Resultat för UGP 3 2023, Lund
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Pass 1 Lördag FM
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Högevallsbadet |
Arrangör: |
Skånesim/SK Poseidon |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 14 okt 2023 till den 15 okt 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronja Eir Kristjánsdóttir-Larsén |
17 |
Simklubben Poseidon |
+0.69 |
532 |
1:16.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.13 |
(+2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julia Erkselius |
17 |
Simklubben Poseidon |
+0.74 |
396 |
1:24.87 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.82 |
(+2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-10-14 10:31:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hanna Masoumi |
16 |
Simklubben Poseidon |
+0.83 |
565 |
1:15.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.38 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julia Bruér |
16 |
Simklubben Hajen |
+0.67 |
505 |
1:18.29 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.13 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Selma Isaksson |
16 |
Simklubben Sydsim |
+0.72 |
364 |
1:27.29 |
+11.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.37 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alma Liljenberg-Löfgren |
16 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.88 |
332 |
1:29.97 |
+14.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.34 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liv Stalbohm |
16 |
SK Triton |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-10-14 10:31:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lilly Frost |
15 |
Simklubben Poseidon |
+0.77 |
575 |
1:14.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.78 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sienna Anker |
15 |
Simklubben Poseidon |
+0.75 |
491 |
1:19.02 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.95 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Brantmark |
15 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.75 |
444 |
1:21.69 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.05 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabella Nilsson |
15 |
Simklubben Poseidon |
+0.74 |
427 |
1:22.77 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.29 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elvira Andersson |
15 |
Simklubben Sydsim |
+0.70 |
379 |
1:26.13 |
+11.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.64 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isabella Stoltz |
15 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.65 |
354 |
1:28.08 |
+13.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.56 |
(+2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Pia Drazdziule |
15 |
Simklubben Poseidon |
+0.71 |
346 |
1:28.77 |
+13.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.59 |
(+2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Astrid Larsson |
15 |
Simklubben Hajen |
+0.63 |
330 |
1:30.24 |
+15.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.26 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gabriella Ljungdahl |
15 |
Ängelholms Simsällskap |
+0.76 |
324 |
1:30.76 |
+15.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.11 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ebba Reslow-Plym |
15 |
Eslövs Simsällskap |
+0.76 |
316 |
1:31.49 |
+16.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.53 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Selma Lindell |
15 |
Simklubben Poseidon |
+0.78 |
312 |
1:31.91 |
+16.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.49 |
(+4.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anna Gutenwik |
15 |
Simklubben Hajen |
+0.77 |
312 |
1:31.93 |
+16.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.64 |
(-3.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nirma Bååth |
15 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.72 |
307 |
1:32.43 |
+17.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.58 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Linnéa Kamstad |
15 |
SK Triton |
+0.73 |
304 |
1:32.66 |
+17.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.24 |
(+2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tyra Johansson |
15 |
Simklubben Sydsim |
+0.69 |
303 |
1:32.84 |
+17.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.57 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Philippa Lindgren |
15 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.79 |
286 |
1:34.57 |
+19.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.31 |
(+5.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Astrid Wagner |
15 |
Landskrona Simsällskap |
+0.70 |
285 |
1:34.71 |
+19.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.54 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Signe Larzenius |
15 |
SK Triton |
+0.74 |
257 |
1:37.96 |
+22.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.68 |
(+4.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Elina Svensson |
15 |
Simklubben Ran |
+0.81 |
255 |
1:38.30 |
+23.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.23 |
(+5.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Gabriela Morovic |
15 |
Simklubben Sydsim |
+0.68 |
166 |
1:53.26 |
+38.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ana Radenkovic |
15 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.76 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hedda Strömbäck |
15 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.79 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-10-14 10:31:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nora Savic |
14 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.73 |
447 |
1:21.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.66 |
(-3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Landmyr |
14 |
Simklubben Sydsim |
+0.63 |
422 |
1:23.11 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.85 |
(+2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Molly Andersson |
14 |
Simklubben Hajen |
