Results for Fynske Børnemesterskaber 2023
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Ringe Svømme-Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. jun 2023 to 11. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer 11 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vitus Stæhr Bentsen |
2012 |
Swim Team Odense |
|
272 |
31.08 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Busk-Clausen |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
|
148 |
38.11 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adam Abou Lebde |
2012 |
Swim Team Odense |
|
126 |
40.21 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Magnus Hansen |
2012 |
Ringe Svømme Klub |
|
101 |
43.17 |
+12.09 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Thomas Olsen |
2012 |
Ringe Svømme Klub |
|
77 |
47.22 |
+16.14 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elias Niels Ransborg Sig |
2013 |
Ringe Svømme Klub |
|
56 |
52.41 |
+21.33 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laust Løvbjerg Nakos |
2014 |
Ringe Svømme Klub |
|
44 |
57.05 |
+25.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2023 15:56:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonathan R. S. Pedersen |
2011 |
Swim Team Odense |
|
277 |
30.91 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carl Trebbien |
2011 |
Swim Team Odense |
|
275 |
30.97 |
+0.06 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aksel Dreyer Bøttiger |
2011 |
Swim Team Odense |
|
272 |
31.10 |
+0.19 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskar Mørk Larsen |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
|
194 |
34.82 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Milad Fahim |
2011 |
Swim Team Odense |
|
161 |
37.04 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
August Baadsgaard |
2011 |
Swim Team Odense |
|
144 |
38.43 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Holger Vinten Understup |
2011 |
Swim Team Odense |
|
126 |
40.12 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johannes Kristensen |
2011 |
Frem Odense |
|
119 |
40.90 |
+9.99 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Simon fentz Albrechtsen |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
35 |
1:01.10 |
+30.19 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oskar Nissen |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2023 15:56:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louis Stæhr Bentsen |
2010 |
Swim Team Odense |
|
346 |
28.69 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lasse Wilkens Hansen |
2010 |
Svendborg Svømmeklub |
|
339 |
28.89 |
+0.20 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Valdemar Pii Walther |
2010 |
Swim Team Odense |
|
242 |
32.35 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anton Plauborg |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
214 |
33.68 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Otto Thuelund |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
203 |
34.30 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
August Outze Maiborg |
2010 |
Swim Team Odense |
|
155 |
37.52 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Viktor Lyngbo |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
103 |
42.98 |
+14.29 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jakob Kobbernagel |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
89 |
45.07 |
+16.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2023 15:56:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-06-2023 15:57.12 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|