Results for Fynske Børnemesterskaber 2023
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Ringe Svømme-Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. jun 2023 to 11. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Medley Herrer 11 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vitus Stæhr Bentsen |
2012 |
Swim Team Odense |
|
238 |
1:19.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adam Abou Lebde |
2012 |
Swim Team Odense |
|
102 |
1:45.45 |
+26.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Magnus Hansen |
2012 |
Ringe Svømme Klub |
|
94 |
1:48.33 |
+28.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Magnus Buus |
2012 |
Svendborg Svømmeklub |
|
85 |
1:51.97 |
+32.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Thomas Olsen |
2012 |
Ringe Svømme Klub |
|
78 |
1:54.95 |
+35.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anton Busk-Clausen |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Bentag ikke synkrone eller i samme plan |
|
|
|
|
- |
|
Laust Løvbjerg Nakos |
2014 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
55 m. |
|
|
|
SW 7.5 Fødderne er ikke drejet udad i sparket |
|
|
|
|
- |
|
Elias Niels Ransborg Sig |
2013 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Bentag ikke synkrone eller i samme plan |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2023 15:28:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Medley Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonathan R. S. Pedersen |
2011 |
Swim Team Odense |
|
263 |
1:16.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carl Trebbien |
2011 |
Swim Team Odense |
|
208 |
1:23.08 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aksel Dreyer Bøttiger |
2011 |
Swim Team Odense |
|
196 |
1:24.82 |
+8.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskar Mørk Larsen |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
|
167 |
1:29.47 |
+12.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Milad Fahim |
2011 |
Swim Team Odense |
|
133 |
1:36.49 |
+19.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Holger Vinten Understup |
2011 |
Swim Team Odense |
|
106 |
1:44.02 |
+27.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
August Baadsgaard |
2011 |
Swim Team Odense |
|
100 |
1:46.07 |
+29.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johannes Kristensen |
2011 |
Frem Odense |
|
82 |
1:53.14 |
+36.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Simon fentz Albrechtsen |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
55 |
2:09.50 |
+52.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oskar Nissen |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2023 15:28:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Medley Herrer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louis Stæhr Bentsen |
2010 |
Swim Team Odense |
|
275 |
1:15.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lasse Wilkens Hansen |
2010 |
Svendborg Svømmeklub |
|
244 |
1:18.79 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Plauborg |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
203 |
1:23.74 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Valdemar Pii Walther |
2010 |
Swim Team Odense |
|
200 |
1:24.26 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Otto Thuelund |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
177 |
1:27.63 |
+11.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
August Outze Maiborg |
2010 |
Swim Team Odense |
|
119 |
1:40.04 |
+24.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jakob Kobbernagel |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
71 |
1:58.80 |
+43.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viktor Lyngbo |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2023 15:28:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-06-2023 15:29.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|