Resultater for Sparekassen Thy Cup 2023
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag 16.00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. sep 2023 to 1. okt 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer 12 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Erling Grønkjær Fiskeeksport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
26.78 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
|
A6 |
|
01-01-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andrea Mørk |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
400 |
34.25 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.22 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Signe Mørch |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.94 |
248 |
40.17 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.10 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Demant Sørensen |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.63 |
244 |
40.37 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.57 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alberte Sørensen |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
213 |
42.22 |
+7.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.57 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kerttu Aalto |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.83 |
175 |
45.12 |
+10.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.15 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Inger Ravnborg |
2012 |
Thisted Svømmeklub |
+0.77 |
174 |
45.22 |
+10.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.49 |
(-11.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Yasmin Mejer Nielsen |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.69 |
126 |
50.34 |
+16.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.44 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Louise Krog Andersen |
2012 |
Thisted Svømmeklub |
+0.81 |
115 |
51.84 |
+17.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.86 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alva Hove |
2013 |
Thisted Svømmeklub |
+0.93 |
72 |
1:00.45 |
+26.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.83 |
(+7.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Malou Vesterbæk |
2013 |
Thisted Svømmeklub |
+0.71 |
68 |
1:01.74 |
+27.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.36 |
(+3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nora Andersen |
2015 |
Thisted Svømmeklub |
+0.79 |
52 |
1:07.25 |
+33.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-09-2023 18:56:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer 2010 - 2011 - Final |
|
|
Sponsor |
Erling Grønkjær Fiskeeksport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
26.78 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
|
A6 |
|
01-01-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anni Ruohan Zou |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
509 |
31.62 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.83 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivia Winum Andersen |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.70 |
331 |
36.50 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.74 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sophia Borkmann |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.58 |
306 |
37.45 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.96 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Josefine Berring Ekander |
2011 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.60 |
302 |
37.61 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.43 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Katrine Wulf |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.67 |
296 |
37.88 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.78 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mia Herland Kristiansen |
2010 |
Varodd SK |
+0.63 |
274 |
38.86 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.23 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Tilsted Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
+0.66 |
264 |
39.32 |
+7.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.80 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Astrid Jepsen |
2010 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.64 |
264 |
39.36 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.49 |
(-8.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maja Carlson |
2010 |
Struer Svømmeklub |
+0.71 |
262 |
39.45 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.63 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Klara Milthers |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.90 |
243 |
40.46 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.08 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frida Sørensen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.77 |
242 |
40.47 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.77 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Isabella Munk |
2011 |
Thisted Svømmeklub |
+0.77 |
195 |
43.54 |
+11.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.77 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Caroline Sangelberg Fausing |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.78 |
190 |
43.89 |
+12.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.34 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Iben Höhle Hjulskov |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.82 |
168 |
45.72 |
+14.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.84 |
(+2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Liva Beith Kjeldsen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.66 |
162 |
46.31 |
+14.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.40 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mai Kim Andersen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.75 |
81 |
58.23 |
+26.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.52 |
(-3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Eline Hove Knattrup |
2011 |
Thisted Svømmeklub |
+0.92 |
78 |
58.92 |
+27.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.97 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Freja Ane Nielsen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
+0.73 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven 30m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-09-2023 18:56:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer 2008 - 2009 - Final |
|
|
Sponsor |
Erling Grønkjær Fiskeeksport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
26.78 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
|
A6 |
|
01-01-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.68 |
532 |
31.15 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.39 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nadia Bager |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.62 |
527 |
31.25 |
+0.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.15 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amanda Pedersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+0.64 |
501 |
31.78 |
+0.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.84 |
(-2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karoline Sander Andersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+0.69 |
487 |
32.08 |
+0.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.79 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.65 |
475 |
32.35 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.13 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline K. Sørensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.72 |
471 |
32.44 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.50 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frederikke Bech Norvin |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
457 |
32.77 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.58 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.69 |
437 |
33.25 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.34 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ronja Maria Grønkjær Pederse |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.83 |
437 |
33.27 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.18 |
(-3.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mie Kibsgaard |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.75 |
431 |
33.41 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.34 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Natalie Tveit Gilje |
2009 |
Flekkefjord Svømmeklubb |
+0.69 |
421 |
33.67 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.27 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Josephine Siggaard Kraul |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.57 |
