Resultater for VG17 - Vest Brøndby - GSK Klubmesterskab 2022/23, Afs. 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Afsnit 3 og 4
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
VG17 - Vest Brøndby - GSK Klubmesterskab 2022/23, Afs. 2
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
10. jun 2023 to 10. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 200m Medley Damer 15 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rikke Therp |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
494 |
2:34.10 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.86 |
(+4.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liva Friche Christensen |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
456 |
2:38.31 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.02 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Nielsen |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
260 |
3:10.84 |
+36.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.71 |
(+9.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 10-06-2023 11:44:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 200m Medley Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alma Gottorp Sørensen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
463 |
2:37.47 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.96 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lissie Murphy |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
340 |
2:54.54 |
+17.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.06 |
(-3.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Esther Bang Laursen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 10-06-2023 11:44:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 200m Medley Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Kunoy Laugesen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
375 |
2:48.93 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.70 |
(-8.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tilde Jespersen Trangbæk |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
342 |
2:54.15 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.46 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filippa Bulow Larsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
270 |
3:08.44 |
+19.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liva Nur Filikci |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
200 |
3:28.24 |
+39.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sif Lundorf |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
190 |
3:31.69 |
+42.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:52.51 |
(-20.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sonja Andersen |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
190 |
3:31.77 |
+42.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:34.97 |
(-3.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liva Weisleder |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
EFBV v75m |
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
- |
|
Vera Juel Øllgaard |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
v. 150m |
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
- |
|
Vega Vonsild Vestergaard |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 10-06-2023 11:44:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 200m Medley Damer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stacie Jensen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
248 |
3:13.82 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.96 |
(-3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Leiberg |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
208 |
3:25.60 |
+11.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gia Dick-Nielsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
186 |
3:33.34 |
+19.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:29.55 |
(+3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rosa Koerver Schmidt |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
126 |
4:02.99 |
+49.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 10-06-2023 11:44:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10-06-2023 11:46.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
|
|
|
|