Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
23. jun 2023 to 25. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 4x50m Medley Damer 12 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Sigma Piger 1 |
12 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:21.88 |
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Møllebro |
2011 |
1130AC |
+0.68 |
36.81 |
|
|
|
|
36.81 |
|
|
|
|
|
|
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
1128AA |
|
40.63 |
|
|
|
|
1:17.44 |
|
|
|
|
|
|
|
Camilla Vastrup |
2011 |
1180AC |
|
32.76 |
|
|
|
|
1:50.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaya Wismar |
2011 |
1112AC |
|
31.68 |
|
|
|
|
2:21.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
GSC Børn Piger 1 |
12 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:30.06 |
+8.18 |
|
|
|
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
1132AC |
+0.66 |
36.82 |
|
|
|
|
36.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alina Pi Moldestad Knudsen |
2011 |
1156AO |
|
44.39 |
|
|
|
|
1:21.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
1184AC |
|
36.41 |
|
|
|
|
1:57.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
1106AD |
|
32.44 |
|
|
|
|
2:30.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Køges piger 2 |
12 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:35.80 |
+13.92 |
|
|
|
|
Sofie Nørgård Muus |
2011 |
1178AC |
+0.88 |
42.10 |
|
|
|
|
42.10 |
|
|
|
|
|
|
|
Melina Ertman |
2011 |
1176AA |
|
44.00 |
|
|
|
|
1:26.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Hildebrandt |
2011 |
1116AD |
|
36.60 |
|
|
|
|
2:02.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Natacha Mikkelsen |
2011 |
1118AD |
|
33.10 |
|
|
|
|
2:35.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sigma Piger 2 |
11 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:37.26 |
+15.38 |
|
|
|
|
Kaya Kjær |
2012 |
1244AB |
+0.73 |
39.44 |
|
|
|
|
39.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Molly Lassen |
2012 |
1242AC |
|
48.42 |
|
|
|
|
1:27.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ada Mortensen |
2012 |
1212AI |
|
36.08 |
|
|
|
|
2:03.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sine Kjeldahl Norsell |
2012 |
1240AC |
|
33.32 |
|
|
|
|
2:37.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
G4 Piger |
11 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:41.67 |
+19.79 |
|
|
|
|
Matilde Kegel Sørensen |
2012 |
1272AK |
+0.71 |
41.50 |
|
|
|
|
41.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Lily-Rose Malling Cappuccini |
2012 |
1240AO |
|
47.21 |
|
|
|
|
1:28.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elinor Znaider |
2012 |
1246AJ |
|
37.17 |
|
|
|
|
2:05.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asia Balistreri |
2012 |
1238AO |
|
35.79 |
|
|
|
|
2:41.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
G3 piger |
12 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:47.23 |
+25.35 |
|
|
|
|
Bjørk Erlandsen |
2012 |
1216AA |
+0.74 |
40.82 |
|
|
|
|
40.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sade Sophia Kaaberbøl |
2011 |
1114AG |
|
50.21 |
|
|
|
|
1:31.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iben Jæger |
2012 |
1274AA |
|
41.62 |
|
|
|
|
2:12.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lilia Castelli |
2012 |
1248AF |
|
34.58 |
|
|
|
|
2:47.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nuuk Piger 1 |
12 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:52.73 |
+30.85 |
|
|
|
|
Ragna Sander Granlien |
2011 |
|
+0.84 |
45.52 |
|
|
|
|
45.52 |
|
|
|
|
|
|
|
Aima Petersen |
2011 |
|
|
49.78 |
|
|
|
|
1:35.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronja Wraae Wurtz |
2011 |
|
|
39.61 |
|
|
|
|
2:14.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Møller |
2012 |
|
|
37.82 |
|
|
|
|
2:52.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sigma Piger 3 |
12 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:56.09 |
+34.21 |
|
|
|
|
Clara Weng Lind-Christensen |
2011 |
1144AE |
+0.75 |
46.94 |
|
|
|
|
46.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Teresa Novak Bro |
2011 |
1170AF |
|
48.64 |
|
|
|
|
1:35.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emily Novak Bro |
2011 |
1164AF |
|
40.57 |
|
|
|
|
2:16.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frieda Louise Epp |
2012 |
1220AI |
|
39.94 |
|
|
|
|
2:56.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
MS2 Piger |
10 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:57.81 |
+35.93 |
|
|
|
|
Emily Croucher |
2013 |
1326AH |
+0.72 |
44.92 |
|
|
|
|
44.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carmen Kjær |
2013 |
1320AI |
|
47.48 |
|
|
|
|
1:32.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isolde Viola Hempel |
2013 |
1360AE |
|
43.34 |
|
|
|
|
2:15.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Kølbæk Jensen |
2013 |
1354AE |
|
42.07 |
|
|
|
|
2:57.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
GSC Børn Piger 2 |
12 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:00.42 |
+38.54 |
|
|
|
|
Maja Just Danielsen |
2011 |
1174AM |
+0.74 |
39.67 |
|
|
|
|
39.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanna Tindgaard Roth |
2013 |
1370AB |
|
53.87 |
|
|
|
|
1:33.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asta Holm |
2012 |
1204AL |
|
45.16 |
|
|
|
|
2:18.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Luna Faurskov |
2011 |
1176AM |
|
41.72 |
|
|
|
|
3:00.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
G4 Piger 2 |
11 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
3:02.18 |
+40.30 |
|
|
|
|
Laura Lind Riisgaard |
2012 |
1252AJ |
+0.66 |
44.69 |
|
|
|
|
44.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emily Mouritzen |
2012 |
1248AJ |
|
51.20 |
|
|
|
|
1:35.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Vilde Bohnsen |
2012 |
1232AD |
|
42.40 |
|
|
|
|
2:18.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nanna Mainz Rode |
2012 |
1234AM |
|
43.89 |
|
|
|
|
3:02.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
GSC Børn Piger 3 |
10 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:44.55 |
+1:22.6 |
|
|
|
|
Elfride Zibrandtsen |
2013 |
1314AF |
+0.70 |
49.79 |
|
|
|
|
49.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma-Sofie Reiter Falgaard |
2013 |
1364AK |
|
1:02.04 |
|
|
|
|
1:51.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Blem-Brynov |
2013 |
1372AB |
|
59.69 |
|
|
|
|
2:51.52 |
|
|
|
|
|
|
|
Mia Cordova Schultz |
2014 |
1474AC |
|
53.03 |
|
|
|
|
3:44.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-06-2023 17:26:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 4x50m Medley Damer 13-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
KVIK Damer |
17 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:15.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Katja Poulsen |
2006 |
0624AJ |
+0.79 |
34.80 |
|
|
|
|
34.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophie Harborg Fuchs |
2007 |
0762AJ |
|
37.05 |
|
|
|
|
1:11.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adia Brekling |
2008 |
0802AI |
|
1:11.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leonora Wahl-Brink |
2007 |
0782AJ |
|
2:15.70 |
|
|
|
|
2:15.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
KVIK Piger |
16 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:23.41 |
+7.71 |
|
|
|
|
Lykke Sønderkær |
2010 |
1048AI |
+0.73 |
39.32 |
|
|
|
|
39.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Jørgensen |
2007 |
0754AJ |
|
37.72 |
|
|
|
|
1:17.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Larsen |
2009 |
0946AI |
|
35.24 |
|
|
|
|
1:52.28 |
|
|
|
|
|
|
|
Halla Háfoss |
2009 |
0992BK |
|
31.13 |
|
|
|
|
2:23.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nuuk Piger 2 |
15 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:26.22 |
+10.52 |
|
|
|
|
Mathilda Markussen |
2009 |
0988BK |
+0.80 |
38.93 |
|
|
|
|
38.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aila H. Sørensen |
2009 |
0942BK |
|
38.25 |
|
|
|
|
1:17.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mille Nygaard Retzel |
2008 |
|
|
36.28 |
|
|
|
|
1:53.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Tetzschner |
2009 |
0990BK |
|
32.76 |
|
|
|
|
2:26.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Køges piger 1 |
15 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:30.66 |
+14.96 |
|
|
|
|
Frederikke Schwaner-Hansen |
2008 |
0878AN |
+0.68 |
37.37 |
|
|
|
|
37.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Ploug Høyer |
2009 |
0926AG |
|
44.02 |
|
|
|
|
1:21.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vica Lucie Axen |
2008 |
0808AC |
|
34.97 |
|
|
|
|
1:56.36 |
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Elisabeth Moris |
2010 |
1092AH |
|
34.30 |
|
|
|
|
2:30.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sigma Piger Årgan |
0 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-06-2023 17:26:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-06-2023 17:40.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
23. jun 2023 to 25. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 4x50m Medley Herrer 13 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Sigma Drenge 1 |
13 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:09.71 |
|
|
|
|
|
|
|
Peter Klitvang |
2010 |
1047AB |
+0.85 |
35.81 |
|
|
|
|
35.81 |
|
|
|
|
|
|
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
1089AA |
|
36.13 |
|
|
|
|
1:11.94 |
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
1079AB |
|
30.18 |
|
|
|
|
1:42.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elliot Leifelt |
2010 |
1051AI |
|
27.59 |
|
|
|
|
2:09.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
GSC Børn Drenge 1 |
13 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:11.49 |
+1.78 |
|
|
|
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
1053AA |
+0.75 |
37.06 |
|
|
|
|
37.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
1045AF |
|
34.70 |
|
|
|
|
1:11.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
1047AF |
|
30.04 |
|
|
|
|
1:41.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
1035AA |
|
29.69 |
|
|
|
|
2:11.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nuuk Drenge 1 |
13 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:38.54 |
+28.83 |
|
|
|
|
Nolan Petersen |
2012 |
|
+0.84 |
2:10.61 |
|
|
|
|
2:10.61 |
|
|
|
|
|
|
|
Asger Nørgaard Gai |
2012 |
|
|
42.11 |
|
|
|
|
1:28.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Milas Petersen |
2010 |
1053AQ |
|
1:28.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jeppe Zinglersen |
2011 |
|
|
2:38.54 |
|
|
|
|
2:38.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sigma Drenge 2 |
13 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:42.92 |
+33.21 |
|
|
|
|
Niklas Hyldekær Janstrup |
2011 |
1133AD |
+0.85 |
39.00 |
|
|
|
|
39.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Lollike |
2010 |
1089AD |
|
48.26 |
|
|
|
|
1:27.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilmer Quaade |
2011 |
1183AE |
|
42.36 |
|
|
|
|
2:09.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Flach |
2011 |
1193AE |
|
33.30 |
|
|
|
|
2:42.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
G4 Drenge |
12 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:43.86 |
+34.15 |
|
|
|
|
Anton Egebech Warnaars |
2012 |
1293AH |
+0.88 |
42.01 |
|
|
|
|
42.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Marius Hansen |
2011 |
1105AK |
|
50.07 |
|
|
|
|
1:32.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leopold Nytoft Bergmann |
2011 |
1109AK |
|
39.23 |
|
|
|
|
2:11.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alvin Wamberg |
2012 |
1269AG |
|
32.55 |
|
|
|
|
2:43.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
GSC Børn Drenge 2 |
12 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:00.49 |
+50.78 |
|
|
|
|
Arthur Cordova Schultz |
2013 |
1397AA |
+0.79 |
45.77 |
|
|
|
|
45.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Milas Tihic Rasmussen |
2012 |
1211AI |
|
53.27 |
|
|
|
|
1:39.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thor Lucas Krell-Jørgensen |
2013 |
1365AC |
|
42.74 |
|
|
|
|
2:21.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Preuss Nielsen |
2011 |
1115AC |
|
38.71 |
|
|
|
|
3:00.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
MS2 Drenge |
11 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Bentag ikke synkrone eller i samme plan |
|
|
|
Aksel Svend Billeskov |
2012 |
1253AH |
+0.82 |
49.74 |
|
|
|
|
49.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Myon Coruzzi |
2012 |
1295AL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Svenningsen |
2012 |
1267AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albert Tamasauskas |
2012 |
1255AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-06-2023 17:36:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 4x50m Medley Herrer 14-64 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
G3 drenge |
14 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:15.94 |
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Andersen |
2009 |
0961AF |
+0.65 |
35.74 |
|
|
|
|
35.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hannibal Bjerregaard-Knudsen |
2010 |
1057AG |
|
40.13 |
|
|
|
|
1:15.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Raahauge |
2010 |
1011AC |
|
30.88 |
|
|
|
|
1:46.75 |
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Mollerup |
2010 |
1001AI |
|
29.19 |
|
|
|
|
2:15.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sigma Drenge Årgang |
15 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:20.64 |
+4.70 |
|
|
|
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
0815AQ |
+0.70 |
35.40 |
|
|
|
|
35.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Storm Federspiel |
2010 |
1027AB |
|
39.10 |
|
|
|
|
1:14.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julius Drachmann |
2008 |
0853AJ |
|
32.98 |
|
|
|
|
1:47.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Max Schou-Sørensen |
2010 |
1069AI |
|
33.16 |
|
|
|
|
2:20.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nuuk Drenge 2 |
15 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:22.96 |
+7.02 |
|
|
|
|
Sofus Zinglersen |
2008 |
|
+0.82 |
39.83 |
|
|
|
|
39.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theodor Kronborg Hinnerup |
2009 |
|
|
42.10 |
|
|
|
|
1:21.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adam Tetzschner |
2009 |
0965BJ |
|
33.46 |
|
|
|
|
1:55.39 |
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Kuhn Jensen |
2008 |
0867AS |
|
27.57 |
|
|
|
|
2:22.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Køge Drenge 1 |
16 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:29.07 |
+13.13 |
|
|
|
|
Igor Sinenko Sergeevich |
2009 |
0937BK |
+0.77 |
38.81 |
|
|
|
|
38.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Lynghøj Bagger |
2009 |
0917AD |
|
49.62 |
|
|
|
|
1:28.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Hejl-Rasmussen |
2007 |
0775AG |
|
31.19 |
|
|
|
|
1:59.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
1085AB |
|
29.45 |
|
|
|
|
2:29.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-06-2023 17:36:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-06-2023 17:48.00 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
23. jun 2023 to 25. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer 18-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.73 |
|
2:17.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-06-2023 17:59:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Hinsch Lauritzen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.80 |
|
2:36.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Katja Poulsen |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.77 |
|
2:39.06 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adia Brekling |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.84 |
|
2:39.90 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-06-2023 17:59:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilda Markussen |
2009 |
Nuuk Svømmeklub |
+0.74 |
|
2:45.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.79 |
|
2:45.72 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.84 |
|
2:50.83 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Krak Hjorth |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.90 |
|
2:52.77 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Smilla Brandt-Brofeldt |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.91 |
|
2:55.66 |
+10.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lykke Sønderkær |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.74 |
|
2:57.07 |
+11.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Majo Schmiegelow |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.95 |
|
2:57.77 |
+12.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.75 |
|
3:14.06 |
+28.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-06-2023 17:59:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
+0.75 |
|
2:46.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lærke Nygaard Henriksen |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.81 |
|
3:05.12 |
+18.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Teresa Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.76 |
|
3:08.45 |
+21.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Weng Lind-Christensen |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
+0.82 |
|
3:41.13 |
+54.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-06-2023 17:59:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kaya Kjær |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.70 |
|
2:57.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sine Kjeldahl Norsell |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
+0.72 |
|
3:04.05 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lilia Castelli |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.78 |
|
3:07.21 |
+9.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elinor Znaider |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.77 |
|
3:10.95 |
+13.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iben Jæger |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.69 |
|
3:15.95 |
+18.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nanna Mainz Rode |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.86 |
|
3:28.04 |
+30.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Agnes Skjoldborg Nicolaisen |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.73 |
|
3:32.79 |
+35.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frieda Louise Epp |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.74 |
|
3:40.08 |
+42.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emily Mouritzen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.90 |
|
3:41.11 |
+43.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bjørk Erlandsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.74 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ikke rygliggende efter vending |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-06-2023 17:59:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mai Kirsten Hansen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.88 |
|
3:20.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victoria Blem-Brynov |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.89 |
|
3:45.84 |
+25.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johanna Tindgaard Roth |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.70 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ikke rygliggende efter vending |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-06-2023 17:59:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-06-2023 18:32.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
23. jun 2023 to 25. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oscar Robinson |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.76 |
|
2:31.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Hejl-Rasmussen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
+0.73 |
|
2:44.27 |
+12.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-06-2023 18:15:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julius Drachmann |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.81 |
|
2:43.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.73 |
|
2:44.65 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonathan Hornbech |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.72 |
|
2:48.23 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-06-2023 18:15:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.86 |
|
2:37.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.78 |
|
2:42.70 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.86 |
|
2:45.50 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.79 |
|
2:46.76 |
+9.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.65 |
|
2:49.51 |
+12.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Max Schou-Sørensen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.75 |
|
2:51.76 |
+14.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Milas Petersen |
2010 |
Nuuk Svømmeklub |
+0.69 |
|
2:53.26 |
+15.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Storm Fogtmann |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.78 |
|
3:08.83 |
+31.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-06-2023 18:15:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Flach |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
+0.85 |
|
3:02.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Birk Barslund Fosse |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.81 |
|
3:04.96 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Niklas Hyldekær Janstrup |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
+0.84 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-06-2023 18:15:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albert Rasmussen Høegh |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.85 |
|
3:27.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Svenningsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.89 |
|
3:32.18 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thor Lucas Krell-Jørgensen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.71 |
|
3:34.84 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nolan Petersen |
2012 |
Nuuk Svømmeklub |
+0.76 |
|
|
DSQ |
|
|
|
v. 100 m |
|
|
|
SW 6.4 Ikke rygliggende efter vending |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-06-2023 18:15:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-06-2023 18:15.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
23. jun 2023 to 25. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Bagger Kjær |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
36.50 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sophie Harborg Fuchs |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
38.78 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Jørgensen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
39.32 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johanna Rasmussen |
2006 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
39.40 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Adia Brekling |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
39.44 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leonora Wahl-Brink |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
40.83 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frederikke Schwaner-Hansen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
42.38 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vica Lucie Axen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
42.50 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Astrid Egebech Warnaars |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
49.95 |
+13.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-06-2023 18:33:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Koch |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
41.11 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
42.50 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Halla Háfoss |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
42.69 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rosa May Franco-Koed |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
43.20 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Ploug Høyer |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
43.80 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victoria Tetzschner |
2009 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
45.26 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caroline Elisabeth Moris |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
45.27 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Larsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
47.79 |
+6.68 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alma Maarslet Rosenfalck |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
49.26 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Isobel Bøhm Rasmussen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
55.56 |
+14.45 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Agnethe Overgaard |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sophie Spliid |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Freja Unold |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-06-2023 18:33:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
39.65 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Camilla Vastrup |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
41.82 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
42.07 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
42.16 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Melina Ertman |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
44.08 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Hildebrandt |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
44.43 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kaya Wismar |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
46.65 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alina Pi Moldestad Knudsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
46.80 |
+7.15 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ragna Sander Granlien |
2011 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
48.46 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Natacha Mikkelsen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
49.20 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ronja Wraae Wurtz |
2011 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
49.64 |
+9.99 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sofie Nørgård Muus |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
50.80 |
+11.15 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aima Petersen |
2011 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
50.92 |
+11.27 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emily Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
52.69 |
+13.04 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Maja Just Danielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
55.05 |
+15.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-06-2023 18:33:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Molly Lassen |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
47.91 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lily-Rose Malling Cappuccini |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
48.88 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elinor Znaider |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
49.94 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Asia Balistreri |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
51.40 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rose Balle Schou |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
53.42 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matilde Kegel Sørensen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
54.08 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eva Birgitte Kjærulf Pedersen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
54.40 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nanna Mainz Rode |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
55.98 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Thorius |
2012 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
57.59 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nora Lina Franco-Koed |
2012 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
57.90 |
+9.99 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Laura Lind Riisgaard |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:00.84 |
+12.93 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maiken Metine Nielsen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:01.69 |
+13.78 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Asta Holm |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:01.94 |
+14.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-06-2023 18:33:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mai Kirsten Hansen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
47.90 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carmen Kjær |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
50.14 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julia Kjær |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
51.41 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isolde Viola Hempel |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
53.79 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elin Rasmussen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
54.75 |
+6.85 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elfride Zibrandtsen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
55.68 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilie Boel Christensen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
56.83 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johanne Wiberg Plougsgaard |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
58.47 |
+10.57 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma-Sofie Reiter Falgaard |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
59.27 |
+11.37 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laura Kølbæk Jensen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:02.04 |
+14.14 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Claire Charnalia |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:07.23 |
+19.33 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emily Croucher |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending, eller butterflybenspark efter første brystsvømningsbenspark |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-06-2023 18:33:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-06-2023 18:34.04 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
23. jun 2023 to 25. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
David Johannes Dahl |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
32.09 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Stefan Birkhøj Kjærstad |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
35.03 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-06-2023 18:50:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Kuhn Jensen |
2008 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
34.60 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Robert Nordby |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
38.30 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laurits Bach Holm |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
40.20 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
41.04 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Theodor Kronborg Hinnerup |
2009 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
41.54 |
+6.94 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Igor Sinenko Sergeevich |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
42.37 |
+7.77 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oskar Gørup Godthjælp Povlse |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
42.48 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Bastian Krüger |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
44.67 |
+10.07 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Daniel Wetendorff Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
48.63 |
+14.03 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Simon Lynghøj Bagger |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
49.76 |
+15.16 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Erik Hansen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-06-2023 18:50:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
35.74 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
37.08 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
38.01 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
39.27 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Storm Federspiel |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
39.90 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hannibal Bjerregaard-Knudsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
40.24 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kasper Han Cai |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
41.85 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
43.25 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederik Gunni Bergh |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
43.48 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Samuel Gutman |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
45.11 |
+9.37 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Storm Fogtmann |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
49.26 |
+13.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-06-2023 18:50:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leopold Nytoft Bergmann |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
49.03 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Marius Hansen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
49.74 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Wilmer Quaade |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
50.94 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victor Hougaard |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
51.18 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Xander Krüger-Johannesson |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
55.43 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Simon Preuss Nielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
55.90 |
+6.87 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Robinson |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
57.26 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Noah Emil Schultz |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:05.86 |
+16.83 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gregers Kronborg Hinnerup |
2011 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending, eller butterflybenspark efter første brystsvømningsbenspark |
|
|
|
|
- |
|
Jeppe Zinglersen |
2011 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Hoved bryder ikke vandoverfladen før hænderne vendes indad |
|
|
|
|
- |
|
Silas Pedersen |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rasmus Vejbæk-Zerr |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-06-2023 18:50:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asger Nørgaard Gai |
2012 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
46.50 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albert Tamasauskas |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
48.74 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Egebech Warnaars |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
49.25 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Milas Tihic Rasmussen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
50.49 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Felix W. Takla |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
55.92 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Albert Rasmussen Høegh |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
58.88 |
+12.38 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aksel Svend Billeskov |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:05.36 |
+18.86 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Myon Coruzzi |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Snorre Hansen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Bentag ikke synkrone eller i samme plan |
|
|
|
|
- |
|
Alvin Wamberg |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Hector Woznica |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-06-2023 18:50:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-06-2023 18:57.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
23. jun 2023 to 25. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 200m Butterfly Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Fly Haastrup |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:50.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-06-2023 19:12:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 200m Butterfly Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aila H. Sørensen |
2009 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
