Resultater for Holdstævne Årgang Vest
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Vest
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Sofiendalskolen, Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Frisvømning Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
766 |
27.26 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lærke Pilgaard Johansson |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
591 |
29.73 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Nielsen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
547 |
30.50 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Vejsgaard Lund |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
543 |
30.57 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
527 |
30.87 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kaia Riiskjær Olesen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
523 |
30.95 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
521 |
31.00 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Klara Vibeke Hald Gjedde |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
515 |
31.11 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Gjelstrup |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
490 |
31.63 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
489 |
31.66 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
483 |
31.79 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sigrid Rose Lindbjerg Dahl |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
479 |
31.87 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Astrid Martinez Vestergaard |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
478 |
31.90 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
475 |
31.96 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sofie Hartmann |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
447 |
32.63 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mahtob Konisevska Azadi |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
|
412 |
33.51 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Frida Sørensen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
395 |
33.99 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sille Lindberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
365 |
34.90 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sofie Bertram Berg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
357 |
35.14 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Agnes Klippert Klinkowsky |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
340 |
35.73 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lucca Halleskov Storgaard |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
330 |
36.08 |
+8.82 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Isabella Dizaj |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
312 |
36.77 |
+9.51 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Klara Milthers |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
299 |
37.29 |
+10.03 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Laura Dybdahl |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Ida Marie Ildal Djørup |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-09-2023 11:23:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-09-2023 11:23.23 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Vest
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Sofiendalskolen, Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Demant Sørensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
741 |
24.42 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
543 |
27.08 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Vestergaard |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
339 |
31.68 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bo Henriksen |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
327 |
32.06 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonas Olsen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
310 |
32.64 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederik Lauritz Thomsen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
306 |
32.79 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonathan M. Jensen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
283 |
33.64 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Silas Østlund |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
279 |
33.80 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
Oliver Skov |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
273 |
34.03 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
Gustav Dremstrup Stefansen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
273 |
34.03 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marcus Hansen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
270 |
34.18 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hugo Jimenez |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
204 |
37.50 |
+13.08 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
192 |
38.25 |
+13.83 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Storm Mandrup Ozimek |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-09-2023 11:23:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-09-2023 11:23.49 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Vest
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Sofiendalskolen, Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ema Ilic |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
681 |
1:09.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
674 |
1:09.64 |
+0.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anni Ruohan Zou |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
611 |
1:11.95 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
551 |
1:14.47 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
466 |
1:18.75 |
+9.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kirstine Dyg Lerup |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
452 |
1:19.54 |
+10.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofie Frøkjær |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
449 |
1:19.71 |
+10.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ann-Maria Malou Windfeld |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
428 |
1:21.02 |
+11.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sophia Borkmann |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
425 |
1:21.18 |
+11.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kaya Bull-Sørensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
425 |
1:21.19 |
+11.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sophia Damberg |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
408 |
1:22.32 |
+12.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Stine Marie Christiansen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
400 |
1:22.85 |
+13.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Laura Vejsgaard Lund |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
362 |
1:25.63 |
+16.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emilie Randrup |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
346 |
1:27.00 |
+17.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Frida Kamgaard |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
317 |
1:29.55 |
+20.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ida Demant Sørensen |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
|
315 |
1:29.71 |
+20.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Karolina H. Fyrstman |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
306 |
1:30.57 |
+21.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Marie Toft Laursen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
303 |
1:30.84 |
+21.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Agnes Mark-Nexø |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
288 |
1:32.42 |
+23.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-09-2023 11:23:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-09-2023 11:24.11 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Vest
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Sofiendalskolen, Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asger Juel |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
441 |
1:11.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus K. Jespersen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
434 |
1:11.86 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Kassow |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
292 |
1:22.03 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anton Søndergaard Sørensen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
266 |
1:24.59 |
+13.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Ivarsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
234 |
1:28.22 |
+16.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hugo Brandt-Petersen |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
219 |
1:30.30 |
+18.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tristan Møller Sørensen |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
203 |
1:32.57 |
+21.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frede Holler |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
202 |
1:32.70 |
+21.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Andreas Schüsler Dethlefsen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
188 |
1:34.97 |
+23.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alexander Kassow |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
176 |
1:37.07 |
+25.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
173 |
1:37.62 |
+26.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-09-2023 11:41:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-09-2023 11:41.42 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Vest
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Sofiendalskolen, Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 200m Brystsvømning Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
641 |
2:50.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nanna Rosendal Høgh |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
635 |
2:50.92 |
+0.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ea T Jensen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
507 |
3:04.27 |
+13.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alberte Buhl Pinholt |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
492 |
3:06.16 |
+15.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
490 |
3:06.36 |
+15.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Enderlein |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
431 |
3:14.50 |
+24.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Annamai Dybdal |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
415 |
3:16.91 |
+26.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Augusta Alf Gindeberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
409 |
3:17.85 |
+27.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
365 |
3:25.48 |
+35.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Victoria Høgh |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
358 |
3:26.84 |
+36.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lærke Kidmose Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
346 |
3:29.18 |
+38.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Iben Höhle Hjulskov |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
345 |
3:29.37 |
+38.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ida Hadzic Dzehverovic |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
280 |
3:44.52 |
+54.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Frida Waldstrøm |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
255 |
3:51.69 |
+1:01.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elin Riiskjær Olesen |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
231 |
3:59.28 |
+1:08.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-09-2023 11:46:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-09-2023 11:46.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Vest
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Sofiendalskolen, Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 200m Brystsvømning Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kian Asbert Tome |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
619 |
2:36.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Herman Höhle Hjulskov |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
476 |
2:50.27 |
+14.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malte Haun |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
370 |
3:05.18 |
+29.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonas Møller |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
307 |
3:17.04 |
+40.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silas Sejr Elgaard Jørgensen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
273 |
3:24.87 |
+48.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Møller-Hansen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
