2024-06-14   08:42:01
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Höstsimiaden 2023, Kungsbacka

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Höstsimiaden 2023 Kungsbacka
Plats: Kungsbacka Badhus Arrangör: KbSS & VSSF
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 2 dec 2023 till den 2 dec 2023
Gren 1, 4x100m Frisim Mixed - Final
Namn Ålder Förening AQU Tid Diff
Kungsbacka Lag Apelsiner 12 Kungsbacka Simsällskap 5:27.25
Melker Rutgersson 2011 0.81 16.01 34.28 1:10.58 1:10.58
Julia Wertheim 2011 0.56 15.81 34.49 1:12.92 2:23.50
Axel Pantzar 2012 0.73 21.65 48.06 1:41.04 4:04.54
Ellie Vilshed 2013 0.55 17.86 38.72 1:22.71 5:27.25
Kungsbacka Lag Granatäpple 12 Kungsbacka Simsällskap 5:57.09
Filip Friman 2011 0.77 20.79 45.91 1:39.40 1:39.40
Olivia Reismer 2011 0.60 16.87 35.40 1:16.01 2:55.41
Aiden Kanen 2013 0.49 17.80 40.10 1:25.30 4:20.71
Nova Skyttberg 2011 0.51 20.14 45.31 1:36.38 5:57.09
Kungsbacka Lag Kiwi 12 Kungsbacka Simsällskap 5:41.10
Nea Emanuelsson 2011 0.65 16.43 35.52 1:19.04 1:19.04
Linus Bjurman 2012 0.46 18.82 40.96 1:29.42 2:48.46
Josefin Stoppenbach 2011 0.63 17.69 39.16 1:26.76 4:15.22
Lukas Strandh 2012 0.18 18.83 40.89 1:25.88 5:41.10
S02s pirayor 12 Simklubben S02 4:59.49
Julia Holmqvist 2011 0.76 15.95 34.04 1:11.84 1:11.84
Sara Wickberg 2011 0.42 15.71 33.43 1:11.91 2:23.75
Noomi Johansson 2011 0.29 16.62 36.75 1:17.02 3:40.77
Karl Johansson 2011 0.38 16.80 37.19 1:18.72 4:59.49
S02s Späckhuggare 12 Simklubben S02 5:29.86
Alfred Eriksson 2011 0.75 17.72 36.97 1:16.41 1:16.41
Edith Pettersson 2012 0.40 17.49 37.72 1:20.35 2:36.76
Emma Dahlberg 2011 0.74 19.10 41.62 1:29.69 4:06.45
Julie Dottax 2011 0.60 18.09 38.84 1:23.41 5:29.86
Varbergs Sims Lag Tor 12 Föreningen Varbergs Sim 5:02.96
Lava Hagström 2011 0.68 16.06 34.15 1:12.22 1:12.22
Elvana Osdautaj 2011 0.55 16.28 34.60 1:14.32 2:26.54
Arvid Forslund 2011 0.32 16.31 36.19 1:17.41 3:43.95
Nova Stenström 2011 0.37 17.30 37.06 1:19.01 5:02.96
Kungsbacka Lag Äpple 12 Kungsbacka Simsällskap DSQ
Jason Chan 2011 0.71
Freja Örn Heijel 2011 0.65
Hannes Vilshed 2014 0.11
Isabelle Bjurman 2014 0.15
Grenen officiell:  2023-12-02 09:42:59
2023-12-02 10:15:37 Resultathantering: WinGrodan 2.10 Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap
Document
Resultat
Höstsimiaden 2023 Kungsbacka
Plats: Kungsbacka Badhus Arrangör: KbSS & VSSF
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 2 dec 2023 till den 2 dec 2023
Gren 2, 4x50m Medley Mixed - Final
Namn Ålder Förening AQU Tid Diff
Kungsbacka Lag Ananas 11 Kungsbacka Simsällskap 3:35.43
Edith Hilvenius 2012 0.92 22.96 45.78 45.78
Michelle Chan 2014 0.16 27.95 1:03.03 1:48.81
Alfred Duvinger 2013 0.24 29.37 1:11.57 3:00.38
Jan Pobiedzinski 2013 0.57 16.55 35.05 3:35.43
Kungsbacka Lag Mango 11 Kungsbacka Simsällskap 3:26.65
Seth Persson 2012 0.75 23.66 47.92 47.92
Harriet Bergendahl 2013 0.11 27.82 1:01.22 1:49.14
Didrik Wieck 2013 0.49 28.12 1:02.27 2:51.41
Alicia Nyhrén 2012 15.62 35.24 3:26.65
Kungsbacka Lag Päron 12 Kungsbacka Simsällskap 2:36.55
Elin Alvstrand 2011 0.68 21.91 45.86 45.86
Melvin Larborn 2014 27.50 58.64 1:44.50
Märta Drottz 2012 0.68 23.78 24.50 2:09.00
Gustaf Fredgren 2011 2:09.00 27.55 2:36.55
Lag Colasnören 12 Simklubben 1970 3:13.41
Elina Alexanderson 2012 0.79 21.05 43.70 43.70
Olivia Emanuelsson 2011 27.58 1:00.49 1:44.19
Charlie Keränen 2012 -0.02 21.61 49.51 2:33.70
Jesper Lindberg 2011 0.51 18.36 39.71 3:13.41
Lag skumsvampar 12 Simklubben 1970 2:17.35
Alvar Munthe 2011 0.80 22.42 46.28 46.28
Molly Larsson 2012 20.98 19.69 1:05.97
Liston Berfner 2012 46.24 27.66 1:33.63
Christian Xavier 2015 0.17 1:33.63 43.72 2:17.35
S02 lag RÖD 12 Simklubben S02 3:02.69