2:58.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Ploug Høyer |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:16.38 |
+17.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-06-2023 19:12:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 200m Butterfly Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
3:18.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ronja Wraae Wurtz |
2011 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
3:38.96 |
+20.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-06-2023 19:12:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 200m Butterfly Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iben Jæger |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:44.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rose Balle Schou |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:52.57 |
+8.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-06-2023 19:12:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-06-2023 19:13.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
23. jun 2023 to 25. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 200m Butterfly Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adam Tetzschner |
2009 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
2:42.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-06-2023 19:23:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 200m Butterfly Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Raahauge |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:38.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Mollerup |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:59.37 |
+21.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-06-2023 19:23:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 200m Butterfly Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Ole Lim Nielsen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:23.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leopold Nytoft Bergmann |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:58.43 |
+35.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marius Wiberg Plougsgaard |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-06-2023 19:23:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 200m Butterfly Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arthur Cordova Schultz |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
3:59.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Svenningsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
4:03.73 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hector Woznica |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-06-2023 19:23:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-06-2023 19:28.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
23. jun 2023 to 25. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Rygsvømning Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna E.E. Balle |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.76 |
|
1:12.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.82 |
|
1:13.47 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adia Brekling |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.79 |
|
1:15.89 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vica Lucie Axen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:20.91 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johanna Rasmussen |
2006 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.79 |
|
1:22.24 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Jørgensen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.83 |
|
1:23.88 |
+11.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-06-2023 19:49:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Rygsvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilda Markussen |
2009 |
Nuuk Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:18.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Krak Hjorth |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.86 |
|
1:21.14 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Smilla Brandt-Brofeldt |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:22.68 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lykke Sønderkær |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.74 |
|
1:23.59 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.82 |
|
1:23.82 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Larsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.82 |
|
1:25.63 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rosa May Franco-Koed |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.97 |
|
1:27.78 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caroline Elisabeth Moris |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:31.57 |
+12.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alma Maarslet Rosenfalck |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.52 |
|
1:34.62 |
+15.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Isobel Bøhm Rasmussen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.91 |
|
1:54.22 |
+35.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Agnethe Overgaard |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sophie Spliid |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-06-2023 19:49:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Rygsvømning Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Møllebro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.68 |
|
1:18.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:19.37 |
+0.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Teresa Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.75 |
|
1:27.04 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sade Sophia Kaaberbøl |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.76 |
|
1:29.20 |
+10.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maja Just Danielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:30.20 |
+11.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Natacha Mikkelsen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:31.80 |
+13.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofie Nørgård Muus |
2011 |
Køge Svømmeklub |
+0.86 |
|
1:34.67 |
+15.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Clara Weng Lind-Christensen |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
+0.82 |
|
1:42.80 |
+24.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-06-2023 19:49:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Rygsvømning Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kaya Kjær |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.71 |
|
1:25.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bjørk Erlandsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.83 |
|
1:26.33 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sine Kjeldahl Norsell |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
+0.85 |
|
1:26.66 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Molly Lassen |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.90 |
|
1:28.88 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matilde Kegel Sørensen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.68 |
|
1:31.29 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ada Mortensen |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
+0.69 |
|
1:31.44 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Asia Balistreri |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.82 |
|
1:33.69 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Vilde Bohnsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.77 |
|
1:34.46 |
+9.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eva Birgitte Kjærulf Pedersen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.71 |
|
1:36.90 |
+11.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rebecca Fugl-Meyer |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.73 |
|
1:37.03 |
+11.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lily-Rose Malling Cappuccini |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.85 |
|
1:38.65 |
+13.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Brøndum Poulsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.85 |
|
1:40.18 |
+14.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Laura Lind Riisgaard |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.77 |
|
1:41.04 |
+15.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Asta Holm |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.93 |
|
1:42.57 |
+17.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Frieda Louise Epp |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.84 |
|
1:43.14 |
+17.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Rose Balle Schou |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.83 |
|
1:44.86 |
+19.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elinor Znaider |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.77 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-06-2023 19:49:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Rygsvømning Damer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mai Kirsten Hansen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.93 |
|
1:36.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victoria Blem-Brynov |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:44.95 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilie Boel Christensen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.85 |
|
1:45.00 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emily Croucher |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.76 |
|
1:46.26 |
+9.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elin Rasmussen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.98 |
|
1:46.46 |
+9.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johanne Wiberg Plougsgaard |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.73 |
|
1:47.54 |
+10.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Isolde Viola Hempel |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.73 |
|
1:48.38 |
+11.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elfride Zibrandtsen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:54.16 |
+17.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma-Sofie Reiter Falgaard |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:54.73 |
+17.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laura Kølbæk Jensen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.85 |
|
1:55.33 |
+18.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Julia Kjær |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.84 |
|
2:02.34 |
+25.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Carmen Kjær |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.88 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
- |
|
Annika Gilakathula |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-06-2023 19:49:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-06-2023 19:50.16 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
23. jun 2023 to 25. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Rygsvømning Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Theodor Nytoft Bergmann |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.72 |
|
1:05.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-06-2023 20:02:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Rygsvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.67 |
|
1:16.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-06-2023 20:02:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Rygsvømning Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Raahauge |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.66 |
|
1:11.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.75 |
|
1:12.91 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:22.93 |
+10.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Max Schou-Sørensen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.77 |
|
1:23.55 |
+11.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hannibal Bjerregaard-Knudsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.78 |
|
1:24.57 |
+12.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:25.09 |
+13.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kasper Han Cai |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.68 |
|
1:28.54 |
+16.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frederik Lollike |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.77 |
|
1:32.83 |
+20.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Cristiano Baiutti |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.74 |
|
1:39.27 |
+27.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-06-2023 20:02:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Rygsvømning Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niklas Hyldekær Janstrup |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
+0.98 |
|
1:23.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Birk Barslund Fosse |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.78 |
|
1:27.12 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Robinson |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.86 |
|
1:34.49 |
+11.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Marius Hansen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.80 |
|
1:36.10 |
+13.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anton Ellekær |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.70 |
|
1:36.42 |
+13.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victor Hougaard |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:36.92 |
+13.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marius Wiberg Plougsgaard |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.83 |
|
1:39.31 |
+16.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Leopold Nytoft Bergmann |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.74 |
|
1:40.21 |
+17.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Simon Preuss Nielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:43.77 |
+20.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-06-2023 20:02:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Rygsvømning Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alvin Wamberg |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.73 |
|
1:29.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Egebech Warnaars |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.84 |
|
1:30.13 |
+0.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thor Lucas Krell-Jørgensen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:37.86 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Albert Tamasauskas |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.84 |
|
1:38.40 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Arthur Cordova Schultz |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.84 |
|
1:44.48 |
+14.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aksel Svend Billeskov |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.73 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Forlod rygliggende stilling andet end for at udføre en vending |
|
|
|
|
- |
|
Snorre Hansen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.66 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning |
|
|
|
|
- |
|
Nolan Petersen |
2012 |
Nuuk Svømmeklub |
+0.83 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
- |
|
Myon Coruzzi |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bingzhi Zeng |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-06-2023 20:02:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-06-2023 20:54.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
23. jun 2023 to 25. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 200m Frisvømning Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Vejborg |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:15.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ada Hasløv Brunsgaard |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:17.29 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leonora Wahl-Brink |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:21.67 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Katja Poulsen |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:21.85 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Hinsch Lauritzen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:22.83 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frida Fly Haastrup |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:23.71 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Klug Christensen |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:24.16 |
+8.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laura Raahauge |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:25.16 |
+9.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tess van der Laan |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:28.65 |
+13.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sophie Harborg Fuchs |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:30.83 |
+15.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frederikke Schwaner-Hansen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:38.93 |
+23.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-06-2023 20:34:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 200m Frisvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:44.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Majo Schmiegelow |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
2:45.56 |
+0.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Halla Háfoss |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sophie Spliid |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Freja Unold |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-06-2023 20:34:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 200m Frisvømning Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:26.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Camilla Vastrup |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:27.88 |
+0.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:32.33 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Møllebro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:33.05 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Melina Ertman |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:37.40 |
+10.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kaya Wismar |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:39.02 |
+12.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Hildebrandt |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:43.23 |
+16.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alina Pi Moldestad Knudsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:47.35 |
+20.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emily Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:49.86 |
+22.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lærke Nygaard Henriksen |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:53.95 |
+27.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sade Sophia Kaaberbøl |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:54.02 |
+27.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-06-2023 20:34:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 200m Frisvømning Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ada Mortensen |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:44.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lilia Castelli |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:52.32 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Vilde Bohnsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:57.74 |
+13.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Asia Balistreri |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:01.58 |
+17.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lily-Rose Malling Cappuccini |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:04.03 |
+19.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Møller |
2012 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
3:06.87 |
+22.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Brøndum Poulsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:14.46 |
+30.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Thorius |
2012 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
3:15.50 |
+31.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rebecca Fugl-Meyer |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:17.55 |
+33.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maiken Metine Nielsen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
3:23.80 |
+39.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Agnes Skjoldborg Nicolaisen |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
3:25.52 |
+41.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emily Mouritzen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:36.93 |
+52.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-06-2023 20:34:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 200m Frisvømning Damer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johanna Tindgaard Roth |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
3:21.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elin Rasmussen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:25.72 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elfride Zibrandtsen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
3:36.29 |
+14.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julia Kjær |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:53.61 |
+31.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mia Cordova Schultz |
2014 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
4:23.25 |
+1:01.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Claire Charnalia |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
4:48.76 |
+1:26.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-06-2023 20:34:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-06-2023 20:57.59 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
23. jun 2023 to 25. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Frisvømning Herrer 19 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Leth |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:01.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-06-2023 21:01:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Frisvømning Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
August Bülow Sandersen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:08.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oscar Robinson |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:14.79 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Stefan Birkhøj Kjærstad |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:20.14 |
+11.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Hejl-Rasmussen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:22.39 |
+14.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-06-2023 21:01:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Frisvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Kuhn Jensen |
2008 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
2:14.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonathan Hornbech |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:21.52 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julius Drachmann |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:23.27 |
+8.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Daniel Wetendorff Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:27.89 |
+13.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oskar Gørup Godthjælp Povlse |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:29.76 |
+15.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Robert Nordby |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
2:30.19 |
+15.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laurits Bach Holm |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:36.23 |
+21.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofus Zinglersen |
2008 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
2:39.91 |
+25.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Igor Sinenko Sergeevich |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:43.01 |
+28.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Simon Lynghøj Bagger |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:44.13 |
+29.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Bastian Krüger |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
2:55.54 |
+40.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-06-2023 21:01:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Frisvømning Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:14.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:19.72 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:20.05 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:21.99 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:22.45 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:24.75 |
+9.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:27.26 |
+12.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Milas Petersen |
2010 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
2:29.52 |
+14.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:30.90 |
+16.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sebastian Mollerup |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:30.94 |
+16.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Carl Emil Mainz Rode |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:35.03 |
+20.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frederik Gunni Bergh |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:38.30 |
+23.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Frederik Lollike |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:48.38 |
+33.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Samuel Gutman |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:54.41 |
+39.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Adam Voldfred Christensen |
2010 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
3:13.82 |
+59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Cristiano Baiutti |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:20.15 |
+1:05.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-06-2023 21:01:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Frisvømning Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Ole Lim Nielsen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:36.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Flach |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:42.92 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silas Pedersen |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
2:56.11 |
+19.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Wilmer Quaade |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:57.78 |
+20.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Noah Emil Schultz |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:57.83 |
+20.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Simon Preuss Nielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
3:00.66 |
+23.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marius Wiberg Plougsgaard |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:08.56 |
+31.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anton Ellekær |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
3:12.75 |
+35.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rasmus Vejbæk-Zerr |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-06-2023 21:01:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Frisvømning Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alvin Wamberg |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:47.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asger Nørgaard Gai |
2012 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
3:05.12 |
+17.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Milas Tihic Rasmussen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
3:08.89 |
+20.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Felix W. Takla |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:20.08 |
+32.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oscar Kronborg Gaardsted |
2012 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-06-2023 21:01:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-06-2023 21:04.12 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
23. jun 2023 to 25. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 4x50m Butterfly Damer 12 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Sigma Piger 1 |
12 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:19.53 |
|
|
|
|
|
|
|
Camilla Vastrup |
2011 |
1180AC |
|
33.51 |
|
|
|
|
33.51 |
|
|
|
|
|
|
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
1128AA |
|
34.00 |
|
|
|
|
1:07.51 |
|
|
|
|
|
|
|
Ada Mortensen |
2012 |
1212AI |
|
35.94 |
|
|
|
|
1:43.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Møllebro |
2011 |
1130AC |
|
36.08 |
|
|
|
|
2:19.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sigma Piger 2 |
12 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:29.65 |
+10.12 |
|
|
|
|
Kaya Wismar |
2011 |
1112AC |
|
37.04 |
|
|
|
|
37.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Teresa Novak Bro |
2011 |
1170AF |
|
37.86 |
|
|
|
|
1:14.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emily Novak Bro |
2011 |
1164AF |
|
36.67 |
|
|
|
|
1:51.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sine Kjeldahl Norsell |
2012 |
1240AC |
|
38.08 |
|
|
|
|
2:29.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
GSC Børn Piger 1 |
12 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:31.88 |
+12.35 |
|
|
|
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
1132AC |
|
37.38 |
|
|
|
|
37.38 |
|
|
|
|
|
|
|
Siri Lund Kilen |
2013 |
1332AA |
|
42.24 |
|
|
|
|
1:19.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
1184AC |
|
36.12 |
|
|
|
|
1:55.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
1106AD |
|
36.14 |
|
|
|
|
2:31.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Køges piger 2 |
12 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:36.40 |
+16.87 |
|
|
|
|
Anna Hildebrandt |
2011 |
1116AD |
|
39.06 |
|
|
|
|
39.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Melina Ertman |
2011 |
1176AA |
|
35.21 |
|
|
|
|
1:14.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Natacha Mikkelsen |
2011 |
1118AD |
|
41.31 |
|
|
|
|
1:55.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Austeja Giedraite |
2012 |
1284AB |
|
40.82 |
|
|
|
|
2:36.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
G3 piger |
12 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:40.04 |
+20.51 |
|
|
|
|
Sade Sophia Kaaberbøl |
2011 |
1114AG |
|
38.87 |
|
|
|
|
38.87 |
|
|
|
|
|
|
|
Lilia Castelli |
2012 |
1248AF |
|
40.52 |
|
|
|
|
1:19.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iben Jæger |
2012 |
1274AA |
|
43.16 |
|
|
|
|
2:02.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bjørk Erlandsen |
2012 |
1216AA |
|
37.49 |
|
|
|
|
2:40.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
G4 Piger |
11 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:43.74 |
+24.21 |
|
|
|
|
Matilde Kegel Sørensen |
2012 |
1272AK |
|
41.88 |
|
|
|
|
41.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elinor Znaider |
2012 |
1246AJ |
|
39.37 |
|
|
|
|
1:21.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Vilde Bohnsen |
2012 |
1232AD |
|
41.12 |
|
|
|
|
2:02.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asia Balistreri |
2012 |
1238AO |
|
41.37 |
|
|
|
|
2:43.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Bjørns Bamser |
11 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
2:43.89 |
+24.36 |
|
|
|
|
Emilia Nora Beyarslan |
2012 |
1286AE |
|
35.45 |
|
|
|
|
35.45 |
|
|
|
|
|
|
|
Regitze Isaksen |
2012 |
1266AD |
|
39.78 |
|
|
|
|
1:15.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viola Trenter |
2012 |
1290AI |
|
39.65 |
|
|
|
|
1:54.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Smilla Magnolia Friis |
2012 |
1264AD |
|
49.01 |
|
|
|
|
2:43.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
G4 Piger 2 |
11 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:51.69 |
+32.16 |
|
|
|
|
Rebecca Fugl-Meyer |
2012 |
1256AJ |
|
43.31 |
|
|
|
|
43.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Martini |
2012 |
1250AJ |
|
41.82 |
|
|
|
|
1:25.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lily-Rose Malling Cappuccini |
2012 |
1240AO |
|
43.36 |
|
|
|
|
2:08.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rose Balle Schou |
2012 |
1258AJ |
|
43.20 |
|
|
|
|
2:51.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nuuk Piger 2 |
12 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:03.07 |
+43.54 |
|
|
|
|
Ida Møller |
2012 |
|
|
46.35 |
|
|
|
|
46.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ragna Sander Granlien |
2011 |
|
|
46.20 |
|
|
|
|
1:32.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronja Wraae Wurtz |
2011 |
|
|
40.42 |
|
|
|
|
2:12.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aima Petersen |
2011 |
|
|
50.10 |
|
|
|
|
3:03.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sigma Piger 3 |
12 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
3:04.48 |
+44.95 |
|
|
|
|
Kaya Kjær |
2012 |
1244AB |
|
40.15 |
|
|
|
|
40.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frieda Louise Epp |
2012 |
1220AI |
|
45.58 |
|
|
|
|
1:25.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Weng Lind-Christensen |
2011 |
1144AE |
|
54.47 |
|
|
|
|
2:20.20 |
|
|
|
|
|
|
|
Molly Lassen |
2012 |
1242AC |
|
44.28 |
|
|
|
|
3:04.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
GSC Børn Piger 2 |
12 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:04.51 |
+44.98 |
|
|
|
|
Alina Pi Moldestad Knudsen |
2011 |
1156AO |
|
43.74 |
|
|
|
|
43.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asta Holm |
2012 |
1204AL |
|
45.95 |
|
|
|
|
1:29.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maiken Metine Nielsen |
2012 |
1260AD |
|
47.15 |
|
|
|
|
2:16.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Just Danielsen |
2011 |
1174AM |
|
47.67 |
|
|
|
|
3:04.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
MS2 Piger |
10 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
3:28.17 |
+1:08.6 |
|
|
|
|
Isolde Viola Hempel |
2013 |
1360AE |
|
43.91 |
|
|
|
|
43.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Kølbæk Jensen |
2013 |
1354AE |
|
52.63 |
|
|
|
|
1:36.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rosa Sandal Mølholm Hansen |
2013 |
1324AI |
|
52.23 |
|
|
|
|
2:28.77 |
|
|
|
|
|
|
|
Elise Lund Juul |
2013 |
1358AE |
|
59.40 |
|
|
|
|
3:28.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Køges piger 4 |
11 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:30.04 |
+1:10.5 |
|
|
|
|
Andrea Kaiser |
2012 |
1270AE |
|
47.65 |
|
|
|
|
47.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caya Løndal Olsen |
2012 |
1222AM |
|
57.13 |
|
|
|
|
1:44.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Jensen |
2013 |
1334AA |
|
48.41 |
|
|
|
|
2:33.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Thorgaard Nielsen |
2013 |
1394AF |
|
56.85 |
|
|
|
|
3:30.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Power Puff Pigerne |
12 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
3:33.05 |
+1:13.5 |
|
|
|
|
Luna Guldberg-Møller |
2012 |
1262AO |
|
48.23 |
|
|
|
|
48.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Von Gersdorff |
2012 |
1264AO |
|
51.84 |
|
|
|
|
1:40.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Naja Jeppesen |
2013 |
1366AD |
|
1:04.07 |
|
|
|
|
2:44.14 |
|
|
|
|
|
|
|
Laura Dam |
2011 |
1182AF |
|
48.91 |
|
|
|
|
3:33.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
GSC Børn Piger 3 |
10 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:48.66 |
+1:29.1 |
|
|
|
|
Emma-Sofie Reiter Falgaard |
2013 |
1364AK |
|
1:07.25 |
|
|
|
|
1:07.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elfride Zibrandtsen |
2013 |
1314AF |
|
59.47 |
|
|
|
|
2:06.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Blem-Brynov |
2013 |
1372AB |
|
45.13 |
|
|
|
|
2:51.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanna Tindgaard Roth |
2013 |
1370AB |
|
56.81 |
|
|
|
|
3:48.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nuuk Piger 1 |
15 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:19.25 |
-0.28 |
|
|
|
|
Mathilda Glistrup |
2013 |
|
|
36.56 |
|
|
|
|
36.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aila H. Sørensen |
2009 |
0942BK |
|
32.24 |
|
|
|
|
1:08.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Mille Nygaard Retzel |
2008 |
|
|
36.56 |
|
|
|
|
1:45.36 |
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Tetzschner |
2009 |
0990BK |
|
33.89 |
|
|
|
|
2:19.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
GSC Børn Piger 4 |
10 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
Kirsten Holst |
2013 |
1308AC |
|
1:11.71 |
|
|
|
|
1:11.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mia Cordova Schultz |
2014 |
1474AC |
|
1:15.21 |
|
|
|
|
2:26.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frigg Zachariassen Svensson |
2015 |
1596AA |
|
1:09.89 |
|
|
|
|
