Resultater for Holdstævne Årgang Øst
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Øst
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vesterbro Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Hovedstadens Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Frisvømning Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asta Lukowski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
564 |
27.75 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
526 |
28.40 |
+0.65 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
507 |
28.75 |
+1.00 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mia Halskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
491 |
29.05 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
488 |
29.12 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
462 |
29.64 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
456 |
29.77 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
444 |
30.05 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Josefine Nyamadi |
2010 |
GTI - Greve |
|
443 |
30.07 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Naja Koch Heschel |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
438 |
30.18 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Laura Kegel Sørensen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
418 |
30.66 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Margherita Picello |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
413 |
30.77 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Caroline Møllebro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
386 |
31.47 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Clara Trap Wolf |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
385 |
31.50 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kaya Wismar |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
370 |
31.93 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emma Biering-Sørensen |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
370 |
31.94 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Enna Gonzalez-Folic |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
354 |
32.41 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
343 |
32.73 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emma Støtt Holm |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
340 |
32.84 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lea Marie Weiss |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
338 |
32.91 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
332 |
33.11 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Helena Hjartar |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
327 |
33.26 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Alina Pi Moldestad Knudsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
311 |
33.82 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ida-Sofie Rich |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
299 |
34.29 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Nikki Tavakoli |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
283 |
34.92 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Josefine Rodriguez Andersen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
282 |
34.95 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Julie Holm Stripp |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
270 |
35.44 |
+7.69 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
264 |
35.73 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Emilia Kjellberg |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
239 |
36.91 |
+9.16 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Josefine Hannah Filskov |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
229 |
37.43 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Saga Høgh |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
218 |
38.08 |
+10.33 |
|
S10 |
|
|
|
|
- |
|
Rosalina M. Postgaard |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Ella Strange |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-09-2023 10:32:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-09-2023 10:33.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Øst
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vesterbro Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Hovedstadens Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
438 |
26.54 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Salling |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
419 |
26.93 |
+0.39 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
410 |
27.12 |
+0.58 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Dominic Torkamani |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
368 |
28.13 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
367 |
28.15 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
339 |
28.89 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sebastian Mollerup |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
320 |
29.46 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Bjørn Hardahl |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
315 |
29.61 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Christoph Lykke Piil Andersen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
314 |
29.64 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Karl Schiermer Eriksen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
308 |
29.82 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jonathan Nathansen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
303 |
29.99 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kasper Han Cai |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
299 |
30.12 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jonathan Znaty |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
285 |
30.62 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alfred Sørensen Stage |
2010 |
GTI - Greve |
|
284 |
30.66 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Carl Emil Mainz Rode |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
282 |
30.72 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tobias Hanson |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
275 |
31.00 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Johannes Pilegaard Bertelsen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
272 |
31.10 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sebastian Gordon Shapley |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
259 |
31.62 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Felix Erlendsson |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
244 |
32.24 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Frederik Lollike |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
241 |
32.37 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Max Schou-Sørensen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
240 |
32.41 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Louis Moe |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
237 |
32.57 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Marcus Sødahl-Borresø |
2010 |
GTI - Greve |
|
230 |
32.89 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Kai Zhang |
2011 |
GTI - Greve |
|
219 |
33.43 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Storm Fogtmann |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
216 |
33.57 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Benjamin Primiterra |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
216 |
33.58 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Enoch Frederik Homoki |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
206 |
34.13 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Kåre Mandsberg |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
185 |
35.36 |
+8.82 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Christoffer Nielsen |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
158 |
37.25 |
+10.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-09-2023 10:32:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-09-2023 10:33.06 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Øst
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vesterbro Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Hovedstadens Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Linnea B. Pedersen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
+0.63 |
527 |
1:07.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Lind Riisgaard |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.71 |
501 |
1:09.11 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ingrid Zeller |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.59 |
475 |
1:10.33 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andrea Lage |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.80 |
463 |
1:10.91 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Nørskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.72 |
442 |
1:12.01 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.80 |
437 |
1:12.29 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.78 |
425 |
1:12.96 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.69 |
416 |
1:13.51 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elin Ingemann Hansen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.69 |
415 |
1:13.53 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Annika Skovgren |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.72 |
404 |
1:14.23 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Caroline Brøndum Poulsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.81 |
398 |
1:14.62 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Caroline Møllebro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.68 |
395 |
1:14.78 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sarah Jac |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.90 |
373 |
1:16.21 |
+8.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Karla S Enevoldsen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.86 |
369 |
1:16.46 |
+8.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Liva Toldwoss Aunsholm |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.66 |
362 |
1:16.97 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Frederikke Lohmann Frosthol |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
+0.85 |
360 |
1:17.15 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sofie Corell Salomon |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.67 |
352 |
1:17.70 |
+9.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mille Blomsterberg |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.85 |
339 |
1:18.67 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.78 |
338 |
1:18.75 |
+10.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Andrea Glasius Tischer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
331 |
1:19.33 |
+11.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.78 |
327 |
1:19.60 |
+11.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Holly W. Takla |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.74 |
314 |
1:20.69 |
+12.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ella Trærup |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.78 |
312 |
1:20.91 |
+12.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ea Balder |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.86 |
300 |
1:21.91 |
+13.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Rebekka Kirkeskov-Frederikse |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.69 |
299 |
1:22.01 |
+14.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Emma Antonia Lund Hansen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.83 |
279 |
1:23.94 |
+15.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Elvira Graver Gottlieb |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.92 |
278 |
1:24.05 |
+16.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Vilma Rosendahl Veggerby |
2010 |
GTI - Greve |
+0.85 |
264 |
1:25.52 |
+17.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Evvel Eminovski |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.67 |
260 |
1:25.91 |
+17.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Flora Vinge-Maigaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.76 |
233 |
1:29.17 |
+21.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Frida Grydgaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.71 |
198 |
1:34.15 |
+26.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Victoria Nørgaard |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.73 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vigga Lou Holte Hansen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Irma-Elvira Hempel |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-09-2023 10:36:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-09-2023 10:36.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Øst
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vesterbro Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Hovedstadens Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vitus Ketscher |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.73 |
506 |
1:00.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Moe Sørensen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.66 |
386 |
1:06.35 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniel Raahauge |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.69 |
357 |
1:08.08 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
+0.66 |
351 |
1:08.47 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Storm Krogh Kaastrup |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.78 |
338 |
1:09.34 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.63 |
323 |
1:10.43 |
+9.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.55 |
282 |
1:13.63 |
+12.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William Henry Hartvigsen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.81 |
277 |
1:14.14 |
+13.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexander Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.69 |
273 |
1:14.47 |
+13.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.66 |
267 |
1:15.05 |
+14.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Julius Karl Johannsson |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.97 |
265 |
1:15.15 |
+14.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sigurd Haakansson |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.90 |
265 |
1:15.22 |
+14.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Carl Hertel |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.75 |
261 |
1:15.58 |
+14.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Magnus Ørum Bodal |
2010 |
GTI - Greve |
+0.78 |
238 |
1:17.95 |
+17.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Rares Enache |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.72 |
233 |
1:18.44 |
+17.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Albert Benian |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.65 |
223 |
1:19.59 |
+18.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Johan Christiansen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.69 |
175 |
1:26.36 |
+25.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Benjamin Rasmussen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.67 |
163 |
1:28.34 |
+27.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Storm Jul From |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
+0.87 |
125 |
1:36.54 |
+35.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederik Gunni Bergh |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.68 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.69 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-09-2023 10:48:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-09-2023 10:48.47 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Øst
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vesterbro Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Hovedstadens Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 200m Brystsvømning Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mia Halskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
562 |
2:42.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Mollerup |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
547 |
2:44.53 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
522 |
2:47.11 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frida Lund Kilen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
498 |
2:49.69 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
498 |
2:49.72 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathilde Dithmar |
2009 |
GTI - Greve |
|
472 |
2:52.74 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Josephine S. Christensen |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
452 |
2:55.30 |
+12.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laura Kegel Sørensen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
444 |
2:56.36 |
+13.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
436 |
2:57.44 |
+14.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
429 |
2:58.29 |
+15.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alberte Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
408 |
3:01.40 |
+18.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
390 |
3:04.07 |
+21.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Christine Gam-Jørgensen |
2010 |
GTI - Greve |
|
378 |
3:05.96 |
+22.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Amanda Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
353 |
3:10.37 |
+27.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Amalie Witt |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
322 |
3:16.33 |
+33.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alina Pi Moldestad Knudsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
318 |
3:16.95 |
+33.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Kaja Dam Skive |
2010 |
GTI - Ishøj |
|
315 |
3:17.67 |
+34.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Kaya Wismar |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
315 |
3:17.77 |
+34.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Natasja Hornuff |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
312 |
3:18.27 |
+35.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emma Støtt Holm |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
304 |
3:20.11 |
+37.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Josefine Hannah Filskov |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
285 |
3:24.26 |
+41.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ida Saaby |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
242 |
3:35.66 |
+52.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alberte Hansen |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-09-2023 11:00:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-09-2023 11:00.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Øst
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vesterbro Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Hovedstadens Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 200m Brystsvømning Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Luan Reyneke |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
504 |