Ellen Hedlund 2012 0.58 24.59 50.43 50.43
Elias Lindén 2011 0.67 19.97 43.09 1:33.52
Moa Möller 2012 0.40 19.93 46.95 2:20.47
Leonardo Adelfio 2011 0.61 20.15 42.22 3:02.69
S02 lag SVART 12 Simklubben S02 3:48.73
Theodore Demory 2013 0.64 24.19 51.81 51.81
Frans Olsson 2011 0.98 29.90 1:06.87 1:58.68
Valentina Paredes 2013 0.43 28.59 1:02.25 3:00.93
Adam Holmqvist 2013 0.16 21.39 47.80 3:48.73
Simklubben Laxen gul 11 Simklubben Laxen 3:21.36
Victor Hanson 2014 0.65 24.20 49.36 49.36
Sham Alsalkhadi 2012 0.13 22.88 56.39 1:45.75
Izabella Moghaddam 2012 18.13 48.25 2:34.00
Amanda Uvenfeldt 2013 0.30 21.76 47.36 3:21.36
Simklubben Laxen vit 11 Simklubben Laxen 3:07.15
Gustav Rickberg 2012 0.75 22.73 45.36 45.36
Nailah Gustafsson 2012 0.11 25.51 56.62 1:41.98
Julie Bengtsson 2012 19.18 44.21 2:26.19
Lotta Svahn 2012 0.42 19.06 40.96 3:07.15
Varbergs Sim Lag Athena 10 Föreningen Varbergs Sim 3:04.17
Malva Bjersvall Olsson 2014 0.69 25.33 52.66 52.66
Elin Ivarsson 2013 0.51 23.22 50.88 1:43.54
Moa Eriksson 2013 0.40 19.00 42.17 2:25.71
Tyra Claesson 2013 0.86 18.28 38.46 3:04.17
Varbergs Sim Lag Zeus 12 Föreningen Varbergs Sim 3:04.94
Alfred Lambertsson 2012 0.54 22.91 45.85 45.85
Lily Therén 2011 0.09 22.02 48.94 1:34.79
Helga Redlund 2014 0.84 23.64 53.11 2:27.90
Karl Forslund 2011 0.48 16.51 37.04 3:04.94
Grenen officiell:  2023-12-02 09:50:19
2023-12-02 10:15:45 Resultathantering: WinGrodan 2.10 Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap
Document
Resultat
Höstsimiaden 2023 Kungsbacka
Plats: Kungsbacka Badhus Arrangör: KbSS & VSSF
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 2 dec 2023 till den 2 dec 2023
Gren 3, 100m Ryggsim Flickor - Final
Namn Född Förening R.T. AQU Tid Diff
Sham Ablah 2013 Simklubben Laxen 0.60 2:06.90
25m: 27.87
50m: 1:00.30
(32.43)
75m: 1:32.14
(31.84)
100m: 2:06.90
(34.76)
Elizabeth Ahmar 2013 Simklubben Laxen 0.59 1:54.92
25m: 23.57
50m: 54.23
(30.66)
75m: 1:24.39
(30.16)
100m: 1:54.92
(30.53)
Maria Alseed 2013 Simklubben Laxen 0.60 2:04.90
25m: 26.64
50m: 57.35
(30.71)
75m: 1:32.13
(34.78)
100m: 2:04.90
(32.77)
Elin Alvstrand 2011 Kungsbacka Simsällskap 0.63 1:43.48
25m: 23.18
50m: 49.81
(26.63)
75m: 1:18.25
(28.44)
100m: 1:43.48
(25.23)
Alma Azarak 2012 Simklubben Laxen 0.98 1:39.43
25m: 22.30
50m: 48.05
(25.75)
75m: 1:14.15
(26.10)
100m: 1:39.43
(25.28)
Frida Berling 2012 Göteborg Sim 0.59 1:28.81
25m: 19.68
50m: 42.62
(22.94)
75m: 1:06.25
(23.63)
100m: 1:28.81
(22.56)
Ebba Breding 2012 Kungsbacka Simsällskap 0.65 1:41.96
25m: 22.65
50m: 47.76
(25.11)
75m: 1:15.11
(27.35)
100m: 1:41.96
(26.85)
Raisa Clipea 2013 Simklubben Laxen 0.64 2:03.18
25m: 24.59
50m: 55.24
(30.65)
75m: 1:31.25
(36.01)
100m: 2:03.18
(31.93)
Isabelle Dobrescu 2011 Simklubben Laxen 0.83 1:30.17
25m: 21.14
50m: 44.27
(23.13)
75m: 1:07.86
(23.59)
100m: 1:30.17
(22.31)
Julie Dottax 2011 Simklubben S02 0.79 1:34.96
25m: 22.32
50m: 47.15
(24.83)
75m: 1:12.19
(25.04)
100m: 1:34.96
(22.77)
Märta Drottz 2012 Kungsbacka Simsällskap 0.72 1:48.44
25m: 25.64
50m: 53.24
(27.60)
75m: 1:22.40
(29.16)
100m: 1:48.44
(26.04)
Claudia Ekmark 2012 Mölndals Allmänna Simsällskap 0.65 1:47.62
25m: 22.99
50m: 49.78
(26.79)
75m: 1:19.04
(29.26)
100m: 1:47.62
(28.58)
Liv Elgh 2013 Mölndals Allmänna Simsällskap 0.65 1:42.85
25m: 23.40
50m: 50.03
(26.63)
75m: 1:17.64
(27.61)
100m: 1:42.85
(25.21)
Nea Emanuelsson 2011 Kungsbacka Simsällskap 0.74 1:34.47
25m: 21.02
50m: 44.67
(23.65)
75m: 1:09.55
(24.88)
100m: 1:34.47
(24.92)
Klara Falkenström 2013 Mölndals Allmänna Simsällskap 0.68 1:41.68
25m: 22.17
50m: 48.18
(26.01)
75m: 1:15.00
(26.82)
100m: 1:41.68
(26.68)
Elna Gustafsson 2012 Mölndals Allmänna Simsällskap 0.80 1:39.42
