43.87 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Josefine Berring Ekander |
2011 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.58 |
331 |
44.41 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sheila Mortensgaard |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.57 |
308 |
45.49 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Olivia Brøgger Thygesen |
2011 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
+0.61 |
304 |
45.71 |
+6.94 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Josefine Nonbo Laigaard |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
255 |
48.44 |
+9.67 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sofie Albøge |
2011 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
+0.59 |
240 |
49.42 |
+10.65 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Eva Høgfeldt |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
236 |
49.69 |
+10.92 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lisa Vestergaard |
2011 |
Struer Svømmeklub |
|
225 |
50.50 |
+11.73 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mille Caspers |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.70 |
224 |
50.62 |
+11.85 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alberte Holdensen |
2011 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.86 |
214 |
51.38 |
+12.61 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emma Axelsen |
2011 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.64 |
201 |
52.45 |
+13.68 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Norah Wikman |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.71 |
197 |
52.84 |
+14.07 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Nikoline Wright Nedergaard |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.84 |
195 |
53.02 |
+14.25 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nanna Le Bundgaard |
2011 |
TST Svømning |
+0.83 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Hoved bryder ikke vandoverfladen før hænderne vendes indad |
|
|
|
|
- |
|
Julia Sara Walbom Harders |
2011 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
+0.72 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Lærke Ryvold |
2011 |
TST Svømning |
+0.79 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Andrea Quist Mikkelsen |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Marie Toftgaard Skov |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-10-2023 19:57:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer årgang 2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.61 |
663 |
35.25 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nanna Rosendal Høgh |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.75 |
644 |
35.59 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.75 |
546 |
37.60 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julie Mikkelsen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.74 |
543 |
37.69 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Enderlein |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.85 |
492 |
38.94 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Freja Dahl |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.76 |
383 |
42.34 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Sørensen |
2010 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.65 |
376 |
42.57 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caroline Madsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.78 |
372 |
42.73 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lærke Røstad |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.84 |
365 |
43.00 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Signe Flarup |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.72 |
359 |
43.26 |
+8.01 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Amalie Mejer Lehmann |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.56 |
346 |
43.76 |
+8.51 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Nyby |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.73 |
322 |
44.83 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Daria-Loana Panagachi-Tanasa |
2010 |
Struer Svømmeklub |
+0.66 |
322 |
44.85 |
+9.60 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lamia Mohamad Ayadah |
2010 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.79 |
316 |
45.10 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Laura Dybdahl |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.71 |
315 |
45.19 |
+9.94 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Karoline S. Søndergaard |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.55 |
314 |
45.21 |
+9.96 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emma Vendelbo |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.88 |
307 |
45.58 |
+10.33 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nicoline C. Mortensen |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.79 |
300 |
45.90 |
+10.65 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sara Dahm Jensen |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
218 |
51.04 |
+15.79 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alberte Lundfold |
2010 |
Ikast Svømmeklub |
+0.72 |
195 |
52.99 |
+17.74 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Hannah Degn |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.67 |
193 |
53.15 |
+17.90 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Laura vitten hvistendal |
2010 |
Herning Svømmeklub |
+0.60 |
188 |
53.60 |
+18.35 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amalie Bjerregaard Madsen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.87 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.3 Albuerne over vand, bortset fra ved vending |
|
|
|
|
- |
|
Mikkeline Normann Olesen |
2010 |
HGF Svømning |
+0.75 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere flybenspark efter start eller vending |
|
|
|
|
- |
|
Ellen Binderup Trudslev |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-10-2023 19:57:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer årgang 2009 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.68 |
703 |
34.58 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silke Stevnhøj Sommer |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.54 |
593 |
36.60 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andrea Grøndal |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.68 |
592 |
36.61 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lærke Jakobsen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.78 |
565 |
37.18 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline R. Frandsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.67 |
558 |
37.35 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Merle Marie Pape |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.54 |
541 |
37.72 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frida V. Nierop-Andersen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.73 |
540 |
37.76 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alberte Futtrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.68 |
529 |
38.00 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Katrine Mølbak |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
+0.65 |
515 |
38.35 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Isabella Schøler Jönsson |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.72 |
502 |
38.67 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Josephine Siggaard Kraul |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.70 |
501 |
38.70 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.76 |
500 |
38.73 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ellen Hjarsbæk Hansen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.95 |
482 |
39.20 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
|
=14 |
|
Victoria Høgh |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.68 |
458 |
39.87 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
|
=14 |
|
Liv Lade Keller |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.79 |
458 |
39.87 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mai Skov |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.73 |
445 |
40.25 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lykke Emilie Lund |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.72 |
441 |
40.39 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Amalie Breum Nielsen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.67 |
415 |
41.22 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Wiktoria Gawor |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.41 |
413 |
41.29 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.70 |
389 |
42.10 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alberte Lindeberg Dithlevsen |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.74 |
361 |
43.16 |
+8.58 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ida Frost Baltzer |
2009 |
Struer Svømmeklub |
+0.82 |
360 |
43.20 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ingrid Møldrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.82 |
306 |
45.60 |
+11.02 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Lisa Linddal |
2009 |
TST Svømning |
|
306 |
45.63 |
+11.05 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Jasmin Kirkedal Laursen |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
271 |
47.47 |
+12.89 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Thea Aurvig |
2009 |
Swim Team Neptun |
+0.85 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Hoved bryder ikke vandoverfladen før hænderne vendes indad |
|
|
|
|
- |
|
Astrid Pedersen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.64 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-10-2023 19:57:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer årgang 2008 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.64 |
820 |
32.85 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karoline Andersen Krabbe |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
+0.72 |
726 |
34.20 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Louise D. Liboriussen |
2002 |
Viborg Svømme Klub |
+0.53 |
623 |
36.00 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maria Aakmann Andersen |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.72 |
572 |
37.03 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sommer E. S. Jensen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
+0.70 |
519 |
38.25 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victoria Andersen Krabbe |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.77 |
489 |
39.03 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nanna Rønnow |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.57 |
483 |
39.19 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Line Knudsen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.75 |
470 |
39.53 |
+6.68 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marie Porup Juulsgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.74 |
460 |
39.81 |
+6.96 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rosa Crone |
2008 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
+0.74 |
447 |
40.21 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Silke Østrup |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.79 |
429 |
40.75 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Cecilie Have Pedersen |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.74 |
427 |
40.82 |
+7.97 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maya Kirkeby |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.67 |
403 |
41.62 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mia Borup Mølgaard |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.80 |
379 |
42.49 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ida Mørup |
2006 |
HGF Svømning |
+0.75 |
365 |
43.00 |
+10.15 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mai Le |
2008 |
TST Svømning |
+0.71 |
353 |
43.50 |
+10.65 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Maria Dyrbye |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.80 |
352 |
43.53 |
+10.68 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Asta Klemmensen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.73 |
341 |
44.01 |
+11.16 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mille Hald Ry |
2008 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
+0.78 |
312 |
45.30 |
+12.45 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Freya Rose Winther |
2008 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.79 |
224 |
50.60 |
+17.75 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marie T. Lauridsen |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-10-2023 19:57:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-10-2023 08:04.25 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Midtjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ikast svømmecenter |
Arrangør |
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
27. okt 2023 to 29. okt 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Medley Herrer årgang 2012 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jakob Bull Kramer |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
+0.65 |
261 |
1:24.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Schwaner |
2013 |
Herning Svømmeklub |
+0.73 |
242 |
1:26.74 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asger Nørgaard Gai |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.52 |
235 |
1:27.65 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskar Berg |
2012 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.53 |
227 |
1:28.62 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Victor Mikkelsen |
2013 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.91 |
197 |
1:32.94 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malthe Pilgaard Johansson |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.77 |
176 |
1:36.41 |
+11.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Zacharias Bing Lauritzen |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.97 |
151 |
1:41.45 |
+16.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.82 |
147 |
1:42.30 |
+17.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Bertram Nørremark |
2012 |
Viborg Svømme Klub |
+0.93 |
137 |
1:44.84 |
+20.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Millas Lausdahl |
2013 |
Odder Svømmeklub |
+0.56 |
125 |
1:48.00 |
+23.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Patrick Noe |
2012 |
HGF Svømning |
+0.68 |
97 |
1:57.56 |
+33.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Bergman |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.65 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Ej samtidige bevægelser med benene |
|
|
|
|
- |
|
Mads Peter Rømer Brix |
2012 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 10.2 Svømmeren afsluttede ikke distancen - DNF |
|
|
|
|
- |
|
Alexander Høgh |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.86 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Bentag ikke samtidige eller skiftende bevægelser |
|
|
|
|
- |
|
Lucas Friis Nielsen |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
+0.50 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Lukas Sander |
2013 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Ej samtidige bevægelser med benene |
|
|
|
|
- |
|
Tristan Thygesen Andersen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nikolas Ekholm |
2014 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Patrick Sand Eskesen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gregers Wang Nielsen |
2012 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-10-2023 20:09:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Medley Herrer årgang 2011 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Hallenberg |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.65 |
395 |
1:13.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Do Jespersen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.68 |
339 |
1:17.51 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Vium Demant |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.79 |
321 |
1:18.98 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonas Olsen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.73 |
314 |
1:19.50 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silas Sejr Elgaard Jørgensen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.72 |
303 |
1:20.45 |
+6.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hjalte Amtorp |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
300 |
1:20.78 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
August Bech Hørning |
2011 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.69 |
298 |
1:20.92 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Benjamin Parra Andreasen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
|
275 |
1:23.11 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
William Fenger Biel |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
+0.70 |
262 |
1:24.47 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lucas Dyreborg Kristensen |
2011 |
Swim Team Neptun |
+0.75 |
252 |
1:25.53 |
+11.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Bille Benjamin Drasbek |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.64 |
252 |
1:25.58 |
+11.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.74 |
251 |
1:25.66 |
+11.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Malthe Sloth |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.64 |
220 |
1:29.55 |
+15.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Johannes Danvøgg Jeppesen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.64 |
220 |
1:29.57 |
+15.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Oliver Møller-Hansen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.73 |
198 |
1:32.72 |
+19.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Leo Lykke Justesen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
181 |
1:35.55 |
+21.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Eduard Cazacu |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
+0.80 |
169 |
1:37.66 |
+23.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jonathan Bjerre |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
117 |
1:50.33 |
+36.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emil Treldal Dige |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.90 |
113 |
1:51.79 |
+38.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Denis Yavorskyy |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
+0.90 |
104 |
1:54.70 |
+41.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Silas Philip Kristensen |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
+0.54 |
92 |
1:59.43 |
+45.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Maximilian G. Christensen |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
+0.85 |
90 |
2:00.57 |
+46.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Frederik Stidsen |
2011 |
HGF Svømning |
|
67 |
2:12.77 |
+59.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aleksandr Kudelko |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
+0.74 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
- |
|
William Vork |
2011 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.79 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Malthe Pedersen |
2011 |
Swim Team Neptun |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oskar Møller Schlünsen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Joel Ebler Skovsen |
2011 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Samuel Ottow Bagger Vesterlu |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-10-2023 20:09:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Medley Herrer årgang 2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adam Sallam |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.67 |
474 |
1:09.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malte Haun |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.69 |
423 |
1:12.03 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eddie Berg |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.52 |
383 |
1:14.45 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carl Faaborg Rytter |
2010 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.72 |
358 |
1:16.17 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oscar Lund Rasmussen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.65 |
333 |
1:17.98 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Denys Yakhymovych |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.70 |
311 |
1:19.80 |
+10.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Albert Pauli Andersen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.75 |
308 |
1:20.06 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jonathan M. Jensen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.77 |
287 |
1:21.95 |
+12.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.72 |
277 |
1:22.95 |
+13.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Benjamin Nørremark |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.79 |
275 |
1:23.09 |
+13.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mads Vestergaard |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.61 |
268 |
1:23.80 |
+14.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rasmus Mandrup Rosendal |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.62 |
262 |
1:24.52 |
+15.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jakob Munk Barfod |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.70 |
257 |
1:25.02 |
+15.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mads Ivarsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.66 |
254 |
1:25.40 |
+16.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mathias Jungersen |
2010 |
Holstebro Svømme Club |
+0.78 |
241 |
1:26.88 |
+17.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Asger Møller Ebbesen |
2010 |
Ikast Svømmeklub |
+0.90 |
228 |
1:28.44 |
+19.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jacob Kristensen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.82 |
218 |
1:29.83 |
+20.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Malte Als Mikkelsen |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.76 |
212 |
1:30.67 |
+21.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Frede Holler |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.73 |
172 |
1:37.14 |
+27.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Benjamin Thisted Andersen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
160 |
1:39.63 |
+30.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emil Højholt |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
136 |
1:45.10 |
+35.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Marcus Krogh |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
125 |
1:48.17 |
+38.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anders B. Kibsgaard Jensen |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.46 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Axel Valdemar Jensen |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.97 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 Kroppen ikke brystliggende under løbet |
|
|
|
|
- |
|
Johan Kirkeby |
2010 |
Herning Svømmeklub |
+0.69 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning |
|
|
|
|
- |
|
August Nielsen |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.79 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning |
|
|
|
|
- |
|
Karl Ballegaard Preuthun |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.83 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Bentag ikke samtidige eller skiftende bevægelser |
|
|
|
|
- |
|
Magnus Fangel Sørensen |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.64 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Santino Alexander Galacho |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-10-2023 20:09:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Medley Herrer årgang 2009 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noah Llobel |
2009 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.70 |
592 |
1:04.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Bjerre |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.69 |
515 |
1:07.48 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.72 |
512 |
1:07.57 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Albert Grove |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.59 |
499 |
1:08.19 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.59 |
493 |
1:08.47 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gabriel Oostwouder |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.72 |
481 |
1:09.02 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eskil Kiib Bach |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.64 |
472 |
1:09.44 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Luca Stammose Mensberg |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.65 |
451 |
1:10.53 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kristian Johnsen Andersen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
+0.74 |
449 |
1:10.62 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Florent Asllanaj |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.74 |
426 |
1:11.86 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marcus K. Jespersen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.69 |
415 |
1:12.50 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Julius Enevoldsen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.57 |
410 |
1:12.79 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oliver Odgaard |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.83 |
394 |
1:13.77 |
+9.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Birk Svane Tagesen |
2009 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.69 |
356 |
1:16.27 |
+11.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.74 |
342 |
1:17.31 |
+12.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Silas Østlund |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
280 |
1:22.66 |
+18.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
William D. Lindberg |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.73 |
264 |
1:24.26 |
+19.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Gustav Nordgaard |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.60 |
233 |
1:27.85 |
+23.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Christian Kirk |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.74 |
222 |
1:29.25 |
+24.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Magnus Evald |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.68 |
216 |
1:30.11 |
+25.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Bertram Kimose Møller |
2009 |
Swim Team Neptun |
+0.90 |
200 |
1:32.42 |
+28.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Tino Martin Gade |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
+0.80 |
196 |
1:33.06 |
+28.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marius Møldrup Hansen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.78 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun 1 hånd |
|
|
|
|
- |
|
Filip Kromann Laschewski |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.82 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning |
|
|
|
|
- |
|
Marius Lynggaard |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.80 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning |
|
|
|
|
- |
|
Jonas Olsen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.60 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning |
|
|
|
|
- |
|
Mikkel Munk Ryttersgaard |
2009 |
Struer Svømmeklub |
+0.76 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.3 Hænderne ikke ført samtidig frem fra brystet |
|
|
|
|
- |
|
Storm Sall Okkels |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-10-2023 20:09:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Medley Herrer årgang 2008 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.64 |
671 |
1:01.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tobias Jakobsen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
+0.69 |
666 |
1:01.93 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.59 |
619 |
1:03.45 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Zilas Vilsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.65 |
579 |
1:04.86 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
+0.75 |
564 |
1:05.46 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lui Filipowicz |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.67 |
560 |
1:05.62 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anton Sandfeld Paulsen |
2008 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
+0.68 |
553 |
1:05.88 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oliver Londero |
2004 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
+0.78 |
529 |
1:06.88 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.78 |
510 |
1:07.68 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Noah Bie Bock |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.74 |
486 |
1:08.79 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jacob Bach-Valeur |
2004 |
Holstebro Svømme Club |
+0.61 |
483 |
1:08.91 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Magnus Wurtz Jensen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
454 |
1:10.33 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Magnus Karlberg |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
+0.82 |
454 |
1:10.34 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mikkel Fisker Nielsen |
2007 |
HGF Svømning |
+0.67 |
451 |
1:10.51 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emil Valters Peca |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.72 |
434 |
1:11.43 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alfred Hørlück |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.63 |
429 |
1:11.71 |
+9.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Paolo Parlato |
2006 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.78 |
424 |
1:11.97 |
+10.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Carl Christian Caben Sommer |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.65 |
408 |
1:12.88 |
+11.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Viggo Wind Løssing |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.77 |
399 |
1:13.42 |
+11.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Jakob Rickers |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.77 |
393 |
1:13.82 |
+12.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Kasper Bundgaard |
2008 |
TST Svømning |
+0.75 |
362 |
1:15.84 |
+14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Nicolai Skivild Westing |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.65 |
361 |
1:15.90 |
+14.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Leonardo UBER RICCAMBONI |
2006 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.71 |
333 |
1:18.03 |
+16.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Hjalte Damgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.69 |
303 |
1:20.51 |
+18.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Oskar Holmbo Frandsen |
2008 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.80 |
301 |
1:20.71 |
+18.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Daniel Kring |
2008 |
HGF Svømning |
+0.73 |
286 |
1:22.07 |
+20.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Magnus Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.72 |
224 |
1:29.06 |
+27.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Renato Parlato |
2006 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.67 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning |
|
|
|
|
- |
|
Noah Brendholdt |
2004 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-10-2023 20:09:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-10-2023 08:04.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Midtjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ikast svømmecenter |
Arrangør |
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
27. okt 2023 to 29. okt 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Medley Damer årgang 2012 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.69 |
500 |
1:18.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ilia Cornelia Christensen |
2012 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.82 |
357 |
1:27.90 |
+9.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Nielsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.71 |
356 |
1:28.02 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Pripsø Larsen |
2012 |
Struer Svømmeklub |
+0.69 |
353 |
1:28.23 |
+9.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vigga Køppen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.39 |
323 |
1:30.88 |
+12.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Esther Nielsen |
2012 |
Viborg Svømme Klub |
+0.82 |
285 |
1:34.78 |
+16.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Naja Riis Gade |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
+0.87 |
263 |
1:37.28 |
+18.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nora Nikolova |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
+0.69 |
259 |
1:37.77 |
+19.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sophia Hause |
2012 |
Struer Svømmeklub |
+0.91 |
257 |
1:38.03 |
+19.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
246 |
1:39.51 |
+20.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emilie Marie Nielsen |
2014 |
Herning Svømmeklub |
|
236 |
1:40.92 |
+22.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emilie Dalgaard Farving |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.59 |
224 |
1:42.63 |
+24.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sophie Enderlein |
2013 |
Odder Svømmeklub |
+0.64 |
219 |
1:43.49 |
+24.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Marie Jensen |
2013 |
Viborg Svømme Klub |
+0.81 |
198 |
1:47.04 |
+28.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sidsel T. Jensen |
2013 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.80 |
196 |
1:47.35 |
+28.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kristiane Porskrog |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
+0.58 |
188 |
1:48.77 |
+30.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Naja Dahl Nyhuus |
2012 |
HGF Svømning |
+0.76 |
187 |
1:48.94 |
+30.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Laura Lausdahl |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
182 |
1:50.03 |
+31.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Julie Vigh Märcher |
2013 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.80 |
178 |
1:50.84 |
+32.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Dicte Johanne Borresen |
2012 |
Swim Team Neptun |
+0.39 |
173 |
1:51.95 |
+33.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Naalua Steffensen |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.85 |
161 |
1:54.69 |
+36.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Linn Kristine Banggaard |
2012 |
Ikast Svømmeklub |
|
160 |
1:54.74 |
+36.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Karla Maria Kristoffersen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.70 |
152 |
1:56.91 |
+38.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Selma Vinther Pedersen |
2013 |
Odder Svømmeklub |
+0.78 |
143 |
1:59.26 |
+40.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Anemone Apel Mohrsen |
2012 |
HGF Svømning |
|
133 |
2:02.10 |
+43.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Frida Ivarsen |
2013 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
117 |
2:07.32 |
+48.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Pil Lønne Jensen |
2013 |
Ikast Svømmeklub |
+0.88 |
84 |
2:22.12 |
+1:03.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Esther Klemmensen |
2014 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning |
|
|
|
|
- |
|
Lianna Petersen |
2012 |
Viborg Svømme Klub |
+0.90 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Hoved bryder ikke vandoverfladen før hænderne vendes indad |
|
|
|
|
- |
|
Daniella Asbjørn |
2012 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Thea Holmegaard Caludan |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maja Rømer Hjelm |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 07:53:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Medley Damer årgang 2011 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lina Mohamad Ayadah |
2011 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.94 |
542 |
1:16.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivia Winum Andersen |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.72 |
497 |
1:18.75 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Katrine Wulf |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.73 |
490 |
1:19.13 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Freja Ane Nielsen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
+0.74 |
482 |
1:19.58 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cecilie Ditlev Lund |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.85 |
448 |
1:21.55 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Klara Vibeke Hald Gjedde |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
445 |
1:21.72 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Asta Vinther Pedersen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.76 |
441 |
1:21.92 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laura Vejsgaard Lund |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.80 |
429 |
1:22.70 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Villa Boye |
2011 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.89 |
423 |
1:23.11 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Karolina H. Fyrstman |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.57 |
421 |
1:23.25 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Westing |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.73 |
392 |
1:25.21 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Laura Bertelsen |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.61 |
385 |
1:25.74 |
+9.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Laura Skjærris Lund |
2011 |
Swim Team Neptun |
+0.81 |
383 |
1:25.89 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Josefine Berring Ekander |
2011 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.64 |
381 |
1:26.03 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Agnes Lorenzen Olesen |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
|
379 |
1:26.20 |
+9.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Olivia Gode Agersbæk |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.72 |
379 |
1:26.22 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Naja Rosenvinge S. Jensen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.57 |
373 |
1:26.65 |
+10.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Julie Skovdal |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
+0.85 |
346 |
1:28.85 |
+12.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Karen Bentsen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.78 |
343 |
1:29.12 |
+12.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Karla Edeling Tornvig Jensen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
+0.61 |
341 |
1:29.23 |
+12.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Arianna Sørensen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.69 |
326 |
1:30.66 |
+14.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mille Nova Juul Niebuhr |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
325 |
1:30.73 |
+14.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lisa Vestergaard |
2011 |
Struer Svømmeklub |
|
313 |
1:31.87 |
+15.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Lærke Ryvold |
2011 |
TST Svømning |
+0.68 |
312 |
1:31.99 |
+15.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Emma Axelsen |
2011 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.69 |
297 |
1:33.43 |
+16.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Eva Høgfeldt |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
287 |
1:34.56 |
+18.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Signe Rokkjær |
2011 |
Herning Svømmeklub |
+0.66 |
273 |
1:36.18 |
+19.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Merle Bülow |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.91 |
270 |
1:36.47 |
+19.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Naya Brendholdt |
2011 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.60 |
267 |
1:36.90 |
+20.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Sheila Mortensgaard |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.52 |
260 |
1:37.75 |
+21.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Paulina Westenholtz Gustafss |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.87 |
257 |
1:38.11 |
+21.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Ella Bernthz |
2011 |
Swim Team Neptun |
+0.74 |
241 |
1:40.24 |
+23.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Alberte Svane Koukoumis |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
236 |
1:40.88 |
+24.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Mille Caspers |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.54 |
231 |
1:41.59 |
+25.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Ida Marie Toftgaard Skov |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.89 |
208 |
1:45.20 |
+28.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Juliane Holler |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.79 |
203 |
1:46.12 |
+29.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Norah Wikman |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
185 |
1:49.40 |
+32.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Liv Damgaard |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
|
172 |
1:52.15 |
+35.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Lejla Karic |
2011 |
HGF Svømning |
|
150 |
1:57.42 |
+40.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nanna Le Bundgaard |
2011 |
TST Svømning |
+0.79 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ikke rygliggende efter vending |
|
|
|
|
- |
|
Nora Søndergaard Geiger |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning |
|
|
|
|
- |
|
Josefine Nonbo Laigaard |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.97 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Forlod rygliggende stilling andet end for at udføre en vending |
|
|
|
|
- |
|
Andrea Quist Mikkelsen |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Camilla Petersen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 07:53:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Medley Damer årgang 2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.50 |
897 |
1:04.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.60 |
798 |
1:07.26 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nanna Rosendal Høgh |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.62 |
679 |
1:10.98 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Dürr Toft-Jensen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
+0.45 |
595 |
1:14.17 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josefine Bak Mathiasen |
2010 |
Struer Svømmeklub |
+0.77 |
591 |
1:14.33 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Enderlein |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.79 |
555 |
1:15.91 |
+11.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.67 |
548 |
1:16.21 |
+11.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julie Mikkelsen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.79 |
535 |
1:16.83 |
+12.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofie Frøkjær |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.60 |
517 |
1:17.74 |
+13.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Signe Flarup |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.72 |
483 |
1:19.52 |
+14.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Andrea Kjær |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.50 |
461 |
1:20.74 |
+16.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Victoria Olsen |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.76 |
433 |
1:22.46 |
+17.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.80 |
430 |
1:22.65 |
+17.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Wilma Karlberg |
2010 |
Ikast Svømmeklub |
+0.69 |
428 |
1:22.75 |
+18.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Astrid Jepsen |
2010 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.66 |
423 |
1:23.12 |
+18.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Freja Dahl |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.74 |
417 |
1:23.49 |
+18.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Naja Marie Dam Lisby |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.65 |
395 |
1:25.02 |
+20.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.78 |
391 |
1:25.30 |
+20.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emma Vendelbo |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.88 |
390 |
1:25.37 |
+20.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Signe Hansen |
2010 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.57 |
384 |
1:25.83 |
+21.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emily Bang |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.77 |
382 |
1:25.99 |
+21.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Maja Carlson |
2010 |
Struer Svømmeklub |
+0.79 |
373 |
1:26.62 |
+21.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ines El Madihi |
2010 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.69 |
371 |
1:26.84 |
+22.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Amalie Mejer Lehmann |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.59 |
356 |
1:27.97 |
+23.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Elisabeth Sinem Güven |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.75 |
337 |
1:29.62 |
+24.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Nicoline C. Mortensen |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.82 |
335 |
1:29.77 |
+25.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Liva Krag |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.87 |
333 |
1:30.00 |
+25.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Meise Eva Dahl Koldkur |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.90 |
324 |
1:30.83 |
+26.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Lamia Mohamad Ayadah |
2010 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.81 |
315 |
1:31.66 |
+26.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Maja Sólbjørg Ulberg |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
313 |
1:31.82 |
+27.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Mathilde Jakobsen |
2010 |
Swim Team Neptun |
|
304 |
1:32.74 |
+28.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Karoline S. Søndergaard |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.77 |
301 |
1:33.08 |
+28.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Lea Knudsgaard |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.81 |
299 |
1:33.22 |
+28.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Alberte Lundfold |
2010 |
Ikast Svømmeklub |
+0.82 |
293 |
1:33.91 |
+29.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Emma Nyby |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
291 |
1:34.16 |
+29.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Ea Juul Brandt |
2010 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.57 |
264 |
1:37.26 |
+32.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Elvira Heine Sørensen |
2010 |
TST Svømning |
+0.94 |
251 |
1:38.91 |
+34.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Vera Fogedgaard Petersen |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.88 |
234 |
1:41.26 |
+36.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Anne Burup Øxenholt |
2010 |
HGF Svømning |
|
191 |
1:48.34 |
+43.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Amalie Bjerregaard Madsen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
177 |
1:51.05 |
+46.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Mikkeline Normann Olesen |
2010 |
HGF Svømning |
+0.78 |
146 |
1:58.47 |
+53.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lilli Munkholm Byrdal |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.61 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning |
|
|
|
|
- |
|
Laura Dybdahl |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.72 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ikke rygliggende efter vending |
|
|
|
|
- |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.71 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning |
|
|
|
|
- |
|
Amalie Ørtoft Iversen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.68 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ikke rygliggende efter vending |
|
|
|
|
- |
|
Lærke Bach Nielsen |
2010 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.88 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Hoved bryder ikke vandoverfladen før hænderne vendes indad |
|
|
|
|
- |
|
Kirstine Secher Rasmussen |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.63 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Ej samtidige arme (svømmer bryst i fly) |
|
|
|
|
- |
|
Maria Sondor Weiss |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.78 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning |
|
|
|
|
- |
|
Claire Kølbæk Jensen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofia-Elena Plaesu |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Astrid Juul Simonsen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nina Frederikke Toft |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 07:53:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Medley Damer årgang 2009 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.46 |
733 |
1:09.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.71 |
728 |
1:09.34 |
+0.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.78 |
719 |
1:09.64 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.53 |
715 |
1:09.77 |
+0.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lærke Pilgaard Johansson |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.65 |
675 |
1:11.12 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silja Bregenov |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.71 |
613 |
1:13.42 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Josephine Siggaard Kraul |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
601 |
1:13.92 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Andrea Grøndal |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.55 |
592 |
1:14.30 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.69 |
582 |
1:14.73 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alberte Futtrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.55 |
581 |
1:14.78 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maja Juul Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.77 |
576 |
1:14.97 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Merle Marie Pape |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.54 |
572 |
1:15.17 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nova V. Støy Toftegaard |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.55 |
558 |
1:15.75 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lærke Jakobsen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.79 |
557 |
1:15.81 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.73 |
540 |
1:16.61 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Caroline R. Frandsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.73 |
532 |
1:16.97 |
+7.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Kaia Riiskjær Olesen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.68 |
529 |
1:17.13 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Freya Jensen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.68 |
495 |
1:18.85 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Signe Madsen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.82 |
481 |
1:19.62 |
+10.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Freya Tormod |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.70 |
479 |
1:19.71 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Astrid Martinez Vestergaard |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.76 |
478 |
1:19.79 |
+10.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sophia Damberg |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.82 |
475 |
1:19.92 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Isabella Schøler Jönsson |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.64 |
467 |
1:20.42 |
+11.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ea T Jensen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.70 |
460 |
1:20.82 |
+11.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.80 |
459 |
1:20.85 |
+11.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Freja Dall Christensen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.74 |
459 |
1:20.87 |
+11.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.75 |
458 |
1:20.90 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Isabel Lindeborg Hoff |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.68 |
447 |
1:21.57 |
+12.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Wiktoria Gawor |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.71 |
434 |
1:22.40 |
+13.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Kristine Øvre |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.78 |
433 |
1:22.44 |
+13.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Karen Holst Jacobsen |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.79 |
416 |
1:23.56 |
+14.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Ida Egelund Jespersen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.80 |
406 |
1:24.22 |
+15.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Ida Frost Baltzer |
2009 |
Struer Svømmeklub |
+0.79 |
402 |
1:24.49 |
+15.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Lærke Kidmose Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.41 |
402 |
1:24.52 |
+15.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Leonora Nielsen Mahnkopf |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.68 |
394 |
1:25.10 |
+15.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Ellen Hjarsbæk Hansen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.85 |
380 |
1:26.13 |
+16.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Sif Klarskov Nielsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.59 |
371 |
1:26.81 |
+17.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Karoline Pedersen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.72 |
361 |
1:27.62 |
+18.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Lisa Linddal |
2009 |
TST Svømning |
+0.78 |
336 |
1:29.73 |
+20.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Alberte Lindeberg Dithlevsen |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.74 |
318 |
1:31.33 |
+22.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Victoria Høgh |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.71 |
306 |
1:32.59 |
+23.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Jasmin Sand Eskesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.77 |
293 |
1:33.87 |
+24.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Jasmin Kirkedal Laursen |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
256 |
1:38.20 |