239 |
3:34.29 |
+58.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Magnus Dalsgaard |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
236 |
3:35.21 |
+59.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
216 |
3:41.43 |
+1:05.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asger Wille Di Giuseppe |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-09-2023 11:47:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-09-2023 11:57.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Vest
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Sofiendalskolen, Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Butterfly Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
754 |
29.10 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
575 |
31.85 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andrea Mørk |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
|
558 |
32.17 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Astrid Martinez Vestergaard |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
475 |
33.95 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kaia Riiskjær Olesen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
467 |
34.14 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
426 |
35.18 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Enderlein |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
419 |
35.39 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Zimu Wang |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
418 |
35.41 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
405 |
35.78 |
+6.68 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sille Lindberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
362 |
37.14 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mahtob Konisevska Azadi |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
|
348 |
37.65 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sofie Hartmann |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
321 |
38.65 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nina Frederikke Toft |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
273 |
40.83 |
+11.73 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Laura Wolters Sørensen |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
269 |
41.00 |
+11.90 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Agnes Klippert Klinkowsky |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
269 |
41.02 |
+11.92 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Karolina H. Fyrstman |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
254 |
41.81 |
+12.71 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alberte Sørensen |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
|
238 |
42.73 |
+13.63 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Caroline Madsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
228 |
43.35 |
+14.25 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sofie Bertram Berg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
215 |
44.17 |
+15.07 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ditte Marie Lang Lassen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
159 |
48.86 |
+19.76 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Marie Toft Laursen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
120 |
53.69 |
+24.59 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabella Dizaj |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
DSQ |
|
|
50 m |
|
|
|
SW 8.4 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
- |
|
Ida Gjelstrup |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-09-2023 11:57:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-09-2023 11:57.49 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Vest
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Sofiendalskolen, Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Butterfly Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
419 |
31.49 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Søren B. Andersen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
410 |
31.72 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniel Schüsler Dethlefsen |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
229 |
38.50 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hjálmar Freyr Hauksson |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
220 |
39.01 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonathan M. Jensen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
213 |
39.46 |
+7.97 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Skov |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
201 |
40.22 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Silas Østlund |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
183 |
41.50 |
+10.01 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Christoffer Breinholt |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
181 |
41.61 |
+10.12 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anton Bjørn |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
181 |
41.63 |
+10.14 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hugo Jimenez |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
156 |
43.74 |
+12.25 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marcus Hansen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
154 |
43.96 |
+12.47 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-09-2023 11:57:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-09-2023 11:57.59 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Vest
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Sofiendalskolen, Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 400m Medley Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Marie Bager |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
690 |
5:25.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
628 |
5:35.29 |
+10.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
612 |
5:38.22 |
+13.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ronja Maria Grønkjær Pederse |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
602 |
5:40.12 |
+15.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maja Juul Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
600 |
5:40.44 |
+15.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Merle Marie Pape |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
567 |
5:47.02 |
+22.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Camilla H Graversen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
474 |
6:08.34 |
+43.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Medina Munch-Elvstrøm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
437 |
6:18.42 |
+53.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
396 |
6:31.10 |
+1:06.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mille Nova Juul Niebuhr |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
298 |
7:09.86 |
+1:44.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Friis Stenholt |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
- |
|
Emma Zimu Wang |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.2 Svømmeren afsluttede ikke distancen - DNF |
|
|
|
|
- |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-09-2023 12:35:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-09-2023 12:35.43 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Vest
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Sofiendalskolen, Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 400m Medley Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Demant Sørensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
752 |
4:46.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
516 |
5:24.51 |
+38.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Storm Mandrup Ozimek |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
497 |
5:28.52 |
+42.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
430 |
5:44.73 |
+58.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Odgaard |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
420 |
5:47.38 |
+1:01.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maxim Holm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
420 |
5:47.58 |
+1:01.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marcus Bilgrau |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
404 |
5:51.92 |
+1:05.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oliver Hallenberg |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
324 |
6:18.60 |
+1:32.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jonas Møller |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
318 |
6:20.98 |
+1:34.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Storm Hougaard Hansen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-09-2023 12:49:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-09-2023 12:49.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Vest
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Sofiendalskolen, Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 8x50m Frisvømning Mix - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Aalborg mix 1 |
15 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:45.72 |
|
|
|
|
|
|
|
Kian Asbert Tome |
2009 |
0999AD |
|
27.31 |
|
|
|
|
27.31 |
|
|
|
|
|
|
|
Anni Ruohan Zou |
2010 |
1080AJ |
|
29.62 |
|
|
|
|
56.93 |
|
|
|
|
|
|
|
Søren B. Andersen |
2009 |
0909AD |
|
29.26 |
|
|
|
|
1:26.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ema Ilic |
2009 |
0932AC |
|
28.69 |
|
|
|
|
1:54.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Storm Mandrup Ozimek |
2009 |
0921BE |
|
28.31 |
|
|
|
|
2:23.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronja Maria Grønkjær Pedersen |
2009 |
0916BC |
|
29.37 |
|
|
|
|
2:52.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Demant Sørensen |
2009 |
0959AG |
|
24.76 |
|
|
|
|
3:17.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Marie Bager |
2010 |
1020AJ |
|
28.40 |
|
|
|
|
3:45.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Odder Smileys |
15 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:02.75 |
+17.03 |
|
|
|
|
Johannes Brixen |
2009 |
0965AC |
|
28.83 |
|
|
|
|
28.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
0964AI |
|
28.36 |
|
|
|
|
57.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
1217AC |
|
37.24 |
|
|
|
|
1:34.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
1240AG |
|
31.11 |
|
|
|
|
2:05.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Halle |
2009 |
0975AC |
|
28.17 |
|
|
|
|
2:33.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Dindler |
2009 |
0988AD |
|
29.32 |
|
|
|
|
3:03.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Karlslund |
2009 |
0907BF |
|
30.45 |
|
|
|
|
3:33.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
0908AC |
|
29.27 |
|
|
|
|
4:02.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
SSK Mix |
15 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:07.22 |
+21.50 |
|
|
|
|
Oliver Odgaard |
2009 |
0907BH |
|
30.89 |
|
|
|
|
30.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malte Haun |
2010 |
1009AD |
|
28.01 |
|
|
|
|
58.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Hallenberg |
2011 |
1137AG |
|
31.32 |
|
|
|
|
1:30.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silas Sejr Elgaard Jørgensen |
2011 |
1121AC |
|
32.08 |
|
|
|
|
2:02.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Pilgaard Johansson |
2009 |
0924AE |
|
30.07 |
|
|
|
|
2:32.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Juul Hansen |
2009 |
0962AJ |
|
30.52 |
|
|
|
|
3:02.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klara Vibeke Hald Gjedde |
2011 |
1166AD |
|
32.94 |
|
|
|
|
3:35.83 |
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Frøkjær |
2010 |
1022AC |
|
31.39 |
|
|
|
|
4:07.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Smølfemix |
15 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:14.39 |
+28.67 |
|
|
|
|
Maxim Holm |
2010 |
1083AL |
|
30.63 |
|
|
|
|
30.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Buhl Pinholt |
2010 |
1022AO |
|
31.31 |
|
|
|
|
1:01.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Møller |
2010 |
1049AO |
|
33.46 |
|
|
|
|
1:35.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaya Bull-Sørensen |
2009 |
0922AI |
|
33.60 |
|
|
|
|
2:09.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tristan Møller Sørensen |
2012 |
1257AG |
|
31.79 |
|
|
|
|
2:40.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Camilla H Graversen |
2010 |
1046AE |
|
32.12 |
|
|
|
|
3:12.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asger Juel |
2009 |
0939AB |
|
29.64 |
|
|
|
|
3:42.55 |
|
|
|
|
|
|
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
0962AG |
|
31.84 |
|
|
|
|
4:14.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aalborg mix 2 |
15 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:15.10 |
+29.38 |
|
|
|
|
Herman Höhle Hjulskov |
2009 |
0945BC |
|
29.89 |
|
|
|
|