3:36.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Claire Charnalia |
2013 |
1370AM |
|
3:36.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2023 09:39:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 4x50m Butterfly Damer 13-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
KVIK Damer |
17 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:11.68 |
|
|
|
|
|
|
|
Katja Poulsen |
2006 |
0624AJ |
|
31.38 |
|
|
|
|
31.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophie Harborg Fuchs |
2007 |
0762AJ |
|
34.34 |
|
|
|
|
1:05.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leonora Wahl-Brink |
2007 |
0782AJ |
|
32.64 |
|
|
|
|
1:38.36 |
|
|
|
|
|
|
|
Laura Jørgensen |
2007 |
0754AJ |
|
33.32 |
|
|
|
|
2:11.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nuuk Piger 1 |
15 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:19.25 |
+7.57 |
|
|
|
|
Mathilda Glistrup |
2013 |
|
|
36.56 |
|
|
|
|
36.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aila H. Sørensen |
2009 |
0942BK |
|
32.24 |
|
|
|
|
1:08.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mille Nygaard Retzel |
2008 |
|
|
36.56 |
|
|
|
|
1:45.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Tetzschner |
2009 |
0990BK |
|
33.89 |
|
|
|
|
2:19.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hjortens piger |
16 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
2:22.94 |
+11.26 |
|
|
|
|
Julia Vincentz |
2007 |
0778AU |
|
33.73 |
|
|
|
|
33.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Meier Vestermann |
2008 |
0878AL |
|
36.90 |
|
|
|
|
1:10.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Celina Buhl-Madsen |
2008 |
0894AO |
|
39.34 |
|
|
|
|
1:49.97 |
|
|
|
|
|
|
|
Eva De Maeyer |
2009 |
0918AB |
|
32.97 |
|
|
|
|
2:22.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Køges piger 1 |
15 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:30.78 |
+19.10 |
|
|
|
|
Caroline Ploug Høyer |
2009 |
0926AG |
|
37.48 |
|
|
|
|
37.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vica Lucie Axen |
2008 |
0808AC |
|
34.86 |
|
|
|
|
1:12.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederikke Schwaner-Hansen |
2008 |
0878AN |
|
38.68 |
|
|
|
|
1:51.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Koch |
2010 |
1022AB |
|
39.76 |
|
|
|
|
2:30.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nuuk Piger 2 |
12 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:03.07 |
+51.39 |
|
|
|
|
Ida Møller |
2012 |
|
|
46.35 |
|
|
|
|
46.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ragna Sander Granlien |
2011 |
|
|
46.20 |
|
|
|
|
1:32.55 |
|
|
|
|
|
|
|
Ronja Wraae Wurtz |
2011 |
|
|
40.42 |
|
|
|
|
2:12.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aima Petersen |
2011 |
|
|
50.10 |
|
|
|
|
3:03.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2023 09:39:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-06-2023 09:39.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
23. jun 2023 to 25. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 4x50m Butterfly Herrer 13 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
GSC Børn Drenge 1 |
13 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:06.94 |
|
|
|
|
|
|
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
1047AF |
|
30.38 |
|
|
|
|
30.38 |
|
|
|
|
|
|
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
1045AF |
|
31.79 |
|
|
|
|
1:02.17 |
|
|
|
|
|
|
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
1053AA |
|
31.77 |
|
|
|
|
1:33.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
1035AA |
|
33.00 |
|
|
|
|
2:06.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
G3 drenge |
13 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:16.16 |
+9.22 |
|
|
|
|
Daniel Raahauge |
2010 |
1011AC |
|
31.15 |
|
|
|
|
31.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hannibal Bjerregaard-Knudsen |
2010 |
1057AG |
|
35.29 |
|
|
|
|
1:06.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Storm Fogtmann |
2010 |
1053AG |
|
35.68 |
|
|
|
|
1:42.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Mollerup |
2010 |
1001AI |
|
34.04 |
|
|
|
|
2:16.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sigma Drenge 1 |
13 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:21.46 |
+14.52 |
|
|
|
|
Storm Federspiel |
2010 |
1027AB |
|
35.55 |
|
|
|
|
35.55 |
|
|
|
|
|
|
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
1089AA |
|
33.43 |
|
|
|
|
1:08.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peter Klitvang |
2010 |
1047AB |
|
34.39 |
|
|
|
|
1:43.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Max Schou-Sørensen |
2010 |
1069AI |
|
38.09 |
|
|
|
|
2:21.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
G4 Drenge |
12 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:49.24 |
+42.30 |
|
|
|
|
Alvin Wamberg |
2012 |
1269AG |
|
39.96 |
|
|
|
|
39.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leopold Nytoft Bergmann |
2011 |
1109AK |
|
43.50 |
|
|
|
|
1:23.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Egebech Warnaars |
2012 |
1293AH |
|
42.08 |
|
|
|
|
2:05.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felix W. Takla |
2012 |
1275AG |
|
43.70 |
|
|
|
|
2:49.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
GSC Børn Drenge 2 |
13 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:51.02 |
+44.08 |
|
|
|
|
Thor Lucas Krell-Jørgensen |
2013 |
1365AC |
|
44.34 |
|
|
|
|
44.34 |
|
|
|
|
|
|
|
Louis Moe |
2010 |
1065AO |
|
39.98 |
|
|
|
|
1:24.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isak Elmedyb |
2013 |
1385AB |
|
44.03 |
|
|
|
|
2:08.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Milas Tihic Rasmussen |
2012 |
1211AI |
|
42.67 |
|
|
|
|
2:51.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Køges drenge 2 |
12 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:55.97 |
+49.03 |
|
|
|
|
Solbjørn Enevoldsen |
2012 |
1257AB |
|
41.79 |
|
|
|
|
41.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
August Emil Madvig Jensen |
2011 |
1129AC |
|
39.18 |
|
|
|
|
1:20.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matti Schimmel |
2013 |
1313AA |
|
49.78 |
|
|
|
|
2:10.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bertram Lyngby |
2012 |
1251AB |
|
45.22 |
|
|
|
|
2:55.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sigma Drenge 3 |
13 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:59.72 |
+52.78 |
|
|
|
|
Birk Barslund Fosse |
2011 |
1151AK |
|
39.90 |
|
|
|
|
39.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Victor Hougaard |
2011 |
1153AJ |
|
47.48 |
|
|
|
|
1:27.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Ellekær |
2011 |
1151AJ |
|
46.23 |
|
|
|
|
2:13.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Lollike |
2010 |
1089AD |
|
46.11 |
|
|
|
|
2:59.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
MS2 Drenge |
11 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
3:07.04 |
+1:00.1 |
|
|
|
|
Oliver Svenningsen |
2012 |
1267AH |
|
48.88 |
|
|
|
|
48.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albert Tamasauskas |
2012 |
1255AH |
|
44.35 |
|
|
|
|
1:33.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sixten Hoffmann Holbek |
2012 |
1243AK |
|
47.79 |
|
|
|
|
2:21.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Myon Coruzzi |
2012 |
1295AL |
|
46.02 |
|
|
|
|
3:07.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
GSC Børn Drenge 3 |
12 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:18.63 |
+1:11.6 |
|
|
|
|
Albert Rasmussen Høegh |
2012 |
1261AB |
|
51.74 |
|
|
|
|
51.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tøger Troelsen Holst |
2011 |
1131AC |
|
56.72 |
|
|
|
|
1:48.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Preuss Nielsen |
2011 |
1115AC |
|
47.05 |
|
|
|
|
2:35.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arthur Cordova Schultz |
2013 |
1397AA |
|
43.12 |
|
|
|
|
3:18.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Køges drenge 3 |
11 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:21.44 |
+1:14.5 |
|
|
|
|
Oscar Gøttrup Bagge |
2014 |
1429AA |
|
51.28 |
|
|
|
|
51.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Ørum Jensen |
2012 |
1203AC |
|
43.53 |
|
|
|
|
1:34.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Villads Hejl-Rasmussen |
2012 |
1285AD |
|
50.02 |
|
|
|
|
2:24.83 |
|
|
|
|
|
|
|
Storm Fersum |
2012 |
1237AE |
|
56.61 |
|
|
|
|
3:21.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
GSC Børn Drenge 4 |
12 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:56.37 |
+1:49.4 |
|
|
|
|
Carl August Selch Aabakke |
2012 |
1215AF |
|
58.99 |
|
|
|
|
58.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Dam Rathmann |
2013 |
1395AE |
|
51.32 |
|
|
|
|
1:50.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Herman Gudmann Einspor |
2013 |
1311AF |
|
1:05.76 |
|
|
|
|
2:56.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Emil Schultz |
2011 |
1143AL |
|
1:00.30 |
|
|
|
|
3:56.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nuuk Drenge 2 |
13 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
Milas Petersen |
2010 |
1053AQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asger Nørgaard Gai |
2012 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nolan Petersen |
2012 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jeppe Zinglersen |
2011 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2023 09:49:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 4x50m Butterfly Herrer 14-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Rød Stue |
18 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
1:54.68 |
|
|
|
|
|
|
|
Emil Isaksen |
2005 |
0573AI |
|
27.02 |
|
|
|
|
27.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonathan Nyegaard |
2007 |
0765AA |
|
27.90 |
|
|
|
|
54.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Isaksen |
2007 |
0759AA |
|
28.16 |
|
|
|
|
1:23.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Chabert Laxáfoss |
2009 |
0965AF |
|
31.60 |
|
|
|
|
1:54.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sigma Drenge Årgang |
15 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:09.43 |
+14.75 |
|
|
|
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
1079AB |
|
30.44 |
|
|
|
|
30.44 |
|
|
|
|
|
|
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
0815AQ |
|
32.92 |
|
|
|
|
1:03.36 |
|
|
|
|
|
|
|
Julius Drachmann |
2008 |
0853AJ |
|
32.60 |
|
|
|
|
1:35.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elliot Leifelt |
2010 |
1051AI |
|
33.47 |
|
|
|
|
2:09.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nuuk Drenge 1 |
15 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:26.44 |
+31.76 |
|
|
|
|
Theodor Kronborg Hinnerup |
2009 |
|
|
43.42 |
|
|
|
|
43.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Kuhn Jensen |
2008 |
0867AS |
|
30.12 |
|
|
|
|
1:13.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adam Tetzschner |
2009 |
0965BJ |
|
33.76 |
|
|
|
|
1:47.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofus Zinglersen |
2008 |
|
|
39.14 |
|
|
|
|
2:26.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Køge Drenge 1 |
16 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:26.46 |
+31.78 |
|
|
|
|
Gustav Hejl-Rasmussen |
2007 |
0775AG |
|
31.56 |
|
|
|
|
31.56 |
|
|
|
|
|
|
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
1085AB |
|
34.75 |
|
|
|
|
1:06.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Lynghøj Bagger |
2009 |
0917AD |
|
41.07 |
|
|
|
|
1:47.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lau Kjellerup |
2011 |
1153AC |
|
39.08 |
|
|
|
|
2:26.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2023 09:49:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-06-2023 11:02.27 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
23. jun 2023 to 25. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 400m Frisvømning Damer 18-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
4:30.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2023 10:18:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 400m Frisvømning Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ada Hasløv Brunsgaard |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
4:50.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Klug Christensen |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
5:03.35 |
+12.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Hinsch Lauritzen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
5:03.39 |
+12.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Adia Brekling |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
5:08.21 |
+17.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2023 10:18:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 400m Frisvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Halla Háfoss |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
5:34.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
5:41.15 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freja Unold |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
5:47.94 |
+13.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sophie Spliid |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
6:35.30 |
+1:00.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lykke Sønderkær |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2023 10:18:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 400m Frisvømning Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
5:08.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
5:27.91 |
+19.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Møllebro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
5:38.80 |
+30.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Hildebrandt |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
6:03.08 |
+55.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2023 10:18:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 400m Frisvømning Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bjørk Erlandsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
5:57.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viola Trenter |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
6:06.31 |
+8.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lilia Castelli |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
6:20.81 |
+23.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eva Birgitte Kjærulf Pedersen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
6:29.54 |
+31.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2023 10:18:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 400m Frisvømning Damer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Siri Lund Kilen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
6:55.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johanna Tindgaard Roth |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
6:56.15 |
+0.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victoria Blem-Brynov |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
8:20.42 |
+1:24.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2023 10:18:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-06-2023 10:18.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
23. jun 2023 to 25. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer 19 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Leth |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
4:28.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2023 10:50:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oscar Robinson |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
4:40.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Hejl-Rasmussen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
4:58.32 |
+17.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2023 10:50:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Chabert Laxáfoss |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
|
5:00.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon Lynghøj Bagger |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
5:37.80 |
+37.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Igor Sinenko Sergeevich |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
6:08.02 |
+1:07.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2023 10:50:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
4:42.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
4:55.98 |
+13.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
4:58.67 |
+16.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
5:00.35 |
+18.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
5:02.95 |
+20.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
5:17.03 |
+34.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Caning Nørskov |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
|
5:42.32 |
+1:00.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kasper Han Cai |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
5:51.46 |
+1:09.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Louis Moe |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2023 10:50:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lau Kjellerup |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
5:27.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carl Johan Chabert Laxafoss |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
|
6:09.35 |
+41.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simon Preuss Nielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
6:25.73 |
+57.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marius Wiberg Plougsgaard |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
6:47.44 |
+1:19.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2023 10:50:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alvin Wamberg |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
6:08.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Milas Tihic Rasmussen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
6:27.85 |
+19.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Arthur Cordova Schultz |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
6:30.94 |
+22.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Albert Rasmussen Høegh |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
7:06.12 |
+58.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isak Elmedyb |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
7:11.94 |
+1:03.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sixten Hoffmann Holbek |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
7:14.45 |
+1:06.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofus Lund Juul |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
7:17.19 |
+1:09.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2023 10:50:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-06-2023 10:50.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
23. jun 2023 to 25. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Butterfly Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna E.E. Balle |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:08.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Raahauge |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:09.74 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Katja Poulsen |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:13.83 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leonora Wahl-Brink |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:14.11 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frida Fly Haastrup |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:14.30 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Jørgensen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:20.89 |
+12.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mille Nygaard Retzel |
2008 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
1:28.66 |
+19.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Celina Buhl-Madsen |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:42.39 |
+33.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2023 11:19:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Butterfly Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aila H. Sørensen |
2009 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
1:14.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eva De Maeyer |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:20.25 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Krak Hjorth |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:22.19 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victoria Tetzschner |
2009 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
1:22.35 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:30.82 |
+16.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2023 11:19:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Butterfly Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Camilla Vastrup |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:15.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:17.22 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:22.71 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Møllebro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:24.96 |
+9.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Teresa Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:27.76 |
+12.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sade Sophia Kaaberbøl |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:28.51 |
+12.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emily Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:30.34 |
+14.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ronja Wraae Wurtz |
2011 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
1:33.31 |
+17.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Natacha Mikkelsen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:40.53 |
+24.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2023 11:19:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Butterfly Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ada Mortensen |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:18.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilia Nora Beyarslan |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:19.42 |
+0.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elinor Znaider |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:31.90 |
+13.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Vilde Bohnsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:33.08 |
+14.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matilde Kegel Sørensen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:35.02 |
+16.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sine Kjeldahl Norsell |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:36.25 |
+17.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iben Jæger |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:41.11 |
+22.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilia Fijalkowska |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:45.52 |
+26.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eva Birgitte Kjærulf Pedersen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:45.79 |
+26.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Asta Holm |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:46.50 |
+27.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Asia Balistreri |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:46.64 |
+27.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nanna Mainz Rode |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:46.77 |
+27.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Laura Lind Riisgaard |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:50.15 |
+31.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Smilla Magnolia Friis |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:52.79 |
+33.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Andrea Kaiser |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:53.32 |
+34.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Frieda Louise Epp |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:54.80 |
+35.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rose Balle Schou |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2023 11:19:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Butterfly Damer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mai Kirsten Hansen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:49.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elfride Zibrandtsen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:25.69 |
+36.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mia Cordova Schultz |
2014 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:46.35 |
+57.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frigg Zachariassen Svensson |
2015 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Brystsvømningsbenspark under svømning |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2023 11:19:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-06-2023 11:19.59 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
23. jun 2023 to 25. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Butterfly Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mark Nielsen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:02.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Theodor Nytoft Bergmann |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:03.33 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maximillian Udar |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:03.61 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Isaksen |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:06.32 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2023 11:39:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Butterfly Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adam Tetzschner |
2009 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
1:14.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julius Drachmann |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:16.43 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniel Wetendorff Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:16.52 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:17.87 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laurits Bach Holm |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:27.40 |
+13.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2023 11:39:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Butterfly Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Raahauge |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:09.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:10.37 |
+0.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:12.98 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:16.08 |
+6.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:16.36 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Milas Petersen |
2010 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
1:20.68 |
+11.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Storm Federspiel |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:23.19 |
+13.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Carl Emil Mainz Rode |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:23.48 |
+14.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:23.60 |
+14.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Max Schou-Sørensen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:23.66 |
+14.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Villads Elias Friis |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:24.28 |
+14.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hannibal Bjerregaard-Knudsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:24.80 |
+15.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Frederik Gunni Bergh |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:30.07 |
+20.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Cristiano Baiutti |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:12.69 |
+1:03.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2023 11:39:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Butterfly Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Ole Lim Nielsen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:24.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niklas Hyldekær Janstrup |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:33.80 |
+9.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
August Emil Madvig Jensen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:36.67 |
+12.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Wilmer Quaade |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:43.21 |
+18.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leopold Nytoft Bergmann |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:43.71 |
+19.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Samuel Kramarz |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Marius Wiberg Plougsgaard |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2023 11:39:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Butterfly Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asger Nørgaard Gai |
2012 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
1:36.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Egebech Warnaars |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:39.00 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thor Lucas Krell-Jørgensen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:48.19 |
+11.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Felix W. Takla |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:51.42 |
+14.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alfred Dam Rathmann |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:57.89 |
+21.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Svenningsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:58.94 |
+22.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Carl August Selch Aabakke |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:22.12 |
+45.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sahil Contegiacomo |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:34.22 |
+57.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Herman Gudmann Einspor |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.1 Ej brystliggende |
|
|
|
|
- |
|
Daniel Siar |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2023 11:39:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-06-2023 11:39.44 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
23. jun 2023 to 25. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Frisvømning Damer 18-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
27.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2023 11:59:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Frisvømning Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Vejborg |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
28.91 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Katja Poulsen |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
29.87 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Hinsch Lauritzen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
30.31 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Adia Brekling |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
30.54 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julia Vincentz |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
|
30.59 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sophie Harborg Fuchs |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
30.62 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frida Fly Haastrup |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
30.80 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vica Lucie Axen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
31.62 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Celina Buhl-Madsen |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
33.34 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marie Meier Vestermann |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
33.47 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frederikke Schwaner-Hansen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
33.80 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Iben Chor Bjørn |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
35.00 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Astrid Egebech Warnaars |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
37.55 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2023 11:59:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Frisvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Smilla Brandt-Brofeldt |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
31.76 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eva De Maeyer |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
|
31.97 |
+0.21 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Larsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
32.08 |
+0.32 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Majo Schmiegelow |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
32.77 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
32.78 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
|
=6 |
|
Rosa May Franco-Koed |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
32.89 |
+1.13 |
|
|
|
|
|
|
=6 |
|
Laura Krak Hjorth |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
32.89 |
+1.13 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Freja Unold |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
33.45 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
33.77 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Caroline Ploug Høyer |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
33.95 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lykke Sønderkær |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
34.09 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frida Koch |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
34.46 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Caroline Elisabeth Moris |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
35.05 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alma Maarslet Rosenfalck |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
36.32 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sophie Spliid |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
36.37 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Isobel Bøhm Rasmussen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
38.81 |
+7.05 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Leonora Olesen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
40.47 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Karla Bennike |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
45.49 |
+13.73 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2023 11:59:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Frisvømning Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Camilla Vastrup |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
31.17 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Møllebro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
32.33 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kaya Wismar |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
32.96 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Melina Ertman |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
33.31 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Maria Schønnemann |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
33.41 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
33.75 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
33.86 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Teresa Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
33.90 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lærke Nygaard Henriksen |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
34.38 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alina Pi Moldestad Knudsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
35.67 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Natacha Mikkelsen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
35.77 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Clara Weng Lind-Christensen |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
38.11 |
+6.94 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maja Just Danielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
38.19 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aima Petersen |
2011 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
38.25 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ragna Sander Granlien |
2011 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
38.41 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Laura Dam |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
|
38.97 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jóhanna Hentze Soylu |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
|
40.43 |
+9.26 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Agnes Kølle Frøjk |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2023 11:59:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Frisvømning Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ada Mortensen |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