+29.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Isabella Rønn Svinth |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.70 |
251 |
1:38.87 |
+29.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liv Lade Keller |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.97 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning |
|
|
|
|
- |
|
Frida V. Nierop-Andersen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.75 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning |
|
|
|
|
- |
|
Silke Stevnhøj Sommer |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.63 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Lykke Tougaard Svendsen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.76 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning |
|
|
|
|
- |
|
Mynte Haaning |
2009 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederikke Sanggaard |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 07:53:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Medley Damer årgang 2008 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.60 |
884 |
1:05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Freja Røjkjær Rasmussen |
2004 |
Swim Team Neptun |
+0.65 |
770 |
1:08.07 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victoria Andersen Krabbe |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.75 |
651 |
1:11.99 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karoline Andersen Krabbe |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
+0.75 |
641 |
1:12.34 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karoline Iversen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.80 |
620 |
1:13.15 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Carlijn Loeven |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.73 |
593 |
1:14.27 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alma Kruse |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.80 |
576 |
1:14.99 |
+9.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olivia Mai Akselsen |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.78 |
569 |
1:15.26 |
+10.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lærke Damgaard |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.67 |
566 |
1:15.43 |
+10.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mai Murata-Broberg |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.69 |
562 |
1:15.57 |
+10.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Freya Ellebye |
2006 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.75 |
560 |
1:15.67 |
+10.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ida Buur Ovesen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.59 |
560 |
1:15.70 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rikke Ydemann Pedersen |
2006 |
HGF Svømning |
+0.63 |
537 |
1:16.74 |
+11.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Kidmose Hansen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.50 |
532 |
1:17.00 |
+12.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Maria Aakmann Andersen |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.71 |
522 |
1:17.46 |
+12.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Marie Porup Juulsgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.75 |
518 |
1:17.65 |
+12.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mia Borup Mølgaard |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.78 |
513 |
1:17.93 |
+12.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Johanne S. Geiger |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.61 |
471 |
1:20.18 |
+15.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emilie Bæk Nielsen |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.74 |
456 |
1:21.03 |
+16.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sigurbjørg Jonsdottir |
2008 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.78 |
411 |
1:23.86 |
+18.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Louise Jeppesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.67 |
404 |
1:24.39 |
+19.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Thea Hause |
2008 |
Struer Svømmeklub |
+0.88 |
363 |
1:27.40 |
+22.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Gro Aanerud |
2008 |
TST Svømning |
+0.85 |
356 |
1:28.04 |
+23.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Mai Le |
2008 |
TST Svømning |
+0.74 |
314 |
1:31.78 |
+26.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Emilia Oltmann |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.72 |
311 |
1:32.08 |
+27.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Signe Rahn Jepsen |
2008 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.84 |
229 |
1:41.98 |
+36.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maya Kirkeby |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.70 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning |
|
|
|
|
- |
|
Kathrine Bak Mathiasen |
2008 |
Struer Svømmeklub |
+0.51 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Ida-Marie Scavenius |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.75 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 07:53:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-10-2023 08:04.43 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Midtjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ikast svømmecenter |
Arrangør |
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
27. okt 2023 to 29. okt 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Frisvømning Herrer årgang 2012 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Friis Nielsen |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
+0.51 |
296 |
33.13 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Schwaner |
2013 |
Herning Svømmeklub |
+0.71 |
287 |
33.49 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskar Berg |
2012 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.56 |
286 |
33.52 |
+0.39 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jakob Bull Kramer |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
|
276 |
33.94 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malthe Pilgaard Johansson |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.75 |
241 |
35.47 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victor Mikkelsen |
2013 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.75 |
237 |
35.71 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Asger Nørgaard Gai |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.50 |
235 |
35.77 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frej Christensen |
2012 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.86 |
174 |
39.56 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Konrad Lindhardt |
2013 |
Herning Svømmeklub |
|
165 |
40.24 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nikolas Ekholm |
2014 |
Aarhus Swim - IHF |
|
152 |
41.34 |
+8.21 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mads Peter Rømer Brix |
2012 |
Herning Svømmeklub |
+0.75 |
151 |
41.50 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Millas Lausdahl |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
145 |
42.04 |
+8.91 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Gregers Wang Nielsen |
2012 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.92 |
140 |
42.48 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Magnus Voigt Mantel |
2012 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.82 |
83 |
50.60 |
+17.47 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alexander Bergman |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
64 |
55.10 |
+21.97 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johan Fjord Kristensen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
+0.83 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Alexander Høgh |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lukas Sander |
2013 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 09:35:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Frisvømning Herrer årgang 2011 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Hallenberg |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.65 |
452 |
28.79 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hjalte Amtorp |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.60 |
371 |
30.74 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Bach Jakobsen |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.65 |
342 |
31.60 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
August Bech Hørning |
2011 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.78 |
335 |
31.81 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Benjamin Parra Andreasen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
|
324 |
32.15 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederik Vium Demant |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.72 |
317 |
32.38 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
292 |
33.29 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Malthe Sloth |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.68 |
257 |
34.73 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Malthe Pedersen |
2011 |
Swim Team Neptun |
+0.54 |
254 |
34.89 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oliver Møller-Hansen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.70 |
231 |
35.99 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Philip Jensen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
+0.63 |
223 |
36.40 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frederik Hammer |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.81 |
223 |
36.43 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maximilian G. Christensen |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
+0.84 |
163 |
40.38 |
+11.59 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Magne Ingerslev Bjerremand |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.78 |
162 |
40.49 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jonathan Bjerre |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.63 |
149 |
41.62 |
+12.83 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Joel Ebler Skovsen |
2011 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.69 |
135 |
43.01 |
+14.22 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Silas Philip Kristensen |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
|
133 |
43.19 |
+14.40 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Frederik Stidsen |
2011 |
HGF Svømning |
+0.88 |
122 |
44.47 |
+15.68 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Karl Haveløkke Søgaard |
2011 |
Swim Team Neptun |
+0.83 |
101 |
47.45 |
+18.66 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
William Vork |
2011 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.84 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Oskar Møller Schlünsen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Samuel Ottow Bagger Vesterlu |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 09:35:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Frisvømning Herrer årgang 2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adam Sallam |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.68 |
529 |
27.31 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anders B. Kibsgaard Jensen |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.66 |
524 |
27.40 |
+0.09 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malte Haun |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.67 |
506 |
27.72 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oscar Lund Rasmussen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.68 |
417 |
29.56 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Albert Pauli Andersen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.74 |
373 |
30.70 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mads Vestergaard |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.69 |
352 |
31.30 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.54 |
341 |
31.62 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johan Kirkeby |
2010 |
Herning Svømmeklub |
+0.64 |
328 |
32.04 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
August Nielsen |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.53 |
315 |
32.46 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jacob Kristensen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.82 |
313 |
32.54 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Benjamin Nørremark |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.80 |
293 |
33.24 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jakob Munk Barfod |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.63 |
271 |
34.12 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Christian H Jacobsen |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.81 |
253 |
34.92 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Axel Valdemar Jensen |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.87 |
217 |
36.76 |
+9.45 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emil Højholt |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.77 |
200 |
37.74 |
+10.43 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Benjamin Thisted Andersen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.67 |
196 |
38.03 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Andreas Lanng |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.67 |
193 |
38.20 |
+10.89 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Marcus Krogh |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
166 |
40.19 |
+12.88 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Karl Ballegaard Preuthun |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.67 |
164 |
40.35 |
+13.04 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Santino Alexander Galacho |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 09:35:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Frisvømning Herrer årgang 2009 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albert Grove |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.60 |
702 |
24.86 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noah Llobel |
2009 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.80 |
585 |
26.41 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julius Enevoldsen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.52 |
553 |
26.91 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.67 |
534 |
27.24 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marius Lynggaard |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.77 |
427 |
29.34 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
August Juul Jensen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.72 |
375 |
30.62 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Birk Svane Tagesen |
2009 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.67 |
356 |
31.18 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikkel Munk Ryttersgaard |
2009 |
Struer Svømmeklub |
+0.76 |
308 |
32.71 |
+7.85 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Christian Kirk |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.78 |
295 |
33.19 |
+8.33 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Magnus Evald |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.71 |
292 |
33.30 |
+8.44 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tino Martin Gade |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
276 |
33.91 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Filip Kromann Laschewski |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.78 |
275 |
33.98 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Valdemar Dupont |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.95 |
220 |
36.57 |
+11.71 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Skov Rosenbrock |
2009 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 09:35:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Frisvømning Herrer årgang 2008 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Lund Rasmussen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.65 |
779 |
24.01 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tobias Jakobsen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
+0.64 |
692 |
24.98 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Søren Winther Hald |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
+0.62 |
690 |
25.00 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Patrick Gadeberg |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.64 |
664 |
25.32 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
+0.67 |
617 |
25.95 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
+0.72 |
614 |
25.99 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lui Filipowicz |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.69 |
608 |
26.08 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oliver Londero |
2004 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
+0.73 |
586 |
26.40 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Christoffer Lüneborg |
2005 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.70 |
579 |
26.51 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Noah Bie Bock |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.70 |
572 |
26.61 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Dan Skov |
2006 |
Holstebro Svømme Club |
+0.72 |
554 |
26.90 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jacob Bach-Valeur |
2004 |
Holstebro Svømme Club |
+0.72 |
553 |
26.91 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Magnus Karlberg |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
+0.73 |
542 |
27.10 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.65 |
537 |
27.18 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mikkel Fisker Nielsen |
2007 |
HGF Svømning |
+0.70 |
531 |
27.28 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alexander Buch |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.76 |
529 |
27.31 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alexander Mogensen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
+0.83 |
524 |
27.40 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Renato Parlato |
2006 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.75 |
515 |
27.56 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emil Valters Peca |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.69 |
513 |
27.60 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Magnus Lindberg |
2008 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.71 |
504 |
27.76 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Magnus Wurtz Jensen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.67 |
504 |
27.77 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Jakob Wemmelund |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.60 |
497 |
27.89 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sebastian Stilling |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.69 |
489 |
28.04 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Kasper Langhoff Christensen |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.69 |
479 |
28.23 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Jakob Rickers |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.73 |
478 |
28.26 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Aske Binderup Trudslev |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.69 |
469 |
28.44 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Oskar Holmbo Frandsen |
2008 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.65 |
468 |
28.45 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Leonardo UBER RICCAMBONI |
2006 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.71 |
467 |
28.47 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Oscar Dose |
2007 |
HGF Svømning |
+0.75 |
461 |
28.59 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Aksel Kirchert |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.50 |
454 |
28.74 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Paolo Parlato |
2006 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.79 |
449 |
28.84 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Gustav Falk Olesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.70 |
441 |
29.02 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Kasper Bundgaard |
2008 |
TST Svømning |
+0.76 |
436 |
29.14 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Daniel Kring |
2008 |
HGF Svømning |
+0.72 |
385 |
30.37 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Victor Langberg Aakjær |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.57 |
368 |
30.82 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Mikkel Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.75 |
300 |
33.01 |
+9.00 |
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Jacob Witte Christensen |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.81 |
255 |
34.82 |
+10.81 |
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Toke Stagaard Witt Jørgensen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.79 |
226 |
36.25 |
+12.24 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Heorhii Bakhvalov |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noah Brendholdt |
2004 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Max-Emil Momme |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.49 |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 09:35:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-10-2023 09:35.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Midtjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ikast svømmecenter |
Arrangør |
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
27. okt 2023 to 29. okt 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Frisvømning Damer årgang 2012 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.56 |
571 |
30.06 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Naja Riis Gade |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
+0.81 |
394 |
34.02 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
+0.58 |
386 |
34.25 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Agnes Marie Dyg Pedersen |
2012 |
Viborg Svømme Klub |
+0.74 |
374 |
34.60 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Nielsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
374 |
34.61 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Pripsø Larsen |
2012 |
Struer Svømmeklub |
+0.83 |
369 |
34.77 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vigga Køppen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.48 |
362 |
34.98 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Carlson |
2012 |
Struer Svømmeklub |
+0.59 |
361 |
35.04 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Serena Melinte |
2012 |
Struer Svømmeklub |
+0.63 |
344 |
35.58 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Esther Nielsen |
2012 |
Viborg Svømme Klub |
+0.73 |
334 |
35.93 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Katrine Elgaard Rohde |
2012 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
|
332 |
36.01 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nora Nikolova |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
|
310 |
36.85 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lianna Petersen |
2012 |
Viborg Svømme Klub |
+0.63 |
304 |
37.10 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
|
=14 |
|
Sophia Hause |
2012 |
Struer Svømmeklub |
+0.91 |
258 |
39.15 |
+9.09 |
|
|
|
|
|
|
=14 |
|
Emilie Marie Nielsen |
2014 |
Herning Svømmeklub |
|
258 |
39.15 |
+9.09 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sophie Enderlein |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
256 |
39.26 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Linn Kristine Banggaard |
2012 |
Ikast Svømmeklub |
+0.83 |
254 |
39.38 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emilie Dalgaard Farving |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
244 |
39.89 |
+9.83 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Andrea B. Mors |
2012 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
+0.81 |
243 |
39.96 |
+9.90 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sidsel T. Jensen |
2013 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
242 |
40.02 |
+9.96 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lilja Nørgaard Halldòrsdòttir |
2013 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.82 |
239 |
40.20 |
+10.14 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Naja Dahl Nyhuus |
2012 |
HGF Svømning |
+0.72 |
238 |
40.21 |
+10.15 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Naalua Steffensen |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.89 |
233 |
40.49 |
+10.43 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ellen Klemmensen |
2014 |
Herning Svømmeklub |
|
223 |
41.09 |
+11.03 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Kristiane Porskrog |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
+0.57 |
218 |
41.45 |
+11.39 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Arja Bosnjak |
2013 |
Struer Svømmeklub |
|
216 |
41.53 |
+11.47 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Laura Lausdahl |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
206 |
42.19 |
+12.13 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Frida Ivarsen |
2013 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
202 |
42.48 |
+12.42 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Ida Maria Skov Jeppesen |
2012 |
Viborg Svømme Klub |
+0.92 |
197 |
42.83 |
+12.77 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Esther Klemmensen |
2014 |
Herning Svømmeklub |
+0.50 |
193 |
43.17 |
+13.11 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Selma Vinther Pedersen |
2013 |
Odder Svømmeklub |
+0.77 |
189 |
43.46 |
+13.40 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Dicte Johanne Borresen |
2012 |
Swim Team Neptun |
+0.71 |
180 |
44.11 |
+14.05 |
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Karla Maria Kristoffersen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.82 |
166 |
45.37 |
+15.31 |
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Marie Lund Jespersen |
2013 |
Odder Svømmeklub |
+0.77 |
156 |
46.28 |
+16.22 |
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Anemone Apel Mohrsen |
2012 |
HGF Svømning |
|
152 |
46.69 |
+16.63 |
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Minna Holst Jacobsen |
2013 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
134 |
48.71 |
+18.65 |
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Pil Lønne Jensen |
2013 |
Ikast Svømmeklub |
|
109 |
52.17 |
+22.11 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maja Rømer Hjelm |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Selma Nissen |
2012 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 10:17:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Frisvømning Damer årgang 2011 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Vejsgaard Lund |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.82 |
578 |
29.94 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivia Winum Andersen |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.54 |
550 |
30.44 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lina Mohamad Ayadah |
2011 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.92 |
535 |
30.73 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Klara Vibeke Hald Gjedde |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
517 |
31.08 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marie Hald |
2011 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.76 |
444 |
32.69 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Freja Ane Nielsen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
+0.73 |
443 |
32.72 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olivia Gode Agersbæk |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.72 |
435 |
32.91 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karen Bentsen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.82 |
407 |
33.66 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Villa Boye |
2011 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.78 |
394 |
34.02 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anna Westing |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.74 |
393 |
34.04 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Arianna Sørensen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.81 |
384 |
34.30 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rihanna Lillevang |
2011 |
Holstebro Svømme Club |
+0.81 |
377 |
34.53 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Karolina H. Fyrstman |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.59 |
375 |
34.59 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Agnes Lorenzen Olesen |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
+0.59 |
368 |
34.79 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Laura Bertelsen |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.63 |
361 |
35.02 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emma Axelsen |
2011 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.66 |
360 |
35.05 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Merle Bülow |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.83 |
355 |
35.22 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Paulina Westenholtz Gustafss |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.85 |
339 |
35.78 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Eva Høgfeldt |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.78 |
335 |
35.92 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emma Vermod Rasmussen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.70 |
322 |
36.38 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lisa Vestergaard |
2011 |
Struer Svømmeklub |
+0.87 |
313 |
36.73 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Alberte Holdensen |
2011 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.87 |
312 |
36.76 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Naya Brendholdt |
2011 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.75 |
311 |
36.79 |
+6.85 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ella Bernthz |
2011 |
Swim Team Neptun |
+0.70 |
311 |
36.82 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Josefine Nonbo Laigaard |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
305 |
37.05 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Nanna Le Bundgaard |
2011 |
TST Svømning |
+0.83 |
287 |
37.80 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Signe Rokkjær |
2011 |
Herning Svømmeklub |
+0.63 |
285 |
37.87 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Mille Caspers |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.67 |
261 |
39.00 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Olivia Brøgger Thygesen |
2011 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
+0.71 |
243 |
39.98 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Norah Wikman |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.77 |
223 |
41.13 |
+11.19 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Johanne Søjdis Petersen |
2011 |
Struer Svømmeklub |
+0.78 |
215 |
41.60 |
+11.66 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Nora Søndergaard Geiger |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
203 |
42.43 |
+12.49 |
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Ida Marie Toftgaard Skov |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.86 |
187 |
43.58 |
+13.64 |
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Sofie Albøge |
2011 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
+0.71 |
177 |
44.40 |
+14.46 |
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Lejla Karic |
2011 |
HGF Svømning |
|
176 |
44.46 |
+14.52 |
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Sofia Lilly Kramer Reuter |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.80 |
149 |
46.98 |
+17.04 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Laura Nicoline Bertelsen |
2011 |
TST Svømning |
+0.72 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Julia Sara Walbom Harders |
2011 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
+0.68 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Nikoline Wright Nedergaard |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.65 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Andrea Quist Mikkelsen |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Camilla Petersen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 10:17:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Frisvømning Damer årgang 2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.55 |
877 |
26.06 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.61 |
779 |
27.11 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.67 |
578 |
29.94 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Josefine Bak Mathiasen |
2010 |
Struer Svømmeklub |
+0.78 |
577 |
29.96 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.80 |
555 |
30.36 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.73 |
527 |
30.88 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Victoria Olsen |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.78 |
498 |
31.46 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Sørensen |
2010 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.63 |
463 |
32.24 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Astrid Jepsen |
2010 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.66 |
454 |
32.46 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Wilma Karlberg |
2010 |
Ikast Svømmeklub |
+0.75 |
446 |
32.65 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
|
=11 |
|
Liva Krag |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
442 |
32.73 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
|
=11 |
|
Victoria Pauli Thorhauge |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.76 |
442 |
32.73 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maja Carlson |
2010 |
Struer Svømmeklub |
+0.82 |
429 |
33.06 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nicoline C. Mortensen |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
404 |
33.74 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lærke Bach Nielsen |
2010 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.88 |
403 |
33.77 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ines El Madihi |
2010 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.76 |
395 |
34.00 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Elisabeth Sinem Güven |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.70 |
393 |
34.05 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Freja Dahl |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.59 |
385 |
34.27 |
+8.21 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mathilde Jakobsen |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.70 |
378 |
34.50 |
+8.44 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lilli Munkholm Byrdal |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.66 |
366 |
34.85 |
+8.79 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Karoline S. Søndergaard |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.75 |
353 |
35.27 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Lærke Røstad |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.84 |
344 |
35.60 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Amalie Ørtoft Iversen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.89 |
343 |
35.64 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Alberte Lundfold |
2010 |
Ikast Svømmeklub |
|
328 |
36.15 |
+10.09 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Maja Sólbjørg Ulberg |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.52 |
326 |
36.25 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Elvira Heine Sørensen |
2010 |
TST Svømning |
+0.87 |
319 |
36.51 |
+10.45 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Amalie Mejer Lehmann |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.73 |
306 |
37.00 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Sara Dahm Jensen |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
302 |
37.18 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Ea Juul Brandt |
2010 |
Aarhus Swim - HEI |
|
289 |
37.72 |
+11.66 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Vera Fogedgaard Petersen |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.83 |
285 |
37.91 |
+11.85 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Hannah Degn |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.75 |
279 |
38.15 |
+12.09 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Maria Sondor Weiss |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.69 |
258 |
39.15 |
+13.09 |
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Laura vitten hvistendal |
2010 |
Herning Svømmeklub |
+0.61 |
208 |
42.08 |
+16.02 |
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Kirstine Secher Rasmussen |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.68 |
192 |
43.23 |
+17.17 |
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Mikkeline Normann Olesen |
2010 |
HGF Svømning |
+0.76 |
177 |
44.39 |
+18.33 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Meise Eva Dahl Koldkur |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.64 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Claire Kølbæk Jensen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amalie Bjerregaard Madsen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Astrid Juul Simonsen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ellen Binderup Trudslev |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 10:17:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Frisvømning Damer årgang 2009 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Pilgaard Johansson |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.65 |
689 |
28.24 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.59 |
676 |
28.42 |
+0.18 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Katrine Mølbak |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
+0.66 |
652 |
28.77 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Silja Bregenov |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.66 |
649 |
28.81 |
+0.57 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josephine Siggaard Kraul |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.66 |
616 |
29.31 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silke Stevnhøj Sommer |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.56 |
611 |
29.39 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Freya Magnussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.76 |
565 |
30.17 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mynte Haaning |
2009 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.72 |
562 |
30.22 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Freya Jensen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.71 |
524 |
30.93 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lærke Jakobsen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.77 |
517 |
31.08 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mai Skov |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.80 |
512 |
31.18 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Astrid Martinez Vestergaard |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.77 |
507 |
31.28 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Freja Dall Christensen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.74 |
505 |
31.32 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anne Caroline Dahl Reher |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.66 |
505 |
31.33 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Amalie Breum Nielsen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.68 |
483 |
31.78 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ellen Hjarsbæk Hansen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.79 |
479 |
31.88 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alma Ahrendt |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.77 |
477 |
31.92 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.78 |
475 |
31.96 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Kristine Øvre |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.77 |
463 |
32.23 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sophia Damberg |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.79 |
462 |
32.26 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Filippa Fleng |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.85 |
459 |
32.33 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Freya Tormod |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.72 |
457 |
32.37 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Isabella Schøler Jönsson |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.59 |
451 |
32.52 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Wiktoria Gawor |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.40 |
431 |
33.01 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ida Frost Baltzer |
2009 |
Struer Svømmeklub |
+0.79 |
428 |
33.10 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Lærke Kidmose Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.69 |
425 |
33.17 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Leonora Nielsen Mahnkopf |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.71 |
418 |
33.35 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Ida Egelund Jespersen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.62 |
401 |
33.82 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Victoria Høgh |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.72 |
392 |
34.09 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Lisa Linddal |
2009 |
TST Svømning |
+0.78 |
385 |
34.28 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Ingrid Møldrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.77 |
371 |
34.71 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Alberte Lindeberg Dithlevsen |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.62 |
330 |
36.07 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Jasmin Kirkedal Laursen |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.77 |
285 |
37.87 |
+9.63 |
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Thea Aurvig |
2009 |
Swim Team Neptun |
+0.85 |
258 |
39.19 |
+10.95 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lykke Tougaard Svendsen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.34 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 10:17:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Frisvømning Damer årgang 2008 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louise D. Liboriussen |
2002 |
Viborg Svømme Klub |
+0.66 |
737 |
27.61 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lærke Svenstrup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.67 |
672 |
28.48 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victoria Andersen Krabbe |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.75 |
642 |
28.91 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karoline Iversen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.74 |
618 |
29.28 |
+1.67 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alma Kruse |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.80 |
611 |
29.40 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Carlijn Loeven |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.77 |
608 |
29.45 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karoline Andersen Krabbe |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
+0.74 |
583 |
29.85 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sommer E. S. Jensen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
+0.74 |
583 |
29.86 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Buur Ovesen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.69 |
579 |
29.92 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Olivia Mai Akselsen |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.73 |
568 |
30.11 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ane Walmar |
2007 |
Swim Team Neptun |
+0.63 |
549 |
30.47 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mia Borup Mølgaard |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.65 |
530 |
30.83 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Johanne Sørensen |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.74 |
529 |
30.84 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mai Murata-Broberg |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.70 |
516 |
31.10 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Maria Aakmann Andersen |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.72 |
511 |
31.20 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Rosa Crone |
2008 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
+0.71 |
498 |
31.47 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emilie Bæk Nielsen |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.74 |
479 |
31.87 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Filippa Fiskaali |
2007 |
TST Svømning |
+0.65 |
445 |
32.66 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sigurbjørg Jonsdottir |
2008 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.77 |
442 |
32.74 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Frida Flarup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.80 |
438 |
32.84 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Klara Buur Ovesen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.68 |
438 |
32.85 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Cecilie Have Pedersen |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.74 |
437 |
32.86 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ida Falgren |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.75 |
427 |
33.12 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Anna Nesine Laursen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
+0.73 |
421 |
33.28 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Thea Hause |
2008 |
Struer Svømmeklub |
+0.89 |
409 |
33.59 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Nikoline Jakobsen |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.71 |
407 |
33.65 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Silke Østrup |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.80 |
400 |
33.84 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Gro Aanerud |
2008 |
TST Svømning |
+0.83 |
388 |
34.20 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Maria Dyrbye |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.74 |
360 |
35.07 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Karoline K. Christiansen |
2006 |
TST Svømning |
+0.91 |
349 |
35.43 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Ida Mørup |
2006 |
HGF Svømning |
+0.75 |
341 |
35.69 |
+8.08 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Mille Hald Ry |
2008 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
+0.78 |
319 |
36.48 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Mai Le |
2008 |
TST Svømning |
+0.74 |
317 |
36.56 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Signe Rahn Jepsen |
2008 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.81 |
248 |
39.69 |
+12.08 |
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Freya Rose Winther |
2008 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.79 |
247 |
39.72 |
+12.11 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johanne S. Geiger |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.65 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Marie T. Lauridsen |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 10:17:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-10-2023 10:20.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Midtjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ikast svømmecenter |
Arrangør |
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
27. okt 2023 to 29. okt 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Rygsvømning Herrer årgang 2012 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bertel Engholm Jøns Johansen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
+0.41 |
264 |
3:04.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asger Skov Dremark |
2013 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.85 |
191 |
3:25.32 |
+21.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
182 |
3:28.54 |
+24.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Zacharias Bing Lauritzen |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.75 |
172 |
3:32.59 |
+28.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Millas Lausdahl |
2013 |
Odder Svømmeklub |
+0.82 |
163 |
3:36.30 |
+32.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Bertram Nørremark |
2012 |
Viborg Svømme Klub |
+0.99 |
145 |
3:44.78 |
+40.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frej Christensen |
2012 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.75 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Rører ikke bassinvæggen ved vending eller afslutning v 100 m |
|
|
|
|
- |
|
Patrick Noe |
2012 |
HGF Svømning |
+0.64 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.2 Svømmeren afsluttede ikke distancen - DNF |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 10:45:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Rygsvømning Herrer årgang 2011 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laust Agergaard |
2011 |
Swim Team Neptun |
+0.66 |
394 |
2:41.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Do Jespersen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.70 |
377 |
2:43.65 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Fenger Biel |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
+0.55 |
313 |
2:54.10 |
+12.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Silas Sejr Elgaard Jørgensen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.70 |
292 |
2:58.15 |
+16.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aleksandr Kudelko |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
+0.72 |
260 |
3:05.19 |
+23.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malthe Sloth |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.73 |
206 |
3:19.95 |
+38.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johannes Danvøgg Jeppesen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.60 |
205 |
3:20.51 |
+39.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eduard Cazacu |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
+0.83 |
202 |
3:21.30 |
+40.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Leo Lykke Justesen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.87 |
192 |
3:24.95 |
+43.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Egon Johan Dannesboe |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.69 |
170 |
3:33.35 |
+52.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Denis Yavorskyy |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
+0.82 |
150 |
3:42.16 |
+1:00.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Magne Ingerslev Bjerremand |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.70 |
148 |
3:43.46 |
+1:02.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lauge Amtorp |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.79 |
132 |
3:51.80 |
+1:10.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maximilian G. Christensen |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
+0.76 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bevægelse ved 75 |
|
|
|
|
- |
|
Frederik Vium Demant |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.80 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Rører ikke bassinvæggen ved vending eller afslutning v 25 m |
|
|
|
|
- |
|
Jacob Dahl Reher |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.67 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bevægelse v 125 |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 10:45:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Rygsvømning Herrer årgang 2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eddie Berg |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.62 |
418 |
2:38.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Mandrup Rosendal |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.76 |
366 |
2:45.22 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.74 |
332 |
2:50.65 |
+12.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mads Ivarsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.77 |
296 |
2:57.38 |
+19.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Vestergaard |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.96 |
292 |
2:58.16 |
+20.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jacob Kristensen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.78 |
253 |
3:06.99 |
+28.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Asger Møller Ebbesen |
2010 |
Ikast Svømmeklub |
+0.75 |
231 |
3:12.74 |
+34.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frede Holler |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.74 |
215 |
3:17.36 |
+39.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 10:45:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Rygsvømning Herrer årgang 2009 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Bjerre |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.61 |
594 |
2:20.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Luca Stammose Mensberg |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.58 |
564 |
2:23.14 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus K. Jespersen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.60 |
539 |
2:25.28 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.79 |
395 |
2:41.18 |
+20.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Nordgaard |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.64 |
247 |
3:08.49 |
+47.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.83 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bevægelse v 100 m |
|
|
|
|
- |
|
Tino Martin Gade |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
+0.72 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.2 Svømmeren afsluttede ikke distancen - DNF |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 10:45:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Rygsvømning Herrer årgang 2008 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
+0.58 |
626 |
2:18.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Zilas Vilsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.69 |
621 |
2:18.58 |
+0.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
+0.59 |
576 |
2:22.09 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.66 |
569 |
2:22.73 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nicolai Skivild Westing |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.67 |
416 |
2:38.36 |
+20.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Albert Olesen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.68 |
409 |
2:39.30 |
+21.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frederik Høgh |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.87 |
160 |
3:37.79 |
+1:19.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Yung K. Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 10:45:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-10-2023 11:26.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Midtjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ikast svømmecenter |
Arrangør |
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
27. okt 2023 to 29. okt 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Rygsvømning Damer årgang 2012 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Hjarsbæk Hansen |
2012 |
Holstebro Svømme Club |
+0.63 |
468 |
2:51.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Pripsø Larsen |