2:30.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
372 |
2:47.07 |
+16.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tobias Gorm |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
339 |
2:52.29 |
+21.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Flygenring |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
334 |
2:53.15 |
+22.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
331 |
2:53.62 |
+22.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
327 |
2:54.35 |
+23.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emil Franck Kastrup |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
323 |
2:54.95 |
+24.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Adam Engsig-Karup |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
322 |
2:55.29 |
+24.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kasper Granlund Thomsen |
2009 |
GTI - Greve |
|
310 |
2:57.40 |
+26.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emil Klinge Vølund Tømmerho |
2010 |
GTI - Greve |
|
257 |
3:08.81 |
+37.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jakob Johns |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
254 |
3:09.69 |
+38.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Louie L. Theuma |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
251 |
3:10.41 |
+39.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sebastian Gordon Shapley |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
235 |
3:14.60 |
+43.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Louis Moe |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
234 |
3:14.97 |
+44.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kalle Grydgaard |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
221 |
3:18.58 |
+47.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Benjamin Primiterra |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
180 |
3:32.69 |
+1:01.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Julius Steen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
174 |
3:34.83 |
+1:03.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
August Drucker |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Samuel Gutman |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-09-2023 11:18:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-09-2023 11:18.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Øst
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vesterbro Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Hovedstadens Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Butterfly Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asta Lukowski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
520 |
30.31 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
508 |
30.54 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kathrine R. Svendsen |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
456 |
31.67 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andrea Lage |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
440 |
32.04 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
424 |
32.44 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Freya Ploug Mattson |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
415 |
32.68 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilie Lauritzen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
414 |
32.71 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Camilla Vastrup |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
405 |
32.95 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
401 |
33.04 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mathilde Josefine Holm |
2010 |
GTI - Ishøj |
|
381 |
33.62 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
377 |
33.73 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
364 |
34.12 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kaya Rømer Jacobsen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
355 |
34.41 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
354 |
34.46 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Margherita Picello |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
352 |
34.50 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ella Strange |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
342 |
34.86 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Elin Ingemann Hansen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
317 |
35.72 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alice Zsigri Dyndgaard |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
314 |
35.85 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Line Birkebæk |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
307 |
36.11 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Luna Blanka A. Bløcher |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
299 |
36.43 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Nikki Tavakoli |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
294 |
36.64 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Vilma Rosendahl Veggerby |
2010 |
GTI - Greve |
|
279 |
37.31 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Andrea Glasius Tischer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
264 |
37.97 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ida-Sofie Rich |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
256 |
38.35 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Josefine Rodriguez Andersen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
242 |
39.08 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Lærke Nygaard Henriksen |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
238 |
39.29 |
+8.98 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Flora Vinge-Maigaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
223 |
40.18 |
+9.87 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Luna Faurskov |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
136 |
47.35 |
+17.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-09-2023 11:24:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-09-2023 11:24.32 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Øst
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vesterbro Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Hovedstadens Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Butterfly Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Raahauge |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
375 |
30.14 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
361 |
30.54 |
+0.40 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
331 |
31.44 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
301 |
32.44 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kasper Han Cai |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
283 |
33.10 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonathan Znaty |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
271 |
33.60 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Willads Schou |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
258 |
34.13 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johannes Pilegaard Bertelsen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
238 |
35.05 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mads Klinkby |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
230 |
35.45 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Storm Federspiel |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
230 |
35.49 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Carl Emil Mainz Rode |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
226 |
35.66 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Immanuel Tuxen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
220 |
35.98 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Bjørn Hardahl |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
219 |
36.03 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Storm Raagefelt |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
213 |
36.37 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
207 |
36.76 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Max Schou-Sørensen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
199 |
37.25 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
197 |
37.33 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Enoch Frederik Homoki |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
187 |
38.00 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Elias Brøndum Andersen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
172 |
39.09 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Kai Zhang |
2011 |
GTI - Greve |
|
148 |
41.06 |
+10.92 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Storm Jul From |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
138 |
42.04 |
+11.90 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Christoffer Nielsen |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
137 |
42.17 |
+12.03 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anton Wichmann Christensen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Jeppe Jensen |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Jonathan Nathansen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
Akut syg |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-09-2023 11:33:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-09-2023 11:33.12 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Øst
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vesterbro Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Hovedstadens Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 400m Medley Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
529 |
5:20.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liva Dorff |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
503 |
5:25.55 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen-Mai Teilmann |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
499 |
5:26.29 |
+6.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ingrid Zeller |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
491 |
5:28.20 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
487 |
5:29.08 |
+9.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Bjerre Pedersen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
478 |
5:31.15 |
+11.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frida Lund Kilen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
446 |
5:38.77 |
+18.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sophia Scheel Orloff |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
442 |
5:39.83 |
+19.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mille Blomsterberg |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
438 |
5:40.96 |
+20.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Naja Koch Heschel |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
422 |
5:45.21 |
+25.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofia Linnea B. Pedersen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
|
418 |
5:46.24 |
+26.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
408 |
5:48.91 |
+28.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mikkeline Larsen |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
400 |
5:51.29 |
+31.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
397 |
5:52.21 |
+32.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Caroline Engsbro |
2010 |
GTI - Greve |
|
371 |
6:00.14 |
+40.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Josefine Nyamadi |
2010 |
GTI - Greve |
|
371 |
6:00.20 |
+40.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Victoria Dolling |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
367 |
6:01.65 |
+41.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Elvera Teilmann |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
341 |
6:10.48 |
+50.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Annika Skovgren |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
336 |
6:12.34 |
+52.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
332 |
6:13.81 |
+53.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Malea Rosa A Nunez |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
284 |
6:33.80 |
+1:13.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathilde Milter Dyhr Vesterga |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Forlod rygliggende stilling andet end for at udføre en vending |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-09-2023 11:58:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-09-2023 11:58.22 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Øst
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vesterbro Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Hovedstadens Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 400m Medley Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vitus Ketscher |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
509 |
4:53.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
503 |
4:55.21 |
+1.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl August Scheel |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
488 |
4:58.17 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Conrad Buhl |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
431 |
5:10.78 |
+16.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Moe Sørensen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
412 |
5:15.33 |
+21.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
409 |
5:16.18 |
+22.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
401 |
5:18.21 |
+24.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Storm Krogh Kaastrup |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
365 |
5:28.48 |
+34.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Liam Jonasen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
342 |
5:35.61 |
+41.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Peter Gude Tang Bregnsholm |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
337 |
5:37.27 |
+43.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mathias Ankjær Pedersen |
2009 |
GTI - Greve |
|
327 |
5:40.77 |
+46.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
312 |
5:46.13 |
+52.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Hannibal Bjerregaard-Knudsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
311 |
5:46.23 |
+52.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Carl Hertel |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
296 |
5:52.25 |
+58.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sebastian Mollerup |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
279 |
5:59.09 |
+1:05.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Felix Erlendsson |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
270 |
6:03.28 |
+1:09.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
268 |
6:03.88 |
+1:09.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magnus Ørum Bodal |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning |
|
|
|
|
- |
|
Kalle Parker French |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Berøring med kun en hånd i vending v/50m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-09-2023 12:30:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-09-2023 12:30.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Uofficielt resultat |
|
Efter 2 af 2 heat |
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Øst
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vesterbro Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Hovedstadens Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 8x50m Frisvømning Mix - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Søllerød Sharks |
15 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:44.93 |
|
|
|
|
|
|
|
William Moe Sørensen |
2009 |
0937BB |
|
27.83 |
|
|
|
|
27.83 |
|
|
|
|
|
|
|
August Drucker |
2009 |
0909AH |
|
26.82 |
|
|
|
|
54.65 |
|
|
|
|
|
|
|
Carl August Scheel |
2009 |
0995AF |
|
27.09 |
|
|
|
|
1:21.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Wichmann Christensen |
2009 |
0941BB |
|
27.84 |
|
|
|
|
1:49.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mia Halskov |
2009 |
0916AC |
|
28.12 |
|
|
|
|
2:17.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Nørskov |
2009 |
0956AC |
|
28.25 |
|
|
|
|
2:45.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Nørgaard |
2010 |
1046AF |
|
30.93 |
|
|
|
|
3:16.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Bjerre Pedersen |
2009 |
0936AG |
|
28.05 |
|
|
|
|
3:44.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sigma mix 1 |
14 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
3:45.48 |
+0.55 |
|
|
|
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
1079AB |
|
27.02 |
|
|
|
|
27.02 |
|
|
|
|
|
|
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
1078AD |
|
29.75 |
|
|
|
|
56.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Camilla Vastrup |
2011 |
1180AC |
|
30.00 |
|
|
|
|
1:26.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
1089AA |
|
28.81 |
|
|
|
|
1:55.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peter Klitvang |
2010 |
1047AB |
|
28.38 |
|
|
|
|
2:23.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
1008AA |
|
27.48 |
|
|
|
|
2:51.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Langseth |
2010 |
1072AB |
|
27.46 |
|
|
|
|
3:18.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elliot Leifelt |
2010 |
1051AI |
|
26.58 |
|
|
|
|
3:45.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
GSC Ørne Mix |
15 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:50.97 |
+6.04 |
|
|
|
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
0927AB |
|
26.69 |
|
|
|
|
26.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
1032AD |
|
31.43 |
|
|
|
|
58.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
1047AF |
|
28.49 |
|
|
|
|
1:26.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Lund Kilen |
2010 |
1098AA |
|
29.01 |
|
|
|
|
1:55.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dominic Torkamani |
2009 |
0907AB |
|
27.59 |
|
|
|
|
2:23.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
1014AB |
|
30.08 |
|
|
|
|
2:53.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Jac |
2010 |
1030AP |
|
30.62 |
|
|
|
|
3:23.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
0915AE |
|
27.06 |
|
|
|
|
3:50.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
GTI Dolphins |
15 |
Startfællesskabet GTI |
|
|
|
|
|
3:51.55 |
+6.62 |
|
|
|
|
Kathrine R. Svendsen |
2010 |
1010AP |
|
28.59 |
|
|
|
|
28.59 |
|
|
|
|
|
|
|
Josefine Nyamadi |
2010 |
1084AG |
|
29.81 |
|
|
|
|
58.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
1064AD |
|
28.44 |
|
|
|
|
1:26.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Linnea B. Pedersen |
2009 |
0942AC |
|
28.81 |
|
|
|
|
1:55.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Ankjær Pedersen |
2009 |
0963AB |
|
28.40 |
|
|
|
|
2:24.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Klinge Vølund Tømmerholt |
2010 |
1005AE |
|
28.52 |
|
|
|
|
2:52.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Granlund Thomsen |
2009 |
0927AE |
|
30.00 |
|
|
|
|
3:22.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Sørensen Stage |
2010 |
1001AE |
|
28.98 |
|
|
|
|
3:51.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
LSK |
15 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:52.13 |
+7.20 |