33.90 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Regitze Isaksen |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
34.44 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sine Kjeldahl Norsell |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
34.48 |
+0.58 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Austeja Giedraite |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
34.62 |
+0.72 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elinor Znaider |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
35.53 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kaya Kjær |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
35.62 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lily-Rose Malling Cappuccini |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
35.69 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Asia Balistreri |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
35.73 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Nissen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
35.89 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Viola Trenter |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
36.34 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nora Lina Franco-Koed |
2012 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
36.49 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Molly Lassen |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
36.50 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anna Vilde Bohnsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
36.68 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Silje Kvisgaard |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
36.95 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emma Martini |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
37.01 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Matilde Kegel Sørensen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
37.29 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Asta Holm |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
37.49 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ida Møller |
2012 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
38.12 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lea Kirsten Barchard |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
38.86 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Frieda Louise Epp |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
39.08 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emma Brøndum Poulsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
39.15 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Smilla Magnolia Friis |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
41.27 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Rebecca Fugl-Meyer |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
41.33 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Nanna Mainz Rode |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
41.36 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Maiken Metine Nielsen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
41.49 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Caya Løndal Olsen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
42.79 |
+8.89 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Sara Von Gersdorff |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
42.87 |
+8.97 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Emily Mouritzen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
43.44 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Luna Guldberg-Møller |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
44.20 |
+10.30 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Dagmar Lau |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
45.24 |
+11.34 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Mathilde Kronborg Gaardsted |
2012 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
45.76 |
+11.86 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rose Balle Schou |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2023 11:59:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Frisvømning Damer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emily Croucher |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
36.55 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johanna Tindgaard Roth |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
37.79 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Astrid Jensen |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
|
38.79 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elin Rasmussen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
39.14 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mai Kirsten Hansen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
39.49 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isolde Viola Hempel |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
39.56 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilie Boel Christensen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
39.98 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Naja Jeppesen |
2013 |
Roskilde Svømning |
|
|
42.34 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Thorgaard Nielsen |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
|
43.04 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johanne Wiberg Plougsgaard |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
44.62 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mathilda Glistrup |
2013 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
45.23 |
+8.68 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma-Sofie Reiter Falgaard |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
46.08 |
+9.53 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rosa Sandal Mølholm Hansen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
47.24 |
+10.69 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elise Lund Juul |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
53.51 |
+16.96 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mia Cordova Schultz |
2014 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
54.46 |
+17.91 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Frigg Zachariassen Svensson |
2015 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
58.98 |
+22.43 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Claire Charnalia |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
59.29 |
+22.74 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Annika Gilakathula |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2023 11:59:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-06-2023 11:59.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
23. jun 2023 to 25. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer 19 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Leth |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
26.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2023 12:18:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Isaksen |
2005 |
Roskilde Svømning |
|
|
26.35 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonathan Nyegaard |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
|
26.81 |
+0.46 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
August Bülow Sandersen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
27.41 |
+1.06 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Stefan Birkhøj Kjærstad |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
27.43 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Isaksen |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
|
27.70 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maximillian Udar |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
27.89 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Hejl-Rasmussen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
29.75 |
+3.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2023 12:18:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Chabert Laxáfoss |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
|
28.41 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julius Drachmann |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
28.96 |
+0.55 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Robert Nordby |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
29.31 |
+0.90 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
29.38 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oskar Gørup Godthjælp Povlse |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
29.49 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Bastian Krüger |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
30.29 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Igor Sinenko Sergeevich |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
30.65 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laurits Bach Holm |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
30.92 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexander Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
31.16 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofus Zinglersen |
2008 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
32.26 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Simon Lynghøj Bagger |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
36.30 |
+7.89 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Erik Hansen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2023 12:18:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
28.66 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
29.23 |
+0.57 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
29.52 |
+0.86 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Mollerup |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
30.62 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
31.32 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
31.57 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Caning Nørskov |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
|
32.50 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Louis Moe |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
32.99 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Villads Elias Friis |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
|
33.13 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emil Sejer |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
|
33.44 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Max Schou-Sørensen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
33.64 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Storm Fogtmann |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
34.29 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Frederik Lollike |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
34.60 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Adam Voldfred Christensen |
2010 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
37.15 |
+8.49 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Cristiano Baiutti |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Samuel Gutman |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2023 12:18:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Flach |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
33.10 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silas Pedersen |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
34.21 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Birk Barslund Fosse |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
34.37 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Wilmer Quaade |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
34.88 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Carl Johan Chabert Laxafoss |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
|
35.00 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Niklas Hyldekær Janstrup |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
35.56 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Xander Krüger-Johannesson |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
36.32 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gregers Kronborg Hinnerup |
2011 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
36.59 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jeppe Zinglersen |
2011 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
36.63 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alexander Marius Hansen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
36.77 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marius Wiberg Plougsgaard |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
36.92 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Leopold Nytoft Bergmann |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
37.43 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Victor Hougaard |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
37.49 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anton Ellekær |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
37.70 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Simon Preuss Nielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
38.35 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Samuel Kramarz |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
39.40 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Noah Emil Schultz |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
39.57 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Silas Tengstedt |
2011 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
40.72 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Samuel Reimer Christensen |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
41.17 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Tøger Troelsen Holst |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
43.95 |
+10.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2023 12:18:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alvin Wamberg |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
33.34 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albert Tamasauskas |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
34.91 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscar Kronborg Gaardsted |
2012 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
35.50 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isak Elmedyb |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
35.72 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sixten Hoffmann Holbek |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
35.88 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Bertram Lyngby |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
36.92 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anton Egebech Warnaars |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
37.21 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Solbjørn Enevoldsen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
37.63 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Carl Ørum Jensen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
37.65 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nolan Petersen |
2012 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
37.70 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oscar Gøttrup Bagge |
2014 |
Køge Svømmeklub |
|
|
39.19 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oliver Svenningsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
40.25 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Matti Schimmel |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
|
41.03 |
+7.69 |
|
|
|
|
|
|
=14 |
|
Snorre Hansen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
41.07 |
+7.73 |
|
|
|
|
|
|
=14 |
|
Felix W. Takla |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
41.07 |
+7.73 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alfred Dam Rathmann |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
41.30 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sofus Lund Juul |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
41.48 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Storm Fersum |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
42.79 |
+9.45 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alexander Gottfredsen |
2013 |
Roskilde Svømning |
|
|
43.87 |
+10.53 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Casper Thor Tolstrup |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
44.19 |
+10.85 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Villads Hejl-Rasmussen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
45.29 |
+11.95 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Aksel Svend Billeskov |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
47.37 |
+14.03 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sahil Contegiacomo |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
48.65 |
+15.31 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Myon Coruzzi |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Theodor Aagaard-Jensen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2023 12:18:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-06-2023 12:45.40 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
23. jun 2023 to 25. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 200m Medley Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna E.E. Balle |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:34.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adia Brekling |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:38.57 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:38.86 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leonora Wahl-Brink |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:40.13 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Klug Christensen |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:44.39 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vica Lucie Axen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:48.98 |
+14.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marie Meier Vestermann |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
3:01.33 |
+26.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2023 13:15:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 200m Medley Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilda Markussen |
2009 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
2:49.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Halla Háfoss |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:52.94 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Smilla Brandt-Brofeldt |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
3:01.70 |
+12.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Elisabeth Moris |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:06.58 |
+16.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
3:08.35 |
+18.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isobel Bøhm Rasmussen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:59.18 |
+1:09.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2023 13:15:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 200m Medley Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:46.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:52.47 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kaya Wismar |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
3:01.39 |
+14.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Maria Schønnemann |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:02.59 |
+15.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Teresa Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
3:12.34 |
+25.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sade Sophia Kaaberbøl |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:18.47 |
+31.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emily Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
3:25.04 |
+38.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lærke Nygaard Henriksen |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
3:30.60 |
+43.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maja Just Danielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
3:32.41 |
+45.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laura Dam |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
|
3:40.20 |
+53.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Clara Weng Lind-Christensen |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
3:51.79 |
+1:04.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2023 13:15:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 200m Medley Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sine Kjeldahl Norsell |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
3:09.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ada Mortensen |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
3:10.50 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kaya Kjær |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
3:12.09 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lilia Castelli |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:17.60 |
+8.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elinor Znaider |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:18.70 |
+9.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilia Nora Beyarslan |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
3:19.89 |
+10.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Martini |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:21.73 |
+12.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Iben Jæger |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:22.40 |
+13.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Molly Lassen |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
3:23.59 |
+14.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lea Kirsten Barchard |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:24.06 |
+14.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Matilde Kegel Sørensen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:24.28 |
+14.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Regitze Isaksen |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
3:24.78 |
+15.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Asia Balistreri |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:25.93 |
+16.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anna Vilde Bohnsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:26.66 |
+17.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lily-Rose Malling Cappuccini |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:31.96 |
+22.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Rebecca Fugl-Meyer |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:33.14 |
+23.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Asta Holm |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
3:35.06 |
+25.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Smilla Magnolia Friis |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
3:44.18 |
+34.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emma Brøndum Poulsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:45.38 |
+35.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Frieda Louise Epp |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
3:49.86 |
+40.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emily Mouritzen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:50.43 |
+41.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Laura Lind Riisgaard |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:52.66 |
+43.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Dagmar Lau |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:57.18 |
+47.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caya Løndal Olsen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
- |
|
Rose Balle Schou |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2023 13:15:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 200m Medley Damer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isolde Viola Hempel |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:43.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid Jensen |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:46.59 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elin Rasmussen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:56.08 |
+12.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Kølbæk Jensen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
4:12.79 |
+28.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Thorgaard Nielsen |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
- |
|
Elfride Zibrandtsen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2023 13:15:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-06-2023 13:15.12 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
23. jun 2023 to 25. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Medley Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Isaksen |
2005 |
Roskilde Svømning |
|
|
2:21.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonathan Nyegaard |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
|
2:21.57 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Isaksen |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
|
2:24.37 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oscar Robinson |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:32.22 |
+10.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2023 13:47:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Medley Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Kuhn Jensen |
2008 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
2:37.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adam Tetzschner |
2009 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
2:43.28 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniel Wetendorff Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:54.90 |
+17.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2023 13:47:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Medley Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
2:43.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Raahauge |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:43.48 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:46.99 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:49.41 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hannibal Bjerregaard-Knudsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:52.13 |
+9.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Milas Petersen |
2010 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
2:53.48 |
+10.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Carl Emil Mainz Rode |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:56.37 |
+13.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kasper Han Cai |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:57.30 |
+14.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederik Gunni Bergh |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:59.19 |
+16.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Max Schou-Sørensen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
3:00.46 |
+17.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Storm Federspiel |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
3:02.61 |
+19.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Storm Fogtmann |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:03.32 |
+20.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Gustav Caning Nørskov |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
|
3:11.89 |
+28.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Frederik Lollike |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
3:26.49 |
+43.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emil Sejer |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
|
3:32.87 |
+49.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2023 13:47:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Medley Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lau Kjellerup |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:01.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niklas Hyldekær Janstrup |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
3:07.47 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Birk Barslund Fosse |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
3:12.28 |
+10.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Flach |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
3:14.96 |
+13.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Wilmer Quaade |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
3:23.14 |
+21.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victor Hougaard |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
3:31.68 |
+30.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anton Ellekær |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
3:33.33 |
+31.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Silas Pedersen |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
3:36.66 |
+35.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tøger Troelsen Holst |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
4:05.71 |
+1:04.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2023 13:47:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Medley Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Egebech Warnaars |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:14.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asger Nørgaard Gai |
2012 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
3:16.41 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Ørum Jensen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:25.34 |
+10.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Solbjørn Enevoldsen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:27.07 |
+12.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bertram Lyngby |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:30.51 |
+15.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oscar Kronborg Gaardsted |
2012 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
3:43.48 |
+28.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matti Schimmel |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:44.85 |
+29.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oliver Svenningsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:45.00 |
+30.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oscar Gøttrup Bagge |
2014 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:51.82 |
+36.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Albert Rasmussen Høegh |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
3:55.56 |
+40.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Storm Fersum |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:56.32 |
+41.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Villads Hejl-Rasmussen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
4:12.22 |
+57.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Thor Lucas Krell-Jørgensen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Forlod rygliggende stilling andet end for at udføre en vending |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2023 13:47:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-06-2023 13:47.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
23. jun 2023 to 25. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer 18-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:10.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2023 14:25:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Bagger Kjær |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:21.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julia Vincentz |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:25.28 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Jørgensen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:25.57 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leonora Wahl-Brink |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:29.02 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sophie Harborg Fuchs |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:30.71 |
+8.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederikke Schwaner-Hansen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:30.76 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Celina Buhl-Madsen |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:35.11 |
+13.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Astrid Egebech Warnaars |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:48.94 |
+27.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Iben Chor Bjørn |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2023 14:25:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eva De Maeyer |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:25.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aila H. Sørensen |
2009 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
1:31.41 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Halla Háfoss |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:31.93 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Ploug Høyer |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:32.94 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Majo Schmiegelow |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:38.32 |
+12.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rosa May Franco-Koed |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:39.98 |
+14.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Larsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:40.74 |
+15.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sophie Spliid |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:49.11 |
+23.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alma Maarslet Rosenfalck |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:52.16 |
+26.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Karla Bennike |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
2:05.65 |
+40.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2023 14:25:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:27.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:31.18 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Camilla Vastrup |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:32.32 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:34.68 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Hildebrandt |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:36.37 |
+8.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Melina Ertman |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:36.74 |
+8.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alina Pi Moldestad Knudsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:38.68 |
+10.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kaya Wismar |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:39.99 |
+12.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ronja Wraae Wurtz |
2011 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
1:46.19 |
+18.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ragna Sander Granlien |
2011 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
1:48.28 |
+20.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emily Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:06.26 |
+38.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Laura Dam |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
|
2:07.43 |
+39.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Clara Weng Lind-Christensen |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:13.97 |
+46.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jóhanna Hentze Soylu |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
|
2:22.80 |
+54.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Agnes Kølle Frøjk |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2023 14:25:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bjørk Erlandsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:38.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Martini |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:40.68 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Austeja Giedraite |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:43.34 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lea Kirsten Barchard |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:45.25 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Regitze Isaksen |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:46.26 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silje Kvisgaard |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:46.76 |
+8.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emily Mouritzen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:47.89 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lily-Rose Malling Cappuccini |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:48.04 |
+9.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kaya Kjær |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:48.17 |
+9.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Molly Lassen |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:48.56 |