29.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Nielsen |
2009 |
0962AD |
|
29.62 |
|
|
|
|
59.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ethan Clausen Skov |
2011 |
1153AD |
|
36.93 |
|
|
|
|
1:36.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Mørk |
2012 |
1256AH |
|
29.71 |
|
|
|
|
2:06.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bo Henriksen |
2011 |
1115AG |
|
32.98 |
|
|
|
|
2:39.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Gjelstrup |
2009 |
0922AC |
|
31.64 |
|
|
|
|
3:10.77 |
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Lauritz Thomsen |
2010 |
1005AK |
|
33.48 |
|
|
|
|
3:44.25 |
|
|
|
|
|
|
|
Kirstine Dyg Lerup |
2010 |
1078AN |
|
30.85 |
|
|
|
|
4:15.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aalborg mix 3 |
15 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:26.05 |
+40.33 |
|
|
|
|
Marcus Bilgrau |
2010 |
1069AF |
|
33.51 |
|
|
|
|
33.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mahtob Konisevska Azadi |
2012 |
1226AC |
|
33.82 |
|
|
|
|
1:07.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Søndergaard Sørensen |
2010 |
1065AF |
|
32.63 |
|
|
|
|
1:39.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stine Marie Christiansen |
2010 |
1074AH |
|
32.24 |
|
|
|
|
2:12.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Kassow |
2009 |
0919BE |
|
32.12 |
|
|
|
|
2:44.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Sørensen |
2010 |
1016AJ |
|
33.82 |
|
|
|
|
3:18.14 |
|
|
|
|
|
|
|
Hjálmar Freyr Hauksson |
2010 |
1055AP |
|
34.83 |
|
|
|
|
3:52.97 |
|
|
|
|
|
|
|
Sophia Borkmann |
2011 |
1186AF |
|
33.08 |
|
|
|
|
4:26.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aalborg mix 4 |
14 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:43.84 |
+58.12 |
|
|
|
|
Daniel Schüsler Dethlefsen |
2011 |
1123AK |
|
34.37 |
|
|
|
|
34.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Annamai Dybdal |
2011 |
1150AK |
|
34.60 |
|
|
|
|
1:08.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Bjørn |
2010 |
1025AM |
|
35.77 |
|
|
|
|
1:44.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Demant Sørensen |
2012 |
1258AH |
|
35.38 |
|
|
|
|
2:20.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Schüsler Dethlefsen |
2010 |
1023AM |
|
35.33 |
|
|
|
|
2:55.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iben Höhle Hjulskov |
2011 |
1142AH |
|
36.09 |
|
|
|
|
3:31.54 |
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Dremstrup Stefansen |
2010 |
1027AM |
|
35.77 |
|
|
|
|
4:07.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Sørensen |
2012 |
1242AJ |
|
36.53 |
|
|
|
|
4:43.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-09-2023 13:24:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-09-2023 13:26.13 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Vest
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Sofiendalskolen, Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, Jokerløb Afsnit 1 Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jokerløb 4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Mahtob Konisevska Azadi |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
51.28 |
|
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Maja Marie Bager |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
51.28 |
= |
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
51.64 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
51.64 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Julie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
52.72 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Lucca Halleskov Storgaard |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
52.72 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Ea T Jensen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
53.81 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Lærke Pilgaard Johansson |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
53.81 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
Kaya Bull-Sørensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
53.84 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
Alberte Buhl Pinholt |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
53.84 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
|
=11 |
|
Andrea Mørk |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
53.94 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
|
=11 |
|
Frida Sørensen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
53.94 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
|
=13 |
|
Sofie Frøkjær |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:01.96 |
+10.68 |
|
|
|
|
|
|
=13 |
|
Nina Frederikke Toft |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:01.96 |
+10.68 |
|
|
|
|
|
|
=15 |
|
Marie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:03.26 |
+11.98 |
|
|
|
|
|
|
=15 |
|
Frida Waldstrøm |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:03.26 |
+11.98 |
|
|
|
|
|
|
=17 |
|
Augusta Alf Gindeberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:03.27 |
+11.99 |
|
|
|
|
|
|
=17 |
|
Agnes Klippert Klinkowsky |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:03.27 |
+11.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-09-2023 13:24:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-09-2023 08:22.42 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Vest
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Sofiendalskolen, Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, Jokerløb Afsnit 1 Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jokerløb 4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
50.29 |
|
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
50.29 |
= |
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Søren B. Andersen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
1:00.55 |
+10.26 |
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Gustav Dremstrup Stefansen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
1:00.55 |
+10.26 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malte Haun |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
JL 4.6 Holder på siden af |
|
|
|
|
- |
|
Mads Ivarsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
JL 4.6 Holder på siden af |
|
|
|
|
- |
|
Asger Juel |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
JL 4.6 Holder ikke plade |
|
|
|
|
- |
|
Tristan Møller Sørensen |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
JL 4.6 Holder ikke plade |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-09-2023 13:26:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-09-2023 08:22.49 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Vest
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Sofiendalskolen, Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 6x100m IM Medley Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Aalborg drenge 1 |
15 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
7:03.28 |
|
|
|
|
|
|
|
Kian Asbert Tome |
2009 |
0999AD |
|
32.28 |
1:06.79 |
|
|
|
1:06.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Storm Mandrup Ozimek |
2009 |
0921BE |
|
34.18 |
1:12.09 |
|
|
|
2:18.88 |
|
|
|
|
|
|
|
Herman Höhle Hjulskov |
2009 |
0945BC |
|
35.54 |
1:13.83 |
|
|
|
3:32.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Søren B. Andersen |
2009 |
0909AD |
|
33.62 |
1:14.76 |
|
|
|
4:47.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Bilgrau |
2010 |
1069AF |
|
36.25 |
1:14.34 |
|
|
|
6:01.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Demant Sørensen |
2009 |
0959AG |
|
27.97 |
1:01.47 |
|
|
|
7:03.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
SSK Herrer |
15 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
8:03.15 |
+59.87 |
|
|
|
|
Oliver Hallenberg |
2011 |
1137AG |
|
35.44 |
1:15.99 |
|
|
|
1:15.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malte Haun |
2010 |
1009AD |
|
34.64 |
1:14.51 |
|
|
|
2:30.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Odgaard |
2009 |
0907BH |
|
34.75 |
1:14.59 |
|
|
|
3:45.09 |
|
|
|
|
|
|
|
Silas Sejr Elgaard Jørgensen |
2011 |
1121AC |
|
40.27 |
1:25.03 |
|
|
|
5:10.12 |
|
|
|
|
|
|
|
Mads Ivarsen |
2010 |
1019AB |
|
41.45 |
1:28.25 |
|
|
|
6:38.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonathan M. Jensen |
2010 |
1001AB |
|
43.23 |
1:24.78 |
|
|
|
8:03.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aalborg drenge 2 |
15 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
8:31.70 |
+1:28.4 |
|
|
|
|
Anton Bjørn |
2010 |
1025AM |
|
43.53 |
1:28.93 |
|
|
|
1:28.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Søndergaard Sørensen |
2010 |
1065AF |
|
39.60 |
1:23.00 |
|
|
|
2:51.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bo Henriksen |
2011 |
1115AG |
|
37.50 |
1:24.16 |
|
|
|
4:16.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Kassow |
2009 |
0919BE |
|
42.20 |
1:22.70 |
|
|
|
5:38.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hjálmar Freyr Hauksson |
2010 |
1055AP |
|
39.98 |
1:25.11 |
|
|
|
7:03.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Schüsler Dethlefsen |
2011 |
1123AK |
|
39.31 |
1:27.80 |
|
|
|
8:31.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Odder Smileys |
15 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.12 Startende svømmermister kontak med startskamlen før afsluttende svømmer berører endevæggen |
|
|
|
Johannes Brixen |
2009 |
0965AC |
|
32.26 |
1:13.76 |
|
|
|
1:13.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Karlslund |
2009 |
0907BF |
|
35.83 |
1:17.85 |
|
|
|
2:31.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
1217AC |
|
46.82 |
1:40.23 |
|
|
|
4:11.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Vestergaard |
2010 |
1029AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
1191AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Halle |
2009 |
0975AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vejle Drenge |
15 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
Asger Juel |
2009 |
0939AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Møller |
2010 |
1049AO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Dalsgaard |
2010 |
1013AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Storm Hougaard Hansen |
2010 |
1009AO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Hansen |
2010 |
1007AO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maxim Holm |
2010 |
1083AL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-09-2023 15:42:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-09-2023 15:42.22 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Vest
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Sofiendalskolen, Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Butterfly Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
682 |
1:07.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Marie Bager |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
592 |
1:10.41 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Nielsen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
574 |
1:11.16 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
563 |
1:11.61 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kirstine Dyg Lerup |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
463 |
1:16.41 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andrea Mørk |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
|
428 |
1:18.45 |
+11.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maja Juul Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
427 |
1:18.51 |
+11.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Camilla H Graversen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
408 |
1:19.70 |
+12.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Stine Marie Christiansen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
348 |
1:24.05 |
+16.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sophia Borkmann |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
332 |
1:25.34 |
+18.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
327 |
1:25.78 |
+18.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Medina Munch-Elvstrøm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
327 |
1:25.83 |
+18.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofie Hartmann |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
311 |
1:27.21 |
+20.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
294 |
1:28.85 |
+21.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anna Friis Stenholt |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
293 |
1:28.99 |
+21.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Agnes Klippert Klinkowsky |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
229 |
1:36.64 |
+29.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Agnes Mark-Nexø |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
206 |
1:39.99 |
+32.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emilie Randrup |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
181 |
1:44.51 |
