Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Bellahøj Svømmestadion |
Organizer: |
Danish Swim Federation |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Sep 30, 2023 to Oct 1, 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 200m Butterfly Men 85-89 years - Final |
|
|
EMR |
1:59.74 |
|
|
|
Mark Lewis |
|
? (GBR) |
Guildford (GBR) |
20-09-2008 |
|
|
|
|
EMR |
1:53.56 |
|
|
|
Nikolay Skvortsov |
|
? (RUS) |
Burevestnik (RUS) |
25-11-2017 |
|
|
|
|
EMR |
2:03.05 |
|
|
|
Massimiliano Eroli |
|
? (ITA) |
Roma (ITA) |
18-02-2012 |
|
|
|
|
EMR |
2:04.42 |
|
|
|
Fernando Alaez |
|
? (ESP) |
Barcelona (ESP) |
19-03-2016 |
|
|
|
|
EMR |
2:07.50 |
|
|
|
Fernando Alaez |
|
? (ESP) |
Manresa (ESP) |
17-04-2021 |
|
|
|
|
EMR |
2:09.19 |
|
|
|
Nicolas Granger |
|
? (FRA) |
Angers (FRA) |
25-03-2018 |
|
|
|
|
EMR |
2:15.97 |
|
|
|
Hugo Bregman |
|
WVZ (NED) |
Nijverdal (NED) |
26-01-2013 |
|
|
|
|
EMR |
2:53.96 |
|
|
|
Jean Claude Lestideau |
|
? (FRA) |
Dunkerque (FRA) |
26-03-2017 |
|
|
|
|
EMR |
3:10.85 |
|
|
|
Rudolf Smerda |
|
? (CZE) |
Ceska Lipa (CZE) |
10-11-2018 |
|
|
|
|
EMR |
3:30.11 |
|
|
|
Giulio Divano |
|
? (ITA) |
Genova (ITA) |
27-02-2011 |
|
|
|
|
EMR |
4:27.43 |
|
|
|
Lauri Malk |
|
Cetus (FIN) |
Tallinn (EST) |
10-04-2022 |
|
|
|
|
EMR |
1439:59. |
|
|
|
Vacancy |
|
|
|
|
|
|
|
|
EMR |
1439:59. |
|
|
|
Vacancy |
|
|
|
|
|
|
|
|
EMR |
1439:59. |
|
|
|
Vacancy |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lauri Malk |
1937 |
Espoon Kilpauinti |
|
618 |
4:56.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:27.43 |
(+28.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 30-09-2023 11:57:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 200m Butterfly Men 65-69 years - Final |
|
|
EMR |
1:59.74 |
|
|
|
Mark Lewis |
|
? (GBR) |
Guildford (GBR) |
20-09-2008 |
|
|
|
|
EMR |
1:53.56 |
|
|
|
Nikolay Skvortsov |
|
? (RUS) |
Burevestnik (RUS) |
25-11-2017 |
|
|
|
|
EMR |
2:03.05 |
|
|
|
Massimiliano Eroli |
|
? (ITA) |
Roma (ITA) |
18-02-2012 |
|
|
|
|
EMR |
2:04.42 |
|
|
|
Fernando Alaez |
|
? (ESP) |
Barcelona (ESP) |
19-03-2016 |
|
|
|
|
EMR |
2:07.50 |
|
|
|
Fernando Alaez |
|
? (ESP) |
Manresa (ESP) |
17-04-2021 |
|
|
|
|
EMR |
2:09.19 |
|
|
|
Nicolas Granger |
|
? (FRA) |
Angers (FRA) |
25-03-2018 |
|
|
|
|
EMR |
2:15.97 |
|
|
|
Hugo Bregman |
|
WVZ (NED) |
Nijverdal (NED) |
26-01-2013 |
|
|
|
|
EMR |
2:53.96 |
|
|
|
Jean Claude Lestideau |
|
? (FRA) |
Dunkerque (FRA) |
26-03-2017 |
|
|
|
|
EMR |
3:10.85 |
|
|
|
Rudolf Smerda |
|
? (CZE) |
Ceska Lipa (CZE) |
10-11-2018 |
|
|
|
|
EMR |
3:30.11 |
|
|
|
Giulio Divano |
|
? (ITA) |
Genova (ITA) |
27-02-2011 |
|
|
|
|
EMR |
4:27.43 |
|
|
|
Lauri Malk |
|
Cetus (FIN) |
Tallinn (EST) |
10-04-2022 |
|
|
|
|
EMR |
1439:59. |
|
|
|
Vacancy |
|
|
|
|
|
|
|
|
EMR |
1439:59. |
|
|
|
Vacancy |
|
|
|
|
|
|
|
|
EMR |
1439:59. |
|
|
|
Vacancy |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Glen Christiansen |
1957 |
Göteborg Sim |
|
536 |
2:58.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.40 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rémi Spilliaert |