|
|
|
|
Frederik Salling |
2009 |
0987AC |
|
27.14 |
|
|
|
|
27.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Conrad Buhl |
2009 |
0947AF |
|
28.08 |
|
|
|
|
55.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
1061AC |
|
29.54 |
|
|
|
|
1:24.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rares Enache |
2010 |
1031AC |
|
29.88 |
|
|
|
|
1:54.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
1006AE |
|
29.37 |
|
|
|
|
2:24.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
1042AC |
|
29.69 |
|
|
|
|
2:53.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
0942AA |
|
28.90 |
|
|
|
|
3:22.60 |
|
|
|
|
|
|
|
Freya Ploug Mattson |
2009 |
0938AG |
|
29.53 |
|
|
|
|
3:52.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
HSK Cowboys |
15 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:53.52 |
+8.59 |
|
|
|
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
0902AB |
|
27.99 |
|
|
|
|
27.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asta Lukowski |
2010 |
1034AA |
|
26.71 |
|
|
|
|
54.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kalle Parker French |
2010 |
1017AA |
|
30.25 |
|
|
|
|
1:24.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Zeller |
2010 |
1044AA |
|
29.82 |
|
|
|
|
1:54.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
1056AA |
|
28.64 |
|
|
|
|
2:23.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Franck Kastrup |
2009 |
0965BD |
|
29.40 |
|
|
|
|
2:52.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Hertel |
2009 |
0977AA |
|
31.17 |
|
|
|
|
3:23.98 |
|
|
|
|
|
|
|
Karl Schiermer Eriksen |
2010 |
1083AA |
|
29.54 |
|
|
|
|
3:53.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
HVSK |
15 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:55.92 |
+10.99 |
|
|
|
|
Vitus Ketscher |
2009 |
0961AA |
|
26.09 |
|
|
|
|
26.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Sabic |
2009 |
0957BG |
|
27.07 |
|
|
|
|
53.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Strange |
2009 |
0906AA |
|
30.55 |
|
|
|
|
1:23.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bjørn Hardahl |
2011 |
1121AD |
|
30.16 |
|
|
|
|
1:53.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karla S Enevoldsen |
2010 |
1004AE |
|
30.30 |
|
|
|
|
2:24.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Biering-Sørensen |
2009 |
0912BE |
|
31.02 |
|
|
|
|
2:55.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkeline Larsen |
2009 |
0976AA |
|
30.37 |
|
|
|
|
3:25.56 |
|
|
|
|
|
|
|
Sigurd Haakansson |
2009 |
0987BC |
|
30.36 |
|
|
|
|
3:55.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vallensbæks Madador Mix |
15 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
4:07.29 |
+22.36 |
|
|
|
|
Alberte Hansen |
2009 |
0994BA |
|
31.05 |
|
|
|
|
31.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julius Steen |
2011 |
1143AE |
|
31.76 |
|
|
|
|
1:02.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rosalina M. Postgaard |
2010 |
1088AA |
|
30.31 |
|
|
|
|
1:33.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kalle Grydgaard |
2009 |
0903AC |
|
31.56 |
|
|
|
|
2:04.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Annika Skovgren |
2010 |
1054AK |
|
30.98 |
|
|
|
|
2:35.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Dolling |
2010 |
1074AO |
|
31.50 |
|
|
|
|
3:07.16 |
|
|
|
|
|
|
|
Felix Erlendsson |
2010 |
1037AE |
|
32.24 |
|
|
|
|
3:39.40 |
|
|
|
|
|
|
|
Peter Gude Tang Bregnsholm |
2010 |
1035AE |
|
27.89 |
|
|
|
|
4:07.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gentofte Mix |
15 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Luan Reyneke |
2009 |
0971BJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
0948AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
1050AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Lind Riisgaard |
2009 |
0934AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Kegel Sørensen |
2009 |
0990AJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Mollerup |
2010 |
1001AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Storm Krogh Kaastrup |
2009 |
0901AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Han Cai |
2010 |
1051AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-01-0001 00:00:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-09-2023 12:27.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Uofficielt resultat |
|
|
Efter 4 af 4 heat |
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Øst
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vesterbro Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Hovedstadens Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, Jokerløb Afsnit 1 Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Lind Riisgaard |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
36.07 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andrea Lage |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
36.56 |
+0.49 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Mollerup |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
39.35 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
39.95 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kathrine R. Svendsen |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
40.21 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathilde Dithmar |
2009 |
GTI - Greve |
|
|
40.61 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
41.05 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ella Strange |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
41.24 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Nørskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
41.29 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
42.45 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elisabeth Thastum |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
42.79 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Caroline Brøndum Poulsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
43.44 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
43.53 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
43.56 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mikkeline Larsen |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
45.68 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
45.69 |
+9.62 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mathilde Milter Dyhr Vesterga |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
47.78 |
+11.71 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Flora Vinge-Maigaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
50.76 |
+14.69 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Christine Gam-Jørgensen |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
51.55 |
+15.48 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Vera Berner-Magnusson |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
54.67 |
+18.60 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Kaja Dam Skive |
2010 |
GTI - Ishøj |
|
|
56.18 |
+20.11 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Frida Grydgaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:04.72 |
+28.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-09-2023 12:42.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Øst
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vesterbro Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Hovedstadens Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, Jokerløb Afsnit 1 Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
28.81 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vitus Ketscher |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
29.78 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniel Sabic |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
33.98 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Salling |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
35.39 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
38.35 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kalle Parker French |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
38.55 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
38.60 |
+9.79 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Christoph Lykke Piil Andersen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
39.68 |
+10.87 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
August Drucker |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
40.51 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Willads Schou |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
41.66 |
+12.85 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frederik Gunni Bergh |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
42.97 |
+14.16 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
43.45 |
+14.64 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Julius Karl Johannsson |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
44.31 |
+15.50 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Liam Jonasen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
45.21 |
+16.40 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
45.66 |
+16.85 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emil Klinge Vølund Tømmerho |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
45.83 |
+17.02 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Albert Benian |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
47.84 |
+19.03 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jeppe Jensen |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
51.38 |
+22.57 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alfred Sørensen Stage |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
51.48 |
+22.67 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Benjamin Rasmussen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
53.12 |
+24.31 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Marcus Sødahl-Borresø |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
1:04.57 |
+35.76 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
JL 1.4 Svømmeren bruger arm- eller bentag ud over det tilladte |
|
|
|
|
- |
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
JL 1.6 Svømmeren laver kolbøttevending |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-09-2023 13:00:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-09-2023 13:00.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Øst
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vesterbro Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Hovedstadens Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 6x100m IM Medley Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
GSC Ørne |
15 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
6:54.72 |
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
0927AB |
|
28.47 |
1:03.11 |
|
|
|
1:03.11 |
|
|
|
|
|
|
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
1045AF |
|
33.79 |
1:12.03 |
|
|
|
2:15.14 |
|
|
|
|
|
|
|
Liam Jonasen |
2009 |
0975AB |
|
31.97 |
1:09.39 |
|
|
|
3:24.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Gorm |
2009 |
0993AE |
|
32.95 |
1:09.77 |
|
|
|
4:34.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
0915AE |
|
33.44 |
1:11.91 |
|
|
|
5:46.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
0995AB |
|
32.56 |
1:08.51 |
|
|
|
6:54.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Søllerød Sharks |
15 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
6:58.66 |
+3.94 |
|
|
|
|
August Drucker |
2009 |
0909AH |
|
32.51 |
1:06.63 |
|
|
|
1:06.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christoph Lykke Piil Andersen |
2010 |
1001AF |
|
33.70 |
1:13.64 |
|
|
|
2:20.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl August Scheel |
2009 |
0995AF |
|
30.79 |
1:08.04 |
|
|
|
3:28.31 |
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Flygenring |
2009 |
0943BB |
|
34.03 |
1:13.13 |
|
|
|
4:41.44 |
|
|
|
|
|
|
|
William Moe Sørensen |
2009 |
0937BB |
|
30.03 |
1:05.21 |
|
|
|
5:46.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Wichmann Christensen |
2009 |
0941BB |
|
33.04 |
1:12.01 |
|
|
|
6:58.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sigma drenge 1 |
15 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
7:02.59 |
+7.87 |
|
|
|
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
1079AB |
|
32.03 |
1:07.62 |
|
|
|
1:07.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aksel Danielsen |
2009 |
0969AB |
|
33.11 |
1:12.28 |
|
|
|
2:19.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elliot Leifelt |
2010 |
1051AI |
|
32.01 |
1:09.56 |
|
|
|
3:29.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
0911AF |
|
31.78 |
1:11.00 |
|
|
|
4:40.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peter Klitvang |
2010 |
1047AB |
|
33.12 |
1:12.63 |
|
|
|
5:53.09 |
|
|
|
|
|
|
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
0989AB |
|
32.12 |
1:09.50 |
|
|
|
7:02.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gentofte Drenge |
15 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
7:18.76 |
+24.04 |
|
|
|
|
Luan Reyneke |
2009 |
0971BJ |
|
31.66 |
1:06.19 |
|
|
|
1:06.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Raahauge |
2010 |
1011AC |
|
31.48 |
1:12.91 |
|
|
|
2:19.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Han Cai |
2010 |
1051AG |
|
35.55 |
1:17.06 |
|
|
|
3:36.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hannibal Bjerregaard-Knudsen |
2010 |
1057AG |
|
35.47 |
1:16.24 |
|
|
|
4:52.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Andersen |
2009 |
0961AF |
|
34.68 |
1:15.04 |
|
|
|
6:07.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Storm Krogh Kaastrup |
2009 |
0901AC |
|
32.29 |
1:11.32 |
|
|
|
7:18.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
HVSK Drenge |
15 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
7:29.70 |
+34.98 |
|
|
|
|
Vitus Ketscher |
2009 |
0961AA |
|
29.34 |
1:04.95 |
|
|
|
1:04.95 |
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Sabic |
2009 |
0957BG |
|
30.84 |
1:07.99 |
|
|
|
2:12.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adam Engsig-Karup |
2010 |
1039AA |
|
36.56 |
1:15.54 |
|
|
|
3:28.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
1131AA |
|
36.90 |
1:23.90 |
|
|
|
4:52.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Storm Raagefelt |
2011 |
1137AA |
|
36.62 |
1:20.89 |
|
|
|
6:13.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigurd Haakansson |
2009 |
0987BC |
|
34.68 |
1:16.43 |
|
|
|
7:29.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
HSK Boys |
15 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
7:36.42 |
+41.70 |
|
|
|
|
Carl Hertel |
2009 |
0977AA |
|
34.99 |
1:16.56 |
|
|
|
1:16.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jakob Johns |
2011 |
1101AA |
|
36.54 |
1:20.28 |
|
|
|
2:36.84 |
|
|
|
|
|
|
|
Emil Franck Kastrup |
2009 |
0965BD |
|
34.99 |
1:13.81 |
|
|
|
3:50.65 |
|
|
|
|
|
|
|
Kalle Parker French |
2010 |
1017AA |
|
32.96 |
1:14.20 |
|
|
|
5:04.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karl Schiermer Eriksen |
2010 |
1083AA |
|
32.90 |
1:13.33 |
|
|
|
6:18.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julius Karl Johannsson |
2009 |
0939AA |
|
36.09 |
1:18.24 |
|
|
|
7:36.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
GTI Dolphins |
15 |
Startfællesskabet GTI |
|
|
|
|
|
7:45.49 |
+50.77 |
|
|
|
|
Mathias Ankjær Pedersen |
2009 |
0963AB |
|
32.58 |
1:10.24 |
|
|
|
1:10.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Klinge Vølund Tømmerholt |
2010 |
1005AE |
|
36.09 |
1:16.55 |
|
|
|
2:26.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Granlund Thomsen |
2009 |
0927AE |
|
36.42 |
1:15.31 |
|
|
|
3:42.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Sørensen Stage |
2010 |
1001AE |
|
33.49 |
1:17.48 |
|
|
|
4:59.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Ørum Bodal |
2010 |
1007AE |
|
38.29 |
1:20.57 |
|
|
|
6:20.15 |
|
|
|
|
|
|
|
Jeppe Jensen |
2010 |
1033AI |
|
35.97 |
1:25.34 |
|
|
|
7:45.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vallensbæks Guder |
15 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
8:13.18 |
+1:18.4 |
|
|
|
|
Peter Gude Tang Bregnsholm |
2010 |
1035AE |
|
33.02 |
1:13.24 |
|
|
|
1:13.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Rasmussen |
2011 |
1175AC |
|
39.81 |
1:29.32 |
|
|
|
2:42.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kalle Grydgaard |
2009 |
0903AC |
|
36.54 |
1:18.83 |
|
|
|
4:01.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Willads Schou |
2011 |
1103AH |
|
36.24 |
1:24.27 |
|
|
|
5:25.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felix Erlendsson |
2010 |
1037AE |
|
37.10 |
1:21.03 |
|
|
|
6:46.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julius Steen |
2011 |
1143AE |
|
39.19 |
1:26.49 |
|
|
|
8:13.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
LSK |
15 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.12 Holdkapvømmer hopper i vandet under før alle hold har fuldført |
|
|
|
Frederik Salling |
2009 |
0987AC |
|
31.20 |
1:07.88 |
|
|
|
1:07.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Conrad Buhl |
2009 |
0947AF |
|
31.18 |
1:09.05 |
|
|
|
2:16.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louie L. Theuma |
2011 |
1169AA |
|
39.67 |
1:22.14 |
|
|
|
3:39.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
1061AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rares Enache |
2010 |
1031AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
1077AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-09-2023 16:33:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-09-2023 16:33.31 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Øst
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vesterbro Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Hovedstadens Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Butterfly Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
508 |
1:08.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asta Lukowski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
492 |
1:09.12 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liva Dorff |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
487 |
1:09.36 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Freya Ploug Mattson |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
464 |
1:10.51 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kathrine R. Svendsen |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
451 |
1:11.14 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sophia Scheel Orloff |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
433 |
1:12.13 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
397 |
1:14.23 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Camilla Vastrup |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
373 |
1:15.78 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
368 |
1:16.14 |
+7.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Naja Koch Heschel |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
361 |
1:16.63 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emilie Lauritzen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
361 |
1:16.65 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
347 |
1:17.63 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sarah Marie Andersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
343 |
1:17.95 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sarah Jac |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
