Resultater for Vest Senior/Junior Kortbane 2023
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag 16.30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
SvømDanmark og S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
6. okt 2023 to 8. okt 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer - Indledende heat |
|
|
DR |
25.85 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
A6 (DEN) |
Melbourne (AUS) |
15-12-2022 |
|
|
|
|
DJR |
26.98 |
|
|
Mie Ø. Nielsen |
1996 |
Aalborg Svømmeklub (DE |
|
31-03-2012 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iris Julia Berger |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.63 |
741 |
27.90 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.40 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karoline Sørensen |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
+0.61 |
690 |
28.57 |
+0.67 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.14 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
Horsens Svømmeklub |
+0.68 |
653 |
29.10 |
+1.20 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.31 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Brogaard Krogh |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.74 |
651 |
29.12 |
+1.22 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.77 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Luanna Russo |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.65 |
628 |
29.47 |
+1.57 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.12 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lea Skjærris Lund |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.64 |
626 |
29.51 |
+1.61 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.20 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Louise Lie Thisted |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.57 |
622 |
29.57 |
+1.67 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.85 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Jacobsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.62 |
615 |
29.68 |
+1.78 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.98 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.65 |
615 |
29.68 |
+1.78 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 28.55 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mathilde Hvidberg |
2007 |
Swim Team Odense |
+0.62 |
595 |
30.01 |
+2.11 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 29.15 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.62 |
583 |
30.21 |
+2.31 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.34 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anne Bruun-Petersen |
2007 |
Swim Team Odense |
+0.80 |
560 |
30.62 |
+2.72 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.67 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.63 |
550 |
30.81 |
+2.91 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 29.64 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Bugge Fynbo |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.62 |
549 |
30.82 |
+2.92 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.23 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Thilde Rosen Lundsfryd |
2004 |
Ringe Svømme Klub |
+0.63 |
547 |
30.86 |
+2.96 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.92 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Freja Jørgensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.56 |
547 |
30.87 |
+2.97 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.15 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emilie Hemmeløff |
2008 |
Swim Team Odense |
+0.68 |
545 |
30.91 |
+3.01 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.01 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Laura Mikkelsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.63 |
534 |
31.11 |
+3.21 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.00 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Freja Røjkjær Rasmussen |
2004 |
Swim Team Neptun |
+0.61 |
533 |
31.14 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.27 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Martha Bjerg |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.64 |
525 |
31.29 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.12 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Annemone Rasmussen |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
+0.63 |
521 |
31.37 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.57 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.80 |
512 |
31.56 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.32 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
+0.66 |
505 |
31.69 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.58 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Nikoline Sejr |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.65 |
496 |
31.88 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.22 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Olivia Hemmeløff |
2006 |
Swim Team Odense |
+0.77 |
495 |
31.91 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.45 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Maja Stamholt |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.80 |
488 |
32.07 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.17 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Sofia Ingeberg |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.61 |
487 |
32.08 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.57 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Sofie Karlov Nielsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.58 |
484 |
32.15 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.86 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.56 |
481 |
32.22 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.41 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Sava Mathilde Simonsen |
2008 |
Frem Odense |
+0.67 |
480 |
32.24 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.00 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Freja Obert |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
+0.63 |
476 |
32.33 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.85 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Nadia Bager |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.73 |
475 |
32.35 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.85 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=33 |
|
Karen Klarskov Henriksen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.66 |
475 |
32.36 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.14 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=33 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.67 |
475 |
32.36 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.92 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Josefine Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
+0.68 |
472 |
32.43 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.91 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.60 |
470 |
32.47 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.13 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Matilde A. B. Buch |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.66 |
465 |
32.59 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.65 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Millie Møller |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.63 |
462 |
32.65 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.68 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Victoria Andersen Krabbe |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.74 |
460 |
32.70 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.87 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Freja Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
+0.62 |
459 |
32.73 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.74 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Mie Kibsgaard |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.69 |
458 |
32.74 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.34 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Frederikke Bech Norvin |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.56 |
453 |
32.86 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.58 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Clara Bendtsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.75 |
453 |
32.87 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.48 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Caroline K. Sørensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.72 |
435 |
33.30 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.50 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Alberte Andersen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.70 |
431 |
33.41 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.44 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Sofie Schmidt-Petersen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.62 |
422 |
33.66 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.04 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Maya Jacobsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.57 |
421 |
33.68 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.46 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Alberte Bøgeskov Johnsen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.73 |
409 |
34.01 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.53 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Lea Timmermand |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.58 |
402 |
34.19 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.74 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-10-2023 18:20:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-10-2023 09:05.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|