+9.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Nissen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:53.81 |
+15.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nanna Mainz Rode |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:57.31 |
+18.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emilia Fijalkowska |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:58.29 |
+19.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sara Von Gersdorff |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:58.62 |
+19.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emma Brøndum Poulsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:59.35 |
+20.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Caya Løndal Olsen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:02.01 |
+23.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Eva Birgitte Kjærulf Pedersen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:02.29 |
+23.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emilia Nora Beyarslan |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
2:02.32 |
+23.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Maiken Metine Nielsen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:05.32 |
+26.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Andrea Kaiser |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:09.78 |
+31.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Dagmar Lau |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:10.39 |
+31.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Laura Lind Riisgaard |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:13.83 |
+35.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Luna Guldberg-Møller |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
2:13.87 |
+35.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Nora Lina Franco-Koed |
2012 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
2:16.96 |
+38.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Mathilde Kronborg Gaardsted |
2012 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
2:21.90 |
+43.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2023 14:25:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mai Kirsten Hansen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:40.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emily Croucher |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:46.83 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Siri Lund Kilen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:50.41 |
+9.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Naja Jeppesen |
2013 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:55.79 |
+15.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johanne Wiberg Plougsgaard |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:04.26 |
+23.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elfride Zibrandtsen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:04.59 |
+24.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Thorgaard Nielsen |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:06.29 |
+25.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma-Sofie Reiter Falgaard |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:07.01 |
+26.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Victoria Blem-Brynov |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:07.30 |
+26.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilie Boel Christensen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:09.54 |
+29.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elise Lund Juul |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:11.82 |
+31.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Laura Kølbæk Jensen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:13.35 |
+32.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rosa Sandal Mølholm Hansen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:18.18 |
+37.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Astrid Jensen |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:22.78 |
+42.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kirsten Holst |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:25.61 |
+45.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Claire Charnalia |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:27.01 |
+46.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elin Rasmussen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2023 14:25:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-06-2023 14:25.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
23. jun 2023 to 25. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonathan Nyegaard |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:18.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Isaksen |
2005 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:19.21 |
+0.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Stefan Birkhøj Kjærstad |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:19.34 |
+0.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
David Johannes Dahl |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Bentag ikke synkrone eller i samme plan |
|
|
|
|
- |
|
Frederik Isaksen |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2023 14:53:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Kuhn Jensen |
2008 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
1:19.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Robert Nordby |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:27.11 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Chabert Laxáfoss |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:27.51 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:27.80 |
+8.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laurits Bach Holm |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:29.68 |
+10.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oskar Gørup Godthjælp Povlse |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:31.95 |
+12.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Theodor Kronborg Hinnerup |
2009 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
1:35.34 |
+16.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Erik Hansen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2023 14:53:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:19.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Storm Federspiel |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:27.04 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:27.34 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Mollerup |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:33.35 |
+13.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:34.07 |
+14.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:34.11 |
+14.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Louis Moe |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:35.73 |
+15.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Villads Elias Friis |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:38.12 |
+18.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emil Sejer |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:50.14 |
+30.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frederik Lollike |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:51.28 |
+31.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Samuel Gutman |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2023 14:53:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Leopold Nytoft Bergmann |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:46.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Anton Ellekær |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:46.80 |
= |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Flach |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:49.32 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Birk Barslund Fosse |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:49.67 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexander Marius Hansen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:51.69 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Samuel Kramarz |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:52.72 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Carl Johan Chabert Laxafoss |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:54.21 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Victor Hougaard |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:55.48 |
+8.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Xander Krüger-Johannesson |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:57.92 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
August Emil Madvig Jensen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:59.31 |
+12.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Simon Preuss Nielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:00.83 |
+14.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Noah Emil Schultz |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:05.41 |
+18.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Samuel Reimer Christensen |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
2:11.79 |
+24.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tøger Troelsen Holst |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:17.30 |
+30.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
William Ole Lim Nielsen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.3 Albuerne over vand, bortset fra ved vending |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2023 14:53:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl Ørum Jensen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:49.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alvin Wamberg |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:49.94 |
+0.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Milas Tihic Rasmussen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:50.55 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sixten Hoffmann Holbek |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:50.93 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Solbjørn Enevoldsen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:55.09 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Casper Thor Tolstrup |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:58.79 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Felix W. Takla |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:03.16 |
+13.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Thor Lucas Krell-Jørgensen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:04.01 |
+14.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Bertram Lyngby |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:06.87 |
+17.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Arthur Cordova Schultz |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:07.97 |
+18.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Carl August Selch Aabakke |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:08.22 |
+18.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Matti Schimmel |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:10.12 |
+20.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sahil Contegiacomo |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:10.32 |
+20.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Villads Hejl-Rasmussen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
2:47.46 |
+57.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oscar Gøttrup Bagge |
2014 |
Køge Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Bentag ikke synkrone eller i samme plan |
|
|
|
|
- |
|
Aksel Svend Billeskov |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Bentag ikke synkrone eller i samme plan |
|
|
|
|
- |
|
Herman Gudmann Einspor |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Bentag ikke synkrone eller i samme plan |
|
|
|
|
- |
|
Storm Fersum |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending, eller butterflybenspark efter første brystsvømningsbenspark |
|
|
|
|
- |
|
Alexander Gottfredsen |
2013 |
Roskilde Svømning |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Bentag ikke synkrone eller i samme plan |
|
|
|
|
- |
|
Snorre Hansen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Bentag ikke synkrone eller i samme plan |
|
|
|
|
- |
|
Albert Tamasauskas |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Myon Coruzzi |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Daniel Siar |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2023 14:53:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-06-2023 14:53.21 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
23. jun 2023 to 25. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 4x50m Rygsvømning Damer 12 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Sigma Piger 1 |
12 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:32.51 |
|
|
|
|
|
|
|
Camilla Vastrup |
2011 |
1180AC |
|
37.49 |
|
|
|
|
37.49 |
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Møllebro |
2011 |
1130AC |
|
36.52 |
|
|
|
|
1:14.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
1128AA |
|
38.42 |
|
|
|
|
1:52.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaya Wismar |
2011 |
1112AC |
|
40.08 |
|
|
|
|
2:32.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
GSC Børn Piger 1 |
12 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:36.25 |
+3.74 |
|
|
|
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
1132AC |
|
37.52 |
|
|
|
|
37.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
1184AC |
|
39.24 |
|
|
|
|
1:16.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
1106AD |
|
40.10 |
|
|
|
|
1:56.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Just Danielsen |
2011 |
1174AM |
|
39.39 |
|
|
|
|
2:36.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sigma Piger 2 |
12 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:42.96 |
+10.45 |
|
|
|
|
Molly Lassen |
2012 |
1242AC |
|
41.04 |
|
|
|
|
41.04 |
|
|
|
|
|
|
|
Sine Kjeldahl Norsell |
2012 |
1240AC |
|
40.42 |
|
|
|
|
1:21.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaya Kjær |
2012 |
1244AB |
|
40.78 |
|
|
|
|
2:02.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Teresa Novak Bro |
2011 |
1170AF |
|
40.72 |
|
|
|
|
2:42.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
G3 piger |
12 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:47.03 |
+14.52 |
|
|
|
|
Ella Maria Schønnemann |
2011 |
1116AJ |
|
40.83 |
|
|
|
|
40.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lilia Castelli |
2012 |
1248AF |
|
41.84 |
|
|
|
|
1:22.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bjørk Erlandsen |
2012 |
1216AA |
|
42.12 |
|
|
|
|
2:04.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iben Jæger |
2012 |
1274AA |
|
42.24 |
|
|
|
|
2:47.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
G4 Piger |
11 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:50.55 |
+18.04 |
|
|
|
|
Elinor Znaider |
2012 |
1246AJ |
|
40.87 |
|
|
|
|
40.87 |
|
|
|
|
|
|
|
Matilde Kegel Sørensen |
2012 |
1272AK |
|
41.36 |
|
|
|
|
1:22.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mai Kirsten Hansen |
2013 |
1380AD |
|
43.88 |
|
|
|
|
2:06.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Lind Riisgaard |
2012 |
1252AJ |
|
44.44 |
|
|
|
|
2:50.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Bjørns Bamser |
12 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
2:59.06 |
+26.55 |
|
|
|
|
Laura Dam |
2011 |
1182AF |
|
49.62 |
|
|
|
|
49.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Smilla Magnolia Friis |
2012 |
1264AD |
|
45.54 |
|
|
|
|
1:35.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regitze Isaksen |
2012 |
1266AD |
|
42.26 |
|
|
|
|
2:17.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Nora Beyarslan |
2012 |
1286AE |
|
41.64 |
|
|
|
|
2:59.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Køges piger 3 |
12 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:01.64 |
+29.13 |
|
|
|
|
Silje Kvisgaard |
2012 |
1268AB |
|
45.70 |
|
|
|
|
45.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Fijalkowska |
2012 |
1272AE |
|
48.80 |
|
|
|
|
1:34.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Natacha Mikkelsen |
2011 |
1118AD |
|
42.94 |
|
|
|
|
2:17.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Kaiser |
2012 |
1270AE |
|
44.20 |
|
|
|
|
3:01.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
GSC Børn Piger 2 |
12 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:03.29 |
+30.78 |
|
|
|
|
Alina Pi Moldestad Knudsen |
2011 |
1156AO |
|
44.53 |
|
|
|
|
44.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanna Tindgaard Roth |
2013 |
1370AB |
|
46.31 |
|
|
|
|
1:30.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Siri Lund Kilen |
2013 |
1332AA |
|
45.80 |
|
|
|
|
2:16.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asta Holm |
2012 |
1204AL |
|
46.65 |
|
|
|
|
3:03.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sigma Piger 3 |
12 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
3:06.28 |
+33.77 |
|
|
|
|
Emily Novak Bro |
2011 |
1164AF |
|
45.50 |
|
|
|
|
45.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frieda Louise Epp |
2012 |
1220AI |
|
48.89 |
|
|
|
|
1:34.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Weng Lind-Christensen |
2011 |
1144AE |
|
48.86 |
|
|
|
|
2:23.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ada Mortensen |
2012 |
1212AI |
|
43.03 |
|
|
|
|
3:06.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
G4 Piger 2 |
11 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
3:08.47 |
+35.96 |
|
|
|
|
Nanna Mainz Rode |
2012 |
1234AM |
|
49.48 |
|
|
|
|
49.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rebecca Fugl-Meyer |
2012 |
1256AJ |
|
45.75 |
|
|
|
|
1:35.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lily-Rose Malling Cappuccini |
2012 |
1240AO |
|
46.62 |
|
|
|
|
2:21.85 |
|
|
|
|
|
|
|
Lea Kirsten Barchard |
2012 |
1254AJ |
|
46.62 |
|
|
|
|
3:08.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
MS2 Piger |
10 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
3:08.84 |
+36.33 |
|
|
|
|
Emily Croucher |
2013 |
1326AH |
|
45.68 |
|
|
|
|
45.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Boel Christensen |
2013 |
1308AG |
|
48.78 |
|
|
|
|
1:34.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isolde Viola Hempel |
2013 |
1360AE |
|
47.43 |
|
|
|
|
2:21.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elin Rasmussen |
2013 |
1318AI |
|
46.95 |
|
|
|
|
3:08.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Power Puff Pigerne |
12 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
3:26.89 |
+54.38 |
|
|
|
|
Luna Guldberg-Møller |
2012 |
1262AO |
+0.77 |
52.21 |
|
|
|
|
52.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Von Gersdorff |
2012 |
1264AO |
|
14.65 |
|
|
|
|
1:06.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Naja Jeppesen |
2013 |
1366AD |
|
48.92 |
|
|
|
|
1:55.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Jóhanna Hentze Soylu |
2011 |
1162AP |
|
1:31.11 |
|
|
|
|
3:26.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nuuk Piger 2 |
12 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:27.40 |
+54.89 |
|
|
|
|
Ida Møller |
2012 |
|
|
46.99 |
|
|
|
|
46.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ragna Sander Granlien |
2011 |
|
|
49.16 |
|
|
|
|
1:36.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilda Glistrup |
2013 |
|
|
1:01.63 |
|
|
|
|
2:37.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aima Petersen |
2011 |
|
|
49.62 |
|
|
|
|
3:27.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Køges piger 4 |
11 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:29.77 |
+57.26 |
|
|
|
|
Anna Thorgaard Nielsen |
2013 |
1394AF |
+0.85 |
54.01 |
|
|
|
|
54.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Jensen |
2013 |
1334AA |
|
11.69 |
|
|
|
|
1:05.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dagmar Lau |
2012 |
1208AR |
|
1:05.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caya Løndal Olsen |
2012 |
1222AM |
|
3:29.77 |
|
|
|
|
3:29.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
GSC Børn Piger 3 |
11 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:30.70 |
+58.19 |
|
|
|
|
Emma-Sofie Reiter Falgaard |
2013 |
1364AK |
+0.60 |
55.59 |
|
|
|
|
55.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elfride Zibrandtsen |
2013 |
1314AF |
|
8.93 |
|
|
|
|
1:04.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Blem-Brynov |
2013 |
1372AB |
|
52.59 |
|
|
|
|
1:57.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maiken Metine Nielsen |
2012 |
1260AD |
|
1:33.59 |
|
|
|
|
3:30.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
GSC Børn Piger 4 |
10 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:21.70 |
+1:49.1 |
|
|
|
|
Mia Cordova Schultz |
2014 |
1474AC |
+0.99 |
57.41 |
|
|
|
|
57.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Claire Charnalia |
2013 |
1370AM |
|
14.90 |
|
|
|
|
1:12.31 |
|
|
|
|
|
|
|
Frigg Zachariassen Svensson |
2015 |
1596AA |
|
1:12.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kirsten Holst |
2013 |
1308AC |
|
4:21.70 |
|
|
|
|
4:21.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nuuk Piger 1 |
15 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:41.47 |
+8.96 |
|
|
|
|
Mathilda Markussen |
2009 |
0988BK |
|
37.14 |
|
|
|
|
37.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aila H. Sørensen |
2009 |
0942BK |
|
39.51 |
|
|
|
|
1:16.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mille Nygaard Retzel |
2008 |
|
|
41.68 |
|
|
|
|
1:58.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Tetzschner |
2009 |
0990BK |
|
43.14 |
|
|
|
|
2:41.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Køges piger 2 |
12 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Melina Ertman |
2011 |
1176AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Austeja Giedraite |
2012 |
1284AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Nissen |
2012 |
1254AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Nørgård Muus |
2011 |
1178AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2023 15:24:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 4x50m Rygsvømning Damer 13-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
KVIK Damer |
17 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:25.31 |
|
|
|
|
|
|
|
Adia Brekling |
2008 |
0802AI |
|
35.71 |
|
|
|
|
35.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Jørgensen |
2007 |
0754AJ |
|
37.72 |
|
|
|
|
1:13.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leonora Wahl-Brink |
2007 |
0782AJ |
|
37.48 |
|
|
|
|
1:50.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katja Poulsen |
2006 |
0624AJ |
|
34.40 |
|
|
|
|
2:25.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hjortens piger |
16 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
2:34.51 |
+9.20 |
|
|
|
|
Marie Meier Vestermann |
2008 |
0878AL |
|
37.65 |
|
|
|
|
37.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iben Chor Bjørn |
2008 |
0850AX |
|
39.59 |
|
|
|
|
1:17.24 |
|
|
|
|
|
|
|
Julia Vincentz |
2007 |
0778AU |
|
36.21 |
|
|
|
|
1:53.45 |
|
|
|
|
|
|
|
Celina Buhl-Madsen |
2008 |
0894AO |
|
41.06 |
|
|
|
|
2:34.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Køges piger 1 |
15 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:39.50 |
+14.19 |
|
|
|
|
Vica Lucie Axen |
2008 |
0808AC |
|
38.21 |
|
|
|
|
38.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Elisabeth Moris |
2010 |
1092AH |
|
43.04 |
|
|
|
|
1:21.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederikke Schwaner-Hansen |
2008 |
0878AN |
|
37.55 |
|
|
|
|
1:58.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Ploug Høyer |
2009 |
0926AG |
|
40.70 |
|
|
|
|
2:39.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nuuk Piger 1 |
15 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:41.47 |
+16.16 |
|
|
|
|
Mathilda Markussen |
2009 |
0988BK |
|
37.14 |
|
|
|
|
37.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aila H. Sørensen |
2009 |
0942BK |
|
39.51 |
|
|
|
|
1:16.65 |
|
|
|
|
|
|
|
Mille Nygaard Retzel |
2008 |
|
|
41.68 |
|
|
|
|
1:58.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Tetzschner |
2009 |
0990BK |
|
43.14 |
|
|
|
|
2:41.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Red Stags 1 |
14 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
|
|
|
2:49.42 |
+24.11 |
|
|
|
|
Nora Lina Franco-Koed |
2012 |
1288AO |
|
47.14 |
|
|
|
|
47.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rosa May Franco-Koed |
2009 |
0998AI |
|
41.61 |
|
|
|
|
1:28.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Unold |
2009 |
0988AF |
|
42.20 |
|
|
|
|
2:10.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Majo Schmiegelow |
2009 |
0902AE |
|
38.47 |
|
|
|
|
2:49.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nuuk Piger 2 |
12 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:27.40 |
+1:02.0 |
|
|
|
|
Ida Møller |
2012 |
|
|
46.99 |
|
|
|
|
46.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Ragna Sander Granlien |
2011 |
|
|
49.16 |
|
|
|
|
1:36.15 |
|
|
|
|
|
|
|
Mathilda Glistrup |
2013 |
|
|
1:01.63 |
|
|
|
|
2:37.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aima Petersen |
2011 |
|
|
49.62 |
|
|
|
|
3:27.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2023 15:24:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-06-2023 15:24.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
23. jun 2023 to 25. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 4x50m Rygsvømning Herrer 13 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Sigma Drenge 1 |
13 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:20.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
1079AB |
|
33.44 |
|
|
|
|
33.44 |
|
|
|
|
|
|
|
Elliot Leifelt |
2010 |
1051AI |
|
35.14 |
|
|
|
|
1:08.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
1089AA |
|
35.17 |
|
|
|
|
1:43.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peter Klitvang |
2010 |
1047AB |
|
36.99 |
|
|
|
|
2:20.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
GSC Børn Drenge 1 |
13 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:32.94 |
+12.20 |
|
|
|
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
1047AF |
|
36.32 |
|
|
|
|
36.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
1045AF |
|
38.07 |
|
|
|
|
1:14.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
1053AA |
|
41.12 |
|
|
|
|
1:55.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
1035AA |
|
37.43 |
|
|
|
|
2:32.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
G4 Drenge |
12 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:57.52 |
+36.78 |
|
|
|
|
William Ole Lim Nielsen |
2011 |
1185AC |
|
43.51 |
|
|
|
|
43.51 |
|
|
|
|
|
|
|
Anton Egebech Warnaars |
2012 |
1293AH |
|
43.02 |
|
|
|
|
1:26.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marius Wiberg Plougsgaard |
2011 |
1111AK |
|
46.60 |
|
|
|
|
2:13.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Marius Hansen |
2011 |
1105AK |
|
44.39 |
|
|
|
|
2:57.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sigma Drenge 3 |
12 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
3:00.19 |
+39.45 |
|
|
|
|
Wilmer Quaade |
2011 |
1183AE |
|
46.43 |
|
|
|
|
46.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Ellekær |
2011 |
1151AJ |
|
47.71 |
|
|
|
|
1:34.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Hougaard |
2011 |
1153AJ |
|
45.01 |
|
|
|
|
2:19.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Birk Barslund Fosse |
2011 |
1151AK |
|
41.04 |
|
|
|
|
3:00.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
GSC Børn Drenge 2 |
13 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:06.85 |
+46.11 |
|
|
|
|
Louis Moe |
2010 |
1065AO |
|
41.20 |
|
|
|
|
41.20 |
|
|
|
|
|
|
|
Arthur Cordova Schultz |
2013 |
1397AA |
|
46.74 |
|
|
|
|
1:27.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tøger Troelsen Holst |
2011 |
1131AC |
|
48.95 |
|
|
|
|
2:16.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Preuss Nielsen |
2011 |
1115AC |
|
49.96 |
|
|
|
|
3:06.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
GSC Børn Drenge 3 |
12 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:07.85 |
+47.11 |
|
|
|
|
Milas Tihic Rasmussen |
2012 |
1211AI |
|
46.61 |
|
|
|
|
46.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thor Lucas Krell-Jørgensen |
2013 |
1365AC |
|
47.76 |
|
|
|
|
1:34.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Emil Schultz |
2011 |
1143AL |
|
48.82 |
|
|
|
|
2:23.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albert Rasmussen Høegh |
2012 |
1261AB |
|
44.66 |
|
|
|
|
3:07.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nuuk Drenge 2 |
13 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:17.52 |
+56.78 |
|
|
|
|
Gregers Kronborg Hinnerup |
2011 |
|
|
47.63 |
|
|
|
|
47.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Adam Voldfred Christensen |
2010 |
|
|
50.83 |
|
|
|
|
1:38.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nolan Petersen |
2012 |
|
|
46.59 |
|
|
|
|
2:25.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silas Tengstedt |
2011 |
|
|
52.47 |
|
|
|
|
3:17.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Køges drenge 3 |
11 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:20.06 |
+59.32 |
|
|
|
|
Carl Ørum Jensen |
2012 |
1203AC |
|
49.67 |
|
|
|
|
49.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Villads Hejl-Rasmussen |
2012 |
1285AD |
|
54.49 |
|
|
|
|
1:44.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Solbjørn Enevoldsen |
2012 |
1257AB |
|
45.07 |
|
|
|
|
2:29.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Storm Fersum |
2012 |
1237AE |
|
50.83 |
|
|
|
|
3:20.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
GSC Børn Drenge 4 |
11 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:49.20 |
+1:28.4 |
|
|
|
|
Alfred Dam Rathmann |
2013 |
1395AE |
|
53.27 |
|
|
|
|
53.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl August Selch Aabakke |
2012 |
1215AF |
|
1:01.44 |
|
|
|
|
1:54.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Herman Gudmann Einspor |
2013 |
1311AF |
|
1:06.28 |
|
|
|
|
3:00.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isak Elmedyb |
2013 |
1385AB |
|
48.21 |
|
|
|
|
3:49.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Køges drenge 2 |
14 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:00.66 |
+39.92 |
|
|
|
|
Simon Lynghøj Bagger |
2009 |
0917AD |
|
44.83 |
|
|
|
|
44.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
August Emil Madvig Jensen |
2011 |
1129AC |
|
43.38 |
|
|
|
|
1:28.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bertram Lyngby |
2012 |
1251AB |
|
44.13 |
|
|
|
|
2:12.34 |
|
|
|
|
|
|
|
Matti Schimmel |
2013 |
1313AA |
|
48.32 |
|
|
|
|
3:00.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nuuk Drenge 1 |
15 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:46.20 |
+25.46 |
|
|
|
|
Theodor Kronborg Hinnerup |
2009 |
|
|
44.48 |
|
|
|
|
44.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Kuhn Jensen |
2008 |
0867AS |
|
39.04 |
|
|
|
|
1:23.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adam Tetzschner |
2009 |
0965BJ |
|
41.39 |
|
|
|
|
2:04.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofus Zinglersen |
2008 |
|
|
41.29 |
|
|
|
|
2:46.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
MS2 Drenge |
11 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Startende svømmermister kontak med startskamlen før afsluttende svømmer berører endevæggen |
|
|
|
Albert Tamasauskas |
2012 |
1255AH |
|
46.84 |
|
|
|
|
46.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sixten Hoffmann Holbek |
2012 |
1243AK |
|
47.01 |
|
|
|
|
1:33.85 |
|
|
|
|
|
|
|
Aksel Svend Billeskov |
2012 |
1253AH |
|
50.35 |
|
|
|
|
2:24.20 |
|
|
|
|
|
|
|
Sofus Lund Juul |
2012 |
1271AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2023 15:38:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 4x50m Rygsvømning Herrer 14-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Rød Stue |
18 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
2:12.27 |
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Chabert Laxáfoss |
2009 |
0965AF |
|
33.93 |
|
|
|
|
33.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Caning Nørskov |
2010 |
1047AN |
|
37.23 |
|
|
|
|
1:11.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Isaksen |
2005 |
0573AI |
|
31.09 |
|
|
|
|
1:42.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonathan Nyegaard |
2007 |
0765AA |
|
30.02 |
|
|
|
|
2:12.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
G3 drenge |
14 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:26.16 |
+13.89 |
|
|
|
|
Daniel Raahauge |
2010 |
1011AC |
|
34.11 |
|
|
|
|
34.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Andersen |
2009 |
0961AF |
|
36.48 |
|
|
|
|
1:10.59 |
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Gunni Bergh |
2010 |
1049AG |
|
38.46 |
|
|
|
|
1:49.05 |
|
|
|
|
|
|
|
Hannibal Bjerregaard-Knudsen |
2010 |
1057AG |
|
37.11 |
|
|
|
|
2:26.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Køge Drenge 1 |
16 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:34.15 |
+21.88 |
|
|
|
|
Gustav Hejl-Rasmussen |
2007 |
0775AG |
|
35.89 |
|
|
|
|
35.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Igor Sinenko Sergeevich |
2009 |
0937BK |
|
39.61 |
|
|
|
|
1:15.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lau Kjellerup |
2011 |
1153AC |
|
39.60 |
|
|
|
|
1:55.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
1085AB |
|
39.05 |
|
|
|
|
2:34.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nuuk Drenge 1 |
15 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:46.20 |
+33.93 |
|
|
|
|
Theodor Kronborg Hinnerup |
2009 |
|
|
44.48 |
|
|
|
|
44.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Kuhn Jensen |
2008 |
0867AS |
|
39.04 |
|
|
|
|
1:23.52 |
|
|
|
|
|
|
|
Adam Tetzschner |
2009 |
0965BJ |
|
41.39 |
|
|
|
|
2:04.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofus Zinglersen |
2008 |
|
|
41.29 |
|
|
|
|
2:46.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Køges drenge 2 |
14 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:00.66 |
+48.39 |
|
|
|
|
Simon Lynghøj Bagger |
2009 |
0917AD |
|
44.83 |
|
|
|
|
44.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
August Emil Madvig Jensen |
2011 |
1129AC |
|
43.38 |
|
|
|
|
1:28.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bertram Lyngby |
2012 |
1251AB |
|
44.13 |
|
|
|
|
2:12.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matti Schimmel |
2013 |
1313AA |
|
48.32 |
|
|
|
|
3:00.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nuuk Drenge 2 |
13 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:17.52 |
+1:05.2 |
|
|
|
|
Gregers Kronborg Hinnerup |
2011 |
|
|
47.63 |
|
|
|
|
47.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adam Voldfred Christensen |
2010 |
|
|
50.83 |
|
|
|
|
1:38.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Nolan Petersen |
2012 |
|
|
46.59 |
|
|
|
|
2:25.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silas Tengstedt |
2011 |
|
|
52.47 |
|
|
|
|
3:17.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sigma Drenge Årgang |
15 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Startende svømmermister kontak med startskamlen før afsluttende svømmer berører endevæggen |
|
|
|
Julius Drachmann |
2008 |
0853AJ |
|
36.78 |
|
|
|
|
36.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
0815AQ |
|
35.51 |
|
|
|
|
1:12.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Max Schou-Sørensen |
2010 |
1069AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Lollike |
2010 |
1089AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2023 15:38:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-06-2023 15:38.42 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
23. jun 2023 to 25. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 4x50m Brystsvømning Damer 12 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
GSC Børn Piger 1 |
12 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:51.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
1132AC |
|
39.90 |
|
|
|
|
39.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
1184AC |
|
43.08 |
|
|
|
|
1:22.98 |
|
|
|
|
|
|
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
1106AD |
|
41.92 |
|
|
|
|
2:04.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alina Pi Moldestad Knudsen |
2011 |
1156AO |
|
46.11 |
|
|
|
|
2:51.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sigma Piger 1 |
12 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:51.96 |
+0.95 |
|
|
|
|
Camilla Vastrup |
2011 |
1180AC |
|
41.37 |
|
|
|
|
41.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
1128AA |
|
41.09 |
|
|
|
|
1:22.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaya Wismar |
2011 |
1112AC |
|
44.94 |
|
|
|
|
2:07.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Møllebro |
2011 |
1130AC |
|
44.56 |
|
|
|
|
2:51.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Køges piger 2 |
12 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:07.02 |
+16.01 |
|
|
|
|
Melina Ertman |
2011 |
1176AA |
|
45.94 |
|
|
|
|
45.94 |
|
|
|
|
|
|
|
Anna Hildebrandt |
2011 |
1116AD |
|
44.73 |
|
|
|
|
1:30.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Natacha Mikkelsen |
2011 |
1118AD |
|
48.16 |