339 |
1:18.28 |
+9.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Frederikke Lohmann Frosthol |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
329 |
1:19.04 |
+10.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Caroline Engsbro |
2010 |
GTI - Greve |
|
316 |
1:20.12 |
+11.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Victoria Nørgaard |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
315 |
1:20.16 |
+11.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ella Strange |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
310 |
1:20.62 |
+12.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Victoria Dolling |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
301 |
1:21.44 |
+13.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
299 |
1:21.63 |
+13.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
290 |
1:22.47 |
+14.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ella Trærup |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
281 |
1:23.27 |
+14.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Enna Gonzalez-Folic |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
268 |
1:24.63 |
+16.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Line Birkebæk |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
267 |
1:24.77 |
+16.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Karla Bjerre Pedersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
258 |
1:25.75 |
+17.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Malea Rosa A Nunez |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
219 |
1:30.46 |
+22.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Flora Vinge-Maigaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
184 |
1:35.89 |
+27.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Helena Hjartar |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-09-2023 16:33:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-09-2023 16:33.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Øst
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vesterbro Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Hovedstadens Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Butterfly Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vitus Ketscher |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
500 |
1:00.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
467 |
1:01.56 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Peter Gude Tang Bregnsholm |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
356 |
1:07.36 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
336 |
1:08.66 |
+8.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
301 |
1:11.22 |
+11.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
300 |
1:11.33 |
+11.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Christoph Lykke Piil Andersen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
279 |
1:13.09 |
+12.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Liam Jonasen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
271 |
1:13.75 |
+13.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kalle Parker French |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
261 |
1:14.67 |
+14.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Carl Emil Mainz Rode |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
228 |
1:18.16 |
+17.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mads Klinkby |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
224 |
1:18.58 |
+18.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alfred Sørensen Stage |
2010 |
GTI - Greve |
|
223 |
1:18.77 |
+18.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Johannes Pilegaard Bertelsen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
217 |
1:19.40 |
+19.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jonathan Znaty |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
212 |
1:20.08 |
+19.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Storm Raagefelt |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
203 |
1:21.17 |
+21.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Willads Schou |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
178 |
1:24.87 |
+24.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Louie L. Theuma |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
171 |
1:26.07 |
+25.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Samuel Gutman |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
133 |
1:33.47 |
+33.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Jeppe Jensen |
2010 |
GTI - Greve |
|
120 |
1:36.63 |
+36.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-09-2023 16:41:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-09-2023 16:41.27 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Øst
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vesterbro Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Hovedstadens Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Frisvømning Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Nørskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
614 |
2:09.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
545 |
2:14.97 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Bjerre Pedersen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
541 |
2:15.33 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
533 |
2:16.02 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
508 |
2:18.16 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rosalina M. Postgaard |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
504 |
2:18.61 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caroline Brøndum Poulsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
501 |
2:18.80 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alice Zsigri Dyndgaard |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
482 |
2:20.63 |
+10.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elisabeth Thastum |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
453 |
2:23.56 |
+13.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mikkeline Larsen |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
453 |
2:23.57 |
+13.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
448 |
2:24.07 |
+14.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Josefine Nyamadi |
2010 |
GTI - Greve |
|
448 |
2:24.13 |
+14.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
445 |
2:24.46 |
+14.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
441 |
2:24.84 |
+15.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
398 |
2:29.93 |
+20.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Vera Berner-Magnusson |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
394 |
2:30.43 |
+20.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
391 |
2:30.79 |
+21.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Josefine Rodriguez Andersen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
384 |
2:31.73 |
+21.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Holly W. Takla |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
383 |
2:31.85 |
+22.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Vilma Rosendahl Veggerby |
2010 |
GTI - Greve |
|
382 |
2:32.02 |
+22.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alberte Hansen |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
367 |
2:34.04 |
+24.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Clara Trap Wolf |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
337 |
2:38.42 |
+28.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Rebekka Kirkeskov-Frederikse |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
329 |
2:39.66 |
+29.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ea Balder |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
304 |
2:43.95 |
+34.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Saga Høgh |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
220 |
3:02.54 |
+52.79 |
|
S10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Frida Grydgaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
197 |
3:09.28 |
+59.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathilde Josefine Holm |
2010 |
GTI - Ishøj |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-09-2023 16:54:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-09-2023 16:54.59 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Øst
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vesterbro Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Hovedstadens Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Salling |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
489 |
2:06.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Sabic |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
478 |
2:07.09 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
466 |
2:08.14 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Ankjær Pedersen |
2009 |
GTI - Greve |
|
401 |
2:14.68 |
+8.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
389 |
2:16.08 |
+10.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Dominic Torkamani |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
379 |
2:17.21 |
+11.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anton Wichmann Christensen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
375 |
2:17.74 |
+11.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
346 |
2:21.46 |
+15.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sigurd Haakansson |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
327 |
2:24.14 |
+18.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alexander Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
314 |
2:26.14 |
+20.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sebastian Mollerup |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
308 |
2:27.04 |
+20.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=12 |
|
Kalle Grydgaard |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
302 |
2:27.99 |
+21.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=12 |
|
Tobias Hanson |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
302 |
2:27.99 |
+21.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elias Brøndum Andersen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
301 |
2:28.20 |
+22.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
291 |
2:29.84 |
+23.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Julius Karl Johannsson |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
282 |
2:31.43 |
+25.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Immanuel Tuxen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
281 |
2:31.58 |
+25.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Magnus Ørum Bodal |
2010 |
GTI - Greve |
|
279 |
2:32.01 |
+25.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Julius Steen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
229 |
2:42.31 |
+36.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Frederik Gunni Bergh |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
224 |
2:43.62 |
+37.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Marcus Sødahl-Borresø |
2010 |
GTI - Greve |
|
189 |
2:53.10 |
+47.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Johan Christiansen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
184 |
2:54.52 |
+48.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-09-2023 17:19:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-09-2023 17:20.00 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Øst
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vesterbro Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Hovedstadens Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Linnea B. Pedersen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
+0.65 |
528 |
31.26 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Lind Riisgaard |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.71 |
488 |
32.08 |
+0.82 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.65 |
459 |
32.74 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andrea Lage |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.84 |
440 |
33.20 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ingrid Zeller |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.65 |
420 |
33.73 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.70 |
417 |
33.80 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Annika Skovgren |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.71 |
409 |
34.03 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caroline Møllebro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.65 |
400 |
34.29 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elin Ingemann Hansen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.73 |
388 |
34.64 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.71 |
382 |
34.80 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sarah Jac |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.85 |
368 |
35.25 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.72 |
363 |
35.40 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Freya Ploug Mattson |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.82 |
349 |
35.89 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Liva Toldwoss Aunsholm |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.69 |
345 |
36.02 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sofie Corell Salomon |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.72 |
334 |
36.42 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Andrea Glasius Tischer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.76 |
326 |
36.70 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Line Birkebæk |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.75 |
322 |
36.84 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.75 |
321 |
36.90 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Margherita Picello |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.79 |
318 |
37.01 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sarah Marie Andersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.80 |
316 |
37.09 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Karla Bjerre Pedersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.68 |
306 |
37.48 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Alberte Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.84 |
304 |
37.55 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emma Biering-Sørensen |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.99 |
292 |
38.08 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.74 |
289 |
38.21 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Victoria Nørgaard |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.65 |
286 |
38.31 |
+7.05 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Emma Antonia Lund Hansen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.76 |
278 |
38.70 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ida-Sofie Rich |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.77 |
272 |
38.97 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Lærke Nygaard Henriksen |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.81 |
255 |
39.82 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Irma-Elvira Hempel |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.89 |
236 |
40.87 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Lea Marie Weiss |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.80 |
213 |
42.25 |
+10.99 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Julie Holm Stripp |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.99 |
201 |
43.07 |
+11.81 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.72 |
181 |
44.62 |
+13.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-09-2023 17:20:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-09-2023 17:20.11 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Øst
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vesterbro Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Hovedstadens Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Rygsvømning Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Moe Sørensen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.63 |
395 |
30.26 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Raahauge |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.67 |
367 |
31.01 |
+0.75 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
+0.69 |
334 |
32.00 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Storm Krogh Kaastrup |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.79 |
312 |
32.73 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.54 |
281 |
33.91 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Henry Hartvigsen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.78 |
269 |
34.41 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.65 |
266 |
34.54 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.64 |
260 |
34.77 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Bjørn Hardahl |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.74 |
249 |
35.29 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rares Enache |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.69 |
242 |
35.65 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Julius Karl Johannsson |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.92 |
238 |
35.85 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Willads Schou |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.76 |
225 |
36.51 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.71 |
216 |
37.01 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Albert Benian |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.60 |
199 |
38.04 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tobias Hanson |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.74 |
192 |
38.46 |
+8.20 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Storm Raagefelt |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.92 |
182 |
39.18 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Enoch Frederik Homoki |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.84 |
151 |
41.68 |
+11.42 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Benjamin Rasmussen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.72 |
145 |
42.20 |
+11.94 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Storm Jul From |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
+0.70 |
138 |
42.94 |
+12.68 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Christoffer Nielsen |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.74 |
120 |
45.01 |
+14.75 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Kai Zhang |
2011 |
GTI - Greve |
+0.76 |
119 |
45.17 |
+14.91 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Immanuel Tuxen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bevægelse før vendting v/25m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-09-2023 17:31:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-09-2023 17:31.43 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Øst
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vesterbro Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Hovedstadens Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mia Halskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
589 |
