Resultater for Brøndby Swim Cup 2024
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag den 20.01.2024
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nørregårdshallen |
Arrangør |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
20. jan 2024 to 21. jan 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer 11 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Leang |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
119 |
45.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.00 |
(-3.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Felix Bloch Winneche |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
110 |
46.31 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.34 |
(-3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sean William Wellemberg |
2014 |
Glostrup Svømmeklub |
|
110 |
46.34 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.60 |
(-8.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sander Frandsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
93 |
48.96 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.56 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leopold Fuzellier-Mikkelsen |
2016 |
Vest-Brøndby |
|
59 |
56.87 |
+11.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.02 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elias Kaufmann |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
56 |
57.77 |
+12.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.15 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Huxi Kørting |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
55 |
58.12 |
+12.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.08 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kasper Koerver Schmidt |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
49 |
1:00.46 |
+15.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.63 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sophus Ahm-Jantzen |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
38 |
1:06.06 |
+20.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.56 |
(-7.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Conrad Lykkestrand Dieckman |
2014 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
EFB v 25m |
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
- |
|
Leo Jess Gammelgaard Haastr |
2016 |
Vest-Brøndby |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Not on the back at finish |
|
|
|
|
- |
|
Leif Murphy |
2015 |
Vest-Brøndby |
|
|
DSQ |
|
|
På maven v 23m |
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-01-2024 10:50:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer 12-13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Bech |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
228 |
36.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.82 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viggo De Saint-Seine |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
187 |
38.82 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.08 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniel Lou |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
130 |
43.76 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.23 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-01-2024 10:50:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marco Leang |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
288 |
33.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.19 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Markus Tordrup |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
284 |
33.78 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.78 |
(-2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
246 |
35.45 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.04 |
(-2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
241 |
35.68 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.33 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marcus Sonne |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
160 |
40.89 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.85 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-01-2024 10:50:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer 16 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hugo Haakansson |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
542 |
27.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.70 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Magnus Rasmussen |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
490 |
28.18 |
+0.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.58 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rodi Cetinkaya |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
478 |
28.40 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.15 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carl Emil Ljungdahl |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
444 |
29.11 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.86 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mauritz Otzen |
2005 |
Vest-Brøndby |
|
345 |
31.68 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.56 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Hentzen Tordrup |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
339 |
31.85 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.52 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-01-2024 10:50:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-01-2024 10:55.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
|
|
|
|