+37.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-09-2023 15:42:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-09-2023 15:42.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Vest
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Sofiendalskolen, Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Butterfly Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
427 |
1:09.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kian Asbert Tome |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
365 |
1:13.76 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus Bilgrau |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
319 |
1:17.09 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Søren B. Andersen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
269 |
1:21.61 |
+11.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonas Olsen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
232 |
1:25.76 |
+15.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonathan M. Jensen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
182 |
1:32.86 |
+22.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hjálmar Freyr Hauksson |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
172 |
1:34.76 |
+24.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustav Dremstrup Stefansen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
135 |
1:42.52 |
+32.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hugo Jimenez |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
134 |
1:42.97 |
+32.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mads Ivarsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
112 |
1:49.36 |
+39.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederik Lauritz Thomsen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
75 m |
|
|
|
SW 8.4 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
- |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-09-2023 15:42:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-09-2023 15:42.59 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Vest
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Sofiendalskolen, Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Frisvømning Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ema Ilic |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
668 |
2:15.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
650 |
2:17.12 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
644 |
2:17.58 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lærke Pilgaard Johansson |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
547 |
2:25.19 |
+9.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Gjelstrup |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
546 |
2:25.30 |
+9.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
459 |
2:33.94 |
+18.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofie Frøkjær |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
435 |
2:36.71 |
+20.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kaya Bull-Sørensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
393 |
2:42.16 |
+26.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Iben Höhle Hjulskov |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
355 |
2:47.71 |
+31.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mille Nova Juul Niebuhr |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
318 |
2:54.04 |
+38.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofie Bertram Berg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
294 |
2:58.64 |
+42.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lucca Halleskov Storgaard |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
282 |
3:01.05 |
+45.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ditte Marie Lang Lassen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
230 |
3:13.82 |
+57.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-09-2023 15:43:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-09-2023 15:43.16 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Vest
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Sofiendalskolen, Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Herman Höhle Hjulskov |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
463 |
2:18.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asger Juel |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
453 |
2:19.49 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Odgaard |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
414 |
2:23.72 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Storm Hougaard Hansen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
351 |
2:31.85 |
+13.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anton Søndergaard Sørensen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
350 |
2:32.00 |
+13.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
345 |
2:32.82 |
+14.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Silas Østlund |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
317 |
2:37.07 |
+18.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Magnus Dalsgaard |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
315 |
2:37.41 |
+18.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anton Bjørn |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
286 |
2:42.58 |
+24.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oliver Møller-Hansen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
212 |
2:59.55 |
+41.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-09-2023 15:53:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-09-2023 15:53.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Vest
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Sofiendalskolen, Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronja Maria Grønkjær Pederse |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
609 |
33.48 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
549 |
34.66 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
504 |
35.66 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kaia Riiskjær Olesen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
472 |
36.44 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Frøkjær |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
467 |
36.59 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kaya Bull-Sørensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
440 |
37.31 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Vejsgaard Lund |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
431 |
37.56 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sophia Damberg |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
415 |
38.04 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Klara Vibeke Hald Gjedde |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
409 |
38.23 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ann-Maria Malou Windfeld |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
404 |
38.40 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sigrid Rose Lindbjerg Dahl |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
397 |
38.62 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
384 |
39.05 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ida Hadzic Dzehverovic |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
362 |
39.82 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Caroline Madsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
359 |
39.94 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Frida Sørensen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
333 |
40.95 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Frida Kamgaard |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
310 |
41.91 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Isabella Dizaj |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
301 |
42.33 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Karolina H. Fyrstman |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
281 |
43.34 |
+9.86 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Laura Wolters Sørensen |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
225 |
46.61 |
+13.13 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alberte Sørensen |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
25 m |
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
- |
|
Ida Marie Ildal Djørup |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-09-2023 16:32:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-09-2023 16:32.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Vest
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Sofiendalskolen, Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Rygsvømning Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
454 |
32.48 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus K. Jespersen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
406 |
33.72 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silas Sejr Elgaard Jørgensen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
240 |
40.15 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frede Holler |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
199 |
42.72 |
+10.24 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Dremstrup Stefansen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
185 |
43.82 |
+11.34 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Kassow |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
169 |
45.08 |
+12.60 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marcus Hansen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
152 |
46.74 |
+14.26 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonathan M. Jensen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-09-2023 16:32:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-09-2023 16:32.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Vest
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Sofiendalskolen, Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
641 |
1:18.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Marie Bager |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
575 |
1:21.61 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nanna Rosendal Høgh |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
540 |
1:23.31 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
500 |
1:25.50 |
+6.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alberte Buhl Pinholt |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
474 |
1:27.02 |
+8.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Merle Marie Pape |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
471 |
1:27.21 |
+8.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Enderlein |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
455 |
1:28.20 |
+9.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ea T Jensen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
455 |
1:28.24 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Annamai Dybdal |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
423 |
1:30.40 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Victoria Høgh |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
357 |
1:35.67 |
+16.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
340 |
1:37.22 |
+18.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Klara Milthers |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
326 |
1:38.56 |
+19.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
298 |
1:41.61 |
+22.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Marie Toft Laursen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
280 |
1:43.72 |
+25.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ida Hadzic Dzehverovic |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
269 |
1:45.08 |
+26.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Frida Waldstrøm |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
244 |
1:48.57 |
+29.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ida Demant Sørensen |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
|
230 |
1:50.75 |
+32.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Elin Riiskjær Olesen |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
217 |
1:52.82 |
+34.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Laura Dybdahl |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-09-2023 16:32:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-09-2023 16:32.43 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Vest
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Sofiendalskolen, Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kian Asbert Tome |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
640 |
1:10.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malte Haun |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
370 |
1:24.14 |
+14.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asger Wille Di Giuseppe |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
318 |
1:28.55 |
+18.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonas Møller |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
271 |
1:33.34 |