1:14.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Mollerup |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
553 |
1:15.95 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
513 |
1:17.88 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frida Lund Kilen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
509 |
1:18.08 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathilde Dithmar |
2009 |
GTI - Greve |
|
447 |
1:21.51 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Kegel Sørensen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
440 |
1:21.95 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Josephine S. Christensen |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
439 |
1:22.02 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
416 |
1:23.50 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
415 |
1:23.57 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mille Blomsterberg |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
400 |
1:24.58 |
+10.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Christine Gam-Jørgensen |
2010 |
GTI - Greve |
|
390 |
1:25.30 |
+10.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
382 |
1:25.87 |
+11.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
379 |
1:26.17 |
+11.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
372 |
1:26.64 |
+12.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sofie Corell Salomon |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
349 |
1:28.55 |
+14.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Amanda Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
346 |
1:28.79 |
+14.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Kaja Dam Skive |
2010 |
GTI - Ishøj |
|
315 |
1:31.63 |
+17.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Amalie Witt |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
313 |
1:31.80 |
+17.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Luna Blanka A. Bløcher |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
307 |
1:32.39 |
+18.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emma Støtt Holm |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
303 |
1:32.81 |
+18.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Kaya Wismar |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
298 |
1:33.36 |
+18.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Irma-Elvira Hempel |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
295 |
1:33.62 |
+19.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Natasja Hornuff |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
290 |
1:34.17 |
+19.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Josefine Hannah Filskov |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
278 |
1:35.52 |
+21.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Vigga Lou Holte Hansen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
260 |
1:37.60 |
+23.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Elvira Graver Gottlieb |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
258 |
1:37.91 |
+23.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Evvel Eminovski |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
247 |
1:39.38 |
+25.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Ida Saaby |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
221 |
1:43.12 |
+28.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilia Kjellberg |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-09-2023 17:36:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-09-2023 17:36.24 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Øst
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vesterbro Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Hovedstadens Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Luan Reyneke |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
484 |
1:10.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
August Drucker |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
456 |
1:11.78 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
384 |
1:16.02 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tobias Gorm |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
363 |
1:17.47 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
342 |
1:19.03 |
+8.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
330 |
1:19.94 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kasper Granlund Thomsen |
2009 |
GTI - Greve |
|
326 |
1:20.26 |
+9.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emil Franck Kastrup |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
310 |
1:21.60 |
+11.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Adam Engsig-Karup |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
307 |
1:21.92 |
+11.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mathias Flygenring |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
305 |
1:22.09 |
+11.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hannibal Bjerregaard-Knudsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
302 |
1:22.38 |
+11.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Storm Federspiel |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
269 |
1:25.60 |
+15.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emil Klinge Vølund Tømmerho |
2010 |
GTI - Greve |
|
263 |
1:26.22 |
+15.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kasper Han Cai |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
261 |
1:26.43 |
+16.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sebastian Gordon Shapley |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
235 |
1:29.48 |
+19.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Louie L. Theuma |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
227 |
1:30.58 |
+20.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jakob Johns |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
224 |
1:31.01 |
+20.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Rares Enache |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
223 |
1:31.07 |
+20.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Max Schou-Sørensen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
178 |
1:38.09 |
+27.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Frederik Lollike |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
176 |
1:38.59 |
+28.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Benjamin Primiterra |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
165 |
1:40.68 |
+30.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Julius Steen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
164 |
1:40.92 |
+30.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Kåre Mandsberg |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
160 |
1:41.77 |
+31.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-09-2023 17:41:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-09-2023 17:41.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Øst
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vesterbro Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Hovedstadens Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 200m Medley Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
576 |
2:26.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ingrid Zeller |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
473 |
2:36.36 |
+9.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
466 |
2:37.16 |
+10.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
465 |
2:37.21 |
+10.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellen-Mai Teilmann |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
463 |
2:37.49 |
+11.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
454 |
2:38.48 |
+12.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
441 |
2:40.04 |
+13.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sophia Scheel Orloff |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
439 |
2:40.24 |
+13.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Lind Riisgaard |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
422 |
2:42.40 |
+16.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elisabeth Thastum |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
414 |
2:43.50 |
+17.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Victoria Dolling |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
398 |
2:45.54 |
+19.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
391 |
2:46.60 |
+20.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mikkeline Larsen |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
390 |
2:46.66 |
+20.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sarah Marie Andersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
370 |
2:49.63 |
+23.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alberte Hansen |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
355 |
2:52.01 |
+25.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mathilde Milter Dyhr Vesterga |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
341 |
2:54.39 |
+28.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Frederikke Lohmann Frosthol |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
331 |
2:56.12 |
+29.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
329 |
2:56.48 |
+30.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Kaya Rømer Jacobsen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
317 |
2:58.64 |
+32.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
292 |
3:03.59 |
+37.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Nikki Tavakoli |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
234 |
3:17.64 |
+51.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Luna Faurskov |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
200 |
3:28.19 |
+1:01.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathilde Josefine Holm |
2010 |
GTI - Ishøj |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-09-2023 17:59:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-09-2023 17:59.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Øst
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vesterbro Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Hovedstadens Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Medley Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl August Scheel |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
458 |
2:22.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Conrad Buhl |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
420 |
2:26.30 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniel Sabic |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
413 |
2:27.11 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
394 |
2:29.47 |
+7.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
370 |
2:32.68 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
355 |
2:34.82 |
+12.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathias Ankjær Pedersen |
2009 |
GTI - Greve |
|
354 |
2:34.87 |
+12.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Peter Gude Tang Bregnsholm |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
330 |
2:38.59 |
+16.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Christoph Lykke Piil Andersen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
327 |
2:39.04 |
+16.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Karl Schiermer Eriksen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
319 |
2:40.33 |
+18.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
304 |
2:42.88 |
+20.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Carl Hertel |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
294 |
2:44.69 |
+22.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mads Klinkby |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
269 |
2:49.74 |
+27.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Felix Erlendsson |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
259 |
2:51.88 |
+29.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Storm Federspiel |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
248 |
2:54.31 |
+32.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Storm Fogtmann |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
248 |
2:54.46 |
+32.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Albert Benian |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
246 |
2:54.83 |
+32.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alfred Sørensen Stage |
2010 |
GTI - Greve |
|
238 |
2:56.76 |
+34.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
238 |
2:56.81 |
+34.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Frederik Gunni Bergh |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
236 |
2:57.30 |
+35.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
206 |
3:05.49 |
+43.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Samuel Gutman |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
192 |
3:09.83 |
+47.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-09-2023 18:09:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-09-2023 18:09.44 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Øst
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vesterbro Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Hovedstadens Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 6x100m IM Medley Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
HSK Torpedos |
15 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
7:07.76 |
|
|
|
|
|
|
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
0902AB |
|
32.81 |
1:08.26 |
|
|
|
1:08.26 |
|
|
|
|
|
|
|
Asta Lukowski |
2010 |
1034AA |
|
31.89 |
1:07.98 |
|
|
|
2:16.24 |
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Lage |
2009 |
0934AB |
|
32.14 |
1:13.03 |
|
|
|
3:29.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
1056AA |
|
33.78 |
1:11.72 |
|
|
|
4:40.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Zeller |
2010 |
1044AA |
|
33.56 |
1:13.52 |
|
|
|
5:54.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Naja Koch Heschel |
2010 |
1064AB |
|
33.44 |
1:13.25 |
|
|
|
7:07.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gentofte Piger |
15 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
7:18.26 |
+10.50 |
|
|
|
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
0948AD |
|
34.58 |
1:13.90 |
|
|
|
1:13.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
1050AH |
|
32.96 |
1:10.92 |
|
|
|
2:24.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophia Scheel Orloff |
2010 |
1038AH |
|
33.56 |
1:13.61 |
|
|
|
3:38.43 |
|
|
|
|
|
|
|
Emma Lind Riisgaard |
2009 |
0934AD |
|
32.95 |
1:13.70 |
|
|
|
4:52.13 |
|
|
|
|
|
|
|
Laura Kegel Sørensen |
2009 |
0990AJ |
|
33.29 |
1:12.78 |
|
|
|
6:04.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liva Dorff |
2009 |
0918AH |
|
33.49 |
1:13.35 |
|
|
|
7:18.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sigma Piger 1 |
14 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
7:26.63 |
+18.87 |
|
|
|
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
1008AA |
|
33.16 |
1:11.67 |
|
|
|
1:11.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
1078AD |
|
33.98 |
1:14.65 |
|
|
|
2:26.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Langseth |
2010 |
1072AB |
|
32.82 |
1:11.27 |
|
|
|
3:37.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
1128AA |
|
35.61 |
1:15.44 |
|
|
|
4:53.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silke Holtz |
2010 |
1062AC |
|
34.53 |
1:15.54 |
|
|
|
6:08.57 |
|
|
|
|
|
|
|
Camilla Vastrup |
2011 |
1180AC |
|
34.48 |
1:18.06 |
|
|
|
7:26.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
LSK |
15 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
7:29.24 |
+21.48 |
|
|
|
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
0942AA |
|
34.92 |
1:13.21 |
|
|
|
1:13.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
1006AE |
|
34.09 |
1:14.61 |
|
|
|
2:27.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Mollerup |
2009 |
0974AE |
|
34.92 |
1:12.48 |
|
|
|
3:40.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen-Mai Teilmann |
2009 |
0964AE |
|
34.73 |
1:16.27 |
|
|
|
4:56.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
1042AC |
|
36.04 |
1:18.24 |
|
|
|
6:14.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freya Ploug Mattson |
2009 |
0938AG |
|
33.41 |
1:14.43 |
|
|
|
7:29.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Søllerød Sharks |
15 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
7:38.46 |
+30.70 |
|
|
|
|
Mia Halskov |
2009 |
0916AC |
|
33.35 |
1:09.80 |
|
|
|
1:09.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Marie Andersen |
2011 |
1128AF |
|
35.75 |
1:18.97 |
|
|
|
2:28.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Nørskov |
2009 |
0956AC |
|
32.19 |
1:13.02 |
|
|
|
3:41.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Nørgaard |
2010 |
1046AF |
|
37.47 |
1:20.50 |
|
|
|
5:02.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Bjerre Pedersen |
2009 |
0936AG |
|
33.01 |
1:12.79 |
|
|
|
6:15.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rebekka Kirkeskov-Frederiksen |
2010 |
1080AH |
|
37.54 |
1:23.38 |
|
|
|
7:38.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
GTI Dolphins |
15 |
Startfællesskabet GTI |
|
|
|
|
|
7:39.96 |
+32.20 |
|
|
|
|
Sofia Linnea B. Pedersen |
2009 |
0942AC |
|
32.53 |
1:12.13 |
|
|
|
1:12.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
1064AD |
|
32.34 |
1:11.64 |
|
|
|
2:23.77 |
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Dithmar |
2009 |
0902AC |
|
36.83 |
1:16.33 |
|
|
|
3:40.10 |
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Engsbro |
2010 |
1054AD |
|
35.27 |
1:19.23 |
|
|
|
4:59.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Josefine Holm |
2010 |
1080AG |
|
37.28 |
1:21.09 |
|
|
|
6:20.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederikke Lohmann Frostholm |
2011 |
1152AF |
|
35.21 |
1:19.54 |
|
|
|
7:39.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
GSC Ørne |
14 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
7:50.57 |
+42.81 |
|
|
|
|
Frida Lund Kilen |
2010 |
1098AA |
|
35.18 |
1:14.54 |
|
|
|
1:14.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Jac |
2010 |
1030AP |
|
34.04 |
1:18.84 |
|
|
|
2:33.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
1184AC |
|
35.84 |
1:20.19 |
|
|
|
3:53.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
1106AD |
|
37.70 |
1:20.21 |
|
|
|
5:13.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
1032AD |
|
35.90 |
1:18.96 |
|
|
|
6:32.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
1132AC |
|
35.46 |
1:17.83 |
|
|
|
7:50.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
HVSK Piger |
15 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
8:06.35 |
+58.59 |
|
|
|
|
Line Birkebæk |
2011 |
1134AE |
|
36.13 |
1:21.38 |
|
|
|
1:21.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkeline Larsen |
2009 |
0976AA |
|
36.25 |
1:16.88 |
|
|
|
2:38.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Strange |
2009 |
0906AA |
|
36.30 |
1:18.93 |
|
|
|
3:57.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaya Rømer Jacobsen |
2011 |
1134AA |
|
37.98 |
1:23.30 |
|
|
|
5:20.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Biering-Sørensen |
2009 |
0912BE |
|
38.49 |
1:23.94 |
|
|
|
6:44.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Trap Wolf |
2011 |
1192AE |
|
38.45 |
1:21.92 |
|
|
|
8:06.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vallensbæks Gudinder |