+0.84 |
411 |
1:23.84 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.02 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Shcheblykina |
14 |
Simklubben Poseidon |
+0.75 |
408 |
1:24.02 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.21 |
(-5.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elsa Holmqvist |
14 |
Simklubben Poseidon |
+0.74 |
404 |
1:24.31 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.73 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mira-Li Hejdeman |
14 |
Simklubben Hajen |
+0.66 |
379 |
1:26.10 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.34 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lilly Renlund |
14 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.66 |
374 |
1:26.55 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.02 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tindra Magnusson |
14 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.66 |
366 |
1:27.12 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.02 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maja Henrysson |
14 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.71 |
352 |
1:28.29 |
+6.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.27 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emmy Ekvall |
14 |
Landskrona Simsällskap |
+0.71 |
351 |
1:28.35 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.21 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elzbieta Vilutyte |
14 |
SK Triton |
+0.70 |
350 |
1:28.48 |
+6.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.23 |
(-2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elna Blake |
14 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.70 |
272 |
1:36.22 |
+14.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.01 |
(+3.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mathilda Molin |
14 |
Simklubben Ran |
+0.85 |
256 |
1:38.19 |
+16.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.98 |
(+4.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ida Palminger |
14 |
SK Triton |
+0.72 |
253 |
1:38.56 |
+17.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.82 |
(-3.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ella Franvin |
14 |
Simklubben Stimmet |
+0.71 |
250 |
1:38.94 |
+17.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.08 |
(-3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Neira Kulenovic |
14 |
Simklubben Sydsim |
+0.76 |
241 |
1:40.14 |
+18.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.00 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nelly Berggren |
14 |
Karlshamns Simklubb |
+0.80 |
203 |
1:46.10 |
+24.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.66 |
(-4.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jill Fischer |
14 |
Karlshamns Simklubb |
+0.85 |
201 |
1:46.34 |
+24.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.27 |
(-5.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Maelis Delaby |
14 |
Simklubben Poseidon |
+0.87 |
177 |
1:51.01 |
+29.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ella Nyman |
14 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.74 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-10-14 10:31:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Kjaer Andersson |
13 |
Helsingborgs Simsällskap |
+0.78 |
481 |
1:19.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.25 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Estelle Johansson |
13 |
Helsingborgs Simsällskap |
+0.79 |
436 |
1:22.22 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.48 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lovisa von Ahlefeld |
13 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.81 |
416 |
1:23.53 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.45 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elly Vendel |
13 |
Ängelholms Simsällskap |
+0.75 |
405 |
1:24.28 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.39 |
(+1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elsa Magnander |
13 |
Helsingborgs Simsällskap |
+0.75 |
401 |
1:24.50 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.63 |
(-3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ebba Prössel |
13 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.82 |
397 |
1:24.79 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.93 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hilda L Christensen |
13 |
Simklubben Poseidon |
+0.68 |
385 |
1:25.66 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.43 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elisa Phu |
13 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.68 |
366 |
1:27.17 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.30 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ellen Pråme |
13 |
Helsingborgs Simsällskap |
+0.77 |
356 |
1:27.95 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.36 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mirella Dragojevic Armandt |
13 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.69 |
354 |
1:28.09 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.95 |
(-3.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Astrid Fältman |
13 |
Helsingborgs Simsällskap |
+0.74 |
353 |
1:28.16 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.13 |
(-10.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Agnes Ehrenskär |
13 |
Simklubben Stimmet |
+0.68 |
343 |
1:29.05 |
+9.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.05 |
(-2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ana Maksimovic |
13 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.78 |
329 |
1:30.29 |
+10.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.82 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ingrid Yndigegn |
13 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.72 |
317 |
1:31.45 |
+11.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.84 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Matilda Ekberg |
13 |
Simklubben Hajen |
+0.77 |
310 |
1:32.07 |
+12.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.36 |