+23.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Kassow |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
263 |
1:34.32 |
+24.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andreas Schüsler Dethlefsen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
248 |
1:36.11 |
+25.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mads Ivarsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
219 |
1:40.28 |
+30.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oliver Møller-Hansen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
209 |
1:41.79 |
+31.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hugo Brandt-Petersen |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
195 |
1:44.11 |
+33.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
192 |
1:44.77 |
+34.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oliver Skov |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
178 |
1:47.33 |
+37.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tristan Møller Sørensen |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
75 m |
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
- |
|
Mads Vestergaard |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
5 m |
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-09-2023 16:32:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-09-2023 16:32.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Vest
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Sofiendalskolen, Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 200m Medley Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
671 |
2:33.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
625 |
2:37.32 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anni Ruohan Zou |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
602 |
2:39.33 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
499 |
2:49.58 |
+15.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andrea Mørk |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
|
480 |
2:51.84 |
+18.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Camilla H Graversen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
480 |
2:51.85 |
+18.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
453 |
2:55.17 |
+21.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Zimu Wang |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
448 |
2:55.74 |
+22.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sophia Borkmann |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
440 |
2:56.85 |
+23.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nina Frederikke Toft |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
386 |
3:04.66 |
+31.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lærke Kidmose Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
360 |
3:08.99 |
+35.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Augusta Alf Gindeberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
325 |
3:15.59 |
+41.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Agnes Mark-Nexø |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
296 |
3:21.77 |
+48.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sille Lindberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
75m |
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
- |
|
Medina Munch-Elvstrøm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
75m |
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
- |
|
Emilie Randrup |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-09-2023 16:33:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-09-2023 16:33.11 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Vest
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Sofiendalskolen, Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Medley Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Demant Sørensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
699 |
2:15.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
468 |
2:34.88 |
+19.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Storm Mandrup Ozimek |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
451 |
2:36.89 |
+21.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Hallenberg |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
383 |
2:45.67 |
+30.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
329 |
2:54.20 |
+38.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silas Sejr Elgaard Jørgensen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
276 |
3:04.73 |
+49.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Magnus Dalsgaard |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
268 |
3:06.44 |
+50.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Daniel Schüsler Dethlefsen |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
253 |
3:10.03 |
+54.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
166 |
3:38.87 |
+1:23.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christoffer Breinholt |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
25-50m |
|
|
|
SW 8.3 Ej samtidige bevægelser med benene |
|
|
|
|
- |
|
Maxim Holm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
50m |
|
|
|
SW 8.4 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-09-2023 16:44:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-09-2023 16:45.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Vest
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Sofiendalskolen, Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 6x100m IM Medley Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Aalborg piger 1 |
15 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
7:21.25 |
|
|
|
|
|
|
|
Kirstine Dyg Lerup |
2010 |
1078AN |
|
37.18 |
1:19.76 |
|
|
|
1:19.76 |
|
|
|
|
|
|
|
Maja Marie Bager |
2010 |
1020AJ |
|
32.95 |
1:10.47 |
|
|
|
2:30.23 |
|
|
|
|
|
|
|
Anni Ruohan Zou |
2010 |
1080AJ |
|
32.84 |
1:13.99 |
|
|
|
3:44.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronja Maria Grønkjær Pedersen |
2009 |
0916BC |
|
34.19 |
1:13.68 |
|
|
|
4:57.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Nielsen |
2009 |
0962AD |
|
34.85 |
1:13.02 |
|
|
|
6:10.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ema Ilic |
2009 |
0932AC |
|
31.57 |
1:10.33 |
|
|
|
7:21.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
AGF løvinder |
15 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
7:24.97 |
+3.72 |
|
|
|
|
Julie Schleimann |
2010 |
1094AD |
|
31.79 |
1:07.77 |
|
|
|
1:07.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Schleimann |
2010 |
1006AD |
|
32.18 |
1:09.20 |
|
|
|
2:16.97 |
|
|
|
|
|
|
|
Nanna Rosendal Høgh |
2010 |
1096AD |
|
35.04 |
1:13.64 |
|
|
|
3:30.61 |
|
|
|
|
|
|
|
Merle Marie Pape |
2009 |
0906AH |
|
35.21 |
1:15.86 |
|
|
|
4:46.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Zimu Wang |
2011 |
1168AH |
|
35.43 |
1:19.66 |
|
|
|
6:06.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Martinez Vestergaard |
2009 |
0902AG |
|
35.64 |
1:18.84 |
|
|
|
7:24.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Odder Smileys |
15 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
7:38.50 |
+17.25 |
|
|
|
|
Astrid Dindler |
2009 |
0988AD |
|
33.40 |
1:12.04 |
|
|
|
1:12.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
0926BA |
|
37.52 |
1:19.37 |
|
|
|
2:31.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
1086AJ |
|
35.13 |
1:17.32 |
|
|
|
3:48.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
0964AI |
|
33.16 |
1:15.72 |
|
|
|
5:04.45 |
|
|
|
|
|
|
|
Ida Enderlein |
2010 |
1030AU |
|
37.16 |
1:20.91 |
|
|
|
6:25.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
0908AC |
|
34.39 |
1:13.14 |
|
|
|
7:38.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Aalborg piger 2 |
15 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
8:17.89 |
+56.64 |
|
|
|
|
Andrea Mørk |
2012 |
1256AH |
|
35.46 |
1:17.30 |
|
|
|
1:17.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stine Marie Christiansen |
2010 |
1074AH |
|
37.37 |
1:25.03 |
|
|
|
2:42.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Sørensen |
2010 |
1016AJ |
|
39.13 |
1:25.46 |
|
|
|
4:07.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophia Borkmann |
2011 |
1186AF |
|
38.14 |
1:23.76 |
|
|
|
5:31.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Annamai Dybdal |
2011 |
1150AK |
|
40.58 |
1:27.70 |
|
|
|
6:59.25 |
|
|
|
|
|
|
|
Ida Gjelstrup |
2009 |
0922AC |
|
36.14 |
1:18.64 |
|
|
|
8:17.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
SSK Piger |
15 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
550m |
|
|
|
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning |
|
|
|
Klara Vibeke Hald Gjedde |
2011 |
1166AD |
|
40.88 |
1:27.38 |
|
|
|
1:27.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ea T Jensen |
2009 |
0904AE |
|
40.09 |
1:24.25 |
|
|
|
2:51.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Pilgaard Johansson |
2009 |
0924AE |
|
34.49 |
1:15.86 |
|
|
|
4:07.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Juul Hansen |
2009 |
0962AJ |
|
34.59 |
1:15.04 |
|
|
|
5:22.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Friis Stenholt |
2009 |
0926AH |
|
39.33 |
1:24.61 |
|
|
|
6:47.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nina Frederikke Toft |
2010 |
1012AK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vejle Piger |
15 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
8:24.44 |
+1:03.1 |
|
|
|
|
Alberte Buhl Pinholt |
2010 |
1022AO |
|
38.80 |
1:23.20 |
|
|
|
1:23.20 |
|
|
|
|
|
|
|
Sigrid Rose Lindbjerg Dahl |
2010 |
1048AP |
|
37.81 |
1:22.43 |
|
|
|
2:45.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
0962AG |
|
39.48 |
1:25.63 |
|
|
|
4:11.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
0946AD |
|
40.92 |
1:28.34 |
|
|
|
5:39.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sille Lindberg |
2011 |
1180AH |
|
38.51 |
1:24.60 |
|
|
|
7:04.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Camilla H Graversen |
2010 |
1046AE |
|
36.58 |
1:20.24 |
|
|
|
8:24.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-09-2023 16:51:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-09-2023 16:51.50 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Vest
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Sofiendalskolen, Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, Jokerløb Afsnit 2 Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jokerløb 2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Herman Höhle Hjulskov |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
44.64 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Søndergaard Sørensen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
57.26 |
+12.62 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Storm Mandrup Ozimek |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
1:02.02 |
+17.38 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frede Holler |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:04.96 |
+20.32 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Kassow |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
1:12.91 |
+28.27 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maxim Holm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:19.89 |
+35.25 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hugo Jimenez |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:31.33 |
+46.69 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Silas Sejr Elgaard Jørgensen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:52.41 |
+1:07.77 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:55.53 |
+1:10.89 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Storm Hougaard Hansen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:03.39 |
+1:18.75 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mads Vestergaard |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:40.75 |
+1:56.11 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marcus Hansen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 10.2 Svømmeren afsluttede ikke distancen - DNF |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-09-2023 17:10:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-09-2023 17:10.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Vest
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Sofiendalskolen, Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, Jokerløb Afsnit 2 Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jokerløb 2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Gjelstrup |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
35.08 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Merle Marie Pape |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
39.16 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Astrid Martinez Vestergaard |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
44.77 |
+9.69 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Madsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
48.06 |
+12.98 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kirstine Dyg Lerup |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
48.12 |