15 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
8:18.22 |
+1:10.4 |
|
|
|
|
Annika Skovgren |
2010 |
1054AK |
|
33.51 |
1:14.03 |
|
|
|
1:14.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Evvel Eminovski |
2012 |
1208AE |
|
41.10 |
1:28.88 |
|
|
|
2:42.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Flora Vinge-Maigaard |
2011 |
1140AD |
|
41.30 |
1:32.90 |
|
|
|
4:15.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikki Tavakoli |
2012 |
1202AK |
|
40.44 |
1:27.47 |
|
|
|
5:43.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Hansen |
2009 |
0994BA |
|
36.88 |
1:18.88 |
|
|
|
7:02.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Dolling |
2010 |
1074AO |
|
35.25 |
1:16.06 |
|
|
|
8:18.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
LSK II |
14 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.12 Tyvstart v/5 svømmer |
|
|
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
1026AG |
|
36.88 |
1:17.51 |
|
|
|
1:17.51 |
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Corell Salomon |
2011 |
1154AJ |
|
36.58 |
1:20.50 |
|
|
|
2:38.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
1084AE |
|
36.52 |
1:19.19 |
|
|
|
3:57.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Hartvigsen |
2010 |
1094AE |
|
36.82 |
1:20.57 |
|
|
|
5:17.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
1074AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Irma-Elvira Hempel |
2011 |
1150AJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-09-2023 18:48:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-09-2023 18:48.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Øst
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vesterbro Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Hovedstadens Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, Jokerløb Afsnit 2 Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
44.67 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
44.80 |
+0.13 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Wichmann Christensen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
45.02 |
+0.35 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Conrad Buhl |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
46.18 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julius Steen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
48.90 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Storm Krogh Kaastrup |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
49.10 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Magnus Ørum Bodal |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
50.42 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Storm Raagefelt |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
51.34 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
51.42 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
William Henry Hartvigsen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
51.50 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kasper Granlund Thomsen |
2009 |
GTI - Greve |
|
|
51.94 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emil Franck Kastrup |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
52.80 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Karl Schiermer Eriksen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
52.91 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kalle Grydgaard |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
53.36 |
+8.69 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
53.58 |
+8.91 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Dominic Torkamani |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
54.52 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
54.81 |
+10.14 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sebastian Mollerup |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
55.34 |
+10.67 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
57.43 |
+12.76 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Carl August Scheel |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
1:05.35 |
+20.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-09-2023 18:49:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-09-2023 18:49.22 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Øst
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vesterbro Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Hovedstadens Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, Jokerløb Afsnit 2 Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asta Lukowski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
41.34 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Margherita Picello |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
42.12 |
+0.78 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Bjerre Pedersen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
42.88 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
43.67 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alberte Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
43.73 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mia Halskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
43.81 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
46.00 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ellen-Mai Teilmann |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
46.93 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Annika Skovgren |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
47.47 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Josefine Nyamadi |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
47.70 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Line Birkebæk |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
47.88 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
47.90 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Caroline Engsbro |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
48.01 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Antonia Lund Hansen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
48.89 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vilma Rosendahl Veggerby |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
50.55 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
51.22 |
+9.88 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Elin Ingemann Hansen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
51.24 |
+9.90 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Natasja Hornuff |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
52.67 |
+11.33 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Camilla Vastrup |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
53.45 |
+12.11 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
53.57 |
+12.23 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lea Marie Weiss |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
|
53.65 |
+12.31 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Rosalina M. Postgaard |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
54.92 |
+13.58 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
57.00 |
+15.66 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:03.19 |
+21.85 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:04.75 |
+23.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-09-2023 18:49:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-09-2023 18:49.27 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Øst
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vesterbro Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Hovedstadens Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Butterfly Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Nørskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
493 |
2:31.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liva Dorff |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
459 |
2:35.05 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
431 |
2:38.25 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sophia Scheel Orloff |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
425 |
2:39.05 |
+7.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Freya Ploug Mattson |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
386 |
2:44.19 |
+12.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Bjerre Pedersen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
374 |
2:45.98 |
+14.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elisabeth Thastum |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
366 |
2:47.13 |
+15.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
364 |
2:47.42 |
+16.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
337 |
2:51.87 |
+20.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
305 |
2:57.55 |
+26.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Naja Koch Heschel |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
303 |
2:57.95 |
+26.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mathilde Dithmar |
2009 |
GTI - Greve |
|
297 |
2:59.20 |
+27.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
287 |
3:01.22 |
+29.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Josefine Nyamadi |
2010 |
GTI - Greve |
|
285 |
3:01.73 |
+30.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ella Trærup |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
280 |
3:02.77 |
+31.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ella Strange |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
277 |
3:03.46 |
+32.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Victoria Dolling |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
269 |
3:05.16 |
+33.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mathilde Josefine Holm |
2010 |
GTI - Ishøj |
|
240 |
3:12.32 |
+40.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
229 |
3:15.43 |
+44.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Malea Rosa A Nunez |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
205 |
3:22.77 |
+51.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Amalie Witt |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
180 |
3:31.56 |
+1:00.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-09-2023 10:58:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-09-2023 10:58.49 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Øst
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vesterbro Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Hovedstadens Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 200m Butterfly Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl August Scheel |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
483 |
2:17.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
417 |
2:24.83 |
+6.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
356 |
2:32.61 |
+14.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Conrad Buhl |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
351 |
2:33.43 |
+15.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Daniel Raahauge |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
336 |
2:35.56 |
+17.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
324 |
2:37.49 |
+19.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Luan Reyneke |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
323 |
2:37.75 |
+19.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anton Wichmann Christensen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
310 |
2:39.84 |
+21.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
292 |
2:43.02 |
+25.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Peter Gude Tang Bregnsholm |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
266 |
2:48.16 |
+30.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Liam Jonasen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
266 |
2:48.24 |
+30.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kalle Parker French |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
261 |
2:49.33 |
+31.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sigurd Haakansson |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
259 |
2:49.74 |
+31.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mathias Ankjær Pedersen |
2009 |
GTI - Greve |
|
244 |
2:53.17 |
+35.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Storm Raagefelt |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
200 |
3:04.79 |
+46.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jakob Johns |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
190 |
3:08.05 |
+50.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Kasper Granlund Thomsen |
2009 |
GTI - Greve |
|
171 |
3:14.93 |
+57.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Felix Erlendsson |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
170 |
3:15.01 |
+57.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sophus Fosbøl |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-09-2023 11:03:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-09-2023 11:03.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Øst
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vesterbro Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Hovedstadens Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Frisvømning Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
562 |
1:00.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asta Lukowski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
558 |
1:01.03 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
529 |
1:02.12 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kathrine R. Svendsen |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
493 |
1:03.58 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
475 |
1:04.40 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alice Zsigri Dyndgaard |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
469 |
1:04.66 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caroline Brøndum Poulsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
468 |
1:04.72 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
447 |
1:05.72 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilie Lauritzen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
440 |
1:06.06 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
433 |
1:06.38 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rosalina M. Postgaard |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
412 |
1:07.52 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Caroline Engsbro |
2010 |
GTI - Greve |
|
392 |
1:08.61 |
+7.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Luna Blanka A. Bløcher |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
385 |
1:09.05 |
+8.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mathilde Milter Dyhr Vesterga |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
383 |
1:09.15 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emma Biering-Sørensen |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
383 |
1:09.17 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Vera Berner-Magnusson |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
374 |
1:09.74 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Holly W. Takla |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
359 |
1:10.67 |
+9.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Enna Gonzalez-Folic |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
354 |
1:11.00 |
+10.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sarah Jac |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
348 |
1:11.41 |
+10.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Clara Trap Wolf |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
344 |
1:11.68 |
+10.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
336 |
1:12.24 |
+11.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Karla Bjerre Pedersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
330 |
1:12.68 |
+11.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Rebekka Kirkeskov-Frederikse |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
327 |
1:12.92 |
+12.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Helena Hjartar |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
319 |
1:13.54 |
+12.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Elvira Graver Gottlieb |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
318 |
1:13.56 |
+12.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Elvera Teilmann |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
315 |
1:13.78 |
+12.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Lea Marie Weiss |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
309 |
1:14.32 |
+13.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Lærke Nygaard Henriksen |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
301 |
1:14.95 |
+14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Vigga Lou Holte Hansen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
295 |
1:15.47 |
+14.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Julie Holm Stripp |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
235 |
1:21.35 |
+20.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
233 |
1:21.66 |
+20.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Evvel Eminovski |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Emilia Kjellberg |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-09-2023 11:19:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-09-2023 11:19.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Øst
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vesterbro Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Hovedstadens Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Frisvømning Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
472 |
57.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Salling |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
464 |
57.91 |
+0.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniel Sabic |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
440 |
58.95 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
429 |
59.42 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Dominic Torkamani |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
391 |
1:01.29 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
390 |
1:01.36 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Christoph Lykke Piil Andersen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
351 |
1:03.52 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tobias Gorm |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
349 |
1:03.68 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
338 |
1:04.34 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
William Henry Hartvigsen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
323 |
1:05.31 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rares Enache |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
320 |
1:05.51 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=12 |
|
Karl Schiermer Eriksen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
314 |
1:05.96 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=12 |
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
314 |
1:05.96 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Herman Ludvig Scheel |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
308 |