2012 |
Struer Svømmeklub |
|
393 |
3:01.51 |
+10.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Serena Melinte |
2012 |
Struer Svømmeklub |
+0.72 |
344 |
3:09.62 |
+18.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Jensen |
2012 |
Struer Svømmeklub |
+0.62 |
341 |
3:10.24 |
+18.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Nielsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.81 |
325 |
3:13.24 |
+21.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gry Lønne Jensen |
2012 |
Ikast Svømmeklub |
+0.70 |
324 |
3:13.55 |
+22.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ilia Cornelia Christensen |
2012 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.75 |
299 |
3:18.84 |
+27.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sophie Enderlein |
2013 |
Odder Svømmeklub |
+0.38 |
258 |
3:28.82 |
+37.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lianna Petersen |
2012 |
Viborg Svømme Klub |
+0.77 |
253 |
3:30.26 |
+38.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julie Vigh Märcher |
2013 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.83 |
213 |
3:42.58 |
+51.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Laura Lausdahl |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.72 |
138 |
4:17.13 |
+1:25.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Linn Kristine Banggaard |
2012 |
Ikast Svømmeklub |
+0.72 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bevægelse v 25 m |
|
|
|
|
- |
|
Maja Rømer Hjelm |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 11:18:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Rygsvømning Damer årgang 2011 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Katrine Wulf |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.68 |
506 |
2:46.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asta Vinther Pedersen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.70 |
452 |
2:53.17 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Josefine Berring Ekander |
2011 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.60 |
406 |
2:59.54 |
+12.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Skjærris Lund |
2011 |
Swim Team Neptun |
+0.79 |
395 |
3:01.14 |
+14.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agnes Lorenzen Olesen |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
+0.63 |
372 |
3:04.80 |
+17.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lisa Vestergaard |
2011 |
Struer Svømmeklub |
+0.71 |
315 |
3:15.34 |
+28.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julie Skovdal |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
+0.68 |
297 |
3:19.14 |
+32.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sheila Mortensgaard |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.71 |
241 |
3:33.69 |
+46.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alberte Svane Koukoumis |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.73 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bevægelse v 50 m |
|
|
|
|
- |
|
Andrea Quist Mikkelsen |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 11:18:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Rygsvømning Damer årgang 2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nanna Rosendal Høgh |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.68 |
664 |
2:32.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.65 |
556 |
2:41.64 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Dürr Toft-Jensen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
+0.64 |
544 |
2:42.84 |
+10.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.81 |
503 |
2:47.15 |
+14.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Frøkjær |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.64 |
496 |
2:48.00 |
+15.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Naja Marie Dam Lisby |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.57 |
457 |
2:52.60 |
+20.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.89 |
440 |
2:54.83 |
+22.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Andrea Kjær |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.67 |
422 |
2:57.17 |
+24.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emily Bang |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.83 |
406 |
2:59.54 |
+27.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Vendelbo |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.69 |
398 |
3:00.74 |
+28.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Amalie Mejer Lehmann |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.65 |
394 |
3:01.37 |
+29.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lilli Munkholm Byrdal |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.80 |
384 |
3:02.85 |
+30.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nicoline C. Mortensen |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.75 |
378 |
3:03.81 |
+31.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alberte Lundfold |
2010 |
Ikast Svømmeklub |
+0.73 |
327 |
3:12.88 |
+40.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lamia Mohamad Ayadah |
2010 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.68 |
275 |
3:24.46 |
+52.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Signe Flarup |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.81 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bevægelse v. 125 m |
|
|
|
|
- |
|
Emma Nyby |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.65 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bevægelse v 100 m og 125 m |
|
|
|
|
- |
|
Claire Kølbæk Jensen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 11:18:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Rygsvømning Damer årgang 2009 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.59 |
780 |
2:24.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.74 |
726 |
2:27.96 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Josephine Siggaard Kraul |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.59 |
663 |
2:32.48 |
+8.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.61 |
632 |
2:34.90 |
+10.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alberte Futtrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.71 |
584 |
2:39.02 |
+14.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nova V. Støy Toftegaard |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.79 |
556 |
2:41.64 |
+17.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frida V. Nierop-Andersen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.80 |
546 |
2:42.71 |
+18.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Signe Madsen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.69 |
525 |
2:44.78 |
+20.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anne Caroline Dahl Reher |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.70 |
520 |
2:45.29 |
+20.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Isabel Lindeborg Hoff |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.67 |
496 |
2:47.96 |
+23.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.69 |
495 |
2:48.05 |
+23.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Karen Holst Jacobsen |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.76 |
396 |
3:00.97 |
+36.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sif Klarskov Nielsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.61 |
371 |
3:05.02 |
+40.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alberte Lindeberg Dithlevsen |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.81 |
333 |
3:11.71 |
+47.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Karoline Pedersen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.85 |
329 |
3:12.55 |
+48.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Isabella Rønn Svinth |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.73 |
216 |
3:41.41 |
+1:16.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Frost Baltzer |
2009 |
Struer Svømmeklub |
+0.77 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bevægelse v 100 m |
|
|
|
|
- |
|
Kaia Riiskjær Olesen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.58 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bevægelse v 100 m |
|
|
|
|
- |
|
Emilie Randrup |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 11:18:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Rygsvømning Damer årgang 2008 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.59 |
789 |
2:23.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mia Borup Mølgaard |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.67 |
531 |
2:44.16 |
+20.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Signe Marie Hornbek |
2006 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.77 |
496 |
2:47.96 |
+24.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marie Porup Juulsgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.69 |
478 |
2:50.08 |
+26.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kathrine Bak Mathiasen |
2008 |
Struer Svømmeklub |
+0.67 |
462 |
2:51.96 |
+28.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nanna Rønnow |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.64 |
462 |
2:51.99 |
+28.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida-Marie Scavenius |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.79 |
431 |
2:56.05 |
+32.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilia Oltmann |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.54 |
300 |
3:18.62 |
+54.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asta Klemmensen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.62 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bevægelse v 150 m |
|
|
|
|
- |
|
Freya Rose Winther |
2008 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.66 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Rører ikke bassinvæggen ved vending eller afslutning v 100 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 11:18:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-10-2023 11:19.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Midtjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ikast svømmecenter |
Arrangør |
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
27. okt 2023 to 29. okt 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Butterfly Herrer årgang 2012 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asger Nørgaard Gai |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
206 |
1:29.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Friis Nielsen |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
+0.66 |
188 |
1:31.97 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Schwaner |
2013 |
Herning Svømmeklub |
|
184 |
1:32.58 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.88 |
84 |
2:00.37 |
+31.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Patrick Noe |
2012 |
HGF Svømning |
+0.65 |
71 |
2:07.26 |
+38.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tristan Thygesen Andersen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lukas Sander |
2013 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 11:18:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Butterfly Herrer årgang 2011 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Olsen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.70 |
281 |
1:20.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hjalte Amtorp |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
261 |
1:22.47 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Bach Jakobsen |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
229 |
1:26.16 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.82 |
186 |
1:32.21 |
+11.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jacob Dahl Reher |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.93 |
160 |
1:37.04 |
+16.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johannes Danvøgg Jeppesen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.69 |
151 |
1:38.84 |
+18.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Møller-Hansen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.76 |
144 |
1:40.41 |
+19.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Egon Johan Dannesboe |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.92 |
130 |
1:43.84 |
+23.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Treldal Dige |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.92 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Ej samtidige arme v 55-75 m |
|
|
|
|
- |
|
Joel Ebler Skovsen |
2011 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 11:18:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Butterfly Herrer årgang 2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl Faaborg Rytter |
2010 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.66 |
386 |
1:12.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albert Pauli Andersen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.69 |
299 |
1:18.80 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscar Lund Rasmussen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.68 |
231 |
1:25.87 |
+13.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonathan M. Jensen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.78 |
215 |
1:27.95 |
+15.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathias Jungersen |
2010 |
Holstebro Svømme Club |
+0.79 |
208 |
1:28.84 |
+16.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Denys Yakhymovych |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.75 |
201 |
1:29.92 |
+17.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Asger Møller Ebbesen |
2010 |
Ikast Svømmeklub |
+0.83 |
170 |
1:35.05 |
+22.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Malte Als Mikkelsen |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.73 |
150 |
1:39.05 |
+26.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emil Højholt |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.80 |
100 |
1:53.58 |
+41.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Santino Alexander Galacho |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 11:18:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Butterfly Herrer årgang 2009 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.67 |
418 |
1:10.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sander Thygesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.48 |
349 |
1:14.84 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julius Enevoldsen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.69 |
324 |
1:16.72 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Odgaard |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.78 |
314 |
1:17.52 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Florent Asllanaj |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.75 |
301 |
1:18.65 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonas Olsen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.60 |
277 |
1:20.80 |
+10.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marius Møldrup Hansen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.74 |
257 |
1:22.84 |
+12.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.76 |
227 |
1:26.30 |
+15.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
William D. Lindberg |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.70 |
207 |
1:29.04 |
+18.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Liam Thomsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
+0.85 |
203 |
1:29.59 |
+19.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Silas Østlund |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.72 |
197 |
1:30.59 |
+20.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Storm Sall Okkels |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 11:18:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Butterfly Herrer årgang 2008 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Rantzau Vejvad |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.64 |
696 |
59.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jacob Varming |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.67 |
594 |
1:02.69 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Martin Nygaard |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.74 |
586 |
1:02.99 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.45 |
575 |
1:03.39 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Patrick Gadeberg |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.66 |
565 |
1:03.75 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lui Filipowicz |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.67 |
563 |
1:03.83 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anton Sandfeld Paulsen |
2008 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
+0.71 |
486 |
1:07.03 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emil Valters Peca |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.71 |
478 |
1:07.39 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alfred Hørlück |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.76 |
457 |
1:08.44 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oscar Dose |
2007 |
HGF Svømning |
+0.74 |
427 |
1:09.99 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jacob Taudorf |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.65 |
408 |
1:11.05 |
+11.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Gustav Falk Olesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.73 |
377 |
1:12.93 |
+13.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Dan Skov |
2006 |
Holstebro Svømme Club |
+0.73 |
322 |
1:16.85 |
+17.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Carl Christian Caben Sommer |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.69 |
302 |
1:18.51 |
+19.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Viggo Wind Løssing |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.66 |
297 |
1:18.96 |
+19.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Toke Stagaard Witt Jørgensen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.85 |
164 |
1:36.29 |
+36.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Magnus Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
120 |
1:46.78 |
+47.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 11:18:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-10-2023 11:29.47 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Midtjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ikast svømmecenter |
Arrangør |
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
27. okt 2023 to 29. okt 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Butterfly Damer årgang 2012 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
423 |
1:18.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vigga Køppen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.70 |
293 |
1:28.98 |
+10.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gry Lønne Jensen |
2012 |
Ikast Svømmeklub |
+0.78 |
163 |
1:48.13 |
+29.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilie Dalgaard Farving |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.67 |
134 |
1:55.40 |
+36.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Daniella Asbjørn |
2012 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
91 |
2:11.16 |
+52.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Marie Jensen |
2013 |
Viborg Svømme Klub |
+0.62 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Brystsvømningsbenspark under svømning v 60 mtr |
|
|
|
|
- |
|
Naja Dahl Nyhuus |
2012 |
HGF Svømning |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Brystsvømningsbenspark under svømning ved 75-100 mtr |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 12:17:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Butterfly Damer årgang 2011 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Ditlev Lund |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.73 |
341 |
1:24.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivia Winum Andersen |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.69 |
328 |
1:25.71 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freja Ane Nielsen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
+0.77 |
319 |
1:26.49 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Klara Vibeke Hald Gjedde |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
308 |
1:27.52 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karolina H. Fyrstman |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.60 |
268 |
1:31.66 |
+7.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mille Nova Juul Niebuhr |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.78 |
148 |
1:51.73 |
+27.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Juliane Holler |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.79 |
101 |
2:06.92 |
+42.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karen Bentsen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.89 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Ej samtidige bevægelser med benene v60-100m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 12:17:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Butterfly Damer årgang 2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.44 |
715 |
1:06.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Enderlein |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.78 |
394 |
1:20.63 |
+14.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Signe Flarup |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.73 |
375 |
1:21.99 |
+15.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Vendelbo |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.85 |
285 |
1:29.80 |
+23.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Naja Marie Dam Lisby |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.54 |
272 |
1:31.26 |
+25.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.96 |
270 |
1:31.45 |
+25.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nina Frederikke Toft |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.80 |
268 |
1:31.63 |
+25.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Signe Hansen |
2010 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.71 |
250 |
1:33.80 |
+27.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maja Sólbjørg Ulberg |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.77 |
237 |
1:35.48 |
+29.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lea Knudsgaard |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.76 |
223 |
1:37.49 |
+31.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ea Juul Brandt |
2010 |
Aarhus Swim - HEI |
|
168 |
1:47.14 |
+41.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Daria-Loana Panagachi-Tanasa |
2010 |
Struer Svømmeklub |
+0.68 |
152 |
1:50.80 |
+44.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anne Burup Øxenholt |
2010 |
HGF Svømning |
+0.61 |
104 |
2:05.54 |
+59.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mikkeline Normann Olesen |
2010 |
HGF Svømning |
+0.83 |
80 |
2:17.01 |
+1:10.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofia-Elena Plaesu |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 12:17:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Butterfly Damer årgang 2009 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
|
644 |
1:08.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.73 |
608 |
1:09.79 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
569 |
1:11.34 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Juul Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.80 |
501 |
1:14.44 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nova V. Støy Toftegaard |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.58 |
496 |
1:14.67 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ea T Jensen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.69 |
445 |
1:17.44 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Katrine Mølbak |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
+0.72 |
411 |
1:19.53 |
+11.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Freya Jensen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.68 |
379 |
1:21.72 |
+13.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Friis Stenholt |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.73 |
368 |
1:22.48 |
+14.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
337 |
1:24.94 |
+16.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Freja Dall Christensen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.77 |
328 |
1:25.68 |
+17.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sophia Damberg |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.80 |
291 |
1:29.15 |
+20.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Leonora Nielsen Mahnkopf |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.65 |
286 |
1:29.76 |
+21.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Filippa Fleng |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.81 |
251 |
1:33.71 |
+25.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ellen Hjarsbæk Hansen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederikke Sanggaard |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 12:17:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Butterfly Damer årgang 2008 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.61 |
787 |
1:04.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rikke Ydemann Pedersen |
2006 |
HGF Svømning |
+0.60 |
616 |
1:09.50 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Sloth |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.74 |
609 |
1:09.74 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Natasha Do Jespersen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.69 |
559 |
1:11.76 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Freya Ellebye |
2006 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.78 |
557 |
1:11.85 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilie Bie Bock |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.63 |
540 |
1:12.61 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sommer E. S. Jensen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
+0.74 |
511 |
1:13.97 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Carlijn Loeven |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.78 |
506 |
1:14.18 |
+10.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alma Kruse |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.71 |
466 |
1:16.23 |
+12.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sigurbjørg Jonsdottir |
2008 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.75 |
319 |
1:26.48 |
+22.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Silke Sejr Elgaard Jørgensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
314 |
1:27.01 |
+22.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maya Kirkeby |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.66 |
282 |
1:30.10 |
+26.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Louise Jeppesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.74 |
271 |
1:31.35 |
+27.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Thea Hause |
2008 |
Struer Svømmeklub |
+0.84 |
205 |
1:40.15 |
+36.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 12:17:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-10-2023 12:20.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Midtjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ikast svømmecenter |
Arrangør |
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
27. okt 2023 to 29. okt 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 800m Frisvømning Damer årgang 2011 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karla Edeling Tornvig Jensen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
+0.66 |
321 |
12:36.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lærke Ryvold |
2011 |
TST Svømning |
|
320 |
12:37.28 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Nicoline Bertelsen |
2011 |
TST Svømning |
+0.88 |
319 |
12:38.15 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 14:00:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 800m Frisvømning Damer årgang 2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victoria Olsen |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.78 |
479 |
11:02.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Andrea Kjær |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.74 |
474 |
11:04.43 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
457 |
11:12.68 |
+10.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Carlson |
2010 |
Struer Svømmeklub |
+0.83 |
434 |
11:24.12 |
+21.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Wilma Karlberg |
2010 |
Ikast Svømmeklub |
|
415 |
11:34.73 |
+32.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Astrid Jepsen |
2010 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.72 |
400 |
11:43.39 |
+41.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ines El Madihi |
2010 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.74 |
373 |
11:59.75 |
+57.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 14:00:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 800m Frisvømning Damer årgang 2009 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.91 |
751 |
9:30.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Merle Marie Pape |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.73 |
555 |
10:30.48 |
+1:00.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silja Bregenov |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.69 |
534 |
10:38.63 |
+1:08.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.46 |
523 |
10:43.08 |
+1:12.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Freya Magnussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.81 |
503 |
10:51.30 |
+1:21.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lykke Emilie Lund |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.56 |
499 |
10:53.26 |
+1:23.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Astrid Martinez Vestergaard |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.81 |
468 |
11:07.43 |
+1:37.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Liv Lade Keller |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.84 |
436 |
11:23.23 |
+1:53.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alma Ahrendt |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.89 |
416 |
11:33.88 |
+2:03.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Karen Holst Jacobsen |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.78 |
413 |
11:35.62 |
+2:05.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Friis Stenholt |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.64 |
397 |
11:44.79 |
+2:14.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lærke Kidmose Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.83 |
396 |
11:45.50 |
+2:15.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Victoria Høgh |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.2 Svømmeren afsluttede ikke distancen stopper ved 775- DNF |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 14:00:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 800m Frisvømning Damer årgang 2008 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
|
777 |
9:23.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Line Knudsen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.60 |
657 |
9:55.96 |
+32.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kathrine Bak Mathiasen |
2008 |
Struer Svømmeklub |
+0.59 |
637 |
10:02.17 |
+38.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Adéla Zámecniková |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
+0.80 |
615 |
10:09.42 |
+45.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karoline Iversen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.82 |
594 |
10:16.32 |
+52.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alberte Bøgeskov Johnsen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.75 |
584 |
10:19.96 |
+56.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Kidmose Hansen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.72 |
569 |
10:25.27 |
+1:01.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ane Walmar |
2007 |
Swim Team Neptun |
+0.72 |
540 |
10:36.25 |
+1:12.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Silke Sejr Elgaard Jørgensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.72 |
423 |
11:30.05 |
+2:06.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nanna Rønnow |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.77 |
415 |
11:34.57 |
+2:10.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida-Marie Scavenius |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.73 |
407 |
11:38.95 |
+2:15.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Louise Jeppesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
354 |
12:12.23 |
+2:48.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ida Falgren |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.71 |
267 |
13:24.64 |
+4:01.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 14:00:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-10-2023 14:03.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Midtjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ikast svømmecenter |
Arrangør |
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
27. okt 2023 to 29. okt 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Brystsvømning Herrer årgang 2012 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oskar Berg |
2012 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
252 |
3:30.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victor Mikkelsen |
2013 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.79 |
251 |
3:30.65 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malthe Pilgaard Johansson |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
176 |
3:56.96 |
+26.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Bergman |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.49 |
46 |
6:10.35 |
+2:39.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nikolas Ekholm |
2014 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Bentag ikke samtidige eller skiftende bevægelser v 175 mtr |
|
|
|
|
- |
|
Jakob Bull Kramer |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
+0.76 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.2 Svømmeren afsluttede ikke distancen stopper v 150 m - DNF |
|
|
|
|
- |
|
Gregers Wang Nielsen |
2012 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.84 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere flybenspark efter start eller vending |
|
|
|
|
- |
|
Patrick Sand Eskesen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 15:14:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Brystsvømning Herrer årgang 2011 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Fenger Biel |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
|
319 |
3:14.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
August Bech Hørning |
2011 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
314 |
3:15.53 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucas Dyreborg Kristensen |
2011 |
Swim Team Neptun |
|
310 |
3:16.38 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aleksandr Kudelko |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
+0.68 |
307 |
3:17.17 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silas Sejr Elgaard Jørgensen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
292 |
3:20.47 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leo Lykke Justesen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.71 |
230 |
3:36.95 |
+22.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Bille Benjamin Drasbek |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
228 |
3:37.51 |
+23.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jacob Zacharias Davidson |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.61 |
224 |
3:38.95 |
+24.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederik Hammer |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.97 |
209 |
3:44.06 |
+29.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lauge Amtorp |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.79 |
193 |
3:49.94 |
+35.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jonathan Bjerre |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.56 |
173 |
3:58.59 |
+44.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Eduard Cazacu |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
+0.67 |
169 |
4:00.31 |
+45.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Silas Philip Kristensen |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
+0.55 |
126 |
4:24.98 |
+1:10.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magne Ingerslev Bjerremand |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 Kroppen ikke brystliggende ved151 mtr |
|
|
|
|
- |
|
Oliver Møller-Hansen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.70 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Ikke samtidig berøring med begge hænder v 50 m |
|
|
|
|
- |
|
Denis Yavorskyy |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
+0.78 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Hoved bryder ikke vandoverfladen før hænderne vendes indad |
|
|
|
|
- |
|
Oskar Møller Schlünsen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 15:14:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Brystsvømning Herrer årgang 2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adam Sallam |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.65 |
478 |
2:50.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Denys Yakhymovych |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.74 |
361 |
3:06.67 |
+16.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johan Kirkeby |
2010 |
Herning Svømmeklub |
+0.67 |
348 |
3:09.10 |
+19.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Benjamin Nørremark |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
307 |
3:16.98 |
+26.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Vestergaard |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.56 |
302 |
3:18.16 |
+28.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mads Ivarsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
278 |
3:23.60 |
+33.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
August Nielsen |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.71 |
271 |
3:25.32 |
+35.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Benjamin Thisted Andersen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.79 |
238 |
3:34.53 |
+44.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frede Holler |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.74 |
157 |
4:06.10 |
+1:16.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karl Ballegaard Preuthun |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Bentag ikke samtidige eller skiftende bevægelser |
|
|
|
|
- |
|
Santino Alexander Galacho |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 15:14:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Brystsvømning Herrer årgang 2009 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eskil Kiib Bach |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.40 |
500 |
2:47.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Odgaard |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.76 |
430 |
2:56.20 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marius Lynggaard |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.77 |
390 |
3:01.98 |
+14.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
August Juul Jensen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.73 |
364 |
3:06.17 |
+18.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bertram Kimose Møller |
2009 |
Swim Team Neptun |
+0.83 |
249 |
3:31.24 |
+43.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Valdemar Dupont |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.90 |
225 |
3:38.44 |
+50.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gustav Nordgaard |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.71 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Ikke samtidig berøring med begge hænder v175m |
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Skov Rosenbrock |
2009 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 15:14:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Brystsvømning Herrer årgang 2008 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
+0.76 |
664 |
2:32.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Londero |
2004 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
+0.57 |
524 |
2:44.99 |
+12.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hjalte Damgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.68 |
474 |
2:50.53 |
+18.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Daniel Kring |
2008 |
HGF Svømning |
+0.75 |
332 |
3:12.04 |
+39.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Toke Stagaard Witt Jørgensen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.82 |
210 |
3:43.76 |
+1:11.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederik Høgh |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Hoved bryder ikke vandoverfladen før hænderne vendes indad efter 125m |
|
|
|
|
- |
|
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Max-Emil Momme |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 15:14:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-10-2023 15:16.00 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Midtjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ikast svømmecenter |
Arrangør |
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
27. okt 2023 to 29. okt 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Brystsvømning Damer årgang 2012 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Carlson |
2012 |
Struer Svømmeklub |
|
394 |
3:20.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ilia Cornelia Christensen |
2012 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.66 |
322 |
3:34.22 |
+13.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Esther Nielsen |
2012 |
Viborg Svømme Klub |
+0.48 |
295 |
3:40.69 |
+20.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Pripsø Larsen |
2012 |
Struer Svømmeklub |
|
272 |
3:46.66 |
+26.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Thea Holmegaard Caludan |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.60 |
269 |
3:47.61 |
+27.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nora Nikolova |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
+0.82 |
236 |
3:57.57 |
+37.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Maria Skov Jeppesen |
2012 |
Viborg Svømme Klub |
+0.93 |
236 |
3:57.82 |
+37.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sophia Hause |
2012 |
Struer Svømmeklub |
+0.79 |
215 |
4:05.29 |
+44.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frida Ivarsen |
2013 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.82 |
137 |
4:45.02 |
+1:24.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Linn Kristine Banggaard |
2012 |
Ikast Svømmeklub |
|
125 |
4:53.40 |
+1:32.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karla Maria Kristoffersen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.89 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Fødderne er ikke drejet udad i sparket v 125-140m |
|
|
|
|
- |
|
Laura Lausdahl |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.67 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Hoved bryder ikke vandoverfladen før hænderne vendes indad |
|
|
|
|
- |
|
Anemone Apel Mohrsen |
2012 |
HGF Svømning |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Agnes Marie Dyg Pedersen |
2012 |
Viborg Svømme Klub |
+0.72 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Naalua Steffensen |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.83 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Hoved bryder ikke vandoverfladen før hænderne vendes indad v 28 m |
|
|
|
|
- |
|
Selma Vinther Pedersen |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 15:45:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Brystsvømning Damer årgang 2011 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Gode Agersbæk |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.73 |
412 |
3:17.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Naya Brendholdt |
2011 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.78 |
392 |
3:20.72 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Westing |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.77 |
375 |
3:23.76 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Arianna Sørensen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.68 |
322 |
3:34.37 |
+17.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sheila Mortensgaard |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.63 |
315 |
3:35.85 |
+18.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Vermod Rasmussen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.75 |
271 |
3:47.00 |
+29.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nora Søndergaard Geiger |
2011 |
Herning Svømmeklub |
+0.93 |
215 |
4:05.34 |
+47.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Josefine Nonbo Laigaard |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Hoved bryder ikke vandoverfladen før hænderne vendes indad v52m |
|
|
|
|
- |
|
Julie Skovdal |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Asta Vinther Pedersen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 15:45:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Brystsvømning Damer årgang 2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.57 |
718 |
2:44.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nanna Rosendal Høgh |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
672 |
2:47.79 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Josefine Bak Mathiasen |
2010 |
Struer Svømmeklub |
|
550 |
2:59.30 |
+15.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julie Mikkelsen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.74 |
531 |
3:01.44 |
+17.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Enderlein |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.84 |
465 |
3:09.69 |
+25.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amalie Mejer Lehmann |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.72 |
420 |
3:16.17 |
+32.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Freja Dahl |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.76 |
417 |
3:16.69 |
+32.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caroline Madsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.74 |
387 |
3:21.62 |
+37.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lærke Røstad |
2010 |
Swim Team Neptun |
|
363 |
3:26.00 |
+41.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Daria-Loana Panagachi-Tanasa |
2010 |
Struer Svømmeklub |
+0.73 |
335 |
3:31.56 |
+47.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lamia Mohamad Ayadah |
2010 |
Aarhus Swim - IHF |
|
319 |
3:34.95 |
+50.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Laura Dybdahl |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.71 |
307 |
3:37.85 |
+53.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Karoline S. Søndergaard |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.74 |
306 |
3:38.09 |
+54.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Amalie Ørtoft Iversen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.89 |
285 |
3:43.18 |
+59.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anne Burup Øxenholt |
2010 |
HGF Svømning |
+0.83 |
153 |
4:34.33 |
+1:50.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amalie Bjerregaard Madsen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.84 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Ikke samtidig berøring med begge hænder v 175 m |
|
|
|
|
- |
|
Ellen Binderup Trudslev |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 15:45:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Brystsvømning Damer årgang 2009 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
711 |
2:44.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andrea Grøndal |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.58 |
650 |
2:49.64 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lærke Jakobsen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.78 |
645 |
2:50.06 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Astrid Pedersen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.62 |
580 |
2:56.21 |
+11.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alberte Futtrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.71 |
574 |
2:56.82 |
+12.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frida V. Nierop-Andersen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.73 |
561 |
2:58.11 |
+13.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ea T Jensen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.73 |
538 |
3:00.70 |
+16.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caroline R. Frandsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.75 |
528 |
3:01.74 |
+17.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.41 |
520 |
3:02.74 |
+18.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Silke Stevnhøj Sommer |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.74 |
516 |
3:03.23 |
+18.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mai Skov |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.79 |
457 |
3:10.70 |
+26.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Wiktoria Gawor |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.33 |
440 |
3:13.12 |
+28.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.83 |
422 |
3:15.90 |
+31.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sophia Damberg |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.79 |
375 |
3:23.77 |
+39.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alberte Lindeberg Dithlevsen |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.73 |
352 |
3:28.04 |
+43.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sif Klarskov Nielsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.47 |
300 |
3:39.54 |
+54.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jasmin Sand Eskesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.67 |
293 |
3:41.13 |
+56.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilie Randrup |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 15:45:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Brystsvømning Damer årgang 2008 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.58 |
797 |
2:38.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karoline Andersen Krabbe |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
+0.70 |
710 |
2:44.72 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mai Murata-Broberg |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.71 |
589 |
2:55.32 |
+16.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maria Aakmann Andersen |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.69 |
559 |
2:58.36 |
+19.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silke Østrup |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.76 |
448 |
3:11.99 |
+33.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marie Porup Juulsgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.78 |
439 |
3:13.26 |
+34.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Signe Marie Hornbek |
2006 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.74 |
382 |
3:22.47 |
+44.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johanne S. Geiger |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.81 |
377 |
3:23.34 |
+44.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Mørup |
2006 |
HGF Svømning |
+0.76 |
374 |
3:23.97 |
+45.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mai Le |
2008 |
TST Svømning |
+0.71 |
338 |
3:30.97 |
+52.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mille Hald Ry |
2008 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
+0.76 |
279 |
3:44.82 |
+1:06.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Freya Rose Winther |
2008 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.81 |
214 |
4:05.71 |
+1:27.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marie T. Lauridsen |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 15:45:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-10-2023 15:47.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Midtjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ikast svømmecenter |
Arrangør |
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
27. okt 2023 to 29. okt 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Rygsvømning Herrer årgang 2012 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bertel Engholm Jøns Johansen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
+0.59 |
249 |
39.66 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oskar Berg |
2012 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.77 |
216 |
41.59 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asger Skov Dremark |
2013 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.79 |
201 |
42.59 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frej Christensen |
2012 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.76 |
193 |
43.16 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.76 |
189 |
43.50 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Høgh |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.63 |
154 |
46.58 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Millas Lausdahl |
2013 |
Odder Svømmeklub |
+0.80 |
145 |
47.51 |
+7.85 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johan Fjord Kristensen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
+0.76 |
131 |
49.15 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Bertram Nørremark |
2012 |
Viborg Svømme Klub |
+0.80 |
128 |
49.42 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Magnus Voigt Mantel |
2012 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.69 |
98 |
54.11 |
+14.45 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alexander Bergman |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.75 |
46 |
1:09.21 |
+29.55 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mads Peter Rømer Brix |
2012 |
Herning Svømmeklub |
+0.65 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning v 50 m |
|
|
|
|
- |
|
Konrad Lindhardt |
2013 |
Herning Svømmeklub |
+0.64 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bevægelse v 25 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 16:04:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Rygsvømning Herrer årgang 2011 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Hallenberg |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.65 |
407 |
33.68 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Do Jespersen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.60 |
374 |
34.65 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Bach Jakobsen |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.55 |
288 |
37.80 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Benjamin Parra Andreasen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.79 |
270 |
38.59 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonas Olsen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.66 |
255 |
39.37 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malthe Pedersen |
2011 |
Swim Team Neptun |
+0.76 |
254 |
39.39 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emil Treldal Dige |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.74 |
115 |
51.26 |
+17.58 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William Vork |
2011 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.69 |
92 |
55.19 |
+21.51 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Philip Jensen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
