Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2023 to 24. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer Gruppe 3 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leif Murphy |
2015 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:52.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.07 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Foma Nikitich Barsukov |
2015 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:56.40 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Felix Evald Sørensen |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:15.79 |
+23.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.44 |
(-2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elliot Leboeuf |
2015 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 10.2 Svømmeren afsluttede ikke distancen - DNF |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2023 17:17:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer Gruppe 2 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Kleis |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:21.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.35 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Meïssa Kiil-Nielsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:23.08 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.41 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Owen William Parli Vedel |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:29.92 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.04 |
(-4.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anker Bøving Svendsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:30.24 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.82 |
(+3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sejer Vognbjerg |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:37.77 |
+16.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.92 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Bodor |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:37.91 |
+16.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.02 |
(-9.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emil Visbjerg Priskorn |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:51.42 |
+30.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.45 |
(-13.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jakob Nørgaard Frandsen |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:52.72 |
+31.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.47 |
(+3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Daniel Smedegaard Hansson |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:55.63 |
+34.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Huxi Kørting |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:57.27 |
+36.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.64 |
(-7.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
William Pedersen |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:03.72 |
+42.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.73 |
(-23.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Julius Engell |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:04.45 |
+43.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.79 |
(-35.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Otto Bille Nielsen |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:04.94 |
+43.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.07 |
(-20.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Christian Larsen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:06.81 |
+45.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.77 |
(-4.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sinus Laursen |
2014 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:10.55 |
+49.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.90 |
(+10.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elliot Louv |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:17.71 |
+56.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lucas Paulo Monteiro Mendes |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:39.27 |
+1:18.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
August Niels Nøhr Belling |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 10.5 Svømmeren går på bunden / står på bunden i andet end fri løb |
|
|
|
|
- |
|
Espen Bronee |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2023 17:17:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer Gruppe 1 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nor Englund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:11.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.60 |
(+2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
Axel Krogsæter |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:13.76 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.92 |
(-6.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
William Strømberg Theisen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:13.76 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.80 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christian Suhr |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:14.08 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.15 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Floyd Hollingsworth |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:14.79 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.94 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Tuxen Bang |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:16.21 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.85 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sebastian Gretlund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:16.88 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.46 |
(+3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Victor Nielsen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:20.07 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.93 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julius Sikora |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:22.34 |
+10.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.77 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Linus Vilhelmsen |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:24.20 |
+12.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.85 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marc Rahbek Mortensen |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:25.30 |
+13.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.75 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Eskild Balling Krøjmand |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:25.34 |
+13.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.70 |
(-4.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Walter Plum Albrechtsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:27.15 |
+15.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.41 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tristan Troulsen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:28.62 |
+17.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.90 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Max Gutierrez Caballero |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:30.69 |
+19.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.48 |
(-10.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Benjamin Torp Simony |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:32.25 |
+20.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.97 |
(+9.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Savva Barsukov |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:41.03 |
+29.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.03 |
(+6.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Gudmund Pihl |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:47.93 |
+36.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.69 |
(-27.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2023 17:17:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-09-2023 17:19.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|