Resultater for GSK klubmesterskab 2024 - Afsnit 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Afsnit 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klubmesterskab 2024 Afsnit 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
9. nov 2023 to 9. nov 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Medley Herrer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Humphrey |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
94 |
1:48.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.28 |
(-19.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Henry Nymark Skytte |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
89 |
1:50.25 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniel Cai |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
75 |
1:56.48 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aleksander Hesselsøe |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
71 |
1:59.00 |
+10.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jameel Contegiacomo |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
47 |
2:15.97 |
+27.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.88 |
(-24.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-11-2023 17:33:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Medley Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alvin Wamberg |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
216 |
1:22.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.87 |
(-3.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Egebech Warnaars |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
209 |
1:22.91 |
+0.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.97 |
(-3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Albert Tamasauskas |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
204 |
1:23.69 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.23 |
(-3.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sixten Hoffmann Holbek |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
190 |
1:25.69 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.62 |
(-2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
David Morales |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
150 |
1:32.59 |
+10.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.20 |
(-9.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Svenningsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
137 |
1:35.37 |
+13.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.64 |
(-5.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aksel Svend Billeskov |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
91 |
1:49.29 |
+27.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.16 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-11-2023 17:33:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Medley Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Kiilerich-Pedersen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
220 |
1:21.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.03 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ludvig Otto Kragh |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
195 |
1:24.87 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.03 |
(-3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Marius Hansen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
185 |
1:26.40 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.50 |
(-2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leopold Nytoft Bergmann |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
181 |
1:27.11 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.12 |
(-3.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marius Wiberg Plougsgaard |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
148 |
1:33.06 |
+11.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.42 |
(-6.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-11-2023 17:33:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Medley Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Luan Reyneke |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
478 |
1:03.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.78 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Storm Krogh Kaastrup |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
367 |
1:08.77 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.04 |
(-6.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kasper Han Cai |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
301 |
1:13.51 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.26 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hannibal Bjerregaard-Knudsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
293 |
1:14.19 |
+11.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.18 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Gunni Bergh |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
235 |
1:19.76 |
+16.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.73 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Storm Fogtmann |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
225 |
1:20.94 |
+17.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.41 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cristiano Baiutti |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
111 |
1:42.43 |
+39.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.67 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-11-2023 17:33:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Medley Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valdemar Hoffmann Hyldig |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
607 |
58.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.62 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
586 |
58.88 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.28 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Johan Møllenbach |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
526 |
1:01.04 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.58 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
August Bülow Sandersen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
441 |
1:04.74 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.19 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maximillian Udar |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
359 |
1:09.32 |
+11.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.33 |
(+1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-11-2023 17:33:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Medley Herrer 19 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Schmidt |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
604 |
58.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.37 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
511 |
1:01.64 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.95 |
(-2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laurits Boserup |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
449 |
1:04.35 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.53 |
(+2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Reyneke |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
445 |
1:04.52 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.12 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-11-2023 17:33:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-11-2023 17:36.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|