+0.57 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven v 23 m |
|
|
|
|
- |
|
Frederik Stidsen |
2011 |
HGF Svømning |
+0.78 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven v 25 m |
|
|
|
|
- |
|
Karl Haveløkke Søgaard |
2011 |
Swim Team Neptun |
+0.39 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ikke rygliggende efter vending v 25 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 16:04:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Rygsvømning Herrer årgang 2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eddie Berg |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.62 |
396 |
33.99 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Mandrup Rosendal |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.76 |
310 |
36.87 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Benjamin Nørremark |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.82 |
284 |
37.95 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.77 |
271 |
38.54 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathias Jungersen |
2010 |
Holstebro Svømme Club |
+0.84 |
245 |
39.90 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jacob Kristensen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.72 |
239 |
40.21 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Asger Møller Ebbesen |
2010 |
Ikast Svømmeklub |
+0.74 |
237 |
40.33 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Andreas Lanng |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.67 |
156 |
46.34 |
+12.35 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Axel Valdemar Jensen |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.65 |
152 |
46.77 |
+12.78 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Benjamin Thisted Andersen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.83 |
147 |
47.21 |
+13.22 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marcus Krogh |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.79 |
143 |
47.74 |
+13.75 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magnus Fangel Sørensen |
2010 |
Swim Team Neptun |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.2 Svømmeren indtager ikke øjeblikkeligt startstillingen efter overdommerens signaler eller starterens kommando / forsinkelse af starten |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 16:04:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Rygsvømning Herrer årgang 2009 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Bjerre |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.55 |
607 |
29.49 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.61 |
554 |
30.40 |
+0.91 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kristian Johnsen Andersen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
+0.61 |
508 |
31.28 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Luca Stammose Mensberg |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.65 |
489 |
31.68 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marcus K. Jespersen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.62 |
449 |
32.59 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sander Thygesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.67 |
423 |
33.25 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Florent Asllanaj |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.85 |
404 |
33.76 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Birk Svane Tagesen |
2009 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.63 |
385 |
34.30 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marius Møldrup Hansen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.72 |
377 |
34.54 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Silas Østlund |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.70 |
293 |
37.57 |
+8.08 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mikkel Munk Ryttersgaard |
2009 |
Struer Svømmeklub |
+0.74 |
225 |
41.04 |
+11.55 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Magnus Evald |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.73 |
217 |
41.55 |
+12.06 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Christian Kirk |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.93 |
201 |
42.60 |
+13.11 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Filip Kromann Laschewski |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.63 |
169 |
45.12 |
+15.63 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Valdemar Dupont |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.87 |
147 |
47.21 |
+17.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 16:04:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Rygsvømning Herrer årgang 2008 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tobias Jakobsen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
+0.64 |
709 |
27.99 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
+0.56 |
638 |
29.00 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.53 |
577 |
29.98 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noah Bie Bock |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.53 |
507 |
31.31 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magnus Wurtz Jensen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.74 |
503 |
31.39 |
+3.40 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Dan Skov |
2006 |
Holstebro Svømme Club |
+0.69 |
489 |
31.69 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Renato Parlato |
2006 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.71 |
424 |
33.22 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Victor Langberg Aakjær |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.74 |
368 |
34.84 |
+6.85 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Paolo Parlato |
2006 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.71 |
356 |
35.22 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Carl Christian Caben Sommer |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.63 |
352 |
35.35 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kasper Bundgaard |
2008 |
TST Svømning |
+0.76 |
348 |
35.48 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jacob Witte Christensen |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.90 |
198 |
42.79 |
+14.80 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Frederik Høgh |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.83 |
105 |
52.82 |
+24.83 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nicolai Skivild Westing |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 16:04:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-10-2023 16:05.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Midtjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ikast svømmecenter |
Arrangør |
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
27. okt 2023 to 29. okt 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Rygsvømning Damer årgang 2012 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.65 |
534 |
34.99 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid Hjarsbæk Hansen |
2012 |
Holstebro Svømme Club |
+0.65 |
455 |
36.89 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Nielsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.76 |
335 |
40.87 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
+0.75 |
314 |
41.76 |
+6.77 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellen Jensen |
2012 |
Struer Svømmeklub |
+0.63 |
296 |
42.59 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Naja Dahl Nyhuus |
2012 |
HGF Svømning |
+0.80 |
194 |
49.01 |
+14.02 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Esther Klemmensen |
2014 |
Herning Svømmeklub |
+0.68 |
186 |
49.65 |
+14.66 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Daniella Asbjørn |
2012 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.78 |
177 |
50.47 |
+15.48 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Karla Maria Kristoffersen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.70 |
165 |
51.68 |
+16.69 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marie Lund Jespersen |
2013 |
Odder Svømmeklub |
+0.72 |
132 |
55.62 |
+20.63 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Pil Lønne Jensen |
2013 |
Ikast Svømmeklub |
+0.38 |
118 |
57.72 |
+22.73 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Dicte Johanne Borresen |
2012 |
Swim Team Neptun |
+0.43 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Sophie Enderlein |
2013 |
Odder Svømmeklub |
+0.64 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bevægelse v 25 m |
|
|
|
|
- |
|
Naja Riis Gade |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
+0.80 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bevægelse v 25 m |
|
|
|
|
- |
|
Lilja Nørgaard Halldòrsdòttir |
2013 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maja Rømer Hjelm |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Selma Nissen |
2012 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Selma Vinther Pedersen |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 17:03:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Rygsvømning Damer årgang 2011 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Vejsgaard Lund |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.61 |
593 |
33.79 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Klara Vibeke Hald Gjedde |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.77 |
460 |
36.76 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marie Hald |
2011 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.67 |
412 |
38.14 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Freja Ane Nielsen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
+0.69 |
394 |
38.71 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Skjærris Lund |
2011 |
Swim Team Neptun |
+0.82 |
391 |
38.82 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Villa Boye |
2011 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.73 |
389 |
38.86 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Bertelsen |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.75 |
379 |
39.23 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karolina H. Fyrstman |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.73 |
354 |
40.12 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Naja Rosenvinge S. Jensen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.75 |
332 |
40.99 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mille Nova Juul Niebuhr |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.66 |
328 |
41.15 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ella Bernthz |
2011 |
Swim Team Neptun |
+0.63 |
297 |
42.53 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Olivia Brøgger Thygesen |
2011 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
+0.55 |
279 |
43.42 |
+9.63 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Eva Høgfeldt |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.95 |
279 |
43.43 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alberte Holdensen |
2011 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.72 |
264 |
44.22 |
+10.43 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nanna Le Bundgaard |
2011 |
TST Svømning |
+0.79 |
260 |
44.43 |
+10.64 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Paulina Westenholtz Gustafss |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.85 |
252 |
44.91 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Juliane Holler |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.85 |
234 |
46.03 |
+12.24 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Johanne Søjdis Petersen |
2011 |
Struer Svømmeklub |
+0.63 |
223 |
46.76 |
+12.97 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Josefine Nonbo Laigaard |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.98 |
210 |
47.74 |
+13.95 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mille Caspers |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.81 |
205 |
48.09 |
+14.30 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Julia Sara Walbom Harders |
2011 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
+0.68 |
204 |
48.15 |
+14.36 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Norah Wikman |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.78 |
172 |
51.01 |
+17.22 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lejla Karic |
2011 |
HGF Svømning |
+0.47 |
155 |
52.78 |
+18.99 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sofia Lilly Kramer Reuter |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.70 |
136 |
55.15 |
+21.36 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofie Albøge |
2011 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
+0.71 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bevægelse v 25 m |
|
|
|
|
- |
|
Alberte Svane Koukoumis |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.91 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bevægelse v 24 m |
|
|
|
|
- |
|
Emma Vermod Rasmussen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.64 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven v 23 m |
|
|
|
|
- |
|
Nikoline Wright Nedergaard |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 17:03:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Rygsvømning Damer årgang 2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.59 |
589 |
33.86 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Frøkjær |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.70 |
520 |
35.30 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Naja Marie Dam Lisby |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.59 |
489 |
36.03 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liva Krag |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.62 |
426 |
37.72 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elisabeth Sinem Güven |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.68 |
424 |
37.78 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emily Bang |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.82 |
395 |
38.67 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Vendelbo |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.75 |
383 |
39.07 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caroline Madsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.62 |
356 |
40.02 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nicoline C. Mortensen |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.67 |
356 |
40.05 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lilli Munkholm Byrdal |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.83 |
340 |
40.65 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maja Carlson |
2010 |
Struer Svømmeklub |
+0.77 |
338 |
40.75 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Amalie Mejer Lehmann |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.65 |
324 |
41.33 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Meise Eva Dahl Koldkur |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.71 |
316 |
41.67 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Victoria Pauli Thorhauge |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.69 |
310 |
41.92 |
+8.06 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mathilde Jakobsen |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.76 |
303 |
42.26 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Maria Sondor Weiss |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.71 |
302 |
42.30 |
+8.44 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Karoline S. Søndergaard |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.69 |
262 |
44.32 |
+10.46 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Vera Fogedgaard Petersen |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.71 |
191 |
49.27 |
+15.41 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mikkeline Normann Olesen |
2010 |
HGF Svømning |
+0.94 |
184 |
49.88 |
+16.02 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Anne Burup Øxenholt |
2010 |
HGF Svømning |
+0.95 |
153 |
53.02 |
+19.16 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.83 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bevægelse v 25 m |
|
|
|
|
- |
|
Sara Dahm Jensen |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.77 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bevægelse v 25 m |
|
|
|
|
- |
|
Kirstine Secher Rasmussen |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.90 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven v. 25 m |
|
|
|
|
- |
|
Nina Frederikke Toft |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.75 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bevægelse v 25 m |
|
|
|
|
- |
|
Claire Kølbæk Jensen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofia-Elena Plaesu |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Astrid Juul Simonsen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 17:03:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Rygsvømning Damer årgang 2009 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Pilgaard Johansson |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.63 |
693 |
32.07 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.72 |
682 |
32.25 |
+0.18 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.63 |
671 |
32.42 |
+0.35 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.57 |
658 |
32.64 |
+0.57 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silja Bregenov |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.56 |
602 |
33.62 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Signe Madsen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.65 |
565 |
34.33 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kaia Riiskjær Olesen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.63 |
520 |
35.29 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anne Caroline Dahl Reher |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.66 |
504 |
35.66 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Katrine Mølbak |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
+0.64 |
501 |
35.74 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Filippa Fleng |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.72 |
445 |
37.18 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sophia Damberg |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.80 |
444 |
37.19 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Isabel Lindeborg Hoff |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.67 |
427 |
37.68 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Freya Tormod |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.74 |
421 |
37.86 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
|
=14 |
|
Freya Magnussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.61 |
407 |
38.29 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
|
=14 |
|
Kristine Øvre |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.78 |
407 |
38.29 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ida Frost Baltzer |
2009 |
Struer Svømmeklub |
+0.74 |
399 |
38.55 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.86 |
392 |
38.77 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sif Klarskov Nielsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.65 |
373 |
39.41 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Leonora Nielsen Mahnkopf |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.72 |
368 |
39.61 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ingrid Møldrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.76 |
342 |
40.57 |
+8.50 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lisa Linddal |
2009 |
TST Svømning |
+0.81 |
338 |
40.75 |
+8.68 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Alberte Lindeberg Dithlevsen |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.77 |
335 |
40.85 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Karoline Pedersen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.73 |
333 |
40.94 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Alma Ahrendt |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.99 |
321 |
41.45 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Lykke Tougaard Svendsen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.65 |
300 |
42.39 |
+10.32 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Thea Aurvig |
2009 |
Swim Team Neptun |
+0.75 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven v 24 m |
|
|
|
|
- |
|
Frederikke Sanggaard |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 17:03:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Rygsvømning Damer årgang 2008 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.56 |
864 |
29.80 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Freja Røjkjær Rasmussen |
2004 |
Swim Team Neptun |
+0.62 |
746 |
31.30 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victoria Andersen Krabbe |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.66 |
683 |
32.23 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alberte Bøgeskov Johnsen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.57 |
601 |
33.63 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rosa Crone |
2008 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
+0.74 |
565 |
34.33 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Buur Ovesen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.60 |
565 |
34.34 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nanna Rønnow |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.68 |
494 |
35.89 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Asta Klemmensen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.65 |
454 |
36.92 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frida Flarup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.78 |
436 |
37.42 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kathrine Bak Mathiasen |
2008 |
Struer Svømmeklub |
+0.63 |
430 |
37.61 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maya Kirkeby |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.65 |
419 |
37.91 |
+8.11 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Klara Buur Ovesen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.65 |
415 |
38.04 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ida-Marie Scavenius |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.82 |
403 |
38.41 |
+8.61 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Louise Jeppesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.62 |
399 |
38.56 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Filippa Fiskaali |
2007 |
TST Svømning |
+0.76 |
384 |
39.04 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Maria Dyrbye |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.76 |
371 |
39.49 |
+9.69 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anna Nesine Laursen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
+0.67 |
350 |
40.26 |
+10.46 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emilia Oltmann |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.56 |
342 |
40.57 |
+10.77 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ida Falgren |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.68 |
342 |
40.59 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Gro Aanerud |
2008 |
TST Svømning |
+0.71 |
320 |
41.50 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Nikoline Jakobsen |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.69 |
286 |
43.08 |
+13.28 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Signe Rahn Jepsen |
2008 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.81 |
195 |
48.95 |
+19.15 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Vedel |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 17:03:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-10-2023 17:04.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Midtjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ikast svømmecenter |
Arrangør |
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
27. okt 2023 to 29. okt 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Butterfly Herrer årgang 2012 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jakob Bull Kramer |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
|
254 |
37.18 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asger Nørgaard Gai |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.70 |
251 |
37.36 |
+0.18 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Schwaner |
2013 |
Herning Svømmeklub |
|
241 |
37.83 |
+0.65 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lucas Friis Nielsen |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
+0.56 |
219 |
39.06 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tristan Thygesen Andersen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
+0.66 |
155 |
43.82 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victor Mikkelsen |
2013 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.66 |
152 |
44.07 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Bertram Nørremark |
2012 |
Viborg Svømme Klub |
|
124 |
47.22 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.77 |
120 |
47.77 |
+10.59 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Zacharias Bing Lauritzen |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.82 |
98 |
51.12 |
+13.94 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nikolas Ekholm |
2014 |
Aarhus Swim - IHF |
|
86 |
53.31 |
+16.13 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gregers Wang Nielsen |
2012 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.54 |
86 |
53.33 |
+16.15 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Millas Lausdahl |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
77 |
55.34 |
+18.16 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Patrick Noe |
2012 |
HGF Svømning |
+0.46 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Patrick Sand Eskesen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lukas Sander |
2013 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 16:54:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Butterfly Herrer årgang 2011 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laust Agergaard |
2011 |
Swim Team Neptun |
|
366 |
32.93 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Do Jespersen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.63 |
321 |
34.42 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Benjamin Parra Andreasen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
|
260 |
36.92 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bille Benjamin Drasbek |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.74 |
254 |
37.19 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Vium Demant |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.54 |
241 |
37.87 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Møller-Hansen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.75 |
220 |
39.03 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
August Bech Hørning |
2011 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.82 |
208 |
39.74 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William Fenger Biel |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
+0.73 |
208 |
39.75 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Johannes Danvøgg Jeppesen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.67 |
206 |
39.88 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aleksandr Kudelko |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
+0.83 |
177 |
41.95 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Egon Johan Dannesboe |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.75 |
162 |
43.21 |
+10.28 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Leo Lykke Justesen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
162 |
43.22 |
+10.29 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Malthe Sloth |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.64 |
160 |
43.35 |
+10.42 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jacob Zacharias Davidson |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
147 |
44.66 |
+11.73 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jonathan Bjerre |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.70 |
127 |
46.88 |
+13.95 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Eduard Cazacu |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
|
106 |
49.66 |
+16.73 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Maximilian G. Christensen |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
+0.84 |
77 |
55.20 |
+22.27 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lauge Amtorp |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
75 |
55.76 |
+22.83 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Silas Philip Kristensen |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
+0.62 |
44 |
1:06.73 |
+33.80 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Joel Ebler Skovsen |
2011 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.49 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Brystsvømningsbenspark under svømning |
|
|
|
|
- |
|
Silas Sejr Elgaard Jørgensen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oskar Møller Schlünsen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Samuel Ottow Bagger Vesterlu |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 16:54:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Butterfly Herrer årgang 2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl Faaborg Rytter |
2010 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
414 |
31.62 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anders B. Kibsgaard Jensen |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.65 |
407 |
31.80 |
+0.18 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eddie Berg |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.67 |
375 |
32.67 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malte Haun |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.67 |
372 |
32.76 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johan Kirkeby |
2010 |
Herning Svømmeklub |
+0.66 |
316 |
34.57 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Denys Yakhymovych |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.69 |
288 |
35.68 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malte Als Mikkelsen |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.76 |
214 |
39.39 |
+7.77 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Christian H Jacobsen |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.87 |
204 |
40.00 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Magnus Fangel Sørensen |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.65 |
180 |
41.71 |
+10.09 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marcus Krogh |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.87 |
97 |
51.17 |
+19.55 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frede Holler |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.80 |
92 |
52.14 |
+20.52 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Karl Ballegaard Preuthun |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.82 |
73 |
56.35 |
+24.73 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Højholt |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.66 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Ej samtidige bevægelser med benene v 40-50 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 16:54:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Butterfly Herrer årgang 2009 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noah Llobel |
2009 |
Grenaa Svømmeklub |
|
712 |
26.39 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.43 |
470 |
30.31 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julius Enevoldsen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.69 |
462 |
30.48 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sander Thygesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.61 |
400 |
31.98 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marius Lynggaard |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.73 |
396 |
32.08 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Birk Svane Tagesen |
2009 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.68 |
390 |
32.24 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonas Olsen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.67 |
297 |
35.30 |
+8.91 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.80 |
295 |
35.38 |
+8.99 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mikkel Munk Ryttersgaard |
2009 |
Struer Svømmeklub |
+0.76 |
271 |
36.40 |
+10.01 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Christian Kirk |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.71 |
235 |
38.18 |
+11.79 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Magnus Evald |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.71 |
212 |
39.48 |
+13.09 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Filip Kromann Laschewski |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.86 |
168 |
42.65 |
+16.26 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tino Martin Gade |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
+0.73 |
145 |
44.86 |
+18.47 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Valdemar Dupont |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
127 |
46.78 |
+20.39 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Skov Rosenbrock |
2009 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 16:54:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Butterfly Herrer årgang 2008 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Patrick Gadeberg |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.63 |
622 |
27.61 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
+0.69 |
618 |
27.66 |
+0.05 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.62 |
614 |
27.73 |
+0.12 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lui Filipowicz |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.69 |
612 |
27.76 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexander Yung K. Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.57 |
590 |
28.10 |
+0.49 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tobias Jakobsen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
+0.66 |
572 |
28.39 |
+0.78 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Christoffer Lüneborg |
2005 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.64 |
538 |
28.97 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alfred Hørlück |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.67 |
511 |
29.47 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anton Sandfeld Paulsen |
2008 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
+0.75 |
509 |
29.51 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jacob Bach-Valeur |
2004 |
Holstebro Svømme Club |
+0.61 |
497 |
29.75 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emil Valters Peca |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.58 |
484 |
30.01 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jakob Wemmelund |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.63 |
483 |
30.04 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sebastian Stilling |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.71 |
478 |
30.13 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oscar Dose |
2007 |
HGF Svømning |
+0.79 |
474 |
30.21 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mikkel Fisker Nielsen |
2007 |
HGF Svømning |
+0.73 |
465 |
30.41 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alexander Mogensen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
+0.80 |
464 |
30.43 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.68 |
449 |
30.77 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jacob Taudorf |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.74 |
435 |
31.10 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Kasper Langhoff Christensen |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.50 |
430 |
31.21 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Gustav Falk Olesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.78 |
416 |
31.57 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Viggo Wind Løssing |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.59 |
383 |
32.44 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Magnus Wurtz Jensen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.67 |
381 |
32.50 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Aksel Kirchert |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.67 |
356 |
33.24 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Leonardo UBER RICCAMBONI |
2006 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.67 |
353 |
33.34 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Albert Olesen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.65 |
319 |
34.48 |
+6.87 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Mikkel Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
189 |
41.05 |
+13.44 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Daniel Kring |
2008 |
HGF Svømning |
+0.74 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Fremføring af arme under vand |
|
|
|
|
- |
|
Noah Brendholdt |
2004 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederik Rantzau Vejvad |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 16:54:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-10-2023 16:56.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Midtjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ikast svømmecenter |
Arrangør |
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
27. okt 2023 to 29. okt 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Butterfly Damer årgang 2012 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.44 |
496 |
33.45 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vigga Køppen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.65 |
401 |
35.92 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Agnes Marie Dyg Pedersen |
2012 |
Viborg Svømme Klub |
+0.76 |
335 |
38.11 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Nielsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
252 |
41.90 |
+8.45 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Naja Riis Gade |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
+0.83 |
221 |
43.76 |
+10.31 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gry Lønne Jensen |
2012 |
Ikast Svømmeklub |
+0.77 |
220 |
43.83 |
+10.38 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Katrine Elgaard Rohde |
2012 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
+0.63 |
219 |
43.93 |
+10.48 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Carlson |
2012 |
Struer Svømmeklub |
+0.71 |
217 |
44.03 |
+10.58 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Esther Nielsen |
2012 |
Viborg Svømme Klub |
+0.73 |
199 |
45.31 |
+11.86 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilie Marie Nielsen |
2014 |
Herning Svømmeklub |
|
184 |
46.55 |
+13.10 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lianna Petersen |
2012 |
Viborg Svømme Klub |
+0.70 |
166 |
48.18 |
+14.73 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Marie Jensen |
2013 |
Viborg Svømme Klub |
|
163 |
48.43 |
+14.98 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ellen Jensen |
2012 |
Struer Svømmeklub |
+0.65 |
158 |
48.95 |
+15.50 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Julie Vigh Märcher |
2013 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
141 |
50.82 |
+17.37 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Naja Dahl Nyhuus |
2012 |
HGF Svømning |
+0.73 |
141 |
50.86 |
+17.41 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Andrea B. Mors |
2012 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
+0.79 |
134 |
51.68 |
+18.23 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Arja Bosnjak |
2013 |
Struer Svømmeklub |
|
130 |
52.16 |
+18.71 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sophie Enderlein |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
127 |
52.61 |
+19.16 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Asta Nonbo Pilegaard |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.76 |
124 |
53.07 |
+19.62 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ida Maria Skov Jeppesen |
2012 |
Viborg Svømme Klub |
+0.94 |
114 |
54.57 |
+21.12 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Kristiane Porskrog |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
+0.58 |
106 |
55.86 |
+22.41 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sidsel T. Jensen |
2013 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.61 |
99 |
57.15 |
+23.70 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Karla Maria Kristoffersen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.89 |
96 |
57.72 |
+24.27 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Minna Holst Jacobsen |
2013 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.69 |
59 |
1:07.75 |
+34.30 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sophia Hause |
2012 |
Struer Svømmeklub |
+0.85 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Ej samtidige bevægelser med benene v 20 m |
|
|
|
|
- |
|
Marie Lund Jespersen |
2013 |
Odder Svømmeklub |
+0.56 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Ellen Klemmensen |
2014 |
Herning Svømmeklub |
+0.62 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Ej samtidige arme |
|
|
|
|
- |
|
Thea Holmegaard Caludan |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maja Rømer Hjelm |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 17:07:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Butterfly Damer årgang 2011 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Vejsgaard Lund |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
389 |
36.28 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Naja Rosenvinge S. Jensen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
328 |
38.40 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Bertelsen |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.66 |
271 |
40.92 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Westing |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.76 |
250 |
42.04 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julie Skovdal |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
+0.78 |
250 |
42.05 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lærke Ryvold |
2011 |
TST Svømning |
+0.81 |
239 |
42.65 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Merle Bülow |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.74 |
238 |
42.69 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lisa Vestergaard |
2011 |
Struer Svømmeklub |
+0.80 |
216 |
44.09 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Paulina Westenholtz Gustafss |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
|
214 |
44.28 |
+8.00 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Vermod Rasmussen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.66 |
202 |
45.10 |
+8.82 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Signe Rokkjær |
2011 |
Herning Svømmeklub |
+0.49 |
169 |
47.86 |
+11.58 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alberte Svane Koukoumis |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.83 |
140 |
50.96 |
+14.68 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Johanne Søjdis Petersen |
2011 |
Struer Svømmeklub |
+0.69 |
100 |
56.98 |
+20.70 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Norah Wikman |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
94 |
58.21 |
+21.93 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Laura Nicoline Bertelsen |
2011 |
TST Svømning |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Berøring med kun 1 hånd v 25 m |
|
|
|
|
- |
|
Ida Marie Toftgaard Skov |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.94 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Ej samtidige arme |
|
|
|
|
- |
|
Eva Høgfeldt |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Andrea Quist Mikkelsen |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nikoline Wright Nedergaard |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asta Vinther Pedersen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Camilla Petersen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 17:07:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Butterfly Damer årgang 2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.36 |
844 |
28.03 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.62 |
762 |
29.00 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Dürr Toft-Jensen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
+0.64 |
507 |
33.22 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nanna Rosendal Høgh |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.77 |
493 |
33.52 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Sørensen |
2010 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.77 |
409 |
35.68 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victoria Olsen |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.73 |
352 |
37.49 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.85 |
335 |
38.11 |
+10.08 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lærke Bach Nielsen |
2010 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.85 |
302 |
39.48 |
+11.45 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lea Knudsgaard |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.78 |
287 |
40.12 |
+12.09 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Liva Krag |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
284 |
40.26 |
+12.23 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Laura Dybdahl |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.75 |
280 |
40.48 |
+12.45 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nicoline C. Mortensen |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.75 |
272 |
40.88 |
+12.85 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Amalie Ørtoft Iversen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.85 |
251 |
41.98 |
+13.95 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ea Juul Brandt |
2010 |
Aarhus Swim - HEI |
|
212 |
44.41 |
+16.38 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Amalie Mejer Lehmann |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.74 |
209 |
44.59 |
+16.56 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Daria-Loana Panagachi-Tanasa |
2010 |
Struer Svømmeklub |
+0.63 |
204 |
44.94 |
+16.91 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alberte Lundfold |
2010 |
Ikast Svømmeklub |
|
183 |
46.63 |
+18.60 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Meise Eva Dahl Koldkur |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.83 |
179 |
46.93 |
+18.90 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Elvira Heine Sørensen |
2010 |
TST Svømning |
+0.92 |
156 |
49.17 |
+21.14 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Karoline S. Søndergaard |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
152 |
49.57 |
+21.54 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sara Dahm Jensen |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
150 |
49.80 |
+21.77 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Laura vitten hvistendal |
2010 |
Herning Svømmeklub |
+0.92 |
140 |
51.01 |
+22.98 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Hannah Degn |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.79 |
132 |
52.00 |
+23.97 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amalie Bjerregaard Madsen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofia-Elena Plaesu |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Astrid Juul Simonsen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ellen Binderup Trudslev |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 17:07:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Butterfly Damer årgang 2009 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
640 |
30.73 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nova V. Støy Toftegaard |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.69 |
586 |
31.65 |
+0.92 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Astrid Martinez Vestergaard |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.76 |
550 |
32.32 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Freya Jensen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.72 |
477 |
33.89 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline R. Frandsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.71 |
467 |
34.13 |
+3.40 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mynte Haaning |
2009 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.77 |
464 |
34.20 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Signe Madsen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.81 |
456 |
34.40 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ea T Jensen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.55 |
447 |
34.62 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Friis Stenholt |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.72 |
438 |
34.86 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Freja Dall Christensen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.65 |
429 |
35.12 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Silke Stevnhøj Sommer |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.66 |
424 |
35.25 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.46 |
421 |
35.32 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lærke Jakobsen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.77 |
413 |
35.55 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Freya Tormod |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.70 |
401 |
35.91 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Isabella Schøler Jönsson |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
399 |
35.97 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Astrid Pedersen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.63 |
382 |
36.50 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Amalie Breum Nielsen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.72 |
371 |
36.85 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Leonora Nielsen Mahnkopf |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.74 |
334 |
38.15 |
+7.42 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ida Egelund Jespersen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.59 |
310 |
39.11 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lisa Linddal |
2009 |
TST Svømning |
|
267 |
41.11 |
+10.38 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sif Klarskov Nielsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.61 |
227 |
43.37 |
+12.64 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Karoline Pedersen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.70 |
226 |
43.43 |
+12.70 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Jasmin Sand Eskesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.72 |
149 |
49.91 |
+19.18 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Isabella Rønn Svinth |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
122 |
53.27 |
+22.54 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jasmin Kirkedal Laursen |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Lykke Tougaard Svendsen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 17:07:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Butterfly Damer årgang 2008 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louise D. Liboriussen |
2002 |
Viborg Svømme Klub |
+0.53 |
732 |
29.39 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rikke Ydemann Pedersen |
2006 |
HGF Svømning |
+0.61 |
640 |
30.73 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilie Bie Bock |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.65 |
616 |
31.13 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carlijn Loeven |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.76 |
578 |
31.79 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Freya Ellebye |
2006 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.77 |
574 |
31.86 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sommer E. S. Jensen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
+0.74 |
560 |
32.13 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Victoria Andersen Krabbe |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.79 |
559 |
32.14 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Adéla Zámecniková |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
+0.81 |
555 |
32.23 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alma Kruse |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.83 |
544 |
32.45 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Line Knudsen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.62 |
483 |
33.74 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Olivia Mai Akselsen |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.73 |
459 |
34.32 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Kidmose Hansen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.72 |
444 |
34.70 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Marie Porup Juulsgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.65 |
441 |
34.80 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Johanne Sørensen |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.70 |
439 |
34.83 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mai Murata-Broberg |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.58 |
435 |
34.96 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Maria Aakmann Andersen |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.75 |
433 |
35.01 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emilie Bæk Nielsen |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.75 |
425 |
35.22 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ida-Marie Scavenius |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.72 |
424 |
35.26 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Klara Buur Ovesen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.69 |
413 |
35.55 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ida Buur Ovesen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.68 |
408 |
35.71 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sigurbjørg Jonsdottir |
2008 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.78 |
369 |
36.93 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Filippa Fiskaali |
2007 |
TST Svømning |
+0.63 |
361 |
37.18 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Silke Østrup |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.83 |
359 |
37.26 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Cecilie Have Pedersen |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.76 |
354 |
37.42 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Anna Nesine Laursen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
+0.75 |
302 |
39.48 |
+10.09 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Asta Klemmensen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.73 |
288 |
40.10 |
+10.71 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Karoline K. Christiansen |
2006 |
TST Svømning |
+0.84 |
272 |
40.88 |
+11.49 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Thea Hause |
2008 |
Struer Svømmeklub |
+0.94 |
270 |
40.95 |
+11.56 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Signe Rahn Jepsen |
2008 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.80 |
156 |
49.13 |
+19.74 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Vedel |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 17:07:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-10-2023 17:08.22 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Midtjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ikast svømmecenter |
