Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskaber 2023 Nordjylland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
DGI-Huset Aabybro |
Arrangør |
Svøm Region Nord & Aabybro, Jet & 24 Tim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
28. okt 2023 to 29. okt 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Damer 2013 & Yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josephine Nygaard Sørensen |
2013 |
Hobro Svømmeklub |
|
156 |
3:24.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 10:43:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Damer 2011 - 2012 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
454 |
2:23.52 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.67 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andrea Mørk |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
|
422 |
2:26.97 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.87 |
(-22.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sophia Borkmann |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
350 |
2:36.48 |
+12.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.68 |
(-6.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mahtob Konisevska Azadi |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
|
281 |
2:48.40 |
+24.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.95 |
(-20.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Sangelberg Fausing |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
265 |
2:51.68 |
+28.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.04 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Demant Sørensen |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
|
263 |
2:52.09 |
+28.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.25 |
(-9.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Liva Beith Kjeldsen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.59 |
261 |
2:52.42 |
+28.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.74 |
(-13.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Annasophia Kristiansen |
2011 |
Aars Svømmeklub |
|
237 |
2:58.01 |
+34.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilia Flyger Grøndal |
2011 |
Svømmeklubben Nord |
|
211 |
3:05.03 |
+41.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:59.09 |
(-54.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frida Kragh Engbjerg |
2011 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
168 |
3:19.74 |
+56.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.62 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Merle Høst Yssing |
2012 |
Brønderslev SK08 |
|
157 |
3:24.35 |
+1:00.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nicoline Thorup Kristensen |
2012 |
Hobro Svømmeklub |
|
151 |
3:27.13 |
+1:03.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 10:43:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Damer 2009 - 2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ema Ilic |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
541 |
2:15.37 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.20 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Stine Marie Christiansen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
442 |
2:24.72 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.98 |
(-4.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liva Overholt Krogh |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.65 |
398 |
2:29.92 |
+14.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.57 |
(-17.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maya Kjær |
2010 |
Hobro Svømmeklub |
|
391 |
2:30.75 |
+15.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.50 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matilde Gårdbo Hellegaard |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
380 |
2:32.23 |
+16.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.76 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Josefine L Rasmussen |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
|
370 |
2:33.59 |
+18.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.84 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cecilie Høeg Pedersen |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
366 |
2:34.11 |
+18.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.77 |
(-3.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
365 |
2:34.30 |
+18.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.64 |
(-17.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frida Sørensen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
341 |
2:37.78 |
+22.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.84 |
(-2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lærke Rytger Knudsen |
2009 |
Aars Svømmeklub |
+0.73 |
334 |
2:38.95 |
+23.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.90 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Celina Thorup Kristensen |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
|
314 |
2:42.20 |
+26.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.94 |
(-9.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Björk Dorf |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
297 |
2:45.16 |
+29.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.46 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nikoline Løkke |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 10:43:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Damer 2007 - 2008 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Hundahl Gravesen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
|
585 |
2:11.83 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.86 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid O. Thomassen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
|
580 |
2:12.21 |
+0.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.32 |
(-5.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freja Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
493 |
2:19.61 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.77 |
(+2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mia Glerup Nielsen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
+0.54 |
446 |
2:24.31 |
+12.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.47 |
(+4.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Rebo Mejlstrup |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
|
440 |
2:24.99 |
+13.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.55 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Bertelsen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
414 |
2:28.00 |
+16.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.99 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cecilie Borkmann |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
+0.50 |
408 |
2:28.67 |
+16.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.64 |
(+4.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
392 |
2:30.71 |
+18.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.19 |
(-8.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ellen Lindenborg Thomasen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
374 |
2:33.01 |
+21.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.92 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anna Martina Poulsen |
2008 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
350 |
2:36.51 |
+24.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.95 |
(-4.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hannah Bach Mikkelsen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
347 |
2:36.89 |
+25.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maria Guneva |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
339 |
2:38.19 |
+26.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.51 |
(-4.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Josefine S. Overgaard |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
|
331 |
2:39.41 |
+27.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.87 |
(+2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mathilde Adamsen |
2008 |
Aars Svømmeklub |
|
311 |
2:42.72 |
+30.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.69 |
(-6.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Dicte Flensted |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
267 |
2:51.11 |
+39.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.91 |
(-4.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Esther Nørmølle Dissing |
2008 |
Aars Svømmeklub |
+0.79 |
216 |
3:03.79 |
+51.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.22 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mille Hoff Sørensen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
182 |
3:14.35 |
+1:02.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 10:43:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Damer 2006 & Ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Michaelsen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.57 |
485 |
2:20.34 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.57 |
(+1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matilde Thirup |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.63 |
479 |
2:20.94 |
+0.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.18 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anne Primdahl |
2006 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
+0.65 |
273 |
2:50.02 |
+29.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.23 |
(+6.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 10:43:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-10-2023 10:43.40 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|