409 |
33.99 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.63 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ylva Magdalena Fjeldstad |
2008 |
Grimstad Svømmeklubb |
+0.69 |
385 |
34.68 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.36 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Johanne Øland Frøkjær |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+0.84 |
358 |
35.54 |
+4.39 |
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 36.60 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Luna Kristensen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.63 |
354 |
35.68 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.45 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Clara Nielsen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
349 |
35.86 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.63 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sofie Egholm |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.69 |
347 |
35.92 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.56 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nanna Rønnow |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.63 |
345 |
35.98 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.35 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lina Riiser Javnes |
2008 |
SK Team Sør |
+0.73 |
331 |
36.50 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.30 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Amalie Hundahl Gravesen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+0.69 |
330 |
36.51 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.31 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Bettina Gundersen |
2009 |
Kristiansand SA |
+0.77 |
325 |
36.71 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Vilde Ommundsen |
2009 |
Vågsbygd SLK |
+0.63 |
323 |
36.80 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.48 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Aino Aalto |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.64 |
322 |
36.81 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.17 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ingrid Bergslid Eskedahl |
2008 |
Varodd SK |
+0.71 |
321 |
36.85 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.38 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Asta Klemmensen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.66 |
316 |
37.06 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.68 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ida Frost Baltzer |
2009 |
Struer Svømmeklub |
+0.68 |
302 |
37.63 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.83 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Kathrine Bak Mathiasen |
2008 |
Struer Svømmeklub |
+0.66 |
295 |
37.91 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.40 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Louise Jeppesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.51 |
290 |
38.14 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.86 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Maria Guneva |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.75 |
274 |
38.83 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.49 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Rosa Ella Kjems |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.73 |
272 |
38.97 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.13 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Liv Skulbøl Stryhn |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.75 |
243 |
40.43 |
+9.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.83 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Karoline Skjøtt |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.64 |
239 |
40.68 |
+9.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.27 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Isabella Terp |
2008 |
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
+0.84 |
237 |
40.79 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.63 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Aasta Jortveit |
2008 |
Vågsbygd SLK |
+0.66 |
223 |
41.62 |
+10.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.61 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Kathrine Uhrenholt |
2008 |
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
+0.87 |
208 |
42.56 |
+11.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.68 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-09-2023 18:56:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer 2007 & Ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Erling Grønkjær Fiskeeksport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
26.78 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
|
A6 |
|
01-01-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iris Julia Berger |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.66 |
749 |
27.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.40 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.62 |
656 |
29.05 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.55 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Brogaard Krogh |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.65 |
649 |
29.16 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.77 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Luanna Russo |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.63 |
632 |
29.42 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.12 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ingrid Elise Borgstrøm |
2004 |
Randaberg IL |
+0.71 |
602 |
29.89 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.23 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Louise Lie Thisted |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.58 |
584 |
30.20 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.85 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilie Pedersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.62 |
575 |
30.35 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.74 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
544 |
30.92 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.87 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Thea Søe Bach |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
518 |
31.43 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.20 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.84 |
515 |
31.49 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.32 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marie Hovda Kristensen |
2004 |
Varodd SK |
+0.70 |
479 |
32.25 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.43 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Karla Solvang Lauknes |
2007 |
SK Team Sør |
+0.62 |
477 |
32.31 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.53 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Matilde Thirup |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.72 |
441 |
33.17 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.21 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
425 |
33.56 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.11 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=15 |
|
Therese Baird |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.65 |
401 |
34.24 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.13 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=15 |
|
Emilie Hundahl Gravesen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.60 |
401 |
34.24 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.71 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ida Buur Ovesen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.65 |
391 |
34.51 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.97 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anna Dziubenko |
2007 |
Kristiansand SA |
+0.74 |
383 |
34.74 |
+6.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.02 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Marie Thorup |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.60 |
326 |
36.68 |
+8.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.67 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Klara Buur Ovesen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.62 |
274 |
38.84 |
+11.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.29 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julia Askland Raanes |
2006 |
SK Team Sør |
+0.67 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven 25m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-09-2023 18:56:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-10-2023 08:33.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|