Arrangør |
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
27. okt 2023 to 29. okt 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 400m Medley Herrer årgang 2012 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asger Nørgaard Gai |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.50 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven v 126m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 17:41:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 400m Medley Herrer årgang 2011 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Hallenberg |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.69 |
373 |
6:01.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
307 |
6:25.45 |
+24.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jacob Dahl Reher |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.77 |
244 |
6:56.53 |
+55.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 17:41:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 400m Medley Herrer årgang 2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adam Sallam |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.72 |
455 |
5:38.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albert Pauli Andersen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.74 |
357 |
6:06.62 |
+28.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.38 |
341 |
6:12.34 |
+33.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oscar Lund Rasmussen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
321 |
6:19.85 |
+41.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Vestergaard |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.78 |
320 |
6:20.30 |
+41.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonathan M. Jensen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.76 |
308 |
6:25.16 |
+46.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jakob Munk Barfod |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.56 |
276 |
6:39.79 |
+1:01.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 17:41:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 400m Medley Herrer årgang 2009 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.76 |
566 |
5:14.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albert Grove |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.61 |
532 |
5:21.20 |
+6.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Bjerre |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.72 |
531 |
5:21.37 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eskil Kiib Bach |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.41 |
527 |
5:22.12 |
+7.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gabriel Oostwouder |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.69 |
478 |
5:32.69 |
+18.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Odgaard |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.75 |
477 |
5:33.06 |
+18.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kristian Johnsen Andersen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
+0.72 |
449 |
5:39.90 |
+25.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.80 |
374 |
6:01.16 |
+46.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
William D. Lindberg |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.69 |
319 |
6:20.88 |
+1:06.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Liam Thomsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
+0.91 |
301 |
6:28.03 |
+1:13.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gustav Nordgaard |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.71 |
232 |
7:03.33 |
+1:48.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Storm Sall Okkels |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 17:41:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 400m Medley Herrer årgang 2008 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
+0.73 |
658 |
4:59.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martin Nygaard |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.77 |
535 |
5:20.50 |
+21.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.80 |
524 |
5:22.87 |
+23.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aske Binderup Trudslev |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.71 |
483 |
5:31.64 |
+32.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nicolai Skivild Westing |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.48 |
429 |
5:44.90 |
+45.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jakob Rickers |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.73 |
414 |
5:49.18 |
+49.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Carl Christian Caben Sommer |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.67 |
407 |
5:51.09 |
+51.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hjalte Damgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.68 |
376 |
6:00.55 |
+1:01.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magnus Lindberg |
2008 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.75 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Bentag ikke samtidige eller skiftende bevægelser v 205-300m |
|
|
|
|
- |
|
Magnus Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Brystsvømningsbenspark under svømning v 90-100m |
|
|
|
|
- |
|
Zilas Vilsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.62 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Rører ikke bassinvæggen ved vending eller afslutning v 175m |
|
|
|
|
- |
|
Max-Emil Momme |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 17:41:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-10-2023 17:42.49 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Midtjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ikast svømmecenter |
Arrangør |
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
27. okt 2023 to 29. okt 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 400m Medley Damer årgang 2012 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
+0.59 |
268 |
7:25.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 18:21:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 400m Medley Damer årgang 2011 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lina Mohamad Ayadah |
2011 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.89 |
509 |
5:59.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivia Winum Andersen |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.76 |
464 |
6:10.86 |
+11.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cecilie Ditlev Lund |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
393 |
6:31.88 |
+32.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rihanna Lillevang |
2011 |
Holstebro Svømme Club |
+0.81 |
376 |
6:37.96 |
+38.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agnes Lorenzen Olesen |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
|
364 |
6:42.18 |
+42.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Josefine Berring Ekander |
2011 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.73 |
316 |
7:01.43 |
+1:01.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karla Edeling Tornvig Jensen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
+0.68 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun 1 hånd i vending v 250m og 300m |
|
|
|
|
- |
|
Katrine Wulf |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.5 Svømmer forbliver ikke på overfladen efter denne er brudt v50-75m samt 75-100m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 18:21:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 400m Medley Damer årgang 2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josefine Bak Mathiasen |
2010 |
Struer Svømmeklub |
+0.84 |
587 |
5:42.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Mikkelsen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
551 |
5:50.20 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.76 |
531 |
5:54.56 |
+11.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Signe Flarup |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.54 |
492 |
6:03.61 |
+20.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Enderlein |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.80 |
470 |
6:09.34 |
+26.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Andrea Kjær |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.72 |
468 |
6:09.76 |
+26.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
452 |
6:14.17 |
+31.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.70 |
445 |
6:15.97 |
+33.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Freja Dahl |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.72 |
425 |
6:21.78 |
+38.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Vendelbo |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
377 |
6:37.30 |
+54.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Signe Hansen |
2010 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.68 |
364 |
6:42.25 |
+59.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Nyby |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.57 |
302 |
7:07.79 |
+1:24.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Astrid Jepsen |
2010 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.47 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Emma Dürr Toft-Jensen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maja Sólbjørg Ulberg |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 18:21:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 400m Medley Damer årgang 2009 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.69 |
692 |
5:24.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.72 |
683 |
5:26.04 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
670 |
5:28.12 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Juul Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.80 |
638 |
5:33.56 |
+8.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.75 |
602 |
5:40.15 |
+15.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alberte Futtrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.70 |
598 |
5:40.93 |
+16.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Merle Marie Pape |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
595 |
5:41.50 |
+16.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.75 |
561 |
5:48.14 |
+23.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Andrea Grøndal |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.73 |
552 |
5:50.12 |
+25.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Liv Lade Keller |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.85 |
501 |
6:01.51 |
+36.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Karen Holst Jacobsen |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.72 |
435 |
6:18.94 |
+54.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Silja Bregenov |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilie Randrup |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederikke Sanggaard |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 18:21:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 400m Medley Damer årgang 2008 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.51 |
832 |
5:05.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silke Sejr Elgaard Jørgensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.74 |
450 |
6:14.77 |
+1:09.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Signe Marie Hornbek |
2006 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
423 |
6:22.40 |
+1:17.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johanne S. Geiger |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.60 |
393 |
6:31.93 |
+1:26.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 18:21:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-10-2023 18:23.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Midtjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ikast svømmecenter |
Arrangør |
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
27. okt 2023 to 29. okt 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 4x50m Frisvømning Mix 2009 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
AGF 1 |
15 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
1:49.06 |
|
|
|
|
|
|
|
Julie Schleimann |
2010 |
1094AD |
+0.59 |
26.15 |
|
|
|
|
26.15 |
|
|
|
|
|
|
|
Marie Schleimann |
2010 |
1006AD |
+0.46 |
27.00 |
|
|
|
|
53.15 |
|
|
|
|
|
|
|
Marcus K. Jespersen |
2009 |
0959AE |
+0.44 |
28.81 |
|
|
|
|
1:21.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders B. Kibsgaard Jensen |
2010 |
1023AG |
+0.36 |
27.10 |
|
|
|
|
1:49.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
SSK 1 MIX |
15 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:52.93 |
+3.87 |
|
|
|
|
Luca Stammose Mensberg |
2009 |
0907BB |
+0.65 |
27.95 |
|
|
|
|
27.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malte Haun |
2010 |
1009AD |
+0.35 |
27.18 |
|
|
|
|
55.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Pilgaard Johansson |
2009 |
0924AE |
+0.39 |
28.24 |
|
|
|
|
1:23.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Juul Hansen |
2009 |
0962AJ |
+0.50 |
29.56 |
|
|
|
|
1:52.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Odderne 1 |
15 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:54.05 |
+4.99 |
|
|
|
|
Johannes Brixen |
2009 |
0965AC |
+0.64 |
27.47 |
|
|
|
|
27.47 |
|
|
|
|
|
|
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
0964AI |
+0.29 |
28.87 |
|
|
|
|
56.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
0908AC |
+0.47 |
28.27 |
|
|
|
|
1:24.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Karlslund |
2009 |
0907BF |
+0.61 |
29.44 |
|
|
|
|
1:54.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Swimhorsens mix 1 |
15 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:56.97 |
+7.91 |
|
|
|
|
Florent Asllanaj |
2009 |
0929BH |
+0.69 |
28.38 |
|
|
|
|
28.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marius Møldrup Hansen |
2009 |
0949BB |
|
29.38 |
|
|
|
|
57.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
0984AG |
|
29.05 |
|
|
|
|
1:26.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freya Magnussen |
2009 |
0924BA |
+0.18 |
30.16 |
|
|
|
|
1:56.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Brædstrup 1 |
15 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:01.64 |
+12.58 |
|
|
|
|
Adam Sallam |
2010 |
1033AH |
+0.67 |
27.92 |
|
|
|
|
27.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Wiktoria Gawor |
2009 |
0914BD |
|
33.28 |
|
|
|
|
1:01.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eddie Berg |
2010 |
1041AL |
+0.25 |
29.00 |
|
|
|
|
1:30.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Olsen |
2010 |
1020AV |
+0.23 |
31.44 |
|
|
|
|
2:01.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
SSK2 MIX |
15 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:02.14 |
+13.08 |
|
|
|
|
Oliver Odgaard |
2009 |
0907BH |
+0.74 |
30.04 |
|
|
|
|
30.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Hallenberg |
2011 |
1137AG |
+0.25 |
28.43 |
|
|
|
|
58.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida V. Nierop-Andersen |
2009 |
0902AD |
+0.54 |
31.64 |
|
|
|
|
1:30.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klara Vibeke Hald Gjedde |
2011 |
1166AD |
+0.47 |
32.03 |
|
|
|
|
2:02.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julias jaguarer |
15 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:02.65 |
+13.59 |
|
|
|
|
Kristian Johnsen Andersen |
2009 |
0985BG |
+0.75 |
28.63 |
|
|
|
|
28.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Karlberg |
2010 |
1036AF |
+0.48 |
33.54 |
|
|
|
|
1:02.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liam Thomsen |
2009 |
0949AG |
+0.59 |
30.49 |
|
|
|
|
1:32.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katrine Mølbak |
2009 |
0948AJ |
+0.35 |
29.99 |
|
|
|
|
2:02.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Swimhorsens mix 2 |
15 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:02.92 |
+13.86 |
|
|
|
|
Andrea Grøndal |
2009 |
0994AG |
+0.69 |
30.36 |
|
|
|
|
30.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
August Juul Jensen |
2009 |
0985BF |
+0.50 |
30.36 |
|
|
|
|
1:00.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emily Bang |
2010 |
1046AQ |
+0.32 |
32.04 |
|
|
|
|
1:32.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Olsen |
2011 |
1195AH |
+0.56 |
30.16 |
|
|
|
|
2:02.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Viborg 1 |
15 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:05.04 |
+15.98 |
|
|
|
|
Marius Lynggaard |
2009 |
0981AG |
+0.73 |
29.27 |
|
|
|
|
29.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Do Jespersen |
2011 |
1129AG |
+0.53 |
29.99 |
|
|
|
|
59.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lilli Munkholm Byrdal |
2010 |
1068AO |
+0.34 |
34.02 |
|
|
|
|
1:33.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Futtrup |
2009 |
0982AJ |
+0.30 |
31.76 |
|
|
|
|
2:05.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Viborg 2 |
15 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:05.29 |
+16.23 |
|
|
|
|
Benjamin Nørremark |
2010 |
1017AK |
+0.78 |
31.80 |
|
|
|
|
31.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Egelund Jespersen |
2009 |
0976BG |
+0.50 |
33.17 |
|
|
|
|
1:04.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Dall Christensen |
2009 |
0954BB |
+0.21 |
31.38 |
|
|
|
|
1:36.35 |
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Lund Rasmussen |
2010 |
1051AM |
+0.13 |
28.94 |
|
|
|
|
2:05.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Your worst nightmare |
15 |
Grenaa Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:05.36 |
+16.30 |
|
|
|
|
Noah Llobel |
2009 |
0913BD |
+0.72 |
27.02 |
|
|
|
|
27.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Birk Svane Tagesen |
2009 |
0987BJ |
+0.37 |
30.82 |
|
|
|
|
57.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ines El Madihi |
2010 |
1082AR |
+0.26 |
33.65 |
|
|
|
|
1:31.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Bach Nielsen |
2010 |
1008AV |
+0.75 |
33.87 |
|
|
|
|
2:05.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Swimhorsens mix 3 |
15 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:05.61 |
+16.55 |
|
|
|
|
Olivia Gode Agersbæk |
2011 |
1140AG |
+0.73 |
33.24 |
|
|
|
|
33.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Madsen |
2009 |
0906AG |
+0.52 |
30.30 |
|
|
|
|
1:03.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Mandrup Rosendal |
2010 |
1023AJ |
+0.47 |
30.71 |
|
|
|
|
1:34.25 |
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Parra Andreasen |
2011 |
1147AF |
+0.33 |
31.36 |
|
|
|
|
2:05.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Odderne 2 |
15 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:06.18 |
+17.12 |
|
|
|
|
Astrid Dindler |
2009 |
0988AD |
|
28.71 |
|
|
|
|
28.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
1092AJ |
|
30.61 |
|
|
|
|
59.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Vestergaard |
2010 |
1029AG |
|
31.86 |
|
|
|
|
1:31.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asger Nørgaard Gai |
2012 |
1297AN |
|
35.00 |
|
|
|
|
2:06.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Poseidon Sharks |
15 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
|
|
|
2:08.18 |
+19.12 |
|
|
|
|
Carl Faaborg Rytter |
2010 |
1011AH |
+0.67 |
29.81 |
|
|
|
|
29.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mynte Haaning |
2009 |
0958BB |
+0.46 |
30.29 |
|
|
|
|
1:00.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
August Bech Hørning |
2011 |
1153AG |
+0.59 |
32.20 |
|
|
|
|
1:32.30 |
|
|
|
|
|
|
|
Naya Brendholdt |
2011 |
1188AK |
+0.64 |
35.88 |
|
|
|
|
2:08.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aarhus Swim Mix 4 |
15 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
2:09.47 |
+20.41 |
|
|
|
|
William Bach Jakobsen |
2011 |
1131AG |
+0.65 |
31.17 |
|
|
|
|
31.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Ditlev Lund |
2011 |
1138AH |
+0.66 |
34.07 |
|
|
|
|
1:05.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William D. Lindberg |
2009 |
0909BD |
+0.19 |
32.42 |
|
|
|
|
1:37.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Mikkelsen |
2010 |
1096AF |
+0.43 |
31.81 |
|
|
|
|
2:09.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Neptun mix 1 |
14 |
Swim Team Neptun |
|
|
|
|
|
2:10.34 |
+21.28 |
|
|
|
|
Laust Agergaard |
2011 |
1173AJ |
+0.66 |
29.77 |
|
|
|
|
29.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Pauli Thorhauge |
2010 |
1092AQ |
+0.69 |
33.25 |
|
|
|
|
1:03.02 |
|
|
|
|
|
|
|
Emma Andrea Kjær |
2010 |
1056AR |
+0.51 |
31.83 |
|
|
|
|
1:34.85 |
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Dyreborg Kristensen |
2011 |
1163AQ |
+0.67 |
35.49 |
|
|
|
|
2:10.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
SSK4 MIX |
15 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:10.38 |
+21.32 |
|
|
|
|
Jonathan M. Jensen |
2010 |
1001AB |
+0.73 |
31.12 |
|
|
|
|
31.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silas Østlund |
2009 |
0979BF |
+0.39 |
32.93 |
|
|
|
|
1:04.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Friis Stenholt |
2009 |
0926AH |
+0.40 |
33.30 |
|
|
|
|
1:37.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mille Nova Juul Niebuhr |
2011 |
1168AD |
+0.04 |
33.03 |
|
|
|
|
2:10.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
HSC Dragons 3 |
15 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
2:10.91 |
+21.85 |
|
|
|
|
Julius Enevoldsen |
2009 |
0995BH |
|
27.62 |
|
|
|
|
27.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Jungersen |
2010 |
1087AM |
+0.07 |
33.97 |
|
|
|
|
1:01.59 |
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Hjarsbæk Hansen |
2012 |
1244AH |
|
34.02 |
|
|
|
|
1:35.61 |
|
|
|
|
|
|
|
Rihanna Lillevang |
2011 |
1134AI |
|
35.30 |
|
|
|
|
2:10.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aarhus Swim Mix 7 |
14 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
2:13.04 |
+23.98 |
|
|
|
|
Albert Grove |
2009 |
0933BD |
+0.53 |
26.22 |
|
|
|
|
26.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lamia Mohamad Ayadah |
2010 |
1008AR |
+0.21 |
33.62 |
|
|
|
|
59.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikolas Ekholm |
2014 |
1481AC |
+0.44 |
41.51 |
|
|
|
|
1:41.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Hansen |
2010 |
1014AT |
+0.40 |
31.69 |
|
|
|
|
2:13.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Viborg 4 |
14 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:13.51 |
+24.45 |
|
|
|
|
Jacob Kristensen |
2010 |
1053AM |
+0.76 |
34.21 |
|
|
|
|
34.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Denys Yakhymovych |
2010 |
1039AR |
+0.37 |
32.09 |
|
|
|
|
1:06.30 |
|
|
|
|
|
|
|
Freja Dahl |
2010 |
1086AI |
+0.23 |
33.43 |
|
|
|
|
1:39.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Flarup |
2010 |
1068AN |
+0.54 |
33.78 |
|
|
|
|
2:13.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Swimhorsens mix 4 |
15 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:13.70 |
+24.64 |
|
|
|
|
Lykke Emilie Lund |
2009 |
0932BE |
+0.71 |
31.34 |
|
|
|
|
31.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Ahrendt |
2009 |
0932BH |
+0.48 |
31.82 |
|
|
|
|
1:03.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Friis Nielsen |
2012 |
1281AG |
+0.41 |
35.18 |
|
|
|
|
1:38.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jakob Bull Kramer |
2012 |
1295AE |
+0.69 |
35.36 |
|
|
|
|
2:13.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Swimhorsens mix 5 |
15 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:14.48 |
+25.42 |
|
|
|
|
Isabel Lindeborg Hoff |
2009 |
0986BH |
+0.66 |
32.50 |
|
|
|
|
32.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Pedersen |
2009 |
0992BA |
+0.35 |
31.96 |
|
|
|
|
1:04.46 |
|
|
|
|
|
|
|
August Nielsen |
2010 |
1059AQ |
+0.50 |
32.62 |
|
|
|
|
1:37.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Dahl Reher |
2011 |
1125AH |
+0.44 |
37.40 |
|
|
|
|
2:14.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Neptun mix 2 |
15 |
Swim Team Neptun |
|
|
|
|
|
2:14.87 |
+25.81 |
|
|
|
|
Laura Skjærris Lund |
2011 |
1138AJ |
|
32.59 |
|
|
|
|
32.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elisabeth Sinem Güven |
2010 |
1012AQ |
+0.10 |
33.03 |
|
|
|
|
1:05.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bertram Kimose Møller |
2009 |
0995BJ |
|
35.04 |
|
|
|
|
1:40.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malte Als Mikkelsen |
2010 |
1071AQ |
|
34.21 |
|
|
|
|
2:14.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Aarhus Swim Mix 1 |
15 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
2:15.06 |
+26.00 |
|
|
|
|
Emil Højholt |
2010 |
1031AK |
+0.77 |
38.39 |
|
|
|
|
38.39 |
|
|
|
|
|
|
|
Katrine Wulf |
2011 |
1160AB |
+0.12 |
32.52 |
|
|
|
|
1:10.91 |
|
|
|
|
|
|
|
Victor Mikkelsen |
2013 |
1339AB |
+0.28 |
35.27 |
|
|
|
|
1:46.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Winum Andersen |
2011 |
1162AB |
|
28.88 |
|
|
|
|
2:15.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Odderne 3 |
14 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:16.56 |
+27.50 |
|
|
|
|
Anna Nielsen |
2010 |
1052AQ |
+0.78 |
30.52 |
|
|
|
|
30.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Enderlein |
2010 |
1030AU |
+0.45 |
32.04 |
|
|
|
|
1:02.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
1191AG |
-0.02 |
32.66 |
|
|
|
|
1:35.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Millas Lausdahl |
2013 |
1301AD |
+0.64 |
41.34 |
|
|
|
|
2:16.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Aarhus Swim Mix 2 |
15 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
2:18.39 |
+29.33 |
|
|
|
|
Filip Kromann Laschewski |
2009 |
0911AH |
+0.84 |
35.60 |
|
|
|
|
35.60 |
|
|
|
|
|
|
|
Lina Mohamad Ayadah |
2011 |
1120AK |
+0.36 |
30.20 |
|
|
|
|
1:05.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lauge Amtorp |
2011 |
1119AF |
+0.28 |
38.37 |
|
|
|
|
1:44.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Jepsen |
2010 |
1046AN |
+0.44 |
34.22 |
|
|
|
|
2:18.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Viborg 3 |
13 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:18.67 |
+29.61 |
|
|
|
|
Johannes Danvøgg Jeppesen |
2011 |
1169AJ |
+0.65 |
32.59 |
|
|
|
|
32.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Esther Nielsen |
2012 |
1270AI |
|
36.04 |
|
|
|
|
1:08.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Marie Dyg Pedersen |
2012 |
1246AR |
+0.56 |
33.50 |
|
|
|
|
1:42.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leo Lykke Justesen |
2011 |
1161AI |
+0.44 |
36.54 |
|
|
|
|
2:18.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
SSK 5 MIX |
15 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:20.19 |
+31.13 |
|
|
|
|
Nina Frederikke Toft |
2010 |
1012AK |
+0.73 |
32.48 |
|
|
|
|
32.48 |
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Høgh |
2009 |
0906BE |
+0.94 |
34.05 |
|
|
|
|
1:06.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Pilgaard Johansson |
2012 |
1255AG |
+0.38 |
35.50 |
|
|
|
|
1:42.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Zacharias Davidson |
2011 |
1123AD |
+0.48 |
38.16 |
|
|
|
|
2:20.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Bente 1 |
14 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:21.39 |
+32.33 |
|
|
|
|
Aleksandr Kudelko |
2011 |
1183AI |
+0.67 |
34.77 |
|
|
|
|
34.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Lorenzen Olesen |
2011 |
1182AI |
+0.64 |
36.52 |
|
|
|
|
1:11.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gry Lønne Jensen |
2012 |
1284AL |
+0.45 |
37.98 |
|
|
|
|
1:49.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asger Møller Ebbesen |
2010 |
1005AH |
+0.48 |
32.12 |
|
|
|
|
2:21.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Bente 2 |
15 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:22.67 |
+33.61 |
|
|
|
|
William Fenger Biel |
2011 |
1185AI |
+0.75 |
36.22 |
|
|
|
|
36.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Skovdal |
2011 |
1134AK |
-0.01 |
37.22 |
|
|
|
|
1:13.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Lundfold |
2010 |
1060AW |
+0.54 |
36.65 |
|
|
|
|
1:50.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tino Martin Gade |
2009 |
0967BK |
+0.67 |
32.58 |
|
|
|
|
2:22.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
BHS mix 1 |
15 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:23.15 |
+34.09 |
|
|
|
|
Liva Krag |
2010 |
1018AU |
+0.86 |
33.41 |
|
|
|
|
33.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Krogh |
2010 |
1085AP |
+0.58 |
39.63 |
|
|
|
|
1:13.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valdemar Dupont |
2009 |
0955BK |
+0.69 |
37.47 |
|
|
|
|
1:50.51 |
|
|
|
|
|
|
|
Nicoline C. Mortensen |
2010 |
1042AR |
+0.12 |
32.64 |
|
|
|
|
2:23.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Neptun mix 4 |
14 |
Swim Team Neptun |
|
|
|
|
|
2:24.16 |
+35.10 |
|
|
|
|
Ella Bernthz |
2011 |
1164AT |
+0.67 |
36.92 |
|
|
|
|
36.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Pedersen |
2011 |
1189AN |
+0.13 |
34.58 |
|
|
|
|
1:11.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hannah Degn |
2010 |
1016AV |
+0.71 |
37.86 |
|
|
|
|
1:49.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian H Jacobsen |
2010 |
1075AP |
|
34.80 |
|
|
|
|
2:24.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Aarhus Swim Mix 8 |
14 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
2:24.53 |
+35.47 |
|
|
|
|
Gabriel Oostwouder |
2009 |
0993BD |
+0.73 |
29.32 |
|
|
|
|
29.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ea Juul Brandt |
2010 |
1088AR |
+0.63 |
38.96 |
|
|
|
|
1:08.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Vork |
2011 |
1137AN |
+0.32 |
41.23 |
|
|
|
|
1:49.51 |
|
|
|
|
|
|
|
Emma Nyby |
2010 |
1064AN |
+0.09 |
35.02 |
|
|
|
|
2:24.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Neptun mix 3 |
14 |
Swim Team Neptun |
|
|
|
|
|
2:24.56 |
+35.50 |
|
|
|
|
Mathilde Jakobsen |
2010 |
1022AU |
+0.57 |
35.03 |
|
|
|
|
35.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Røstad |
2010 |
1016AQ |
|
37.16 |
|
|
|
|
1:12.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Fangel Sørensen |
2010 |
1065AB |
+0.29 |
34.90 |
|
|
|
|
1:47.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Valdemar Jensen |
2010 |
1053AS |
+0.82 |
37.47 |
|
|
|
|
2:24.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
SSK 6 MIX |
15 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:25.14 |
+36.08 |
|
|
|
|
Caroline Madsen |
2010 |
1052AP |
+0.68 |
34.94 |
|
|
|
|
34.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Kidmose Hansen |
2009 |
0966BB |
|
33.69 |
|
|
|
|
1:08.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frede Holler |
2010 |
1017AJ |
+0.86 |
40.21 |
|
|
|
|
1:48.84 |
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Hammer |
2011 |
1135AG |
+0.85 |
36.30 |
|
|
|
|
2:25.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
SSK 7 MIX |
14 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:25.36 |
+36.30 |
|
|
|
|
Naja Rosenvinge S. Jensen |
2011 |
1112AJ |
|
34.00 |
|
|
|
|
34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Dybdahl |
2010 |
1032AT |
|
34.45 |
|
|
|
|
1:08.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asger Skov Dremark |
2013 |
1349AE |
|
37.92 |
|
|
|
|
1:46.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zacharias Bing Lauritzen |
2012 |
1267AB |
|
38.99 |
|
|
|
|
2:25.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Neptun mix 5 |
15 |
Swim Team Neptun |
|
|
|
|
|
2:48.63 |
+59.57 |
|
|
|
|
Thea Aurvig |
2009 |
0914BK |
+0.84 |
43.56 |
|
|
|
|
43.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Sondor Weiss |
2010 |
1018AV |
+0.46 |
38.46 |
|
|
|
|
1:22.02 |
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Lanng |
2010 |
1083AO |
+0.32 |
38.19 |
|
|
|
|
2:00.21 |
|
|
|
|
|
|
|
Karl Haveløkke Søgaard |
2011 |
1137AP |
+0.52 |
48.42 |
|
|
|
|
2:48.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Bente 3 |
13 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:57.65 |
+1:08.5 |
|
|
|
|
Linn Kristine Banggaard |
2012 |
1234AH |
|
42.40 |
|
|
|
|
42.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pil Lønne Jensen |
2013 |
1386AF |
|
1:00.08 |
|
|
|
|
1:42.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Denis Yavorskyy |
2011 |
1187AI |
|
24.44 |
|
|
|
|
2:06.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eduard Cazacu |
2011 |
1189AI |
|
50.73 |
|
|
|
|
2:57.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
HGF Dolphins 1 |
14 |
HGF Svømning |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 5.2 Rører ikke bassinvæggen ved vending eller i mål v. 75 m |
|
|
|
Naja Dahl Nyhuus |
2012 |
1274AP |
+0.60 |
40.33 |
|
|
|
|
40.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Stidsen |
2011 |
1147AJ |
+0.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Patrick Noe |
2012 |
1277AJ |
+0.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne Burup Øxenholt |
2010 |
1072AS |
+0.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
SSK3 MIX |
15 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.12 Startende svømmermister kontakt med startskamlen før afsluttende svømmer berører endevæggen |
|
|
|
Mads Ivarsen |
2010 |
1019AB |
+0.76 |
33.04 |
|
|
|
|
33.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silas Sejr Elgaard Jørgensen |
2011 |
1121AC |
|
32.40 |
|
|
|
|
1:05.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Frøkjær |
2010 |
1022AC |
+0.63 |
32.13 |
|
|
|
|
1:37.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ea T Jensen |
2009 |
0904AE |
-0.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aarhus Swim Mix 3 |
15 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.10 Færre end 4 svømmere på et holdkaphold |
|
|
|
Magnus Evald |
2009 |
0905BL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silja Bregenov |
2009 |
0996BC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Bjerre |
2009 |
0999AA |
+0.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josephine Siggaard Kraul |
2009 |
0934BA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aarhus Swim Mix 5 |
13 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
Jonathan Bjerre |
2011 |
1159AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefine Berring Ekander |
2011 |
1130AL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Egon Johan Dannesboe |
2011 |
1127AD |
+0.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ilia Cornelia Christensen |
2012 |
1280AG |
+0.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aarhus Swim Mix 9 |
12 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.12 Startende svømmermister kontakt med startskamlen før afsluttende svømmer berører endevæggen |
|
|
|
Magnus Voigt Mantel |
2012 |
1289AM |
+0.64 |
37.59 |
|
|
|
|
37.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniella Asbjørn |
2012 |
1286AM |
+0.40 |
45.12 |
|
|
|
|
1:22.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gregers Wang Nielsen |
2012 |
1273AK |
-0.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Lade Keller |
2009 |
0914AK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Odderne 4 |
13 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Esther Greve |
2013 |
1330AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asta Vinther Pedersen |
2011 |
1152AN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
1217AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Møller-Hansen |
2011 |
1133AL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 19:17:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-10-2023 19:19.50 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Midtjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ikast svømmecenter |
Arrangør |
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
27. okt 2023 to 29. okt 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Medley Herrer årgang 2012 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asger Nørgaard Gai |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
271 |
3:05.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Friis Nielsen |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
+0.73 |
270 |
3:05.96 |
+0.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jakob Bull Kramer |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
+0.76 |
267 |
3:06.85 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Schwaner |
2013 |
Herning Svømmeklub |
+0.70 |
261 |
3:08.09 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Victor Mikkelsen |
2013 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
223 |
3:18.13 |
+12.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.69 |
162 |
3:40.54 |
+34.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Patrick Noe |
2012 |
HGF Svømning |
+0.74 |
111 |
4:10.03 |
+1:04.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Patrick Sand Eskesen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2023 10:03:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Medley Herrer årgang 2011 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Hallenberg |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.65 |
408 |
2:42.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laust Agergaard |
2011 |
Swim Team Neptun |
+0.53 |
399 |
2:43.41 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucas Do Jespersen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.64 |
361 |
2:48.92 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hjalte Amtorp |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.61 |
344 |
2:51.61 |
+9.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonas Olsen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.68 |
338 |
2:52.58 |
+10.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Bach Jakobsen |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.65 |
311 |
2:57.57 |
+15.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
August Bech Hørning |
2011 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.82 |
306 |
2:58.47 |
+16.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Benjamin Parra Andreasen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.68 |
295 |
3:00.67 |
+18.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.76 |
271 |
3:05.77 |
+23.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Malthe Pedersen |
2011 |
Swim Team Neptun |
+0.67 |
223 |
3:18.22 |
+36.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jacob Zacharias Davidson |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.46 |
220 |
3:19.14 |
+37.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jacob Dahl Reher |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.81 |
209 |
3:22.46 |
+40.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Magne Ingerslev Bjerremand |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
188 |
3:29.77 |
+47.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonathan Bjerre |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Johannes Danvøgg Jeppesen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.68 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 Kroppen ikke brystliggende under løbet v 100 m |
|
|
|
|
- |
|
Leo Lykke Justesen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Ikke samtidig berøring med begge hænder v. 125 m |
|
|
|
|
- |
|
Frederik Vium Demant |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Samuel Ottow Bagger Vesterlu |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2023 10:03:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Medley Herrer årgang 2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eddie Berg |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.42 |
439 |
2:38.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anders B. Kibsgaard Jensen |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.67 |
416 |
2:41.09 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Faaborg Rytter |
2010 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.68 |
390 |
2:44.61 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Albert Pauli Andersen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.63 |
354 |
2:49.98 |
+11.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oscar Lund Rasmussen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.69 |
339 |
2:52.51 |
+14.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mads Vestergaard |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.59 |
339 |
2:52.53 |
+14.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.68 |
330 |
2:54.03 |
+15.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rasmus Mandrup Rosendal |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.46 |
320 |
2:55.78 |
+17.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Denys Yakhymovych |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.75 |
308 |
2:58.01 |
+19.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jakob Munk Barfod |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.67 |
293 |
3:01.12 |
+22.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mathias Jungersen |
2010 |
Holstebro Svømme Club |
+0.75 |
282 |
3:03.41 |
+25.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Magnus Fangel Sørensen |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.70 |
249 |
3:11.23 |
+32.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
August Nielsen |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.68 |
247 |
3:11.76 |
+33.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Christian H Jacobsen |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.93 |
209 |
3:22.44 |
+44.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Frede Holler |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.70 |
174 |
3:35.23 |
+56.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Benjamin Thisted Andersen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.51 |
170 |
3:37.14 |
+58.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malte Als Mikkelsen |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.71 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Forlod rygliggende stilling andet end for at udføre en vending v 80 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2023 10:03:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Medley Herrer årgang 2009 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.73 |
567 |
2:25.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Bjerre |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.69 |
544 |
2:27.32 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gabriel Oostwouder |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.73 |
526 |
2:29.00 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Albert Grove |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.60 |
513 |
2:30.27 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Luca Stammose Mensberg |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.66 |
504 |
2:31.16 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.65 |
486 |
2:33.03 |
+7.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sander Thygesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.65 |
471 |
2:34.61 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oliver Odgaard |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.69 |
457 |
2:36.11 |
+10.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Florent Asllanaj |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.48 |
449 |
2:37.08 |
+11.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marcus K. Jespersen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.59 |
439 |
2:38.25 |
+12.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Julius Enevoldsen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.75 |
402 |
2:43.00 |
+17.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.79 |
370 |
2:47.54 |
+22.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jonas Olsen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.67 |
366 |
2:48.11 |
+22.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
William D. Lindberg |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.72 |
321 |
2:55.69 |
+30.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Silas Østlund |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.44 |
320 |
2:55.90 |
+30.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
August Juul Jensen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.71 |
316 |
2:56.54 |
+31.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Filip Kromann Laschewski |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.87 |
238 |
3:13.95 |
+48.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eskil Kiib Bach |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.60 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere flybenspark efter start eller vending v 105 mtr |
|
|
|
|
- |
|
Marius Møldrup Hansen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.53 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Mikkel Munk Ryttersgaard |
2009 |
Struer Svømmeklub |
+0.65 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Marius Lynggaard |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Storm Sall Okkels |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2023 10:03:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Medley Herrer årgang 2008 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Zilas Vilsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.66 |
651 |
2:18.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
+0.71 |
636 |
2:19.86 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
+0.70 |
586 |
2:23.78 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Londero |
2004 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
+0.73 |
563 |
2:25.69 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Patrick Gadeberg |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.63 |
561 |
2:25.84 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Valters Peca |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.76 |
504 |
2:31.10 |
+12.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mikkel Fisker Nielsen |
2007 |
HGF Svømning |
+0.69 |
444 |
2:37.60 |
+18.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jacob Bach-Valeur |
2004 |
Holstebro Svømme Club |
+0.63 |
443 |
2:37.75 |
+18.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alfred Hørlück |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.65 |
437 |
2:38.51 |
+19.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jacob Taudorf |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.68 |
413 |
2:41.53 |
+22.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Andreas Jeppesen |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.64 |
366 |
2:48.13 |
+29.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Magnus Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.59 |
242 |
3:13.03 |
+54.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mikkel Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.69 |
235 |
3:14.80 |
+56.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Martin Nygaard |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.79 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
- |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Stilling |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2023 10:03:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2023 10:04.11 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Midtjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ikast svømmecenter |
Arrangør |
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
27. okt 2023 to 29. okt 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Medley Damer årgang 2012 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
491 |
2:50.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
+0.57 |
333 |
3:14.13 |
+23.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Nielsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
329 |
3:14.76 |
+24.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Agnes Marie Dyg Pedersen |
2012 |
Viborg Svømme Klub |
+0.77 |
327 |
3:15.25 |
+24.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vigga Køppen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.73 |
324 |
3:15.73 |
+25.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Serena Melinte |
2012 |
Struer Svømmeklub |
|
322 |
3:16.17 |
+25.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Esther Nielsen |
2012 |
Viborg Svømme Klub |
+0.74 |
313 |
3:18.14 |
+27.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ilia Cornelia Christensen |
2012 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.75 |
309 |
3:18.96 |
+28.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gry Lønne Jensen |
2012 |
Ikast Svømmeklub |
+0.77 |
293 |
3:22.47 |
+31.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilie Dalgaard Farving |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.63 |
238 |
3:37.06 |
+46.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Naja Dahl Nyhuus |
2012 |
HGF Svømning |
+0.71 |
187 |
3:54.94 |
+1:04.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Dicte Johanne Borresen |
2012 |
Swim Team Neptun |
+0.71 |
169 |
4:02.94 |
+1:12.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Linn Kristine Banggaard |
2012 |
Ikast Svømmeklub |
|
157 |
4:09.05 |
+1:18.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Karla Maria Kristoffersen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.82 |
146 |
4:15.50 |
+1:24.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Frida Ivarsen |
2013 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.83 |
125 |
4:28.79 |
+1:38.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Daniella Asbjørn |
2012 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.96 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afslutter ryg på maven |
|
|
|
|
- |
|
Anna Pripsø Larsen |
2012 |
Struer Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.2 Svømmeren afsluttede ikke distancen stopper ved 125 mtr - DNF |
|
|
|
|
- |
|
Thea Holmegaard Caludan |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maja Rømer Hjelm |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2023 11:45:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Medley Damer årgang 2011 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lina Mohamad Ayadah |
2011 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.81 |
509 |
2:48.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Katrine Wulf |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.74 |
483 |
2:51.49 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Winum Andersen |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
459 |
2:54.38 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Vejsgaard Lund |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.83 |
440 |
2:56.85 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cecilie Ditlev Lund |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.74 |
392 |
3:03.80 |
+15.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rihanna Lillevang |
2011 |
Holstebro Svømme Club |
+0.77 |
380 |
3:05.73 |
+17.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Westing |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.76 |
369 |
3:07.52 |
+19.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laura Skjærris Lund |
2011 |
Swim Team Neptun |
+0.71 |
355 |
3:09.96 |
+21.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Josefine Berring Ekander |
2011 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.84 |
353 |
3:10.33 |
+21.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Karen Bentsen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.78 |
349 |
3:11.02 |
+22.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Naja Rosenvinge S. Jensen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.75 |
320 |
3:16.63 |
+28.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Camilla Petersen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.69 |
283 |
3:24.90 |
+36.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Signe Rokkjær |
2011 |
Herning Svømmeklub |
+0.68 |
282 |
3:25.15 |
+36.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Josefine Nonbo Laigaard |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.87 |
281 |
3:25.26 |
+36.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sheila Mortensgaard |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.78 |
261 |
3:30.37 |
+41.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emma Vermod Rasmussen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.69 |
255 |
3:31.97 |
+43.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alberte Svane Koukoumis |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.83 |
254 |
3:32.44 |
+43.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Laura Nicoline Bertelsen |
2011 |
TST Svømning |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun 1 hånd v 125 mtr |
|
|
|
|
- |
|
Klara Vibeke Hald Gjedde |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.80 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bevægelse v 75 mtr |
|
|
|
|
- |
|
Paulina Westenholtz Gustafss |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Fødderne er ikke drejet udad i sparket v 103-150 mtr |
|
|
|
|
- |
|
Andrea Quist Mikkelsen |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2023 11:45:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Medley Damer årgang 2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.63 |
740 |
2:28.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nanna Rosendal Høgh |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.57 |
669 |
2:33.83 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Josefine Bak Mathiasen |
2010 |
Struer Svømmeklub |
+0.79 |
585 |
2:40.85 |
+12.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Dürr Toft-Jensen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
+0.63 |
549 |
2:44.27 |
+15.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julie Mikkelsen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.75 |
525 |
2:46.70 |
+17.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.82 |
523 |
2:46.99 |
+18.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofie Frøkjær |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.77 |
491 |
2:50.46 |
+21.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Signe Flarup |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.69 |
481 |
2:51.63 |
+22.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Enderlein |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
477 |
2:52.12 |
+23.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.72 |
460 |
2:54.24 |
+25.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Andrea Kjær |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.77 |
453 |
2:55.10 |
+26.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sofia-Elena Plaesu |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.74 |
445 |
2:56.21 |
+27.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.99 |
431 |
2:58.09 |
+29.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Freja Dahl |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
427 |
2:58.57 |
+29.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Astrid Jepsen |
2010 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.68 |
412 |
3:00.81 |
+32.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Signe Hansen |
2010 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.70 |
401 |
3:02.33 |
+33.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Naja Marie Dam Lisby |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
401 |
3:02.35 |
+33.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emma Vendelbo |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.84 |
382 |
3:05.31 |
+36.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Amalie Mejer Lehmann |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.74 |
381 |
3:05.51 |
+36.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emily Bang |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.81 |