1:06.35 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jonathan Znaty |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
307 |
1:06.44 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Bjørn Hardahl |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
305 |
1:06.61 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Johannes Pilegaard Bertelsen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
286 |
1:08.01 |
+10.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Carl Emil Mainz Rode |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
281 |
1:08.38 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Kalle Grydgaard |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
270 |
1:09.37 |
+11.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Elias Brøndum Andersen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
265 |
1:09.78 |
+12.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Frederik Gunni Bergh |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
247 |
1:11.46 |
+13.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Storm Fogtmann |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
221 |
1:14.13 |
+16.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Marcus Sødahl-Borresø |
2010 |
GTI - Greve |
|
217 |
1:14.56 |
+16.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Jeppe Jensen |
2010 |
GTI - Greve |
|
213 |
1:15.01 |
+17.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Johan Christiansen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
209 |
1:15.50 |
+17.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Benjamin Rasmussen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
197 |
1:17.01 |
+19.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Kai Zhang |
2011 |
GTI - Greve |
|
173 |
1:20.38 |
+22.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Victor Søegaard |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
156 |
1:23.12 |
+25.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-09-2023 11:23:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-09-2023 11:23.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Øst
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vesterbro Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Hovedstadens Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Brystsvømning Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mia Halskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
560 |
34.64 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
543 |
35.00 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Lund Kilen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
532 |
35.23 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Mollerup |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
522 |
35.47 |
+0.83 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
495 |
36.10 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
459 |
37.00 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alberte Hansen |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
437 |
37.62 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Christine Gam-Jørgensen |
2010 |
GTI - Greve |
|
424 |
38.00 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mille Blomsterberg |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
423 |
38.02 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
401 |
38.71 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Josephine S. Christensen |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
398 |
38.82 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Liva Dorff |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
385 |
39.23 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alberte Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
385 |
39.24 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Amalie Witt |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
345 |
40.72 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Irma-Elvira Hempel |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
344 |
40.73 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Amanda Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
338 |
41.00 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Caroline Engsbro |
2010 |
GTI - Greve |
|
336 |
41.07 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Kaja Dam Skive |
2010 |
GTI - Ishøj |
|
309 |
42.20 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Kaya Rømer Jacobsen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
292 |
43.03 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Liva Toldwoss Aunsholm |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
290 |
43.12 |
+8.48 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emma Støtt Holm |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
290 |
43.13 |
+8.49 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ella Trærup |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
288 |
43.24 |
+8.60 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Natasja Hornuff |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
283 |
43.46 |
+8.82 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Vigga Lou Holte Hansen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
242 |
45.77 |
+11.13 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Josefine Hannah Filskov |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
242 |
45.78 |
+11.14 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ida Saaby |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
225 |
46.94 |
+12.30 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ea Balder |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
198 |
48.95 |
+14.31 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilia Kjellberg |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-09-2023 11:40:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-09-2023 12:04.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Øst
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vesterbro Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Hovedstadens Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 50m Brystsvømning Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Luan Reyneke |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
470 |
32.07 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
August Drucker |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
419 |
33.32 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
385 |
34.29 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tobias Gorm |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
350 |
35.38 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
323 |
36.34 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
295 |
37.44 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Adam Engsig-Karup |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
287 |
37.82 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathias Flygenring |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
286 |
37.85 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hannibal Bjerregaard-Knudsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
280 |
38.10 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Storm Federspiel |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
277 |
38.27 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emil Klinge Vølund Tømmerho |
2010 |
GTI - Greve |
|
270 |
38.56 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sophus Fosbøl |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
259 |
39.14 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Louie L. Theuma |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
237 |
40.30 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sebastian Gordon Shapley |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
234 |
40.48 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Louis Moe |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
228 |
40.83 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Immanuel Tuxen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
193 |
43.17 |
+11.10 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Vilbert Fosbøl |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
189 |
43.41 |
+11.34 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Benjamin Primiterra |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
176 |
44.47 |
+12.40 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Max Schou-Sørensen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
157 |
46.19 |
+14.12 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Kåre Mandsberg |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
142 |
47.82 |
+15.75 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Storm Jul From |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
118 |
50.80 |
+18.73 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Christoffer Nielsen |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
113 |
51.58 |
+19.51 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Franck Kastrup |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-09-2023 11:40:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-09-2023 11:40.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Øst
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vesterbro Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Hovedstadens Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Rygsvømning Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Linnea B. Pedersen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
+0.73 |
509 |
2:28.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andrea Lage |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.76 |
505 |
2:29.30 |
+0.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen-Mai Teilmann |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.75 |
479 |
2:31.93 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Lind Riisgaard |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.84 |
477 |
2:32.16 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.71 |
453 |
2:34.79 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.65 |
442 |
2:36.12 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.71 |
435 |
2:36.88 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.86 |
425 |
2:38.14 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elin Ingemann Hansen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.78 |
423 |
2:38.35 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Annika Skovgren |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.80 |
420 |
2:38.76 |
+9.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.77 |
412 |
2:39.73 |
+10.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Caroline Møllebro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.69 |
409 |
2:40.18 |
+11.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.64 |
397 |
2:41.74 |
+12.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Andrea Glasius Tischer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
390 |
2:42.71 |
+13.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.79 |
374 |
2:44.95 |
+16.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Frederikke Lohmann Frosthol |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
+0.75 |
374 |
2:44.97 |
+16.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Liva Toldwoss Aunsholm |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.75 |
373 |
2:45.12 |
+16.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Josephine S. Christensen |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.66 |
369 |
2:45.75 |
+16.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Line Birkebæk |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.72 |
362 |
2:46.74 |
+17.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Victoria Nørgaard |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
342 |
2:49.99 |
+21.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.73 |
337 |
2:50.87 |
+21.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Rebekka Kirkeskov-Frederikse |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.78 |
333 |
2:51.53 |
+22.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emma Antonia Lund Hansen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.75 |
303 |
2:56.98 |
+28.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Frida Grydgaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.77 |
217 |
3:17.65 |
+48.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Luna Faurskov |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.93 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bevægelse v/175m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-09-2023 12:04:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-09-2023 12:04.49 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Øst
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vesterbro Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Hovedstadens Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 200m Rygsvømning Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vitus Ketscher |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.74 |
504 |
2:12.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Salling |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.78 |
426 |
2:20.32 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
+0.65 |
410 |
2:22.17 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Moe Sørensen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.66 |
391 |
2:24.34 |
+11.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Storm Krogh Kaastrup |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.77 |
356 |
2:28.98 |
+16.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sophus Fosbøl |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.81 |
347 |
2:30.25 |
+17.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.67 |
333 |
2:32.29 |
+19.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William Henry Hartvigsen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.86 |
302 |
2:37.33 |
+24.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.69 |
300 |
2:37.74 |
+25.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sigurd Haakansson |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.80 |
298 |
2:38.09 |
+25.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alexander Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.74 |
297 |
2:38.26 |
+25.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Julius Karl Johannsson |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.88 |
294 |
2:38.84 |
+26.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Dominic Torkamani |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.89 |
292 |
2:39.17 |
+26.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Carl Hertel |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.97 |
286 |
2:40.26 |
+27.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Magnus Ørum Bodal |
2010 |
GTI - Greve |
+0.76 |
255 |
2:46.37 |
+33.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.79 |
243 |
2:49.26 |
+36.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Albert Benian |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.71 |
222 |
2:54.21 |
+41.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Johan Christiansen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.72 |
171 |
3:10.11 |
+57.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Marcus Sødahl-Borresø |
2010 |
GTI - Greve |
+0.91 |
160 |
3:14.48 |
+1:01.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Willads Schou |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.65 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bevæglese v/75m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-09-2023 12:06:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-09-2023 12:06.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Øst
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vesterbro Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Hovedstadens Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Medley Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
557 |
1:08.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
493 |
1:11.50 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Mollerup |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
486 |
1:11.84 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
469 |
1:12.71 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Kegel Sørensen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
456 |
1:13.40 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
450 |
1:13.70 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
429 |
1:14.90 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathilde Dithmar |
2009 |
GTI - Greve |
|
426 |
1:15.10 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Camilla Vastrup |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
379 |
1:18.03 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sarah Marie Andersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
372 |
1:18.55 |
+9.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
368 |
1:18.85 |
+10.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Luna Blanka A. Bløcher |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
363 |
1:19.20 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
358 |
1:19.57 |
+10.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sofie Corell Salomon |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
350 |
1:20.18 |
+11.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elvera Teilmann |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
349 |
1:20.24 |
+11.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Amanda Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
337 |
1:21.19 |
+12.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emma Biering-Sørensen |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
320 |
1:22.54 |
+13.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Elvira Graver Gottlieb |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
320 |
1:22.55 |
+13.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Clara Trap Wolf |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
320 |
1:22.61 |
+13.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Kaya Rømer Jacobsen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
314 |
1:23.11 |
+14.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ida-Sofie Rich |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
284 |
1:25.97 |
+17.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Alina Pi Moldestad Knudsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
282 |
1:26.08 |
+17.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Karla Bjerre Pedersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
277 |
1:26.61 |
+17.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Enna Gonzalez-Folic |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
273 |
1:27.08 |
+18.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Nikki Tavakoli |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
252 |
1:29.38 |
+20.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Kaja Dam Skive |
2010 |
GTI - Ishøj |
|
240 |
1:30.84 |
+22.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Flora Vinge-Maigaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
237 |
1:31.22 |
+22.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Julie Holm Stripp |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
194 |
1:37.46 |