|
|
|
|
2:18.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Austeja Giedraite |
2012 |
1284AB |
|
48.19 |
|
|
|
|
3:07.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
G4 Piger |
11 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
3:11.25 |
+20.24 |
|
|
|
|
Emma Martini |
2012 |
1250AJ |
|
44.30 |
|
|
|
|
44.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elinor Znaider |
2012 |
1246AJ |
|
48.34 |
|
|
|
|
1:32.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lily-Rose Malling Cappuccini |
2012 |
1240AO |
|
46.23 |
|
|
|
|
2:18.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asia Balistreri |
2012 |
1238AO |
|
52.38 |
|
|
|
|
3:11.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sigma Piger 2 |
12 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
3:17.95 |
+26.94 |
|
|
|
|
Molly Lassen |
2012 |
1242AC |
|
48.74 |
|
|
|
|
48.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Teresa Novak Bro |
2011 |
1170AF |
|
49.13 |
|
|
|
|
1:37.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaya Kjær |
2012 |
1244AB |
|
50.31 |
|
|
|
|
2:28.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sine Kjeldahl Norsell |
2012 |
1240AC |
|
49.77 |
|
|
|
|
3:17.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
G4 Piger 2 |
11 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
3:22.14 |
+31.13 |
|
|
|
|
Rebecca Fugl-Meyer |
2012 |
1256AJ |
|
51.27 |
|
|
|
|
51.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Brøndum Poulsen |
2012 |
1238AM |
|
53.31 |
|
|
|
|
1:44.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emily Mouritzen |
2012 |
1248AJ |
|
50.62 |
|
|
|
|
2:35.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mai Kirsten Hansen |
2013 |
1380AD |
|
46.94 |
|
|
|
|
3:22.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
MS2 Piger |
10 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
3:22.17 |
+31.16 |
|
|
|
|
Emily Croucher |
2013 |
1326AH |
|
48.94 |
|
|
|
|
48.94 |
|
|
|
|
|
|
|
Julia Kjær |
2013 |
1322AI |
|
51.30 |
|
|
|
|
1:40.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carmen Kjær |
2013 |
1320AI |
|
49.91 |
|
|
|
|
2:30.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isolde Viola Hempel |
2013 |
1360AE |
|
52.02 |
|
|
|
|
3:22.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
GSC Børn Piger 2 |
12 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:29.94 |
+38.93 |
|
|
|
|
Siri Lund Kilen |
2013 |
1332AA |
|
51.03 |
|
|
|
|
51.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elfride Zibrandtsen |
2013 |
1314AF |
|
54.21 |
|
|
|
|
1:45.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Just Danielsen |
2011 |
1174AM |
|
52.27 |
|
|
|
|
2:37.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanna Tindgaard Roth |
2013 |
1370AB |
|
52.43 |
|
|
|
|
3:29.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nuuk Piger 2 |
12 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:38.31 |
+47.30 |
|
|
|
|
Ronja Wraae Wurtz |
2011 |
|
|
49.96 |
|
|
|
|
49.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilda Glistrup |
2013 |
|
|
1:04.49 |
|
|
|
|
1:54.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Møller |
2012 |
|
|
51.68 |
|
|
|
|
2:46.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aima Petersen |
2011 |
|
|
52.18 |
|
|
|
|
3:38.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sigma Piger 3 |
12 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
3:42.41 |
+51.40 |
|
|
|
|
Emily Novak Bro |
2011 |
1164AF |
|
55.05 |
|
|
|
|
55.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ada Mortensen |
2012 |
1212AI |
|
52.46 |
|
|
|
|
1:47.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frieda Louise Epp |
2012 |
1220AI |
|
54.85 |
|
|
|
|
2:42.36 |
|
|
|
|
|
|
|
Clara Weng Lind-Christensen |
2011 |
1144AE |
|
1:00.05 |
|
|
|
|
3:42.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
GSC Børn Piger 3 |
11 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:57.63 |
+1:06.6 |
|
|
|
|
Victoria Blem-Brynov |
2013 |
1372AB |
|
53.76 |
|
|
|
|
53.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maiken Metine Nielsen |
2012 |
1260AD |
|
59.69 |
|
|
|
|
1:53.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma-Sofie Reiter Falgaard |
2013 |
1364AK |
|
1:02.94 |
|
|
|
|
2:56.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asta Holm |
2012 |
1204AL |
|
1:01.24 |
|
|
|
|
3:57.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
G3 piger |
20 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:50.68 |
-0.33 |
|
|
|
|
Bjørk Erlandsen |
2012 |
1216AA |
|
43.63 |
|
|
|
|
43.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Maria Schønnemann |
2011 |
1116AJ |
|
45.81 |
|
|
|
|
1:29.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sade Sophia Kaaberbøl |
2011 |
1114AG |
|
48.36 |
|
|
|
|
2:17.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
0342AO |
|
32.88 |
|
|
|
|
2:50.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nuuk Piger 1 |
14 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:58.34 |
+7.33 |
|
|
|
|
Mathilda Markussen |
2009 |
0988BK |
|
43.11 |
|
|
|
|
43.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aila H. Sørensen |
2009 |
0942BK |
|
41.55 |
|
|
|
|
1:24.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ragna Sander Granlien |
2011 |
|
|
48.26 |
|
|
|
|
2:12.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Tetzschner |
2009 |
0990BK |
|
45.42 |
|
|
|
|
2:58.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bjørns Bamser |
12 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Startende svømmermister kontak med startskamlen før afsluttende svømmer berører endevæggen |
|
|
|
Laura Dam |
2011 |
1182AF |
|
54.98 |
|
|
|
|
54.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Nora Beyarslan |
2012 |
1286AE |
|
55.02 |
|
|
|
|
1:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
Smilla Magnolia Friis |
2012 |
1264AD |
|
59.23 |
|
|
|
|
2:49.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viola Trenter |
2012 |
1290AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
GSC Børn Piger 4 |
10 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending, eller butterflybenspark efter første brystsvømningsbenspark |
|
|
|
Claire Charnalia |
2013 |
1370AM |
|
1:07.02 |
|
|
|
|
1:07.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kirsten Holst |
2013 |
1308AC |
|
1:08.32 |
|
|
|
|
2:15.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frigg Zachariassen Svensson |
2015 |
1596AA |
|
1:33.21 |
|
|
|
|
3:48.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mia Cordova Schultz |
2014 |
1474AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Køges piger 3 |
11 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 Forkert cyklus med et armtag efterfulgt af et bentag |
|
|
|
Silje Kvisgaard |
2012 |
1268AB |
|
53.03 |
|
|
|
|
53.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Fijalkowska |
2012 |
1272AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Kaiser |
2012 |
1270AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Thorgaard Nielsen |
2013 |
1394AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2023 09:55:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 4x50m Brystsvømning Damer 13-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Køges piger 1 |
15 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:46.51 |
|
|
|
|
|
|
|
Frida Koch |
2010 |
1022AB |
|
41.42 |
|
|
|
|
41.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederikke Schwaner-Hansen |
2008 |
0878AN |
|
41.10 |
|
|
|
|
1:22.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Ploug Høyer |
2009 |
0926AG |
|
42.31 |
|
|
|
|
2:04.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vica Lucie Axen |
2008 |
0808AC |
|
41.68 |
|
|
|
|
2:46.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
G3 piger |
20 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:50.68 |
+4.17 |
|
|
|
|
Bjørk Erlandsen |
2012 |
1216AA |
|
43.63 |
|
|
|
|
43.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Maria Schønnemann |
2011 |
1116AJ |
|
45.81 |
|
|
|
|
1:29.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sade Sophia Kaaberbøl |
2011 |
1114AG |
|
48.36 |
|
|
|
|
2:17.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
0342AO |
|
32.88 |
|
|
|
|
2:50.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
KVIK Damer |
15 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:53.95 |
+7.44 |
|
|
|
|
Adia Brekling |
2008 |
0802AI |
|
38.48 |
|
|
|
|
38.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Larsen |
2009 |
0946AI |
|
45.54 |
|
|
|
|
1:24.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lykke Sønderkær |
2010 |
1048AI |
|
47.91 |
|
|
|
|
2:11.93 |
|
|
|
|
|
|
|
Halla Háfoss |
2009 |
0992BK |
|
42.02 |
|
|
|
|
2:53.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nuuk Piger 1 |
14 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:58.34 |
+11.83 |
|
|
|
|
Mathilda Markussen |
2009 |
0988BK |
|
43.11 |
|
|
|
|
43.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aila H. Sørensen |
2009 |
0942BK |
|
41.55 |
|
|
|
|
1:24.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ragna Sander Granlien |
2011 |
|
|
48.26 |
|
|
|
|
2:12.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Tetzschner |
2009 |
0990BK |
|
45.42 |
|
|
|
|
2:58.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hjortens piger |
16 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
2:59.70 |
+13.19 |
|
|
|
|
Julia Vincentz |
2007 |
0778AU |
|
40.41 |
|
|
|
|
40.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regitze Isaksen |
2012 |
1266AD |
|
47.62 |
|
|
|
|
1:28.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iben Chor Bjørn |
2008 |
0850AX |
|
48.94 |
|
|
|
|
2:16.97 |
|
|
|
|
|
|
|
Celina Buhl-Madsen |
2008 |
0894AO |
|
42.73 |
|
|
|
|
2:59.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nuuk Piger 2 |
12 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:38.31 |
+51.80 |
|
|
|
|
Ronja Wraae Wurtz |
2011 |
|
|
49.96 |
|
|
|
|
49.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilda Glistrup |
2013 |
|
|
1:04.49 |
|
|
|
|
1:54.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Møller |
2012 |
|
|
51.68 |
|
|
|
|
2:46.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aima Petersen |
2011 |
|
|
52.18 |
|
|
|
|
3:38.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2023 09:55:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-06-2023 09:55.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
23. jun 2023 to 25. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 4x50m Brystsvømning Herrer 13 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
GSC Børn Drenge 1 |
13 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:49.55 |
|
|
|
|
|
|
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
1045AF |
|
36.17 |
|
|
|
|
36.17 |
|
|
|
|
|
|
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
1035AA |
|
41.28 |
|
|
|
|
1:17.45 |
|
|
|
|
|
|
|
Louis Moe |
2010 |
1065AO |
|
42.27 |
|
|
|
|
1:59.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Milas Tihic Rasmussen |
2012 |
1211AI |
|
49.83 |
|
|
|
|
2:49.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
G3 drenge |
13 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:50.91 |
+1.36 |
|
|
|
|
Hannibal Bjerregaard-Knudsen |
2010 |
1057AG |
|
39.43 |
|
|
|
|
39.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Storm Fogtmann |
2010 |
1053AG |
|
48.25 |
|
|
|
|
1:27.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Han Cai |
2010 |
1051AG |
|
41.58 |
|
|
|
|
2:09.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Gunni Bergh |
2010 |
1049AG |
|
41.65 |
|
|
|
|
2:50.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
G4 Drenge |
12 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
3:11.58 |
+22.03 |
|
|
|
|
Alexander Marius Hansen |
2011 |
1105AK |
|
51.85 |
|
|
|
|
51.85 |
|
|
|
|
|
|
|
William Ole Lim Nielsen |
2011 |
1185AC |
|
42.40 |
|
|
|
|
1:34.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leopold Nytoft Bergmann |
2011 |
1109AK |
|
48.96 |
|
|
|
|
2:23.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Egebech Warnaars |
2012 |
1293AH |
|
48.37 |
|
|
|
|
3:11.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sigma Drenge 2 |
12 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
3:21.03 |
+31.48 |
|
|
|
|
Niklas Hyldekær Janstrup |
2011 |
1133AD |
|
48.99 |
|
|
|
|
48.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Ellekær |
2011 |
1151AJ |
|
51.80 |
|
|
|
|
1:40.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Hougaard |
2011 |
1153AJ |
|
49.24 |
|
|
|
|
2:30.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Flach |
2011 |
1193AE |
|
51.00 |
|
|
|
|
3:21.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
GSC Børn Drenge 2 |
12 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:00.70 |
+1:11.1 |
|
|
|
|
Simon Preuss Nielsen |
2011 |
1115AC |
|
57.58 |
|
|
|
|
57.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Arthur Cordova Schultz |
2013 |
1397AA |
|
59.73 |
|
|
|
|
1:57.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl August Selch Aabakke |
2012 |
1215AF |
|
1:01.15 |
|
|
|
|
2:58.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tøger Troelsen Holst |
2011 |
1131AC |
|
1:02.24 |
|
|
|
|
4:00.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
GSC Børn Drenge 3 |
12 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending, eller butterflybenspark efter første brystsvømningsbenspark |
|
|
|
Albert Rasmussen Høegh |
2012 |
1261AB |
|
59.98 |
|
|
|
|
59.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Emil Schultz |
2011 |
1143AL |
|
59.92 |
|
|
|
|
1:59.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thor Lucas Krell-Jørgensen |
2013 |
1365AC |
|
55.50 |
|
|
|
|
2:55.40 |
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Dam Rathmann |
2013 |
1395AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Køges drenge 2 |
11 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Hoved bryder ikke vandoverfladen før hænderne vendes indad |
|
|
|
Carl Ørum Jensen |
2012 |
1203AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Norman |
2013 |
1371AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Solbjørn Enevoldsen |
2012 |
1257AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matti Schimmel |
2013 |
1313AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Køges drenge 3 |
14 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Hoved bryder ikke vandoverfladen før hænderne vendes indad |
|
|
|
Oscar Gøttrup Bagge |
2014 |
1429AA |
|
1:03.34 |
|
|
|
|
1:03.34 |
|
|
|
|
|
|
|
Bertram Lyngby |
2012 |
1251AB |
|
55.71 |
|
|
|
|
1:59.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Storm Fersum |
2012 |
1237AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Igor Sinenko Sergeevich |
2009 |
0937BK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
MS2 Drenge |
11 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Hoved bryder ikke vandoverfladen før hænderne vendes indad |
|
|
|
Oliver Svenningsen |
2012 |
1267AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sixten Hoffmann Holbek |
2012 |
1243AK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sahil Contegiacomo |
2012 |
1285AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albert Tamasauskas |
2012 |
1255AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nuuk Drenge 1 |
16 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Hoved bryder ikke vandoverfladen før hænderne vendes indad |
|
|
|
Gustav Kuhn Jensen |
2008 |
0867AS |
|
34.92 |
|
|
|
|
34.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theodor Kronborg Hinnerup |
2009 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adam Tetzschner |
2009 |
0965BJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sissu Petersen |
2007 |
0739AR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nuuk Drenge 2 |
13 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Hoved bryder ikke vandoverfladen før hænderne vendes indad |
|
|
|
Milas Petersen |
2010 |
1053AQ |
|
43.57 |
|
|
|
|
43.57 |
|
|
|
|
|
|
|
Asger Nørgaard Gai |
2012 |
|
|
46.44 |
|
|
|
|
1:30.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Nolan Petersen |
2012 |
|
|
54.86 |
|
|
|
|
2:24.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gregers Kronborg Hinnerup |
2011 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sigma Drenge 1 |
13 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
Elliot Leifelt |
2010 |
1051AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
1089AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
1079AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peter Klitvang |
2010 |
1047AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2023 10:03:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 4x50m Brystsvømning Herrer 14-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Sigma Drenge Årgang |
15 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:53.61 |
|
|
|
|
|
|
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
0815AQ |
|
40.85 |
|
|
|
|
40.85 |
|
|
|
|
|
|
|
Storm Federspiel |
2010 |
1027AB |
|
40.54 |
|
|
|
|
1:21.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Lollike |
2010 |
1089AD |
|
49.37 |
|
|
|
|
2:10.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julius Drachmann |
2008 |
0853AJ |
|
42.85 |
|
|
|
|
2:53.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Køge Drenge 1 |
14 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:17.50 |
+23.89 |
|
|
|
|
August Emil Madvig Jensen |
2011 |
1129AC |
|
53.47 |
|
|
|
|
53.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lau Kjellerup |
2011 |
1153AC |
|
49.78 |
|
|
|
|
1:43.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
1085AB |
|
44.40 |
|
|
|
|
2:27.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Lynghøj Bagger |
2009 |
0917AD |
|
49.85 |
|
|
|
|
3:17.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
G3 drenge |
13 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:50.91 |
-2.70 |
|
|
|
|
Hannibal Bjerregaard-Knudsen |
2010 |
1057AG |
|
39.43 |
|
|
|
|
39.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Storm Fogtmann |
2010 |
1053AG |
|
48.25 |
|
|
|
|
1:27.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Han Cai |
2010 |
1051AG |
|
41.58 |
|
|
|
|
2:09.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Gunni Bergh |
2010 |
1049AG |
|
41.65 |
|
|
|
|
2:50.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Køges drenge 3 |
14 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Hoved bryder ikke vandoverfladen før hænderne vendes indad |
|
|
|
Oscar Gøttrup Bagge |
2014 |
1429AA |
|
1:03.34 |
|
|
|
|
1:03.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bertram Lyngby |
2012 |
1251AB |
|
55.71 |
|
|
|
|
1:59.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Storm Fersum |
2012 |
1237AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Igor Sinenko Sergeevich |
2009 |
0937BK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nuuk Drenge 1 |
16 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Hoved bryder ikke vandoverfladen før hænderne vendes indad |
|
|
|
Gustav Kuhn Jensen |
2008 |
0867AS |
|
34.92 |
|
|
|
|
34.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theodor Kronborg Hinnerup |
2009 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adam Tetzschner |
2009 |
0965BJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sissu Petersen |
2007 |
0739AR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nuuk Drenge 2 |
13 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Hoved bryder ikke vandoverfladen før hænderne vendes indad |
|
|
|
Milas Petersen |
2010 |
1053AQ |
|
43.57 |
|
|
|
|
43.57 |
|
|
|
|
|
|
|
Asger Nørgaard Gai |
2012 |
|
|
46.44 |
|
|
|
|
1:30.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nolan Petersen |
2012 |
|
|
54.86 |
|
|
|
|
2:24.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gregers Kronborg Hinnerup |
2011 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2023 10:03:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-06-2023 10:03.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
23. jun 2023 to 25. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 400m Medley Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilda Markussen |
2009 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
6:05.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2023 10:13:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 400m Medley Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
5:52.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
6:18.25 |
+25.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Møllebro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
6:27.70 |
+35.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Melina Ertman |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
6:40.30 |
+47.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Hildebrandt |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
6:47.78 |
+55.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Natacha Mikkelsen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
7:03.46 |
+1:10.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2023 10:13:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 400m Medley Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bjørk Erlandsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
6:47.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lilia Castelli |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
7:10.09 |
+22.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2023 10:13:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-06-2023 10:13.44 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
23. jun 2023 to 25. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 400m Medley Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oscar Robinson |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
5:26.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2023 10:27:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 400m Medley Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adam Tetzschner |
2009 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
5:45.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
5:55.62 |
+10.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniel Wetendorff Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
6:10.47 |
+25.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simon Lynghøj Bagger |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
6:57.10 |
+1:11.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2023 10:27:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 400m Medley Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
5:52.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
6:04.30 |
+11.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Villads Elias Friis |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
|
6:19.34 |
+27.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Gunni Bergh |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
6:26.94 |
+34.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2023 10:27:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 400m Medley Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marius Wiberg Plougsgaard |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
7:54.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2023 10:27:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-06-2023 10:28.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
23. jun 2023 to 25. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 50m Butterfly Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adia Brekling |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
32.01 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Hinsch Lauritzen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
32.37 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Bagger Kjær |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
32.73 |
+0.72 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frida Fly Haastrup |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
32.81 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julia Vincentz |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
|
34.39 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vica Lucie Axen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
35.27 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iben Chor Bjørn |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
35.89 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mille Nygaard Retzel |
2008 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
36.91 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marie Meier Vestermann |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
37.03 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frederikke Schwaner-Hansen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
40.25 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Celina Buhl-Madsen |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
41.38 |
+9.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2023 10:58:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 50m Butterfly Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Krak Hjorth |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
33.16 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Majo Schmiegelow |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
34.54 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Halla Háfoss |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
35.61 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
38.93 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
38.94 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lykke Sønderkær |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
39.09 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frida Koch |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
39.21 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isobel Bøhm Rasmussen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
49.68 |
+16.52 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2023 10:58:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 50m Butterfly Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Camilla Vastrup |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
32.82 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
35.84 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
36.16 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Teresa Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
36.63 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kaya Wismar |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
38.46 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emily Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
38.57 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ronja Wraae Wurtz |
2011 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
38.89 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sade Sophia Kaaberbøl |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
39.09 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alina Pi Moldestad Knudsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
44.49 |
+11.67 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maja Just Danielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
48.43 |
+15.61 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Laura Dam |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
|
49.30 |
+16.48 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jóhanna Hentze Soylu |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
|
52.02 |
+19.20 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Clara Weng Lind-Christensen |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
56.94 |
+24.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2023 10:58:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 50m Butterfly Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Nora Beyarslan |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
35.62 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ada Mortensen |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
35.98 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elinor Znaider |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
38.51 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matilde Kegel Sørensen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
39.99 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asia Balistreri |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
40.13 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Austeja Giedraite |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
40.61 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilia Fijalkowska |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
41.03 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Viola Trenter |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
41.18 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Iben Jæger |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
41.19 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Regitze Isaksen |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
41.49 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kaya Kjær |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
41.52 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nora Lina Franco-Koed |
2012 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
43.57 |
+7.95 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma Martini |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
44.37 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Laura Lind Riisgaard |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
44.46 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
|
=15 |
|
Lea Kirsten Barchard |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
44.52 |
+8.90 |
|
|
|
|
|
|
=15 |
|
Rose Balle Schou |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
44.52 |
+8.90 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Rebecca Fugl-Meyer |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
44.72 |
+9.10 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lily-Rose Malling Cappuccini |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
45.48 |
+9.86 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Asta Holm |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
45.85 |
+10.23 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Eva Birgitte Kjærulf Pedersen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
45.91 |
+10.29 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Nanna Mainz Rode |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
46.67 |
+11.05 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Frieda Louise Epp |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
46.75 |
+11.13 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emma Brøndum Poulsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
50.92 |
+15.30 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Silje Kvisgaard |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
50.96 |
+15.34 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Smilla Magnolia Friis |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
51.12 |
+15.50 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Maiken Metine Nielsen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
52.24 |
+16.62 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Dagmar Lau |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
52.64 |
+17.02 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Caya Løndal Olsen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
56.98 |
+21.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2023 10:58:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 50m Butterfly Damer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isolde Viola Hempel |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
42.08 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emily Croucher |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
42.80 |
+0.72 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Siri Lund Kilen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
43.17 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Astrid Jensen |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
|
46.93 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mai Kirsten Hansen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
48.31 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elin Rasmussen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
51.25 |
+9.17 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Kølbæk Jensen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
53.62 |
+11.54 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Thorgaard Nielsen |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
|
57.70 |
+15.62 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Naja Jeppesen |
2013 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:05.39 |
+23.31 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frigg Zachariassen Svensson |
2015 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:08.16 |
+26.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2023 10:58:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-06-2023 10:58.42 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
23. jun 2023 to 25. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Butterfly Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Theodor Nytoft Bergmann |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
27.36 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Stefan Birkhøj Kjærstad |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
31.06 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2023 11:11:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Butterfly Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
34.15 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laurits Bach Holm |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
35.38 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofus Zinglersen |
2008 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
38.98 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bastian Krüger |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2023 11:11:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Butterfly Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
30.48 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Raahauge |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
30.86 |
+0.38 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
32.78 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kasper Han Cai |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
33.59 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian Mollerup |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
33.89 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
34.20 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
34.42 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
34.57 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hannibal Bjerregaard-Knudsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
36.49 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Storm Federspiel |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
37.05 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Storm Fogtmann |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
37.23 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frederik Lollike |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
42.42 |
+11.94 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emil Sejer |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
|
42.63 |
+12.15 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Cristiano Baiutti |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
55.26 |
+24.78 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Samuel Gutman |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2023 11:11:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Butterfly Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Ole Lim Nielsen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
35.84 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niklas Hyldekær Janstrup |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
38.54 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Birk Barslund Fosse |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
39.91 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Wilmer Quaade |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
39.99 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Flach |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
42.72 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leopold Nytoft Bergmann |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
42.86 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Victor Hougaard |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
44.68 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oliver Robinson |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
45.44 |
+9.60 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anton Ellekær |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
46.66 |
+10.82 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Simon Preuss Nielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
52.97 |
+17.13 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tøger Troelsen Holst |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
53.70 |