1958 |
Sundfélagið Ægir |
+0.86 |
258 |
3:48.24 |
+49.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:02.76 |
(-14.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 30-09-2023 11:57:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 200m Butterfly Men 60-64 years - Final |
|
|
EMR |
1:59.74 |
|
|
|
Mark Lewis |
|
? (GBR) |
Guildford (GBR) |
20-09-2008 |
|
|
|
|
EMR |
1:53.56 |
|
|
|
Nikolay Skvortsov |
|
? (RUS) |
Burevestnik (RUS) |
25-11-2017 |
|
|
|
|
EMR |
2:03.05 |
|
|
|
Massimiliano Eroli |
|
? (ITA) |
Roma (ITA) |
18-02-2012 |
|
|
|
|
EMR |
2:04.42 |
|
|
|
Fernando Alaez |
|
? (ESP) |
Barcelona (ESP) |
19-03-2016 |
|
|
|
|
EMR |
2:07.50 |
|
|
|
Fernando Alaez |
|
? (ESP) |
Manresa (ESP) |
17-04-2021 |
|
|
|
|
EMR |
2:09.19 |
|
|
|
Nicolas Granger |
|
? (FRA) |
Angers (FRA) |
25-03-2018 |
|
|
|
|
EMR |
2:15.97 |
|
|
|
Hugo Bregman |
|
WVZ (NED) |
Nijverdal (NED) |
26-01-2013 |
|
|
|
|
EMR |
2:53.96 |
|
|
|
Jean Claude Lestideau |
|
? (FRA) |
Dunkerque (FRA) |
26-03-2017 |
|
|
|
|
EMR |
3:10.85 |
|
|
|
Rudolf Smerda |
|
? (CZE) |
Ceska Lipa (CZE) |
10-11-2018 |
|
|
|
|
EMR |
3:30.11 |
|
|
|
Giulio Divano |
|
? (ITA) |
Genova (ITA) |
27-02-2011 |
|
|
|
|
EMR |
4:27.43 |
|
|
|
Lauri Malk |
|
Cetus (FIN) |
Tallinn (EST) |
10-04-2022 |
|
|
|
|
EMR |
1439:59. |
|
|
|
Vacancy |
|
|
|
|
|
|
|
|
EMR |
1439:59. |
|
|
|
Vacancy |
|
|
|
|
|
|
|
|
EMR |
1439:59. |
|
|
|
Vacancy |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magne Klementsen |
1961 |
Stord Masters Kappsymjarlag |
+0.92 |
468 |
3:00.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.58 |
(+20.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Petri Heikkilä |
1960 |
Speedo Masters Finland |
+0.85 |
433 |
3:05.27 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.00 |
(-4.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Svein Erik Nymo |
1959 |
OI Svømming |
+0.76 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.2 Svømmeren afsluttede ikke distancen - DNF |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 30-09-2023 11:57:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 200m Butterfly Men 55-59 years - Final |
|
|
EMR |
1:59.74 |
|
|
|
Mark Lewis |
|
? (GBR) |
Guildford (GBR) |
20-09-2008 |
|
|
|
|
EMR |
1:53.56 |
|
|
|
Nikolay Skvortsov |
|
? (RUS) |
Burevestnik (RUS) |
25-11-2017 |
|
|
|
|
EMR |
2:03.05 |
|
|
|
Massimiliano Eroli |
|
? (ITA) |
Roma (ITA) |
18-02-2012 |
|
|
|
|
EMR |
2:04.42 |
|
|
|
Fernando Alaez |
|
? (ESP) |
Barcelona (ESP) |
19-03-2016 |
|
|
|
|
EMR |
2:07.50 |
|
|
|
Fernando Alaez |
|
? (ESP) |
Manresa (ESP) |
17-04-2021 |
|
|
|
|
EMR |
2:09.19 |
|
|
|
Nicolas Granger |
|
? (FRA) |
Angers (FRA) |
25-03-2018 |
|
|
|
|
EMR |
2:15.97 |
|
|
|
Hugo Bregman |
|
WVZ (NED) |
Nijverdal (NED) |
26-01-2013 |
|
|
|
|
EMR |
2:53.96 |
|
|
|
Jean Claude Lestideau |
|
? (FRA) |
Dunkerque (FRA) |
26-03-2017 |
|
|
|
|
EMR |
3:10.85 |
|
|
|
Rudolf Smerda |
|
? (CZE) |
Ceska Lipa (CZE) |
10-11-2018 |
|
|
|
|
EMR |
3:30.11 |
|
|
|
Giulio Divano |
|
? (ITA) |
Genova (ITA) |
27-02-2011 |
|
|
|
|
EMR |
4:27.43 |
|