+28.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christine Gam-Jørgensen |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ikke rygliggende efter vending |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-09-2023 12:24:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-09-2023 12:24.47 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Øst
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vesterbro Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Hovedstadens Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 100m Medley Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Sabic |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
398 |
1:06.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Conrad Buhl |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
355 |
1:09.56 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liam Jonasen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
350 |
1:09.91 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
328 |
1:11.41 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
325 |
1:11.64 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anton Wichmann Christensen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
318 |
1:12.17 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
311 |
1:12.72 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emil Franck Kastrup |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
304 |
1:13.27 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mathias Flygenring |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
290 |
1:14.43 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Karl Schiermer Eriksen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
275 |
1:15.77 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hannibal Bjerregaard-Knudsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
264 |
1:16.74 |
+9.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kasper Han Cai |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
262 |
1:16.96 |
+9.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kasper Granlund Thomsen |
2009 |
GTI - Greve |
|
250 |
1:18.22 |
+11.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Herman Ludvig Scheel |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
230 |
1:20.42 |
+13.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vilbert Fosbøl |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
|
227 |
1:20.76 |
+13.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tobias Hanson |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
225 |
1:20.91 |
+13.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Julius Steen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
213 |
1:22.48 |
+15.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
212 |
1:22.62 |
+15.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Elias Brøndum Andersen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
207 |
1:23.21 |
+16.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Enoch Frederik Homoki |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
194 |
1:25.01 |
+18.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Samuel Gutman |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
183 |
1:26.70 |
+19.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Kåre Mandsberg |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
163 |
1:30.20 |
+23.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Jeppe Jensen |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.1 Forkert rækkefølge i svømmearterne |
|
|
|
|
- |
|
Mads Klinkby |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-09-2023 12:51:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-09-2023 12:51.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Øst
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vesterbro Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Hovedstadens Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 400m Frisvømning Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Nørskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
640 |
4:31.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Bjerre Pedersen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
557 |
4:44.27 |
+12.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
516 |
4:51.51 |
+20.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
501 |
4:54.44 |
+23.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellen-Mai Teilmann |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
500 |
4:54.62 |
+23.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alice Zsigri Dyndgaard |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
500 |
4:54.68 |
+23.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caroline Brøndum Poulsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
490 |
4:56.58 |
+25.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rosalina M. Postgaard |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
489 |
4:56.79 |
+25.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elisabeth Thastum |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
481 |
4:58.39 |
+26.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kathrine R. Svendsen |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
471 |
5:00.48 |
+29.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mikkeline Larsen |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
461 |
5:02.66 |
+31.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emilie Lauritzen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
438 |
5:07.79 |
+36.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Holly W. Takla |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
432 |
5:09.25 |
+37.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Vera Berner-Magnusson |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
416 |
5:13.24 |
+41.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
412 |
5:14.25 |
+42.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Josefine Rodriguez Andersen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
396 |
5:18.42 |
+47.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Vilma Rosendahl Veggerby |
2010 |
GTI - Greve |
|
356 |
5:29.80 |
+58.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Helena Hjartar |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
339 |
5:35.38 |
+1:03.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
318 |
5:42.43 |
+1:11.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ea Balder |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
310 |
5:45.49 |
+1:14.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Malea Rosa A Nunez |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
303 |
5:48.15 |
+1:16.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Lea Marie Weiss |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
286 |
5:55.03 |
+1:23.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Evvel Eminovski |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
247 |
6:12.74 |
+1:41.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Frida Grydgaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
215 |
6:30.36 |
+1:58.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathilde Milter Dyhr Vesterga |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-09-2023 13:05:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-09-2023 13:05.04 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Øst
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vesterbro Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Hovedstadens Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 400m Frisvømning Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl August Scheel |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
526 |
4:22.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
461 |
4:34.73 |
+11.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
August Drucker |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
446 |
4:37.80 |
+15.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
422 |
4:42.92 |
+20.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
374 |
4:54.42 |
+31.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kalle Parker French |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
364 |
4:57.07 |
+34.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Adam Engsig-Karup |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
356 |
4:59.29 |
+36.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alexander Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
331 |
5:06.77 |
+43.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
324 |
5:08.75 |
+45.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
323 |
5:09.21 |
+46.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
320 |
5:10.23 |
+47.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alfred Sørensen Stage |
2010 |
GTI - Greve |
|
320 |
5:10.29 |
+47.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sebastian Mollerup |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
313 |
5:12.37 |
+49.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kalle Grydgaard |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
311 |
5:12.98 |
+50.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
301 |
5:16.63 |
+53.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jakob Johns |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
288 |
5:21.30 |
+58.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Louis Moe |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
275 |
5:26.07 |
+1:03.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Storm Fogtmann |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
273 |
5:26.92 |
+1:04.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Frederik Lollike |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
249 |
5:36.97 |
+1:14.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Benjamin Rasmussen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
203 |
6:01.09 |
+1:38.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Klinge Vølund Tømmerho |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-09-2023 13:23:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-09-2023 13:23.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Øst
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vesterbro Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Hovedstadens Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 40, 8x100m Frisvømning Mix - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Søllerød Sharks |
15 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
8:07.80 |
|
|
|
|
|
|
|
William Moe Sørensen |
2009 |
0937BB |
|
28.55 |
59.72 |
|
|
|
59.72 |
|
|
|
|
|
|
|
August Drucker |
2009 |
0909AH |
|
27.64 |
57.35 |
|
|
|
1:57.07 |
|
|
|
|
|
|
|
Carl August Scheel |
2009 |
0995AF |
|
28.25 |
58.63 |
|
|
|
2:55.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Wichmann Christensen |
2009 |
0941BB |
|
29.59 |
1:01.78 |
|
|
|
3:57.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mia Halskov |
2009 |
0916AC |
|
28.78 |
1:01.34 |
|
|
|
4:58.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Bjerre Pedersen |
2009 |
0936AG |
|
29.23 |
1:01.61 |
|
|
|
6:00.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Marie Andersen |
2011 |
1128AF |
|
31.77 |
1:07.13 |
|
|
|
7:07.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Nørskov |
2009 |
0956AC |
|
28.94 |
1:00.24 |
|
|
|
8:07.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sigma mix 1 |
15 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
8:16.98 |
+9.18 |
|
|
|
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
1079AB |
|
28.73 |
58.94 |
|
|
|
58.94 |
|
|
|
|
|
|
|
Silke Holtz |
2010 |
1062AC |
|
30.00 |
1:04.70 |
|
|
|
2:03.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
0989AB |
|
29.80 |
1:01.97 |
|
|
|
3:05.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elliot Leifelt |
2010 |
1051AI |
|
28.80 |
1:01.45 |
|
|
|
4:07.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
1089AA |
|
29.75 |
1:03.06 |
|
|
|
5:10.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
1078AD |
|
30.66 |
1:03.79 |
|
|
|
6:13.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
1008AA |
|
29.64 |
1:02.01 |
|
|
|
7:15.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Langseth |
2010 |
1072AB |
|
28.96 |
1:01.06 |
|
|
|
8:16.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
GSC Ørne Mix |
15 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
8:26.21 |
+18.41 |
|
|
|
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
0915AE |
|
30.02 |
1:02.07 |
|
|
|
1:02.07 |
|
|
|
|
|
|
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
1032AD |
|
31.93 |
1:07.58 |
|
|
|
2:09.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liam Jonasen |
2009 |
0975AB |
|
28.76 |
1:00.80 |
|
|
|
3:10.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Lund Kilen |
2010 |
1098AA |
|
28.97 |
1:02.55 |
|
|
|
4:13.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dominic Torkamani |
2009 |
0907AB |
|
28.48 |
59.79 |
|
|
|
5:12.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vera Berner-Magnusson |
2010 |
1088AI |
|
32.64 |
1:08.44 |
|
|
|
6:21.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
1132AC |
|
32.16 |
1:08.46 |
|
|
|
7:29.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
0927AB |
|
26.50 |
56.52 |
|
|
|
8:26.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
LSK |
15 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
8:28.97 |
+21.17 |
|
|
|
|
Frederik Salling |
2009 |
0987AC |
|
28.65 |
58.62 |
|
|
|
58.62 |
|
|
|
|
|
|
|
Conrad Buhl |
2009 |
0947AF |
|
29.65 |
1:02.11 |
|
|
|
2:00.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bastian Johnsen |
2010 |
1071AC |
|
30.59 |
1:04.22 |
|
|
|
3:04.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
1061AC |
|
31.11 |
1:06.43 |
|
|
|
4:11.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
1042AC |
|
30.97 |
1:04.48 |
|
|
|
5:15.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
0942AA |
|
30.17 |
1:03.66 |
|
|
|
6:19.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
1006AE |
|
30.41 |
1:04.69 |
|
|
|
7:24.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freya Ploug Mattson |
2009 |
0938AG |
|
30.60 |
1:04.76 |
|
|
|
8:28.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
HSK Cowboys |
15 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
8:33.91 |
+26.11 |
|
|
|
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
0902AB |
|
29.16 |
1:00.76 |
|
|
|
1:00.76 |
|
|
|
|
|
|
|
Asta Lukowski |
2010 |
1034AA |
|
28.84 |
1:00.66 |
|
|
|
2:01.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Naja Koch Heschel |
2010 |
1064AB |
|
30.44 |
1:04.75 |
|
|
|
3:06.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
1056AA |
|
29.99 |
1:03.11 |
|
|
|
4:09.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kalle Parker French |
2010 |
1017AA |
|
31.03 |
1:05.37 |
|
|
|
5:14.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Hertel |
2009 |
0977AA |
|
31.68 |
1:06.99 |
|
|
|
6:21.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Franck Kastrup |
2009 |
0965BD |
|
31.33 |
1:06.11 |
|
|
|
7:27.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karl Schiermer Eriksen |
2010 |
1083AA |
|
30.81 |
1:06.16 |
|
|
|
8:33.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gentofte Mix |
15 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
8:36.43 |
+28.63 |
|
|
|
|
Luan Reyneke |
2009 |
0971BJ |
|
29.04 |
1:00.42 |
|
|
|
1:00.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
0948AD |
|
31.06 |
1:04.50 |
|
|
|
2:04.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
1050AH |
|
30.06 |
1:03.12 |
|
|
|
3:08.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liva Dorff |
2009 |
0918AH |
|
30.67 |
1:04.30 |
|
|
|
4:12.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Brøndum Poulsen |
2010 |
1098AD |
|
30.53 |
1:04.38 |
|
|
|
5:16.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Storm Krogh Kaastrup |
2009 |
0901AC |
|
30.01 |
1:02.00 |
|
|
|
6:18.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Storm Fogtmann |
2010 |
1053AG |
|
34.14 |
1:14.24 |
|
|
|
7:32.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Raahauge |
2010 |
1011AC |
|
29.66 |
1:03.47 |
|
|
|
8:36.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
GTI Dolphins |
15 |
Startfællesskabet GTI |
|
|
|
|
|
8:38.82 |
+31.02 |
|
|
|
|
Mathias Ankjær Pedersen |
2009 |
0963AB |
|
29.47 |
1:02.10 |
|
|
|
1:02.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Linnea B. Pedersen |
2009 |
0942AC |
|
30.14 |
1:03.33 |
|
|
|
2:05.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
1064AD |
|
30.34 |
1:02.77 |
|
|
|
3:08.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefine Nyamadi |
2010 |
1084AG |
|
30.97 |
1:06.68 |
|
|
|
4:14.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kathrine R. Svendsen |
2010 |
1010AP |
|
30.21 |
1:03.10 |
|
|
|
5:17.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Klinge Vølund Tømmerholt |
2010 |
1005AE |
|
30.42 |
1:04.28 |
|
|
|
6:22.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Ørum Bodal |
2010 |
1007AE |
|
32.27 |
1:09.33 |
|
|
|
7:31.59 |
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Sørensen Stage |
2010 |
1001AE |
|
31.21 |
1:07.23 |
|
|
|
8:38.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
HVSK |
15 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
8:42.81 |
+35.01 |
|
|
|
|
Vitus Ketscher |
2009 |
0961AA |
|
27.51 |
57.17 |
|
|
|
57.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Sabic |
2009 |
0957BG |
|
28.72 |
59.13 |
|
|
|
1:56.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigurd Haakansson |
2009 |
0987BC |
|
31.42 |
1:06.20 |
|
|
|
3:02.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adam Engsig-Karup |
2010 |
1039AA |
|
31.03 |
1:05.72 |
|
|
|
4:08.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkeline Larsen |
2009 |
0976AA |
|
31.65 |
1:05.93 |
|
|
|
5:14.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Strange |
2009 |
0906AA |
|
31.98 |
1:08.20 |
|
|
|
6:22.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Trap Wolf |
2011 |
1192AE |
|
33.16 |
1:11.58 |
|
|
|
7:33.93 |
|
|
|
|
|
|
|
Emma Biering-Sørensen |
2009 |
0912BE |
|
32.75 |
1:08.88 |
|
|
|
8:42.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vallensbæks Madador Mix |
15 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
9:05.81 |
+58.01 |
|
|
|
|
Peter Gude Tang Bregnsholm |
2010 |
1035AE |
|
30.05 |
1:03.39 |
|
|
|
1:03.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Hansen |
2009 |
0994BA |
|
32.07 |
1:08.34 |
|
|
|
2:11.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Dolling |
2010 |
1074AO |
|
32.48 |
1:09.27 |
|
|
|
3:21.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Annika Skovgren |
2010 |
1054AK |
|
32.13 |
1:07.05 |
|
|
|
4:28.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julius Steen |
2011 |
1143AE |
|
34.18 |
1:14.18 |
|
|
|
5:42.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felix Erlendsson |
2010 |
1037AE |
|
32.40 |
1:09.27 |
|
|
|
6:51.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kalle Grydgaard |
2009 |
0903AC |
|
32.05 |
1:08.94 |
|
|
|
8:00.44 |
|
|
|
|
|
|
|
Rosalina M. Postgaard |
2010 |
1088AA |
|
30.62 |
1:05.37 |
|
|
|
9:05.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-09-2023 14:02:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-09-2023 14:02.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|