Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
07.10.2023 - 08.10.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 25m Vapaauinti Naiset 9 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Parturi-Kampaamo Jing |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Rautio |
2014 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
17.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 18.21 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iiris Rahko |
2014 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
18.38 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 21.17 |
(-2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lea Li |
2015 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
19.51 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mila Aulakoski |
2014 |
Vieskan Uimarit |
|
|
21.68 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 22.48 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sesilia Kähkönen |
2015 |
Vieskan Uimarit |
|
|
21.81 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.09 |
(-3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iina Keränen |
2014 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
23.86 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Saana Mielikäinen |
2015 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
25.24 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sara Pellikka |
2014 |
Oulun Lohet |
|
|
25.51 |
+8.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.86 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jade Heinonen |
2014 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
30.05 |
+12.65 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frida Järviö |
2014 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW4.4 Lähteminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Alyssa Middleton |
2014 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.10.2023 13.01.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 25m Vapaauinti Naiset 10 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Parturi-Kampaamo Jing |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Milka Heikkilä |
2013 |
Vieskan Uimarit |
|
|
16.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 17.84 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Moona Vihavainen |
2013 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
18.85 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nelli Paloniemi |
2013 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
20.66 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vilma Pesonen |
2013 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
25.58 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.10.2023 13.01.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 25m Vapaauinti Naiset 11 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Parturi-Kampaamo Jing |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oona Rautio |
2012 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
17.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 19.05 |
(-2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vanessa Eklund |
2012 |
Oulun Lohet |
|
|
17.52 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 22.04 |
(-4.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Riina Rasila |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
17.70 |
+0.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 17.81 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sanni Häivälä |
2012 |
Vieskan Uimarit |
|
|
17.73 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Minttu Saukko |
2012 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
17.79 |
+0.77 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Minttu Kauppinen |
2012 |
Vieskan Uimarit |
|
|
18.17 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofia Mielikäinen |
2012 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
18.24 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 21.57 |
(-3.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sindia Salmela |
2012 |
Vieskan Uimarit |
|
|
18.55 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 22.89 |
(-4.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Iitu Litendahl |
2012 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
19.39 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Piitu Nyrhinen |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
19.88 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 21.39 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ronja Mettovaara |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
19.94 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jenni Toivonen |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
20.11 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.10.2023 13.01.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 25m Vapaauinti Naiset 12 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Parturi-Kampaamo Jing |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Beata Järviö |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
14.31 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saga Sirniö |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
14.51 |
+0.20 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vanessa Aulakoski |
2011 |
Vieskan Uimarit |
|
|
14.52 |
+0.21 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viivi Vesa |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
14.62 |
+0.31 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marianna Hiltunen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
14.63 |
+0.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 15.96 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Taika Kauppi |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
15.28 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olga Mattila |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
15.33 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 17.36 |
(-2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Zlata Umerenkova |
2011 |
Vieskan Uimarit |
|
|
15.39 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 16.32 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aada Haapakoski |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
15.63 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Pinja Palinsaari |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
15.66 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 16.59 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sanni Paulomäki |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
15.79 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mette Rova |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
15.93 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Minttu Hyvärinen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
18.86 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sara Riskilä |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW4.4 Lähteminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.10.2023 13.01.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 25m Vapaauinti Naiset 13-15 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Parturi-Kampaamo Jing |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Riekki |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
12.27 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Netta Moilanen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
12.82 |
+0.55 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vilja Säntti |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
12.92 |
+0.65 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Emilia Rajakangas |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
13.16 |
+0.89 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Minja Yli-Tainio |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
13.43 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 13.81 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Saimi Lylander |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
13.88 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iida Eskola |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
13.91 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lotta Lappalainen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
13.97 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Neea Junttila |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
|
13.98 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rinja Nikunlassi |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
14.17 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 15.66 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Raudasoja |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
|
14.22 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Helka Honka |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
|
14.23 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 14.81 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jenni Mikkonen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
14.30 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lilly Isomaa |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
14.46 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Chrisoula Vassilopoulou |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
|
14.93 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Juulia Koskinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
15.15 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 15.20 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nella Hämäläinen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
15.18 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nella Sauvola |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
15.80 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Elisa Bolszak |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
16.01 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Roosa Pohjola |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
16.07 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 18.85 |
(-2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Aamu Litendahl |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
16.46 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Melina Kokko |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
16.50 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Hilla Näsi |
2010 |
Kemin Uimaseura |
|
|
17.03 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Milla Merkkiniemi |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
17.45 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Fathima Umaiza Mohamed Na |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
18.68 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Helmi Pekkala |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ronja Räsänen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Silja Saario |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.10.2023 13.01.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 25m Vapaauinti Naiset 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Parturi-Kampaamo Jing |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viivi Säntti |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
12.20 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lotta Moilanen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
12.46 |
+0.26 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Enni-Sofia Perätalo |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
12.59 |
+0.39 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Edith Ervasti |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
12.61 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Reeta Ollonen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
13.02 |
+0.82 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kaisa Keränen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
13.22 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 13.37 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elina Turunen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
13.35 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Milla Haapamäki |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
13.43 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Saimi Kiviniemi |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
13.50 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Pinja Junttari |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
13.64 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Veera Lahtinen |
2002 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
13.72 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Saana Näsi |
2004 |
Kemin Uimaseura |
|
|
13.78 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 13.85 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Amanda Riuttanen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
13.83 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Enni Alatalo |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
13.95 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 14.15 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
ANNI BACKMAN |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
13.98 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Hanna Saarenpää |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
14.02 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Riia Aho |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
14.15 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 15.35 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Minerva Sorvisto |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
|
14.93 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emma Koskela |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
|
16.20 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elina Koskela |
2005 |
Vieskan Uimarit |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Venla Säntti |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.10.2023 13.01.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07.10.2023 13.06.30 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,10 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|