|
|
Lauri Malk |
|
Cetus (FIN) |
Tallinn (EST) |
10-04-2022 |
|
|
|
|
EMR |
1439:59. |
|
|
|
Vacancy |
|
|
|
|
|
|
|
|
EMR |
1439:59. |
|
|
|
Vacancy |
|
|
|
|
|
|
|
|
EMR |
1439:59. |
|
|
|
Vacancy |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ola Selvrenius |
1966 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
+0.86 |
748 |
2:29.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.00 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 30-09-2023 11:57:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 200m Butterfly Men 50-54 years - Final |
|
|
EMR |
1:59.74 |
|
|
|
Mark Lewis |
|
? (GBR) |
Guildford (GBR) |
20-09-2008 |
|
|
|
|
EMR |
1:53.56 |
|
|
|
Nikolay Skvortsov |
|
? (RUS) |
Burevestnik (RUS) |
25-11-2017 |
|
|
|
|
EMR |
2:03.05 |
|
|
|
Massimiliano Eroli |
|
? (ITA) |
Roma (ITA) |
18-02-2012 |
|
|
|
|
EMR |
2:04.42 |
|
|
|
Fernando Alaez |
|
? (ESP) |
Barcelona (ESP) |
19-03-2016 |
|
|
|
|
EMR |
2:07.50 |
|
|
|
Fernando Alaez |
|
? (ESP) |
Manresa (ESP) |
17-04-2021 |
|
|
|
|
EMR |
2:09.19 |
|
|
|
Nicolas Granger |
|
? (FRA) |
Angers (FRA) |
25-03-2018 |
|
|
|
|
EMR |
2:15.97 |
|
|
|
Hugo Bregman |
|
WVZ (NED) |
Nijverdal (NED) |
26-01-2013 |
|
|
|
|
EMR |
2:53.96 |
|
|
|
Jean Claude Lestideau |
|
? (FRA) |
Dunkerque (FRA) |
26-03-2017 |
|
|
|
|
EMR |
3:10.85 |
|
|
|
Rudolf Smerda |
|
? (CZE) |
Ceska Lipa (CZE) |
10-11-2018 |
|
|
|
|
EMR |
3:30.11 |
|
|
|
Giulio Divano |
|
? (ITA) |
Genova (ITA) |
27-02-2011 |
|
|
|
|
EMR |
4:27.43 |
|
|
|
Lauri Malk |
|
Cetus (FIN) |
Tallinn (EST) |
10-04-2022 |
|
|
|
|
EMR |
1439:59. |
|
|
|
Vacancy |
|
|
|
|
|
|
|
|
EMR |
1439:59. |
|
|
|
Vacancy |
|
|
|
|
|
|
|
|
EMR |
1439:59. |
|
|
|
Vacancy |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Håkan Agnell |
1970 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
539 |
2:37.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.00 |
(+2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 30-09-2023 11:57:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 200m Butterfly Men 45-49 years - Final |
|
|
EMR |
1:59.74 |
|
|
|
Mark Lewis |
|
? (GBR) |
Guildford (GBR) |
20-09-2008 |
|
|
|
|
EMR |
1:53.56 |
|
|
|
Nikolay Skvortsov |
|
? (RUS) |
Burevestnik (RUS) |
25-11-2017 |
|
|
|
|
EMR |
2:03.05 |
|
|
|
Massimiliano Eroli |
|
? (ITA) |
Roma (ITA) |
18-02-2012 |
|
|
|
|
EMR |
2:04.42 |
|
|
|
Fernando Alaez |
|
? (ESP) |
Barcelona (ESP) |
19-03-2016 |
|
|
|
|
EMR |
2:07.50 |
|
|
|
Fernando Alaez |
|
? (ESP) |
Manresa (ESP) |
17-04-2021 |
|
|
|
|
EMR |
2:09.19 |
|
|
|
Nicolas Granger |
|
? (FRA) |
Angers (FRA) |
25-03-2018 |
|
|
|
|
EMR |
2:15.97 |
|
|
|
Hugo Bregman |
|
WVZ (NED) |
Nijverdal (NED) |
26-01-2013 |
|
|
|
|
EMR |
2:53.96 |
|
|
|
Jean Claude Lestideau |
|
? (FRA) |
Dunkerque (FRA) |
26-03-2017 |
|
|
|
|
EMR |
3:10.85 |
|
|
|
Rudolf Smerda |
|
? (CZE) |
Ceska Lipa (CZE) |
10-11-2018 |
|
|
|
|
EMR |
3:30.11 |
|
|
|
Giulio Divano |
|
? (ITA) |
Genova (ITA) |
27-02-2011 |
|
|
|
|
EMR |
4:27.43 |
|
|
|
Lauri Malk |
|
Cetus (FIN) |
Tallinn (EST) |
10-04-2022 |
|
|
|
|
EMR |
1439:59. |
|
|
|
Vacancy |
|
|
|