25m: 23.03
50m: 48.05
(25.02)
75m: 1:15.00
(26.95)
100m: 1:39.42
(24.42)
Lava Hagström 2011 Föreningen Varbergs Sim 0.65 1:22.51
25m: 19.31
50m: 39.54
(20.23)
75m: 1:01.04
(21.50)
100m: 1:22.51
(21.47)
Julia Holmqvist 2011 Simklubben S02 0.63 1:18.75
25m: 17.72
50m: 37.87
(20.15)
75m: 58.51
(20.64)
100m: 1:18.75
(20.24)
Miruna Ionete 2013 Mölndals Allmänna Simsällskap 0.76 1:33.87
25m: 20.97
50m: 44.37
(23.40)
75m: 1:09.50
(25.13)
100m: 1:33.87
(24.37)
Noomi Johansson 2011 Simklubben S02 0.65 1:23.65
25m: 19.78
50m: 41.37
(21.59)
75m: 1:02.84
(21.47)
100m: 1:23.65
(20.81)
Siena Johansson 2011 Göteborg Sim 0.75 1:38.88
25m: 22.61
50m: 48.56
(25.95)
75m: 1:15.27
(26.71)
100m: 1:38.88
(23.61)
Emilie Keen 2012 Göteborg Sim 0.59 1:30.18
25m: 19.99
50m: 42.86
(22.87)
75m: 1:07.17
(24.31)
100m: 1:30.18
(23.01)
Smilla Lindell 2012 Simklubben Laxen 0.71 1:35.98
25m: 22.57
50m: 47.28
(24.71)
75m: 1:11.96
(24.68)
100m: 1:35.98
(24.02)
Freja Ling 2011 Mölndals Allmänna Simsällskap 0.69 1:27.46
25m: 20.31
50m: 42.21
(21.90)
75m: 1:04.62
(22.41)
100m: 1:27.46
(22.84)
Izabella Moghaddam 2012 Simklubben Laxen 0.69 1:53.31
25m: 25.88
50m: 53.62
(27.74)
75m: 1:23.93
(30.31)
100m: 1:53.31
(29.38)
Moa Möller 2012 Simklubben S02 0.73 1:40.71
25m: 23.20
50m: 49.06
(25.86)
75m: 1:15.10
(26.04)
100m: 1:40.71
(25.61)
Alicia Nyhrén 2012 Kungsbacka Simsällskap 0.78 1:37.68
25m: 22.90
50m: 47.81
(24.91)
75m: 1:13.36
(25.55)
100m: 1:37.68
(24.32)
Valentina Paredes 2013 Simklubben S02 0.61 1:57.60
25m: 27.94
50m: 58.06
(30.12)
75m: 1:29.19
(31.13)
100m: 1:57.60
(28.41)
Katarina Pending 2012 Falkenbergs Simklubb 0.78 1:31.24
25m: 21.84
50m: 44.69
(22.85)
75m: 1:08.41
(23.72)
100m: 1:31.24
(22.83)
Edith Pettersson 2012 Simklubben S02 0.81 1:29.65
25m: 21.16
50m: 44.30
(23.14)
75m: 1:07.68
(23.38)
100m: 1:29.65
(21.97)
Aurora Radoi 2012 Simklubben Laxen 0.78 1:30.17
25m: 20.47
50m: 43.68
(23.21)
75m: 1:06.98
(23.30)
100m: 1:30.17
(23.19)
Emilia Redbrandt 2012 Mölndals Allmänna Simsällskap 0.90 1:35.35
25m: 23.47
50m: 48.81
(25.34)
75m: 1:14.63
(25.82)
100m: 1:35.35
(20.72)
Olivia Reismer 2011 Kungsbacka Simsällskap 0.96 1:27.18
25m: 20.11
50m: 41.53
(21.42)
75m: 1:04.93
(23.40)
100m: 1:27.18
(22.25)
Lilly Robertsson 2012 Göteborg Sim 0.73 1:30.63
25m: 21.72
50m: 44.65
(22.93)
75m: 1:08.46
(23.81)
100m: 1:30.63
(22.17)
Lovisa Rydberg 2012 Göteborg Sim 0.65 1:46.36
25m: 23.73
50m: 50.55
(26.82)
75m: 1:19.14
(28.59)
100m: 1:46.36
(27.22)
Vera Salomonsson 2012 Simklubben Laxen 0.64 1:19.64
25m: 18.08
50m: 38.37
(20.29)
75m: 58.99
(20.62)
100m: 1:19.64
(20.65)
Nova Skyttberg 2011 Kungsbacka Simsällskap 0.30 1:47.81
25m: 22.75
50m: 49.62
(26.87)
75m: 1:20.81
(31.19)
100m: 1:47.81
(27.00)
Lotta Svahn 2012 Simklubben Laxen 0.72 1:53.38
25m: 26.20
50m: 54.54
(28.34)
75m: 1:24.50
(29.96)
100m: 1:53.38
(28.88)
Jeanna Sönnerstam 2013 Mölndals Allmänna Simsällskap 0.65 1:49.03
25m: 24.87
50m: 53.00
(28.13)
75m: 1:22.04
(29.04)
100m: 1:49.03
(26.99)
Freja Tennfors 2011 Simklubben Laxen 0.64 1:24.39
25m: 20.07
50m: 41.79
(21.72)
75m: 1:03.83
(22.04)
100m: 1:24.39
(20.56)
Lily Therén 2011 Föreningen Varbergs Sim 0.66 1:34.81
25m: 21.81
50m: 45.68
(23.87)
75m: 1:10.55
(24.87)
100m: 1:34.81
(24.26)
Ellie Vilshed 2013 Kungsbacka Simsällskap 0.66 1:34.06
25m: 21.77
50m: 46.09
(24.32)
75m: 1:10.39
(24.30)
100m: 1:34.06
(23.67)
Julia Wertheim 2011 Kungsbacka Simsällskap 0.66 1:22.11
25m: 18.85
50m: 39.63
(20.78)
75m: 1:01.27
(21.64)
100m: 1:22.11
(20.84)
Sara Wickberg 2011 Simklubben S02 0.78 1:28.54
25m: 20.49
50m: 42.41
(21.92)
75m: 1:05.65
(23.24)
100m: 1:28.54
(22.89)
Grenen officiell:  2023-12-02 10:14:56
2023-12-02 10:15:10 Resultathantering: WinGrodan 2.10 Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap
Document
Resultat
Höstsimiaden 2023 Kungsbacka
Plats: Kungsbacka Badhus Arrangör: KbSS & VSSF
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 2 dec 2023 till den 2 dec 2023
Gren 4, 100m Ryggsim Pojkar - Final
Namn Född Förening R.T. AQU Tid Diff
Khaled Alsalkhadi 2014 Simklubben Laxen 0.65 2:15.41
25m: 31.69
50m: 1:06.45
(34.76)
75m: 1:42.78
(36.33)
100m: 2:15.41
(32.63)
Linus Bjurman 2012 Kungsbacka Simsällskap 0.71 1:45.05
25m: 24.82
50m: 52.52
(27.70)
75m: 1:20.13
(27.61)
100m: 1:45.05
(24.92)
Filip Bober 2011 Göteborg Sim 0.67 1:24.49
25m: 19.00
50m: 40.20
(21.20)
75m: 1:02.23
(22.03)
100m: 1:24.49
(22.26)
Aldin Cajic 2012 Mölndals Allmänna Simsällskap 0.84 1:46.08
25m: 24.66
50m: 52.14
(27.48)
75m: 1:20.55
(28.41)
100m: 1:46.08
(25.53)
Noel Carlsson 2013 Göteborg Sim 0.58 1:40.55
25m: 22.05
50m: 47.52
(25.47)
75m: 1:14.83
(27.31)
100m: 1:40.55
(25.72)
Vildon Carlsson 2013 Göteborg Sim 0.74 1:37.27
25m: 21.94
50m: 46.42
(24.48)
75m: 1:11.86
(25.44)
100m: 1:37.27
(25.41)
Axel Carlsten 2012 Simklubben S02 0.99 2:00.62
25m: 26.67
50m: 57.93
(31.26)
75m: 1:29.42
(31.49)
100m: 2:00.62
(31.20)
Max Cavallin 2012 Mölndals Allmänna Simsällskap 0.67 1:29.68
25m: 20.15
50m: 42.73
(22.58)
75m: 1:06.92
(24.19)
100m: 1:29.68
(22.76)
Edvin Cortelius 2013 Simklubben Laxen 0.64 2:10.22
25m: 28.56
50m: 1:02.67
(34.11)
75m: 1:37.78
(35.11)
100m: 2:10.22
(32.44)
Fredrik Edgren 2013 Göteborg Sim 0.61 1:38.90
25m: 22.18
50m: 47.83
(25.65)
75m: 1:14.52
(26.69)
100m: 1:38.90
(24.38)
Noa Ek 2011 Simklubben Laxen 0.62 1:30.81
25m: 19.61
50m: 43.12
(23.51)
75m: 1:06.98
(23.86)
100m: 1:30.81
(23.83)
Alfred Eriksson 2011 Simklubben S02 0.67 1:29.29
25m: 21.60
50m: 44.84
(23.24)
75m: 1:08.00
(23.16)
100m: 1:29.29
(21.29)
Elliot Forsberg 2011 Mölndals Allmänna Simsällskap 0.68 1:32.86
25m: 21.19
50m: 45.10
(23.91)
75m: 1:10.25
(25.15)
100m: 1:32.86
(22.61)
Arvid Forslund 2011 Föreningen Varbergs Sim 0.66 1:39.92
25m: 22.78
50m: 48.49
(25.71)
75m: 1:15.21
(26.72)
100m: 1:39.92
(24.71)
Karl Forslund 2011 Föreningen Varbergs Sim 0.65 1:44.44
25m: 22.76
50m: 50.55
(27.79)
75m: 1:17.78
(27.23)
100m: 1:44.44
(26.66)
Filip Friman 2011 Kungsbacka Simsällskap 0.58 1:40.96
25m: 23.41
50m: 49.68
(26.27)
75m: 1:16.06
(26.38)
100m: 1:40.96
(24.90)
Victor Hanson 2014 Simklubben Laxen 0.75 1:54.51
25m: 24.87
50m: 54.48
(29.61)
75m: 1:24.90
(30.42)
100m: 1:54.51
(29.61)
Vilgot Hartzell Windle 2012 Mölndals Allmänna Simsällskap 0.62 1:29.24
25m: 19.52
50m: 42.85
(23.33)
75m: 1:07.38
(24.53)
100m: 1:29.24
(21.86)
Adam Holmqvist 2013 Simklubben S02 0.73 1:55.62
25m: 25.90
50m: 56.24
(30.34)
75m: 1:27.53
(31.29)
100m: 1:55.62
(28.09)
Valdemar Häger-Olsson 2012 Mölndals Allmänna Simsällskap 0.50 1:26.70
25m: 20.37
50m: 42.87
(22.50)
75m: 1:04.89
(22.02)
100m: 1:26.70
(21.81)
Karl Johansson 2011 Simklubben S02 0.74 1:29.61
25m: 21.60
50m: 44.96
(23.36)
75m: 1:08.30
(23.34)
100m: 1:29.61
(21.31)
Aiden Kanen 2013 Kungsbacka Simsällskap 0.71 1:41.81
25m: 24.17
50m: 50.17
(26.00)
75m: 1:17.51
(27.34)
100m: 1:41.81
(24.30)
Anton Karlsson 2011 Mölndals Allmänna Simsällskap 0.77 1:32.31
25m: 20.93
50m: 44.83
(23.90)
75m: 1:08.90
(24.07)
100m: 1:32.31
(23.41)
Alfred Lambertsson 2012 Föreningen Varbergs Sim 0.68 1:44.43
25m: 23.90
50m: 49.15
(25.25)
75m: 1:17.10
(27.95)
100m: 1:44.43
(27.33)
Didrik Lenhagen 2013 Mölndals Allmänna Simsällskap 0.80 1:41.65
25m: 22.75
50m: 49.00
(26.25)
75m: 1:16.15
(27.15)
100m: 1:41.65
(25.50)
Lukas Marmvik 2011 Simklubben Laxen 0.66 1:30.72
25m: 19.96
50m: 43.40
(23.44)
75m: 1:07.44
(24.04)
100m: 1:30.72
(23.28)
Isak Mujagic 2012 Göteborg Sim 0.63 1:40.18
25m: 22.56
50m: 47.65
(25.09)
75m: 1:15.85