+13.04 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Hartmann |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
49.48 |
+14.40 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Clara Nielsen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
52.35 |
+17.27 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ann-Maria Malou Windfeld |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
53.00 |
+17.92 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
56.10 |
+21.02 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
59.02 |
+23.94 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Agnes Mark-Nexø |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
59.52 |
+24.44 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sigrid Rose Lindbjerg Dahl |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:24.73 |
+49.65 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Karolina H. Fyrstman |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:27.62 |
+52.54 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elin Riiskjær Olesen |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:30.78 |
+55.70 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emilie Randrup |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:38.74 |
+1:03.66 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Annamai Dybdal |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
1:46.45 |
+1:11.37 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Laura Dybdahl |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:05.62 |
+1:30.54 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ditte Marie Lang Lassen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:17.78 |
+1:42.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-09-2023 17:11:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-09-2023 17:11.36 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Vest
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Sofiendalskolen, Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Butterfly Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Nielsen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
510 |
2:44.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
468 |
2:49.50 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kirstine Dyg Lerup |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
447 |
2:52.17 |
+7.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Juul Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
445 |
2:52.38 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Camilla H Graversen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
367 |
3:03.73 |
+18.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Medina Munch-Elvstrøm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
320 |
3:12.42 |
+27.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
298 |
3:17.04 |
+32.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Friis Stenholt |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
273 |
3:22.87 |
+38.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Augusta Alf Gindeberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
186 |
3:50.35 |
+1:05.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-09-2023 11:00:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-09-2023 11:00.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Vest
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Sofiendalskolen, Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 200m Butterfly Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Demant Sørensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
666 |
2:15.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kian Asbert Tome |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
350 |
2:47.60 |
+32.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
344 |
2:48.55 |
+33.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Odgaard |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
289 |
2:58.62 |
+43.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonas Møller |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
218 |
3:16.26 |
+1:00.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silas Østlund |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
177 |
3:30.36 |
+1:15.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maxim Holm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
105 m |
|
|
|
SW 8.3 Brystsvømningsbenspark under svømning |
|
|
|
|
- |
|
Lucas Timmermann |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
130 m |
|
|
|
SW 8.2 Ej synkrone arme |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-09-2023 11:01:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-09-2023 11:01.25 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Vest
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Sofiendalskolen, Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Frisvømning Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Marie Bager |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
655 |
1:02.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ronja Maria Grønkjær Pederse |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
640 |
1:03.27 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lærke Pilgaard Johansson |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
620 |
1:03.92 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Astrid Martinez Vestergaard |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
486 |
1:09.31 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
481 |
1:09.55 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sigrid Rose Lindbjerg Dahl |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
476 |
1:09.83 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sophia Damberg |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
449 |
1:11.20 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
433 |
1:12.03 |
+9.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Klara Vibeke Hald Gjedde |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
408 |
1:13.47 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofie Hartmann |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
407 |
1:13.53 |
+10.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ann-Maria Malou Windfeld |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
392 |
1:14.47 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frida Sørensen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
379 |
1:15.35 |
+12.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ea T Jensen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
370 |
1:15.95 |
+13.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Karolina H. Fyrstman |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
349 |
1:17.41 |
+14.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Annamai Dybdal |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
346 |
1:17.64 |
+14.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alberte Sørensen |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
|
313 |
1:20.23 |
+17.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sofie Bertram Berg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
307 |
1:20.83 |
+18.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lucca Halleskov Storgaard |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
284 |
1:22.90 |
+20.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Frida Kamgaard |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
270 |
1:24.34 |
+21.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Laura Wolters Sørensen |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
249 |
1:26.60 |
+23.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Elin Riiskjær Olesen |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
230 |
1:28.92 |
+26.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ditte Marie Lang Lassen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
226 |
1:29.42 |
+26.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-09-2023 11:10:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-09-2023 11:10.31 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Vest
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Sofiendalskolen, Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Frisvømning Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Søren B. Andersen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
436 |
1:04.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Herman Höhle Hjulskov |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
416 |
1:05.11 |
+1.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus Bilgrau |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
410 |
1:05.42 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mads Vestergaard |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
329 |
1:10.41 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonas Olsen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
302 |
1:12.43 |
+8.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tristan Møller Sørensen |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
288 |
1:13.61 |
+9.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lucas Timmermann |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
275 |
1:14.71 |
+10.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anton Bjørn |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
269 |
1:15.26 |
+11.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jonathan M. Jensen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
266 |
1:15.55 |
+11.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hjálmar Freyr Hauksson |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
240 |
1:18.17 |
+14.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frede Holler |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
174 |
1:27.08 |
+22.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Christoffer Breinholt |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
171 |
1:27.57 |
+23.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-09-2023 11:10:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-09-2023 11:10.50 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Vest
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Sofiendalskolen, Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Brystsvømning Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nanna Rosendal Høgh |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
560 |
37.29 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
522 |
38.17 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Merle Marie Pape |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
494 |
38.88 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Ida Enderlein |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
469 |
39.57 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Anni Ruohan Zou |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
469 |
39.57 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alberte Buhl Pinholt |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
432 |
40.66 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Victoria Høgh |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
413 |
41.28 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Augusta Alf Gindeberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
357 |
43.33 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
331 |
44.44 |
+7.15 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Klara Milthers |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
322 |
44.85 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Iben Höhle Hjulskov |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
318 |
45.04 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mille Nova Juul Niebuhr |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
317 |
45.06 |
+7.77 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Laura Dybdahl |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
314 |
45.23 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ida Hadzic Dzehverovic |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
311 |
45.36 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Marie Toft Laursen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
287 |
46.61 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Frida Waldstrøm |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
256 |
48.37 |
+11.08 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Elin Riiskjær Olesen |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
216 |
51.24 |
+13.95 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Laura Wolters Sørensen |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
174 |
55.01 |
+17.72 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Marie Ildal Djørup |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-09-2023 11:11:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-09-2023 11:11.08 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Vest
