Tulokset NU Syysuinnit 2023
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Rajamäen uimahalli |
Järjestäjä: |
Nurmijärven Uinti ry. |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
09.09.2023 - 09.09.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 100m Sekauinti Naiset 10-12 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veera Vesterbacka |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
1:29.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linnea Skyttä |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.56 |
|
1:30.65 |
+1.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Fanni Olbert |
2012 |
Nurmijärven Uinti |
|
|
1:31.16 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amanda Kokkinen |
2011 |
Race Club Sveitsi |
|
|
1:34.51 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vanamo Puura |
2011 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.71 |
|
1:36.00 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Essi Laalahti |
2011 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.85 |
|
1:38.05 |
+8.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Kuosmanen |
2012 |
Cetus Espoo |
|
|
1:47.75 |
+18.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Matilda Karvonen |
2013 |
Nurmijärven Uinti |
|
|
1:48.37 |
+18.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Arina Shahgordi |
2011 |
Cetus Espoo |
|
|
1:49.96 |
+20.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elsa Issa |
2012 |
Cetus Espoo |
|
|
1:52.78 |
+23.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elsi Martikainen |
2013 |
Cetus Espoo |
|
|
1:56.95 |
+27.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mame Esane Assyne |
2012 |
Cetus Espoo |
|
|
1:57.98 |
+28.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Minea Henriksson |
2012 |
Cetus Espoo |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
- |
|
Charlotte Richard |
2013 |
Cetus Espoo |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.1 Väärä lajijärjestys (pu, su, ru, vu) |
|
|
|
|
- |
|
Sofia Severin |
2011 |
Cetus Espoo |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.9.2023 16.17.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 100m Sekauinti Naiset 13-16 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Milka Marjakaarto |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
1:09.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anita Mäkinen |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
+0.57 |
|
1:12.32 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eine Idman |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
1:14.40 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aino Emilia Kautto |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
1:17.38 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viivi Paavola |
2009 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
|
1:17.45 |
+8.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hertta Katajisto |
2007 |
Nurmijärven Uinti |
|
|
1:19.39 |
+10.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ilona Antila |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
|
1:19.53 |
+10.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Iina Koivisto |
2010 |
Vesihelmen Uimaseura |
+0.70 |
|
1:19.85 |
+10.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Ranta |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.58 |
|
1:21.00 |
+11.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Susanne Hein |
2008 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
|
1:23.70 |
+14.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Natalie Wester |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
1:23.73 |
+14.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Olivia Pääkkö |
2010 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
1:28.95 |
+19.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jessica Salminen |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.65 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.9.2023 16.17.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 100m Sekauinti Naiset 17 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Annaliina Mänttäri |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
|
1:10.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kaarina Rihte |
2005 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
|
1:10.81 |
+0.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iisa-Lotta Rantaniitty |
2006 |
Cetus Espoo |
|
|
1:12.02 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.9.2023 16.17.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09.09.2023 16.17.24 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,10 |
Lisensoitu: Nurmijärven Uinti |
|
|
|
|
|
|