Resultat för DM/JDM/PARA DM Skåne/Blekinge 25m 2023
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Pass 1 Lördag fm
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Osby Simhall |
Arrangör: |
Skånesim/Osby SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2023 till den 22 okt 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Bröstsim Damer 13-19 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tea Winblad |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
705 |
1:10.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.93 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Nord |
2009 |
Osby Simsällskap |
|
496 |
1:18.74 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.76 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freja Malmgren |
2007 |
S 71 |
|
490 |
1:19.05 |
+9.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.09 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thyra Hopp |
2010 |
Kristianstads SLS |
|
484 |
1:19.38 |
+9.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.12 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Myra Ramström Andersson |
2005 |
Karlskrona Simsällskap |
|
458 |
1:20.87 |
+10.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.80 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elsa Källemark |
2007 |
Karlskrona Simsällskap |
|
444 |
1:21.72 |
+11.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.87 |
(+2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Maric |
2007 |
Landskrona Simsällskap |
|
431 |
1:22.54 |
+12.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.26 |
(+5.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emmy Hulte |
2005 |
Karlshamns Simklubb |
|
423 |
1:23.04 |
+13.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.99 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Linnea Ranvert |
2005 |
Karlskrona Simsällskap |
|
421 |
1:23.15 |
+13.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.91 |
(+4.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hedda Strömbäck |
2008 |
Simklubben Nereus |
|
412 |
1:23.77 |
+13.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.75 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ella Lundberg |
2007 |
S 71 |
|
392 |
1:25.15 |
+15.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.03 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maja Palmqvist |
2007 |
S 71 |
|
380 |
1:26.05 |
+16.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.82 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Amanda Blomkvist |
2007 |
Landskrona Simsällskap |
|
339 |
1:29.37 |
+19.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.26 |
(+10.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emilia Ljunggren |
2005 |
SK Triton |
|
115 |
2:07.91 |
+57.87 |
|
SB14 |
|
|
|
Entry time: 2:01.27 |
(+6.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-10-21 10:48:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-10-21 10:49:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.10 |
Licensierad till: Osby Simsällskap |
|
|
|
|
|
|