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Sofiendalskolen, Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 50m Brystsvømning Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malte Haun |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
375 |
37.71 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Schüsler Dethlefsen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
283 |
41.42 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tristan Møller Sørensen |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
238 |
43.88 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mads Vestergaard |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
220 |
45.04 |
+7.33 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Daniel Schüsler Dethlefsen |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
208 |
45.90 |
+8.19 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Møller-Hansen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
202 |
46.29 |
+8.58 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Skov |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
188 |
47.48 |
+9.77 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustav Dremstrup Stefansen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
185 |
47.67 |
+9.96 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hugo Brandt-Petersen |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
184 |
47.80 |
+10.09 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frede Holler |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
140 |
52.28 |
+14.57 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asger Wille Di Giuseppe |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-09-2023 11:33:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-09-2023 11:33.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Vest
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Sofiendalskolen, Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Rygsvømning Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
717 |
2:28.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ema Ilic |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
641 |
2:34.22 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
597 |
2:37.94 |
+9.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kaia Riiskjær Olesen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
531 |
2:44.17 |
+15.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lærke Pilgaard Johansson |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
512 |
2:46.21 |
+17.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sophia Borkmann |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
488 |
2:48.85 |
+20.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Zimu Wang |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
478 |
2:50.05 |
+21.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofie Frøkjær |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
457 |
2:52.62 |
+24.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ann-Maria Malou Windfeld |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
422 |
2:57.24 |
+28.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sophia Damberg |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
415 |
2:58.28 |
+29.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sigrid Rose Lindbjerg Dahl |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
382 |
3:03.19 |
+34.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emilie Randrup |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
369 |
3:05.26 |
+36.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ida Demant Sørensen |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
|
323 |
3:13.82 |
+45.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Isabella Dizaj |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
292 |
3:20.44 |
+51.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kaya Bull-Sørensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
100 m |
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
- |
|
Laura Vejsgaard Lund |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
175 m |
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-09-2023 11:33:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-09-2023 11:33.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Vest
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Sofiendalskolen, Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 200m Rygsvømning Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marcus K. Jespersen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
518 |
2:27.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asger Juel |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
463 |
2:32.87 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
355 |
2:47.04 |
+19.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bo Henriksen |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
335 |
2:50.28 |
+23.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
283 |
2:59.96 |
+32.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Storm Hougaard Hansen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
250 |
3:07.66 |
+40.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mads Ivarsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
239 |
3:10.46 |
+43.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Silas Sejr Elgaard Jørgensen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
75 m |
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
- |
|
Frederik Lauritz Thomsen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
75 m |
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-09-2023 11:51:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-09-2023 11:51.31 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Vest
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Sofiendalskolen, Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Medley Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
758 |
1:08.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nanna Rosendal Høgh |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
631 |
1:12.74 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ema Ilic |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
606 |
1:13.72 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anni Ruohan Zou |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
591 |
1:14.34 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
572 |
1:15.16 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andrea Mørk |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
|
543 |
1:16.47 |
+8.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
446 |
1:21.67 |
+13.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
437 |
1:22.17 |
+13.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sille Lindberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
431 |
1:22.59 |
+14.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
423 |
1:23.08 |
+14.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mahtob Konisevska Azadi |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
|
402 |
1:24.52 |
+16.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Klara Milthers |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
395 |
1:25.04 |
+16.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nina Frederikke Toft |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
384 |
1:25.83 |
+17.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ea T Jensen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
328 |
1:30.43 |
+22.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Agnes Mark-Nexø |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
297 |
1:33.46 |
+25.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lucca Halleskov Storgaard |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
293 |
1:33.91 |
+25.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Frida Kamgaard |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
263 |
1:37.29 |
+28.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Frida Waldstrøm |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
242 |
1:40.10 |
+31.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-09-2023 11:51:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-09-2023 11:51.50 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Vest
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Sofiendalskolen, Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 100m Medley Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maxim Holm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
412 |
1:12.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malte Haun |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
387 |
1:14.22 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Herman Höhle Hjulskov |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
383 |
1:14.44 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Hallenberg |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
373 |
1:15.08 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asger Wille Di Giuseppe |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
308 |
1:20.01 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=6 |
|
Bo Henriksen |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
294 |
1:21.29 |
+8.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=6 |
|
Oliver Kassow |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
294 |
1:21.29 |
+8.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Magnus Dalsgaard |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
265 |
1:24.19 |
+11.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lucas Timmermann |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
252 |
1:25.53 |
+12.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Daniel Schüsler Dethlefsen |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
234 |
1:27.69 |
+15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alexander Kassow |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
213 |
1:30.49 |
+17.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hugo Jimenez |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
187 |
1:34.57 |
+21.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
158 |
1:39.90 |
+27.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christoffer Breinholt |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
15 m |
|
|
|
SW 8.3 Ej samtidige bevægelser med benene |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-09-2023 12:28:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-09-2023 12:28.44 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Vest
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Sofiendalskolen, Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 400m Frisvømning Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
728 |
4:41.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
687 |
4:46.42 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ronja Maria Grønkjær Pederse |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
672 |
4:48.61 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Gjelstrup |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
582 |
5:02.77 |
+21.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Merle Marie Pape |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
527 |
5:13.02 |
+31.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maja Juul Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
519 |
5:14.47 |
+33.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
510 |
5:16.29 |
+35.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Stine Marie Christiansen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
442 |
5:31.82 |
+50.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alberte Buhl Pinholt |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
438 |
5:32.81 |
+51.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Astrid Martinez Vestergaard |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
435 |
5:33.70 |
+52.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
431 |
5:34.52 |
+53.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lærke Kidmose Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
429 |
5:35.19 |
+54.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Caroline Madsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
334 |
6:04.25 |
+1:23.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Agnes Klippert Klinkowsky |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
315 |
6:11.55 |
+1:30.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ditte Marie Lang Lassen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
252 |
6:39.98 |
+1:58.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-09-2023 12:29:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-09-2023 12:29.09 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Vest
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Sofiendalskolen, Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 400m Frisvømning Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Storm Mandrup Ozimek |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
536 |