|
|
|
|
|
EMR |
1439:59. |
|
|
|
Vacancy |
|
|
|
|
|
|
|
|
EMR |
1439:59. |
|
|
|
Vacancy |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Knut Ivan Rasmussen |
1978 |
OI Svømming |
+0.71 |
667 |
2:23.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.75 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ole Garm Nissen |
1978 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.69 |
531 |
2:34.31 |
+11.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.75 |
(-3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tue Vestergaard Nielsen |
1976 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.83 |
529 |
2:34.54 |
+11.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.91 |
(-2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erik Nørgaard |
1974 |
KU Svømning og Vandpolo |
+0.55 |
465 |
2:41.29 |
+18.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.00 |
(-3.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bent Ditlevsen-Strange |
1975 |
Næstved Svømmeklub |
+0.82 |
372 |
2:53.77 |
+30.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.80 |
(+5.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 30-09-2023 11:57:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 200m Butterfly Men 35-39 years - Final |
|
|
EMR |
1:59.74 |
|
|
|
Mark Lewis |
|
? (GBR) |
Guildford (GBR) |
20-09-2008 |
|
|
|
|
EMR |
1:53.56 |
|
|
|
Nikolay Skvortsov |
|
? (RUS) |
Burevestnik (RUS) |
25-11-2017 |
|
|
|
|
EMR |
2:03.05 |
|
|
|
Massimiliano Eroli |
|
? (ITA) |
Roma (ITA) |
18-02-2012 |
|
|
|
|
EMR |
2:04.42 |
|
|
|
Fernando Alaez |
|
? (ESP) |
Barcelona (ESP) |
19-03-2016 |
|
|
|
|
EMR |
2:07.50 |
|
|
|
Fernando Alaez |
|
? (ESP) |
Manresa (ESP) |
17-04-2021 |
|
|
|
|
EMR |
2:09.19 |
|
|
|
Nicolas Granger |
|
? (FRA) |
Angers (FRA) |
25-03-2018 |
|
|
|
|
EMR |
2:15.97 |
|
|
|
Hugo Bregman |
|
WVZ (NED) |
Nijverdal (NED) |
26-01-2013 |
|
|
|
|
EMR |
2:53.96 |
|
|
|
Jean Claude Lestideau |
|
? (FRA) |
Dunkerque (FRA) |
26-03-2017 |
|
|
|
|
EMR |
3:10.85 |
|
|
|
Rudolf Smerda |
|
? (CZE) |
Ceska Lipa (CZE) |
10-11-2018 |
|
|
|
|
EMR |
3:30.11 |
|
|
|
Giulio Divano |
|
? (ITA) |
Genova (ITA) |
27-02-2011 |
|
|
|
|
EMR |
4:27.43 |
|
|
|
Lauri Malk |
|
Cetus (FIN) |
Tallinn (EST) |
10-04-2022 |
|
|
|
|
EMR |
1439:59. |
|
|
|
Vacancy |
|
|
|
|
|
|
|
|
EMR |
1439:59. |
|
|
|
Vacancy |
|
|
|
|
|
|
|
|
EMR |
1439:59. |
|
|
|
Vacancy |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hákon Jónsson |
1985 |
Sunddeild Breiðabliks |
+0.89 |
378 |
2:50.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.28 |
(-9.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 30-09-2023 11:57:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 200m Butterfly Men 30-34 years - Final |
|
|
EMR |
1:59.74 |
|
|
|
Mark Lewis |
|
? (GBR) |
Guildford (GBR) |
20-09-2008 |
|
|
|
|
EMR |
1:53.56 |
|
|
|
Nikolay Skvortsov |
|
? (RUS) |
Burevestnik (RUS) |
25-11-2017 |
|
|
|
|
EMR |
2:03.05 |
|
|
|
Massimiliano Eroli |
|
? (ITA) |
Roma (ITA) |
18-02-2012 |
|
|
|
|
EMR |
2:04.42 |
|
|
|
Fernando Alaez |
|
? (ESP) |
Barcelona (ESP) |
19-03-2016 |
|
