Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Keravan Uimareiden 30-vuotis Juhlauinnit
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Keravan Uimahalli |
Järjestäjä: |
Keravan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
07.10.2023 - 07.10.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m VU Masters M 55-59 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tommy Rundgren |
1968 |
Speedo Masters Finland |
+0.66 |
|
25.09 |
|
|
GP |
|
|
|
Entry time: 24.16 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mika Meller |
1967 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.69 |
|
30.01 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.91 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marko Lysmä |
1965 |
Cetus Espoo |
+0.81 |
|
31.49 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.53 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Folke Johansson |
1965 |
Lane 4 Swimming Triathlon Club |
+0.90 |
|
31.53 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Juha-Pekka Halmeenmäki |
1964 |
Lane 4 Swimming Triathlon Club |
+0.86 |
|
32.82 |
+7.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.00 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.10.2023 17.12.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m VU Masters M 50-54 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ville Alopaeus |
1971 |
Espoon Kilpauinti |
+0.77 |
|
27.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.10 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eerikki Rutanen |
1972 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.89 |
|
28.37 |
+0.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.01 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tero Niemelä |
1969 |
Keravan Uimarit |
+0.81 |
|
37.42 |
+9.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.10.2023 17.12.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m VU Masters M 45-49 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Guilherme Barbosa dos Reis |
1976 |
Lane 4 Swimming Triathlon Club |
+0.68 |
|
26.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.91 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikko Koskinen |
1975 |
Lahden Uimaseura |
+0.72 |
|
29.83 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Arnaud Mandy |
1978 |
Lane 4 Swimming Triathlon Club |
+0.82 |
|
33.60 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.81 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sergey Montonen |
1974 |
Race Club Sveitsi |
|
|
34.60 |
+8.06 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Arttu Leppäluoto |
1975 |
Simmis Wanda ry |
+0.92 |
|
36.56 |
+10.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.58 |
(+1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Markus Nivala |
1977 |
Race Club Sveitsi |
+0.63 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.10.2023 17.12.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m VU Masters M 40-44 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Janne Haapaniemi |
1979 |
Lane 4 Swimming Triathlon Club |
+0.80 |
|
27.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.04 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vesa Kyckling |
1979 |
Lane 4 Swimming Triathlon Club |
+0.78 |
|
30.44 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.56 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.10.2023 17.12.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m VU Masters M 35-39 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tuomas Lähdetluoma |
1985 |
Speedo Masters Finland |
+0.70 |
|
25.07 |
|
|
GP |
|
|
|
Entry time: 24.87 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Santeri Takala |
1985 |
Lane 4 Swimming Triathlon Club |
+0.78 |
|
29.64 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.72 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.10.2023 17.12.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m VU Masters M 30-34 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matias Tervala |
1993 |
Espoon Kilpauinti |
+0.70 |
|
26.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.13 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aleksi Purmonen |
1992 |
Simmis Wanda ry |
+0.84 |
|
29.85 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.47 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.10.2023 17.12.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m VU Masters M 25-29 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joni Kitinoja |
1996 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.70 |
|
24.76 |
|
|
GP |
|
|
|
Entry time: 24.85 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathieu Topsi |
1998 |
Lane 4 Swimming Triathlon Club |
+0.81 |
|
26.69 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.59 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joni Rouhiainen |
1994 |
Cetus Espoo |
+0.83 |
|
32.36 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.10.2023 17.12.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07.10.2023 17.12.15 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,10 |
Lisensoitu: Keravan Uimarit |
|
|
|
|
|
|