4:42.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Odgaard |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
439 |
5:01.82 |
+19.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asger Juel |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
427 |
5:04.63 |
+22.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Storm Hougaard Hansen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
396 |
5:12.49 |
+29.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anton Søndergaard Sørensen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
392 |
5:13.63 |
+31.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Hallenberg |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
360 |
5:22.59 |
+40.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
328 |
5:32.77 |
+50.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jonas Olsen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
311 |
5:38.48 |
+55.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
259 |
5:59.85 |
+1:17.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marcus Hansen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
246 |
6:06.21 |
+1:23.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-09-2023 12:51:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-09-2023 12:51.11 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Vest
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Sofiendalskolen, Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 40, 8x100m Frisvømning Mix - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Aalborg mix 1 |
15 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
8:12.48 |
|
|
|
|
|
|
|
Storm Mandrup Ozimek |
2009 |
0921BE |
|
29.59 |
1:01.62 |
|
|
|
1:01.62 |
|
|
|
|
|
|
|
Ema Ilic |
2009 |
0932AC |
|
30.12 |
1:03.21 |
|
|
|
2:04.83 |
|
|
|
|
|
|
|
Kian Asbert Tome |
2009 |
0999AD |
|
28.16 |
58.90 |
|
|
|
3:03.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anni Ruohan Zou |
2010 |
1080AJ |
|
30.78 |
1:04.16 |
|
|
|
4:07.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Søren B. Andersen |
2009 |
0909AD |
|
30.69 |
1:04.74 |
|
|
|
5:12.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronja Maria Grønkjær Pedersen |
2009 |
0916BC |
|
30.94 |
1:04.55 |
|
|
|
6:17.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Demant Sørensen |
2009 |
0959AG |
|
25.34 |
53.02 |
|
|
|
7:10.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Marie Bager |
2010 |
1020AJ |
|
29.44 |
1:02.28 |
|
|
|
8:12.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aalborg mix 2 |
15 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
9:02.89 |
+50.41 |
|
|
|
|
Herman Höhle Hjulskov |
2009 |
0945BC |
|
32.08 |
1:06.70 |
|
|
|
1:06.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Clara Nielsen |
2009 |
0962AD |
|
30.51 |
1:03.44 |
|
|
|
2:10.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Bilgrau |
2010 |
1069AF |
|
31.28 |
1:04.47 |
|
|
|
3:14.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Gjelstrup |
2009 |
0922AC |
|
33.02 |
1:09.50 |
|
|
|
4:24.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bo Henriksen |
2011 |
1115AG |
|
33.64 |
1:12.29 |
|
|
|
5:36.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stine Marie Christiansen |
2010 |
1074AH |
|
33.44 |
1:10.82 |
|
|
|
6:47.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Søndergaard Sørensen |
2010 |
1065AF |
|
33.62 |
1:10.14 |
|
|
|
7:57.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kirstine Dyg Lerup |
2010 |
1078AN |
|
31.21 |
1:05.53 |
|
|
|
9:02.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Odder Smileys |
15 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
9:04.53 |
+52.05 |
|
|
|
|
Johannes Brixen |
2009 |
0965AC |
|
29.89 |
1:03.98 |
|
|
|
1:03.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Dindler |
2009 |
0988AD |
|
30.90 |
1:04.49 |
|
|
|
2:08.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Møller-Hansen |
2011 |
1133AL |
|
37.79 |
1:20.33 |
|
|
|
3:28.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
0964AI |
|
29.59 |
1:03.66 |
|
|
|
4:32.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Karlslund |
2009 |
0907BF |
|
33.00 |
1:10.82 |
|
|
|
5:43.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
1086AJ |
|
31.75 |
1:06.55 |
|
|
|
6:49.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Vestergaard |
2010 |
1029AG |
|
33.39 |
1:10.27 |
|
|
|
8:00.10 |
|
|
|
|
|
|
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
0908AC |
|
31.27 |
1:04.43 |
|
|
|
9:04.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
SSK Mix |
15 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
9:09.30 |
+56.82 |
|
|
|
|
Oliver Odgaard |
2009 |
0907BH |
|
32.42 |
1:07.32 |
|
|
|
1:07.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malte Haun |
2010 |
1009AD |
|
29.71 |
1:02.76 |
|
|
|
2:10.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Hallenberg |
2011 |
1137AG |
|
31.13 |
1:07.51 |
|
|
|
3:17.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Juul Hansen |
2009 |
0962AJ |
|
31.92 |
1:07.34 |
|
|
|
4:24.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silas Sejr Elgaard Jørgensen |
2011 |
1121AC |
|
34.76 |
1:12.84 |
|
|
|
5:37.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Frøkjær |
2010 |
1022AC |
|
34.56 |
1:11.27 |
|
|
|
6:49.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ea T Jensen |
2009 |
0904AE |
|
35.83 |
1:15.22 |
|
|
|
8:04.26 |
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Pilgaard Johansson |
2009 |
0924AE |
|
31.04 |
1:05.04 |
|
|
|
9:09.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aalborg mix 3 |
15 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
10:04.40 |
+1:51.9 |
|
|
|
|
Alexander Kassow |
2011 |
1119AG |
|
39.16 |
1:22.99 |
|
|
|
1:22.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Mørk |
2012 |
1256AH |
|
32.69 |
1:08.60 |
|
|
|
2:31.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Kassow |
2009 |
0919BE |
|
34.36 |
1:12.06 |
|
|
|
3:43.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Sørensen |
2010 |
1016AJ |
|
34.82 |
1:14.81 |
|
|
|
4:58.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Lauritz Thomsen |
2010 |
1005AK |
|
36.52 |
1:15.95 |
|
|
|
6:14.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mahtob Konisevska Azadi |
2012 |
1226AC |
|
37.71 |
1:18.05 |
|
|
|
7:32.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Bjørn |
2010 |
1025AM |
|
37.44 |
1:15.29 |
|
|
|
8:47.75 |
|
|
|
|
|
|
|
Annamai Dybdal |
2011 |
1150AK |
|
36.24 |
1:16.65 |
|
|
|
10:04.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Smølfemix |
15 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.12 Startende svømmermister kontak med startskamlen før afsluttende svømmer berører endevæggen |
|
|
|
Asger Juel |
2009 |
0939AB |
|
33.27 |
1:07.70 |
|
|
|
1:07.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
0962AG |
|
33.67 |
1:11.38 |
|
|
|
2:19.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Storm Hougaard Hansen |
2010 |
1009AO |
|
34.74 |
1:12.84 |
|
|
|
3:31.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigrid Rose Lindbjerg Dahl |
2010 |
1048AP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Møller |
2010 |
1049AO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Camilla H Graversen |
2010 |
1046AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maxim Holm |
2010 |
1083AL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Buhl Pinholt |
2010 |
1022AO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aalborg mix 4 |
14 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.12 Startende svømmermister kontak med startskamlen før afsluttende svømmer berører endevæggen |
|
|
|
Hjálmar Freyr Hauksson |
2010 |
1055AP |
|
36.80 |
1:17.20 |
|
|
|
1:17.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Demant Sørensen |
2012 |
1258AH |
|
38.30 |
1:18.32 |
|
|
|
2:35.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Brandt-Petersen |
2011 |
1113AF |
|
36.48 |
1:17.37 |
|
|
|
3:52.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophia Borkmann |
2011 |
1186AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Schüsler Dethlefsen |
2010 |
1023AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iben Höhle Hjulskov |
2011 |
1142AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Schüsler Dethlefsen |
2011 |
1123AK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klara Milthers |
2010 |
1014AN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-09-2023 13:00:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-09-2023 13:00.47 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Uofficielt resultat |
|
|
Efter 3 af 3 heat |
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Vest
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Sofiendalskolen, Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 41, Jokerløb Afsnit 3 Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jokerløb 1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anni Ruohan Zou |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
31.71 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ema Ilic |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
38.11 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ronja Maria Grønkjær Pederse |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
38.40 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
39.04 |
+7.33 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nanna Rosendal Høgh |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
40.47 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Camilla H Graversen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
40.74 |
+9.03 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Vejsgaard Lund |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
41.20 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Zimu Wang |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
41.96 |
+10.25 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Klara Vibeke Hald Gjedde |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
44.30 |
+12.59 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
45.55 |
+13.84 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sophia Borkmann |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
45.80 |
+14.09 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sille Lindberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
47.91 |
+16.20 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Isabella Dizaj |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
49.75 |
+18.04 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
49.81 |
+18.10 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Victoria Høgh |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
25 m |
|
|
|
JL 1.5 ej berøring m hænder |
|
|
|
|
- |
|
Frida Kamgaard |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
25-50 m |
|
|
|
JL 1.4 crawlben |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 17-09-2023 13:20:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-09-2023 13:20.27 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Uofficielt resultat |
|
|
Efter 2 af 2 heat |
|
|
|
|
|
Holdstævneårgang 2023 Vest
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Sofiendalskolen, Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
16. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 42, Jokerløb Afsnit 3 Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jokerløb 1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Demant Sørensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
30.19 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kian Asbert Tome |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
38.99 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonas Møller |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
45.42 |
+15.23 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bo Henriksen |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
49.79 |
+19.60 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magnus Dalsgaard |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
50.55 |
+20.36 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anton Bjørn |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
51.24 |
+21.05 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Skov |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
52.04 |
+21.85 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oliver Møller-Hansen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
53.04 |
+22.85 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Silas Østlund |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
53.66 |
+23.47 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christoffer Breinholt |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
15 m |
|
|
|
JL 1.4 brystben |
|
|
|
|
- |
|
Jonathan M. Jensen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
JL 1.5 ej samtidig berøring m hænder |
|
|
|
|
- |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
5-10 m |
|
|
|
JL 1.4 crawlben |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-09-2023 13:18.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|