(28.20)
100m: 1:40.18
(24.33)
Alvar Munthe 2011 Simklubben 1970 0.69 1:44.79
25m: 23.49
50m: 49.71
(26.22)
75m: 1:15.54
(25.83)
100m: 1:44.79
(29.25)
Albin Mårtensson 2011 Falkenbergs Simklubb 0.81 1:49.95
25m: 24.23
50m: 51.95
(27.72)
75m: 1:22.11
(30.16)
100m: 1:49.95
(27.84)
Frans Olsson 2011 Simklubben S02 0.97 2:05.69
25m: 29.38
50m: 1:02.06
(32.68)
75m: 1:35.55
(33.49)
100m: 2:05.69
(30.14)
Axel Pantzar 2012 Kungsbacka Simsällskap 0.63 2:05.61
25m: 28.42
50m: 1:00.25
(31.83)
75m: 1:34.55
(34.30)
100m: 2:05.61
(31.06)
Teodor Postolache 2011 Mölndals Allmänna Simsällskap 0.50 1:33.75
25m: 19.94
50m: 44.01
(24.07)
75m: 1:11.37
(27.36)
100m: 1:33.75
(22.38)
Melker Rutgersson 2011 Kungsbacka Simsällskap 0.64 1:21.25
25m: 18.39
50m: 38.82
(20.43)
75m: 1:00.74
(21.92)
100m: 1:21.25
(20.51)
Lukas Strandh 2012 Kungsbacka Simsällskap 0.62 1:37.57
25m: 22.30
50m: 46.93
(24.63)
75m: 1:12.75
(25.82)
100m: 1:37.57
(24.82)
Hannes Vilshed 2014 Kungsbacka Simsällskap 0.55 1:43.82
25m: 22.98
50m: 49.33
(26.35)
75m: 1:17.19
(27.86)
100m: 1:43.82
(26.63)
Anton Wennerberg 2012 Mölndals Allmänna Simsällskap 0.70 1:30.35
25m: 21.63
50m: 44.53
(22.90)
75m: 1:08.03
(23.50)
100m: 1:30.35
(22.32)
Valdemar Wichmann 2011 Göteborg Sim 0.56 1:27.29
25m: 19.08
50m: 42.64
(23.56)
75m: 1:05.23
(22.59)
100m: 1:27.29
(22.06)
Didrik Wieck 2013 Kungsbacka Simsällskap 0.74 1:52.91
25m: 27.17
50m: 57.91
(30.74)
75m: 1:26.49
(28.58)
100m: 1:52.91
(26.42)
Ludvig Cortelius 2013 Simklubben Laxen 0.40 DSQ
Grenen officiell:  2023-12-02 10:29:10
2023-12-02 10:29:17 Resultathantering: WinGrodan 2.10 Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap
Document
Resultat
Höstsimiaden 2023 Kungsbacka
Plats: Kungsbacka Badhus Arrangör: KbSS & VSSF
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 2 dec 2023 till den 2 dec 2023
Gren 5, 25m Fjärilsim Flickor - Final
Namn Född Förening R.T. AQU Tid Diff
Victoria Ahlbeck 2013 Mölndals Allmänna Simsällskap 0.77 27.47
Elina Alexanderson 2012 Simklubben 1970 0.73 19.39
Kajsa Anderberg 2011 Göteborg Sim 0.82 19.32
Isabella Bajic 2012 Mölndals Allmänna Simsällskap 0.81 21.81
Harriet Bergendahl 2013 Kungsbacka Simsällskap 28.66
Malva Bjersvall Olsson 2014 Föreningen Varbergs Sim 0.81 25.49
Mette Boezelman 2014 Kungsbacka Simsällskap 0.72 24.20
Ebba Cederhed 2012 Göteborg Sim 0.75 26.02
Tyra Claesson 2013 Föreningen Varbergs Sim 0.67 20.97
Ísafold Dóra Hálfdánardóttir 2011 Mölndals Allmänna Simsällskap 0.80 19.87
Märta Drottz 2012 Kungsbacka Simsällskap 0.88 21.24
Elin Eek 2014 Kungsbacka Simsällskap 0.75 23.56
Paulina Efimova 2012 Mölndals Allmänna Simsällskap 0.68 31.05
Olivia Emanuelsson 2011 Simklubben 1970 0.83 26.09
Cornelia Forsberg 2013 Kungsbacka Simsällskap 0.90 25.10
Nailah Gustafsson 2012 Simklubben Laxen 0.69 23.80
Lava Hagström 2011 Föreningen Varbergs Sim 0.66 17.09
Ellen Hedlund 2012 Simklubben S02 0.82 21.61
Edith Hilvenius 2012 Kungsbacka Simsällskap 0.87 19.59
Julia Holmqvist 2011 Simklubben S02 0.74 15.63
Alice Ilisei Svensson 2012 Mölndals Allmänna Simsällskap 0.82 20.85
Elin Ivarsson 2013 Föreningen Varbergs Sim 0.84 23.77
Anna Jennrich 2013 Mölndals Allmänna Simsällskap 0.61 21.04
Juni Joersjö 2013 Kungsbacka Simsällskap 0.56 26.00
Elin Johansson 2013 Simklubben S02 0.88 33.57
Emilia Johansson 2013 Mölndals Allmänna Simsällskap 0.95 24.74
Elsa Karlsson 2014 Mölndals Allmänna Simsällskap 0.86 22.64
Molly Larsson 2012 Simklubben 1970 0.59 19.85
Aila Lawlor 2014 Mölndals Allmänna Simsällskap 0.76 25.90
Emily Lindstrand-Ribberström 2011 Mölndals Allmänna Simsällskap 0.66 17.91
Agnes Magnusson 2012 Mölndals Allmänna Simsällskap 0.79 23.50
Astrid Midander 2014 Mölndals Allmänna Simsällskap 0.72 26.54