379 |
3:05.86 |
+37.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Caroline Madsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
368 |
3:07.69 |
+38.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Wilma Karlberg |
2010 |
Ikast Svømmeklub |
+0.76 |
362 |
3:08.77 |
+40.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Amalie Ørtoft Iversen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.90 |
343 |
3:12.13 |
+43.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Lilli Munkholm Byrdal |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
341 |
3:12.48 |
+43.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ines El Madihi |
2010 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.75 |
340 |
3:12.79 |
+44.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Meise Eva Dahl Koldkur |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.93 |
333 |
3:14.02 |
+45.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Maja Sólbjørg Ulberg |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
330 |
3:14.65 |
+45.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Lamia Mohamad Ayadah |
2010 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.80 |
315 |
3:17.66 |
+48.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Liva Krag |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.87 |
314 |
3:17.89 |
+49.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Emma Nyby |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.53 |
291 |
3:23.00 |
+54.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Lea Knudsgaard |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.77 |
290 |
3:23.08 |
+54.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Mathilde Jakobsen |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.71 |
248 |
3:34.12 |
+1:05.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Sara Dahm Jensen |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
214 |
3:44.64 |
+1:15.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ea Juul Brandt |
2010 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.79 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Fødderne er ikke drejet udad i sparket v 100 - 150mtr |
|
|
|
|
- |
|
Claire Kølbæk Jensen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Astrid Juul Simonsen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ellen Binderup Trudslev |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anne Burup Øxenholt |
2010 |
HGF Svømning |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2023 11:45:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Medley Damer årgang 2009 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.69 |
687 |
2:32.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
687 |
2:32.48 |
+0.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
652 |
2:35.10 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Josephine Siggaard Kraul |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
618 |
2:37.91 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maja Juul Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.78 |
608 |
2:38.75 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alberte Futtrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.66 |
594 |
2:40.05 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lærke Pilgaard Johansson |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.69 |
591 |
2:40.29 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Silja Bregenov |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.70 |
581 |
2:41.23 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nova V. Støy Toftegaard |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.75 |
569 |
2:42.33 |
+9.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.75 |
535 |
2:45.72 |
+13.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Katrine Mølbak |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
+0.65 |
534 |
2:45.76 |
+13.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.71 |
533 |
2:45.96 |
+13.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lykke Emilie Lund |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.68 |
515 |
2:47.86 |
+15.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Astrid Martinez Vestergaard |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.77 |
469 |
2:53.18 |
+20.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Freya Jensen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.69 |
460 |
2:54.19 |
+21.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.75 |
451 |
2:55.34 |
+22.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Freya Tormod |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.71 |
445 |
2:56.20 |
+23.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Karen Holst Jacobsen |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.73 |
431 |
2:58.12 |
+25.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
429 |
2:58.33 |
+25.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sophia Damberg |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.76 |
424 |
2:59.05 |
+26.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Freja Dall Christensen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.72 |
411 |
3:00.88 |
+28.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Kristine Øvre |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.83 |
403 |
3:02.14 |
+29.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Alma Ahrendt |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
396 |
3:03.13 |
+30.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Lærke Kidmose Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.72 |
391 |
3:03.99 |
+31.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Filippa Fleng |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.84 |
382 |
3:05.38 |
+32.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Anna Friis Stenholt |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.75 |
364 |
3:08.45 |
+36.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Lisa Linddal |
2009 |
TST Svømning |
+0.81 |
334 |
3:13.82 |
+41.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Karoline Pedersen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.74 |
324 |
3:15.83 |
+43.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Alberte Lindeberg Dithlevsen |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.68 |
303 |
3:20.16 |
+47.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Sif Klarskov Nielsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.79 |
297 |
3:21.57 |
+49.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Jasmin Sand Eskesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
280 |
3:25.49 |
+53.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Isabella Rønn Svinth |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.86 |
235 |
3:38.04 |
+1:05.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liv Lade Keller |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.80 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afslutter ryg på mave |
|
|
|
|
- |
|
Katrine Sander |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.72 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 Kroppen ikke brystliggende under løbet, rygliggende efter vending v 100 m |
|
|
|
|
- |
|
Kaia Riiskjær Olesen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederikke Sanggaard |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2023 11:45:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Medley Damer årgang 2008 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Røjkjær Rasmussen |
2004 |
Swim Team Neptun |
+0.52 |
673 |
2:33.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adéla Zámecniková |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
+0.84 |
638 |
2:36.25 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lærke Damgaard |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.42 |
573 |
2:41.98 |
+8.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Freya Ellebye |
2006 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.83 |
568 |
2:42.45 |
+8.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alma Kruse |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.85 |
544 |
2:44.77 |
+11.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mai Murata-Broberg |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.75 |
543 |
2:44.86 |
+11.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Carlijn Loeven |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.76 |
537 |
2:45.46 |
+11.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rikke Ydemann Pedersen |
2006 |
HGF Svømning |
+0.63 |
513 |
2:48.03 |
+14.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Signe Marie Hornbek |
2006 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
449 |
2:55.72 |
+22.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Silke Sejr Elgaard Jørgensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.70 |
446 |
2:56.04 |
+22.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida-Marie Scavenius |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.69 |
435 |
2:57.55 |
+24.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emilie Bæk Nielsen |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.75 |
413 |
3:00.67 |
+27.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Johanne S. Geiger |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.79 |
396 |
3:03.09 |
+29.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Louise Jeppesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
390 |
3:04.07 |
+30.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Karoline K. Christiansen |
2006 |
TST Svømning |
+0.88 |
335 |
3:13.73 |
+40.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Gro Aanerud |
2008 |
TST Svømning |
+0.81 |
315 |
3:17.57 |
+44.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nikoline Jakobsen |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.68 |
285 |
3:24.35 |
+50.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Thea Hause |
2008 |
Struer Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2023 11:45:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2023 11:46.01 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Midtjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ikast svømmecenter |
Arrangør |
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
27. okt 2023 to 29. okt 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Brystsvømning Herrer årgang 2012 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asger Nørgaard Gai |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
247 |
1:36.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oskar Berg |
2012 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.54 |
224 |
1:39.47 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malthe Pilgaard Johansson |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
173 |
1:48.48 |
+12.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tristan Thygesen Andersen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
+0.66 |
170 |
1:48.96 |
+12.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Bergman |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.80 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere armtag under vand v 5 m |
|
|
|
|
- |
|
Zacharias Bing Lauritzen |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.75 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Magnus Voigt Mantel |
2012 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.77 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Hoved bryder ikke vandoverfladen før hænderne vendes indad i 2. armtags yderste fase |
|
|
|
|
- |
|
Bertram Nørremark |
2012 |
Viborg Svømme Klub |
+0.81 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 indadvendte fødder v 25-50 m |
|
|
|
|
- |
|
Mads Peter Rømer Brix |
2012 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johan Fjord Kristensen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lukas Sander |
2013 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2023 11:45:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Brystsvømning Herrer årgang 2011 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aleksandr Kudelko |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
+0.50 |
294 |
1:30.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Dyreborg Kristensen |
2011 |
Swim Team Neptun |
|
289 |
1:31.38 |
+0.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Fenger Biel |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
+0.68 |
282 |
1:32.15 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Philip Jensen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
+0.66 |
256 |
1:35.12 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bille Benjamin Drasbek |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.80 |
199 |
1:43.39 |
+12.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lauge Amtorp |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.76 |
176 |
1:47.73 |
+16.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eduard Cazacu |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
+0.73 |
154 |
1:52.68 |
+21.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Denis Yavorskyy |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
+0.77 |
129 |
1:59.33 |
+28.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emil Treldal Dige |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.90 |
108 |
2:06.81 |
+35.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Silas Philip Kristensen |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
+0.50 |
105 |
2:07.94 |
+37.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Karl Haveløkke Søgaard |
2011 |
Swim Team Neptun |
+0.85 |
101 |
2:09.74 |
+38.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maximilian G. Christensen |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
+0.74 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Bentag ikke samtidige eller skiftende bevægelser v start |
|
|
|
|
- |
|
Leo Lykke Justesen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.82 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Ikke adskilte hænder ved vending 50 m |
|
|
|
|
- |
|
Oliver Møller-Hansen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.61 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Joel Ebler Skovsen |
2011 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.80 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben v vending v 25 m |
|
|
|
|
- |
|
Malthe Sloth |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Bentag ikke samtidige v 80 m |
|
|
|
|
- |
|
Frederik Stidsen |
2011 |
HGF Svømning |
+0.83 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Bentag ikke samtidige eller skiftende bevægelser v 60 m |
|
|
|
|
- |
|
William Vork |
2011 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.74 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Flyben v. 5-100m |
|
|
|
|
- |
|
Oskar Møller Schlünsen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2023 11:45:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Brystsvømning Herrer årgang 2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adam Sallam |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.39 |
459 |
1:18.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malte Haun |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.65 |
423 |
1:20.50 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johan Kirkeby |
2010 |
Herning Svømmeklub |
+0.64 |
345 |
1:26.15 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Denys Yakhymovych |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.70 |
330 |
1:27.41 |
+9.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oscar Lund Rasmussen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.71 |
301 |
1:30.17 |
+11.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mads Ivarsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.74 |
279 |
1:32.41 |
+14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonathan M. Jensen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.76 |
277 |
1:32.65 |
+14.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jacob Kristensen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.83 |
212 |
1:41.34 |
+23.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Benjamin Thisted Andersen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.68 |
211 |
1:41.41 |
+23.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.41 |
202 |
1:42.97 |
+24.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Asger Møller Ebbesen |
2010 |
Ikast Svømmeklub |
+0.82 |
154 |
1:52.55 |
+34.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Benjamin Nørremark |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.84 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Hoved bryder ikke vandoverfladen før hænderne vendes indad |
|
|
|
|
- |
|
Karl Ballegaard Preuthun |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Bentag ikke samtidige eller skiftende bevægelser v 75-100 m |
|
|
|
|
- |
|
Santino Alexander Galacho |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2023 11:45:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Brystsvømning Herrer årgang 2009 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noah Llobel |
2009 |
Grenaa Svømmeklub |
|
529 |
1:14.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristian Johnsen Andersen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
+0.74 |
500 |
1:16.12 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Florent Asllanaj |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.73 |
413 |
1:21.11 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marius Lynggaard |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.76 |
387 |
1:22.89 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
August Juul Jensen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.72 |
357 |
1:25.14 |
+10.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonas Olsen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.65 |
335 |
1:26.96 |
+12.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Birk Svane Tagesen |
2009 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.68 |
296 |
1:30.68 |
+15.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Valdemar Dupont |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
207 |
1:42.16 |
+27.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Magnus Evald |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.72 |
194 |
1:44.38 |
+29.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bertram Kimose Møller |
2009 |
Swim Team Neptun |
+0.81 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Hoved bryder ikke vandoverfladen før hænderne vendes indad i det 2. armtags yderste fase |
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Skov Rosenbrock |
2009 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2023 11:45:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Brystsvømning Herrer årgang 2008 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkel Mølgaard |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.74 |
653 |
1:09.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
+0.75 |
618 |
1:10.94 |
+1.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.62 |
592 |
1:11.97 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anton Sandfeld Paulsen |
2008 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
+0.74 |
547 |
1:13.88 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian Stilling |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.69 |
531 |
1:14.62 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Dan Skov |
2006 |
Holstebro Svømme Club |
+0.71 |
518 |
1:15.25 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lui Filipowicz |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.42 |
490 |
1:16.67 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Renato Parlato |
2006 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.82 |
486 |
1:16.84 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexander Buch |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.73 |
466 |
1:17.96 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Paolo Parlato |
2006 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.80 |
453 |
1:18.67 |
+9.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Christoffer Lüneborg |
2005 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.64 |
447 |
1:19.04 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hjalte Damgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
424 |
1:20.42 |
+10.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Magnus Wurtz Jensen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.66 |
413 |
1:21.11 |
+11.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mikkel Fisker Nielsen |
2007 |
HGF Svømning |
+0.69 |
377 |
1:23.63 |
+13.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Daniel Kring |
2008 |
HGF Svømning |
+0.72 |
309 |
1:29.36 |
+19.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Leonardo UBER RICCAMBONI |
2006 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.75 |
292 |
1:31.06 |
+21.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Oskar Holmbo Frandsen |
2008 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
274 |
1:33.04 |
+23.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Gustav Falk Olesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.70 |
266 |
1:33.95 |
+24.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Toke Stagaard Witt Jørgensen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.85 |
199 |
1:43.50 |
+33.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Frederik Høgh |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
69 |
2:26.99 |
+1:17.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Yung K. Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Max-Emil Momme |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2023 11:45:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2023 11:46.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Midtjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ikast svømmecenter |
Arrangør |
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
27. okt 2023 to 29. okt 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Brystsvømning Damer årgang 2012 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Carlson |
2012 |
Struer Svømmeklub |
|
376 |
1:34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agnes Marie Dyg Pedersen |
2012 |
Viborg Svømme Klub |
+0.55 |
327 |
1:38.47 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nora Nikolova |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
+0.74 |
283 |
1:43.32 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Katrine Elgaard Rohde |
2012 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
+0.63 |
272 |
1:44.73 |
+10.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellen Jensen |
2012 |
Struer Svømmeklub |
+0.68 |
271 |
1:44.80 |
+10.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sophie Enderlein |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
270 |
1:44.94 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Pripsø Larsen |
2012 |
Struer Svømmeklub |
+0.76 |
261 |
1:46.15 |
+12.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Esther Nielsen |
2012 |
Viborg Svømme Klub |
|
260 |
1:46.23 |
+12.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Maria Skov Jeppesen |
2012 |
Viborg Svømme Klub |
+0.99 |
244 |
1:48.55 |
+14.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
+0.59 |
239 |
1:49.24 |
+15.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lianna Petersen |
2012 |
Viborg Svømme Klub |
+0.82 |
208 |
1:54.50 |
+20.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Julie Vigh Märcher |
2013 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.52 |
192 |
1:57.53 |
+23.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Laura Lausdahl |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.59 |
190 |
1:58.04 |
+24.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Arja Bosnjak |
2013 |
Struer Svømmeklub |
|
182 |
1:59.62 |
+25.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anemone Apel Mohrsen |
2012 |
HGF Svømning |
+0.42 |
182 |
1:59.71 |
+25.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Esther Klemmensen |
2014 |
Herning Svømmeklub |
|
180 |
2:00.08 |
+26.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Asta Nonbo Pilegaard |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
144 |
2:09.36 |
+35.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sophia Hause |
2012 |
Struer Svømmeklub |
+0.82 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Hoved bryder ikke vandoverfladen før hænderne vendes indad, 2 armtag under vand v 8 m |
|
|
|
|
- |
|
Marie Lund Jespersen |
2013 |
Odder Svømmeklub |
+0.89 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Bentag ikke samtidige eller skiftende bevægelser |
|
|
|
|
- |
|
Ellen Klemmensen |
2014 |
Herning Svømmeklub |
+0.60 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Hoved bryder ikke vandoverfladen inden 2. armtag v 5 m |
|
|
|
|
- |
|
Selma Nissen |
2012 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Selma Vinther Pedersen |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2023 12:45:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Brystsvømning Damer årgang 2011 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Gode Agersbæk |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.73 |
471 |
1:27.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lina Mohamad Ayadah |
2011 |
Aarhus Swim - IHF |
|
439 |
1:29.28 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julie Skovdal |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
+0.73 |
419 |
1:30.68 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Naya Brendholdt |
2011 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.79 |
389 |
1:32.96 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karla Edeling Tornvig Jensen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
+0.64 |
345 |
1:36.71 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Arianna Sørensen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.68 |
342 |
1:36.99 |
+9.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Agnes Lorenzen Olesen |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
+0.76 |
341 |
1:37.12 |
+9.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Westing |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.72 |
318 |
1:39.38 |
+12.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Olivia Brøgger Thygesen |
2011 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
+0.68 |
290 |
1:42.53 |
+15.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Merle Bülow |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.93 |
281 |
1:43.52 |
+16.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Josefine Nonbo Laigaard |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
276 |
1:44.12 |
+16.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Eva Høgfeldt |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.64 |
261 |
1:46.08 |
+18.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofie Albøge |
2011 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
|
234 |
1:50.05 |
+22.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Johanne Søjdis Petersen |
2011 |
Struer Svømmeklub |
+0.77 |
215 |
1:53.12 |
+25.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nora Søndergaard Geiger |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
212 |
1:53.76 |
+26.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ella Bernthz |
2011 |
Swim Team Neptun |
+0.64 |
205 |
1:54.93 |
+27.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Liv Damgaard |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.75 |
198 |
1:56.31 |
+29.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nikoline Wright Nedergaard |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.86 |
198 |
1:56.38 |
+29.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Villa Boye |
2011 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.81 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Hoved bryder ikke vandoverfladen før hænderne vendes indad, 2 armtag under vand v start 5-8 m |
|
|
|
|
- |
|
Julia Sara Walbom Harders |
2011 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
+0.77 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.3 Hænderne ikke ført samtidig frem fra brystet v 15 m |
|
|
|
|
- |
|
Lejla Karic |
2011 |
HGF Svømning |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Bentag ikke samtidige eller skiftende bevægelser v start |
|
|
|
|
- |
|
Signe Rokkjær |
2011 |
Herning Svømmeklub |
+0.67 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Hoved bryder ikke vandoverfladen før hænderne vendes indad, flere armtag under vand v start |
|
|
|
|
- |
|
Norah Wikman |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.77 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Ikke samtidig berøring med begge hænder v 25 og 75 m |
|
|
|
|
- |
|
Asta Vinther Pedersen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2023 12:45:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Brystsvømning Damer årgang 2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nanna Rosendal Høgh |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
646 |
1:18.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.83 |
543 |
1:23.19 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Enderlein |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.78 |
511 |
1:24.87 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Freja Dahl |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.68 |
388 |
1:33.03 |
+14.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amalie Mejer Lehmann |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.73 |
383 |
1:33.38 |
+14.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lærke Bach Nielsen |
2010 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.90 |
380 |
1:33.70 |
+15.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Sørensen |
2010 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.90 |
378 |
1:33.82 |
+15.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caroline Madsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.60 |
366 |
1:34.80 |
+16.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lærke Røstad |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.85 |
362 |
1:35.20 |
+16.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.77 |
337 |
1:37.46 |
+18.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Daria-Loana Panagachi-Tanasa |
2010 |
Struer Svømmeklub |
|
328 |
1:38.34 |
+19.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vera Fogedgaard Petersen |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
308 |
1:40.42 |
+21.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Karoline S. Søndergaard |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.75 |
304 |
1:40.88 |
+22.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Amalie Bjerregaard Madsen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.69 |
286 |
1:42.90 |
+24.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Amalie Ørtoft Iversen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
266 |
1:45.45 |
+26.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Victoria Pauli Thorhauge |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.79 |
243 |
1:48.76 |
+30.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Laura vitten hvistendal |
2010 |
Herning Svømmeklub |
+0.80 |
192 |
1:57.53 |
+39.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anne Burup Øxenholt |
2010 |
HGF Svømning |
+0.91 |
180 |
2:00.18 |
+41.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Hannah Degn |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.57 |
170 |
2:02.35 |
+43.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Kirstine Secher Rasmussen |
2010 |
Swim Team Neptun |
|
161 |
2:04.56 |
+46.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Laura Dybdahl |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Alberte Lundfold |
2010 |
Ikast Svømmeklub |
+0.71 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Fødderne er ikke drejet udad i sparket v 0-100 m |
|
|
|
|
- |
|
Mikkeline Normann Olesen |
2010 |
HGF Svømning |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun 1 hånd v 50 m |
|
|
|
|
- |
|
Ellen Binderup Trudslev |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2023 12:45:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Brystsvømning Damer årgang 2009 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
717 |
1:15.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lærke Jakobsen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.74 |
646 |
1:18.49 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andrea Grøndal |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.67 |
615 |
1:19.80 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frida V. Nierop-Andersen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.67 |
583 |
1:21.23 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Astrid Pedersen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.62 |
567 |
1:21.98 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline R. Frandsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.75 |
557 |
1:22.48 |
+6.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Merle Marie Pape |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.68 |
550 |
1:22.82 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Silke Stevnhøj Sommer |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.71 |
530 |
1:23.85 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ea T Jensen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.70 |
497 |
1:25.67 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Isabella Schøler Jönsson |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.61 |
462 |
1:27.75 |
+11.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.70 |
457 |
1:28.11 |
+12.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Amalie Breum Nielsen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.69 |
456 |
1:28.17 |
+12.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Wiktoria Gawor |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
454 |
1:28.30 |
+12.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mai Skov |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.79 |
452 |
1:28.42 |
+12.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Isabel Lindeborg Hoff |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.71 |
446 |
1:28.77 |
+12.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Victoria Høgh |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.70 |
434 |
1:29.61 |
+13.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ellen Hjarsbæk Hansen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.91 |
418 |
1:30.71 |
+14.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anne Caroline Dahl Reher |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.68 |
392 |
1:32.73 |
+16.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Signe Madsen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.84 |
389 |
1:32.96 |
+17.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ida Egelund Jespersen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.76 |
387 |
1:33.11 |
+17.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alberte Lindeberg Dithlevsen |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.77 |
386 |
1:33.19 |
+17.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Karoline Pedersen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.75 |
354 |
1:35.93 |
+20.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Jasmin Kirkedal Laursen |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.80 |
274 |
1:44.47 |
+28.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Thea Aurvig |
2009 |
Swim Team Neptun |
+0.87 |
249 |
1:47.76 |
+31.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Freya Magnussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.76 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 10.2 Svømmeren afsluttede ikke distancen - DNF |
|
|
|
|
- |
|
Emilie Randrup |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2023 12:45:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Brystsvømning Damer årgang 2008 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.46 |
860 |
1:11.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karoline Andersen Krabbe |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
+0.72 |
736 |
1:15.17 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maria Aakmann Andersen |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.69 |
606 |
1:20.19 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olivia Mai Akselsen |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.75 |
531 |
1:23.78 |
+12.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Line Knudsen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.72 |
461 |
1:27.81 |
+16.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silke Østrup |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.75 |
458 |
1:28.00 |
+16.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tilde Tinggård Truelsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.68 |
446 |
1:28.77 |
+17.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marie Porup Juulsgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.75 |
431 |
1:29.85 |
+18.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maya Kirkeby |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.46 |
417 |
1:30.84 |
+19.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kathrine Bak Mathiasen |
2008 |
Struer Svømmeklub |
+0.70 |
389 |
1:32.95 |
+21.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Cecilie Have Pedersen |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.84 |
387 |
1:33.10 |
+21.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maria Dyrbye |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.81 |
369 |
1:34.58 |
+23.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ida Mørup |
2006 |
HGF Svømning |
|
360 |
1:35.32 |
+23.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mai Le |
2008 |
TST Svømning |
+0.69 |
325 |
1:38.71 |
+27.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Asta Klemmensen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.69 |
313 |
1:39.86 |
+28.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Signe Rahn Jepsen |
2008 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.73 |
205 |
1:54.98 |
+43.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Freya Rose Winther |
2008 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.80 |
189 |
1:58.11 |
+46.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mille Hald Ry |
2008 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
+0.55 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Rosa Crone |
2008 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marie T. Lauridsen |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Vedel |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2023 12:45:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2023 12:46.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Midtjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ikast svømmecenter |
Arrangør |
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
27. okt 2023 to 29. okt 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 400m Frisvømning Herrer årgang 2012 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.86 |
212 |
6:24.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bertram Nørremark |
2012 |
Viborg Svømme Klub |
|
160 |
7:02.32 |
+37.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2023 12:25:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 400m Frisvømning Herrer årgang 2011 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Olsen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.68 |
392 |
5:13.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.81 |
316 |
5:36.96 |
+23.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Hammer |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.83 |
236 |
6:11.16 |
+57.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Egon Johan Dannesboe |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.91 |
209 |
6:26.69 |
+1:13.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2023 12:25:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 400m Frisvømning Herrer årgang 2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Vestergaard |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.66 |
357 |
5:23.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asger Møller Ebbesen |
2010 |
Ikast Svømmeklub |
+0.76 |
270 |
5:54.95 |
+31.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jakob Munk Barfod |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.73 |
252 |
6:03.34 |
+39.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Højholt |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
211 |
6:25.39 |
+1:01.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Santino Alexander Galacho |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2023 12:25:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 400m Frisvømning Herrer årgang 2009 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.78 |
611 |
4:30.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marius Møldrup Hansen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.75 |
502 |
4:48.82 |
+18.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liam Thomsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
+0.86 |
315 |
5:37.10 |
+1:06.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Nordgaard |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
280 |
5:50.83 |
+1:20.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christian Kirk |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
259 |
6:00.07 |
+1:29.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2023 12:25:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 400m Frisvømning Herrer årgang 2008 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Søren Winther Hald |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
+0.44 |
691 |
4:19.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Zilas Vilsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.69 |
690 |
4:19.68 |
+0.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Magnus Lindberg |
2008 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.71 |
611 |
4:30.50 |
+10.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Mogensen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
+0.75 |
584 |
4:34.58 |
+14.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Noah Bie Bock |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
540 |
4:41.89 |
+22.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aksel Kirchert |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.68 |
484 |
4:52.18 |
+32.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aske Binderup Trudslev |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.74 |
467 |
4:55.78 |
+36.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nicolai Skivild Westing |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.56 |
445 |
5:00.65 |
+41.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Andreas Jeppesen |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.68 |
418 |
5:06.97 |
+47.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Victor Langberg Aakjær |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.71 |
418 |
5:06.98 |
+47.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jakob Rickers |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.81 |
417 |
5:07.05 |
+47.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noah Brendholdt |
2004 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2023 12:25:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2023 12:26.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Midtjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ikast svømmecenter |
Arrangør |
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
27. okt 2023 to 29. okt 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 400m Frisvømning Damer årgang 2012 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.74 |
480 |
5:22.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Serena Melinte |
2012 |
Struer Svømmeklub |
+0.81 |
327 |
6:06.74 |
+43.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Nielsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.57 |
324 |
6:08.09 |
+45.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Astrid Hjarsbæk Hansen |
2012 |
Holstebro Svømme Club |
+0.50 |
315 |
6:11.26 |
+48.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
310 |
6:13.49 |
+50.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Carlson |
2012 |
Struer Svømmeklub |
+0.79 |
276 |
6:28.24 |
+1:05.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ilia Cornelia Christensen |
2012 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.84 |
275 |
6:28.79 |
+1:05.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vigga Køppen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.51 |
260 |
6:36.03 |
+1:13.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sidsel T. Jensen |
2013 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.77 |
241 |
6:45.93 |
+1:23.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laura Lausdahl |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.65 |
167 |
7:38.99 |
+2:16.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2023 13:02:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 400m Frisvømning Damer årgang 2011 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Vibeke Hald Gjedde |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.78 |
433 |
5:34.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mille Nova Juul Niebuhr |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.79 |
369 |
5:52.34 |
+18.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sheila Mortensgaard |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.75 |
282 |
6:25.28 |
+51.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Juliane Holler |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
274 |
6:28.96 |
+54.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2023 13:02:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 400m Frisvømning Damer årgang 2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.44 |
780 |
4:34.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josefine Bak Mathiasen |
2010 |
Struer Svømmeklub |
+0.83 |
569 |
5:04.96 |
+30.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
475 |
5:24.04 |
+49.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Carlson |
2010 |
Struer Svømmeklub |
+0.82 |
470 |
5:25.16 |
+50.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Andrea Kjær |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.77 |
469 |
5:25.30 |
+50.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victoria Olsen |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.74 |
460 |
5:27.43 |
+52.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emily Bang |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
431 |
5:34.59 |
+59.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lilli Munkholm Byrdal |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.65 |
385 |
5:47.53 |
+1:12.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lamia Mohamad Ayadah |
2010 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.80 |
290 |
6:21.70 |
+1:47.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maja Sólbjørg Ulberg |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.65 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.2 Svømmeren afsluttede ikke distancen - DNF |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2023 13:02:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 400m Frisvømning Damer årgang 2009 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.78 |
742 |
4:39.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mynte Haaning |
2009 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.70 |
583 |
5:02.67 |
+23.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lykke Emilie Lund |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.77 |
544 |
5:09.57 |
+30.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.73 |
493 |
5:19.91 |
+40.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lærke Kidmose Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.71 |
433 |
5:33.97 |
+54.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karen Holst Jacobsen |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.76 |
406 |
5:41.26 |
+1:01.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Leonora Nielsen Mahnkopf |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.72 |
349 |
5:59.04 |
+1:19.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alberte Lindeberg Dithlevsen |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.81 |
308 |
6:14.30 |
+1:35.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2023 13:02:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 400m Frisvømning Damer årgang 2008 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
|
766 |
4:36.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Line Knudsen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.73 |
650 |
4:51.79 |
+15.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kathrine Bak Mathiasen |
2008 |
Struer Svømmeklub |
+0.70 |
643 |
4:52.90 |
+16.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Adéla Zámecniková |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
+0.81 |
639 |
4:53.49 |
+17.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alberte Bøgeskov Johnsen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.68 |
630 |
4:54.91 |
+18.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Kidmose Hansen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.67 |
612 |
4:57.67 |
+21.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karoline Iversen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.79 |
608 |
4:58.39 |
+22.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sommer E. S. Jensen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
|
595 |
5:00.52 |
+24.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ane Walmar |
2007 |
Swim Team Neptun |
+0.70 |
567 |
5:05.40 |
+29.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johanne Sørensen |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.72 |
476 |
5:23.72 |
+47.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tilde Tinggård Truelsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.72 |
446 |
5:30.84 |
+54.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ida-Marie Scavenius |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.65 |
439 |
5:32.47 |
+56.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Signe Marie Hornbek |
2006 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
415 |
5:38.80 |
+1:02.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Louise Jeppesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.71 |
365 |
5:53.52 |
+1:17.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ida Falgren |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.74 |
298 |
6:18.37 |
+1:42.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Vedel |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2023 13:02:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2023 13:06.21 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Midtjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ikast svømmecenter |
Arrangør |
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
27. okt 2023 to 29. okt 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Rygsvømning Herrer årgang 2012 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bertel Engholm Jøns Johansen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
+0.53 |
265 |
1:24.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Friis Nielsen |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
|
245 |
1:26.93 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jakob Bull Kramer |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
+0.68 |
223 |
1:29.69 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frej Christensen |
2012 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.73 |
213 |
1:31.14 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asger Skov Dremark |
2013 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.82 |
209 |
1:31.68 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oskar Berg |
2012 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.67 |
195 |
1:33.88 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Millas Lausdahl |
2013 |
Odder Svømmeklub |
+0.76 |
161 |
1:39.88 |
+15.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alexander Høgh |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.70 |
159 |
1:40.47 |
+15.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexander Bergman |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
44 |
2:33.70 |
+1:08.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magnus Voigt Mantel |
2012 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.46 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bevægelse v 25 m og 75 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2023 13:58:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Rygsvømning Herrer årgang 2011 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Hallenberg |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.65 |
427 |
1:12.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Do Jespersen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.61 |
360 |
1:16.47 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Vium Demant |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.79 |
337 |
1:18.21 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hjalte Amtorp |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.53 |
309 |
1:20.47 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Fenger Biel |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
+0.59 |
286 |
1:22.62 |
+10.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silas Sejr Elgaard Jørgensen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.64 |
273 |
1:23.89 |
+11.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Benjamin Parra Andreasen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.80 |
251 |
1:26.25 |
+13.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Bille Benjamin Drasbek |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.63 |
240 |
1:27.50 |
+15.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Malthe Pedersen |
2011 |
Swim Team Neptun |
+0.72 |
236 |
1:28.03 |
+15.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aleksandr Kudelko |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
+0.61 |
235 |
1:28.15 |
+15.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Philip Jensen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
+0.59 |
207 |
1:31.90 |
+19.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Johannes Danvøgg Jeppesen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.61 |
203 |
1:32.55 |
+20.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oliver Møller-Hansen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.75 |
196 |
1:33.66 |
+21.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Malthe Sloth |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.70 |
194 |
1:33.94 |
+21.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Eduard Cazacu |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
+0.99 |
174 |
1:37.37 |
+25.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Frederik Hammer |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
154 |
1:41.55 |
+29.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Denis Yavorskyy |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
+0.83 |
128 |
1:48.00 |
+35.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Silas Philip Kristensen |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
