Resultater for REMA 1000 Cup 2023
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag Indledende - afsnit 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
15. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 109, 400m Medley Herrer Gruppe 5 2012 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
8:02.73 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 8:04.21 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-09-2023 20:52:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 109, 400m Medley Herrer Gruppe 4 2010-2011 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Staghøj Andersen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
5:25.88 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:29.80 |
(-3.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Guldager Stougaard |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
6:17.28 |
+51.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:25.44 |
(-8.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jacob Dahl Reher |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
7:08.33 |
+1:42.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-09-2023 20:52:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 109, 400m Medley Herrer Gruppe 3 2008-2009 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
5:19.28 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:21.18 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
5:24.46 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:25.87 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
5:53.43 |
+34.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:03.46 |
(-10.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johannes Grud Olsen |
2008 |
Swim Team Neptun |
|
|
6:14.79 |
+55.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:40.00 |
(+34.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliver Munck Sommer |
2008 |
Swim Team Neptun |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bevægelse v 175m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-09-2023 20:52:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 109, 400m Medley Herrer Gruppe 2 2006-2007 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
4:46.81 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:51.77 |
(-4.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tobias Staghøj Andersen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
4:58.51 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:59.69 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonas Cheuk Lam Tse |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
5:25.19 |
+38.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:23.45 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Magnus Karlberg |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
5:42.74 |
+55.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:48.10 |
(-5.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-09-2023 20:52:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 109, 400m Medley Herrer Gruppe 1 2005 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Drachmann |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
4:46.97 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:51.88 |
(-4.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Nikolajsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
4:50.16 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:42.56 |
(+7.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Søren Winther Hald |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
4:59.00 |
+12.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:06.63 |
(-7.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikkel Mølgaard |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
5:00.85 |
+13.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:39.37 |
(+21.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-09-2023 20:52:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-09-2023 17:40.01 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|