Ines Mujagic 2014 Göteborg Sim 0.82 21.35
Selma Palander 2014 Mölndals Allmänna Simsällskap 0.78 26.32
Tilde Paraniak 2012 Simklubben 1970 0.78 19.33
Valentina Paredes 2013 Simklubben S02 0.80 26.04
Katarina Pending 2012 Falkenbergs Simklubb 0.63 18.14
Molly Persson 2014 Kungsbacka Simsällskap 0.82 22.02
Edith Pettersson 2012 Simklubben S02 0.81 18.96
Helga Redlund 2014 Föreningen Varbergs Sim 0.78 24.01
Olivia Reismer 2011 Kungsbacka Simsällskap 0.80 16.90
Emelie Sanneborn 2012 Göteborg Sim 0.74 22.16
Ellen Selmosson 2016 Mölndals Allmänna Simsällskap 0.90 28.83
Nova Skyttberg 2011 Kungsbacka Simsällskap 0.73 20.84
Josefin Stoppenbach 2011 Kungsbacka Simsällskap 0.68 21.03
Julia Svedholm 2015 Simklubben S02 0.75 23.38
Ottilia Wichmann 2013 Göteborg Sim 0.75 20.83
Sienna Xavier 2012 Simklubben 1970 0.68 18.45
Isa Yderhag 2013 Simklubben 1970 0.79 20.90
Anna Zitkova 2013 Kungsbacka Simsällskap 0.88 23.32
Astrid Ahlberg 2012 Göteborg Sim 0.42 DSQ
Michelle Chan 2014 Kungsbacka Simsällskap 0.20 DSQ
Grenen officiell:  2023-12-02 10:37:50
2023-12-02 10:37:56 Resultathantering: WinGrodan 2.10 Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap
Document
Resultat
Höstsimiaden 2023 Kungsbacka
Plats: Kungsbacka Badhus Arrangör: KbSS & VSSF
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 2 dec 2023 till den 2 dec 2023
Gren 6, 25m Fjärilsim Pojkar - Final
Namn Född Förening R.T. AQU Tid Diff
Albin Alsterstad 2013 Mölndals Allmänna Simsällskap 0.73 25.99
Liston Berfner 2012 Simklubben 1970 0.67 18.36
Noel Carlsson 2013 Göteborg Sim 0.65 20.88
Vildon Carlsson 2013 Göteborg Sim 0.71 21.10
Axel Carlsten 2012 Simklubben S02 0.86 28.48
Jakob Chmielewski 2013 Mölndals Allmänna Simsällskap 0.59 21.35
Theodore Demory 2013 Simklubben S02 0.74 22.55
Valter Drottz 2014 Kungsbacka Simsällskap 0.98 31.08
Alfred Duvinger 2013 Kungsbacka Simsällskap 0.85 28.34
Ludwig Eliasson 2012 Kungsbacka Simsällskap 0.82 26.44
Alfred Eriksson 2011 Simklubben S02 0.79 17.56
Felipe Fleischer 2013 Mölndals Allmänna Simsällskap 0.64 28.87
Arvid Forslund 2011 Föreningen Varbergs Sim 0.76 18.79
Gustaf Fredgren 2011 Kungsbacka Simsällskap 0.86 23.86
Filip Friman 2011 Kungsbacka Simsällskap 0.79 24.31
Thiago Garcia Bovin 2012 Mölndals Allmänna Simsällskap 0.73 23.51
Vilgot Hartzell Windle 2012 Mölndals Allmänna Simsällskap 0.56 18.90
Erik Hasselblad 2012 Simklubben S02 0.52 21.34
Alfred Hillman 2011 Mölndals Allmänna Simsällskap 0.64 21.30
Adam Holmqvist 2013 Simklubben S02 0.72 28.27
Oscar Isaksson 2014 Föreningen Varbergs Sim 0.79 24.84
Jonathan Jensen 2013 Göteborg Sim 0.63 25.09
Aiden Kanen 2013 Kungsbacka Simsällskap 0.79 20.79
Melvin Larborn 2014 Kungsbacka Simsällskap 0.79 22.90
Hjalmar Levin 2012 Mölndals Allmänna Simsällskap 0.75 21.31
Jesper Lindberg 2011 Simklubben 1970 0.82 19.67
Nils Malmberg 2011 Göteborg Sim 0.80 20.35
Alvar Munthe 2011 Simklubben 1970 0.72 19.64
Albin Mårtensson 2011 Falkenbergs Simklubb 0.78 24.39
Frans Olsson 2011 Simklubben S02 24.60
Axel Pantzar 2012 Kungsbacka Simsällskap 0.78 25.10
Wille Reinhold 2013 Mölndals Allmänna Simsällskap 0.81 22.27
Elis Storm 2011 Göteborg Sim 0.83 26.40
Hannes Vilshed 2014 Kungsbacka Simsällskap 0.66 17.47
Hugo Vonderlind 2012 Göteborg Sim 0.73 17.82
Didrik Wieck 2013 Kungsbacka Simsällskap 0.75 24.94
Fred Wier 2012 Göteborg Sim 0.68 22.77
Douglas Wihed 2011 Mölndals Allmänna Simsällskap 0.78 24.36
Christian Xavier 2015 Simklubben 1970 0.84 29.15
Grenen officiell:  2023-12-02 10:42:34
2023-12-02 10:42:40 Resultathantering: WinGrodan 2.10 Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap
Document
Resultat
Höstsimiaden 2023 Kungsbacka
Plats: Kungsbacka Badhus Arrangör: KbSS & VSSF