|
|
|
EMR |
2:07.50 |
|
|
|
Fernando Alaez |
|
? (ESP) |
Manresa (ESP) |
17-04-2021 |
|
|
|
|
EMR |
2:09.19 |
|
|
|
Nicolas Granger |
|
? (FRA) |
Angers (FRA) |
25-03-2018 |
|
|
|
|
EMR |
2:15.97 |
|
|
|
Hugo Bregman |
|
WVZ (NED) |
Nijverdal (NED) |
26-01-2013 |
|
|
|
|
EMR |
2:53.96 |
|
|
|
Jean Claude Lestideau |
|
? (FRA) |
Dunkerque (FRA) |
26-03-2017 |
|
|
|
|
EMR |
3:10.85 |
|
|
|
Rudolf Smerda |
|
? (CZE) |
Ceska Lipa (CZE) |
10-11-2018 |
|
|
|
|
EMR |
3:30.11 |
|
|
|
Giulio Divano |
|
? (ITA) |
Genova (ITA) |
27-02-2011 |
|
|
|
|
EMR |
4:27.43 |
|
|
|
Lauri Malk |
|
Cetus (FIN) |
Tallinn (EST) |
10-04-2022 |
|
|
|
|
EMR |
1439:59. |
|
|
|
Vacancy |
|
|
|
|
|
|
|
|
EMR |
1439:59. |
|
|
|
Vacancy |
|
|
|
|
|
|
|
|
EMR |
1439:59. |
|
|
|
Vacancy |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marcus Kindberg |
1993 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.76 |
677 |
2:09.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.67 |
(+3.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oskar Holm |
1993 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.71 |
542 |
2:19.25 |
+9.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.00 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 30-09-2023 11:57:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 200m Butterfly Men 25-29 years - Final |
|
|
EMR |
1:59.74 |
|
|
|
Mark Lewis |
|
? (GBR) |
Guildford (GBR) |
20-09-2008 |
|
|
|
|
EMR |
1:53.56 |
|
|
|
Nikolay Skvortsov |
|
? (RUS) |
Burevestnik (RUS) |
25-11-2017 |
|
|
|
|
EMR |
2:03.05 |
|
|
|
Massimiliano Eroli |
|
? (ITA) |
Roma (ITA) |
18-02-2012 |
|
|
|
|
EMR |
2:04.42 |
|
|
|
Fernando Alaez |
|
? (ESP) |
Barcelona (ESP) |
19-03-2016 |
|
|
|
|
EMR |
2:07.50 |
|
|
|
Fernando Alaez |
|
? (ESP) |
Manresa (ESP) |
17-04-2021 |
|
|
|
|
EMR |
2:09.19 |
|
|
|
Nicolas Granger |
|
? (FRA) |
Angers (FRA) |
25-03-2018 |
|
|
|
|
EMR |
2:15.97 |
|
|
|
Hugo Bregman |
|
WVZ (NED) |
Nijverdal (NED) |
26-01-2013 |
|
|
|
|
EMR |
2:53.96 |
|
|
|
Jean Claude Lestideau |
|
? (FRA) |
Dunkerque (FRA) |
26-03-2017 |
|
|
|
|
EMR |
3:10.85 |
|
|
|
Rudolf Smerda |
|
? (CZE) |
Ceska Lipa (CZE) |
10-11-2018 |
|
|
|
|
EMR |
3:30.11 |
|
|
|
Giulio Divano |
|
? (ITA) |
Genova (ITA) |
27-02-2011 |
|
|
|
|
EMR |
4:27.43 |
|
|
|
Lauri Malk |
|
Cetus (FIN) |
Tallinn (EST) |
10-04-2022 |
|
|
|
|
EMR |
1439:59. |
|
|
|
Vacancy |
|
|
|
|
|
|
|
|
EMR |
1439:59. |
|
|
|
Vacancy |
|
|
|
|
|
|
|
|
EMR |
1439:59. |
|
|
|
Vacancy |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Hvid |
1994 |
KU Svømning og Vandpolo |
+0.70 |
405 |
2:33.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.94 |
(-3.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johan Hofgaard |
1998 |
KU Svømning og Vandpolo |
+0.71 |
366 |
2:38.88 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.89 |
(+3.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 30-09-2023 11:57:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-09-30 11:57:39 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licensed to: Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|