+0.63 |
114 |
1:52.00 |
+39.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Jonathan Bjerre |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
106 |
1:54.95 |
+42.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Maximilian G. Christensen |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
|
101 |
1:56.85 |
+44.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
William Vork |
2011 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.67 |
97 |
1:58.15 |
+45.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magne Ingerslev Bjerremand |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Rører ikke bassinvæggen ved vending v 75 m |
|
|
|
|
- |
|
Jacob Zacharias Davidson |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.89 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Rører ikke bassinvæggen ved vending v 25 m |
|
|
|
|
- |
|
Karl Haveløkke Søgaard |
2011 |
Swim Team Neptun |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Rører ikke bassinvæggen ved vending v 25 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2023 13:58:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Rygsvømning Herrer årgang 2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eddie Berg |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.59 |
423 |
1:12.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anders B. Kibsgaard Jensen |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.65 |
408 |
1:13.39 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Mandrup Rosendal |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.73 |
321 |
1:19.43 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.75 |
301 |
1:21.15 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Benjamin Nørremark |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.72 |
284 |
1:22.81 |
+10.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mads Ivarsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.72 |
274 |
1:23.75 |
+11.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathias Jungersen |
2010 |
Holstebro Svømme Club |
+0.89 |
267 |
1:24.53 |
+12.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jacob Kristensen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.64 |
239 |
1:27.68 |
+15.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frede Holler |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.72 |
203 |
1:32.55 |
+20.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Malte Als Mikkelsen |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.74 |
193 |
1:34.17 |
+21.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marcus Krogh |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.81 |
172 |
1:37.83 |
+25.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Axel Valdemar Jensen |
2010 |
Swim Team Neptun |
|
158 |
1:40.58 |
+28.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Andreas Lanng |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.79 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Rører ikke bassinvæggen ved vending v 25 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2023 13:58:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Rygsvømning Herrer årgang 2009 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Bjerre |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.62 |
591 |
1:04.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.58 |
546 |
1:06.58 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Luca Stammose Mensberg |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.62 |
521 |
1:07.65 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus K. Jespersen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.62 |
486 |
1:09.22 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eskil Kiib Bach |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.56 |
460 |
1:10.51 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sander Thygesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.65 |
434 |
1:11.85 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.79 |
353 |
1:16.96 |
+12.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christian Kirk |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.76 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bevægelse v 75 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2023 13:58:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Rygsvømning Herrer årgang 2008 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tobias Jakobsen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
+0.63 |
697 |
1:01.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Patrick Gadeberg |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.56 |
650 |
1:02.83 |
+1.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
+0.58 |
624 |
1:03.70 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.56 |
602 |
1:04.47 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexander Yung K. Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.58 |
599 |
1:04.58 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.57 |
592 |
1:04.83 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lui Filipowicz |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.63 |
491 |
1:08.98 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Magnus Lindberg |
2008 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.76 |
487 |
1:09.17 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Magnus Wurtz Jensen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.71 |
483 |
1:09.34 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Magnus Karlberg |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
+0.69 |
463 |
1:10.33 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emil Valters Peca |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.58 |
460 |
1:10.50 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kasper Langhoff Christensen |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.69 |
378 |
1:15.27 |
+13.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Albert Olesen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.64 |
377 |
1:15.30 |
+13.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kasper Bundgaard |
2008 |
TST Svømning |
+0.79 |
367 |
1:16.01 |
+14.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Paolo Parlato |
2006 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.72 |
332 |
1:18.59 |
+17.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Hjalte Damgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.71 |
276 |
1:23.56 |
+22.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jacob Witte Christensen |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.83 |
218 |
1:30.35 |
+28.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Frederik Høgh |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.86 |
126 |
1:48.51 |
+47.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2023 13:58:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2023 13:58.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Midtjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ikast svømmecenter |
Arrangør |
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
27. okt 2023 to 29. okt 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer årgang 2012 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Pripsø Larsen |
2012 |
Struer Svømmeklub |
+0.75 |
374 |
1:24.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gry Lønne Jensen |
2012 |
Ikast Svømmeklub |
+0.68 |
310 |
1:30.19 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lianna Petersen |
2012 |
Viborg Svømme Klub |
|
290 |
1:32.20 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Marie Jensen |
2013 |
Viborg Svømme Klub |
+0.76 |
268 |
1:34.65 |
+9.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Esther Nielsen |
2012 |
Viborg Svømme Klub |
+0.82 |
265 |
1:35.06 |
+10.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sophie Enderlein |
2013 |
Odder Svømmeklub |
+0.60 |
240 |
1:38.19 |
+13.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kristiane Porskrog |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
+0.68 |
220 |
1:41.03 |
+16.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karla Maria Kristoffersen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.72 |
203 |
1:43.85 |
+19.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Linn Kristine Banggaard |
2012 |
Ikast Svømmeklub |
+0.64 |
187 |
1:46.79 |
+22.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Naalua Steffensen |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.68 |
165 |
1:51.27 |
+26.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marie Lund Jespersen |
2013 |
Odder Svømmeklub |
+0.82 |
130 |
2:00.51 |
+35.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vigga Køppen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.70 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven v 24 m |
|
|
|
|
- |
|
Andrea B. Mors |
2012 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
+0.69 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bevægelse v 75 m |
|
|
|
|
- |
|
Maja Rømer Hjelm |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Maria Skov Jeppesen |
2012 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Selma Nissen |
2012 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Selma Vinther Pedersen |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2023 14:26:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer årgang 2011 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Katrine Wulf |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.70 |
477 |
1:18.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josefine Berring Ekander |
2011 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.63 |
402 |
1:22.72 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Skjærris Lund |
2011 |
Swim Team Neptun |
+0.87 |
376 |
1:24.59 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Agnes Lorenzen Olesen |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
+0.60 |
354 |
1:26.33 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karolina H. Fyrstman |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.78 |
342 |
1:27.28 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Bertelsen |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.79 |
340 |
1:27.46 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karla Edeling Tornvig Jensen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
+0.71 |
323 |
1:29.00 |
+10.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lisa Vestergaard |
2011 |
Struer Svømmeklub |
+0.73 |
293 |
1:31.94 |
+13.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alberte Svane Koukoumis |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.86 |
274 |
1:34.02 |
+15.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julie Skovdal |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
+0.78 |
254 |
1:36.44 |
+18.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lærke Ryvold |
2011 |
TST Svømning |
+0.73 |
252 |
1:36.67 |
+18.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Eva Høgfeldt |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.95 |
250 |
1:36.92 |
+18.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nanna Le Bundgaard |
2011 |
TST Svømning |
+0.80 |
242 |
1:37.99 |
+19.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alberte Holdensen |
2011 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.93 |
221 |
1:40.91 |
+22.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emma Vermod Rasmussen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.67 |
218 |
1:41.47 |
+23.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Johanne Søjdis Petersen |
2011 |
Struer Svømmeklub |
+0.57 |
215 |
1:41.92 |
+23.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ida Marie Toftgaard Skov |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.72 |
192 |
1:45.80 |
+27.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Liv Damgaard |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.88 |
175 |
1:49.17 |
+31.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sofia Lilly Kramer Reuter |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.65 |
118 |
2:04.39 |
+46.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mille Caspers |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Andrea Quist Mikkelsen |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asta Vinther Pedersen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2023 14:26:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer årgang 2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.62 |
761 |
1:06.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.60 |
569 |
1:13.68 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julie Mikkelsen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.61 |
515 |
1:16.16 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia-Elena Plaesu |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.65 |
508 |
1:16.54 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Frøkjær |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.65 |
505 |
1:16.66 |
+9.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.79 |
480 |
1:17.98 |
+11.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Signe Flarup |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.81 |
473 |
1:18.39 |
+11.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Naja Marie Dam Lisby |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.56 |
433 |
1:20.71 |
+13.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nina Frederikke Toft |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.78 |
425 |
1:21.23 |
+14.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Astrid Jepsen |
2010 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.70 |
419 |
1:21.58 |
+14.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Vendelbo |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.68 |
390 |
1:23.60 |
+16.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Signe Hansen |
2010 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.66 |
375 |
1:24.68 |
+17.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Liva Krag |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.72 |
374 |
1:24.75 |
+17.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Wilma Karlberg |
2010 |
Ikast Svømmeklub |
+0.58 |
366 |
1:25.35 |
+18.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Amalie Mejer Lehmann |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.64 |
340 |
1:27.43 |
+20.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Meise Eva Dahl Koldkur |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.69 |
322 |
1:29.03 |
+22.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alberte Lundfold |
2010 |
Ikast Svømmeklub |
+0.68 |
318 |
1:29.47 |
+22.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ines El Madihi |
2010 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.70 |
310 |
1:30.18 |
+23.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mathilde Jakobsen |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.74 |
268 |
1:34.71 |
+27.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Maria Sondor Weiss |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.71 |
264 |
1:35.12 |
+28.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sara Dahm Jensen |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.88 |
232 |
1:39.34 |
+32.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mikkeline Normann Olesen |
2010 |
HGF Svømning |
+0.93 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven inden vending v 25 m |
|
|
|
|
- |
|
Vera Fogedgaard Petersen |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.75 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bevægelse v 25 m |
|
|
|
|
- |
|
Elvira Heine Sørensen |
2010 |
TST Svømning |
+0.69 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bevægelse v 75 m |
|
|
|
|
- |
|
Amalie Bjerregaard Madsen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2023 14:26:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer årgang 2009 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.60 |
719 |
1:08.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lærke Pilgaard Johansson |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.61 |
650 |
1:10.49 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.65 |
612 |
1:11.94 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.67 |
584 |
1:13.07 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frida V. Nierop-Andersen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.74 |
561 |
1:14.05 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nova V. Støy Toftegaard |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.75 |
545 |
1:14.75 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anne Caroline Dahl Reher |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.62 |
538 |
1:15.06 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Signe Madsen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.67 |
537 |
1:15.14 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Katrine Mølbak |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
+0.63 |
522 |
1:15.83 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alberte Futtrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.67 |
521 |
1:15.86 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Merle Marie Pape |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.80 |
491 |
1:17.42 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kaia Riiskjær Olesen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.62 |
489 |
1:17.52 |
+9.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Astrid Martinez Vestergaard |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.66 |
482 |
1:17.87 |
+9.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sophia Damberg |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.82 |
433 |
1:20.73 |
+12.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Isabel Lindeborg Hoff |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.66 |
429 |
1:20.97 |
+12.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ida Frost Baltzer |
2009 |
Struer Svømmeklub |
+0.71 |
386 |
1:23.84 |
+15.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Kristine Øvre |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.72 |
384 |
1:24.03 |
+15.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mai Skov |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.73 |
360 |
1:25.85 |
+17.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sif Klarskov Nielsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
359 |
1:25.89 |
+17.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.86 |
358 |
1:26.02 |
+17.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ingrid Møldrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.74 |
348 |
1:26.77 |
+18.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Alberte Lindeberg Dithlevsen |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.76 |
286 |
1:32.63 |
+24.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lykke Tougaard Svendsen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.71 |
284 |
1:32.87 |
+24.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Jasmin Sand Eskesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.69 |
250 |
1:36.92 |
+28.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilie Randrup |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederikke Sanggaard |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2023 14:26:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer årgang 2008 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victoria Andersen Krabbe |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.67 |
635 |
1:11.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Buur Ovesen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.63 |
576 |
1:13.39 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mia Borup Mølgaard |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.63 |
513 |
1:16.29 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nanna Rønnow |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.64 |
491 |
1:17.40 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karoline Andersen Krabbe |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
+0.71 |
467 |
1:18.72 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frida Flarup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.74 |
453 |
1:19.48 |
+8.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Klara Buur Ovesen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.62 |
437 |
1:20.47 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maya Kirkeby |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.66 |
427 |
1:21.07 |
+10.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sigurbjørg Jonsdottir |
2008 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.87 |
415 |
1:21.83 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Asta Klemmensen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.63 |
395 |
1:23.19 |
+12.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maria Dyrbye |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.80 |
374 |
1:24.75 |
+13.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Filippa Fiskaali |
2007 |
TST Svømning |
+0.77 |
370 |
1:25.01 |
+13.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emilie Bæk Nielsen |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.79 |
360 |
1:25.86 |
+14.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Thea Hause |
2008 |
Struer Svømmeklub |
+0.61 |
322 |
1:29.04 |
+18.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emilia Oltmann |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.61 |
300 |
1:31.21 |
+20.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nikoline Jakobsen |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.66 |
277 |
1:33.59 |
+22.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Freya Rose Winther |
2008 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.72 |
197 |
1:44.82 |
+33.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2023 14:26:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2023 14:26.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Midtjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ikast svømmecenter |
Arrangør |
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
27. okt 2023 to 29. okt 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Butterfly Herrer årgang 2012 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Patrick Noe |
2012 |
HGF Svømning |
+0.64 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.5 Svømmer forbliver ikke på overfladen efter denne er brudt, fuld neddykket i fly v 75-100 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2023 14:37:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Butterfly Herrer årgang 2011 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Egon Johan Dannesboe |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.84 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.5 Svømmer forbliver ikke på overfladen efter denne er brudt, fuld neddykket v 165 m |
|
|
|
|
- |
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.5 Svømmer forbliver ikke på overfladen efter denne er brudt v 10 m og fremefter |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2023 14:37:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Butterfly Herrer årgang 2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albert Pauli Andersen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.55 |
217 |
3:16.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2023 14:37:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Butterfly Herrer årgang 2009 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.76 |
498 |
2:29.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gabriel Oostwouder |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.74 |
396 |
2:40.77 |
+11.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kristian Johnsen Andersen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
+0.74 |
315 |
2:53.51 |
+24.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliver Odgaard |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.75 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.5 Svømmer forbliver ikke på overfladen efter denne er brudt, fuld neddykket ved 150 m - 170 m |
|
|
|
|
- |
|
Noah Llobel |
2009 |
Grenaa Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Storm Sall Okkels |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2023 14:37:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Butterfly Herrer årgang 2008 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Søren Winther Hald |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
+0.67 |
608 |
2:19.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martin Nygaard |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.79 |
569 |
2:22.49 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
+0.69 |
430 |
2:36.46 |
+17.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oscar Dose |
2007 |
HGF Svømning |
+0.74 |
336 |
2:49.77 |
+30.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viggo Wind Løssing |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.64 |
250 |
3:07.43 |
+47.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2023 14:37:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2023 14:40.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Midtjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ikast svømmecenter |
Arrangør |
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
27. okt 2023 to 29. okt 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Butterfly Damer årgang 2012 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ellen Jensen |
2012 |
Struer Svømmeklub |
+0.57 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.5 Svømmer forbliver ikke på overfladen efter denne er brudt v 35 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2023 15:17:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Butterfly Damer årgang 2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Dürr Toft-Jensen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
+0.62 |
357 |
3:05.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josefine Bak Mathiasen |
2010 |
Struer Svømmeklub |
+0.69 |
354 |
3:06.03 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Vendelbo |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.83 |
251 |
3:28.66 |
+23.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
233 |
3:33.95 |
+28.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2023 15:17:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Butterfly Damer årgang 2009 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Juul Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.78 |
526 |
2:43.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josephine Siggaard Kraul |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
525 |
2:43.11 |
+0.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.72 |
516 |
2:44.13 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.74 |
475 |
2:48.66 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karen Holst Jacobsen |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.82 |
362 |
3:04.73 |
+21.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silja Bregenov |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.69 |
357 |
3:05.49 |
+22.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Friis Stenholt |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.79 |
277 |
3:21.81 |
+38.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Filippa Fleng |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.81 |
254 |
3:27.82 |
+44.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.67 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.5 Svømmer forbliver ikke på overfladen efter denne er brudt fra 75 m |
|
|
|
|
- |
|
Caroline R. Frandsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Freya Jensen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sif Klarskov Nielsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2023 15:17:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Butterfly Damer årgang 2008 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.63 |
693 |
2:28.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rikke Ydemann Pedersen |
2006 |
HGF Svømning |
+0.47 |
535 |
2:42.14 |
+13.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freya Ellebye |
2006 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.78 |
518 |
2:43.87 |
+15.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lærke Damgaard |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.68 |
486 |
2:47.42 |
+18.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilie Bie Bock |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.64 |
423 |
2:55.27 |
+26.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Carlijn Loeven |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.76 |
394 |
2:59.57 |
+30.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Silke Sejr Elgaard Jørgensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.70 |
308 |
3:14.88 |
+46.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2023 15:17:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2023 15:19.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Midtjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ikast svømmecenter |
Arrangør |
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
27. okt 2023 to 29. okt 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Frisvømning Herrer årgang 2012 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bertel Engholm Jøns Johansen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
+0.54 |
282 |
1:14.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Schwaner |
2013 |
Herning Svømmeklub |
+0.67 |
258 |
1:16.31 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victor Mikkelsen |
2013 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.66 |
238 |
1:18.42 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
223 |
1:20.17 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asger Nørgaard Gai |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.61 |
212 |
1:21.51 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tristan Thygesen Andersen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
+0.67 |
196 |
1:23.66 |
+9.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Asger Skov Dremark |
2013 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.56 |
171 |
1:27.50 |
+13.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Malthe Pilgaard Johansson |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.60 |
171 |
1:27.56 |
+13.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frej Christensen |
2012 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.48 |
149 |
1:31.52 |
+17.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alexander Høgh |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.73 |
149 |
1:31.53 |
+17.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Bertram Nørremark |
2012 |
Viborg Svømme Klub |
+0.79 |
145 |
1:32.54 |
+18.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Zacharias Bing Lauritzen |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.82 |
140 |
1:33.48 |
+19.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Millas Lausdahl |
2013 |
Odder Svømmeklub |
+0.59 |
135 |
1:34.67 |
+20.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Patrick Noe |
2012 |
HGF Svømning |
+0.73 |
125 |
1:37.07 |
+22.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Magnus Voigt Mantel |
2012 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
63 |
2:01.83 |
+47.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alexander Bergman |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
38 |
2:24.50 |
+1:10.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mads Peter Rømer Brix |
2012 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Patrick Sand Eskesen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johan Fjord Kristensen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lukas Sander |
2013 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2023 15:40:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Frisvømning Herrer årgang 2011 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laust Agergaard |
2011 |
Swim Team Neptun |
+0.64 |
438 |
1:04.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonas Olsen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.67 |
400 |
1:05.98 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucas Do Jespersen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.59 |
381 |
1:07.03 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
August Bech Hørning |
2011 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.78 |
336 |
1:09.93 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Bach Jakobsen |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.68 |
333 |
1:10.13 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Benjamin Parra Andreasen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.54 |
310 |
1:11.80 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Bille Benjamin Drasbek |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.71 |
303 |
1:12.38 |
+8.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William Fenger Biel |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
+0.72 |
254 |
1:16.76 |
+12.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lucas Dyreborg Kristensen |
2011 |
Swim Team Neptun |
+0.66 |
240 |
1:18.15 |
+14.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johannes Danvøgg Jeppesen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.68 |
239 |
1:18.29 |
+14.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aleksandr Kudelko |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
+0.70 |
235 |
1:18.71 |
+14.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oliver Møller-Hansen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.81 |
232 |
1:19.10 |
+15.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jacob Dahl Reher |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.68 |
227 |
1:19.60 |
+15.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Malthe Sloth |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.56 |
207 |
1:22.09 |
+18.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lauge Amtorp |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.77 |
183 |
1:25.53 |
+21.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Leo Lykke Justesen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.75 |
179 |
1:26.18 |
+22.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Eduard Cazacu |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
+0.79 |
166 |
1:28.40 |
+24.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Magne Ingerslev Bjerremand |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.76 |
156 |
1:30.16 |
+26.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Denis Yavorskyy |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
+0.81 |
137 |
1:34.31 |
+30.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emil Treldal Dige |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
135 |
1:34.75 |
+30.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Joel Ebler Skovsen |
2011 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.64 |
130 |
1:35.90 |
+31.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Silas Philip Kristensen |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
+0.56 |
127 |
1:36.51 |
+32.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
William Vork |
2011 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.98 |
122 |
1:37.84 |
+33.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Frederik Stidsen |
2011 |
HGF Svømning |
+0.92 |
100 |
1:44.70 |
+40.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maximilian G. Christensen |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederik Vium Demant |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oskar Møller Schlünsen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Samuel Ottow Bagger Vesterlu |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2023 15:40:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Frisvømning Herrer årgang 2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adam Sallam |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.67 |
553 |
59.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malte Haun |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.63 |
553 |
59.23 |
+0.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anders B. Kibsgaard Jensen |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.66 |
454 |
1:03.23 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carl Faaborg Rytter |
2010 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.68 |
417 |
1:05.07 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oscar Lund Rasmussen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.73 |
391 |
1:06.44 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rasmus Mandrup Rosendal |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.55 |
367 |
1:07.88 |
+8.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mads Vestergaard |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.73 |
359 |
1:08.35 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Benjamin Nørremark |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.80 |
330 |
1:10.31 |
+11.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jonathan M. Jensen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.72 |
308 |
1:11.96 |
+12.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johan Kirkeby |
2010 |
Herning Svømmeklub |
+0.69 |
300 |
1:12.58 |
+13.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
August Nielsen |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.67 |
299 |
1:12.66 |
+13.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Denys Yakhymovych |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.70 |
283 |
1:14.04 |
+14.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Asger Møller Ebbesen |
2010 |
Ikast Svømmeklub |
+0.74 |
263 |
1:15.80 |
+16.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Magnus Fangel Sørensen |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.35 |
249 |
1:17.22 |
+18.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jacob Kristensen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.80 |
245 |
1:17.63 |
+18.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Christian H Jacobsen |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.92 |
207 |
1:22.09 |
+22.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Axel Valdemar Jensen |
2010 |
Swim Team Neptun |
|
199 |
1:23.22 |
+24.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emil Højholt |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
185 |
1:25.21 |
+26.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Benjamin Thisted Andersen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.64 |
177 |
1:26.44 |
+27.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Marcus Krogh |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
167 |
1:28.26 |
+29.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Karl Ballegaard Preuthun |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.69 |
162 |
1:29.02 |
+29.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Andreas Lanng |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.71 |
147 |
1:32.05 |
+32.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Santino Alexander Galacho |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2023 15:40:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Frisvømning Herrer årgang 2009 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.71 |
615 |
57.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julius Enevoldsen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.71 |
560 |
58.98 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.66 |
508 |
1:00.93 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Florent Asllanaj |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.72 |
469 |
1:02.54 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liam Thomsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
+0.83 |
376 |
1:07.33 |
+10.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.74 |
366 |
1:07.92 |
+10.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Birk Svane Tagesen |
2009 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.72 |
350 |
1:08.93 |
+11.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jonas Olsen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.38 |
316 |
1:11.37 |
+14.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Silas Østlund |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.64 |
314 |
1:11.47 |
+14.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
William D. Lindberg |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.72 |
308 |
1:11.92 |
+14.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mikkel Munk Ryttersgaard |
2009 |
Struer Svømmeklub |
+0.74 |
301 |
1:12.47 |
+15.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Christian Kirk |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.70 |
296 |
1:12.95 |
+15.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Gustav Nordgaard |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.70 |
259 |
1:16.26 |
+19.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Filip Kromann Laschewski |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.83 |
244 |
1:17.77 |
+20.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Bertram Kimose Møller |
2009 |
Swim Team Neptun |
+0.90 |
212 |
1:21.44 |
+24.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Valdemar Dupont |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.95 |
185 |
1:25.23 |
+28.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magnus Evald |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.72 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Albert Grove |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.52 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Marius Lynggaard |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Skov Rosenbrock |
2009 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2023 15:40:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Frisvømning Herrer årgang 2008 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkel Mølgaard |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.73 |
700 |
54.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Patrick Gadeberg |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.65 |
648 |
56.16 |
+1.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tobias Jakobsen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
+0.65 |
647 |
56.19 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
+0.75 |
628 |
56.75 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anton Sandfeld Paulsen |
2008 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
+0.70 |
593 |
57.84 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Londero |
2004 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
+0.72 |
591 |
57.91 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lui Filipowicz |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.70 |
582 |
58.23 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Dan Skov |
2006 |
Holstebro Svømme Club |
+0.70 |
561 |
58.94 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Christoffer Lüneborg |
2005 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.68 |
549 |
59.35 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=10 |
|
Alexander Buch |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.72 |
548 |
59.41 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=10 |
|
Mikkel Fisker Nielsen |
2007 |
HGF Svømning |
+0.67 |
548 |
59.41 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Magnus Karlberg |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
+0.76 |
547 |
59.45 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jacob Bach-Valeur |
2004 |
Holstebro Svømme Club |
+0.59 |
540 |
59.67 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alexander Mogensen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
+0.75 |
533 |
59.93 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emil Valters Peca |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.72 |
527 |
1:00.16 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.71 |
527 |
1:00.17 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Aske Binderup Trudslev |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.66 |
524 |
1:00.28 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jakob Wemmelund |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.58 |
523 |
1:00.31 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Magnus Wurtz Jensen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.66 |
497 |
1:01.35 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alfred Hørlück |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.70 |
476 |
1:02.27 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Kasper Langhoff Christensen |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.70 |
469 |
1:02.56 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Leonardo UBER RICCAMBONI |
2006 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.70 |
469 |
1:02.57 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Oskar Holmbo Frandsen |
2008 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.78 |
451 |
1:03.37 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=24 |
|
Gustav Falk Olesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.73 |
447 |
1:03.55 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=24 |
|
Sebastian Stilling |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.73 |
447 |
1:03.55 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Aksel Kirchert |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.52 |
440 |
1:03.90 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Carl Christian Caben Sommer |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.65 |
438 |
1:04.00 |
+9.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=28 |
|
Renato Parlato |
2006 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.74 |
436 |
1:04.09 |
+9.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=28 |
|
Jacob Taudorf |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.69 |
436 |
1:04.09 |
+9.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Viggo Wind Løssing |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.64 |
432 |
1:04.29 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Oscar Dose |
2007 |
HGF Svømning |
+0.76 |
418 |
1:05.02 |
+10.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Nicolai Skivild Westing |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.64 |
411 |
1:05.39 |
+10.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Kasper Bundgaard |
2008 |
TST Svømning |
+0.75 |
404 |
1:05.75 |
+11.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Andreas Jeppesen |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.65 |
403 |
1:05.79 |
+11.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Daniel Kring |
2008 |
HGF Svømning |
+0.73 |
336 |
1:09.90 |
+15.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Magnus Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.69 |
311 |
1:11.74 |
+16.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Mikkel Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.71 |
259 |
1:16.19 |
+21.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Jacob Witte Christensen |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.85 |
228 |
1:19.56 |
+24.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Toke Stagaard Witt Jørgensen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.83 |
199 |
1:23.20 |
+28.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Frederik Høgh |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
98 |
1:45.32 |
+50.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noah Bie Bock |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.64 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Heorhii Bakhvalov |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noah Brendholdt |
2004 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Max-Emil Momme |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2023 15:40:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2023 15:42.24 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Midtjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ikast svømmecenter |
Arrangør |
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
27. okt 2023 to 29. okt 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Frisvømning Damer årgang 2012 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.72 |
508 |
1:08.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid Hjarsbæk Hansen |
2012 |
Holstebro Svømme Club |
+0.61 |
410 |
1:13.37 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
+0.65 |
367 |
1:16.14 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Nielsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.71 |
348 |
1:17.49 |
+9.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Naja Riis Gade |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
+0.79 |
343 |
1:17.83 |
+9.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Carlson |
2012 |
Struer Svømmeklub |
+0.78 |
337 |
1:18.35 |
+10.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Agnes Marie Dyg Pedersen |
2012 |
Viborg Svømme Klub |
+0.62 |
327 |
1:19.07 |
+10.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Serena Melinte |
2012 |
Struer Svømmeklub |
|
322 |
1:19.53 |
+11.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Katrine Elgaard Rohde |
2012 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
+0.67 |
306 |
1:20.87 |
+12.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vigga Køppen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.62 |
298 |
1:21.63 |
+13.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lianna Petersen |
2012 |
Viborg Svømme Klub |
+0.84 |
288 |
1:22.50 |
+14.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Gry Lønne Jensen |
2012 |
Ikast Svømmeklub |
+0.79 |
269 |
1:24.37 |
+16.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nora Nikolova |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
+0.75 |
266 |
1:24.71 |
+16.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sophia Hause |
2012 |
Struer Svømmeklub |
+0.90 |
251 |
1:26.37 |
+18.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kristiane Porskrog |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
+0.59 |
241 |
1:27.62 |
+19.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Asta Nonbo Pilegaard |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.91 |
236 |
1:28.15 |
+19.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Andrea B. Mors |
2012 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
+0.76 |
234 |
1:28.43 |
+20.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Laura Lausdahl |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.68 |
230 |
1:28.99 |
+20.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emma Marie Jensen |
2013 |
Viborg Svømme Klub |
+0.83 |
226 |
1:29.42 |
+21.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emilie Dalgaard Farving |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.81 |
224 |
1:29.77 |
+21.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sidsel T. Jensen |
2013 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.79 |
214 |
1:31.08 |
+22.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Arja Bosnjak |
2013 |
Struer Svømmeklub |
|
201 |
1:33.05 |
+24.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ellen Klemmensen |
2014 |
Herning Svømmeklub |
+0.47 |
200 |
1:33.23 |
+24.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Naalua Steffensen |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.79 |
198 |
1:33.48 |
+25.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Linn Kristine Banggaard |
2012 |
Ikast Svømmeklub |
+0.87 |
188 |
1:35.09 |
+26.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Julie Vigh Märcher |
2013 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.78 |
185 |
1:35.55 |
+27.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Naja Dahl Nyhuus |
2012 |
HGF Svømning |
+0.54 |
184 |
1:35.86 |
+27.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Ida Maria Skov Jeppesen |
2012 |
Viborg Svømme Klub |
|
177 |
1:37.11 |
+28.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Karla Maria Kristoffersen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.88 |
175 |
1:37.45 |
+29.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Esther Klemmensen |
2014 |
Herning Svømmeklub |
|
170 |
1:38.30 |
+29.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Frida Ivarsen |
2013 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.81 |
168 |
1:38.77 |
+30.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Daniella Asbjørn |
2012 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.72 |
157 |
1:41.03 |
+32.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Dicte Johanne Borresen |
2012 |
Swim Team Neptun |
+0.63 |
142 |
1:44.46 |
+36.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Anemone Apel Mohrsen |
2012 |
HGF Svømning |
|
136 |
1:45.82 |
+37.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Minna Holst Jacobsen |
2013 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.68 |
136 |
1:45.98 |
+37.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Marie Lund Jespersen |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
133 |
1:46.63 |
+38.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sophie Enderlein |
2013 |
Odder Svømmeklub |
+0.59 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Thea Holmegaard Caludan |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maja Rømer Hjelm |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Selma Nissen |
2012 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Selma Vinther Pedersen |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2023 16:27:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Frisvømning Damer årgang 2011 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Vejsgaard Lund |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.80 |
541 |
1:06.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivia Winum Andersen |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.74 |
530 |
1:07.38 |
+0.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cecilie Ditlev Lund |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.74 |
439 |
1:11.71 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mille Nova Juul Niebuhr |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.79 |
416 |
1:13.04 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Nicoline Bertelsen |
2011 |
TST Svømning |
+0.79 |
406 |
1:13.61 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Westing |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.78 |
399 |
1:14.03 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karolina H. Fyrstman |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.73 |
375 |
1:15.56 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Villa Boye |
2011 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.79 |
374 |
1:15.65 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Olivia Gode Agersbæk |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.79 |
364 |
1:16.32 |
+9.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=10 |
|
Karen Bentsen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.77 |
355 |
1:16.94 |
+10.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=10 |
|
Naja Rosenvinge S. Jensen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.83 |
355 |
1:16.94 |
+10.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rihanna Lillevang |
2011 |
Holstebro Svømme Club |
+0.83 |
353 |
1:17.12 |
+10.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Agnes Lorenzen Olesen |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