(-3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Astrid Hansson |
13 |
Simklubben Poseidon |
+0.74 |
309 |
1:32.16 |
+12.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.53 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Hilda Enocson |
13 |
Karlshamns Simklubb |
+0.81 |
305 |
1:32.59 |
+13.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.19 |
(-2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ebba Seyffart |
13 |
Simklubben Poseidon |
+0.71 |
301 |
1:32.99 |
+13.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.97 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Tindra Warnholtz |
13 |
Simklubben Ran |
+0.79 |
288 |
1:34.39 |
+14.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.71 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Elin Kugg |
13 |
Ängelholms Simsällskap |
+0.86 |
288 |
1:34.40 |
+14.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.07 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Dea Ramadanovic |
13 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.84 |
284 |
1:34.80 |
+15.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.54 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Moa Persson |
13 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.69 |
274 |
1:35.92 |
+16.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.74 |
(-7.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lovisa Mellgren |
13 |
Simklubben Poseidon |
+0.76 |
268 |
1:36.62 |
+17.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.32 |
(-10.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Kajsa Hermansson Söderdahl |
13 |
Landskrona Simsällskap |
+0.84 |
267 |
1:36.81 |
+17.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.47 |
(-3.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Isabella Hansen |
13 |
Landskrona Simsällskap |
+0.73 |
266 |
1:36.91 |
+17.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.39 |
(-4.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Lovelia Sköld |
13 |
Ronneby Simsällskap |
+0.76 |
263 |
1:37.25 |
+17.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.22 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ieva Drazdziule |
13 |
Simklubben Poseidon |
+0.80 |
259 |
1:37.76 |
+18.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.79 |
(+1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Gabija Jurgilaityte |
13 |
SK Triton |
+0.72 |
257 |
1:37.97 |
+18.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.66 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Julia Smalarz |
13 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.83 |
254 |
1:38.44 |
+18.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.56 |
(-9.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Alissa Taimor |
13 |
Simklubben Poseidon |
+0.70 |
244 |
1:39.73 |
+20.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.07 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Esinetra Rrukaj |
13 |
Landskrona Simsällskap |
+0.67 |
241 |
1:40.08 |
+20.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.08 |
(-4.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Elsie Burnesson |
13 |
Landskrona Simsällskap |
+0.69 |
216 |
1:43.88 |
+24.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.51 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Robin Christiansson |
13 |
Landskrona Simsällskap |
+0.62 |
213 |
1:44.26 |
+24.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.26 |
(-7.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Indu Arun |
13 |
Simklubben Sydsim |
+0.72 |
212 |
1:44.44 |
+24.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.58 |
(-3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Belinda Au |
13 |
Simklubben Sydsim |
+0.76 |
207 |
1:45.25 |
+25.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.22 |
(+3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Ellie Cederlöf |
13 |
Simklubben Sydsim |
+0.76 |
207 |
1:45.40 |
+25.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.49 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Elin Johansson |
13 |
Karlshamns Simklubb |
+0.75 |
198 |
1:46.89 |
+27.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.61 |
(-2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Alice Liebenhagen |
13 |
Landskrona Simsällskap |
+0.68 |
168 |
1:52.96 |
+33.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.83 |
(-4.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Moa Nilsson |
13 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.72 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Signe Isaksson |
13 |
Simklubben Poseidon |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-10-14 10:31:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 18-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amanda Persson |
18 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.70 |
563 |
1:15.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.47 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thea Wicknertz |
18 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.63 |
503 |
1:18.40 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.57 |
(+2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Teodora Petric |
18 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.67 |
426 |
1:22.82 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.34 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tova Siversson |
18 |
Landskrona Simsällskap |
+0.71 |
364 |
1:27.27 |
+11.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.86 |
(+2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Viberg Mårtensson |
18 |
Ystads Simsällskap |
+0.78 |
355 |
1:28.02 |
+12.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.84 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilia Ljunggren |
18 |
SK Triton |
+1.04 |
122 |
2:05.41 |
+49.90 |
|
SB14 |
|
|
|
Entry time: 2:01.27 |
(+4.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-10-14 10:31:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-10-14 10:31:54 |
Resultathantering: WinGrodan 2.10 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon |
|
|
|
|
|
|