Resultater for Sparekassen Thy Cup 2023
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag 16.00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. sep 2023 to 1. okt 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Medley Herrer 2012 & Yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Thy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
55.03 |
|
|
|
Victor B. Bromer |
|
Aalborg |
|
01-01-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noah Holm |
2013 |
Thisted Svømmeklub |
+0.73 |
118 |
1:40.23 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.30 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rasmus Visby |
2013 |
Thisted Svømmeklub |
+0.69 |
|
|
DSQ |
|
|
|
SW 9.1, 1 brystarmtag v/ |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-09-2023 16:24:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Medley Herrer 2010 - 2011 - Final |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Thy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
55.03 |
|
|
|
Victor B. Bromer |
|
Aalborg |
|
01-01-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marcus Bilgrau |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
286 |
1:14.77 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.55 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Egeberg |
2010 |
Thisted Svømmeklub |
+0.79 |
253 |
1:17.82 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.78 |
(-2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Søndergaard Sørensen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.77 |
237 |
1:19.54 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.36 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonathan Ljosland Vatne |
2011 |
Kristiansand SA |
+0.71 |
215 |
1:22.14 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.99 |
(-11.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johan Kirkeby |
2010 |
Herning Svømmeklub |
+0.71 |
193 |
1:25.14 |
+10.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.84 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elias Eskeland- Johansen |
2010 |
Varodd SK |
+0.71 |
192 |
1:25.41 |
+10.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.75 |
(-11.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hjálmar Freyr Hauksson |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.83 |
188 |
1:26.00 |
+11.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.44 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nikita Filipovic |
2010 |
Thisted Svømmeklub |
+0.77 |
186 |
1:26.25 |
+11.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.69 |
(-11.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jakob Munk Barfod |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.72 |
183 |
1:26.78 |
+12.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.79 |
(-3.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Daniel Schüsler Dethlefsen |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.92 |
179 |
1:27.39 |
+12.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.92 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anton Bjørn |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.89 |
177 |
1:27.68 |
+12.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.87 |
(-3.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hugo Brandt-Petersen |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.80 |
175 |
1:28.07 |
+13.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.57 |
(-2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Gustav Dremstrup Stefansen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.79 |
166 |
1:29.51 |
+14.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.86 |
(-4.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Magnus Uttrup Rom |
2010 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.73 |
155 |
1:31.71 |
+16.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.79 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alexander Kassow |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
151 |
1:32.53 |
+17.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.92 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Gustav Andersen |
2011 |
Thisted Svømmeklub |
+0.73 |
147 |
1:33.21 |
+18.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.53 |
(-10.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
William Gade |
2011 |
Thisted Svømmeklub |
+0.80 |
114 |
1:41.41 |
+26.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.43 |
(-9.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lars Olai Bakker |
2010 |
Varodd SK |
+0.70 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt 50m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-09-2023 16:24:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Medley Herrer 2008 - 2009 - Final |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Thy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
55.03 |
|
|
|
Victor B. Bromer |
|
Aalborg |
|
01-01-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Demant Sørensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
544 |
1:00.36 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.36 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sigurd S. Kristensen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
539 |
1:00.52 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.22 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
528 |
1:00.97 |
+0.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.17 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mykola Rachok |
2008 |
SK Team Sør |
+0.64 |
493 |
1:02.35 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.22 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kian Asbert Tome |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
413 |
1:06.15 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.88 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Albert Grove |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.65 |
404 |
1:06.61 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.30 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.65 |
400 |
1:06.88 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.02 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alexander Bjerre |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.68 |
386 |
1:07.63 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.88 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Christian Ryen Paulsen |
2008 |
Varodd SK |
+0.75 |
356 |
1:09.49 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.68 |
(-4.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sander Thygesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.65 |
348 |
1:10.03 |
+9.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.42 |
(-2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emil Valters Peca |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.71 |
339 |
1:10.67 |
+10.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.37 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Storm Mandrup Ozimek |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
336 |
1:10.88 |
+10.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.85 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Magnus Lindberg |
2008 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.74 |
322 |
1:11.89 |
+11.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.98 |
(-10.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jakob Rickers |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.74 |
308 |
1:12.97 |
+12.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.50 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Carl Christian Caben Sommer |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.70 |
291 |
1:14.36 |
+14.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.61 |
(-2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Søren B. Andersen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.81 |
286 |
1:14.79 |
+14.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.10 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.76 |
284 |
1:14.93 |
+14.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.24 |
