Resultater for Holdstævne Årgang Vest
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag kl. 11.00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Vest
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Sofiendalskolen, Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Butterfly Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
754 |
29.10 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
575 |
31.85 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andrea Mørk |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
|
558 |
32.17 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Astrid Martinez Vestergaard |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
475 |
33.95 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kaia Riiskjær Olesen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
467 |
34.14 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
426 |
35.18 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Enderlein |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
419 |
35.39 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Zimu Wang |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
418 |
35.41 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
405 |
35.78 |
+6.68 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sille Lindberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
362 |
37.14 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mahtob Konisevska Azadi |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
|
348 |
37.65 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sofie Hartmann |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
321 |
38.65 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nina Frederikke Toft |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
273 |
40.83 |
+11.73 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Laura Wolters Sørensen |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
269 |
41.00 |
+11.90 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Agnes Klippert Klinkowsky |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
269 |
41.02 |
+11.92 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Karolina H. Fyrstman |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
254 |
41.81 |
+12.71 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alberte Sørensen |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
|
238 |
42.73 |
+13.63 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Caroline Madsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
228 |
43.35 |
+14.25 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sofie Bertram Berg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
215 |
44.17 |
+15.07 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ditte Marie Lang Lassen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
159 |
48.86 |
+19.76 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Marie Toft Laursen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
120 |
53.69 |
+24.59 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabella Dizaj |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
DSQ |
|
|
50 m |
|
|
|
SW 8.4 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
- |
|
Ida Gjelstrup |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-09-2023 11:57:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-09-2023 11:57.49 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|