+17.86 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Noah Emil Schultz |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
57.94 |
+22.10 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Samuel Kramarz |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Silas Pedersen |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Marius Wiberg Plougsgaard |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2023 11:11:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Butterfly Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asger Nørgaard Gai |
2012 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
38.02 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alvin Wamberg |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
39.71 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Solbjørn Enevoldsen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
40.36 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Albert Tamasauskas |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
43.58 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bertram Lyngby |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
45.15 |
+7.13 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Carl Ørum Jensen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
45.38 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Albert Rasmussen Høegh |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
46.03 |
+8.01 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oliver Svenningsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
46.81 |
+8.79 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lukas Norman |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
|
46.98 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alfred Dam Rathmann |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
47.37 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Thor Lucas Krell-Jørgensen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
47.59 |
+9.57 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sixten Hoffmann Holbek |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
48.63 |
+10.61 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Matti Schimmel |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
|
49.39 |
+11.37 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Snorre Hansen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
50.00 |
+11.98 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Oscar Gøttrup Bagge |
2014 |
Køge Svømmeklub |
|
|
53.99 |
+15.97 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sahil Contegiacomo |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
58.78 |
+20.76 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Storm Fersum |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:00.79 |
+22.77 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sofus Lund Juul |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:02.00 |
+23.98 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Carl August Selch Aabakke |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:05.39 |
+27.37 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Myon Coruzzi |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:14.77 |
+36.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2023 11:11:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-06-2023 11:11.13 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
23. jun 2023 to 25. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Frisvømning Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Vejborg |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:02.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ada Hasløv Brunsgaard |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:04.25 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Klug Christensen |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:05.67 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tess van der Laan |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:06.43 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julia Vincentz |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:08.05 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johanna Rasmussen |
2006 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:08.08 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Astrid Hjuler Britze |
2006 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:08.20 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marie Meier Vestermann |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:12.66 |
+10.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Celina Buhl-Madsen |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:16.60 |
+14.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Iben Chor Bjørn |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:19.86 |
+17.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2023 11:50:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Frisvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Smilla Brandt-Brofeldt |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:08.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aila H. Sørensen |
2009 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
1:09.40 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Halla Háfoss |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:09.45 |
+0.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:09.83 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Krak Hjorth |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:10.20 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Larsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:11.92 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caroline Ploug Høyer |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:13.09 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:13.58 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Victoria Tetzschner |
2009 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
1:13.65 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Freja Unold |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:13.95 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:14.24 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lykke Sønderkær |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:14.31 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rosa May Franco-Koed |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:16.64 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alma Maarslet Rosenfalck |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:17.23 |
+8.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Isobel Bøhm Rasmussen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:34.79 |
+26.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Leonora Olesen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:36.68 |
+27.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Karla Bennike |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:46.53 |
+37.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sophie Spliid |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2023 11:50:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Frisvømning Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:07.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Møllebro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:11.99 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kaya Wismar |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:12.34 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:12.95 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Hildebrandt |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:15.25 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Maria Schønnemann |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:15.26 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Teresa Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:15.47 |
+7.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lærke Nygaard Henriksen |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:17.40 |
+9.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emily Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:17.59 |
+9.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alina Pi Moldestad Knudsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:17.93 |
+10.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sade Sophia Kaaberbøl |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:19.05 |
+11.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aima Petersen |
2011 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
1:25.56 |
+17.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Laura Dam |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:27.44 |
+19.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Clara Weng Lind-Christensen |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:28.19 |
+20.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ragna Sander Granlien |
2011 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
1:29.96 |
+22.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jóhanna Hentze Soylu |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:37.76 |
+30.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2023 11:50:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Frisvømning Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ada Mortensen |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:14.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sine Kjeldahl Norsell |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:14.84 |
+0.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kaya Kjær |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:19.06 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Asia Balistreri |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:20.71 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilia Nora Beyarslan |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:20.87 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Molly Lassen |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:21.47 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Regitze Isaksen |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:22.04 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Møller |
2012 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
1:22.54 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Viola Trenter |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:23.09 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lily-Rose Malling Cappuccini |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:23.18 |
+8.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Asta Holm |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:23.50 |
+9.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Matilde Kegel Sørensen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:25.66 |
+11.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Eva Birgitte Kjærulf Pedersen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:28.10 |
+13.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Frieda Louise Epp |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:29.58 |
+15.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Andrea Kaiser |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:29.63 |
+15.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nora Lina Franco-Koed |
2012 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:30.88 |
+16.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Rose Balle Schou |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:32.39 |
+18.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Smilla Magnolia Friis |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:32.49 |
+18.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Maiken Metine Nielsen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:33.51 |
+19.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emily Mouritzen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:37.18 |
+22.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Laura Lind Riisgaard |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:37.53 |
+23.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Caya Løndal Olsen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:38.05 |
+23.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Dagmar Lau |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:38.37 |
+24.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Mathilde Kronborg Gaardsted |
2012 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:45.57 |
+31.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Iben Jæger |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2023 11:50:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Frisvømning Damer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Siri Lund Kilen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:22.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid Jensen |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:22.84 |
+0.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johanna Tindgaard Roth |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:27.48 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emily Croucher |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:31.09 |
+8.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elin Rasmussen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:31.48 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isolde Viola Hempel |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:31.67 |
+9.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elfride Zibrandtsen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:33.08 |
+10.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Carmen Kjær |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:33.87 |
+11.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilie Boel Christensen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:34.20 |
+11.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Victoria Blem-Brynov |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:34.78 |
+12.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Johanne Wiberg Plougsgaard |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:40.00 |
+17.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mathilda Glistrup |
2013 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
1:40.06 |
+17.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anna Thorgaard Nielsen |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:42.82 |
+20.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma-Sofie Reiter Falgaard |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:42.95 |
+20.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Rosa Sandal Mølholm Hansen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:43.26 |
+20.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Julia Kjær |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:45.34 |
+22.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Laura Kølbæk Jensen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:45.73 |
+23.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Kirsten Holst |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:59.98 |
+37.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mia Cordova Schultz |
2014 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:07.33 |
+44.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Claire Charnalia |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:12.83 |
+50.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ffion Morgan |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:31.16 |
+1:08.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Annika Gilakathula |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2023 11:50:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-06-2023 11:50.43 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
23. jun 2023 to 25. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer 19 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Leth |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
56.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2023 12:10:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mark Nielsen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
57.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2023 12:10:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julius Drachmann |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:03.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
Jonathan Hornbech |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:04.67 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
Oskar Gørup Godthjælp Povlse |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:04.67 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Robert Nordby |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:05.40 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laurits Bach Holm |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:08.64 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Igor Sinenko Sergeevich |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:09.61 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofus Zinglersen |
2008 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
1:12.73 |
+9.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Bastian Krüger |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:15.73 |
+12.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Simon Lynghøj Bagger |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:19.82 |
+16.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Erik Hansen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2023 12:10:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
59.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:01.47 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:04.53 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:06.22 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Milas Petersen |
2010 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
1:08.55 |
+9.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Carl Emil Mainz Rode |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:10.16 |
+10.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Louis Moe |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:12.05 |
+12.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Villads Elias Friis |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:12.68 |
+13.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Storm Fogtmann |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:14.39 |
+14.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Storm Federspiel |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:14.76 |
+15.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frederik Lollike |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:18.01 |
+18.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emil Sejer |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:19.63 |
+20.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Adam Voldfred Christensen |
2010 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
1:23.21 |
+23.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Cristiano Baiutti |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:30.58 |
+31.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2023 12:10:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lau Kjellerup |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:10.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Flach |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:14.23 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
August Emil Madvig Jensen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:14.92 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Niklas Hyldekær Janstrup |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:15.20 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Birk Barslund Fosse |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:15.89 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Robinson |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:20.61 |
+9.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Silas Pedersen |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:20.81 |
+10.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Wilmer Quaade |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:21.24 |
+10.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexander Marius Hansen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:23.29 |
+12.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Leopold Nytoft Bergmann |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:23.65 |
+12.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jeppe Zinglersen |
2011 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
1:23.68 |
+13.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Noah Emil Schultz |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:23.76 |
+13.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Xander Krüger-Johannesson |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:24.81 |
+14.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Samuel Kramarz |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:25.17 |
+14.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anton Ellekær |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:26.47 |
+15.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Victor Hougaard |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:26.78 |
+16.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Simon Preuss Nielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:27.76 |
+17.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Tøger Troelsen Holst |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:31.61 |
+20.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Silas Tengstedt |
2011 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
1:35.31 |
+24.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2023 12:10:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albert Tamasauskas |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:20.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oscar Kronborg Gaardsted |
2012 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
1:21.61 |
+0.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Solbjørn Enevoldsen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:21.70 |
+0.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bertram Lyngby |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:22.06 |
+1.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lukas Norman |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:22.75 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anton Egebech Warnaars |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:22.97 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nolan Petersen |
2012 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
1:23.08 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sixten Hoffmann Holbek |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:23.57 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Carl Ørum Jensen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:24.58 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Arthur Cordova Schultz |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:25.96 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oscar Gøttrup Bagge |
2014 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:27.67 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Albert Rasmussen Høegh |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:29.52 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Matti Schimmel |
2013 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:31.22 |
+10.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oliver Svenningsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:32.76 |
+11.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sofus Lund Juul |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:33.17 |
+12.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Snorre Hansen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:37.88 |
+17.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Carl August Selch Aabakke |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:38.18 |
+17.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Storm Fersum |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:39.74 |
+18.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Herman Gudmann Einspor |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:47.01 |
+26.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Aksel Svend Billeskov |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:48.17 |
+27.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sahil Contegiacomo |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:55.45 |
+34.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Myon Coruzzi |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:56.88 |
+36.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Gottfredsen |
2013 |
Roskilde Svømning |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Casper Thor Tolstrup |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2023 12:10:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-06-2023 12:11.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
23. jun 2023 to 25. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 200m Brystsvømning Damer 18-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:34.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2023 12:42:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 200m Brystsvømning Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Bagger Kjær |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:56.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adia Brekling |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:58.13 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederikke Schwaner-Hansen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
3:16.75 |
+20.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Astrid Egebech Warnaars |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:53.46 |
+56.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2023 12:42:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 200m Brystsvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aila H. Sørensen |
2009 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
3:14.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sophie Spliid |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
3:57.61 |
+43.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karla Bennike |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
4:34.55 |
+1:20.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2023 12:42:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 200m Brystsvømning Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
3:05.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
3:14.34 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alina Pi Moldestad Knudsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
3:35.81 |
+30.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lærke Nygaard Henriksen |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
4:10.35 |
+1:04.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maja Just Danielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
4:16.62 |
+1:10.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2023 12:42:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 200m Brystsvømning Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bjørk Erlandsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:32.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Martini |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:36.89 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sine Kjeldahl Norsell |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
3:41.02 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lea Kirsten Barchard |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:45.34 |
+13.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Molly Lassen |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
3:49.90 |
+17.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elinor Znaider |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:54.60 |
+22.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emily Mouritzen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:56.07 |
+23.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilia Fijalkowska |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
4:16.27 |
+44.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nanna Mainz Rode |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
4:17.33 |
+45.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Brøndum Poulsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending, eller butterflybenspark efter første brystsvømningsbenspark |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2023 12:42:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 200m Brystsvømning Damer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mai Kirsten Hansen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:40.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Siri Lund Kilen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
3:56.56 |
+15.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johanna Tindgaard Roth |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
4:08.84 |
+28.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Naja Jeppesen |
2013 |
Roskilde Svømning |
|
|
4:10.50 |
+29.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elfride Zibrandtsen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
4:20.90 |
+40.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johanne Wiberg Plougsgaard |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
4:23.94 |
+43.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julia Kjær |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2023 12:42:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-06-2023 12:43.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
23. jun 2023 to 25. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 200m Brystsvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oskar Gørup Godthjælp Povlse |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:09.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adam Tetzschner |
2009 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
3:13.50 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Theodor Kronborg Hinnerup |
2009 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
3:32.89 |
+23.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gustav Kuhn Jensen |
2008 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2023 13:03:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 200m Brystsvømning Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:55.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:55.96 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
3:01.11 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hannibal Bjerregaard-Knudsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:06.51 |
+10.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Storm Federspiel |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
3:13.91 |
+18.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Mollerup |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:14.32 |
+18.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Daniel Raahauge |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:17.45 |
+21.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kasper Han Cai |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:20.04 |
+24.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederik Gunni Bergh |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:23.08 |
+27.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Louis Moe |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
3:26.11 |
+30.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Samuel Gutman |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2023 13:03:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 200m Brystsvømning Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Ole Lim Nielsen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:10.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2023 13:03:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 200m Brystsvømning Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asger Nørgaard Gai |
2012 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
3:33.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Egebech Warnaars |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
3:42.82 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Milas Tihic Rasmussen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
3:51.66 |
+18.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thor Lucas Krell-Jørgensen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
4:06.11 |
+32.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oscar Kronborg Gaardsted |
2012 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
4:09.66 |
+36.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alvin Wamberg |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
4:10.23 |
+36.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sixten Hoffmann Holbek |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
- |
|
Alfred Dam Rathmann |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Nedadgående bentag i forbindelse med bensparket |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2023 13:03:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-06-2023 13:04.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
23. jun 2023 to 25. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 50m Rygsvømning Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Hinsch Lauritzen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.76 |
|
34.08 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tess van der Laan |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.64 |
|
34.22 |
+0.14 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Fly Haastrup |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.73 |
|
34.98 |
+0.90 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Astrid Hjuler Britze |
2006 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.76 |
|
36.12 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vica Lucie Axen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
+0.80 |
|
37.08 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julia Vincentz |
2007 |
Roskilde Svømning |
+0.96 |
|
37.20 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johanna Rasmussen |
2006 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.78 |
|
37.77 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Celina Buhl-Madsen |
2008 |
Roskilde Svømning |
+0.92 |
|
42.88 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Iben Chor Bjørn |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2023 13:24:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 50m Rygsvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.74 |
|
35.99 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathilda Markussen |
2009 |
Nuuk Svømmeklub |
+0.73 |
|
36.40 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.86 |
|
38.48 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Smilla Brandt-Brofeldt |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.87 |
|
38.86 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lykke Sønderkær |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.70 |
|
39.13 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Larsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.73 |
|
39.75 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caroline Ploug Høyer |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.87 |
|
40.14 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rosa May Franco-Koed |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
40.31 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Freja Unold |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.84 |
|
41.61 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.71 |
|
42.10 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Leonora Olesen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.82 |
|
50.36 |
+14.37 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Isobel Bøhm Rasmussen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.88 |
|
50.70 |
+14.71 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alma Maarslet Rosenfalck |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2023 13:24:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 50m Rygsvømning Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
+0.77 |
|
36.37 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Møllebro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.65 |
|
36.72 |
+0.35 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.69 |
|
37.74 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Melina Ertman |
2011 |
Køge Svømmeklub |
+0.87 |
|
38.55 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.65 |
|
39.21 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.79 |
|
39.84 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Maria Schønnemann |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.85 |
|
39.97 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maja Just Danielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.90 |
|