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 2 dec 2023 till den 2 dec 2023
Gren 7, 200m Frisim Flickor - Final
Namn Född Förening R.T. AQU Tid Diff
Ebba Breding 2012 Kungsbacka Simsällskap 0.78 3:18.63
25m: 20.16
50m: 44.14
(23.98)
75m: 1:09.35
(25.21)
100m: 1:35.52
(26.17)
125m: 2:00.82
(25.30)
150m: 2:27.72
(26.90)
175m: 2:54.02
(26.30)
200m: 3:18.63
(24.61)
Ísafold Dóra Hálfdánardóttir 2011 Mölndals Allmänna Simsällskap 0.87 3:12.21
25m: 19.01
50m: 41.87
(22.86)
75m: 1:06.61
(24.74)
100m: 1:31.85
(25.24)
125m: 1:57.11
(25.26)
150m: 2:21.80
(24.69)
175m: 2:47.00
(25.20)
200m: 3:12.21
(25.21)
Julie Dottax 2011 Simklubben S02 0.86 3:06.95
25m: 19.40
50m: 41.58
(22.18)
75m: 1:05.34
(23.76)
100m: 1:29.68
(24.34)
125m: 1:54.27
(24.59)
150m: 2:19.03
(24.76)
175m: 2:43.71
(24.68)
200m: 3:06.95
(23.24)
Liv Elgh 2013 Mölndals Allmänna Simsällskap 0.64 3:36.14
25m: 21.43
50m: 46.05
(24.62)
75m: 1:12.88
(26.83)
100m: 1:41.45
(28.57)
125m: 2:10.73
(29.28)
150m: 2:40.49
(29.76)
175m: 3:09.37
(28.88)
200m: 3:36.14
(26.77)
Moa Eriksson 2013 Föreningen Varbergs Sim 0.80 3:02.43
25m: 19.86
50m: 42.33
(22.47)
75m: 1:06.05
(23.72)
100m: 1:30.76
(24.71)
125m: 1:54.74
(23.98)
150m: 2:19.06
(24.32)
175m: 2:41.50
(22.44)
200m: 3:02.43
(20.93)
Julia Holmqvist 2011 Simklubben S02 0.89 2:53.53
25m: 18.00
50m: 38.96
(20.96)
75m: 1:00.98
(22.02)
100m: 1:23.99
(23.01)
125m: 1:47.30
(23.31)
150m: 2:10.27
(22.97)
175m: 2:32.12
(21.85)
200m: 2:53.53
(21.41)
Siena Johansson 2011 Göteborg Sim 0.67 3:09.63
25m: 20.04
50m: 43.88
(23.84)
75m: 1:07.70
(23.82)
100m: 1:33.05
(25.35)
125m: 1:58.41
(25.36)
150m: 2:23.71
(25.30)
175m: 2:48.57
(24.86)
200m: 3:09.63
(21.06)
Elli Karlsson 2012 Simklubben Laxen 0.88 3:08.38
25m: 19.71
50m: 42.44
(22.73)
75m: 1:05.88
(23.44)
100m: 1:31.04
(25.16)
125m: 1:54.92
(23.88)
150m: 2:20.20
(25.28)
175m: 2:44.68
(24.48)
200m: 3:08.38
(23.70)
Emilie Keen 2012 Göteborg Sim 0.71 2:56.21
25m: 18.15
50m: 39.88
(21.73)
75m: 1:02.86
(22.98)
100m: 1:26.58
(23.72)
125m: 1:50.32
(23.74)
150m: 2:13.18
(22.86)
175m: 2:36.06
(22.88)
200m: 2:56.21
(20.15)
Molly Larsson 2012 Simklubben 1970 0.60 3:21.00
25m: 19.25
50m: 43.92
(24.67)
75m: 1:10.59
(26.67)
100m: 1:38.07
(27.48)
125m: 2:03.84
(25.77)
150m: 2:32.49
(28.65)
175m: 2:56.98
(24.49)
200m: 3:21.00
(24.02)
Freja Ling 2011 Mölndals Allmänna Simsällskap 0.86 2:56.74
25m: 18.03
50m: 39.59
(21.56)
75m: 1:01.97
(22.38)
100m: 1:24.85
(22.88)
125m: 1:48.03
(23.18)
150m: 2:11.84
(23.81)
175m: 2:34.85
(23.01)
200m: 2:56.74
(21.89)
Tilde Paraniak 2012 Simklubben 1970 0.77 3:06.70
25m: 18.81
50m: 40.84
(22.03)
75m: 1:04.87
(24.03)
100m: 1:29.88
(25.01)
125m: 1:55.09
(25.21)
150m: 2:20.03
(24.94)
175m: 2:43.97
(23.94)
200m: 3:06.70
(22.73)
Valentina Paredes 2013 Simklubben S02 0.72 4:19.48
25m: 25.12
50m: 54.61
(29.49)
75m: 1:25.88
(31.27)
100m: 1:57.31
(31.43)
125m: 2:28.23
(30.92)
150m: 2:58.21
(29.98)
200m: 4:19.48
(4:19.48)
Edith Pettersson 2012 Simklubben S02 0.85 2:54.67
25m: 18.96
50m: 40.26
(21.30)
75m: 1:03.18
(22.92)
100m: 1:26.43
(23.25)
125m: 1:49.40
(22.97)
150m: 2:12.67
(23.27)
175m: 2:34.73
(22.06)
200m: 2:54.67
(19.94)
Lilly Robertsson 2012 Göteborg Sim 0.81 2:53.98
25m: 18.42
50m: 39.84
(21.42)
75m: 1:02.28
(22.44)
100m: 1:25.44
(23.16)
125m: 1:47.83
(22.39)
150m: 2:10.76
(22.93)
175m: 2:33.05
(22.29)
200m: 2:53.98
(20.93)
Nova Stenström 2011 Föreningen Varbergs Sim 0.83 2:55.10
25m: 18.02
50m: 39.57
(21.55)
75m: 59.97
(20.40)
100m: 1:21.62
(21.65)
125m: 1:44.05
(22.43)
150m: 2:07.92
(23.87)
175m: 2:32.41
(24.49)
200m: 2:55.10
(22.69)
Alva Strömstedt 2011 Simklubben Laxen 0.81 2:33.93
25m: 16.13
50m: 34.98
(18.85)
75m: 54.20
(19.22)
100m: 1:14.49
(20.29)
125m: 1:34.97
(20.48)
150m: 1:55.33