+0.80 |
351 |
1:17.26 |
+10.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lærke Ryvold |
2011 |
TST Svømning |
+0.68 |
338 |
1:18.21 |
+11.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Paulina Westenholtz Gustafss |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.74 |
338 |
1:18.22 |
+11.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Laura Bertelsen |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.62 |
337 |
1:18.29 |
+11.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Arianna Sørensen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.76 |
336 |
1:18.43 |
+11.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Julie Skovdal |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
+0.76 |
335 |
1:18.48 |
+11.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Merle Bülow |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.87 |
319 |
1:19.78 |
+12.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Camilla Petersen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
318 |
1:19.84 |
+12.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Josefine Nonbo Laigaard |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
309 |
1:20.60 |
+13.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Nanna Le Bundgaard |
2011 |
TST Svømning |
+0.75 |
291 |
1:22.27 |
+15.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ella Bernthz |
2011 |
Swim Team Neptun |
+0.72 |
288 |
1:22.49 |
+15.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Alberte Svane Koukoumis |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
274 |
1:23.94 |
+17.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Lisa Vestergaard |
2011 |
Struer Svømmeklub |
+0.74 |
271 |
1:24.19 |
+17.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Emma Vermod Rasmussen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.71 |
269 |
1:24.37 |
+17.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Nikoline Wright Nedergaard |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.68 |
263 |
1:25.07 |
+18.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Juliane Holler |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.77 |
261 |
1:25.27 |
+18.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Olivia Brøgger Thygesen |
2011 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
+0.62 |
206 |
1:32.19 |
+25.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Ida Marie Toftgaard Skov |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.92 |
203 |
1:32.68 |
+25.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Norah Wikman |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.75 |
187 |
1:35.26 |
+28.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Nora Søndergaard Geiger |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
186 |
1:35.40 |
+28.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Lejla Karic |
2011 |
HGF Svømning |
|
174 |
1:37.60 |
+30.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Liv Damgaard |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.64 |
169 |
1:38.45 |
+31.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Sofie Albøge |
2011 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
+0.60 |
148 |
1:43.05 |
+36.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Sofia Lilly Kramer Reuter |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.89 |
140 |
1:44.93 |
+38.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julia Sara Walbom Harders |
2011 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
+0.72 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 10.2 Svømmeren afsluttede ikke distancen - DNF |
|
|
|
|
- |
|
Alberte Holdensen |
2011 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.77 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Johanne Søjdis Petersen |
2011 |
Struer Svømmeklub |
+0.78 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Mille Caspers |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eva Høgfeldt |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Andrea Quist Mikkelsen |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asta Vinther Pedersen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2023 16:27:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Frisvømning Damer årgang 2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.58 |
845 |
57.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.62 |
710 |
1:01.11 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nanna Rosendal Høgh |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.76 |
585 |
1:05.20 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.53 |
551 |
1:06.48 |
+8.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofia-Elena Plaesu |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.77 |
548 |
1:06.62 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.79 |
515 |
1:07.99 |
+10.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Enderlein |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.74 |
509 |
1:08.28 |
+10.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofie Frøkjær |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.79 |
508 |
1:08.32 |
+10.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Andrea Kjær |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.71 |
481 |
1:09.58 |
+11.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.77 |
470 |
1:10.11 |
+12.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Victoria Olsen |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.86 |
461 |
1:10.55 |
+12.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maja Carlson |
2010 |
Struer Svømmeklub |
+0.82 |
450 |
1:11.12 |
+13.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.98 |
448 |
1:11.22 |
+13.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lærke Bach Nielsen |
2010 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.88 |
435 |
1:11.93 |
+14.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emily Bang |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.82 |
431 |
1:12.16 |
+14.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nina Frederikke Toft |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.75 |
430 |
1:12.19 |
+14.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Naja Marie Dam Lisby |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.51 |
422 |
1:12.67 |
+15.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ida Sørensen |
2010 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.90 |
398 |
1:14.09 |
+16.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Elisabeth Sinem Güven |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.71 |
393 |
1:14.41 |
+16.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lea Knudsgaard |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.72 |
384 |
1:14.96 |
+17.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Liva Krag |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.91 |
377 |
1:15.42 |
+17.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Lilli Munkholm Byrdal |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
377 |
1:15.46 |
+17.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Signe Flarup |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.71 |
374 |
1:15.66 |
+18.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Freja Dahl |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.73 |
367 |
1:16.15 |
+18.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Laura Dybdahl |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.85 |
362 |
1:16.49 |
+18.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Victoria Pauli Thorhauge |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.76 |
362 |
1:16.51 |
+18.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Amalie Ørtoft Iversen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.93 |
333 |
1:18.64 |
+20.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Karoline S. Søndergaard |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.75 |
294 |
1:21.95 |
+24.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Lærke Røstad |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.85 |
291 |
1:22.25 |
+24.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Emma Nyby |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
291 |
1:22.27 |
+24.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Elvira Heine Sørensen |
2010 |
TST Svømning |
+0.89 |
289 |
1:22.44 |
+24.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Meise Eva Dahl Koldkur |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.92 |
288 |
1:22.57 |
+24.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Alberte Lundfold |
2010 |
Ikast Svømmeklub |
+0.76 |
287 |
1:22.59 |
+24.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Sara Dahm Jensen |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.92 |
268 |
1:24.55 |
+26.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Hannah Degn |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.78 |
255 |
1:25.99 |
+28.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Anne Burup Øxenholt |
2010 |
HGF Svømning |
+0.74 |
241 |
1:27.52 |
+29.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Ea Juul Brandt |
2010 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.70 |
232 |
1:28.70 |
+31.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Maria Sondor Weiss |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.82 |
227 |
1:29.32 |
+31.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Amalie Bjerregaard Madsen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.83 |
175 |
1:37.38 |
+39.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Laura vitten hvistendal |
2010 |
Herning Svømmeklub |
+0.83 |
175 |
1:37.47 |
+39.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Kirstine Secher Rasmussen |
2010 |
Swim Team Neptun |
|
149 |
1:42.66 |
+45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Mikkeline Normann Olesen |
2010 |
HGF Svømning |
+0.83 |
112 |
1:53.04 |
+55.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Claire Kølbæk Jensen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Astrid Juul Simonsen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ellen Binderup Trudslev |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maja Sólbjørg Ulberg |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2023 16:27:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Frisvømning Damer årgang 2009 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.77 |
718 |
1:00.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lærke Pilgaard Johansson |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.53 |
679 |
1:02.02 |
+1.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andrea Grøndal |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.70 |
601 |
1:04.60 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mynte Haaning |
2009 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.73 |
570 |
1:05.73 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Freya Magnussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.74 |
551 |
1:06.48 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lykke Emilie Lund |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.82 |
529 |
1:07.42 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lærke Jakobsen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.81 |
521 |
1:07.75 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sophia Damberg |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.80 |
476 |
1:09.80 |
+8.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alma Ahrendt |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.82 |
466 |
1:10.30 |
+9.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Freja Dall Christensen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.72 |
466 |
1:10.31 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Silke Stevnhøj Sommer |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.73 |
463 |
1:10.48 |
+9.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Freya Tormod |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.71 |
455 |
1:10.89 |
+10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Astrid Pedersen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.66 |
454 |
1:10.93 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Amalie Breum Nielsen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.69 |
448 |
1:11.25 |
+10.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.83 |
447 |
1:11.29 |
+10.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ellen Hjarsbæk Hansen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.87 |
446 |
1:11.33 |
+10.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ida Egelund Jespersen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.78 |
441 |
1:11.61 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Kristine Øvre |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.79 |
429 |
1:12.28 |
+11.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ea T Jensen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.58 |
425 |
1:12.52 |
+11.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lærke Kidmose Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
422 |
1:12.68 |
+11.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Leonora Nielsen Mahnkopf |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.79 |
416 |
1:13.03 |
+12.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Wiktoria Gawor |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.68 |
404 |
1:13.74 |
+12.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ida Frost Baltzer |
2009 |
Struer Svømmeklub |
+0.76 |
404 |
1:13.75 |
+12.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Victoria Høgh |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.68 |
377 |
1:15.48 |
+14.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ingrid Møldrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.87 |
326 |
1:19.23 |
+18.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Lisa Linddal |
2009 |
TST Svømning |
+0.79 |
313 |
1:20.28 |
+19.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Isabella Rønn Svinth |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.86 |
243 |
1:27.27 |
+26.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Jasmin Kirkedal Laursen |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.86 |
241 |
1:27.53 |
+26.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Thea Aurvig |
2009 |
Swim Team Neptun |
|
239 |
1:27.84 |
+26.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liv Lade Keller |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederikke Sanggaard |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2023 16:27:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Frisvømning Damer årgang 2008 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.71 |
722 |
1:00.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karoline Iversen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.76 |
666 |
1:02.43 |
+1.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Kidmose Hansen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.68 |
642 |
1:03.19 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kathrine Bak Mathiasen |
2008 |
Struer Svømmeklub |
+0.62 |
590 |
1:04.98 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alma Kruse |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.84 |
587 |
1:05.12 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olivia Mai Akselsen |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.77 |
580 |
1:05.38 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ane Walmar |
2007 |
Swim Team Neptun |
+0.72 |
565 |
1:05.94 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lærke Damgaard |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.70 |
562 |
1:06.06 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sommer E. S. Jensen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
+0.75 |
562 |
1:06.07 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida Buur Ovesen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.70 |
535 |
1:07.14 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mia Borup Mølgaard |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.80 |
530 |
1:07.36 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maria Aakmann Andersen |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.73 |
509 |
1:08.26 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nanna Rønnow |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.70 |
509 |
1:08.27 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Johanne Sørensen |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.75 |
504 |
1:08.49 |
+7.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mai Murata-Broberg |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.76 |
504 |
1:08.52 |
+7.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Signe Marie Hornbek |
2006 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.73 |
500 |
1:08.67 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Marie Porup Juulsgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.74 |
474 |
1:09.93 |
+9.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Tilde Tinggård Truelsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.76 |
455 |
1:10.88 |
+10.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ida-Marie Scavenius |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.70 |
452 |
1:11.01 |
+10.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Klara Buur Ovesen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.65 |
444 |
1:11.43 |
+10.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Johanne S. Geiger |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.82 |
442 |
1:11.55 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sigurbjørg Jonsdottir |
2008 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.81 |
442 |
1:11.56 |
+10.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emilie Bæk Nielsen |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.74 |
441 |
1:11.64 |
+10.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Frida Flarup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.77 |
423 |
1:12.62 |
+11.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Cecilie Have Pedersen |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.80 |
419 |
1:12.87 |
+12.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Thea Hause |
2008 |
Struer Svømmeklub |
+0.90 |
411 |
1:13.33 |
+12.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Filippa Fiskaali |
2007 |
TST Svømning |
+0.76 |
404 |
1:13.71 |
+12.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Louise Jeppesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.71 |
396 |
1:14.25 |
+13.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Maria Dyrbye |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.83 |
373 |
1:15.73 |
+14.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Gro Aanerud |
2008 |
TST Svømning |
+0.84 |
371 |
1:15.87 |
+15.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Ida Falgren |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.75 |
370 |
1:15.94 |
+15.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Mai Le |
2008 |
TST Svømning |
+0.69 |
345 |
1:17.69 |
+16.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Karoline K. Christiansen |
2006 |
TST Svømning |
+0.84 |
343 |
1:17.83 |
+17.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Emilia Oltmann |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.70 |
308 |
1:20.72 |
+19.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Freya Rose Winther |
2008 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.85 |
222 |
1:30.04 |
+29.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Signe Rahn Jepsen |
2008 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.81 |
217 |
1:30.69 |
+29.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mille Hald Ry |
2008 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Rosa Crone |
2008 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marie T. Lauridsen |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Silke Østrup |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2023 16:27:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2023 16:27.37 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Midtjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ikast svømmecenter |
Arrangør |
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
27. okt 2023 to 29. okt 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 4x50m Medley Mix 2009 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
AGF 1 |
15 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
2:01.45 |
|
|
|
|
|
|
|
Marcus K. Jespersen |
2009 |
0959AE |
+0.55 |
32.12 |
|
|
|
|
32.12 |
|
|
|
|
|
|
|
Julie Schleimann |
2010 |
1094AD |
+0.15 |
33.28 |
|
|
|
|
1:05.40 |
|
|
|
|
|
|
|
Marie Schleimann |
2010 |
1006AD |
+0.35 |
29.19 |
|
|
|
|
1:34.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders B. Kibsgaard Jensen |
2010 |
1023AG |
+0.39 |
26.86 |
|
|
|
|
2:01.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Odderne 1 |
15 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:01.69 |
+0.24 |
|
|
|
|
Johannes Brixen |
2009 |
0965AC |
+0.56 |
30.45 |
|
|
|
|
30.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
0908AC |
+0.55 |
35.06 |
|
|
|
|
1:05.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Halle |
2009 |
0975AC |
+0.40 |
28.14 |
|
|
|
|
1:33.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
0964AI |
+0.51 |
28.04 |
|
|
|
|
2:01.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aarhus Swim Mix 3 |
15 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
2:03.45 |
+2.00 |
|
|
|
|
Alexander Bjerre |
2009 |
0999AA |
+0.55 |
29.65 |
|
|
|
|
29.65 |
|
|
|
|
|
|
|
Julie Mikkelsen |
2010 |
1096AF |
+0.38 |
36.58 |
|
|
|
|
1:06.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albert Grove |
2009 |
0933BD |
+0.49 |
28.39 |
|
|
|
|
1:34.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silja Bregenov |
2009 |
0996BC |
+0.48 |
28.83 |
|
|
|
|
2:03.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
SSK 1 MIX |
15 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:09.13 |
+7.68 |
|
|
|
|
Lærke Pilgaard Johansson |
2009 |
0924AE |
+0.63 |
32.39 |
|
|
|
|
32.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida V. Nierop-Andersen |
2009 |
0902AD |
+0.78 |
37.13 |
|
|
|
|
1:09.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malte Haun |
2010 |
1009AD |
+0.17 |
32.28 |
|
|
|
|
1:41.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Luca Stammose Mensberg |
2009 |
0907BB |
+0.44 |
27.33 |
|
|
|
|
2:09.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Swimhorsens mix 1 |
15 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:12.22 |
+10.77 |
|
|
|
|
Florent Asllanaj |
2009 |
0929BH |
+0.71 |
34.57 |
|
|
|
|
34.57 |
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Grøndal |
2009 |
0994AG |
+0.27 |
37.61 |
|
|
|
|
1:12.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
0984AG |
+0.35 |
30.90 |
|
|
|
|
1:43.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marius Møldrup Hansen |
2009 |
0949BB |
+0.54 |
29.14 |
|
|
|
|
2:12.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
SSK2 MIX |
15 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:15.24 |
+13.79 |
|
|
|
|
Oliver Hallenberg |
2011 |
1137AG |
+0.71 |
33.55 |
|
|
|
|
33.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ea T Jensen |
2009 |
0904AE |
+0.55 |
40.07 |
|
|
|
|
1:13.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Juul Hansen |
2009 |
0962AJ |
+0.06 |
32.31 |
|
|
|
|
1:45.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Odgaard |
2009 |
0907BH |
+0.13 |
29.31 |
|
|
|
|
2:15.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Swimhorsens mix 2 |
15 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:17.84 |
+16.39 |
|
|
|
|
Signe Madsen |
2009 |
0906AG |
+0.67 |
35.63 |
|
|
|
|
35.63 |
|
|
|
|
|
|
|
August Juul Jensen |
2009 |
0985BF |
+0.34 |
38.86 |
|
|
|
|
1:14.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia-Elena Plaesu |
2010 |
1076AP |
+0.57 |
32.56 |
|
|
|
|
1:47.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Olsen |
2011 |
1195AH |
+0.47 |
30.79 |
|
|
|
|
2:17.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Your worst nightmare |
15 |
Grenaa Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:17.86 |
+16.41 |
|
|
|
|
Birk Svane Tagesen |
2009 |
0987BJ |
+0.65 |
35.14 |
|
|
|
|
35.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Villa Boye |
2011 |
1174AP |
+0.94 |
43.27 |
|
|
|
|
1:18.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Llobel |
2009 |
0913BD |
+0.81 |
26.85 |
|
|
|
|
1:45.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Sørensen |
2010 |
1006AV |
+0.44 |
32.60 |
|
|
|
|
2:17.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Odderne 2 |
15 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:18.57 |
+17.12 |
|
|
|
|
Gustav Karlslund |
2009 |
0907BF |
+0.79 |
36.06 |
|
|
|
|
36.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Nielsen |
2010 |
1052AQ |
+0.26 |
36.43 |
|
|
|
|
1:12.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
1240AG |
+0.43 |
35.17 |
|
|
|
|
1:47.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Vestergaard |
2010 |
1029AG |
+0.49 |
30.91 |
|
|
|
|
2:18.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julias jaguarer |
15 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:19.11 |
+17.66 |
|
|
|
|
Katrine Mølbak |
2009 |
0948AJ |
+0.63 |
35.82 |
|
|
|
|
35.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristian Johnsen Andersen |
2009 |
0985BG |
+0.51 |
34.71 |
|
|
|
|
1:10.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liam Thomsen |
2009 |
0949AG |
+0.68 |
36.76 |
|
|
|
|
1:47.29 |
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Karlberg |
2010 |
1036AF |
+0.06 |
31.82 |
|
|
|
|
2:19.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Brædstrup 1 |
15 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:20.56 |
+19.11 |
|
|
|
|
Eddie Berg |
2010 |
1041AL |
+0.57 |
34.24 |
|
|
|
|
34.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wiktoria Gawor |
2009 |
0914BD |
+0.52 |
40.85 |
|
|
|
|
1:15.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Olsen |
2010 |
1020AV |
+0.35 |
36.50 |
|
|
|
|
1:51.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adam Sallam |
2010 |
1033AH |
+0.81 |
28.97 |
|
|
|
|
2:20.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Viborg 1 |
15 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:21.43 |
+19.98 |
|
|
|
|
Lucas Do Jespersen |
2011 |
1129AG |
+0.62 |
34.74 |
|
|
|
|
34.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Futtrup |
2009 |
0982AJ |
+0.35 |
39.19 |
|
|
|
|
1:13.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marius Lynggaard |
2009 |
0981AG |
+0.39 |
32.07 |
|
|
|
|
1:46.00 |
|
|
|
|
|
|
|
Lilli Munkholm Byrdal |
2010 |
1068AO |
|
35.43 |
|
|
|
|
2:21.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
HSC Dragons 3 |
15 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
2:22.07 |
+20.62 |
|
|
|
|
Filippa Fleng |
2009 |
0940BI |
+0.70 |
38.00 |
|
|
|
|
38.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mai Skov |
2009 |
0964BF |
+0.59 |
40.24 |
|
|
|
|
1:18.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julius Enevoldsen |
2009 |
0995BH |
+0.42 |
30.40 |
|
|
|
|
1:48.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Jungersen |
2010 |
1087AM |
+0.39 |
33.43 |
|
|
|
|
2:22.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Odderne 3 |
14 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:24.11 |
+22.66 |
|
|
|
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
1092AJ |
+0.78 |
35.57 |
|
|
|
|
35.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Enderlein |
2010 |
1030AU |
+0.44 |
39.46 |
|
|
|
|
1:15.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asger Nørgaard Gai |
2012 |
1297AN |
+0.46 |
37.24 |
|
|
|
|
1:52.27 |
|
|
|
|
|
|
|
Asger Herbsleb |
2010 |
1035AH |
+0.06 |
31.84 |
|
|
|
|
2:24.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
SSK3 MIX |
15 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:24.55 |
+23.10 |
|
|
|
|
Sofie Frøkjær |
2010 |
1022AC |
+0.66 |
35.59 |
|
|
|
|
35.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Høgh |
2009 |
0906BE |
+0.84 |
40.31 |
|
|
|
|
1:15.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silas Sejr Elgaard Jørgensen |
2011 |
1121AC |
+0.35 |
35.81 |
|
|
|
|
1:51.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Ivarsen |
2010 |
1019AB |
+0.55 |
32.84 |
|
|
|
|
2:24.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Swimhorsens mix 3 |
15 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:25.62 |
+24.17 |
|
|
|
|
Anne Caroline Dahl Reher |
2009 |
0926AJ |
+0.72 |
36.87 |
|
|
|
|
36.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Pedersen |
2009 |
0992BA |
+0.33 |
39.05 |
|
|
|
|
1:15.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Jakob Bull Kramer |
2012 |
1295AE |
+0.66 |
38.46 |
|
|
|
|
1:54.38 |
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Mandrup Rosendal |
2010 |
1023AJ |
+0.44 |
31.24 |
|
|
|
|
2:25.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Neptun mix 1 |
14 |
Swim Team Neptun |
|
|
|
|
|
2:27.56 |
+26.11 |
|
|
|
|
Laura Skjærris Lund |
2011 |
1138AJ |
+0.86 |
39.36 |
|
|
|
|
39.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Dyreborg Kristensen |
2011 |
1163AQ |
|
41.46 |
|
|
|
|
1:20.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Andrea Kjær |
2010 |
1056AR |
+0.71 |
37.11 |
|
|
|
|
1:57.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laust Agergaard |
2011 |
1173AJ |
+0.43 |
29.63 |
|
|
|
|
2:27.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Swimhorsens mix 4 |
15 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:27.77 |
+26.32 |
|
|
|
|
Freya Magnussen |
2009 |
0924BA |
+0.61 |
38.52 |
|
|
|
|
38.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Gode Agersbæk |
2011 |
1140AG |
+0.59 |
39.84 |
|
|
|
|
1:18.36 |
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Parra Andreasen |
2011 |
1147AF |
+0.36 |
36.13 |
|
|
|
|
1:54.49 |
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Friis Nielsen |
2012 |
1281AG |
+0.49 |
33.28 |
|
|
|
|
2:27.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aarhus Swim Mix 7 |
14 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
2:30.34 |
+28.89 |
|
|
|
|
Eskil Kiib Bach |
2009 |
0993BA |
+0.57 |
34.03 |
|
|
|
|
34.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jakob Munk Barfod |
2010 |
1035AD |
+0.38 |
42.55 |
|
|
|
|
1:16.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Hansen |
2010 |
1014AT |
+0.32 |
39.67 |
|
|
|
|
1:56.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Nyby |
2010 |
1064AN |
+0.42 |
34.09 |
|
|
|
|
2:30.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Viborg 4 |
15 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:31.24 |
+29.79 |
|
|
|
|
Denys Yakhymovych |
2010 |
1039AR |
+0.72 |
39.16 |
|
|
|
|
39.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Schøler Jönsson |
2009 |
0928BC |
+0.29 |
39.48 |
|
|
|
|
1:18.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Ørtoft Iversen |
2010 |
1064AO |
+0.86 |
41.13 |
|
|
|
|
1:59.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Nørremark |
2010 |
1017AK |
|
31.47 |
|
|
|
|
2:31.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Bente 1 |
14 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:32.38 |
+30.93 |
|
|
|
|
William Fenger Biel |
2011 |
1185AI |
+0.61 |
38.74 |
|
|
|
|
38.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Skovdal |
2011 |
1134AK |
+0.52 |
41.49 |
|
|
|
|
1:20.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asger Møller Ebbesen |
2010 |
1005AH |
+0.61 |
36.77 |
|
|
|
|
1:57.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Lorenzen Olesen |
2011 |
1182AI |
+0.67 |
35.38 |
|
|
|
|
2:32.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Odderne 4 |
15 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:33.85 |
+32.40 |
|
|
|
|
Sophia Damberg |
2009 |
0920BJ |
+0.85 |
37.40 |
|
|
|
|
37.40 |
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Møller-Hansen |
2011 |
1133AL |
+0.31 |
45.94 |
|
|
|
|
1:23.34 |
|
|
|
|
|
|
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
0998BH |
+0.66 |
1:23.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
1191AG |
|
2:33.85 |
|
|
|
|
2:33.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Swimhorsens mix 5 |
15 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:34.24 |
+32.79 |
|
|
|
|
Naja Marie Dam Lisby |
2010 |
1098AH |
+0.63 |
36.98 |
|
|
|
|
36.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arianna Sørensen |
2011 |
1136AG |
+0.34 |
43.78 |
|
|
|
|
1:20.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
August Juul Jensen |
2009 |
0985BF |
+0.22 |
37.78 |
|
|
|
|
1:58.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Dahl Reher |
2011 |
1125AH |
+0.66 |
35.70 |
|
|
|
|
2:34.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Neptun mix 2 |
15 |
Swim Team Neptun |
|
|
|
|
|
2:37.38 |
+35.93 |
|
|
|
|
Elisabeth Sinem Güven |
2010 |
1012AQ |
|
38.79 |
|
|
|
|
38.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Røstad |
2010 |
1016AQ |
+0.64 |
44.39 |
|
|
|
|
1:23.18 |
|
|
|
|
|
|
|
Malte Als Mikkelsen |
2010 |
1071AQ |
+0.52 |
40.22 |
|
|
|
|
2:03.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bertram Kimose Møller |
2009 |
0995BJ |
+0.48 |
33.98 |
|
|
|
|
2:37.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
SSK 5 MIX |
14 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:40.88 |
+39.43 |
|
|
|
|
Frede Holler |
2010 |
1017AJ |
|
43.29 |
|
|
|
|
43.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Madsen |
2010 |
1052AP |
+0.51 |
43.81 |
|
|
|
|
1:27.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Naja Rosenvinge S. Jensen |
2011 |
1112AJ |
+0.66 |
39.16 |
|
|
|
|
2:06.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Pilgaard Johansson |
2012 |
1255AG |
+0.09 |
34.62 |
|
|
|
|
2:40.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
BHS mix 1 |
15 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:43.90 |
+42.45 |
|
|
|
|
Meise Eva Dahl Koldkur |
2010 |
1036AQ |
|
43.21 |
|
|
|
|
43.21 |
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Mejer Lehmann |
2010 |
1074AM |
+0.13 |
43.67 |
|
|
|
|
1:26.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Kirk |
2009 |
0969BJ |
+0.74 |
40.36 |
|
|
|
|
2:07.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valdemar Dupont |
2009 |
0955BK |
|
36.66 |
|
|
|
|
2:43.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Viborg 3 |
13 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:44.07 |
+42.62 |
|
|
|
|
Esther Nielsen |
2012 |
1270AI |
|
43.82 |
|
|
|
|
43.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leo Lykke Justesen |
2011 |
1161AI |
+0.72 |
47.42 |
|
|
|
|
1:31.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johannes Danvøgg Jeppesen |
2011 |
1169AJ |
+0.60 |
40.09 |
|
|
|
|
2:11.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Marie Dyg Pedersen |
2012 |
1246AR |
|
32.74 |
|
|
|
|
2:44.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Aarhus Swim Mix 1 |
14 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
2:45.06 |
+43.61 |
|
|
|
|
Emil Treldal Dige |
2011 |
1181AI |
|
52.59 |
|
|
|
|
52.59 |
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Ditlev Lund |
2011 |
1138AH |
+0.46 |
41.74 |
|
|
|
|
1:34.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bille Benjamin Drasbek |
2011 |
1125AD |
+0.00 |
38.39 |
|
|
|
|
2:12.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Jepsen |
2010 |
1046AN |
+0.50 |
32.34 |
|
|
|
|
2:45.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
SSK 6 MIX |
14 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:45.52 |
+44.07 |
|
|
|
|
Asger Skov Dremark |
2013 |
1349AE |
|
43.86 |
|
|
|
|
43.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nina Frederikke Toft |
2010 |
1012AK |
|
42.10 |
|
|
|
|
1:25.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karolina H. Fyrstman |
2011 |
1164AD |
+0.42 |
42.51 |
|
|
|
|
2:08.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Zacharias Davidson |
2011 |
1123AD |
|
37.05 |
|
|
|
|
2:45.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
SSK 7 MIX |
13 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:49.01 |
+47.56 |
|
|
|
|
Alexander Høgh |
2012 |
1295AI |
|
45.10 |
|
|
|
|
45.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sheila Mortensgaard |
2011 |
1160AH |
+0.41 |
46.18 |
|
|
|
|
1:31.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Camilla Petersen |
2011 |
1164AH |
+0.68 |
41.87 |
|
|
|
|
2:13.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Hammer |
2011 |
1135AG |
+0.78 |
35.86 |
|
|
|
|
2:49.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Neptun mix 4 |
15 |
Swim Team Neptun |
|
|
|
|
|
2:50.21 |
+48.76 |
|
|
|
|
Malthe Pedersen |
2011 |
1189AN |
+0.69 |
40.87 |
|
|
|
|
40.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thea Aurvig |
2009 |
0914BK |
+0.73 |
51.14 |
|
|
|
|
1:32.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Jakobsen |
2010 |
1022AU |
+0.58 |
41.46 |
|
|
|
|
2:13.47 |
|
|
|
|
|
|
|
Axel Valdemar Jensen |
2010 |
1053AS |
+0.69 |
36.74 |
|
|
|
|
2:50.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Bente 2 |
14 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:52.78 |
+51.33 |
|
|
|
|
Alberte Lundfold |
2010 |
1060AW |
+0.72 |
40.78 |
|
|
|
|
40.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aleksandr Kudelko |
2011 |
1183AI |
+0.63 |
43.30 |
|
|
|
|
1:24.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gry Lønne Jensen |
2012 |
1284AL |
+0.84 |
49.01 |
|
|
|
|
2:13.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eduard Cazacu |
2011 |
1189AI |
+0.34 |
39.69 |
|
|
|
|
2:52.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Aarhus Swim Mix 2 |
13 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
2:59.45 |
+58.00 |
|
|
|
|
Katrine Wulf |
2011 |
1160AB |
+0.70 |
36.00 |
|
|
|
|
36.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Mikkelsen |
2013 |
1339AB |
|
45.42 |
|
|
|
|
1:21.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albert Pauli Andersen |
2010 |
1029AD |
+0.32 |
33.58 |
|
|
|
|
1:55.00 |
|
|
|
|
|
|
|
Lina Mohamad Ayadah |
2011 |
1120AK |
+0.46 |
1:04.45 |
|
|
|
|
2:59.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Aarhus Swim Mix 9 |
13 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
3:09.25 |
+1:07.8 |
|
|
|
|
Josephine Siggaard Kraul |
2009 |
0934BA |
+0.58 |
33.22 |
|
|
|
|
33.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniella Asbjørn |
2012 |
1286AM |
+0.59 |
1:09.03 |
|
|
|
|
1:42.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lauge Amtorp |
2011 |
1119AF |
+0.69 |
53.79 |
|
|
|
|
2:36.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Evald |
2009 |
0905BL |
+0.49 |
33.21 |
|
|
|
|
3:09.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
HGF Dolphins 1 |
14 |
HGF Svømning |
|
|
|
|
|
3:33.43 |
+1:31.9 |
|
|
|
|
Mikkeline Normann Olesen |
2010 |
1090AS |
+0.88 |
53.33 |
|
|
|
|
53.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anemone Apel Mohrsen |
2012 |
1206AI |
|
55.85 |
|
|
|
|
1:49.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Patrick Noe |
2012 |
1277AJ |
+0.55 |
57.22 |
|
|
|
|
2:46.40 |
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Stidsen |
2011 |
1147AJ |
+0.89 |
47.03 |
|
|
|
|
3:33.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Neptun mix 3 |
14 |
Swim Team Neptun |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Hoved bryder ikke vandoverfladen før hænderne vendes indad efter vending v 75 m |
|
|
|
Magnus Fangel Sørensen |
2010 |
1065AB |
|
40.05 |
|
|
|
|
40.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Pauli Thorhauge |
2010 |
1092AQ |
+0.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian H Jacobsen |
2010 |
1075AP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Bernthz |
2011 |
1164AT |
+0.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Neptun mix 5 |
14 |
Swim Team Neptun |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Brystsvømningsbenspark under svømning v 127 m |
|
|
|
Maria Sondor Weiss |
2010 |
1018AV |
+0.80 |
43.37 |
|
|
|
|
43.37 |
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Lanng |
2010 |
1083AO |
+0.59 |
53.25 |
|
|
|
|
1:36.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karl Haveløkke Søgaard |
2011 |
1137AP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hannah Degn |
2010 |
1016AV |
+0.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
SSK4 MIX |
15 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bevægelse v 25 m |
|
|
|
Klara Vibeke Hald Gjedde |
2011 |
1166AD |
+0.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonathan M. Jensen |
2010 |
1001AB |
+0.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Friis Stenholt |
2009 |
0926AH |
+0.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silas Østlund |
2009 |
0979BF |
+0.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aarhus Swim Mix 5 |
13 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Brystsvømningsbenspark under svømning v 125-150 m |
|
|
|
Josefine Berring Ekander |
2011 |
1130AL |
+0.60 |
38.51 |
|
|
|
|
38.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ilia Cornelia Christensen |
2012 |
1280AG |
|
41.58 |
|
|
|
|
1:20.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joel Ebler Skovsen |
2011 |
1157AP |
+0.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hjalte Amtorp |
2011 |
1187AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aarhus Swim Mix 8 |
15 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Ej samtidige bevægelser med benene |
|
|
|
Filip Kromann Laschewski |
2009 |
0911AH |
+0.74 |
45.75 |
|
|
|
|
45.75 |
|
|
|
|
|
|
|
Lamia Mohamad Ayadah |
2010 |
1008AR |
+0.46 |
44.19 |
|
|
|
|
1:29.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Højholt |
2010 |
1031AK |
+0.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ea Juul Brandt |
2010 |
1088AR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bente 3 |
13 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Linn Kristine Banggaard |
2012 |
1234AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Denis Yavorskyy |
2011 |
1187AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maximilian G. Christensen |
2011 |
1103AO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pil Lønne Jensen |
2013 |
1386AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viborg 2 |
14 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Vium Demant |
2011 |
1127AG |
|
32.89 |
|
|
|
|
32.89 |
|
|
|
|
|
|
|
Freja Dahl |
2010 |
1086AI |
|
32.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Flarup |
2010 |
1068AN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Lund Rasmussen |
2010 |
1051AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2023 17:19:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2023 17:19.42 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Midtjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ikast svømmecenter |
Arrangør |
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
27. okt 2023 to 29. okt 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 4x100m Medley Mix åben - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
SSK 1 MIX |
21 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:19.40 |
|
|
|
|
|
|
|
Emma Kidmose Hansen |
2007 |
0708AR |
+0.58 |
36.01 |
1:13.58 |
|
|
|
1:13.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Christensen |
2003 |
0373AK |
+0.48 |
29.53 |
1:02.62 |
|
|
|
2:16.20 |
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Mølgaard |
2003 |
0333AQ |
+0.46 |
28.40 |
1:00.51 |
|
|
|
3:16.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Line Knudsen |
2005 |
0532AM |
+0.47 |
29.65 |
1:02.69 |
|
|
|
4:19.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viborg 1 |
21 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
4:21.21 |
+1.81 |
|
|
|
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
0346AT |
+0.57 |
31.75 |
1:05.27 |
|
|
|
1:05.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Jakobsen |
2005 |
0573AM |
+0.31 |
33.31 |
1:11.19 |
|
|
|
2:16.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
0466AM |
+0.41 |
30.19 |
1:05.36 |
|
|
|
3:21.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aske Binderup Trudslev |
2008 |
0849AO |
|
28.17 |
59.39 |
|
|
|
4:21.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
HSC Dragons 1 |
20 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
4:25.39 |
+5.99 |
|
|
|
|
Victoria Andersen Krabbe |
2008 |
0852AE |
+0.65 |
33.06 |
1:10.54 |
|
|
|
1:10.54 |
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Andersen Krabbe |
2005 |
0524AQ |
+0.56 |
35.06 |
1:15.69 |
|
|
|
2:26.23 |
|
|
|
|
|
|
|
Søren Winther Hald |
2005 |
0551AK |
+0.26 |
27.95 |
1:01.27 |
|
|
|
3:27.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Bach-Valeur |
2004 |
0495AM |
|
27.87 |
57.89 |
|
|
|
4:25.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Odderne 1 |
18 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:26.73 |
+7.33 |
|
|
|
|
Astrid Dindler |
2009 |
0988AD |
+0.71 |
33.73 |
1:08.99 |
|
|
|
1:08.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Lisberg |
2007 |
0793AF |
+0.16 |
32.58 |
1:10.61 |
|
|
|
2:19.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
0653AN |
+0.37 |
28.52 |
1:03.30 |
|
|
|
3:22.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
1086AJ |
+0.32 |
30.41 |
1:03.83 |
|
|
|
4:26.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aarhus Swim Mix 1 |
16 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
4:39.76 |
+20.36 |
|
|
|
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
0934AC |
+0.59 |
34.81 |
1:12.09 |
|
|
|
1:12.09 |
|
|
|
|
|
|
|
Katrine Sander |
2009 |
0946BD |
+0.26 |
37.79 |
1:20.27 |
|
|
|
2:32.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Hørlück |
2008 |
0831AO |
+0.67 |
31.93 |
1:07.96 |
|
|
|
3:40.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Lindberg |
2008 |
0869AL |
+0.33 |
27.87 |
59.44 |
|
|
|
4:39.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Swim or sink |
18 |
Grenaa Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:46.83 |
+27.43 |
|
|
|
|
Olivia Mai Akselsen |
2008 |
0828AS |
+0.74 |
38.12 |
1:17.25 |
|
|
|
1:17.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Renato Parlato |
2006 |
0655AT |
+0.52 |
35.34 |
1:16.28 |
|
|
|
2:33.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lui Filipowicz |
2008 |
0827AL |
+0.50 |
29.07 |
1:04.44 |
|
|
|
3:37.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanne Sørensen |
2008 |
0892AW |
+0.37 |
32.76 |
1:08.86 |
|
|
|
4:46.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mettes mus |
17 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:49.86 |
+30.46 |
|
|
|
|
Magnus Wurtz Jensen |
2008 |
0855AO |
+0.76 |
33.17 |
1:09.60 |
|
|
|
1:09.60 |
|
|
|
|
|
|
|
Albert Olesen |
2008 |
0841AE |
+0.30 |
38.20 |
1:22.38 |
|
|
|
2:31.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adéla Zámecniková |
2007 |
0720BC |
+0.65 |
35.13 |
1:14.03 |
|
|
|
3:46.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katrine Mølbak |
2009 |
0948AJ |
|
31.00 |
1:03.85 |
|
|
|
4:49.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Swimhorsens mix 6 |
19 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:53.28 |
+33.88 |
|
|
|
|
Alexander Mogensen |
2005 |
0511AM |
+0.69 |
32.37 |
1:08.31 |
|
|
|
1:08.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lykke Emilie Lund |
2009 |
0932BE |
+0.21 |
40.70 |
1:28.52 |
|
|
|
2:36.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Damgaard |
2008 |
0814AS |
+0.36 |
34.05 |
1:15.16 |
|
|
|
3:51.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Buch |
2008 |
0805AL |
+0.48 |
30.14 |
1:01.29 |
|
|
|
4:53.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Viborg 2 |
20 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
4:53.36 |
+33.96 |
|
|
|
|
Andreas Jeppesen |
2008 |
0885AM |
+0.72 |
37.21 |
1:15.82 |
|
|
|
1:15.82 |
|
|
|
|
|
|
|
Maria Aakmann Andersen |
2004 |
0444AV |
+0.21 |
37.88 |
1:20.03 |
|
|
|
2:35.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sommer E. S. Jensen |
2005 |
0564AP |
+0.60 |
32.53 |
1:11.91 |
|
|
|
3:47.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicolai Skivild Westing |
2008 |
0841AI |
+0.44 |
31.58 |
1:05.60 |
|
|
|
4:53.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Viborg 3 |
15 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
5:18.03 |
+58.63 |
|
|
|
|
Signe Flarup |
2010 |
1068AN |
+0.79 |
37.49 |
1:18.31 |
|
|
|
1:18.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Dahl |
2010 |
1086AI |
+0.44 |
43.24 |
1:31.75 |
|
|
|
2:50.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marius Lynggaard |
2009 |
0981AG |
+0.50 |
37.18 |
1:19.68 |
|
|
|
4:09.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Do Jespersen |
2011 |
1129AG |
+0.62 |
32.40 |
1:08.29 |
|
|
|
5:18.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
HGF Dolphins 1 |
18 |
HGF Svømning |
|
|
|
|
|
5:26.42 |
+1:07.0 |
|
|
|
|
Ida Mørup |
2006 |
0664AP |
+0.74 |
44.89 |
1:33.89 |
|
|
|
1:33.89 |
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Kring |
2008 |
0871AH |
+0.46 |
43.25 |
1:34.16 |
|
|
|
3:08.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rikke Ydemann Pedersen |
2006 |
0674AG |
+0.37 |
33.59 |
1:12.67 |
|
|
|
4:20.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Dose |
2007 |
0799AK |
+0.31 |
31.72 |
1:05.70 |
|
|
|
5:26.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aarhus Swim Mix 2 |
16 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
5:35.31 |
+1:15.9 |
|
|
|
|
Nanna Rønnow |
2008 |
0860AU |
+0.62 |
37.43 |
1:20.07 |
|
|
|
1:20.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silke Østrup |
2008 |
0826AU |
+0.43 |
40.86 |
1:28.88 |
|
|
|
2:48.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viggo Wind Løssing |
2008 |
0887AL |
+0.65 |
36.62 |
1:24.77 |
|
|
|
4:13.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Toke Stagaard Witt Jørgensen |
2008 |
0885AL |
+0.18 |
37.25 |
1:21.59 |
|
|
|
5:35.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
BHS mix 1 |
15 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
|
|
|
6:11.30 |
+1:51.9 |
|
|
|
|
Marcus Krogh |
2010 |
1085AP |
+0.79 |
48.65 |
1:41.49 |
|
|
|
1:41.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Lindeberg Dithlevsen |
2009 |
0906BH |
+0.22 |
44.07 |
1:36.58 |
|
|
|
3:18.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karen Holst Jacobsen |
2009 |
0922BD |
+0.49 |
38.83 |
1:22.93 |
|
|
|
4:41.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karl Ballegaard Preuthun |
2010 |
1079AP |
+0.61 |
42.58 |
1:30.30 |
|
|
|
6:11.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Forgot to warm up |
18 |
Grenaa Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere flybenspark efter start eller vending v 100 m |
|
|
|
Emilia Oltmann |
2008 |
0880AW |
+0.59 |
45.56 |
1:32.85 |
|
|
|
1:32.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paolo Parlato |
2006 |
0657AT |
+0.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leonardo UBER RICCAMBONI |
2006 |
0659AT |
+0.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mai Murata-Broberg |
2008 |
0896AW |
+0.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
HGF Dolphins 2 |
14 |
HGF Svømning |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bevægelse v 24 m |
|
|
|
Naja Dahl Nyhuus |
2012 |
1274AP |
+0.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne Burup Øxenholt |
2010 |
1072AS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Patrick Noe |
2012 |
1277AJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Stidsen |
2011 |
1147AJ |
+0.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
HSC Dragons 2 |
18 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 15.1 Svømmer bærer mere end én svømmedragt i en eller to dele |
|
|
|
Dan Skov |
2006 |
0671AO |
+0.67 |
33.46 |
1:10.70 |
|
|
|
1:10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Breum Nielsen |
2009 |
0976BC |
+0.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Kruse |
2008 |
0854AW |
+0.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julius Enevoldsen |
2009 |
0995BH |
+0.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
SSK2 MIX |
19 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere flybenspark efter start eller vending v start |
|
|
|
Mia Borup Mølgaard |
2006 |
0626AM |
+0.62 |
37.10 |
1:16.72 |
|
|
|
1:16.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zilas Vilsen |
2006 |
0649AL |
+0.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Bie Bock |
2005 |
0554AE |
+0.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Bie Bock |
2008 |
0805AG |
+0.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Odderne 2 |
16 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
William Hother Jensen |
2008 |
0803AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
0867AN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Skov-Hansen |
2008 |
0830AU |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
0926BA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
SKSV Mix 1 |
16 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Ida Falgren |
2008 |
0854AV |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Max-Emil Momme |
2008 |
0891AO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aksel Kirchert |
2008 |
0887AO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Vedel |
2008 |
0848AV |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Swimhorsens mix 7 |
16 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Naja Marie Dam Lisby |
2010 |
1098AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilde Tinggård Truelsen |
2008 |
0894AT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jakob Wemmelund |
2008 |
0809AR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heorhii Bakhvalov |
2008 |
0813AT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viborg 4 |
14 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Vium Demant |
2011 |
1127AG |
+0.40 |
15:03.25 |
2:12.29 |
|
|
|
2:12.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Denys Yakhymovych |
2010 |
1039AR |
|
2:12.29 |
2:12.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Sólbjørg Ulberg |
2010 |
1082AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Westing |
2011 |
1104AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aarhus Swim Mix 4 |
16 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Gabriel Oostwouder |
2009 |
0993BD |
+0.60 |
39.75 |
2:13.53 |
|
|
|
2:13.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lina Mohamad Ayadah |
2011 |
1120AK |
|
2:13.53 |
12:49.64 |
|
|
|
15:03.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Toke Stagaard Witt Jørgensen |
2008 |
0885AL |
|
15:03.17 |
15:03.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Bøgeskov Johnsen |
2008 |
0832AS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aarhus Swim Mix 6 |
15 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Liv Lade Keller |
2009 |
0914AK |
|
19.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William D. Lindberg |
2009 |
0909BD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josephine Siggaard Kraul |
2009 |
0934BA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hjalte Amtorp |
2011 |
1187AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aarhus Swim Mix 9 |
15 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Bjerre |
2009 |
0999AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Mikkelsen |
2010 |
1096AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Storm Sall Okkels |
2009 |
0955BD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albert Grove |
2009 |
0933BD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2023 17:21:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2023 17:22.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|