40.96 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kaya Wismar |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
+0.69 |
|
41.14 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Teresa Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.71 |
|
41.74 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
|
=11 |
|
Emily Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.78 |
|
43.07 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
|
=11 |
|
Natacha Mikkelsen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
+0.73 |
|
43.07 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lærke Nygaard Henriksen |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.82 |
|
44.97 |
+8.60 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Laura Dam |
2011 |
Roskilde Svømning |
+0.89 |
|
47.27 |
+10.90 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Clara Weng Lind-Christensen |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
+0.79 |
|
49.58 |
+13.21 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jóhanna Hentze Soylu |
2011 |
Roskilde Svømning |
+0.87 |
|
53.05 |
+16.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2023 13:24:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 50m Rygsvømning Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kaya Kjær |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.65 |
|
39.45 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sine Kjeldahl Norsell |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
+0.81 |
|
39.89 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Molly Lassen |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.89 |
|
40.05 |
+0.60 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elinor Znaider |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.75 |
|
40.75 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Regitze Isaksen |
2012 |
Roskilde Svømning |
+0.88 |
|
40.80 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matilde Kegel Sørensen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.76 |
|
41.34 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Asia Balistreri |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.75 |
|
41.43 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
|
=8 |
|
Emilia Nora Beyarslan |
2012 |
Roskilde Svømning |
+0.75 |
|
41.46 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
|
=8 |
|
Lilia Castelli |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.81 |
|
41.46 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Austeja Giedraite |
2012 |
Køge Svømmeklub |
+0.85 |
|
41.68 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ada Mortensen |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
+0.83 |
|
43.38 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rebecca Fugl-Meyer |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.70 |
|
43.61 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Andrea Kaiser |
2012 |
Køge Svømmeklub |
+0.63 |
|
43.95 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Viola Trenter |
2012 |
Roskilde Svømning |
+0.81 |
|
44.28 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Eva Birgitte Kjærulf Pedersen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.68 |
|
44.30 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
|
=16 |
|
Emma Martini |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.82 |
|
44.94 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
|
=16 |
|
Rose Balle Schou |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.80 |
|
44.94 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Laura Lind Riisgaard |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.79 |
|
44.96 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lea Kirsten Barchard |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.97 |
|
44.98 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Silje Kvisgaard |
2012 |
Køge Svømmeklub |
+0.88 |
|
45.34 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Smilla Magnolia Friis |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
45.38 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Lily-Rose Malling Cappuccini |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.84 |
|
45.70 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ida Møller |
2012 |
Nuuk Svømmeklub |
+0.82 |
|
45.90 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emma Brøndum Poulsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.86 |
|
46.58 |
+7.13 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Frieda Louise Epp |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.81 |
|
46.66 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Emily Mouritzen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.95 |
|
47.12 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Asta Holm |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.84 |
|
47.30 |
+7.85 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Caya Løndal Olsen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
+0.86 |
|
48.03 |
+8.58 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Dagmar Lau |
2012 |
Køge Svømmeklub |
+0.77 |
|
50.61 |
+11.16 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Nanna Mainz Rode |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.76 |
|
50.71 |
+11.26 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Maiken Metine Nielsen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.86 |
|
51.32 |
+11.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2023 13:24:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 50m Rygsvømning Damer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mai Kirsten Hansen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.90 |
|
43.50 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emily Croucher |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.77 |
|
45.15 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isolde Viola Hempel |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.76 |
|
46.11 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johanne Wiberg Plougsgaard |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.75 |
|
47.69 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Victoria Blem-Brynov |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.88 |
|
47.91 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elin Rasmussen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.84 |
|
48.48 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilie Boel Christensen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.82 |
|
48.50 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rosa Sandal Mølholm Hansen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.67 |
|
49.15 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Astrid Jensen |
2013 |
Køge Svømmeklub |
+0.76 |
|
49.38 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Carmen Kjær |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.75 |
|
49.64 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Laura Kølbæk Jensen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.72 |
|
50.08 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anna Thorgaard Nielsen |
2013 |
Køge Svømmeklub |
+0.91 |
|
52.26 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elfride Zibrandtsen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.79 |
|
53.05 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma-Sofie Reiter Falgaard |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.67 |
|
54.20 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mia Cordova Schultz |
2014 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
56.00 |
+12.50 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kirsten Holst |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.93 |
|
1:01.08 |
+17.58 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Frigg Zachariassen Svensson |
2015 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.85 |
|
1:04.08 |
+20.58 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Claire Charnalia |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:12.64 |
+29.14 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ffion Morgan |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:40.15 |
+56.65 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Annika Gilakathula |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2023 13:24:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-06-2023 13:24.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
23. jun 2023 to 25. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 50m Rygsvømning Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Theodor Nytoft Bergmann |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.72 |
|
30.08 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Stefan Birkhøj Kjærstad |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.77 |
|
32.08 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscar Robinson |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.80 |
|
34.63 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2023 13:39:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 50m Rygsvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.64 |
|
35.42 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julius Drachmann |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.85 |
|
36.00 |
+0.58 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.68 |
|
36.52 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonathan Hornbech |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.75 |
|
37.15 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Daniel Wetendorff Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.62 |
|
38.68 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Igor Sinenko Sergeevich |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.79 |
|
38.70 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Robert Nordby |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.83 |
|
38.94 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laurits Bach Holm |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.56 |
|
39.32 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2023 13:39:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 50m Rygsvømning Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.74 |
|
34.97 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.70 |
|
36.51 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.85 |
|
37.39 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Milas Petersen |
2010 |
Nuuk Svømmeklub |
+0.68 |
|
38.18 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Villads Elias Friis |
2010 |
Roskilde Svømning |
+0.76 |
|
38.40 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.75 |
|
38.40 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Carl Emil Mainz Rode |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.83 |
|
40.70 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emil Sejer |
2010 |
Roskilde Svømning |
+0.91 |
|
44.31 |
+9.34 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederik Lollike |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.72 |
|
44.40 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Cristiano Baiutti |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.72 |
|
47.48 |
+12.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2023 13:39:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 50m Rygsvømning Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niklas Hyldekær Janstrup |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
+0.91 |
|
38.46 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lau Kjellerup |
2011 |
Køge Svømmeklub |
+0.73 |
|
38.80 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Birk Barslund Fosse |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.75 |
|
39.84 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Flach |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
+0.85 |
|
40.22 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
August Emil Madvig Jensen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
+0.86 |
|
42.23 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victor Hougaard |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.94 |
|
42.33 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexander Marius Hansen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.72 |
|
42.75 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Wilmer Quaade |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.78 |
|
42.84 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Samuel Kramarz |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.78 |
|
43.71 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oliver Robinson |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.83 |
|
44.31 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marius Wiberg Plougsgaard |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.80 |
|
44.71 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tøger Troelsen Holst |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.74 |
|
45.05 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anton Ellekær |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.69 |
|
45.67 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Leopold Nytoft Bergmann |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.79 |
|
46.89 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
|
=15 |
|
Simon Preuss Nielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.76 |
|
48.60 |
+10.14 |
|
|
|
|
|
|
=15 |
|
Noah Emil Schultz |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.79 |
|
48.60 |
+10.14 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Gregers Kronborg Hinnerup |
2011 |
Nuuk Svømmeklub |
+0.82 |
|
48.89 |
+10.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2023 13:39:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 50m Rygsvømning Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alvin Wamberg |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.72 |
|
41.02 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Solbjørn Enevoldsen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
+0.73 |
|
41.87 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bertram Lyngby |
2012 |
Køge Svømmeklub |
+0.75 |
|
42.60 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anton Egebech Warnaars |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.87 |
|
42.97 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Svenningsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.75 |
|
44.03 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Milas Tihic Rasmussen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.72 |
|
45.29 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Albert Tamasauskas |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.80 |
|
45.31 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Matti Schimmel |
2013 |
Køge Svømmeklub |
+0.82 |
|
45.39 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Arthur Cordova Schultz |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.80 |
|
45.42 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nolan Petersen |
2012 |
Nuuk Svømmeklub |
+0.74 |
|
45.48 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lukas Norman |
2013 |
Køge Svømmeklub |
+0.93 |
|
45.99 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Carl Ørum Jensen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
+0.91 |
|
46.17 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Thor Lucas Krell-Jørgensen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.79 |
|
46.63 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oscar Gøttrup Bagge |
2014 |
Køge Svømmeklub |
+0.73 |
|
46.64 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Snorre Hansen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.71 |
|
47.41 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Storm Fersum |
2012 |
Køge Svømmeklub |
+0.71 |
|
48.27 |
+7.25 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sofus Lund Juul |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.58 |
|
48.61 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Herman Gudmann Einspor |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.67 |
|
51.54 |
+10.52 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alexander Gottfredsen |
2013 |
Roskilde Svømning |
+0.60 |
|
51.76 |
+10.74 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sahil Contegiacomo |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.74 |
|
54.16 |
+13.14 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Myon Coruzzi |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.71 |
|
55.77 |
+14.75 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aksel Svend Billeskov |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.31 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Casper Thor Tolstrup |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2023 13:39:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-06-2023 13:40.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
23. jun 2023 to 25. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 4x50m Frisvømning Damer 13 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Sigma Piger 1 |
12 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:10.75 |
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Møllebro |
2011 |
1130AC |
|
33.00 |
|
|
|
|
33.00 |
|
|
|
|
|
|
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
1128AA |
|
31.78 |
|
|
|
|
1:04.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Kaya Wismar |
2011 |
1112AC |
|
32.19 |
|
|
|
|
1:36.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ada Mortensen |
2012 |
1212AI |
|
33.78 |
|
|
|
|
2:10.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
GSC Børn Piger 1 |
12 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:13.05 |
+2.30 |
|
|
|
|
Alina Pi Moldestad Knudsen |
2011 |
1156AO |
|
35.22 |
|
|
|
|
35.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
1132AC |
|
32.78 |
|
|
|
|
1:08.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
1106AD |
|
32.30 |
|
|
|
|
1:40.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
1184AC |
|
32.75 |
|
|
|
|
2:13.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sigma Piger 2 |
12 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:18.18 |
+7.43 |
|
|
|
|
Sine Kjeldahl Norsell |
2012 |
1240AC |
|
34.09 |
|
|
|
|
34.09 |
|
|
|
|
|
|
|
Teresa Novak Bro |
2011 |
1170AF |
|
33.92 |
|
|
|
|
1:08.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaya Kjær |
2012 |
1244AB |
|
35.11 |
|
|
|
|
1:43.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emily Novak Bro |
2011 |
1164AF |
|
35.06 |
|
|
|
|
2:18.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Køges piger 2 |
12 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:18.63 |
+7.88 |
|
|
|
|
Melina Ertman |
2011 |
1176AA |
|
33.62 |
|
|
|
|
33.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Hildebrandt |
2011 |
1116AD |
|
33.89 |
|
|
|
|
1:07.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Natacha Mikkelsen |
2011 |
1118AD |
|
34.72 |
|
|
|
|
1:42.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silje Kvisgaard |
2012 |
1268AB |
|
36.40 |
|
|
|
|
2:18.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sigma Piger Årgan |
13 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:18.89 |
+8.14 |
|
|
|
|
Lærke Nygaard Henriksen |
2011 |
1162AF |
|
35.14 |
|
|
|
|
35.14 |
|
|
|
|
|
|
|
Selma Langkjær |
2010 |
1074AG |
|
31.70 |
|
|
|
|
1:06.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Maarslet Rosenfalck |
2010 |
1090AM |
|
36.36 |
|
|
|
|
1:43.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Molly Lassen |
2012 |
1242AC |
|
35.69 |
|
|
|
|
2:18.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
G3 piger |
12 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:20.10 |
+9.35 |
|
|
|
|
Bjørk Erlandsen |
2012 |
1216AA |
|
34.56 |
|
|
|
|
34.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sade Sophia Kaaberbøl |
2011 |
1114AG |
|
34.76 |
|
|
|
|
1:09.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lilia Castelli |
2012 |
1248AF |
|
35.56 |
|
|
|
|
1:44.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iben Jæger |
2012 |
1274AA |
|
35.22 |
|
|
|
|
2:20.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
G4 Piger |
11 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:28.12 |
+17.37 |
|
|
|
|
Elinor Znaider |
2012 |
1246AJ |
|
36.23 |
|
|
|
|
36.23 |
|
|
|
|
|
|
|
Lily-Rose Malling Cappuccini |
2012 |
1240AO |
|
35.45 |
|
|
|
|
1:11.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asia Balistreri |
2012 |
1238AO |
|
37.06 |
|
|
|
|
1:48.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lea Kirsten Barchard |
2012 |
1254AJ |
|
39.38 |
|
|
|
|
2:28.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Bjørns Bamser |
12 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
2:28.87 |
+18.12 |
|
|
|
|
Regitze Isaksen |
2012 |
1266AD |
|
36.25 |
|
|
|
|
36.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Nora Beyarslan |
2012 |
1286AE |
|
36.28 |
|
|
|
|
1:12.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viola Trenter |
2012 |
1290AI |
|
36.78 |
|
|
|
|
1:49.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Dam |
2011 |
1182AF |
|
39.56 |
|
|
|
|
2:28.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Køges piger 3 |
11 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:32.81 |
+22.06 |
|
|
|
|
Andrea Kaiser |
2012 |
1270AE |
|
40.50 |
|
|
|
|
40.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Jensen |
2013 |
1334AA |
|
38.88 |
|
|
|
|
1:19.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Fijalkowska |
2012 |
1272AE |
|
39.34 |
|
|
|
|
1:58.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Austeja Giedraite |
2012 |
1284AB |
|
34.09 |
|
|
|
|
2:32.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
GSC Børn Piger 2 |
12 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:34.39 |
+23.64 |
|
|
|
|
Johanna Tindgaard Roth |
2013 |
1370AB |
|
39.07 |
|
|
|
|
39.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Siri Lund Kilen |
2013 |
1332AA |
|
39.96 |
|
|
|
|
1:19.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asta Holm |
2012 |
1204AL |
|
36.58 |
|
|
|
|
1:55.61 |
|
|
|
|
|
|
|
Maja Just Danielsen |
2011 |
1174AM |
|
38.78 |
|
|
|
|
2:34.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nuuk Piger 2 |
12 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:35.44 |
+24.69 |
|
|
|
|
Ragna Sander Granlien |
2011 |
|
|
40.09 |
|
|
|
|
40.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Møller |
2012 |
|
|
38.42 |
|
|
|
|
1:18.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronja Wraae Wurtz |
2011 |
|
|
39.24 |
|
|
|
|
1:57.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aima Petersen |
2011 |
|
|
37.69 |
|
|
|
|
2:35.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
MS2 Piger |
10 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:37.70 |
+26.95 |
|
|
|
|
Emily Croucher |
2013 |
1326AH |
|
38.26 |
|
|
|
|
38.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elin Rasmussen |
2013 |
1318AI |
|
39.14 |
|
|
|
|
1:17.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Boel Christensen |
2013 |
1308AG |
|
40.84 |
|
|
|
|
1:58.24 |
|
|
|
|
|
|
|
Carmen Kjær |
2013 |
1320AI |
|
39.46 |
|
|
|
|
2:37.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
G4 Piger 2 |
11 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:40.79 |
+30.04 |
|
|
|
|
Rose Balle Schou |
2012 |
1258AJ |
|
40.46 |
|
|
|
|
40.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mai Kirsten Hansen |
2013 |
1380AD |
|
38.72 |
|
|
|
|
1:19.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Brøndum Poulsen |
2012 |
1238AM |
|
40.88 |
|
|
|
|
2:00.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rebecca Fugl-Meyer |
2012 |
1256AJ |
|
40.73 |
|
|
|
|
2:40.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
GSC Børn Piger 3 |
11 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:53.43 |
+42.68 |
|
|
|
|
Victoria Blem-Brynov |
2013 |
1372AB |
|
40.88 |
|
|
|
|
40.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maiken Metine Nielsen |
2012 |
1260AD |
|
43.31 |
|
|
|
|
1:24.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma-Sofie Reiter Falgaard |
2013 |
1364AK |
|
47.51 |
|
|
|
|
2:11.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Elfride Zibrandtsen |
2013 |
1314AF |
|
41.73 |
|
|
|
|
2:53.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
GSC Børn Piger 4 |
10 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:54.08 |
+1:43.3 |
|
|
|
|
Claire Charnalia |
2013 |
1370AM |
|
1:03.07 |
|
|
|
|
1:03.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kirsten Holst |
2013 |
1308AC |
|
54.49 |
|
|
|
|
1:57.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frigg Zachariassen Svensson |
2015 |
1596AA |
|
1:02.05 |
|
|
|
|
2:59.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mia Cordova Schultz |
2014 |
1474AC |
|
54.47 |
|
|
|
|
3:54.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nuuk Piger 1 |
15 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:11.68 |
+0.93 |
|
|
|
|
Mathilda Markussen |
2009 |
0988BK |
|
31.72 |
|
|
|
|
31.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aila H. Sørensen |
2009 |
0942BK |
|
31.39 |
|
|
|
|
1:03.11 |
|
|
|
|
|
|
|
Mille Nygaard Retzel |
2008 |
|
|
35.54 |
|
|
|
|
1:38.65 |
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Tetzschner |
2009 |
0990BK |
|
33.03 |
|
|
|
|
2:11.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2023 14:05:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 4x50m Frisvømning Damer 14-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
KVIK Damer |
15 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:07.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Ida Larsen |
2009 |
0946AI |
|
32.12 |
|
|
|
|
32.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adia Brekling |
2008 |
0802AI |
|
29.89 |
|
|
|
|
1:02.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lykke Sønderkær |
2010 |
1048AI |
|
34.55 |
|
|
|
|
1:36.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Halla Háfoss |
2009 |
0992BK |
|
31.22 |
|
|
|
|
2:07.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Red Stags 1 |
17 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
|
|
|
2:08.19 |
+0.41 |
|
|
|
|
Astrid Hjuler Britze |
2006 |
0684AE |
|
30.42 |
|
|
|
|
30.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Majo Schmiegelow |
2009 |
0902AE |
|
32.40 |
|
|
|
|
1:02.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rosa May Franco-Koed |
2009 |
0998AI |
|
32.47 |
|
|
|
|
1:35.29 |
|
|
|
|
|
|
|
Freja Unold |
2009 |
0988AF |
|
32.90 |
|
|
|
|
2:08.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hjortens piger |
16 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
2:11.38 |
+3.60 |
|
|
|
|
Julia Vincentz |
2007 |
0778AU |
|
31.22 |
|
|
|
|
31.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Celina Buhl-Madsen |
2008 |
0894AO |
|
33.36 |
|
|
|
|
1:04.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Meier Vestermann |
2008 |
0878AL |
|
32.59 |
|
|
|
|
1:37.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iben Chor Bjørn |
2008 |
0850AX |
|
34.21 |
|
|
|
|
2:11.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nuuk Piger 1 |
15 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:11.68 |
+3.90 |
|
|
|
|
Mathilda Markussen |
2009 |
0988BK |
|
31.72 |
|
|
|
|
31.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aila H. Sørensen |
2009 |
0942BK |
|
31.39 |
|
|
|
|
1:03.11 |
|
|
|
|
|
|
|
Mille Nygaard Retzel |
2008 |
|
|
35.54 |
|
|
|
|
1:38.65 |
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Tetzschner |
2009 |
0990BK |
|
33.03 |
|
|
|
|
2:11.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Køges piger 1 |
15 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:11.82 |
+4.04 |
|
|
|
|
Frederikke Schwaner-Hansen |
2008 |
0878AN |
|
33.37 |
|
|
|
|
33.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Ploug Høyer |
2009 |
0926AG |
|
33.68 |
|
|
|
|
1:07.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Koch |
2010 |
1022AB |
|
33.56 |
|
|
|
|
1:40.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vica Lucie Axen |
2008 |
0808AC |
|
31.21 |
|
|
|
|
2:11.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2023 14:05:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-06-2023 14:06.11 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
23. jun 2023 to 25. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 40, 4x50m Frisvømning Herrer 13 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Sigma Drenge 1 |
13 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
1:53.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
1079AB |
|
27.30 |
|
|
|
|
27.30 |
|
|
|
|
|
|
|
Elliot Leifelt |
2010 |
1051AI |
|
28.39 |
|
|
|
|
55.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
1089AA |
|
28.26 |
|
|
|
|
1:23.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peter Klitvang |
2010 |
1047AB |
|
29.63 |
|
|
|
|
1:53.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
GSC Børn Drenge 1 |
13 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:13.66 |
+20.08 |
|
|
|
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
1045AF |
|
31.27 |
|
|
|
|
31.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louis Moe |
2010 |
1065AO |
|
33.05 |
|
|
|
|
1:04.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
1035AA |
|
31.01 |
|
|
|
|
1:35.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Preuss Nielsen |
2011 |
1115AC |
|
38.33 |
|
|
|
|
2:13.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sigma Drenge 2 |
12 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:18.90 |
+25.32 |
|
|
|
|
Frederik Flach |
2011 |
1193AE |
|
33.64 |
|
|
|
|
33.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Niklas Hyldekær Janstrup |
2011 |
1133AD |
|
35.37 |
|
|
|
|
1:09.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Birk Barslund Fosse |
2011 |
1151AK |
|
34.50 |
|
|
|
|
1:43.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilmer Quaade |
2011 |
1183AE |
|
35.39 |
|
|
|
|
2:18.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nuuk Drenge 2 |
13 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:23.59 |
+30.01 |
|
|
|
|
Jeppe Zinglersen |
2011 |
|
|
36.61 |
|
|
|
|
36.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asger Nørgaard Gai |
2012 |
|
|
38.04 |
|
|
|
|
1:14.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gregers Kronborg Hinnerup |
2011 |
|
|
38.05 |
|
|
|
|
1:52.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Milas Petersen |
2010 |
1053AQ |
|
30.89 |
|
|
|
|
2:23.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Køges drenge 2 |
12 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:25.28 |
+31.70 |
|
|
|
|
Bertram Lyngby |
2012 |
1251AB |
|
37.08 |
|
|
|
|
37.08 |
|
|
|
|
|
|
|
August Emil Madvig Jensen |
2011 |
1129AC |
|
33.05 |
|
|
|
|
1:10.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Gøttrup Bagge |
2014 |
1429AA |
|
38.66 |
|
|
|
|
1:48.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Norman |
2013 |
1371AA |
|
36.49 |
|
|
|
|
2:25.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
G4 Drenge |
12 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:25.46 |
+31.88 |
|
|
|
|
Alexander Marius Hansen |
2011 |
1105AK |
|
36.92 |
|
|
|
|
36.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marius Wiberg Plougsgaard |
2011 |
1111AK |
|
36.88 |
|
|
|
|
1:13.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Egebech Warnaars |
2012 |
1293AH |
|
37.81 |
|
|
|
|
1:51.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alvin Wamberg |
2012 |
1269AG |
|
33.85 |
|
|
|
|
2:25.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
MS2 Drenge |
11 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:31.84 |
+38.26 |
|
|
|
|
Sixten Hoffmann Holbek |
2012 |
1243AK |
|
37.28 |
|
|
|
|
37.28 |
|
|
|
|
|
|
|
Albert Tamasauskas |
2012 |
1255AH |
|
35.62 |
|
|
|
|
1:12.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Svenningsen |
2012 |
1267AH |
|
40.72 |
|
|
|
|
1:53.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofus Lund Juul |
2012 |
1271AH |
|
38.22 |
|
|
|
|
2:31.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
GSC Børn Drenge 2 |
12 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:40.49 |
+46.91 |
|
|
|
|
Noah Emil Schultz |
2011 |
1143AL |
|
39.31 |
|
|
|
|
39.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Milas Tihic Rasmussen |
2012 |
1211AI |
|
38.78 |
|
|
|
|
1:18.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arthur Cordova Schultz |
2013 |
1397AA |
|
38.45 |
|
|
|
|
1:56.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Dam Rathmann |
2013 |
1395AE |
|
43.95 |
|
|
|
|
2:40.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
GSC Børn Drenge 3 |
12 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:54.39 |
+1:00.8 |
|
|
|
|
Albert Rasmussen Høegh |
2012 |
1261AB |
|
40.00 |
|
|
|
|
40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thor Lucas Krell-Jørgensen |
2013 |
1365AC |
|
42.05 |
|
|
|
|
1:22.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tøger Troelsen Holst |
2011 |
1131AC |
|
43.21 |
|
|
|
|
2:05.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Herman Gudmann Einspor |
2013 |
1311AF |
|
49.13 |
|
|
|
|
2:54.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nuuk Drenge 1 |
16 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:58.68 |
+5.10 |
|
|
|
|
Gustav Kuhn Jensen |
2008 |
0867AS |
|
27.83 |
|
|
|
|
27.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofus Zinglersen |
2008 |
|
|
31.81 |
|
|
|
|
59.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adam Tetzschner |
2009 |
0965BJ |
|
32.37 |
|
|
|
|
1:32.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Sissu Petersen |
2007 |
0739AR |
|
26.67 |
|
|
|
|
1:58.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rød Stue |
13 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Gottfredsen |
2013 |
1305AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Johan Chabert Laxafoss |
2011 |
1153AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Villads Elias Friis |
2010 |
1023AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Sejer |
2010 |
1095AJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2023 14:16:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 40, 4x50m Frisvømning Herrer 14-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Nuuk Drenge 1 |
16 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:58.68 |
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Kuhn Jensen |
2008 |
0867AS |
|
27.83 |
|
|
|
|
27.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofus Zinglersen |
2008 |
|
|
31.81 |
|
|
|
|
59.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adam Tetzschner |
2009 |
0965BJ |
|
32.37 |
|
|
|
|
1:32.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sissu Petersen |
2007 |
0739AR |
|
26.67 |
|
|
|
|
1:58.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
G3 drenge |
14 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:01.75 |
+3.07 |
|
|
|
|
Sebastian Mollerup |
2010 |
1001AI |
|
30.38 |
|
|
|
|
30.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Andersen |
2009 |
0961AF |
|
31.28 |
|
|
|
|
1:01.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Raahauge |
2010 |
1011AC |
|
29.34 |
|
|
|
|
1:31.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Emil Mainz Rode |
2010 |
1095AH |
|
30.75 |
|
|
|
|
2:01.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sigma Drenge Årgang |
15 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
2:05.14 |
+6.46 |
|
|
|
|
Julius Drachmann |
2008 |
0853AJ |
|
28.84 |
|
|
|
|
28.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
0815AQ |
|
28.03 |
|
|
|
|
56.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Storm Federspiel |
2010 |
1027AB |
|
33.58 |
|
|
|
|
1:30.45 |
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Lollike |
2010 |
1089AD |
|
34.69 |
|
|
|
|
2:05.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Køge Drenge 1 |
14 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:09.85 |
+11.17 |
|
|
|
|
Lau Kjellerup |
2011 |
1153AC |
|
32.71 |
|
|
|
|
32.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
1085AB |
|
30.37 |
|
|
|
|
1:03.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Igor Sinenko Sergeevich |
2009 |
0937BK |
|
30.55 |
|
|
|
|
1:33.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Lynghøj Bagger |
2009 |
0917AD |
|
36.22 |
|
|
|
|
2:09.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nuuk Drenge 2 |
13 |
Nuuk Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:23.59 |
+24.91 |
|
|
|
|
Jeppe Zinglersen |
2011 |
|
|
36.61 |
|
|
|
|
36.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asger Nørgaard Gai |
2012 |
|
|
38.04 |
|
|
|
|
1:14.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gregers Kronborg Hinnerup |
2011 |
|
|
38.05 |
|
|
|
|
1:52.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Milas Petersen |
2010 |
1053AQ |
|
30.89 |
|
|
|
|
2:23.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rød Stue |
13 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Gottfredsen |
2013 |
1305AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Johan Chabert Laxafoss |
2011 |
1153AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Villads Elias Friis |
2010 |
1023AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Sejer |
2010 |
1095AJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2023 14:16:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-06-2023 14:17.09 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|