(-2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nikolaj Shunsuke Fujima Casp |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.65 |
281 |
1:15.15 |
+14.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.31 |
(-3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Oliver Reinholt |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.82 |
278 |
1:15.45 |
+15.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.19 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Tobias L. Strunge |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.68 |
267 |
1:16.53 |
+16.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.06 |
(-3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Hjalte Damgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.67 |
261 |
1:17.02 |
+16.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.33 |
(-3.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Johannes Andersen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.62 |
259 |
1:17.22 |
+16.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.88 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Konrad Nejmann-Holst |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+0.67 |
256 |
1:17.60 |
+17.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.10 |
(-8.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Magnus Stokholm |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.87 |
215 |
1:22.14 |
+21.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.19 |
(-4.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
William D. Lindberg |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.70 |
201 |
1:24.10 |
+23.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.86 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Oliver Kassow |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.78 |
190 |
1:25.67 |
+25.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.87 |
(+2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Gustav Nordgaard |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.70 |
162 |
1:30.28 |
+29.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.83 |
(-2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-09-2023 16:24:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Medley Herrer 2007 & Ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Thy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stævnere |
55.03 |
|
|
|
Victor B. Bromer |
|
Aalborg |
|
01-01-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Thorhauge |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
653 |
56.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.69 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.71 |
626 |
57.58 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.44 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
603 |
58.31 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.52 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskar Erklev |
2005 |
SK Team Sør |
+0.67 |
567 |
59.54 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.39 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
+0.68 |
555 |
59.96 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.52 |
(-2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kristian Kjær |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.59 |
551 |
1:00.11 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.58 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mads Sander Andersen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.64 |
548 |
1:00.20 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.69 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
540 |
1:00.48 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.81 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.63 |
532 |
1:00.80 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.86 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Asgar Knakkergaard |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
501 |
1:02.01 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.89 |
(+2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.69 |
489 |
1:02.53 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.62 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.67 |
488 |
1:02.58 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.44 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
482 |
1:02.85 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.29 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.65 |
477 |
1:03.03 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Calvin Konge Neess |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.71 |
471 |
1:03.31 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.27 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jonatan Schubart Nielsen |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
464 |
1:03.65 |
+6.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.21 |
(-2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Marinus Leisvig |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.62 |
463 |
1:03.66 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.17 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nicolas Duvander |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.58 |
457 |
1:03.96 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.55 |
(+2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Morten H. Kobbelgaard |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
449 |
1:04.33 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.64 |
(+5.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Linus Aleksander A. Øksendal |
2007 |
Varodd SK |
+0.62 |
435 |
1:05.02 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.06 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Rasmus Norup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
435 |
1:05.03 |
+8.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.76 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
William Bundgaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
432 |
1:05.16 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.96 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lukas Bøgh Worup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
425 |
1:05.50 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.08 |
(-2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Mathias Løth Andersen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.69 |
421 |
1:05.74 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.59 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Nicolaj Cortsen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.70 |
417 |
1:05.93 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.64 |
(-2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Kasper Lærum |
2006 |
Varodd SK |
+0.66 |
383 |
1:07.80 |
+11.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.58 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Emil Kristoffersen |
2006 |
Kristiansand SA |
+0.66 |
379 |
1:08.08 |
+11.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Leander Harald Kersten |
2007 |
Varodd SK |
+0.61 |
358 |
1:09.38 |
+12.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.88 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Mads Poulsen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.68 |
344 |
1:10.27 |
+13.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.25 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Sebastian Braad Bjørn |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
+0.67 |
334 |
1:10.99 |
+14.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.28 |
(+2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Frederik Jensen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.77 |
197 |
1:24.61 |
+27.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.20 |
(+2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Larsen |
2006 |
Vågsbygd SLK |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-09-2023 16:24:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-10-2023 08:32.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|