(20.36)
175m: 2:14.58
(19.25)
200m: 2:33.93
(19.35)
Alice Ståhl 2011 Mölndals Allmänna Simsällskap 0.66 2:36.14
25m: 16.58
50m: 35.40
(18.82)
75m: 55.20
(19.80)
100m: 1:16.05
(20.85)
125m: 1:36.57
(20.52)
150m: 1:57.26
(20.69)
175m: 2:17.20
(19.94)
200m: 2:36.14
(18.94)
Julia Wertheim 2011 Kungsbacka Simsällskap 0.63 2:39.43
25m: 17.25
50m: 37.31
(20.06)
75m: 59.05
(21.74)
100m: 1:18.96
(19.91)
125m: 1:38.94
(19.98)
150m: 2:00.19
(21.25)
175m: 2:20.96
(20.77)
200m: 2:39.43
(18.47)
Sara Wickberg 2011 Simklubben S02 0.76 2:43.15
25m: 16.36
50m: 34.97
(18.61)
75m: 55.21
(20.24)
100m: 1:16.51
(21.30)
125m: 1:38.44
(21.93)
150m: 2:00.79
(22.35)
175m: 2:22.23
(21.44)
200m: 2:43.15
(20.92)
Grenen officiell:  2023-12-02 11:08:46
2023-12-02 11:08:53 Resultathantering: WinGrodan 2.10 Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap
Document
Resultat
Höstsimiaden 2023 Kungsbacka
Plats: Kungsbacka Badhus Arrangör: KbSS & VSSF
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 2 dec 2023 till den 2 dec 2023
Gren 8, 200m Frisim Pojkar - Final
Namn Född Förening R.T. AQU Tid Diff
Liston Berfner 2012 Simklubben 1970 0.68 3:06.12
25m: 18.55
50m: 41.29
(22.74)
75m: 1:05.29
(24.00)
100m: 1:30.57
(25.28)
125m: 1:55.26
(24.69)
150m: 2:19.74
(24.48)
175m: 2:44.80
(25.06)
200m: 3:06.12
(21.32)
Linus Bjurman 2012 Kungsbacka Simsällskap 0.79 3:26.42
25m: 21.38
50m: 45.56
(24.18)
75m: 1:12.02
(26.46)
100m: 1:38.98
(26.96)
125m: 2:06.23
(27.25)
150m: 2:34.41
(28.18)
175m: 3:01.71
(27.30)
200m: 3:26.42
(24.71)
Filip Bober 2011 Göteborg Sim 0.75 2:48.66
25m: 17.07
50m: 37.40
(20.33)
75m: 58.63
(21.23)
100m: 1:21.23
(22.60)
125m: 1:43.20
(21.97)
150m: 2:06.30
(23.10)
175m: 2:27.64
(21.34)
200m: 2:48.66
(21.02)
Axel Carlsten 2012 Simklubben S02 0.91 4:04.24
25m: 24.12
50m: 53.00
(28.88)
75m: 1:25.22
(32.22)
100m: 1:57.57
(32.35)
125m: 2:29.39
(31.82)
150m: 3:02.43
(33.04)
175m: 3:35.25
(32.82)
200m: 4:04.24
(28.99)
Max Cavallin 2012 Mölndals Allmänna Simsällskap 0.80 3:13.09
25m: 19.33
50m: 43.41
(24.08)
75m: 1:07.52
(24.11)
100m: 1:32.39
(24.87)
125m: 1:57.48
(25.09)
150m: 2:23.93
(26.45)
175m: 2:50.60
(26.67)
200m: 3:13.09
(22.49)
Fredrik Edgren 2013 Göteborg Sim 0.68 3:22.42
25m: 19.33
50m: 43.03
(23.70)
75m: 1:09.53
(26.50)
100m: 1:36.28
(26.75)
125m: 2:03.02
(26.74)
150m: 2:29.83
(26.81)
175m: 2:57.47
(27.64)
200m: 3:22.42
(24.95)
Charlie Keränen 2012 Simklubben 1970 0.78 3:13.70
25m: 20.33
50m: 44.32
(23.99)
75m: 1:09.11
(24.79)
100m: 1:34.84
(25.73)
125m: 2:00.01
(25.17)
150m: 2:25.41
(25.40)
175m: 2:50.22
(24.81)
200m: 3:13.70
(23.48)
Lukas Marmvik 2011 Simklubben Laxen 0.69 2:56.98
25m: 18.27
50m: 39.77
(21.50)
75m: 1:02.86
(23.09)
100m: 1:26.71
(23.85)
125m: 1:49.84
(23.13)
150m: 2:13.12
(23.28)
175m: 2:35.36
(22.24)
200m: 2:56.98
(21.62)
Andjelko Reljanovic 2012 Simklubben Laxen 0.66 2:37.58
25m: 16.21
50m: 34.63
(18.42)
75m: 54.59
(19.96)
100m: 1:15.09
(20.50)
125m: 1:36.48
(21.39)
150m: 1:57.95
(21.47)
175m: 2:19.00
(21.05)
200m: 2:37.58
(18.58)
Gustav Rickberg 2012 Simklubben Laxen 0.62 2:58.97
25m: 18.39
50m: 39.54
(21.15)
75m: 1:02.24
(22.70)
100m: 1:25.00
(22.76)
125m: 1:49.10
(24.10)
150m: 2:13.01
(23.91)
175m: 2:36.64
(23.63)
200m: 2:58.97
(22.33)
Lukas Strandh 2012 Kungsbacka Simsällskap 0.69 3:12.61
25m: 20.10
50m: 43.02
(22.92)
75m: 1:05.97
(22.95)
100m: 1:30.86
(24.89)
125m: 1:55.31
(24.45)
150m: 2:19.49
(24.18)
175m: 2:46.58
(27.09)
200m: 3:12.61
(26.03)
Ivar Ulfsbäcker 2011 Mölndals Allmänna Simsällskap 0.75 2:57.40
25m: 18.77
50m: 40.96
(22.19)
75m: 1:04.12
(23.16)
100m: 1:26.22
(22.10)
125m: 1:50.17
(23.95)
150m: 2:13.93
(23.76)
175m: 2:37.31
(23.38)
200m: 2:57.40
(20.09)
Valdemar Wichmann 2011 Göteborg Sim 0.76