Resultater for DM for Hold - 1. Division
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
1. afsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup Svømmehal |
Arrangør |
KVIK Kastrup & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
17. nov 2023 to 19. nov 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Hansen |
2000 |
Vejle Svømmeklub |
|
808 |
1:46.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicholas Castella |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
789 |
1:47.52 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Sand Gottlieb |
2005 |
Sigma Swim |
|
786 |
1:47.67 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
Swim Team Odense |
|
769 |
1:48.45 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gabriel Elmedyb |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
762 |
1:48.76 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Aslak Nørgaard |
2000 |
Sigma Swim |
|
749 |
1:49.40 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Jørgensen |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
|
734 |
1:50.11 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Inas Ilic |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
723 |
1:50.71 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
713 |
1:51.18 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alexander L. Bjørn |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
674 |
1:53.29 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Carl Krabbe Heldgaard |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
669 |
1:53.61 |
+6.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alexander Hillhouse |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
655 |
1:54.37 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Frederik Gadegaard |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
639 |
1:55.34 |
+8.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tobias Melhede |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
622 |
1:56.41 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
Swim Team Odense |
|
618 |
1:56.60 |
+9.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
William Bendix Schmidt |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
577 |
1:59.36 |
+12.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Bastian Zahle |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
|
563 |
2:00.32 |
+13.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Otto Damsgaard Reinicke |
2007 |
Helsingør Svømmeklub |
|
558 |
2:00.68 |
+14.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-11-2023 17:16:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2023 10:07.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|